Quick Boys en ARC deelden winst De Hollander stopte penalty TER LEEDE WON BENAUWD VAN ZWALUWEN: 1-2 Rijnsburgse Boys won opnieuw en staat nu op tweede plaats Nieuwe kansen op behoud voor Scylla door zege op Wifra Elinkwijk magKruin houden maar voorlopig alleen als amateur Van Houwelingen won cyclocross te Made op imponerende wijze MAANDAG 18 FEBRUARI 1957 Zeer matige wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys en ARC hebben zaterdagmiddag op „Nieuw Zuid" te Katwflk aan Zee geprobeerd een draaglijke wedstrijd op de grasmat te brengen. En laat ons er maar direct aan toe voegen, dat het bii een proberen gebleven is. We hebben dan ook geen ogenblik de indruk gekregen dat hier twee ploe gen aan het werk waren die de pretentie voeren van in de tweede klas te voetballen. Nu Is het altijd In de geschiedenis van beide ploegen zo geweest, dat de wedstrijden die zij tegen elkaar speelden nimmer op hoog niveau heb ben gestaan. Enfin: de uitslag werd tenslotte 22, zodat beide elftallen er nog een puntje aan hebben verdiend. Quick Boys had echter royaal de wed strijd kunnen winnen, als het. vooral na de rust. niet zo onbenullig met prachtige kansen had omgesprongen. Die heeft ARC ook gehad, maar er was één verschil, n.l. dat het niet aan de ARC-voorwaartsen lag, maar aan het voortreffelijke keepwerk van Koos de Hollander dat deze geen vruchten af wierpenZelfs stopte deze jeugdige doelman op voortreffelijke wijze een door De Hoed genomen strafschop Het was daarom zo jammer voor hem, dat door omstandigheden hij na de rust twee onbenullige ARC-doelpunten moest laten gaan. Maar hierover meer in de rest van het verslag. Scheidsrechter Taal liet in deze koude gure wind aftrappen, waarbij bleek dat ARC met de straffe wind en de zon in de rug van start ging. De eerste aan tekening van uw verslaggever was al direct een doelpunt en Quick Boys was de gelukkige. Van den Oever gaf over links een hoge voorzet; de ARC-achter- hoede miste royaal, waardoor Steen beek vrij voor Van der Mark kwam. zo dat na 5 minuten spelen er al 10 op het scoringbord kwam. De tweede aan tekening was een analoog geval: weer miste de ARC-backlinie en nu schoot Van der Plas, maar ditmaal stond het lichaam van een tegenstander in de baan van de bal naar het verlaten doel, zodat ARC er goed af kwam. Toen pas kwam ARC aan de beurt en zeer ge vaarlijk ook. Boogaard was na een vlotte aanval ln het bezit van de bal ge komen en z'n schot was prachtig ge richt. maar De Hollander stopte de bal zeer fraai. Ook de ARC-aanval bleef niet achter bij de algemene malaise, zo dat het een vrij doelloos heen en weer getrap werd. praktisch zonder dreiging. Zo ging de eerste helft gezapig naar het einde, zonder dat er iets noemenswaard gebeurde. Toch zou er nog sensatie komen. De inleiding hiertoe was een schot van Boogaard tegen het houtwerk waar door er een grote verwarring voor het Quick Boys-doel ontstond. Er was hierbij blijkbaar ook hands gemaakt, want de heer Taal wees naar de hier voor bestemde stip. De Hoed zou het vonnis voltrekken. Hij richtte goed genoeg maar door een bliksemsnelle reactie van De Hollander ging de hoop op de gelijkmaker voor ARC in rook op, want de Q. B.