Accelerando gaf uitvoering Vertaalkunst van dichter Keuls met Nijhoff-prijs beloond 5ste jaargang Maandag 28 januari 1957 Derde blad no. 29047 Gezelschap maakt goed vorderingen Vlet een pittige mars begon zaterdag- ond de Mondaccordeonvereniglng ccelerando" in de foyer van dê jdsgehoorzaal haar eerste uitvoering het nieuwe jaar. kan gezegd worden dat er sinds het itste optreden flink geoefend is. ;e hulde dan ook voor de dirigent, de er J. J. v. d. Reyden, die zaterdag- ond de touwtjes strak in handen >ld. wat heus wel nodig was in dit. klein tot groot bestaand muziekge zelschap. Hoewel de kleintjes op de voorste rij :h wel eens vergisten in de Juiste in- t, kan over het algemeen gezegd wor- n, dat deze vereniging druk bezig is i'zich omhoog te werken. Vol ver- ichting zal dan ook het lustrum, dat jaar gevierd wordt, tegemoet gezien Hen. jïa de openingsmars was „Die lus- Witwe" van Fr. Léhar aan de iirt. Hoewel dit in het begin wat eemd in de oren klonk, omdat de bruikelijke strijkers nu vervangen ren door de wat koudaandoende indaccordeon tonen, maakte het go- mede door de bijzonder aardige ize die men uit deze operette geno- q had. toch een goede indruk. Het minder goed gespeelde „Zwervers- geraakte geheel in het vergeet- k door het ongetwijfeld beste num- van de uitvoering: nl. „La plus ile valse d'amour". van Dino Oliever. wat vlugge pasages in dit walsje rden op zon verdienstelijke wijze nomen", dat het talrijke publiek er fs schik in kreeg. S'a de Prinses Margriet-mars. dankte voorzitter, de heer D. Maarscn-van Brink de dirigent voor zijn suc- vol werk, en overhandigde hem een klein geschenk als blijk van waarde ring. Na de pauze bracht het cabaretge zelschap A. v. Polanen, een non-stop programma, waaraan medewerkten: The Rythm Club. De Ahola Hawaiians en de twee Anverdi's. Met besloot de avond met een gezel- J. Nievaart 35 jaar leider „Concordia*' Huldiging in „Den Burcht" Ver. van gerepatrieerde n viert feest Jaterdag werd in „Oud-Hortuszicht" éénjarig bestaan van de Vereniging Gerepatrieerden voor Leiden en istreken (VEGLO) gevierd, a zijn feestrede gewaagde de voorzit- de heer R. de Bruin, van de mate- e. maar vooral morele steun, die deze ?e vereniging in de afgelopen periode ft mogen ontvangen van de stedelijke tanties, en wel bij name: de Sociale ad. de Gemeente en de Commissie [ins- en Huishoudelijke Voorlichting, lp geestige wijze beschreef de voor- er verder de gemoedelijke controver- die in het prille begin van de SLO de leden in beweging hadden racht. Een eresaluut werd gebracht de kleine, doch selecte kerngroep, zich in deze vereniging reeds heeft ormd en die de grootste steun is van bestuur in zijn streven naar een dere uitbouw van de VEGLO. Met lewerking van deze harde werkers en inend op de sympathie en goodwill de stedelijke instanties, wordt het ede verenigingsjaar met vol vertrou- ingegaan. lerna werd een tijdzang door de heer igman voorgedragen, afgewisseld met ele flitsen uit de vele bijeenkomsten, de vereniging in het afgelopen voor haar leden heeft kunnen be en. imstreeks half tien was het officiële eelte van de bijeenkomst ten einde, der leiding van de heer Van der Poel zorgden de „Honolulu Stars" de dans- jziek, waarop zeer geanimeerd ge- jpt werd. JUBILEUM P. JASPERSE lorgen zal de heer P. Jasperse het. gedenken, dat hij vóór 40 jaar in ist trad bij de N.V. Drukkerij v.h. Groen en Zn. De heer Jasperse. die 14-jarig jongmaatje bij deze N.V. intrede deed. is thans drukker. M. W. J. GEURSEN SPREEKT IN MAREKERK 0 uitnodiging van de Contactcom- :ie voor Evangelisatiewerk zal ds. M. Geursen woensdagavond 6 februari