Twee extra dagen vakantie voor HBS, Gymnasium en Lyceum Demmenie „Gouden" kunstmaan nadert snel liaar voltooiing in Amerika VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 De onderwas-inspectie in Leiden heeft een besluit genomen dat ongetwijfeld door alle leerlingen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs met enthousiasme zal worden begroet: het besluit tot het verlenen van een paar extra dagen vakantie! De zeer late Pasen van dit jaar maakt de tijd tussen kerst- en paasvakantie uitzonderlijk lang. Die lange schooltijd zal nu onderbroken worden door twee dagen extra vakantie, namelijk zaterdag 2 en maandag 4 maart, zodat de leer lingen drie dagen hun schoolzorgen aan de kant zullen kunnen zetten. Dit geldt voor de gemeentelijke HBS aan de Burggravenlaan, het Gymnasium aan de Fruinlaan en de Meisjes-HBS aan de Garenmarkt. Ook de leerlingen van de scholen te Wassenaar en Oegstgeest van het Rijnlands Lyceum zullen op 2 en 4 maart vakantie hebben. Het Katholiek Lyceum aan de Mariën poel straat zal eveneens de leerlingen enige dagen extra vakantie geven, maar de data hiervan zijn nog niet vastge steld. Voor het Chr. Lyceum aan de Ka gerstraat is nog geen beslissing genomen. LEIDERDORP „De Kindervriend". De buurtver eniging ,.De Kindervriend" gaf een feestavond in de kantine van Durisol. De voorzitter, de heer T. Molema, sprak een kort welkomstwoord. De uit de buurtvereniging gevormde toneel groep o.l.v. de heer Van der Groep voerde daarna op het toneelstuk „Die niet sterk is......" Het aardige stuk. uit drie bedrijven bestaande, werd door de amateurtoneelspelers op verdienstelijke wijze vertolkt. Zij werden door de aan wezigen met een hartelijk applaus be loond. In de pauze zorgde het duo De Vogel voor de muzikale afwisseling. Raadsvergadering. De eerstvolgen de bijeenkomst van de gemeenteraad is bepaald op vrijdag 1 maart a.s. Tot boekhouder bij de gemeente bedrijven alhier is benoemd de heer H. P. van Leeuwen te Amsterdam. De be noemde treedt 1 april a.s. in functie. OEOSTGEEST Jaarvergadering O.G.A.V. De gymnastiekverenigingO.G.A.V. hield gisteravond in het Witte Huis haar jaarvergadering, welke uitstekend was bezocht. De voorzitter, de heer A. de Kier, wees er in zijn openingswoord op, dat de vereniging gestadig groeit, al moest hij het betreuren, dat het gebrek aan gymnastieklokalen in de gemeente oorzaak is, dat het aantal lesuren niet meer kan worden uitgebreid. De dames afdelingen zijn alle uitstekend bezet, de herenafdelingen daarentegen kunnen nog wel wat uitbreiding hebben. Er be staat in het bijzonder voor de ritmische gymnastiek grote belangstelling. Hij was bijzonder ingenomen met de activiteit van de leidster, mej. M. Roozendaal en de leiders, de heren Labordus en Van Polanen. Uit de verslagen bleek, dat voor dé' wedstrijden en vaardigheidsproeven veel animo bestaat, het ledental de 400 was gepasseerd en dat het batig saldo over 1956 f. 1443,03 bedroeg, zodat O.G.A.V. er ook in financieel opzicht goed voorstaat. Van de bestuurstafel werd in het bijzon der met grote erkentelijkheid gewag ge maakt van de aanschaffing van modern materiaal van gemeentewege, terwjjl de zaalverlichting aap hoge eisen voldoet. De aftredende bestuursleden, mevr. De Rooy en de heer Van Vliet, waren her kiesbaar en werden herbenoemd. Niet herkiesbaar waren mevr. Beukman en de heer v. Ekeris. In hun plaats werden gekozen: mej. K. de Jager en mevr. KraanWesterbrink. Nadat