„Temporiseren en bezuinigen! Nederland wil te veel en alles tegelijk gaat nu eenmaal niet! Mr. H. Kolfschoten geïnstalleerd als burgemeester van Den Haag Secretaris van Heino plotseling uit zijn gemeente verdwenen Ziekteverlof na financiële malversaties 93ste jaargang Dinsdag 12 februari 1957 Derde blad no. 29060 Magere jaren van de rijke jongeling p Verdeling van uitgaven en investeringen moet over een langere termijn geschieden De Nederlanders hebben van oudsher tot de spaarzaamste volken Ier wereld behoord. Ook nu blijkt die wil tot sparen niet alleen aan wezig, maar nog steeds sterk te zijn. Een cijfer van 5 miljard gulden per jaar voor de totale netto besparingen toont dat ons bedrijfsleven en ook ons volk bereid zijn een - ook bij internationale vergelijking - uiter mate groot deel van zijn nationale inkomen voor besparing af te zonderen. Wanneer ik dit overweeg, dan kan er voor mij weinig twijfel aan bestaan, dat Nederland ondanks zijn grote investeringsbehoeften, bij wijs beleid geen ernstig probleem van kapitaalschaarste zou behoe ven te kennen, aldus drs. J. F. Posthuma, president-directeur van de Herstelbank in „Elseviers Weekblad". Maar dat dit probleem er is, valt he laas niet te ontkennen. Ook de Herstel- bank ondervindt dat aan den lijve. In de loop van het vorige jaar hebben wij onze kredietverlening gaandeweg sterk moeten verminderen. De kans om op dit ogenblik een enigszins belangrijk bedrag aan nieuwe middelen in het binnenland aan te trekken, is beslist niet groot. Ik kan het niet anders zien, zo ver volgt de heer Posthuma. dan dat Ne derland in de direct achter ons lig gende jaren te veel als ..de rijke jon geling" heeft geleefd. Het heeft geen zin te jammeren over gemorst melk en zeker moet men elke handeling voornamelyk beoordelen in het licht van de op dat ogenblik heersende om standigheden. Toch komt het mij voor, dat wij, met onze tegenwoordige kapitaalschaarste, voor een groot optimisme en wellicht tevens voor een te grote angst voor in flatoire effecten die gemaakt hebben, dat Nederland in 1954 en 1955 nog onge veer 1,2 miljard gulden kapitaal heeft geëxporteerd. Rijk moet vóór gaan Het Rijk heeft zich in de twee laatste Jaren wel zeer sterk door de toenmalige overwegingen van het ogenblik laten lei den en het oog weinig op de toekomst ericht. Zo was de verhoogde rente aan- eiding grote deposito's bij de Schatkist veg te trekken. Deze liggen tussen f400 en f.500 miljoen. Het valt te betreuren, lat men deze onttrekking niet heeft ver- linderd. De acute liquiditeitsmoeilijkheden, raarmede kapitaalmarkt en overheid hans te kampen hebben, alsmede de sterke stijging van de rente, waarvoor ipeciaal de woningbouw gevoelig is, zou- len bij een voorzichtiger beleid op de «noemde punten, in belangrijke mate ïjn verzacht. Hierdoor zou de momen- ele „liquiditeitscrisis" zo niet geheel workomen zijn, toch niet de tegenwoor- iie omvang hebben aangenomen en de overschakeling op een trager tempo van expansie zou geleidelijker hebben kun- oen verlopen. Naar mijn mening, moeten wjj stre ven: naar bezuiniging, naar temporise ring van de investeringen en naar ver pot ing van het kapitaalaanbod. Bij de eerste twee zal het Rijk ons moeten voorgaan. Wat bezuiniging be treft, moet de regering zich niet met kleine postjes en halfslachtige maat regelen tevreden stellen. In de totale administratie van het Ryk kan zeer aanzienlijk worden bezuinigd, zonder dat de nuttige prestatie voor de natie 2ou verminderen. Het moet kalmer aan De investeringen van de Staat moe ten worden getemporiseerd, over een langere periode worden uitgesmeerd. Nederland wil eenvoudig te veel. De Braakman moet dicht, de Lauwerszee moet dicht, de Zuiderzee dicht, de Rijnverbinding gekanaliseerd, een Del taplan uitgevoerd, een algemene ouder domsvoorziening, verbetering van de Invaliditeitswet, een Weduwen- en Wezenwet, nieuwe mijnen in de Peel, grondverkaveling, uitbreiding van het negenplan, 75.000 woningen per jaar, meer scholen, meer kerken en meer ontspanningsgebouwen en sportvelden en dan moeten wy nog een beetje