ie Marekerk spreken over ..Eenzaam en vreemde?" Medewerking aan deze id verlenen het Chr. Gom. Koor llelujah". mevr. Grims en Frans v. tevden. Ook dr. P. L. Schoonheim nog het woord voeren. NEDERLANDSE NDELSREIZIGERSVERENIGING afd. Leiden van de Ned. Handels- gersvereniging hield haar maande- vergadering weer in „De Harmo- In zijn openingswoord heette de zitter, de heer G. H. Rekers, allen elijk welkom op deze eerste verga- ug in het nieuwe jaar. ede namens het afd.bestuur wenste ter allen een voorspoedig 1957, waar- ie voorzitter de leden opwekte om et nieuwe jaar voort te gaan om het van de vereniging te blijven on- leunen. mens de leden bracht de heer P. nidt het afd.bestuur dank voor het werk, dat zij belangeloos voor de had verricht. 1 afhandeling van de huishoudelijke ^a, hield de heer W. v. d. Steen een - lie over „De toepassing van vlees- in bij de maaltijden". Spreker begon inleiding met erop te wijzen, dat bij velen nog onbekend is, op welke verschillende vleeswaren bij de tijden kunnen worden gebruikt. spr. een uitvoerige opsomming van de vleeswaren, die zowel voor e als warme maaltijden geschikt ii. referaat had een aandachtig ge- daar spreker bovendien nog voor- ing gaf over het opmaken van tels, waarin vleeswaren verwerkt ten worden. voorzitter dankte de heer v. d. voor zijn overzichtelijke inleiding ees op het feit, dat deze avond weer bewezen, hoe nuttig en leerzaam kan zijn om dergelijke onderwerpen ihandelen. irna kregen de aanwezigen namens Irma, die de heer v. d. Steen ver- 'woordigde, een rookworst aange- voorzitter verzocht de heer v. d. zijn firma voor deze' geste de van de afd. Leiden te willen over- ?en. Na de rondvraag sloot de voor deze avond met een woord van voor de grote opkomst. BURGERLIJKE STAND VA" "*ir>EN GEBOREN. abeth Maria. dr. van J. van Wingen M. E. de Coster; Jan Cornells, zn. van Beelen en K. van Duijn: Dirk ines Philippus. zn. van D. H. van «"ken en C. van Gelder; Peter Johan. in P. Tol en J. C. van der Kwaak. OVERLEDEN. A. M. Arkensteijn, dr., drie dagen; ®sen, zn., 8 Jaar. LEIDERDORP De Jaarvergadering van de sport vereniging Sparta" vindt hedenavond plaats in het Patronaatsgebouw (Hoge Rijndijk) te Zoeterwoude. BURGERLIJKE STAND Gebaren: Marine, a.v. M. Roest en D. van der Zwam- Afloysius A. J. z.v. J. F. S. Stramam en E. E. buta. Ondertrouwd: Ph L van den Ing, 29 jaar. en L. NagtegaaH. 22 Jaar; R. Koenen. 26 Jaar em A. Hol 27 jaar; J. Anker, 23 Jaar en A. Sahalkens, 23 jaar. Getrouwd1: B. vam der Woud© en L. Nagitega/al. WARMOND TONEEL VOOR KINDEREN De zaal van hotel „De Zon" was gis termiddag tot in de uiterste hóeken ge vuld met kinderen. De jeugdtoneel- groep van „St.-Matthias" gaf hier een uitvoering. De jeugdige spelers, die on der leiding staan van mej. C. Schaken- bos, kwamen voor het voetlicht met „De glazen bol en de toverappel". Het stuk, dat verhaalt van drie sol daten, die elk van een toverkabouter een geschenk kregen, waarmede zij hun verdere leven gelukkig zouden zijn. werd op aantrekkelijke wijze opgevoerd. De heer P. de Vette opende de mid dag met een '.voord van welkom tot alle aanwezigen In afwijking van de tot nu toe be staande regeling zal de woonruimte com- missie spreekuur houden iedere eerste dinsdag van de maand en wel van 7 tot 8 30 uur namiddag ten gemeentehuize. WASSENAAR Geslaagd Aan de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen wis- en natuur kunde de heer A. v. d. Water, alhier. (iDgez. Me<L-Adv.) Vüf en dertig jaar is de heer J. Nievaart thans leider van de dames- gymnastiekvereniging „Concordia". Een feit, dat niet ongemerkt voorbij mocht gaan. Daarom