het zakelijk gedeelte was afge werkt. was er een gezellig samenzijn. Er werden enkele schetsjes opgevoerd, o.l.v. de hee'r Van Haarlem. Mej. Roozendaal liet met haar leerlingen ritmische oefe ningen zien en er werd gedanst met medewerking van een bandje. De leidsters en leiders, alsmede dege nen. die by de lessen behulpzaam zijn, mochten uit erkentelijkheid voor hun werk elk een geschenk in ontvangst nemen. „ALS KINDEREN DROMEN" De leerlingen der Kon. Julianaschool, die onlangs op de ouderavond met zoveel succes ihun operette „Als kinderen dro men" opvoedden, hebben niet alleen, in overleg met ds. B. C. Visser, voor ouden van dagen, eenzamen en invaliden hun operette nog eens opgevoerd, doch zij waren gisteren tevens de gasten in En degeest, waar zij patiënten en personeel een prettige avond bezorgden met hun zangspel. Zij hebben hiermee de goede verstandhouding, die tussen hun school en Endegeest als overburen bestaat, nog eens weer bestendigd. NIEUWE NEVELBRANDSPUIT Het moderne brandweermateriaal, waarover onze gemeente de beschikking heeft, is uitgebreid met een nieuwe ne vel bra ndispuit. De officiële overdracht van deze spuit zal plaats vinden op donderdag 28 dezer op het terrein aan de Rhijngeesterstraatweg, bestemd voor de brandweerkazerne. De overdracht zal plaats vinden des avonds om 7 uur in te genwoordigheid van tal van genodigden. De heer C. J. Vollebregt alhier is te Delft geslaagd voor het kandidaats examen voor werktuigkundig ingenieur. VOORSCHOTEN N.C.V.B. De afdeling Voorschoten vftn de Ned. Chr. Vrouwenbond verga derde deze keer o.l.v. mevr. Rietmulder- Van Cittert. Mevr. Hoekendijk uit Heemstede hield een bijzonder boeiende causerie over het onderwerp: „Bemoeit God zich ook met kleine dingen?" Dat dit inderdaad het geval is, toonde zij met veel voorbeelden uit het gewone leven van alle dag aan. A.R. besprak wijzigingen beginselprogramma Voor de A.-R. Kiesvereniging, die o.l.v. de heer G. J. Rietmulder vergaderde ter bespreking van de rapporten betref fende eventuele wijziging van het Pro gram van beginselen van de A.R. Partij, sprak de heer C. D. van Oosten. In zijn openingswoord accentueerde de voorzitter de diepe ernst en bezinning, die deze programwijziging vergt. Na en kele inleidende opmerkingen behandelde de heer Van Oosten de door de com missie inzake het Beginsel- en Algemeen Staatkundig Program voorgestelde nieu we redactie van een 21-tal artikelen. Was het oorspronkelijk program van beginselen het werk van één man, n.l. dr. Abraham Kuyper. in 1877, en gewij zigd in de jaren 1916 en 1934, aan de herziening van thans is door niet min der dan 38 mensen gewerkt. Aan het adres van hen, die tegen wij ziging van het Program zijn, werd op gemerkt, dat de partij geen behoefte heeft aan een monument, maar wèl aan een verkeerszuil en als zodanig was spr. van mening, dat het werk van de commissie geslaagd genoemd kan wor den. In de zeer geanimeerde bespreking werd onder meer nog opgemerkt, dat de A.R. Partij geen kerkelijke of interker- kelijke party wil zijn, doch een Christe lijke party. Bericht over omzetting waterstof-helium onjuist Het bericht van enige dagen geleden, dat Russische geleerden er in zouden zijn geslaagd, bij lage temperaturen wa terstof in helium om te zetten, blijkt te berusten op een verkeerd verstaan van een mededeling van Radio-Moskou, al dus het Franse persbureau AFP. De Sovjetrussische geleerde Arz.vmo- witsj heeft, sprekend over de experimen ten op dit gebied, integendeel verklaard dat.de proeven geschiedden bij zeer hoge temperaturen. Hij deelde evenwel niet mee. of men zijn doel volkomen bereikt had. (Ingez. Med.