industrialiseren ook, om, tenslotte, de zeer belangrijke exportfinanciering niet te vergeten. Het is allemaal mooi en prachtig en de technici maken ons de verleidelijkste ontwerpen. Maar al die miljoenen moeten ergens vandan ko- "ien. Het gaat eenvoudig niet alle maal of liever: het gaat niet allemaal tegelijk in het tempo, dat wij in ons enthousiasme willen. Het moet kalmer aan. Dan zal het eens zeven in plaats van vijf jaar duren eer een polder droog is en dan moeten wy maar eens twee jaar wachten met enorm dure dijken te gaan beginnen en dan moeten wy het maar eens een tijdje nog met onze bestaande sportvelden doen. Het kan niet allemaal tegelijk! Wij weten dat onze bevolking met irongen toeneemt. Willen wij voor al e mensen werk hebben, dan moet onze arproduktie van goederen en diensten 11970 13,5 miljard gulden méér zijn sn in 1954. Dat is voor een volk kort a? en een zware taak. Wij kunnen die 'ak alléén volbrengen, wanneer wij 'eer investeren in onze bedrijven. Ik fees, dat op dit benarde moment ook e investeringen in de bedrijven wat ge- 'atigd zullen moeten worden, maar wij loeten ons daarby er terdege van be- aist zijn, dat alles wat de investeringen ions bedrijfsleven remt, onze toekom- ji?e werkgelegenheid en onze toekom- welvaart schaadt en dus in de verderfelijk is. Wij hebben het kapitaal zelf nodig Allerwegen is de techniek in volle ont takeling. Willen wij mee blijven doen ■on wij moeten mee blijven doen, want ■fs bestaan hangt van onze export af »t|i moeten wij het tempo van die tech- ifk bijhouden en zoveel is wel zeker, at dit enorme kapitalen zal kosten. Het j mijn vaste overtuiging, dat ons land *e gulden en elke cent, die het aan aPitaal kan vormen, zélf nodig zal heb- [fi- Onze kapitaalbehoeften, op vrijwel gebied zijn zo groot en zullen zo ntzaglijk worden, dat wij heus geen mo- 'hjkheid zullen hebben om kapitalen f) andere landen ter beschikikng te 'e"en. Wij hebben ze zelf nodig. Te weinig wordt nog steeds gezien dat de moderne techniek twee dingen steeds belangrijker zal maken: de energievoorziening en het transport. En zeker is dat voor Europa het geval. De totale energiebehoefte van Europa zal in 1975 zeker anderhalf keer zo hoog zijn als nu. Wat kan Europa daar te genover stellen? Waterkracht, wat eigen petroleum en een in haar ex pansie zeer begrensde stecnkolenwin- ning, die de laatste jaren niet noe menswaardig gestegen is. Derhalve is het zeker, dat wy in de komende jaren in steeds sterker mate aangewezen zul len zijn op import van steenkolen en van petroleum, waarvan het transport al hand over hand toe en nog sterker zal toenemen. Op die twee grote lij nen: energievoorziening en transport moet ook Nederland zich instellen, met schepen, scheepsbouw, havens en land- verkeer. Als men die toekomst over ziet dan is het duidelyk, dat Neder land alleen daaraan reeds miljoenen en miljoenen nodig zal hebben. En dan praat ik nog niet eens over mechani sering en automatisering, en ook nog niet over de kernenergie, waarvoor Engeland thans andermaal miljarden met prioriteit ter beschikking gaat stellen. Wat doen wtf? Te-vlotte hand Wy zullen voor de naaste toekomst met een verhoogd rentepeil en met een zekere kapitaalschaarste te kampen hebben. Ik zie geen maatregel, die deze kapitaalschaarste, mijns inziens erfenis van te vlotte hand in vroeger jaren, op korte termijn zou kunnen opheffen: eerst geleidelijk kan er verbetering komen. Zijn er dringende behoeften dan zou het wel eens zover kunnen komen, dat hetzij de Staat, hetzij Nederlandse gegadigden van beroep op buitenlandse kapitaal markten zullen moeten doen. Een onzer grootste ondernemingen heeft blijkbaar een dergelijk beroep in bescheiden mate gedaan. Ook wy de Herstelbank hebben onze voelhorens in die richting reeds uitgestoken. Van de bezwaren zijn wij ons welbewust, doch evenzeer van de noodzaak aan de structuele opbouw van de Nederlandse economie te blijven medewerken. Géén andere weg Voor het overige: bezuiniging en temporisering, het over een langere termijn verdelen van uitgaven en in vesteringen. Een andere