WGZ aan te kwam er in Sassenheim niet pas tegen Ter Leede (4 1) Slecht voetbal de leiders van in de strijd tussen tweede klas! Excelsior's record wankelde langs het randje Twee penalties brachten Quick Boys op 3 3 tegen SSS Wedstrijd Zwaluwen—ARC kreeg sensationeel slot een Verdiende 3-5 nederlaag van RCL tegen Sclieveningen Holland Sport MAANDAG 28 JANUARI 1957 Rood-geel voorlopig aan te top Om maar meteen met de deur in huis te vallen: met een duidelijke 41 overwinning heeft Ter Leede zijn ernstige concurrent voor de eerste plaats WGZ van zich afgeschud en is dus voorlopig de enige bezetter van deze fel begeerde troon. Geen wonder, dat de elf roodgelen zater dagmiddag als triomfators het veld verlieten, temidden van een juichende schare supporters. Uiteraard waren deze dolgelukkig met de overwinning en vergaten op dat moment gemakshalve maar, dat de Sassemers zeker geen kampioensvoetbal hadden laten zien. WGZ trouwens al evenmin. Over het algemeen kan men rustig zeggen, dat het een slechte wedstrijd is geweest en dat men geen moment het idee kreeg, dat er hier twee ploegen om de hoogste eer in de tweede klas streden. Ter Leede was nog de beste van de twee en verdienden uit eindelijk de punten ten volle. De zeer teleurstellende Zwijndrechtenaren hebben het de thuisclub niet eens bijzonder moeilijk kunnen maken. Harskamp kreeg een extra bewaking De ontmoeting was reeds een minuut of tien oud toen de Sassemse doelman Jan de Vries voor de eerste maal in ac tie moest komen. Tot nu toe had Ter Leede met de gure. harde wind schuin in de rug ver uit de boventoon gevoerd, maar het leek wel of het aanvals-quintet. waar in de drie Molenaartjes aanvankelijk niet op dreef konden komen en Cees Molema zich op de linksbuitenplaats niet al te best op zijn plaats voelde, de bal in het net wilde leggen. Slechts sporadisch kwam er ondanks het sterke windvoordeel een behoorlijk schot los, temeer omdat Gerrit Hars kamp een taaie bewaker had gekregen in de persoon van linkshalf H. Ruiters, die geen moment van zijn zijde week. Toch kon ook deze speler niet voorko men. dat de Sassemse goalgetter na ruim een half uur spelen de bal onder controle kreeg. Zijn eerste schot stuit te af, maar weer kreeg hij 't leder voor zijn voeten en doelman Nouwen had ditmaal tegen de strakke welgerichte schuiver geen kans (1-0). Daar bleef het bij voor de rust, al was Ter Leede over het algemeen iets Vierde klassers Zaterdagvoetbal VWS—Katwijk (6—2) Vrijwel de gehele wedstrijd is VWS sterker geweest. Spoedig bracht links buiten Arnoldus de stand op 10, welke treffer gevolgd werd door doelpunten van l'Ecluse (2 maal) en Schouten. In de eerste helft kwam Katwijk tot een tegenpunt door zijn rechtsbuiten. Na de hervatting zag het °r een mo ment naar uit, dat de bordjes zouden worden verhangen, maar VWS nam na een kwartier spelen het initiatief weer over. Voor de wolmensen mochten we nog twee treffers opschrijven. Zij kwa men van de schoenen van Arnoldus en Gijsman. Ook Katwijk scoorde nog een maal. De linksbuiten van de bezoekers was de maker van dit «oelpunt: 61. RouwkoopRCV (31) In de eerste helft wist de voorhoede van de thuisclub zich tal van kansen te scheppen, ür werd echter niet voldoende geschoten en daardoor bleef het aanvan kelijk bij e*n doelpunt van Noort. Nadat uit een snelle aanval RCV door zijn midvoor de partijen op gelijke voet had gebracht, wist Rouwkoop kort voor de rust de leiding te heroveren door een treffer van linksbuiten Holland. Een offensief van RCV na de hervat ting werd door Lagrand c.s. goed opge vangen en daarna kwam het initiatief weer bij Rouwkoop, dat tenslotte door een fraai doelpunt, van aanvoerder Ger rit Schelvis met een 31 zege de kleed