-A(lv.) KANTOOR BENODIGDHEDEN Haarlemmerstraat 169 Twee a drie duizend gulden voor een jong meisje De Algemene Vergadering van de Franse Unie, een raadgevend lichaam, heeft er donderdag in een verslag bij de Franse regering op aangedrongen Franse burgers te helpen, die trachten de slavernij in landen van het Midden- Oosten te ontvluchten. In het verslag werd Saoedi-Arabië beschreven als een gebied waar „slavernij en onwaardig verkeer tussen mensen op zeer uitge breide schaal voorkomen". Er werd voorts gewag gemaakt van het geval van een 31-jarige Senegalese vrouw, die aan een Saoediarabische minister was ver- kooht. In het verslag werd een schatting van een V.N.-commissie aangehaald, volgens welke 450.000 personen in Saoedi-Arabië niet vry zijn (een op de twintig inwoners). De prijzen op de sla venmarkten van Djedah variëren van 2000 tot 3000 gulden voor een meisje onder de 15 jaar. 1500 gulden voor een man onder de 40 jaar, tot 400 gulden voor een oude vrouw. De meeste slaven zouden uit Frans-Afrika komen. Jeugd vernielde decors van Rotterdams Toneel (Van onze correspondent) Vanavond zal in Breda het doek niet opgaan voor de aangekondigde voorstelling van HcMermans' Eva Bonhcur vanwege het ontstellende feit, dat een bende jongens woensdag avond in een voormalig schoolgebouw aan de Dordtsestraatweg in Rotter dam-Zuid de aldaar opgeslagen décors en requisieten van Rotterdams Toneel voor een deel kort en klein geslagen heeft Er is voor duizenden gulden schade aangericht. Het is reeds de derde keer. dat baldadige jeugd, voor het meren deel afkomstig uit het z.g. Brabantse dorp adhter het Zuidplein zich met ge weld toegang heeft verschaft tot het als décor-depot ingerichte schoolge bouw. Ditmaal kende hun brute ver nielzucht schier geen grenzen. Van de daders, die in leeftijd variëerden van acht tot vijftien jaar. werd een zeven tal door de gewaarschuwde politie nog in het schoolgebouw betrapt en na ach tervolgingen in de chaos van toneel- spullen, gegrepen. Het Antoni van Leeuwenhoek- huis, waar het Nederlands Kan kerinstituut is gevestigd, is sinds gisteren een laboratorium voor onderzoek van radio-actieve stof fen rijk. Een kijkje in het nieuwe Aardsatelliet zal met snelheid van 29.000 km. per uur om onze planeet cirkelen Een van de vreemdste voorwerpen die ooit aan een mensenbrein ontspro ten zyn een kunstmaan nadert zijn voltooiing. Binnen enkele maanden zal deze door mensenhanden vervaardigde „maan" worden gelanceerd naar een hoogte, waar nog slechts sporen lucht aanwezig zyn en de dampkring overgaat in de „lege" ruimte. Langs de onmetelijke hemel zal hij vervolgens met een snelheid van 29.000 km. per uur de aarde blyven omcirkelen een van de meest spectaculaire proefnemingen, die tijdens het internationale geofisisch jaar (igy) 195758 zullen worden verricht. „Voetbal" met een halve meter doorsnede De eerste satelliet, die zal worden af geschoten is een bol van 51 centimeter diameter niet een gewicht van negen en driekwart kilo. Het. omhulsel weegt slechts twee en een derde kilo en is ver vaardigd van magnesium, dat aan de buitenzijde bedekt is met dunne lagen koper, zink, nikkel, zilver en tenslotte zuiver goud. Door deze lagen zullen de Drie-trapsraket De kunstmaan