weg is er niet. Dat is niet prettig en het duurt lang. Maar daartegenover staat één troost: gezien de aard van ons volk en van onze economie kan er geen twyfel aan bestaan, dat op den duur langs deze weg weer een normale toestand zal worden bereikt, aldus de heer Posthuma. „II aardering voor uw persoon „Ik geef mij Uier nu rekenschap van liet grote menselijke leed van mijn voorganger In de met eenvoudige, sierlijke bloemstukjes versierde raadzaal van de Residentie werd gistermiddag mr. H. A. M. T. Kolfschoten in een buiten gewone vergadering van de gemeenteraad als burgemeester geïnstalleerd door wethouder C. H. P. W. van den Oever, waarnemend burgemeester. Er bestond grote belangstelling voor deze bijeenkomst, die o.m. werd bij- geivoond door twee oud-burgemeesters van 's-Gravenhage, namelijk mr. J. A. N. Patijn en mr. S. J. de Moncliy en de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz. Ook de burgemeesters van Rotterdam, Amsterdam en vele aan Den Haag grenzende gemeenten waren aanwezig. Mevrouw Kolfschoten-Ferwerda, haar dochtertje en haar zoontje zaten in een aparte loge. Haar werd een fraaie ruiker aangeboden bij het betreden van het raadsgebouw. Omstreeks 18 februari debat over Nieuw-Guinea (Van onze correspondent in New York) Het laat zich aanzien dat het debat over het conflict inzake Nieuw-Guinea ongeveer 18 februari in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal beginnen. Beide partijen Neder land en Indonesië zijn druk in de weer om bij de leden van de V N. steun te vinden voor hun standpunt. Zo op het eerste gezicht zou men wel licht menen dat Indonesië, gezien de moeilijkheden op Sumatra, Celebes enz., in een niet al te gelukkige positie ge raakt was. Men zou kunnen redeneren: indien de regering te Djakarta al moeite heeft om haar gezag te handhaven in Sumatra, wat wil zij dan nog beginnen met zulk een afgelegen èn cultureel verschillend gebied als Nieuw-Guinea? De Indonesiërs schijnen echter van de poiitieke nood een diplomatieke deugd tc willen maken en betogen tegenover wie het geloven wil dat zij juist nu steun nodig hebben in hun strijd om Nieuw-Guinea. Waarom? Het Indonesische antwoord luidt: on tevredenheid in ons land werkt het com munisme in de hand. En die ontevre denheid die schijnbaar stijgende is zou men thans het best kunnen ver minderen door de Indonesische aanspra ken op Nieuw-Guinea in te willigen. (Ingez. Med.-Adv.) per carton a 100 gr. (Speciale berichtgeving) In een bijzondere raadsvergadering heeft de Heinose burgemeester J. W. J. M. van Bemmel mededelingen gedaan over ongeoorloofde financiële manipu laties waaraan de gemeentesecretaris zich schuldig heeft gemaakt. Enige tijd geleden werd duidelijk, dat er verscheidene dingen niet klopten in de financiële afdeling van de gemeente secretarie. Op 28 januari was er geen twyfel meer mogelijk, waarop B. en W. aan de districts-verificateur verzochten een on derzoek in te stellen. Tijdens dit onder zoek kwam de secretaris tot „een soort biecht gelijk de burgemeester van ochtend verklaarde. De secretaris vroeg B. en W. schrif telijk om ziekteverlof en hij richtte tot de raad een verzoek om ontslag. Ver volgens verdween hij met de noorder zon uit Heino. Dit gebeurde 8 febr. 1.1. Begrijpelijkerwijs moest in de vacante post zo snel mogelijk worden voorzien, wat nog al moeilijkheden veroorzaakt daar de vertrokken functionaris de ge woonte had de gemeentelijke zaken strikt voor zich zelf te houden en zijn medewerkers niet in vertrouwen te ne men. Gezien deze omstandigheid, in combinatie met de kleine bezetting van de Heinose secretarie, kwamen B. en W. met het voorstel twee waarnemend- secretarissen te benoemen. Namelijk de eerste ambtenaar K. J. Lijfering en de secretaris van Dalfsen. S. Sikkes. die enige dagen per week Heino van dienst zal zijn. Dit laatste is mogelijk geble ken dank zij de instemming van de heer Sikkes zelf en natuurlijk dank zij de medewerking van B. en W. van Dalfsen. Burgemeester Van Bemmel ver wachtte, dat de definitieve benoeming van een nieuwe secretaris nog vrij ge ruime tijd