Norstad somt de kracht op van de nog te voltooien NAVO-maeht Een enkele verrassende aanval nooit totaal vernietigend De lieer Young zal vermoedelijk Amerikaans ambassadeur worden Met een enkel woord De Hongaren, die terecht staan, bekennen „moord en opruiing" HOUTVESTER Agenda DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 Veertien doden bij zware aardbeving in Tunesië Veertien personen zijn gisteren om het leven gekomen door een zware aard beving in een gebied ongeveer 130 km ten westen van Tunis. Onder hen bevinden zich een vrouw en haar zes kinderen. I 100 mensen werden gewond en 300 zijn dakloos. De aardbeving duurde slechts tien seconden. De meeste slachtoffers vielen in het dorp Riabna, als gevolg van het instorten van huizen. In Soek el Khemis. ongeveer 15 km van Riabna, ontstonden scheuren in enige huizen, maar geen enkele stortte tn. In Bone in Algerije werden twee be vingen gevoeld, welke elk verscheidene seconden aanhielden, maar er is geen schade gemeld. Zweedse nota over de dood van diplomaat Wallenberg De Zweedse ambassadeur in Moskou heeft woensdag de Sovjetrussische rege ring een nota doen toekomen over de dood van de Zweedse diplomaat Raoul Wallenberg. De regering in Stockholm verklaart nauwelijks te kunnen geloven, dat de nota waarin de Russische rege ring meldde, dat Wallenberg in 1947 in een Moskouse gevangenis was overle den. alle gegevens bevatte, waarover de Russen beschikken. De Zweedse rege ring hoopt, dat de Sovjetrussische auto riteiten binnenkort verdere documenten over de dood van de Zweedse diplomaat zullen zenden Weer arrestaties De studente zei ten tijde van het ge beuren, veertien dagen na het tweede Russische ingrijpen, in een noodzieken huis overdag voor gewonden uit de op stand te hebben gezorgd en 's nachts met een groep opstandelingen in de kelder van het gebouw vlugschriften te I hebben vermenigvuldigd. Absoluut vertrouwen De opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Europa, generaal Lau- ris Norstad heeft in een toespraak tot te Utrecht in jaarcongres bijeen zijnde leden van het Nederlands Genootschap voor Public Relations gezegd dat er in Europa en in de Ver. Staten nog een verbazingwekkende onkunde bestaat over taak en doel van de NAVO. Het begrip moet groeien dat wij. Eu ropa en Amerika, onderling afhankelijk van elkaar zijn. Hiervan zijn dé mensen helaas nog niet overtuigd. Met gezamen lijke kracht alleen kunnen wij vrede en vrijheid bewaken en bewaren. Generaal Norstad refereerde daarbij aan een kaart van het Noordelijke half rond, welke het 24-uurs systeem van ra- darwaarschuwingsposten (gereed in 1958) _n Europa, Canada en de Ver. Staten toonde. Waar een eventuele vijand, met name Rusland, ook zou aanvallen, aldus gene raal Norstad overal zal hij stuiten op dit waarschuwingsnet. waardoor meteen ieder NAVO-gebied gewaarschuwd zou Bepaling uit testament van Shaw ongeldig Het Hooggerechtshof in Londen heeft woensdag de bepaling in het testament van George Bernard Shaw, dat het grootste deel van zijn nalatenschap ge bruikt moet worden om een nieuw En gels alfabet van 40 letters te ontwerpen, ongeldig verklaard. Shaw, die in 1950 op 94-jarige leeftijd stierf, liet bezittingen ter waarde van 716.000 pond sterling na (ruim 7% miljoen gulden). De exe cuteur-testamentair had het Hoogge rechtshof om een uitspraak over dit legaat gevraagd. Shaw had bepaald dat het geld zijn plan om een Engels alfabet te laten ontwerpen schipbreuk zou lijden, in drieën moet worden verdeeld tussen de „National Gallery of Ireland", het Britse Museum en de Koninklijke Aca demie voor dramatische kunst. Laatstgenoemde instantie en het Britse Museum hebben verklaard dat het voor stel van Shaw niet voor het algemeen