zal worden gelanceerd in de Amerikaanse staat Florida, te Cape Carnaval. De Vanguard raket, die de maan haar snelheid moet geven, is een instrument zonder vinnen met een ieng- te van byna 22 meter; inclusief brand stof weegt hy 11 ton. Hij bestaat uit drie delen, die trappen worden genoemd. Door middel van de eerste trap wordt de satelliet gebracht op een hoogte van 58 kilometer: hij heeft dan een snelheid rssrs: srsr rsrw i wanneer de bol z.ch langs" de van de! Ttal zon afgekeerde aljde van de aarde be- iSn ^vaart^'o^ een hoogte van 225 kilometer, de snelheid is dan gestegen tot byna 4.100 meter per weegt. Van binnen wordt de glanzende bol gevuld met instrumenten, die wel klein zijn, maar met grote nauwkeurigheid aantekening houden van de krachten, die op grote hoogte heersen en hun in vloed op onze planeet uitoefenen. De geleerden zullen daarmee in staat zijn kennis te nemen van de tempera tuur, luchtdruk, kosmische stralen, ul traviolette straling, zwaartekracht, me teorieten, enz. Tydens zijn tocht rond de aarde zal de satelliet met behulp van bijzondere instrumenten seinen naar de aarde uitzenden, waar deze door onge veer 25 ontvangstations, die over de gehele aardbal zijn verspreid, zullen wor den opgevangen. Alle gegevens, die ty- dens de proefnemingen met de satel lieten worden verkregen, zullen aan alle landen ter kennis worden gebracht. seconde. Op een hoogte van ruim 410 kilometer wordt ook de tweede trap af geworpen; de derde brengt de satelliet tenslotte tot een hoogte van 480 kilo meter en in zijn baan rond de aarde houdt de satelliet dan een snelheid van omstreeks 29.000 kilometer per uur. Aangezien een dergelijke vlucht tot dusver nog nimmer is beproefd zal meer dan één satelliet gelanceerd moeten worden alvorens dit experiment tot een volledig succes kan worden. De geleer den, die met de uitvoering van het pro ject Vanguard zijn belast, vertrouwen er evenwel op dat binnen een jaar een gouden bol diep in het firmament elke 90 minuten een volledige baan rond de ,.moeder"-planeet zal beschrijven, een eerste stap op de lange weg naar de ver overing van de ruimte. Enkele: opmerkingen en gewenst ge achte wijzigingen zullen ter kennis wor den gebracht van het Centraal Comité. Overigens bleek één avond te kort te zijn voor een degelijke bespreking, zodat besloten werd in een volgende vergade ring op enkele details nader in te gaan. WASSENAAR Middenstand kreeg voorlich ting over elektriciteitstarieven In de commissiekamer van het raad huis De Paauw werd een voorlichtings avond gehouden voor de middenstand over de elektriciteitstarieven, waarbij bestuursleden van de drie afdelingen van de middenstandsbonden aanwezig waren, De avond werd ingeleid door de heer E. M. Schade, wethouder voor de ge meentebedrijven. die er aan herinnerde, dat Wassenaar zich in 1954 aansloot bij de belangengemeenschap van stroom - gebruikers van de gemeente Leiden. Hierdoor is de gemeente gebonden aan het voor deze gemeenschap algemeen geldende tarief met een uitwijkmogelijk heid naar boven van 10%, waarvan ge bruik is gemaakt in verband met de spanningswijziging. De directeur van de gemeentelyke-1 kopen? spreking. waarbij uit de middenstand de ongunstige gevallen naar voren wer den gehaald. Beloofd werd. dat deze ge vallen nog eens zullen worden bekeken zo daartoe aanleiding bestaat in de ta- riefsraad, waarin Wassenaar zitting heeft, zullen worden besproken. GOEDKOPE BENZINE