trokken zater dagavond velen naar de grote zaal van „Den Burcht", waar de heer Nievaart die vergezeld was van zijn vrouw en dochter, het eerst werd toegesproken door mej. Blom. die de gevoelens van dank. welke er onder de leden van de vereniging leven. onder woorden bracht. Deze erkentelijkheid kreeg ook een tastbare vorm bij de aanbieding van een nieuw radiotoestel. Daarna nam de heer J. Pommer het woord, eerst als vertegenwoordiger van de turnkring „Leiden en omstreken" van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- Verbond en daarna als voorzitter van de herengymnastiekvereniging „Excelsior". In beide functies wees hij er op, dat de leider „de ruggegraat" is van de ver eniging en ais zodanig heeft de heer Nievaart bijzonder veel gedaan voor de lichamelijke opvoeding. Voorlezing werd gedaan van een brief, welke de heer Nievaart mocht ontvan gen van de damesgymnastiekvereniging „Brunhilde", welk schrijven vergezeld ging van een fruitmand, en een telegram afkomstig van de damesgymnastiekver eniging „Nieuw-Brunhilde". De heer Nievaart dankte aan het einde van deze officiële huldiging voor de vriendelijke woorden en de geschenken, waarna een ieder de gelegenheid had de jubilaris persoonlijk de hand te drukken. Het overige gedeelte van de avond werd genoten van een vlot programma, dat verzorgd werd door de conferencier Joop van Haarlem, de accordeonisten, de Vinjé's, de goochelaar Anverdi.c lose- harmony ..Two and harmony" en de mondaccordeonvirtuosen The Gromal- di's. De avond werd besloten met een genoeglijk bal met muziek van „The blue moon combo's". ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Gen. II mej. T. Bakhoven (R'dam) en de heren J. F A. Idema (Leidschendam) A. J. F A. Kerst (Delft). R. J. J. L. Knipscheer (Den Haag), F. G. van Leeuwen (Zoeterwoude) en W. F. J. Tijl (Leiden); semi-artsexamen mej. A. F. W. Lankhorst (Den Haag), mevr. R. C. Schweizer-Lindeman (Leiden) en de he ren J. E. Bekkering (Leiden), C. M. van Bemmelen (Den Haag). R. Steinmetz (Wassenaar) en B. Weisskopf (USA); artsexamen mej. M. E. Reuvers (Oegst- geest) en de heren F. A. Griffioen (Den Haag). P. M. F. v. d. Haagen (Leiden), K. P. Honig (Amsterdam) en M. S. H. Schlemper (Eindhoven). „Een fascinerende, creatieve arbeid (Van onze Haagse redactie) Zaterdag is in de Haagse raadzaal voor de derde maal de door het Prins Bernhardfonds beschikbaar gestelde prjjs voor vertaalkunst, de Martinus Njj- hoff-prijs, uitgereikt. Op de vierde sterfdag van de Haagse dichter viel de eer van een bekroning te beurt aan de oudste Nederlandse dichter, de 73-jarige mr. H. W. J. M. Keuls, die als sinds vele tientallen jaren door zyn omzettingen van buitenlandse poë zie en prozawerken in het Nederlands grote faam geniet. De prys werd hem in het bijzonder toegekend voor zijn vertaling van Dantes „Vita Nuova" 11951) en verzen van Jules Supervielle („Regionen" 1955). De jury bestond uit de heren Anton Coolen. Bert Bakker, dr. J. Hulsker, mr. J. Kalff. mr. E. Straat en drs. H. J. Jonker (secre taris). De prijsuitreiking werd bijgewoond door vele prominente personen, onder wie een aantal letterkundigen. De voorzitter van het Prins Bernhardfonds, prof. mr. G. J. Wiardi, heette in het bijzonder de vertegenwoordiger van de minister, mr. H. J. Reinink. de commis saris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en de loco-burgemeester van Den Haag, wethouder J. v. Zwijn- dregt, welkom. Het Jury-rapport, dat door Anton Coolen werd voorgelezen, acht reeds mr. Keuls' eerste vertalingen in 1924 verschenen blijk geven van een uit zonderlijk adoptievermogen. Men treft