nut, kan worden aangewend en dat de stichting, belast met het beheer van de gelden voor het ontwerpen van het alfabet geen liefdadigheidsinstelling is. De directie van de „National Gallery of Ireland" heeft zich niet tegen het legaat uitgesproken omdat zijn „op niets wil aandringen dat in strijd is met de bedoeling van een landgenoot" (Shaw was Ier van geboorte De rechter, die de bepaling in het tes tament nietig verklaarde, zei dat uit voering van Shaws plan een wetswijzi ging met zich mee zou brengen en over eenstemming vertoont met het in het leven roepen van stichtingen met een politiek doel. die „men nooit als liefdadig heeft beschouwd." Naar mijn oordeel zijn deze stichtin gen in strijd met de wet, aldus de rechter. De vrienden van de schrijver, verenigd in het „S'haw-genootschap", zijn evenwel niet van plan, de kwestie verder te laten rusten. Het parlementslid Isaac Pitman deelde op een persconferentie mee, dat het genootschap voornemens is geld in te zamelen teneinde tegen de beslissing in 'beroep te kunnen gaan. „Ik schat dat het niet meer dan drie tot vierduizend pond zou hebben gekost om Shaws wensen uit te voeren, terwijl de kosten van het geding over het alfa bet ongeveer tienduizend pond bedroe gen", aldus Pitman. De drie legatarissen zullen het geld onmiddellijk verdelen. Het gaat om een bedrag van ruim twee miljoen gulden. Brokopondoplon gunstig door de Staten ontvangen Maandagavond is in de Surinaamse Staten de behandeling begonnen van de „richtlijnen-overeenkomst" die tussen de regering van Suriname en de Alu minum Company of America is gesloten voor de uitvoering van het stuwdam project te Brokopondo. Deze overeen komst beoogt de aanleg van een stuw meer ter grootte van de provincie Utrecht voor de opwekking van elek triciteit en de fabricage van aluminium in Suriname. De hoofdingenieur van het Broko- pondoplan. ir. Zonneveld, zal morgen per vliegtuig naar Nederland vertrek ken voor besprekingen met de betrok ken instanties over het Brokopondo- project. I zijn. Velen menen dal de mogelijkheid bestaat dat een aanval op het NAVO- gebied totaal vernietigend zou ziin. Dit is een rondweg belachelijk idee, zo zeide generaal Norstad. Hij toonde een globale kaart waarop de militaire NAVO-bases op het noorde lijke halfrond getekend staan. Het is on mogelijk zelfs bij de meest verrassende en groots opgezette aanval ook maar een gering deel daarvan totaal te vernieti gen. Generaal Norstad zeide voorts dat het oorspronkelijke verdedigingssysteem van Europa door de toenemende vuurkracht (inclusief atomische wapens) zou kun nen worden teruggebracht van 65 a 69 op 30 divisies. Er blijft altijd echter een noodzakelijke verhouding tussen man kracht en vuurkracht bestaan. Met min der dan 30 divisies kan het verdedigings systeem niet behoorlijk functioneren. In Europa beschikt de NAVO over 150 a 160 bruikbare internationale vliegvel den. In tijd van nood wordt dit aantal door inschakeling van nationale bases verdubbeld. Een betrouwbaar verbin dingssysteem door troposfeer en iono- sfeer verbindt Noord-Noorwegen met Fontainebleau en Ankara. Honderden vliegtuigen, gemaakt voor de atomische oorlogvoering, staan voor ver- Koningin Juliana heeft gisteren in paleis Soestdijk generaal en mevrouw Norstad aan de lunch ontvangen in gezelschap van en kele Nederlandse autoriteitenOp de foto van links naar rechts: ir. C. Stafmevr. Norstad, generaal B. R. P. F. Hasselman, mevr. Has- selman, mr. E. N. van Kleffens, mevr. Staf, Koningin Juliana en generaal Norstad. dediging gereed. De bemanningen zjjn op basis van paraatheid getraind. Dit geldt ook voor de vlooteenheden, zowel als voor de landstrijdkrachten. „Wanneer ons programma totaal is uitgevoerd, heb ik