op zich zal doen wachten. Het onderzoek is namelijk nog gaande en met het oog hierop kon de raad er dan ook akkoord mee gaan de ontslag kwestie voorlopig aan te houden Grote verbazing De verbazing over de manipulaties van de gemeente-secretaris is zeer groot in Heino Men kende hem weliswaar als een eerzuchtig man. maar sinds zijn be noeming einde 1951 heeft hij steeds voor de belangen van Heino op de bres ge staan. Zonder twijfel was hij een stu wende kracht in deze gemeenschap, die een belangrijke rol speelde bij het tot stand komen van ingrijpende verbete- den. ringen in dit landelijke dorp. dat de laatste jaren een ander bepaald moder ner gezicht heeft gekregen. „Wanneer de secretaris de overuren in rekening had kunnen brengen, welke hij ten bate van Heino maakte, zou hij meer financieel profijt gehad hebben dan thans uit zijn foutieve handelingen", is het oordeel van menige Heino-er. Het zijn voor zover onze Informaties gaan inderdaad geen schrikbarende bedragen, welke de secretaris zich wederrechtelijk heeft toegeëigend, o.a. via het zetten van valse handtekenin gen. Er is sprake van „enige duizen den guldens". Men staat dan ook voor een psychologisch raadsel, dat de actieve vlotte secretaris (die tot 1951 in Zuid-Holland werkte) op deze ma nier een funeste streep onder zijn ambtelijke carrière heeft gezet. Dat de teleurstelling over deze gang van zaken groot is. kwam ook gister ochtend tot uiting in de bijzondere raadsvergadering tijdens wdke de beide waarnemend-secretarissen beëdigd wer- Streven naar strenge onpartijdigheid „Men mag in de lange periode, die aan Uw benoeming voorafging mijn in ziens een bewijs zien. dat het burge meestersambt van een stad als Den Haag zeer bijzondere eisen stelt, waar aan niet gemakkelijk valt te voldoen", zo begon de heer Van den Oever zijn welkomstwoord, die er later op wees. dat de benoeming van mr. Kolfschoten in Den Haag meer stof heeft doen opwaai en dan normaal. Hij gaf de nieuwe eerste burger echter de verzekering, dat de kritiek in het gesproken of geschre ven woord nimmer de persoon van mr. Kolfschoten betrof. Integendeel, in de Residentie koestert men grote waardering voor zijn capaci teiten. Nadat de heer Van den Oever de grootste moeilijkheden geschetst had, die de nieuwe burgemeester te wachten staan, overhandigde hij de voorzitters hamer aan mr. Kolfschoten en legde hem de ambtsketen om de schouders. Nadat hij en mr. Kolfschoten van plaats hadden verwisseld sprak de laatste zijn instaHatierede uit. Groot leed Na een woord van dank aan H.M. de Koningin en haar raadslieden voor zijn benoeming, sprak hij een woord van persoonlijke sympathie uit voor zijn ambtsvoorganger in Den Haag. „Hij heeft zich op bijzondere wyze in gespannen om het belang van deze stad te dienen. U zult er begrip voor hebben, wanneer ik mij op deze plaats reken schap geefYan het grote menselijke leed dat hij in dit ambt heeft verduurd". Sprekende over de reactie van een deel van de Haagse bevolking op zijn benoe ming. zeide de burgemeester: ..Wanneer een principiële levenshouding elke man siert - ook als hij burgemeester is van een grote stad als Den Haag - dan heeft hij daarmede allerminst zijn vermogen en zijn geschikheid verloren om dat an dere grote geestelijke goed, dat Neder land een interantionale faam gaf, de verdraagzaamheid te beschermen en te handelen volgens de edele beginselen, die aan de deugd der verdraagzaamheid ten gronslag liggen". Hij hoopte, dat God hem de kracht en de wijsheid zou geven om bij de leiding van deze stad die mate van hoge objectiviteit te be trachten, die op deze plaats onontbeer lijk is. Het ideale Burgemeester mr. Kolfschoten besprak hierna het uitgebreide werkterrein, dat hij voor zich zag en waarin hij wilde trachten naar het ideale te streven. De burgemeester ontwikkelde in zijn toespraak ook een enkele algemene ge dachte rond de opvattingen en beginse len. waardoor hij zich bij het bestuur van de stad zou laten leiden. „Ik streef er naar en hoop erin te slagen het mij toevertrouwde gezag re delijk, rustig maar zeker uit te