dan al een vertaling, die ..woordgetrouw is met de Nederlandse gelijkwaardigheid van ritme, innerlijke vibrering, lijn en kleur en een klanklaag, waarvan de wel luidendheid niet voor het oorspronkelijke vers onderdoet". Mi*. Straat, die zich belastte met de tekstkritische vergelij king van het bekroonde werk, zegt in het rapport, dat mr. Keuls bij herhaling vormen koos. welke vertaaltechnisch het moeilijkst zijn. Maar de dichter speelde ermee, alsof Nederlands hun fraaist ge waad was. De vertaling van het 128ste sonnet van Shakespeare biedt de her schepper een tartende moeilijkheid, maar mr. Keuls wist de gemaniereerde fijnheid en hoofsheid zo om te sly pen, dat een gedicht ontstond, dat in tekst getrouwheid een tweeling van het oor spronkelijke is. Van de Dante-vertallng zegt mr. Straat, dat de verzen zijn omgezet op een wijze, die zich talloze malen met de Italiaanse diotie heeft gemeten. „Vita Nuova" in zijn allerprilste poëzie was niet zuiverder en subtieler in Nederlands weer te geven dan is ge schied. In soortgelijke bewoordingen prijst de jury de Superviellegedichten. die evenals „Het Nieuwe Leven" na de oorlog zijn ontstaan in de periode, welke een hoogtepunt vormt in het kunnen van de dichter. Nadat prof. Wiardi de prys aan mr. Keuls had uitgereikt en een gelukwens- telegram van Prins Bernhard had over- digd. sprak de grijze dichter merkbaar ontroerd door de lof, die hem was toe gezwaaid een dankwoord. Hü vertelde o.m. hoe hij 30 jaar ge- j leden het vertalen als een oefening had beschouwd, maar dat hij het spoedig ais j méér was gaan zien namelijk als een 'fascinerende bezigheid, die zeker als creatieve arbeid mag worden aange merkt. Vervolgens gaf de bekroonde dichter een beeld van het vertaalproces I zoals de herschepper dat z.i. ondergaat. De persoonlijkheid van de vertaler achtte h(j uit zijn werk niet weg te den- 1 ken. In het vertaalwerk van Boutens en i Nijhoff bv. constateert men een innige verwantschap met hun eigen verzen. VERJAARDAG PRINSES BEATRIX Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix organiseert de Leid- se Chr. Oranjevereniging donderdag in „Den Burcht" een feestavond. Sempre Avanti's „Jong en Jolig" komt deze avond met een gezellig en gevarieerd programma. Dodelijk ongeval bij Hoogovens Omstreeks tien uur is als gevolg van een aanrijding op het Hoogoventerrein te IJmuiden de 48-jarige arbeider G. de Bie uit Wieringen zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. Een ploeg ar beiders was bezig met het leggen van leidingen voor de nieuwe sinterinstal latie, waarbij verscheidene veiligheids maatregelen waren genomen. Deson danks reed een vrachtauto van de firma Pelt en Hooykaas door een afzetting heen waardoor de arbeider de Bie werd aangereden en nagenoeg op slag gedood. De man laat vrouw en kinderen na. Nieuwe directeur Centraal Planbureau Per 1 maart a.s. zal prof. dr. Fred. L. Polak zün functie als directeur van het Centraal Planbureau neerleggen, teneinde zich aan ander werk te kun nen wijden. Ter opvolging van prof. P->lak kan de benoeming worden verwacht van prof. P. de Wolff, thans directeur van het Gemeentelijk Bureau voor de Statistiek te Amsterdam. In de sedert het vertrek van dr. W. Drees jr. bestaande vacature van een der beide posten van adjunct directeur van het. Centraal Planbureau is nog niet voorzien. Prof. dr. P. J. Verdoorn blijft zijn* unctie van adjunct- I directeur vervullen. Mr. van Thiel, voorzitter Bejaardenzorg (Van onze Haagse redaotie) De oud-minister van Maatschappelijk I Werk. mr. F. J. F. M. van Thiel. zal. naar wij vernemen, per 15 februari het voorzitterschap op zich nemen van de Nederlandse Federatie van de Bejaar- i denzorg. Mr. Van Thiel volgt hiermede I de heer M. A. Reinalda, die een half Nadat de acteur Luc Lutz op knappe wijze fragmenten uit de Nyhoff-verta- ling van „Het scheidsgerecht" van Me- nander had voorgedragen, bracht prof. j jaar geleden aftrad, op. Wiardi een huldeblijk aan mevr. Keuls in de vorm van een boeket witte anjers. De aanwezigen bleven nog enige tijd bijeen op een door de gemeente Den Haag aangeboden receptie. ROTTERDAM. 