het absolute vertrou wen dat wij behoren tot de meest effec tieve strijdkrachten ter wereld", zo zei de generaal Norstad. Daar tegenover staat een Sovjetbedreiging met 175 divi sies en circa 20.000 vliegtuigen. In de sa tellietstaten bevinden zich ongeveer 36 Sovjet- en 65 satellietdivisies, alsmede 2500 satellietvliegtuigen. In de zeer nabije toekomst kan met betrekkelijk groot vertrouwen de verze kering worden gegeven dat de NAVO- volkeren een voldoende verdediging heb ben. Ons grootste wapen echter moet de eenheid van wil der vijftien landen en volkeren zijn. Geestelijke sterkte, wil en besluitvastheid tot een gezamenlijke ver dediging zijn de grootste wapenen in ons arsenaal. Persoonlijk adviseur van Eisenhower (Van onze correspondent te Washington) bassadeur naar Den Haag te zenden Philip Young, tot voor kort het hoofd van de ambtenarencommissie der Amerikaanse regering en bovendien Eisenhowers persoonlijke adviseur in personeelszaken. Voordien is de heer Young een der decaans geweest van de Columbia- Universiteit te New York en gedu rende de oorlog heeft hij een belang rijke rol gespeeld bij de uitvoering van de leen- en pachtwet tot steun van Amerika's bondgenoten. Ons land mag het zich tot een eer rekenen, dat deze capabele Amerikaan naar alle waarschijnlijkheid zijn land in Den Haag zal gaan vertegenwoordigen. De heer Young kan gekenschetst worden als een bekwaam organisator met con servatieve opvattingen. Hij is thans 46 jaar oud en heeft sedert tien jaren nauwe relaties met Eisenhower. Dit feit vooral verleent deze te verwachten be noeming een bijzondere betekenis. Als hoofd van de ambtenarencommissie heeft de heer Young goed organisato risch werk verricht. Hij heeft evenwel nogal kritiek ondervonden, toen hij, al thans aanvankelijk, rijkelijk vage gege vens verstrekte aangaande ambtenaren, die door de huidige regering werden ont slagen als risico's voor de veiligheid. De regering wilde in die periode de in druk wekken, krachtig op te treden tegen de communisten, werkzaam op de depar tementen en was geneigd ook normale ontslagen de schijn te geven van zuive ringsacties. Dit streven van de regering BURGEMEESTER VAN EIBERGEN ERNSTIG GEWOND De 57-jarige burgemeester van Eibergen, de heer L. H. H. R. van Wensen, die zijn echtgenote na een verpleging van enkele weken in het r.-k. ziekenhuis te Enschede, wilde afhalen, is tijdens een hevige sneeuw val op de EnschedéSe weg onder de gemeente Haaksbergen, met zijn auto geslipt en tegen een boom gereden. Hij werd met een ernstige hoofdwond naar het r.-k. ziekenhuis te Haaksbergen vervoerd, terwijl zijn schoonmoeder, die ook in de auto zat, met een bekken- 'fractuur en een zeer ernstige hoofd wond naar het r.-k. ziekenhuis te Enschede werd overgebracht. Voor haar leven wordt gevreesd. De auto werd zwaar beschadigd. BINNENLAND Gistermiddag is de 7-Jarige Th. Rood uit Heerhugowaard, die met zijn vriendje ongemerkt op de verbinding tussen twee met kratten kool geladen aanhangwagens was geklommen, onder het rijden komen te vallen. Hij kreeg de wielen-van de achterste wagen over het hoofd en was op slag dood. Toen het 9-jarig zoontje van de heer J. van Diepen uit Oldebroek, per rijwiel naar school ging, gleed het ventje uit, kwam te vallen en werd gegrepen en werd gegrepen door een juist passerende mili taire vrachtauto. Tijdens de medische be handeling ter plaatse is het Jongetje over leden. De afdeling tuinbouw van het Kon. Ned. Landibouw-Comité zal op 28 februari in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht de 21e algemene vergadering houden Bij K.b. is met ingang van 1 sept. 1957 benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der 1 eter en en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om