kamers kon gaan opzoeken. GWS—Noordwijk (1—3) Reeds na tien minuten spelen nam Noordwijk de leiding, toen een gladde combinatie tussen v. d. Lippe en Th. van Duin door de laatste met een vol treffer werd afgerond. GWS gaf zich echter nog lang niet gewonnen en liet na een kwartier spelen de gelijkmaker aantekenen. Noordwijk behield echter het beste van het spel en verkreeg op nieuw de leiding, toen de uitgelopen doelman Platjee een hoge bal via zijn vingertoppen in het net zag verdwij nen. In de tweede helft beheerste Noord wijk het spel volkomen,, maar eerst na een half uur wist G. Passchier met een rustig schot de zege veilig te stellen: 13. Bij Noordwijk blonk in het bij zonder spil Salentijn uit. Kinheim—SVOW (6—2) SVOW miste Rosier en Van Spijkeren, waardoor het in de aanvalslinie aan de nodige stootkracht ontbrak. Toch wist Jaap Steensel na twintig minuten spe len de Oude-Weteringers de leiding te geven. Lang duurde de vreugde over deze treffer niet, want spoedig moest ook doelman Hoegendijkhoff naar het net en deze trieste gang moest hij in de eerste helft nog tweemaal ondernemen: 3—1. In de tweede helft had de thuisclub de wind mee en voerde zij geleidelijk de stand op tot 6—1. In de laatste minuut slaagde Jaap Steensel er nog eenmaal in de roos te raken: 62. Lisser BoysSMN (31) Lisser Boys nam onmiddellijk na de aftrap het initiatief en uit een snelle aanval gaf Immanse met een hard schot zijn club de leiding. De Lissenaren kwa men er steeds beter in en door Hagen kon met een 20 voorsprong de thee worden gebruikt. In de tweede helft had Lisser Boys de straffe wind en regen tegen, maar des ondanks bleven de Boys in het offen sief. Toch slaagden de Amsterdammers er in hun achterstand te verkleinen, toen bij een scherpe pass hun rechtsbui ten doelman Muller iets te vlug af was. Nauwelijks twee minuten later wist Hulst echter aan alle onzekerheid een einde te maken. Zijn prachtig schot bracht de stand op 3—1 en daarmee brak ook het einde aan. sterker en kon de Zwijndrechtse de fensie geen betrouwbare indruk vesti gen. Maar het duurde allemaal te lang voor het doel der gasten. Zodoende moesten de supporters tot een kwartier in de tweede helft wachten, eer zij weer konden juichen voor een Sassem se treffer. Tevoren had het slechts een haartje gescheeld of het Zwijndrechtse doel had een tweede doorboring te in casseren gekregen. Een schot van Harskamp werd gestopt, opnieuw inge schoten door Herman Molenaar, doch nu kon een back op de doellijn redden, de opnieuw teruggestuiterde bal werd echter door Kees Molenaar van dicht bij hoog over geknald en zo ging een bijna unieke kans verloren. Maar na een kwartier was het wél raak. Een verre pass van links werd door Her man Molenaar doorgetikt naar de vrij staande broer Kees. Diens schot mis lukte half maar had vaart genoeg om onder de te laat reagerende doelman in het net te huppelen (2-0). WGZ kon de achterstand moeilijk verkroppen en zo kwam er druk werk aan de winkel voor scheidsrechter Wurms, die herhaaldelijk in debat ge raakte met de protesterende Zwijn drechtenaren Soms leek het in het veld meer op een gezellig onderonsje dan op een partij voetbal, waaraan ook de slechte kwaliteit van het gebo- dene bijdroeg. Maar inmiddels was de doelpunten- machine van Ter Leede op gang geko men en na 22 minuten spelen in de 2de helft was het weer raak. Opnieuw dank zij de Molenaartjes op de rechtervleu gel. Ditmaal schoof Kees de bal voor de voeten van Herman, die even drib belde en toen scoorde. p - -;i "/v/z Zaterdagvoetbal Uitslagen-standen 2e KLASSE Quick BoysSSS 33 's-Grav. SVHoogvliet Sch. n. opg. ZwaluwenARC 45 Excelsior P-RWH 40 Ter Leede 12 8 2 2 13 41—22 WGZ 12 6 4 2 16 18—14 's-Grav. SV 