SUNIL &iat§9 voorde was EèKom „Doorloopmelkwagen" biedt vele voordelen bij liet machinaal melken NAAISTER WERKSTER Koeien wennen er spoedig aan De economische politiek van huidige kabinet is onduidelijk ...met 't minste werk! Driebergen-Oegstgeest TWEE VROUWELIJKE ASSISTENTEN DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 Belangrijke lezing in Alphen aan den Rijn Op uitnodiging van het Rijkszuivelconsulentschap voor Zuid-Hol' land, afdeling Gouda, heeft gistermorgen de heer Joh. v. d. Kooy uit Maasland, te Alphen voor een groot aantal bij het consulentschap aan gesloten veehouders gesproken over het gebruik van de z.g. „Door loopmelkwagen", waarmee deze o phet gebied van moderne en praktische bedrijfsvoering zeer bekend staande Maaslandse vee houder reeds drie weideseizoenen werkt. Vele deskundigen uit het buitenland, zelfs Rusland, bezochten het bedrijf van de heer v. d. Kooy. Uit het grote aantal belangstellenden zal het de heren van het con sulentschap, ir. A. Schrooder, Rijkszuivelconsulent, en de heer A. H. Wesselingh uit Hazerswoude, hoofdassistent voor machinaal melken, duidelijk zijn geworden, dat men met dit onderwerp midden in de roos had geschoten. De leiding van de „praatochtend" zoals deze werd aangekondigd, was in handen van de heer G. H. Spek te Tienhoven. Wij zullen het. aldus de heer v. d. Spek, nu eens niet hebben over de melkprijs en of over de problemen bij de personeelsvoorziening, maar over het machinaal melken en het gebruik van de z.g. „Melkdoorloopwagen". Vroeger was het zo, dat de melkers vrijwel steeds in een sterk bevuilde koe bocht de over grote afstanden naar die bocht gedreven dieren twee maal daags gingen melken. Door het in steeds meer dere mate toepassen van z.g. om wei ding en of rantsoenbeweiding hebben tal van veehouders met het gebruik van de koebocht reeds lang gebroken en worden de dieren in de weide gemolken, nadat zij over een veel kortere afstand bijeen zijn gebracht. De heer v. d. Kooy begon met op te merken dat het melken een probleem is voor alle veehouders. Het probleem van het zo economisch, snel en zuiver mogelijk melken is met De doorloopmelkwagen in bedrijf. de machine opgelost. De veehouders, die de laatste jaren tot toepassing van het omweidingssysteem of de rantsoen beweiding zijn overgegaan kennen geen vaste melkplaats meer in de weide. Velen van hen zitten straks weer in het open veld tweemaal daags in weer en wind de dieren te melken. Dit kan an ders en efficiënter door het gebruik van de z.g. „Melkdoorloopwagen". Zelf melkt de heer v. d. Kooy reeds drie weide seizoenen op deze wijze. Op duidelijke Wijze toonde spreker de enor me voordelen aan van het gebruik van een dergelijke melkwagen, die men na elke keer melken moet verplaatsen, iets wat slechts een kwestie van enkele mi nuten is. Een der meest aantrekkelijke zijden is, dat de melkers zowel als de dieren niet meer in de open lucht ver blijven, maar tijdens het melken voor regen beschut zijn. Reeds na enkele dagen gebruik van de melkdoorloop wagen proberen de dieren niet meer voor haar beurt de box binnen te ko men: iedere koe wacht rustig op haar beurt. De melker blijft de gehele melktyd in de box op zijn krukje zitten en de dieren komen behoudens een zeer hoge uitzondering reeds na enkele dagen geheel uit zichzelf naar de doorloopwagen voor het afgeven van hun melk. De dieren komen door een open ruimte aan de voorzijde in de boxen. Eén man heeft steeds het toezicht op de twee machinaal gemolken dieren, doch meestal wordt een dubbele wagen ge il adio- u i tze ndingen van kerkdiensten VERZORGING DOOR N.C.R.V. NIET MEER NOODZAKELIJK. De staatssecretaris van O., K. en W. heeft in afwachting van het tijdstip, waarop de nieuwe wettelijke regeling van het radiobestel in werking zal tre den, met ingang van 1 januari 1957 aan het convent van kerken inzake radio diensten zendtijd toegekend voor radio uitzendingen van kerkdiensten. Bij dit convent zijn aangesloten: de Geref. Ker ken in Nederland, de Chr. Geref. Ker ken, de Vrije Evangelische Gemeenten, de Baptistengemeenten en het Leger des Heils. De radio-uitzendingen van deze ker ken vonden tot nu toe plaats in de aan de NCRV toegewezen zendtijd. Hierin zal nu in zoverre wijziging komen, dat de by het convent aangesloten kerken in staat worden gesteld zelfstandig uitzen dingen te doen, zoals nu de bij het Ikor aangesloten kerken al doen. flngez. Med.