oefenen. Mijn bestuur zal zich richten op een zorgvuldige behartiging van de zedelijke en materiële belangen van alle volks groepen. zonder onderscheid naar poli tieke en godsdienstige overtuiging. Gij kunt daarbij van mij venvachten strikte integriteit en strenge onpartijdigheid, omdat ik ook daarmede Uw aller ver trouwen. nodig voor een vruchtbare sa menwerking. wil winnen". Na de burgemeester sprak dé heer H Smitskamp als nestor van de raad en voorzitter van de AR-fractic. Met enkele woorden heette hij mi-. Kolfschoten wel kom. die daarvoor dankte Na afloop van de installatie werd een receptie gehou den. waarop de genodigden met de bur gemeester en mevrouw Kolfschoten ken nis konden maken. Drie grote burgemeesters bijeen. Na de installatie van de nieuwe Haagse burgemeester van links naar rechts wethouder C. H. P. W. van den Oever die de burgemeester installeerde, burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam, burge meester mr. H. A. Al. T. Kolfschoten van Den Haag. burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam en mevr. Kolfschoten. Hilversumse totaal geruïneerd Beruchte valse munter pleegde huwelijkszwendel in liet groot Zijn vrouw voor een halve ton opgelicht (Van onze Haagse redactie) Een beruchte Haagse onderwereldfiguur en ex-valse munter is vorige week in Hilversum gearresteerd, op verdenking van oplichting ten nadele van een Hilversumse vrouw die het slachtoffer zegt te zijn geworden van een geraf fineerde huwelijkszwendel. Hy zou haar in november van het vorige jaar hebben getrouwd, uitsluitend met de bedoeling zich meester te maken van haar kapitaal en van haar bezit tingen. De Hilversumse is thans volkomen geruïneerd. De man heeft zowel haar geld als dat van haar jonge dochtertje tezamen meer dan een halve ton opgesoupeerd in Monte Carlo. Bovendien zou hjj ook een Haagse vrouw hebben opgelicht, nadat hij beloofd had met haar te zullen trouwen. Ex-handelaar in valse dollars Dezelfde man was in 1952 de hoofd figuur in de zo geruchtmakende valse dollar-affaire. Tezamen met enkele andere onderwereldfiguren had hij een wijdvertakte internationale handel op gezet in valse biljetten van honderd dollar, die gedrukt werden in Parijs. Het komplot werd in samenwerking met de Franse Veiligheidspolitie opgerold. De man werd op 22 januari 1953 dooi de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Dat was toen zijn 21ste vonnis. Na het uitzitten van zijn straf schijnt hij zich gespecialiseerd te hebben in huwelijkszwendel in het groot. De Hilversumse leerde hij in de zomer van het vorige jaar kennen. Hij had grote haastwant op 1 Januari werd de nieuwe wet van kracht, volgens welke de vrouw handelingsbe- kwaam werd en zij dus zelfstandig haar eigen vermogen zou kunnen beheren. Dan zou hij de handtekening van zijn vrouw nodig hebben gehad om aan haar bezittingen te kunnen komen. Maar nog juist voor die tijd, in novem ber, wist hij de Hilversumse er toe te verleiden met. hem in het huwelijks bootje te stappen. Daarna liet hij er geen gras over groeien: hij verkocht de Pootaardappelen voor het Hongaarse volk De Nederlandse regering heeft beslo ten, de hulpactie van de V.N. voor het Hongaarse volk te steunen door 2500 ton pootaardappelen ter waarde van f650.000 als gift ter beschikking te stellen. Dit besluit is genomen naar aanleiding van het rapport over de behoefte aan huma nitaire hulp van het Hongaarse volk, waarin de bevindingen van een onder zoek ter plaatse zijn neergelegd, inge steld door functionarissen van de V N en van de F.A.O. Na besprekingen bleek, dat pootaard appelen het beste door Nederland zou den kunnen worden geleverd De Neder landse regering heeft besloten de ge vraagde hoeveelheid pootaardappelen als gift ter beschikking te stellen, waar bij de overweging de doorslag heeft ge geven, dat humanitaire doeleinden wor den gediend De distributie in Hongarye zal geschieden onder verantwoordelijk heid van het internationale comité van het Roode Kruis. Britten verwoesten dorp in Aden Het „dorp" Danoeba in West-Aden is maandag door de Britse luchtmacht met