10 5 3 2 13 17—14 ARC 13 5 3 4 13 26—25 Quick Boys 11 4 4 3 12 29—23 Zwaluwen 12 4 3 5 11 26—27 SSS 11 4 2 5 10 18—23 Excelsior P 12 4 2 6 10 20—25 RVVH 12 2 4 6 8 18—22 Hoogvliet 12 1 3 8 5 24—39 HARSKAMP De treffer, die WGZ daarna door middel van linksbinnen *P. van Nugte- ren op zijn naam bracht, was slechts toeval. Ter Leede bleef de toon aange ven met een vierde doelpunt als gevolg opnieuw door Kees Molenaar, die de verdediging inclusief de keeper om speelde (4-1)). Bij deze stand bleef het Het was een weinig imponerende strijd, die terecht door de sterkste ge wonnen werd. Wellicht zullen de toe schouwers. die koude en wind getrot seerd hadden zich later van deze ont moeting weinig meer herinneren dan het kostelijke incident ver in de twee de helft, toen de Sassemse spil A. van Breda een bal meteen op „zijn slof" nam, maar niet meer dan een doffe knal teweeg bracht. Hij had de bal lek geschoten Uitstekend werk van Rijnsburgse Boys Het trotse record van het Maassluise Excelsior, de enige nog ongeslagen club te zijn in het landelijke zaterdag voetbal, heeft in de thuiswedstrijd tegen Rijnsburgse Boys lang het randje van de afgrond gewandeld. Want ondanks een flinko verwicht zijn de rooöwitblauw en er niet in geslaagd de Rijnsburgse defensie op normeie manier te doorbreken, zij het dan dat in beide gevallen, waarin nu een strafschop de beslissing moest brengen, de Excelsior-aanvallers in vrije scoringspositie kwam. 3e KLASSE A Excelsior MRijnsb. Boys RCLSHS Jodan BoysMonster OrnasCSVD Excelsior M. 1220 OSVD 11—14 SHS 11—14 Monster 11—12 Rijnsb. Boys 11—12 4e KLASSE A KoudekerkSportlust '46 afg. BodegravenLeiden afg. RouwkoopRCV 31 VWS—Katwijk 6—2 GWSNoordwijk 13 TSB Ornas RCL Jodan Boys 3—5 2—2 4—3 9—9 10—7 12—6 9—2 Katwijkse aanval machteloos (Van een onzer verslaggevers) De eerste wedstrijd, die Quick Boys in het nieuwe jaar speelde, heeft een zeer wonderlijk verloop gehad. De Katwijkers konden op „Nieuw-Zuid" niet verder komen dan een 33 spel, en als we letten op het scoreverloop, dan mogen zij nog niet eens mopperen. Er moesten, n.l. op het laatst van de wedstrijd, twee straf schoppen wegens hands aan te pas komen om inplaats van 13, 33 op het scorebord te brengen, omdat de machteloze Katwijkse voorhoede op andere wijze geen doelpunt vermocht te maken Noordwijk Sportlust GWS Leiden Koudekerk 12—20 11—18 13—17 11—11 11—10 VWS Rouwkoop ROV Katwijk Bodegraven 13—9 11—8 11—8 13—8 8—5 4e KLASSE A (WEST 1) SMSIJmuiden Lisser BoysSMN Zandv. M.Robaver 49 KinheimSVOW Robaver 1219 IJmuiden 1217 Lisser Boys AGT Telefonia 12—15 11—13 11—10 SVOW SMN Kinheim Zandv. M. SMS 6—2 12—10 12—10 12—10 12— 9 12— 5 Nu moest Quick Boys wel onder bij zonder ongunstige voorwaarden het veld in. omdat drie spelers op de ziekenlijst stonden, n.l. Van den Oever. Leen Aan- deiyiel en Henk Vis. De afwezigheid van deze spelers drukte wel zeer zwaar op het Katwijkse spel. Er werd gespeeld zonder overtuiging en zonder vechtlust, waardoor de heus niet zo sterke SSS- verdediging meestal de Katwijkse aan vallen wel aan kon. Voor de rust viel er weinig te vermel den Quick Boys begon tegen wind in vrij goed en in het begin kwam het SSS-doel nogals eens in gevaar, maai de man. die deze situaties met een doel punt had kunnen afstraffen, ontbrak, zodat de gasten zonder kleerscheuren de zaak overleefden. Ondanks de tegenwind bleef Q. Boys wat gevaarlijker en een maal dachten we Steenbeek te zien sco ren. maar zijn hard schot werd keurig door De Bie gestopt. Bij een corner over rechts, door Van der Plas genomen, werd keeper De Bie door twee eigen spelers onderste boven gelopen, zodat Steenbeek rustig de bal in kon schietendoch de heer Saat meende dit doelpunt niet te moeten toekennen! Dat was pech. Nog groter werd de pech voor Quick Boys. toen De Jong van SSS van zeer grote afstand een schuiver losliet, die een gemakkelijke prooi voor De Hollan der leek te worden M.