-doelman stopte het schot schitterend. Direct daarop wist hy wederom de handen van de talrijke supporters op elkaar te bren gen door een schot van De Bruin van dichtbij te stoppen. Dat was de finale van de eerste helft. Na de rust had ARC pech doordat Noomen een zeer goede kopbal op de lat zag belanden. Daarna kwam de thuisclub, gesteund door de wind in de Doelman De Hollander van Quick Boys onderschept een aanval van A.R.C. meerderheid. Van den Oever kreeg toen een prachtige kans op twee meter voor open doel, maar hij schoot nog naast. Ai die tijd had ARC niet veel kansen gehad, maar toch kwam de gelijkmaker, toen De Bruin een corner nam; Henk Vis stapte over de bal heen om hem voor z'n keeper te laten gaan. waar deze niet op gerekend had en via z'n han den rolde de bal in doel 11. Q. Boys nam weer de leiding toen Steenbeek te gen de bovenlat schoot en Van Duiven voorde de terugspringende bal ineens opving en onhoudbaar schoorde 21. Deze stand scheen zo te blijven want geen van beide ploegen wist voldoende dreiging in de aanvallen te leggen om de achtrehoede tot capituleren te dwin gen. Een vrije trap even voor het einde werd Q Boys noodlottig en de voor sprong ging teniet door eigen schuld. want een heel eind buiten de cirkel ging De Bruin achter de bal staan en in z'n eenvoudigheid schoot hij maar op doel en tot z'n eigen verbazing was het schot nog raak ook. Eén minuut voor het einde dachten we Q. Buys toch nog te zien gaan winnen, want het schot van v. d. Oever in de uiterste bovenhoek hadden we al als doelpunt genoteerd, maar waarschijnlijk door de wind ging de bal toch nog naastEn dit was de finale van de tweede helft! Zaterdagvoetbal Uitslagen-standen Quick Boys—ARC 2—2 ZwaluwenTer Leede 12 Alphen won met 4—2 van Cromvliet Dank zij een periode van goed voetbal is Alphen erin geslaagd een verdiende 4-2 zege te behalen op het bezoekende Haagse Cromvliet. Gesteund door de wind kwam Alphen meteen na de aftrap in de aanval en reeds na drie minuten moest de Haagse doelman de bal uit het net halen, toen Dusschoten uit een voorzet van Ederveen keurig inkopte 1-0. De Haagse rechtsbuiten van Ree bleek met Alphens linksachter v. Enthoven niet veel moeite te hebben, waardoor er nogal eens verwarring ontstond in de Alphen-defensie. Toen van Ree na ze ven minuten weer een voorzet lanceerde wist de snel naar binnen komende links buiten in te koppen 1-1. Alphen her stelde zich en slechts door het wegge ven van een aantal hoekschoppen wist de Haagse defensie voorlopig stand te houden. Uit een dezer stelde Van Geen Pr. Mees in staat een treffer te noteren 2-1. Toen daarna de Haagse achterhoe de voor vermeend buitenspel bleef staan wist Pr. Mees deze gemakkelijke kans te benutten en ging met met 3-1 thee drinken. Toen in de tweede helft Alphen weer aan bod kwam en men in de voorhoede even doordrukte kwamen ook weer de scoringskansen. Uit een vloeiende com binatie wist van Dusschoten de stand op te voeren tot 4-1. Het slotoffensief was nog voor de gasten, die kans zagen doelman Jansen nog eenmaal het nakij ken te geven 3-2. Te hard spel bij War m u n da—Fo re ho! 5 e Ter Leede 15—23 WGZ 13—17 ARC 15—17 's-Grav. SV 12—14 Quick Boys 1213 sss RWH 13—13 14—11 13— Hoogvliet 3e KLASSE A Rijnsb. BoysSHS 20 OrnasTSB 40 Excelsior M 14r—24 TSB Rijnsb. B. 1418 Ornas CSVD 12—16 ROL SHS 13—14 Jodan B. Monster 1314 4e KLASSE A (WEST 1) 12—10 12—10 13— 6 11— 2 SMSLisser Bovs 2—3 Zandv. M.