Autobezitters deden aangifte van diefstal van 'benzine uit hun 's nachts op de weg geparkeerde wagens. Ter zake werden door de politie twee 16-jarige Wassenaarse jongens gearresteerd, die zich. voor hun bromfietsen op deze wyze van brandstof voorzagen. Drie bussen met circa 20 liter benzine en een gum mislang werden in beslag genomen. Tegen de knapen die een nachtje op het bureau doorbrachten, werd proces verbaal opgemaakt. DISCUSSIE-AVOND LANDBOUW De Vereniging van oud-leerlingen van Landbouwonderwijsinrichtingen hield gisteren een discussie-avond in Huize Den Devl. Na het openingswoord van voorzitter S. de Jong. kwamen de vol gende punten in bespreking. Wat komt beter uit, voeder op eigen bedrijf verbouwen of ruwvoeder aan- Prof. Joh.a Westerdijk eredoctor te Uppsala Prof. dr. Johanna Westerdijk. oud- directnce van het Phytopathologisch Laboratorium te Baarn, is benoemd tot ere-doctor aan de Zweedse Universiteit j te Uppsala. Prof. Westerdijk zal 31 mei a.s. per vliegtuig naar Zweden vertrekken om daar tijdens de feesten, die ter herden- kine van de 250ste geboortedag van Linnaeus worden gehouden, de doctors bul in ontvangst te nemen. Voor f 8000.aan sieraden in Den Haag gestolen (Van onze Haagse redactie). Tijdens afwezigheid van de bewoners werd gisteravond ingebroken in een huis aan de Kijfhoeklaan te Den Haag. Men verschafte zich toegang door ver breking van de keukendeur. De slaap kamers en een kast in een dezer ka mers werden doorzocht. Uit deze kast werden platina en gouden met briljan ten bezette sieraden meegenomen ter j waarde van aar schatting f 8000.—. Te- j vens werd een bedrag van f 15.ge- 1 stolen. LOODGIETER VAN DAK GESLINGERD. De 24-jarige loodgieter Drieman is van een circa 10 meter hoog dak van een woning in de Reaumurstraat te Am sterdam geslingerd, toen zyn gewioht niet voldoende bleek het evenwicht te handhaven by het hysen van tonnen teer. De man werd met een boog van het dak geslingerd. Hij is met inwen dige kneuzingen opgenomen in het Onze Lieve Vrouwengasthuis. Soekarno's plannen Verdeelde reacties Werden vandaag in de hoofdstad de vlaggen gehesen om de bekendmaking van Soekarno's recept tot redding van de natie te vieren, de eerste perscom mentaren waren niet zo opgewekt. Het onafhankelijke dagblad „Times of Indonesia" noemde het plan van Soekarno ronduit een „fiasco" en door spekt met tegenstrijdigheden. „Moeilijk te slikken", schreef de is lamitische „Doeta Masjarakat" boven een hoofdartikel, waarin het blad de hoop uitsprak, dat Soekarno geen dwang zal toepassen om zijn conceptie er door te krijgen. Van politieke waarnemers vernam de correspondent van het ANP in Dja karta. dat de islamitische partijen, en ook de christelijke en de katholieke partijen deelneming van de commu nisten in een nieuw kabinet van de har.d zullen wyzen. Voorts verklaarden zy het te betwijfelen of de Nationale Raad. die uit vertegenwoordigers van de arbeiders, landbouwers, de jeugd en van vrouwenorganisaties zou moeten bestaan, wel zo gemakkelijk zal kun nen worden gevormd. „De president wil alle nationale krachten samenbrengen, doch schijnt te vergeten, dat de communistische partij geen nationale kracht is", schreef is", schreef de islamitische „Abadi". de spreekbuis van de anti communistische Masjoemi. Tot dusver hebben alléén de commu nistische „Harian Rakja" en het officiële orgaan van de nationalistische partij van de premier, de „Soeloeh Indonesia" het plan