on derwijs te geven in de sociale psychologie, dr. H. A. Hutte, thans buitengewoon hoogleraar. De Ned. Ver. voor Landaanwinning houdt op 1 maart in Esplanade te Utrecht een vergadering, waarop waterbouwkun dige problemen rond de Zuiderzee zuilen worden besproken. Te Paramaribo zijn wederom arresta ties verricht wegens handel in Marihuana, De politie heeft in verband hiermede enige Brazilianen, die met schoeners op Surina me varen, aangehouden en hun vaartui gen verzegeld. Bij K.b. is aangewezen als voorzitter van de reclasseringsraadi, mr. W. H. Over- be ek, lid van die reolasserlngsraad. De 73-jarige toneelspeelster imma Morel is opgenomen in de Ned. Rerv Dia conessen inrichting te Amsterdam. Mevr. Morel heeft gespeeld bij de Kon. Ver „Het Nederlands Toneel' en stond ruim 25 Jaar op de planken in de Amsterdamse Stads schouwburg. De gevolmachtigde minister var. de Ned. Antillen, de heer W. F. M. Lampe, en de gevolmachtigde minister van Suriname, dr. R. H. Pos, hebben gistermiddag een be zoek gebracht aan het Spaans-Portugees en Ibero-Amerikaans Instituut van de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar zij de ?ast waren van de directeur van het lnstl- uut, prof. dr. C. P. A. van Dam BUITENLAND De Westduitse regering heeft voor de marine 68 vliegtuigen van het type „Sea Hawk Mark 4'' besteld voor patrouille- en verkenningsdoeleinden. De otestellen wor den door een Britse fabriek gemaaJkit. Heinrich Weitz, president van het Westduitse Rode Kruis, is gisteren naar Moskou vertrokken. Voor zijn vertrek deed I hij een beroep op de Sovjetrussische auto riteiten om de 85.000 Duitsers, die nog in •de Sovjet-Unie zouden werken naar hun land terug te laten keren. Hij voegde er aan toe, dat de Duitse openbare mening zich niet kan verenigen met de Russische zienswijze, dat het hier om personen gaat, die de Russische nationaliteit gekregen hebben. De betrokken Duitsers zijn voor het merendeel afkomstig uit het noorden van Oost-Pruisen, dat bij de Sovjet-Unie is ingelijfd, zo verklaarde Weitz. Ket proces tegen dT. John Bodkin Adams, de arts uit Eastbourne, die ervan wordt verdacht welgestelde patiënten door toediening van overmatige doses van ver dovende middelen om het leven te hebben gebracht, met het oogmerk zich hierdoor te verrijken zal op IQ maart a.s. in Lon den beginnen. De jaohteskaders van de Amerikaanse luchtmacht, die belast zijn met de verdedi ging van het grondgebied van de Verenig de Staten, zijn uitgerust met raketten met atoomlading, aldus heeft de Amerikaanse minister van Defensie, Wilson, gisteravond te Washington meegedeeld. Ook zullen luchtdoelraketten van de typen „Nike- Herlkules" en „Talos" van atoomladingen worden voorzien. De uit zeven personen bestaande ge meenteraad van het Zwitserse bergdorpje Unterbach heeft besloten bij zijn eerder genomen besluit te blijven en de vrouwen in de gemeente toe te staan bij een refe rendum, dat op 3 maart za.l worden ge houden, hun stem uit te brengen De rege ring te Bern had doen weten, dat de stemming in gemeenten waar de vrouwen ook zouden stemmen, ongeldig zal worden verklaard. In Zwitserland hebben alleen de mannen kiesrecht. Te Bikaner, In de Indiase staat Rad jastan, zijn ongeveer 1.500 kinderen van gezinnen van Brahmanen In de echt ver bonden Negentig procent der bruiden en bruidegoms in tussen de vier en de zestien jaar oud. Eens in de vier Jaar houden de gezinnen van Brahmanen uit deze kas te komen de Hindoe-priesters voort een grote bijeenkomst, waarop afspraken worden gemaakt over huwelijken van hun kinderen, terwijl dan tevens het sluiten dezer huwelijken wordt gevierd. Woensdag la in Oost-Berlijn de ar restatie van twee medewerkers van het Oostdudtse