\ar tot ontstelte nis van heel Quick Boys liet hij deze (Van een onzer verlaggevers) ARC had voor de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Zwaluwen weer de beschikking over rechtsbuiten Ver- bokkum, aan wiens spel echter duide lijk te merken was, dat hjj zolang op non-actief is geweest, De Bruin miste in Utrecht de aansluiting naar Rot terdam waardoor op het laatste ogen blik Cees Bogaard zijn plaats in de voorhoede moest innemen. Opvallend was in deze ontmoeting de produktiviteit van midvoor Last, die er voor zorgde, dat de Zwaluwen doelman reeds het eerste kwartier tweemaal een gang naar het net moest maken. In beide gevallen wist de Alphense aanvalsleider scherpe passes uit de ver dediging op te pikken en voor de Zwa- luwenspil het gevaar door had, lagen de treffers reeds in het net. 02. Zwaluwen wist daarna steeds meer in de aanval te komen en de ARC-achterhoede moest nogal eens improviseren om aan de po gingen van de gastheren het hoofd te bieden. Uit een doel worsteling wist links buiten Hoogerboord de achterstand te verkleinen 12. De thuisclub bleef ook hierna het ARC-doel bestoken v. d. Mark kreeg dan ook volop gelegenheid zijn talenten te tonen, al kon hij niet verhinderen, dat de gelijkmaker door gemakkelijke bal onder zijn vingers doorgaan! 0—1 Vlak voor de rust was het rechtsbuiten A. in 't Veld. die in buitenspelpositie de bal ontving, snel doorliep en hard inschoot. Vallende stopte De Hollander het schot, maar achter de doellijn. De heer Saat kon dit niet constateren, maar de Katwijkse grensrechter Van der Plas was zo spor tief om resoluut naar het midden te wijzen'. Zo keek Quick Boys met de rust tegen een 20 achterstand aan. Na de hervat ting ging het bij Quick Boys ondanks het windvoordeel veel beter. Een voor zet van Steenbeek werd weliswaar door Van der Plas benut (1—2) maar voor de rest zat er weinig in. Het werd zelfs 1—3, toen Zandbergen de rechtsbuiten moest laten gaan en de SSS-linksbuiten de voorzet in een doelpunt omzette. Aan de andere kant werd Steenbeek zeer be hoorlijk op de hak genomen, maar de heer Saat liet doorspelen omdat Viool de bal en een pracht kans kreeg. Helaas het leer belandde tegen de lat! Niets wees er op, dat Quick Boys de achter stand nog zou wegwerken, doch zie, het geluk lachte Quick Boys toen weer even toe, in de vorm van twee strafschoppen wegens hands. Steenbeek maakte beide keren geen fout, Doek! Aanval van Alphia faalde tegen GDA (Van een onzer verslaggevers) Een in velerlei opzicht falende Alphia- voorhoede was de oorzaak, dat GDA de volle winst mee naar Loosduinen kon nemen. Wat de Alphia aanvalslinie cr dit keer van terecht bracht was wel heel matig. En dan te bedenken, dat de GDA-achterhoede zeker niet als een der sterkste in de afdeling bekend staat. Niet alleen, dat het aan het juiste schot ontbrak, .ook in opbouw en combinatie faalden de oranjeaanvallers deze mid dag grandioos. Alphia opende met de wind achter, waardoor spoedig de eerste aanvallen op het Loosduinse doel gelanceerd kon den worden. Het futloze spel van de Alphia-voorhoede trad echter spoedig aan de dag. De bezoekers wisten de bal, goed combinerend, menigmaal voor de Alphia-veste te brengen, waar doelman Bergwerf gescoord werd: 22. Uit een snelle tegenaanval over rechts lanceerde Verbokkum een keihard schot, waarbij het leer door een der achterspelers van richting werd veranderd en onhoudbaar in de touwen suisde: 23. Na de thee waren de rollen omgekeerd en zagen wij een steeds aanvallend ARC