-Adv.) Spit in de rug Flink wrijven rnet Klooster- balsem; de warmteopwekkende stoffen verjagen snel de pijn. Kloosterbalsem "geen goud zo goed' J bruikt, geschikt voor vier dieren. Is een koe gemolken dan opent de man de deur aan de achterzijde en de koe ver laat de box, waarna de volgende binnen komt. De dieren behoeven niet meer vastgebonden te worden. Op deze wijze melkt de heer v. d. Kooy 14 a 15 koeien per uur. Een voordeel is ook. dat het vee op geen enkele wijze afgeleid wordt bij de melkafgifte. Door het veelvuldig verplaatsen van de wagen voorkomt men tevens, dat de grasmat beschadigd wordt. Eigenaardig is ook. dat de dieren in de wagen geen mest deponeren. De heer v. d. Kooy kreeg vele vragen te beantwoorden, waaruit duidelijk bleek met welke grote belangstelling de vee houders naar de lezing geluisterd had den. Het gehele gevaarte weegt onge veer 1000 kilo en is op luchtbanden ge makkelijk verplaatsbaar. De heer Ir. Schrooder dankte namens het- consu lentschap de heer v. d. Kooy voor diens deskundige lezing. In het kort behan delde de heer Schrooder nog de droge en natte voorbehandeling van het te melken dier, waarna deze geanimeerde bijeenkomst door de heer v. d. Spek werd gesloten. C. P. Hazenbosch sprak voor A.R.-Alphen Op uitnodiging van de A.R. Kiesvereniging sprak gisteravond in de kan tine van de Christelijke Technische School de heer C. P. Hazenbosch lid van de Tweede Kamer over het onderwerp „De economische politiek van het huidige kabinet". De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de aj. afdeling, de heer W. J. v. d. Brink. De heer Hazenbosch noemde het geen gemakkelijke taak over het genoemde onderwerp te spreken, temeer daar het kabinet na vier maanden regering nog steeds niet duidelijk heeft aangegeven welke richting men rnet de economi sche politiek uit wil. De moeilijkheden, bij de vorming van het kabinet onder vonden, werken nog steeds na. Intussen is ons land voor moeilijke problemen komen te staan, die de eco nomische structuur van ons land en de conjunctuur raken. Beide zaken werden door spreker uitvoerig besproken. De groei der bevolking en de krappe arbeidsmarkt passeerden de revue. INDUSTRIALISATIE In de toekomst zag spreker een overschot op de arbeidsmarkt en om deze reden moet oen belangrijk deel van de kapitaalsinvestering gericht zijn op de industrialisatie. Voor de aankoop van grondstoffen in het bui tenland moeten wij beschikken over buitenlandse betalingsmiddelen, waar voor weer afzet van eigen produkten nodig is. De betalingsbalans staat weer in nauw verband met de conjunctuur. De hoogconjunctuur bracht in ons land het vraagstuk van de z.g. welvaartsver deling. Ons volk heeft zich aan de wel vaart vertild aldus spreker. RESERVES Voor een land als Nederland, dat economisch zo kwetsbaar is, moet het als een zaak van levensbelang gezien worden om in tyden van hoogconjunc tuur reserves te kweken, teneinde by laagconjunctuur de import in stand te kunnen houden. Het vreemde doet zich nu voor. dat juist in deze tijd van hoog conjunctuur er tekorten zijn. Ten aanzien van de landbouwpoli tiek stelde spreker vast, dat in verband met gedane beloften hier wat zal moeten gebeuren. Op twee punten heeft men wel hou vast, namelijk er is loon- en prysstebl lisatie. De a.r.