ministerie van Verkeer bekend gemaakt, die evenals een derdo gearres teerde. een stationschef, voor de Ameri kaanse inlichtingendienst werkzaam zou den zijn geweest." Een nieuw Italiaans jachtvliegtuig, de „Fiat G 91" heeft woensdag op een proef vlucht by Turijn vier maal de gelulde- grens overschreden. Een autobus is van twintig meter hoogte in de rivier de Han by Seoel ge stort, aldus werd gisteren in de Zuidikore- aanse hoofdstad vernomen. Tien inzitten den kwamen om het leven en dertien wer den gewond. Het ongeluk gebeurde toen de buschauffeur op een brug uitweek voor een van de andere zijde komende auto. De Rookef e lie r - stlchiting heeft 1.20'0.000 dollar beschikbaar gesteld voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen, ln het bfjzonder aan studenten en afgestudeerden Vier Noordafri'kanén hebben woens dagavond in een oafé in het noorden van Parijs met een machinepistool op de be zoekers geschoten. Een man is om het le ven gekomen, vier mensen werden gewond. De daders wisten in een auto te ontkomen De eerste groep buitenlandse toeris ten, die sedert de revolutie een bezoek aan Hongarije brengt, ls woensdag ln Boeda pest aangekomen. De groep bestaat uit 80 Westduitsers. Binnenkort worden ook toe risten uit andere landen verwacht, aldus M.T.I., het officiële Hongaarse persbureau. De Afrikaanse politieman ,die ln Tanganjlka amok heeft gemaakt en daar- by 36 personen doodde, is na zijn gevan genneming woensdag in een ziekenhuis te Dar-es Salaam overleden. Hij was dinsdag bij zijn arrest gewond geraakt en daarna geopereerd. In de kiosken van de Poolse hoofd stad, Warschau was gisteren voor het eerst sedert de oorlog, de „New York Times" weer te koop, Ook het Amerikaanse tijd schrift „Life" is, ixit grote voldoening van het publiek, weer verkrijgbaar, zo meldt Ra dio - W arsohau Toen Koningin Elizabeth deze week bij aankomst in Lissabon door Prins Phi lip begroet werd, droeg de Prins, volgens de pers, een das met hartjes. Een Britse das sen fabrikant ,diie overstroomd werd met orders voor dassen met hartjesmotieven, zette onmiddellijk de produktie van rook- en-roll-dassen stop om aan de vele nieuwe aanvragen te voldoen Hij heeft echter de nieuwe produktie moeten staken Uit late re berichten bleek n.l. dat de Prins geen das met hartjes, maar met rendierkoppen droeg Het officiële bezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip aan Portugal is gisteravond geëindigd met een gala-diner, dat de Koningin aan boord van het Jacht „Britannia" aan de president van Portugal Lopes, aanbood. Na het diner werd een groot vuurwerk afgestoken. De Amerikaanse Vakbond van Haven arbeiders ,de International Longshoremens Association (ILA) heeft gisteren de 45.000 aangesloten stakende leden van Maine tot Virginia gelast, het werk hedenochtend te hervatten. Dit is door een federale bemid delaar bekend gemaakt. Vrouw van de Amerikaanse legatie Pers en radio thans wettelijk aan banden Op de tweede dag van het proces tegen elf jonge Hongaren, die te Boedapest op beschuldiging van moord, poging tot moord, verboden wapenbezit en verspreiding van opruiende vlugschriften terecht staan, heeft de 25-jarige hoofdbeklaagde Ilona Toth, een medisch studente, de openbare aanklager verteld, dat zij uit een Engels boek een methode van dodelijke inspuiting had geleerd, die ze naar haar zeggen op een veronderstelde agent van de geheime politie had toegepast. Deze werk wijze hadden de Nazi's gebruikt, en naar ze hoorde ook de vroegere Hongaarse veiligheidspolitie. Ze was ervan overtuigd geweest, dat de man die ze met de injectie ge dood had en daarna voor alle zeker heid nog in het hart had gestoken een AVH-man was, omdat een onbe kende vrouw, die .volgens de jongens, van