28 Januari. Veemarkt. - Aanvoer ln totaal 1721. Vette koelen en ossen 964. varkens 757. Prijs per kg. vette koelen le kw. 300—320. 2e kw. 286—296, 3e kw. '276—286. varkens (lev. gew.) 187 185 183. BEURSOVERZICHT Goede ontwikkeling claims Philips Amsterdam, 28 januari. In het algemeen gaf de beurs bltyk van een apathische houding. Dank zy de affaire in claims Philips was er ech ter sprake van redelijke bedrijvigheid. Evenals vorige week was het ook thans de Philipshoek die vrijwel alle be langstelling tot zich trok. Er heerste echter een opmerkelijke tegenstelling in de ontwikkeling van aandelen en claims. Terwijl aandelen 12 punten lager open den op 236 wisten de claims na enige aarzeling weer vry spoedig het niveau van vrijdag te benaderen, al bleven zy nog beneden de toppprijs van f 25.die vrijdag eenmaal is genoteerd. Het bleek dat aandelen Philips tegen midden koers waren aangeboden uit hoofde van ruilingen van aandelen in claims. Van daar de opmerkelijk lagere openings notering. waarop pas in de tweede helft van de markt een herstel volgde tot 243. Het slotniveau van vrijdag kon wel niet worden behaald, maar de koers ging toch sterk die richting uit. De olaims klommen op tot f 24.30 en hadden we derom een levendige hoek. Overigens viel van de markt weinig te vertellen. Internationale fondsen waren over de gehele linie gedrukt, vooral Uni lever. Scheepvaart nauwelijks prijshou dend Cultures konden zich moeilijk handhaven. Staatsfondsen openden hoopvol, maar zakten weldra in zodat de Staffellening weer tot 84% inzakte. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 januari Londen 10.6610 66%. New York 3.82%—3.83%, Montreal 3.99 A—3 99,V Parijs 1 0812%— 1 08221 jBrussel 7.58%7.59%. Frank furt 90 80',—90 85'.. Zurich 86.85'.— 86.90'a, Ziirieh (vr. fres 89 26%— 89.33'Stockholm 73.53%—73.58%. Ko penhagen 54.9655.01, Oslo 53.29', 53.3412Milaan 60 61 '3—60 66';. Wenen 14.64—14.65. Zaterdagavond werd in Den Haag de M. Nijhoff-prijs door de voorzit ter, van het Prins Bernhardfonds Mr. G. f. Wiarda uitgereikt aan Mr. H. W. M. Keuls. Prins Bernhard, regent van het Prins Bernhardfonds, heeft zaterdagavond aan mr. H. W. J. M. Keuls een telegram ge zonden, waarin hij zijn gelukwensen aan de bekroonde aanbood. Volksdansers bijeen De R.-K. Volksdansgroep ..Nleuw- Holland". die reeds vier jaar bestaat en thans circa vijftien leden telt. oefent vrijwel iedere zaterdagavond in de gym nastiekzaal van de Maresingelschool. De laatst gehouden dansavond droeg een wel zeer bijzonder karakter. Evenals vo rig jaar waren ook enkele andere dans groepen uitgenodigd ongetwijfeld mede om de vriendschapsbanden wat nauwer aan te halen. Als gasten waren aanwe zig vele leden van de volksdansgroepen van Oud-Poelgeest en het Leidsche Volkshuis. Aan het begin van deze con tactavond, welke in een sfeer van ka meraadschap verliep, werden alle dan sers door de voorzitter van de organise rende vereniging, de heer v. d. Berg. hartelijk welkom geheten. De voorzitter wees daarbij op het nut van een samen komst zoals deze. Onder leiding van de heer Juffermans demonstreerde de jeugd