bommen en raketten verwoest na het verstrijken van een ultimatum, dat 48 uur tevoren aan de bewoners was gesteld. De Britten eisten, dat opstan dige stamleden aan de autoriteiten zou den worden uitgeleverd. Ambtenaren in Aden hadden eerder meegedeeld, dat opstandige stamleden Danoeba hadden gebruikt als basis voor overvallen. In het bijzonder zouden de leiders van een aanval op een Britse patrouille, waarbij vorige week twee militairen omkwamen, in het dorp onderdak hebben gevonden. De R A F. had de bewoners vooraf ge waarschuwd, dat het „dorp" dat slechts enkele huizen telt zou worden vernie tigd en dat het moest worden ont ruimd. Vliegers zeiden zondag, dat het dorp verlaten leek. In een officieel communiqué werd zondag gezegd, dat het dorp al enige tijd bekend stond als „een centrum van Jemenitische intriges" De meeste dor pelingen waren door de Jemenitische autoriteiten omgekocht. Zij moesten ongeregeldheden veroorzaken, gericht tegen de emir van Dhala. de wettige heerser van het gebied, aldus de mede deling. Een soortgelijke strafactie werd twee jaar geleden ondernomen tegen een dorp in Wadi Hatib, nadat mili tairen in een hinderlaag waren gelo pen. Zoals bekend is. komen er de laatste tijd herhaaldelijk incidenten voor aan de grens tussen het koninkrijk Jemen j c* het Britse protectoraat Aden. villa van zijn vrouw, haar auto, en al haar overige bezittingen. Tevens haalde hij haar geld en dat van haar 10-jarige dochtertje van de bank. En enkele dagen later stapte hij in Monte Carlo uit de trein f. 51.000 rijker. De' totaal geruineerde vrouw moest haar dochtertje afnemen van de kost school in Brussel, omdat zij nu het schoolgeld niet langer meer kan betalen Vorige week maakte de man de fout weer in ons land terug te keren. HU werd meteen gearresteerd. Hoogst waarschijnlijk zal hij zich hebben te verantwoorden terzake van oplich ting van de vrouw en voor verduiste ring van het geld van het kind. Naar wij vernemen zal de verdachte, evenals in 1953 voor de Rotterdamse rechtbank, worden verdedigd door de Haagse advocaat mr. M. II. Huygens, die echter, hangende het vooronder zoek nog geen nadere bijzonderheden Nationale dierenpark „De Hazenberg" OPENING OP 16 MAART. Het „Nationale Dierenpark voor zwerfdieren „De Hazenberg" te Ame- rongen zal zaterdagmiddag 16 maart a.s. officieel worden geopend. Op „De Hazenberg" is. op een prach tig groot terrein, dat door mevrouw E. van Ilsemann, geboren gravin van Aldenburg Bentinck, geschonken werd, dank zij de offervaardigheid van hon derden dierenvrienden, een modern asiel verrezen, bestaande uit een groot aantal honden- en kattenverblijven, is er aan toegevoegd. Een woonhuis voor de beheerders Uniek is de enorme speelweide, welke rond het gehele gebouw is gemaakt, waardoor de binnengebrachte zwerfdieren overdag ruimschoots gelegenheid krijgen van de buitenlucht te genieten, 's Avonds en 's nachts bevinden zich de dieren in goed verwarmde hokken. Er komen vrijwel dagelijks uit alle de len van ons land zwerfdieren naar „De Hazenberg". De dieren blijven enige tijd om wat op te knappen en gaan dan weer naar goede adressen van dierenvrinden, die hier zelf hun hond kunnen uitzoe ken. Teneinde de hoge kosten, verbonden aan de exploitatie van het dierenpark te kunnen bestrijden, kunnen op „De Hazenberg" ook honden en katten tijde lijk in pension komen. De pensiongelden worden uitsluitend besteed voor de ver zorging der zwerfdieren. Er bestaat voor dit dierenpark grote belangstelling. Het bestuur laat gaarne belangstellende ky- kers toe. PROTESTVERGADERING DROGISTEN. De drogistenorganisaties, verenigd in de Federatie van Drogistenbonden, zijn voornemens op vrydag 15 februari, des namiddags twee uur een protestvergade ring te houden in de grote zaal van de Dierentuin te Den Haag. tegen hetont- werp-wet op de geneesmiddelenvoorzie ning, dat dezer dagen in behandeling zal worden genomen door de Tweede Kamer der Staten-Generaal De drogisten me nen. dat onvoldoende met hun belangen in dit ontwerp rekening is gehouden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7