-kamrefractie steunt dezt loon- en prijspolitiek, omdat er by het weg vallen van onze export onherroepelijk werkloosheid zou intreden. Een groot aantal vragen werd na de pauze door spreker uitvoerig beant woord. Oude man door vrachtauto gedood (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is de 83-jarige Geert Ho- man uit Donderen (Gr.) om het leven gekomen na een aanrijding met een vrachtauto. De man reed op de Norge- weg en wilde ter hoogte van de woning van zijn zoon linksaf slaan. Vermoede lijk heeft hij geen richting aangegeven, met het gevolg dat hy door een hem achterop komende vrachtauto van de N V. Wegenbouw Gruno, uit Groningen, werd aangereden. De man was op slag dood. Nieuw plan van de Ierse premier t.a.v. Ulster Premier Cosfcello van Ierland heeft gister op een jaarvergadering van zijn partij, de „Fine Gale", bekendheid gegeven aan een nieuwe beleidstaktiek, waardoor z.i. op vreedzame wijze een einde kan ko men aan de verdeling van Ierland. Volgens Costello's plan zullen die delen van Noord-Ierland, die op het ogenblik geen vereniging met de repu bliek wensen, een afzonderiyke wetge ving behouden. Maar de macht die het Britse parlement nu over het gebied heeft, zou worden overgedragen aan een democratisch gekozen parlement voor geheel Ierland. Lichtte Haagse firma Land- en Luchtmacht op De Kon. Land- en Luchtmacht heb ben nagenoeg alle lopende leveringscon tracten, die waren gesloten met een Haagse firma, geannuleerd. Dit is ge schied naar aanleiding van de eerste resultaten van een onderzoek, dat sinds mei van het vorige jaar door de Kon. Marechaussee is ingesteld, en dat nog steeds wordt voortgezet. De Legervoorlichtingsdienst deelde mee, dat de Kon. Marechaussee nog niet kan zeggen waarnaar een onderzoek wordt ingesteld, daar dit nog niet is afgesloten. De dienst beperkte zich er toe te zeg gen, dat een onderzoek wordt ingesteld „naar de gedragingen van de firma". Naar wy vernemen zou het hier niet gaan om prijskwesties, doch eerder om I kwesties van kwaliteit van geleverde goederen. wdm dièzddzmbwê J/fMni'- -mkMdMl'olhcliè b bziêliqèh 'dtmd ÏQU& RkffPhl: fn$o kwi/kvti] duhhh MMchetfah yWOWdP hofSt ER is maar weinig nodig om plezier te maken! Een schone zak doek uit de kast en... spelen maar! Zag Uooit een wittere zakdoek? Werk van Sunil! Alleen Sunil W8St ZO wit! De blauwe kleur vertelt U op het eerste gezicht al dat Sunil anders is dan alle andere wasmiddelen. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed spreekt boekdelen over de unieke werking van Sunil. Vet en vlijtig Sunil-sop heeft meer dan normale wasenergie en intensieve reinigingskracht! Zonder weken, zonder bleken, zonder blauwen Sunil is„ alles-in-een Uhoeft niet te weken en U bespaart Uzelf het ongemak van bleken en blauwen, ln één wasbandeling wordt Uto wasgoed op de gemakkelijkste manier stralend witl i t i I it i STANDAARDPAK <2 CT. - REUZENPAK CT. SUN 72.202.240.54 WONING RUIL AANGEBODEN te huur of te koop in Driebergen een huis met tuin, dicht by de bossen. Twee kaniers en suite met serre, drie slaapkamers, badkamer, zolder, kelder en schuur. Huur f 40. GEVR.AAGD te huur of te koop in Oegstgeest een soortgeiyk, iets groter huis, met vier slaapkamers. Aanbiedingen aan het bureau van dit blad onder nummer 825. VOOR DIRECT GEVRAAGD Vast werk. Goed loon. Zelfstandige werkkring. Fa. E. D. DE GOEDE ZONEN - zeilmakerij BAAN 5 - WARMOND - TEIL. 218—420 GEMEENTE OEGSTGEEST Bij GEMEENTEWERKEN OEGiSTGiEEST kan voor directie indiensttreding geplaatst worden een voor het schoonhouden van de openbare lagere school aan de Terweeweg, 25 uur per week. Loon nader overeen te komen. Sollicitaties te nichten aan de directeur van Gemeen tewerken, Wilhelminapark 25, Oegstgeest, vJ N. SAMSOM N.V. te Alphen a. d. Rijn vraagt voor haar afdeling Nacalculatie en Debi teuren: Leeftijd 1620 jaar. Opleiding: mulo-niveau. Type-diploma en enige kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de afdeling Personeelszaken.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6