de Amerikaanse legatie kwam" haar een foto van de man in het uni form van de politie had laten zien. Een andere beklaagde, de 28-jarige Gjoengyoesi, vertelde het hof. dat hij een gevangenisstraf van vijf jaar uit zat, toen de opstand op 23 oktober uit brak. Vier dagen later had het plaatse lijke revolutionaire comité hem vrijge laten. Hij verklaarde zicih schuldig te voelen aan moord en-opruiing. Het communistische blad „Nepsza- badsag" heeft gisteren bericht dat vijf medewerkers van het contra-revolutio naire radio-station Csokonai gearres teerd zijn. Onder hen bevindt zich vol gens het. blad de burgemeester van Vac, Êgon Kristof. De Hongaafse regering bereidt een wetsontwerp over de pers en de radio voor. Volgens dit wetsontwerp hebben pers en radio de plicht de opbouw van het socialisme te steunen en het pu bliek voor te lichten. Zij moeten hun werk doen in overeenstemming met de belangen van de arbeidende bevolking, de staat, de volksdemocratie en de economie. De Hongaarse regering heeft de 15de maart tot nationale feestdag verklaard. Dit is de herdenkingsdag van de revo lutie van 1848. die onder het bewind van Ra'kosi niet gevierd werd. Radio-Boedapest heeft gisteren ge meld. dat een Russische vakbondsdele gatie in Boedapest is aangekomen. De speciale V.N.-commissie voor Hongarije zal onmiddellijk na beëin diging van de huidige zitting der Al gemene Vergadering naar Europa gaan, zo heeft de Amerikaanse afge vaardigde bij de Ver. Naties, Cabot Lodge, gisteren verklaard, de com missie zal aanvullend bewijsmateriaal over de Russische interventie in Hon garije verzamelen. Dit zal buiten Hongarije moeten ge beuren, omdat de Hongaarse rege ring en de Sovjet-Unie geweigerd hebben V.N.-waarnemers in Hongarije toe te laten. i kwam ten dele voort uit de wens aan te I tonen, dat McCarthy's beweringen inzake de slapheid der regering ten aanzien van De Amerikaanse regering hoopt de communisten ongegrond was. Daar- gelijk kort gemeld als nieuwe am- 0m is het onjuist te zeggen, dat Young zou hebben tot de Mccarthy- beh'oord groep. Gaat zoals vrijwel zeker is deze benoeming door, dan krijgt ons land een Amerikaans ambassadeur, die bij zonder goede relaties met Washington heeft. Als persoonlijk adviseur van Eisenhower inzake personeelszaken, woonde Young regelmatig de weke- lÜke Kabinetszittingen bij en boven dien was hij dagelijks aanwezig op de bijeenkomsten van de staf van het Witte Huis. (ingez. Med.-Adv.) manchester v\ O SCHUTTERSVELD PRODUCT 't ietfc eau 'tbeïfe,/ DONDERDAG Hogewoerd 175: ByeenKpmst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Langetorug 63: Spr. de M. de Jong vaai Katwijk. 8 u'ur nam. Rapenburg 61Stichting Psycho Syn these. Spr. B. v. d. Meer over de macht der Karmisch Illusies. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal). Residentie orkest o.l.v. Lovro von Nataclc. Solist Theo Olof. 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. Lltteris Sacrum. Opv. van Spoken. 8 uur nam. VRIJDAG Royal (Doezastraat)Psychometrische seance. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)K. en O.-lezing Canada's Ceribou Eskimo's. 8 uur anm. Rehoboth. Centrale A.R. Kiesver. Spr. prof. mr. I. A. Diepenhorst over „Waar staan wy?" 8 uur nam. Pieterskerk. Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Wykgebouw Levendaal. Jaarvergadering C.H. Unie. Spr. ds. C. Jonge boer. 8 uur nana Antonius Clubhuis: Jaarverg. Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Spr. dr. G. E. J. B. Brausch over de inheemse gemeenschap in Centraal-Afrika. 8 uur nam. Don Bosco-school E.H.B.O.-bedrijfswed- etrijden. 3.30 uur nam. Prediker: Propaganda-bijeenkomet C.J.M.V. „Het Centrum" 8 uur nam. Marekerk: Herdenking 100ste geboorte dag Lord Baden Powell. Sprekers A. Bèe- kes en G. Nyman. 