tegen de zich krachtig verdedigende Vlaardingse achterhoede. Doelpunten leverde dit offensief echter niet op. Toen aan de andere kant v. d. Mark de spekgladde bal niet klemvast te pakken kreeg, wist de thuisclub hiervan te pro fiteren en de gelijkmaker te produceren: 3—3. Er moesten nog acht minuten ge speeld worden. Het was De Hoed, die - i* d__p resterende tiid kans zade Kramer aanvankelijk erger kon voor- .n deze resterende tijd kans za. de kQmen Bnkele kanMn werde„ aan de ARC-zege veilig te stellen door twee maal achtereen de Zwaluwen-defensie te passeren en evenzovele malen met keiharde treffers de doelman het na kijken de geven. Met deze 35 voor sprong leek de zege veilig, toen echter enkele minuten voor het einde de gast heren nog weer tot 45 wisten te ko men, moest ARC in de laatste minu ten de kleine voorsprong nog kramp achtig verdedigen, waarin de Alphe- naren tot grote vreugde van deaan hang slaagden. Ondanks het slechte veld, waaraan de stromende regen debet was, is het een snelle wedstrijd geweest, in een goed tempo gespeeld. De Rijnsburgers speelden, o ongekende weelde, sinds lange tijd weer met een bijna com pleet elftal. Alleen de rechtsbuitenplaats was nog door een invaller, n.l. C. van Egmond bezet. Maar het was dan toch maar deze invaller, die voor de geel zwarten een kostbaar puntje veroverde. Excelsior kwam onmiddellijk in het offensief en in de eerste tien minuten stond de Rijnsburgse verdediging zodanig te schutteren, dat een doelpunt elk ogenblik kon worden verwacht. Maar de thuisclub profiteerde niet van deze tij delijke zwakte en toen het offensief wat afflauwde, kregen ook de bezoekers wat kansen Toch bleef het initiatief dui delijk bij de thuisclub. Het eerste doel punt kwam toch nog vrij onverwacht en het was bovendien niet nodig geweest. Bij een Excelsioraanval speelde Zand bergen de bal op zijn doelman terug, doch de snel reagerende Excelsior- rechtsbinnen sprintte snel door. Hij was tegelijk met Heemskerk bij de bal, die niets anders wist te doen. dan de Excel- siorman bij de benen te grijpen. De hieruit ontstane strafschop werd door Vermeer hard en onhoudbaar ingescho ten. Rijnsburgse Boys bleef allerminst bij de pakken neerzitten en toen een kwartier voor rust v. d. Gugten met een juweel van eeri kopbal gelijk maakte, gaf dat wel niet de juiste stand weer, maar het was voor de geelzwarten toch een duidelijk teken, dat er tegen dit Excelsior wel kans op succes bestond. In de tweede helft ging het Excelsior - offensief weer voort, maar na 10 minu ten waren het juist de Boys die succes hadden. Linksbuiten v. Zuylen zette de bal goed voor en de snel naar binnen gekomen v. Egmond rondde deze aanval met een doeltreffend schot af. Rijns burgse Boys rook nu de kansen en zag tot vijf minuten voor tijd kans de steeds maar op de geelzwarte veste afrollende aanvallen te weerstaan, hoewel het en kele malen maar weinig scheelde. Vijf minuten voor tijd kreeg eindelijk Ex celsior loon naar werken, toen de links binnen vlak voor doel ten val werd ge bracht en Vermeer ten tweede male de toegestane strafschop benutte. In die laatste vijf minuten heeft Rijnsburgse Boys fel aanvallend geprobeerd nog een overwinning uit het vuur te slepen, maar dat zou toch beslist te veel zijn geweest in deze fel, maar sportief gespeelde spannende wedstrijd. Rijnsburgse Boys bezet nu een goede plaats maar de ploeg zou een potentiële kampioenskandidaat zijn geweest, indien niet wekenlang met vele invallers had moeten worden ge speeld. Courses Hilversum De uitsl-agen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Uranle-prijs. 1. Us Jelitje Pluito (N.- Oosttog) (1.34.1); 2. Uranda HolQatndHa; 3. Tombola. Tot. \vi. f 3,30; pl. 1,80 3.