wat voor^Mkorine er van de volksdans uit kan gaan. Behalve met het samen- dansen amuseerde men zich o.m. nog met enige Italiaanse en Russische volks dansen. Grappig waren de zgn. mannen- dansen. Er werd gedanst op gramofoon- muziek. Voorts werd op deze avond aan dacht besteed aan de volkszang. PREDIKER HIELD PROPAGANDA-AVOND De Chr. J.V. en M.V. „Prediker" hield zaterdagavond in haar gebouw in de Panvossensteeg een propaganda-avond onder het motto: „Kille Kul en Koude Kolder". Rein Knetch en Janny Tuythof ver telden de talrijke aanwezigen eerst wat men zoal gewoon is op de J.V. en M.V te doen. Het bleek, dat naast het tafeltennis sen en biljarten er ook gelegenheid is voor discussiëren, musiceren en toneel spelen. Nadat Henk Eikerbout voor wat gezellige pianomuziek gezorgd had. be sloot de opvoering van het blijspel: „Ik heb een huis voor U" of wel de bijna traditionele problemen, die er rijzen rondom de woningnood, deze zeer ge slaagde avond. Beurs van Amsterdam Maandag 28 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 89& 89, Grootboek obl. 3% 84 L Ned. '51 3'/2 90% Ned. '53 3'/a 89% 89% Ned. '56 3% 889A Ned. '48 3% 83'/4 83% Ned. '54 3% 85% 85 Ned. '55 I 3% 85% 85 Ned. '55 II 3% 86 85% Ned. '47 3% (3) 85 35 Ned. '37 3 83% 83% Dol taring '47 3 93 92 Investeringscert. 3 90% 90% Ned. 62-64 3 90 90 A Cert. NWS 68 L 66", Indie '37A 3 86% 86% Grootboek "46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 50 51 Nat. Handelsbank 107 107 Ned. Handelsmij. 169 168 A'dam Rubber 80% B 78% Deli Mijen (Ver.) 105% 103% H.V.A97 96% Java Cult 58% 61 Senembah 65% 65% A.K.U204% 203% Berkel's Patent (v) 175 175 Calvé Delft cert. 298 294 Kon. Pap. v. Gelder 195 199 Hoogovens cert282 281 Müller en Co. N.B. 293 292 Ned. Kabelfabr278 274 Philips 247% 243 Philips pref140% 141 Unilever 344 340% Wilton Fevenoord 220 Biliton 2de r 212 214 Dordtse Olie gew. 797% 794% Kon. Olie (f 20.—) 159 60 158.90 idem (50 éi f 20.— 159.40 158 25 Vorstenlanden 30 Holl. Amerikalijn 181 180 Java China Paket 186 185% Kon N Stoomb. 172% 171 KPM 166% 165 Ned Stoomv Mij 206% 207% v. Ommeren eert. 283 281", Kon Rott Llovd 176% 176% Ned. Scheepv Unie 173 170% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam 47 (3%) 3... 89% 89% Den Haag 1937 1 3. 93 Lelden 1947 89 R'dam '57 I-III 3% 89% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96% 97 Premieleningcn 101% 101A 97% 94^ 95 A'dam '56 II 2»% 101H lOlfi Eindhoven '54 2% 87% 88% Enschede "54 2% 89% 89% Den Haag '52 12%. 105% 105 99% 100% 98','8 104% 105% Utrecht '52 2% 97 B 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank221 221 H.B.U. eert201 Rott. Bank 187 186 Twentsche Bank 188 189% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 245 Borneo Sum. H.My 76 78 Ned. G. en Sp. fabr. 166 l65y4 Kon. Ned. Grofsm. 109 108% Internatio 100 - Rott. Droogdok Mij. 560 560 Tieleman en Dros8% 8% Ned. Mij. Walv.vrt.70exd. 71 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 19 19y* Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 33& 33A Intern. Nickel 110 109 Anaconda 69% 71 Bethlehem Steel 183y4 180% Cities Service67 67% General Motors41% 41 Kennecott 118 117 Republic Steel 53 53% Shell Oil 82% 79y4 Union Pacific 29% 29% Un. States Steel 65% 64 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K. 25/1 Edelmet. Kon. AA 64% Pref. w a. idem 66 Electrolas B 314 Holl Constructie 375 Ing. our. v Bouwnljv 120 Int. Kunststof!. Ind 45% 46 Leidsche Wolsplnn 269 Sikkens Lak B 395 L 391 Ver. Touw fabrieken 161 161% Wernlnk's Betonm. 78% 80 B Van Wjjk Textiel 70% 71%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7