toegejuicht. Concessie van Israël Abba Eban, de Israëlische ambassa deur in de V. S is vanochtend uit Tel Aviv naar Washington vertrokken, met nieuwe voorstellen voor het doorbreken van de impasse ten aanzien van het Midden-Oosten. Volgens sommige berichten zou een van de voorstellen inhouden, dat Israël bereid is zijn troepen uit het gebied van de Golf van Akaba terug te trekken op basis van een verklaring van de V. S. en andere mogendheden, dat de Straat van Tiran een internationale waterweg is. Deze verklaring zou vergezeld gaan van een Israëlische verklaring, dat Israël elke poging om de doorvaart van zyn schepen door deze golf te verhinde ren, als agressie zal beschouwen, die het met alle middelen zal verydelen. Dit voorstel zou een belangrijke concessie van Israël betekenen. AMERIKAANS VLIEGTUIG MET VEEL INZITTENDEN NEERGESTORT Volgens onofficiële berichten van dc zijde van de Amerikaanse luchtmacht is heden een C-124 Globemaster van de Luchtmacht met 128 inzittenden ten noorden ran Seoel in Zuid-Korea neer gestort. isotopenlaboratorium, dat gister middag door de geneesheer-direc teur. dr. M. Schoorl, werd ge opend. NIEUWE UITGAVEN „GOEDKOPER AUTORIJDEN" WIJ leven in een tijd, waarin de benzine niet alleen d-uur, maar ook schaars Ls. Een gunstig tijdstip derhalve voor de ver schijning van een boekje, dat de bedoeling heeft bezuiniging van het benzineverbruik te propageren en dan onder het motto: „Méér kilometers voor minder geld". Het bevat vele praktische wenken voor auto mobilisten en werd samengesteld door de hoofdredacteur van de Autokampioen. H. J. Pepplnk. Het verscheen by de Zuid- Hollandsche Uitgevers-mij. te Den Haag als extra-editie In de „Cultuurserie voor het snelverkeer". vrachtauto en een personenautootje met elkaar in botsing. Dat gebeurt wel meer en heus niet alleen in Ita lië. Het bijzondere (om maar niet te zeggen pikante) was echter, dat de vrachtauto was geladen met bussen lijm. H^t goedje stroomde over de straat, zodat het personen autootje muurvast kwam te staan. De men sen. die te hulp snelden, eveneens. En weet u wie ook vastgeplakt ston den? De agenten die proces-verbaal moesten opmaken. BEURSOVERZICHT Stille markt Amsterdam, 22 februari In tegenstelling met gisteren was het vandaag erg rustig in de hoek van Kon. Olie. In verband met het feit, dat New York vandaag gesloten is wegens Was hington's Birthday was men wat gere serveerd om nieuwe posities aan te "gaan met een lang weekend in het vooruit zicht. New York stelde gister voor olie waarden teleur en dit was vandaag in Amsterdam mede van invloed op de handel. Op de niet-officiële ochtend- beurs werd gedaan f. 163 tot f. 163.90. Vanmiddag opende Kon. Olie op vrywel de slotkoers van gister n.l. f. 164.70 het geen toch nog ruim f. 2.- boven New- yorkse pariteit is. Het publiek bleef van middag afzijdig: alleen Parijs toonde ook vandaag weer belangstelling voor het Oliefonds. Gesloten werd op de hoogste prijs van de dag f. 164.90. Van j de overige internationale fondsen was alleen Unilever circa 2 punten lager, I Philips en AKU vrijwel onveranderd. Scheepvaarten verdeeld met fractioneel lagere koersen behalve voor Nederland die iets van het verlies van gisteren te rugnam en iy2 punt hoger noteerde. In cultures ging vrywel niets om. Am sterdam Rubber onveranderd op 78. Staatsfondsen klimmen weer naar bo ven en vooral 34 Nederland was aan de vaste kant op 88 3/8 (plus 3/8). De andere leningen