— IJmuiden 0—4 AGTSMN 1—2 Ki nhe i mRobaver 2—4 Robaver 14—23 SVOW 13—12 14—21 Telefoniia 11—10 14—17 Kinheim 13—10 SMN 14—14 Zandv. M. 149 AGT 13—13 SMS 14— 5 Herman Molenaar opnieuw goed op schot In een door beide partijen veel te hard gespeelde wedstrijd is Foreholte er in geslaagd bij Warmunda met 2-3 aan het Excelsior P 1411 langste eind te trekken. Voor het zover Zwaluwen 15—11 was gebeurden er echter dingen die be slist niet door de beugel konden. Voor velen was het dan ook onbegrijpelijk, dat scheidsrechter De Jong het slechts by waarschuwingen liet. waardoor de nwedstrpd dan ook eindigde in een ware gooi- en smytparty, waarbij de bal slechts byzaak was. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en neer met de doelen om beurten in gevaar. Bij Warmunda speelde spil Van Winsen linksbuiten, maar na de thee kwam hy niet meer terug en bleek hy vervangen door Ciere. De rust ging in met 0-1 door een treffer van de Fore- holte-linksbuiten. In de tweede helft waren de eerste aanvallen voor Warmunda en al spoe dig lag de gelijkmaker achter de Fore holte doelman, toen een der verdedi gers de bal in eigen doel deponeerde. 1-1. Twee fouten van doelman Terbeek waren oorzaak dat de gasten de leiding heroverden en de voorsprong zelfs wis ten op te voeren tot 1-3. Ciere maakte 2-3, waarna Warmunda fel kwam opzet ten voor de gelijkmaker. De strijd, die voordien ook al niet vriendelijk was, ontaarde hierna, als boven omschreven. In de stand kwam echter geen veran dering meer. (Van één onzer verslaggevers) Ter Leede heeft de moeilijke uit wedstrijd tegen Zwaluwen tot een goed einde gebracht. De Sassemers hebben er terdege rekening mee gehouden, dat dit Zwaluwen niet zo zwak is als zijn plaats op de rangiyst doet vermoeden. Want de Vlaardingers waren het die Ter Leede de enige thuisnederlaag bezorg den in een wedstryd. waarin zü onge twijfeld het beste voetbal speelden. Met dit beeld voor ogen hebben de rood gelen de/e wedstrijd gespeeld, waarby ze al dadelijk gehandicapt waren door het ontbreken van rechtshalf Tijssen, die in de kazerne moest blijven. Hulle heeft hem echter goed vervangen. De familie Tassen had aan deze wedstryd echter geen geluk, want ook de rechts back Tijssen moest nog,uit vallen doch good-old v. Breda heeft hem daarna op goede wijze vervangen, juist in een periode, dat Zwaluwen hevige pogingen in het werk stelde, de achterstand ln te lopen. Er is in deze wedstrijd, die op een zeer zwaar veld werd gespeeld, maar van weinig krachtsverschil sprake geweest. De iets grotere doortastendheid van de Ter Leede-voorhoede, waarin Herman Molenaar opnieuw topscorer was, heeft wel in belangrijke mate tot deze zege bij gedragen. Daarbij komt dat Zwaluwen, het moet eerlijk* worden erkend, maar weinig veine had, terwijl doelman De Vries in uitstekende vorm stak en daar bij nog het nodige geluk ook kende. De Sassemse defensie legde terecht het zwaartepunt van de verdediging op de rechtervleugel, waarop het beproefde duo v. d WeijdenBergwerf vaak uitstekend combineerde, v. d. Weijden kreeg echter maar bitter weinig gelegenheid zijn ge vreesde schoten af te vuren en zodoen- Als die blessures er niet geweest waren (Van één onzer verslaggevers) Rynsburgse Boys heeft opnieuw twee punten aan zyn verzameling toegevoegd en zo langzamerhand zal het de geelzwarten toch wel duideiyk zyn, dat de fatale inzinking halverwege de competitie funest is geweest voor de kampioens kansen. Deze inzinking is niet te wyten geweest aan het falen der spelers, maar aan de talryke blessures, die