7+ uur nam. Groenesteeg 97 (Ingang Kaarsemaker- straat) Receptie 30-jarig bestaan afd. Leiden Ned. Blindenbond. 35 uur nam. Schouwburg: Kon Ver. „Lltteris Sacrum. Opvoering van „Spoken". 8 uur nam. Station N. S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. 13.49 uür nam. ZONDAG. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen 5J uur nam. Hooigracht 84. Humanistisch Verbond. Spreker drs. E Vercruysse. 10.30 uur v,m. Luxor theater. Dienst voor buitenkerk e- ïyfceu. Spreker dr. P. L. Sohoonhedan 10.30 uiur v.m. Schouwburg en St.-Antonius Clubhuis: Vastenavondviering Ned. R.-K. Midden standsbond. 8 uur nam. MAANDAG Den Burcht. Filmavond Leidse Bond van Vo'.kstuinders Verenigingen. 7.45 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Llssone- Lindeman 8 uur nam.. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. 8 uur nam. R-K. Lyceum: K. en O.-cutsus moderne litteratuur. 8 uur nam. DINSDAG Café Aiiiiba: Jaarverg, Tuiniers- en Bloe mistenver. D.E.V.. 8 uur nam. Casino. K. en O- f llmstu d'i ek ring Ge bruik en misbruik van het filmjournaal. 9.15 uur nam. Ryiksmuseum voor Volkenkunde. K. en O.-cursus Japanse bloemsierkunst. 8 uur nam. H. Goemans gezant te Marokko By K.B. is de heer H. Goemans, amb tenaar van de buitenlandse dienst der 3de klasse in bijzondere dienst, benoemd tot Hi'. Ms. buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister bij het Marok kaanse Hof. Rijksmuseum van Oudheden. Voordracht prof. dr. G. van Hoorn over Kyrene. 8 uur nam. Gem. H.B.S. Burgg ra venlaanVergade ring contribuanten Stichting Ceno. 8.30 uur nam. DoelenJkazerne. Haagse Operettezangers. 8 uur nam, WOENSDAG. Schouwburg: K .en O. Georgette Hage- doorn. 8 uur nam. Rapenburg 8: Veren, voor Internat. Rechtsorde. Spr. drs. L. Metzemaekers over Kasjmir. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. Lezing over Zwitserland. 8 uur nam. Gulden Vlies: Forum Ver. voor Paeda- goglek. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt lb). Tentoonstelling geolo gie ln Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur, 's zondags 14 uur (t.e.m. 4 maart). BIOSCOPEN Luxor: „Bushalte". 14 jr. Werkdagen 2.30: 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 UUT. Casino. „Les enfants du Paradis". 18 Jr. Werkdagen 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 3 uur. Trianon. „High Society" a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 1 en 9.15 uur. Li do. „Schuldig Bloed". 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „Moordend lood". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De Prins Student". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 23 februari 8 uur waar genomen door: Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; Apotheek Tot hulp der Menschheid. Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark ft Oegstgeest tel. 26274. BH geen gehoor by Ow halsarts of specialist bel op doktersteiefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) •o e uj n. tei uur uur ersl.a s s Sr- SS Stockholm nevel 5W i -3 0 Oslo sneeuw 5ZO i -3 0.6 Kopenhagen sneeuw n 7 2 0.2 Aberdeen nevel windstil -3 0 Dublin zwaar bew. w 6 1 0.3 Londen geh. bew. wzw 1 1 0.4 Amsterdam onbewolkt w 3 -0 5 Brussel onbewolkt wzw 2 -3 20 Parijs nevel windstil -1 1 Bordeaux nevel nw 1 -3 0 Grenoble sneeuw nw 7 2 10 Nice onbewolkt nw 5 6 11 Berlyn geh. bew. zw 4 3 0.1 Frankfurt ewaar bew. nnw 6 1 3 München geh. bew. w 9 1 0.5 Zürich sneeuw wzw 8 -0 1 Genève sneeuwbui n 8 0 18 Locarno .licht bew. windstil 0 24 Wenen geh. bew. n 4 1 0 Innsbruck geh. bew. w 3 1 Rome zwaar bew. w 9 10 7 Mallorca licht bew. ezo 1 6 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2