allen iets hoger dan gis teren. De N.V. Spanjaard (textiel) komt met een dividendvoorstel van 5 Voor het laatst in 1951 werd eveneens 5 be taald. De tussenliggende jaren werd het dividend gepasseerd. Dc koers verbeter de vandaag van 81 tot 85 bieden. De vorige lening Ned. Spoorwegen liep op tot 101 bieden De KNSM was iets hoger op 164 ingevolge het gunstige jaarver slag. Twentsche Bank iets lager geadvi seerd als gevolg van het vandaag ver schenen verslag. Voor converteerbare obligaties Philips werd een advieskoers vernomen van 111 3/4. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 februari Londen 10.67—10.674, New York 3.82%—3.83. Montreal 3.99U— 3.99JParijs 1.08124— 1 08224. Brussel 7.58%—7.58%, Frank- I furt 90804—90854. Zünch 86924— 86 974, Zurich (vr. fres i 89.254-89.304, Stockholm 73.56—73.61, Kopenhagen 54.954—65 004. Oslo 53 34—53.39, Mi laan 60.64400.664, Wenen 14.65 1466. Beurs van Amsterdam Vrydag 22 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers com 77 jr. bedrijven, ir. F. Bleichrodt, lichtte het tarief nader toe. Aangezien elektriciteit niet kan worden opgeslagen moet een centrale zijn ingesteld op de maximum vraag, welke zich slechts enkele malen per jaar voordoet, terwyl de kosten on verminderd doorgaan. Het tarief is opge bouwd naar de vaste kosten waarvoor het vastrecht wordt geheven, terwijl voorts wordt betaald naar de afgenomen stroom. Om een redelijke maatstaf te hebben voor de vaste kosten werd het oppervlaktetarief aangelegd, waarbij o.a. voor etalages het vastrecht driemaal zo hoog is als voor de winkel. De heer R. P. de Kousemaeker kwam met statistische gegevens waaruit o.a. bleek, dat voor huisaansluitingen ge middeld wordt betaald 11.84 cent per kWu en de groep inwoners met winkel of werkplaats 12.09 cent betalen, dus on geveer een gelijk bedrag. Wel is het zo. dat kleine middenstanders met weinig verlichting in de etalage of een weinig gebruikte sterke motor in het nadeel syn. Er was gelegenheid voor een be- Wanneer kan men de koeien het voordeligst laten afkalven, herfst, voor jaar of zomer? Wat is voordeliger, koeien zelf fok ken of koeien kopen? Nadat deze vragen in groepen waren besproken bleek wat punt 1 betreft, dat de personeelssterkte op een bedrijf een belangryke factor is. zodat elk geval op zichzelf moet worden bekeken. Het is goed zoveel mogelijk eigen voer te ver bouwen. maar overigens is aankoop zeker verantwoord. Wat punt 2 aangaat was men vrywel algemeen van oordeel, dat in verband met de werkverdeling het afkalven moet plaats hebben voor een gedeelte in het voorjaar en voor een ander deel in de herfst. Op de derde vraag was het antwoord op slechts één stem na: zelf fokken. De discussie was zeer levendig en zal nog een ver- i volg hebben. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN Bevallen: Muller, z. Amsterdam. Getrouwd: ir. H. M. de Haas en E. v. Ewijk. Delft; G. J. Boswinkel en C. C. Holieman. Rotterdam. Overleden: H. Th. A. Soetbrood Pic- cardt-Van der Palm. Den Haag; S. I. C. E. de Graeff-Loudon. vr.. Driebergen; H. Moora-Van Galen. vr.. Lochen; ir. J. Noorduyn, m.. 67 jr.. Saint-Jean-Cap- Ferrat; W. C. Schimmelpenninck van der Oye-De Beaufort, vr.. 78 jr.. Elle- Ch. P. Visser, m„ 52 jr.. Hilver- E. Vermeulen-Van der Vliet. vr. jr.. Amsterdam; C. Vermeer-Haf kamp. vr. 82 jr. Heemstede; A. van der Ven. m.. 74 jr.. Zwolle: C. H. Beijer-van de Graaff. vr.. 77 jr Rotterdam: H. H. Mertens. m. 58 jr. Rotterdam, mr. J. B. de Klerk, m.. 72 jr.. Zeist. r WARMOND Uniformen St.