hen hebben achtervolgd en waardoor in sommige wedstrijden met zes invallers moest worden gespeeld. Knieverwondingen schU- nen dit seizoen wel de grootste plaag van de geelzwarten te zijn, want nu weer moest Daan de Mey uit het veld worden gedragen voor een dergeiyke blessure. Gelukkig dus maar dat de competitie er bijna opzit. Met dit al hebben de Rijnsburgers het •toch maai* tot de tweede plaats weten te brengen en ze hebben zelfs uitstekende kansen om deze plaats definitief te be zetten. Reden te meer dus om Vrouwe Fortuna boos aan te kijken. Tegen Schev./Holl. Sport is het een snelle, aantrekkelijke wedstrijd geworden met een hoog tempo, dat tot het einde toe door beide partijen werd volgehou den. De bezoekers zyn eigenlijk niet de minderen geweest, maar hun produkti- viteit liet veel te wensen over en dat kostte hun op zijn minst een punt. De Rijnsburgers speelden met inval lers voor v. d. Sleet, de oudste De MeU en Bleichrodt. Het was een harde, maar faire wedstrijd, die na 15 minuten de eerste serieuze kans bracht voor de thuisclub. Wegens hands kreeg v. Duijn een strafschop te nemen, maar opnieuw bleek het zeer moeilijk te zijn een der gelijke gemakkelijke kans te benutten. Hard werd de bal ingeschoten, maar zo onzuiver, dat doelman Taal gemakkelijk kon stoppen. Even later werd een moei lijke kans echter uitstekend benut. Een snelle aanval over rechts bracht de bal voor het doel van de SHS-ers waar de spil wel wegwerkte, maar te onzuiver, zodat de bal opnieuw voor doel werd ge bracht. Met een handig hakje plaatste toen Zwaan de bal verrassend in doel. Na rust weer eenzelfde spelbeeld met ook nu weer de geelzwarten iets gevaar lijker. Na tien minuten werd een corner SHS noodlottig, v. d. Ven kopte de hoog voor doel komende bal door naar Zwaan, die gemakkelijk kon inkoppen. SHS kreeg hierna nog verschillende kansen, vooral dank zij goed werk van linksbuiten De Lange. Maar doelpunten waren er niet bij en eenmaal zelfs miste midvoor Den Heijer een levensgrote kans. toen hij voor een volkomen verlaten RB-doel de bal nog hoog over schoot. Verandering kwam er niet meer in de stand en zodoende behaalde Rijnsb, Boys een knappe 2—0 zege. de werd een belangrijke basis aan het Zwaluwensucces ontnomen. Ter Leede was in de eerste helft wat sterker en kon dat na 25 minuten uit drukken door een doelpunt van Mole naar, die een corner goed op het hoofd kreeg. Tegen de felle kopstoot was doel man Witzenburg niet opgewassen. De rust leek te zullen ingaan met een 10 voorsprong voor Ter Leede, toen een vlotte combinatie, vlak voor tijd, Zwa luwen noodlottig werd. Molenaar legde hieraan de laatste hand en zo kon Ter Leede gaan rusten met een geflatteerde maar veilig lijkende 20 voorsprong. In de tAveede helft is de thuisclub wel iets sterker geweest, voornamelijk om dat Ter Leede er niets voor voelde het zwaartepunt op de verdediging te leg gen. Alle Vlaardingse pogingen om in de stand verandering te brengen, mis lukten echter, totdat 5 minuten voor tijd linksbuiten Hoogerboord eindelijk de kans schoon zag en met een bekeken schot de achterstand tot 12 verklein de. Toen kwamen er nog zenuwslopende momenten, maar Ter Leede hield vast wat het had en won zodoende deze moei lijke uitwedstrijd met 21. De kansen op de titel zijn hierdoor wel zeer toege nomen. al zullen de komende wedstrijden ongetwijfeld nog wel enige moeilijkheden brengen. (Ingez. Med.-Adv.) Tafeltenniscompetitie Daar dc competitieleider er naar streeft nog voor dc wereldkampioenschappen beslissingen te verkrijgen, werd weer een forse ruk gegeven aan het competitierad. In de hoofdklasse A heeft Scylla de kleine kansen op behoud volledig aangegrepen en door een fraaie 64 zege op Wifra zyn deze kansen ongetwyfeld beter ge worden. Het kampioenschap komt zeker terecht by Nedlloyd, dat nu weer met 7-3 van Sparta 2 won, met een invaller nog wel. Sparta 3 kwam op de laatste plaats door een 91 nederlaag tegen Smash, dat zich met deze zege in veiligheid bracht. Quick won met 64 van Povac na een spannende stryd. hoofdzakelijk door drie overwinningen van Jan Scheffer. In groep B is Sparta volkomen zeker van de titel. Weer volledig met de in genade aangenomen Onnes - het kan toch blijkbaar wel verkeren - wonnen de Amsterdammers met 91 van Wibo. In de overgangsklasse F kan Nedlloyd 2. met nog vier wedstrijden te .spelen niets meer gebeuren. Nu weer werd met 91 van Maccabi gewonnen. Wibo 4 wordt hier vrij zeker tweede, wat een prima prestatie is in het eerste seizoen in de hogere klasse. De Hagenaars, bij wie A. Hogendoorn ongeslagen bleef, wonnen met 73 van Povac 2. Docos won zeer gemakkelijk met 91 van Bondsbestuur nam beslissing Het bestuur van de KNVB heeft zich in een vergadering beraden over het geval-Kruin. Besloten werd dat de overschrijving van deze Surinaamse International naar Elinkwyk gehand haafd biyft, de restrictie is evenwel gemaakt dat hy dit seizoen niet in het eerste elftal mag spelen. W e 1 mag de Surinamer vooreen amateur-elftal van de Utrechtse ere-divisieclub uit komen. Wanneer er nog geen drie amateurs, afkomstig uit andere ver enigingen, in het tweede team van Elinkwyk zyn opgesteld, mag hy zelfs voor dit reserve-team spelen. Benauwde zege van Lisser Boys op SMS (Van onze correspondent) In Nieuw-Vennep heeft Lisser Boys kans gezien met een kleine zege uit de bus te komen, een overwinning die de Boys vooral in de laatste ogenblitken nog met hand en tand moesten verdedi gen. SMS opende de stryd met een serie ge- vaariyke aanvallen, waarby doelman Muller eenmaal door 't oog van de naald kroop, toen de midvoor in vrye posirie hoog over schoot. Reeds na een kwar tier hadden de Boys succes, toen Stam een pass van Wassenaar goed begreep en uit moeilijke positie inschoot 0-1. Voor de thee geserveerd werd. hadden beide partijen meerdere voor 't grypen liggende kansen onbenut gelaten. Na twee minuten spelen in de tweede helft kalde Griekspoor uit een vrye trap het leer ineens langs Muller: 1-1. Het was Hagen, die hiertoe in staat ge steld door Stam, de Boys weer de leiding gaf (1-2), waarna Stam zelf onhoud baar de voorsprong vergrootte: 1-3. In de 23ste minuut wist rechtsbuiten Cafe de achterstand nog eenmaal te verklei nen 2-3 en hoewel hierna nog wel sco ringskansen ontstonden, bleef het toch by een verdiende 2-3 zege voor de Boys. Het bondsbestuur lichtte deze uit spraak als volgt toe: Elinkwyk heeft de zes semi-profs, die het in de seizoenen 1955/56 en 1956/57 van andere clubs mag overnemen, reeds aangetrokken. Kruin is weliswaar als amateur naar Elinkwyk overgegaan en naar de letter van de reglementen zou hij dus niet moet worden gerekend bij deze zes semiprofs maar het bestuur is van mening dat het criterium in dit speciale geval ligt bij het getal „6" en niet bij de