-Matthias Teneinde de Harmonie „St.-Matthias" uniformen te verschaffen, is een comité opgericht, bestaande uit P. M. de Vetten, voorzit ter, Jac Zwetsloot, penningmeester, mej. C Sohakenbos, B. Moerkerk en P. van den Kerkhof. De Harmonie zelf heeft de eerste stoot gegeven en heeft reeds twee uni formen bij elkaar gespaard, maar er moeten ongeveer vijftig uniformen ko men. Dit jaar zal Prins Carnaval een bezoek komen brengen aan Warmond. Prins Carnaval komt op zaterdag 23 j februari in vol ornaat en wordt bij het De heer C J. Houtman alhier is j tolhek officieel ontvangen. Met muziek te Delft geslaagd voor het kandidaats- en vliegende vaandels zal de Prins dan examen voor werktuigkundig ingenieur. I een tocht maken door het dorp. koers v heden Ned. '53 3% 914 91A Grootboek obl 34 84 B 83% Ned -51 34 92 4 92 4B Ned '53 34 91% 91,7« 91% 91% 854 854 Ned. '54 34 87 864 87 874 874 874 88 Ned. '37 3 86 86 Dollarlng '47 3 93% 944 Investeringscert. 3 92% '92 Ned 62 64 3 92% 92% 70 Indië 37 A 3 884 884 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B Nat. Handelsbank Ned. Handelsmy. A'dam Rubber Deli Myen (Ver.) H VA Java Cult. Senembah AKU Berkel's Patent <v Calvé Delft eert Kon Pap. v Gelder Hoogovens eert Müller en Co NB Ned Kabelfabr Philips 242 Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Blliton 2de r 215 Dordtse Olie gew. Kon Olie <t 20.—) idem (50 a f 20.—) Vorstenlanden Holl Amerlkaltjn Java China Paket Kon N Stoomb K PM Ned Stoomv Mij v Ommeren eert Koa Rott. Uoyd Ned Scheepv Unie NIET - ACTIEVE OBLIGATIES I'rov en Gem leningen A'dam 47 <34» 3 914 OU Den Hhru 1937 13 I Leiden 1947 914 I R'dam *57 I-III 3% 91% 454 45 1044 104 167% 167 78 784 954 95 91 904 564 56 69 68% 1994 1994 172 166B 290 4 290 196 1964 298 2954 303% 3044 272 269 242% 243 4 147% 148 345% 343% 215% 217% 215 2144 822 823% 164 30 164 20 164 60 164.75 1965 2000 179 179 1844 185 163% 164 155 156 198% 200% 278 280 172% 176 165 165 91% Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98 984 Premieleningen A'dam 33 3 106 104 A'dam -51 24 1034 1024 A dam 56 I 2% 984 984 A'dam *56 II 24 108% 109 Eindhoven '54 24 924 924 Enschede '54 24 92 914 Den Haag '52 I 24 1064 106% idem II 2% 104% 106 R-dam '52 I 24 104 103 idem II 24 1074 1074 Utrecht '52 2 4 102 101 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinsteIHngen Amst. Bank 211 2084 H B U eert 205 204 Rott Bank 175. 1724 Twentsche Bank 181 177 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 233 236 Borneo Sum. H My 74 Ned. G en Sp. fabr. 193 196 Kon. Ned. Orofsm 111% 1114 Internatlo 94 93 4 Rott Droogdok Mij 578 Tieleman en Dros Ned. My Walv.vrt 67 60 4 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 184 184 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32 32A Intern. Nickel 102 1014 Anaconda 60 A 60^ Bethlehem Steel 175% 174 Cltles Service 62% 614 General Motors 40 4 39 fj Kennecott 107% 106% Republic Steel 51 50% Shell Oil 80% 79 Union Pacific 27% 28 Un. States Steel 61% 614 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 21/2 Edelmet. Kon AA 63 63 Pref. w a idem 67 664 318 Holl Constructie 386GB 387 Ing our v Bouwnyv 12(J Int Kunstst Ind 42GB 42GB Leldcche Wolsptnn 275GL 279 Sikkens Lak B 430 4234 Ver rouwfHhriPken 159 159 Wernink's Betonm 824 824 Van wyk Textiel 704B 7%ÖB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9