aanduiding .semi-profs". Vandaar da.t Kruin wel als amateur voor Elinkwijk mag spelen, doch niet als semi-prof. Aangezien het volgende seizoen voor de clubs uit het betaalde voetbal de ge legenheid bestaat nieuwe profs aan te trekken, zou de Utrechtse club dus pas in het seizoen 1957/58 Kruin in het eer ste elftal mogen opstellen. Zoals reeds eerder werd gemeld, is na de wedstrijd Elinkwijk—BW van 20 ja nuari j.l., toen de Surinamer bij Elink wijk debuteerde, aan Kruin een speel verbod opgelegd. Een supporter van Blauw Wit had namelyk verklaard dat Kruin reeds contractueel aan die club zou zyn gebonden. Daar de overschrijving reglementair is geschied heeft de beslissing inzake de kwestie-Kruin geen invloed op de gel digheid van de ontmoeting Elinkwijk BW. Deze wedstrijd zal dus niet behoe ven te worden overgespeeld. De landenwedstryd tussen een team van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond en een Duitse ploeg te Bre merhaven is geëindigd in een overwin ning voor de Nederlanders. Onze land genoten behaalden 7 punten, de Duit sers 5. Zaterdagavond heeft de Braziliaanse ploeg Flamengo te Caracas (Venezuela) met 53 van het Hongaarse toer-elftal Honved gewonnen. Met rust was de score 4—1, Sparta 5, terwijl DOS 2 voor de verras sing van de dag zorgde door Treffers 1 een 64 nederlaag toe te brengen, v. d. Horst was bij de Hagenaars met drie overwinningen, waaronder die op Wout Heemskerk de grote man. L. v. d. Meer won voor Treffers geen punt, waarmee de nederlaag is verklaard. SCHITTEREND SPEL VAN VAN ZOELEN EN STOOP. Het was zaterdagavond bepaald knus in het Scyllalokaal aan het Galgewater. De supporters waren in groten getale opgekomen om het eerste herenteam de zo nodige morele steun te geven in de wedstryd tegen het Rotterdamse Wifra, dat de bekende international Wim Stoop in de gelederen heeft. Een speler, die dit seizoen bijzonder goed op dreef is en het aantal nederlagen in de hoofdklasse competitie dan ook op de vingers van één hand kan tellen. Dat zou dus al zo goed als zeker drie verliespunten voor Scylla opleveren. Inderdaad heeft Stoop zijn reputatie eer aangedaan; hij won zijn drie partijen, maar dat was niet voldoende om de „Scyllanen" onder aan voering van een werkelijk schitterend spelende Van Zoelen van de overwin ning af te houden. Verkerk begon de strijd voor Scylla metéén goed. Rustig liet hij de toch nog altijd moeilyk bespeelbare Willemstein komen Zijn verdediging was voor de Rotterdamse aanval te taai, en zonder een moment in gevaar te zijn geweest bracht hy Scylla met 10 aan de lei ding. Dat gaf de burger moed. Men ging er eens even voor zitten, want wie weet kon Van Zoelen een deuk slaan in de glanzende reputatie van Stoop. Het heeft maar een haartje gescheeld of deze stoute verwachting was werke lijkheid geworden. De cijfers, waarmee Stoop won, na een tl tanen-gevecht, met flitsende aanvallen, bijna onmogelijke safes in de verdediging, fijn afgestemde drop-shots, die onhaalbaar leken en tóch gehaald werden, zyn daarvoor de beste Illustratie, n.l. 18—21, 21—18 en 24—22! Zonder aan de prestaties van Verkerk en Van der Voort (2x winst!) af te doen, die beiden belust op een topprestatie. Stoop eveneens tot drie games wisten te dwingen, moet de partij Van Zoelen Stoop toch wel dé partij van de avond worden genoemd; een partij op inter nationaal niveau. Mocht in ie tafelten niswereld de overtuiging heoben postge vat. dat Van Zoelen op zyn retour is, dan heeft hy in zijn party tegen Stoop wel bewezen, dat hij niet alleen nog méé kan met de „grote broers" in de hoofd klasse. maar dat hij ook nog en geducht meetelt. Stoop's overwinning bracht de stand op 11. Van der Voort zorgde er tegen Verwey voor. na zijn clubgenoten de no dige hardkloppingèn te hebben gegeven (1619 achter in de 3e game), dat Scyl la weer vóór kwam, 21. Van Zoelen had met Willemstein geen pardon (21-6, 218) en vergrootte de voorsprong tot 3—1. Daarop kwam een tegenvaller. Verkerk kon het in een zenuwslopende match te gen Verwey niet bolwerken en verloor in drie games, 32. Stoop egaliseerde de stand tegen een fanatiek vechtende Van der Voort,, 33. Verwey was tegen Van Zoelen vol maakt kansloos <621, 1021), 4-3 voor Scylla. Het werd 53 voor Scylla door Van der Voort, die Willemstein met de aanval steeds iets vóór was. Stoop liep voor Wifra wederom een punt in met een drie games zege op Verkerk. De dubbel Van der VoortVan Zoe len tegen StoopWillemstein moest de beslissing geven en dat was gauw beke ken, want de Scylla-dubbel was geladen. In een furieus tempo aanvallend, greep het met 2110 en 2116 voor Scylla de overwinning. Adri van Houwelingen uit Sassen heim, heeft zondag op imponerende wyze de (vierde) cyclocross van Made, die werd georganiseerd door de wielerclub „De Pedaalridders", gewonnen. Zes km. voor het einde schudde hy de Rotter damse favoriet Manus Brinkman van zyn wiel en hy bereikte tenslotte met een voorsprong van 300 meter de eindstreep. De Haagse amateur Henk de Vos, die halverwege het 50 km. lange parcours (25 ronden van 2 km.) een inzinking had gehad, maar zich daarvan knap herstelde, eindigde als derde. Ger Bestebreurtje (Barendrecht)die evenals Brinkman en Snyder zal deel nemen aan de wereldkampioenschappen cyclocross te Edelaere (België), moest reeds na acht km. de stryd staken we gens pech. De beslissende slag ontwik kelde zich ln de veertiende ronde. Toen vormde zich een kopgroep van vyf ren ners (Jan van Wetten. Veldhoven, Van Houwelingen, Van der Ley en Brinkman) die steeds verder uitliep op de groep, waarin zioh Mik Snyder en de als pro fessional debuterende Piet de Jong be vonden. Het parcours was weinig geschikt voor een cyolocross. De afstand, die de deel nemers in iedere ronde moesten lopen, was nameiyk te gering. De uitslagen waren: Profs, amateurs en onafhankelyken: 1, A. van Houwelingen (Sassenheim). 50 km. in 1 uur en 45 min.; 2. H. Brinkman (Overschie); 3. De Vos (Den Haag); 4. v. Ruttenberg (Soest); 6. H. Snyder (Halfweg); 6. P. de Jong (Made); 7. J. van Wetten (Noordwykerhout)8. J. de Ley (Rotterdam); 9. H. Timmermans (Den Bosch)10. P. Rentmeester (Ier- seke). Nieuwelingen: 1. S. de Leur (R'damt, 30 km. 1 uur en 7 min.: 2. L. Haanskof (Zevenbergse Hoek); 3. L. Waalburg (Den Haag); 4. P. v. d. Lans 'Sassen heim); 5. P. Solaro (Den Bosch'. Adspiranten1. W. van 't Klooster (Soest) 20 km in 44 min.; 2. W. Schil ling (Den Haag); 3. P. Jansen (Den Haag); 4. Van Riethoven (Lelden); 5. L. van Dongen (Made). De basketball-wedstrijder: België Nederland dames en heren, zaterdag avond te Gent gespeeld, zyn door onze zuiderburen gewonnen. De Belgische dames wonnen met 39—35, nadat de rust was ingegaan met 2025; de heren ze gevierden met 99—63 (ruststand 4643).

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6