—; 3,40; gek. f 10.60; 8.80. Fasseport-Pri.js. 1. Tosca (W. H. Geensem). 2. Tauvain Holton/dia G; 3. Spencer Morgan AJ. Tot wl. f2,60; pl. f 1.60; 2.90; 4.—: gek. f 5,cov. f 8.50. Amazore B-prijs le afd 1. Toekan S (F. J. Eer en berg) (1.30.4); 2. Trekvogels S. 3 Troubadour. Tot. wl. f2.90; pl f 1.60; f 2 60; 2,80; gek. f 6.30; cov. f 6.50. Budk-Prljs. 1 Nocena (A. B. v.d. Veen) (1.30 4)- 2 Rüdil Williams: 3. Roi de Olnq Mille. Tot wl. fl'5,20; pl f2.60; f 1,50: 1,90. gek. f9,90; oov. f5.20 Kairos-Prijs. Voor amateurrijders 1, Queemty Bertha ('1,27.9); 2. O. Lapize K. 3. Peter Chestnut. Tot. wi. f7,50; pl. f 3.20; 6,90; 5.30; gek 30,90; oov. f 20,40. VenutaT-PTijs. 1. D'ïtsnaeH UB. (W. H. Geer- sen). 2. Moming Star. 3. Prinses Zora. Tot. wl. f3,80; pl. f 1.60; 1,80; 1,30; gek. 9.40; cov. 4,80. Canoannière-Prljs. 1. Peter Soobt (S. J. van Leeuwen) (1.30.1); 2. Sam Spencer; 3. Ti- ra. Tot. wl. f 10,80; pl. f5,30; 3,70; 2.—; gek. f 1'7,30; cov. f 11.90. Genlinotte-Prijs. 1, Quality HbQüamdila (W. H. Geersen) (1.27.4); 2 Otto H.; 3. Queeny DillonTot. wl. f4.10; pl. f 1-.70; 2,50; 2.70: gek. 7.90; cov. f 6.30. Amazore B-prijs, 2e afd. 1. Tourtereile (J. WagenaaT) (1,29.7). 2. Tom Mix 3. Quit a Hanover. Tot. wl. f 4.70; pl. f 3,2,50; gek. f20,90; cov. f3.40. Totalüfiator-amBöt f 133.067, Slecht voetbal in Leiderdorp (Van een onzer verslaggevers Het ivas bepaald géén prettig verpozen zaterdagmiddag op het RCL- terrein. Wat RCL en SHS op de spekgladde grasmat er van „bakten" teas droevig. Het beste deed de ploeg uit Scheveningen het nog en de uiteinde lijke 53 overwinning ivas dan ook tenvolle verdiend voor de groen zwarten! Overigens viel duidelijk te constateren dat het met de „conditie" van RCL na de rustperiode beslist niet best gesteld is en zelfs ontkwamen wij niet aan de indruk dat er door een enkeling ook nog „met de pet" naar gegooid werd. Wij zullen de „thuisblijvers" heel in het kort - want veel woorden is deze wedstrijd uiteraard niet waard - iets po gen te vertellen over deze doelpuntrijke ontmoeting. We moeten dan beginnen met te constateren dat RCL met 10 man begon en tegen de wind moest optornen. Hiensch completeerde na korte tijd de ploeg, die zonder Bilstra (vertrokken naar elders) en Mulder in het veld kwam. Op de glibberige grasmat waren de eerste kansen voor RCL en na 12 mi nuten sloot Gijs Maas zijn solo goed af: 10. SHS nam bezit van het midden veld - Kok Geel deed voor spek en bonen mee! - en al spoedig deponeerde Ploeg 11 achter de voortreffelijk keepende ('n lichtpunt in deze malaise) v. d. Heij den: 1—1 dus. Nog voor de thee kwam 1—2. Overigens een doelpunt van matig kaliber. Hiensch miste even later een ju weel van een kans met een leeg „gat" voor zich en een van de SHS-verdedi- gers haalde de „te mooi" geplaatste bal er nog net uit. Na de thee kwam toch 22 toen Bakx een voorzet van rechts buiten Heemskerk op zijn slof nam. En juist toen RCL op punt stond een voor sprong te nemen kwam SHS via een „sof" doelpunt onverwacht op 23. Dit was te veel voor de Racings die verder als een willoos slachtoffer naar een 25 achterstand werden gespeeld. Kort voor het einde kwam nog 35 maar toen was de strijd allang het aan kijken niet meer waard. Kunt U het begrijpen als wij vertel len dat het eindsignaal „veel te laat" kwam. Een aanval van Fortuna '54 op het doel van MVV. De Maastrichtse doelverdediger Vrijhof stompt de bal weg voor het hoofd van de op springende Bram Appel. VYSB kwam tot 2-1 tegen Ripperda (Van onze correspondent) Het feit, dat zij in de eerste helft de stormachtige wind tegen hadden, be lette de Noordwijkerhouters niet tegen Ripperda een aanvallend spel te spelen, dat de Haarlemse achterhoede spoedig voor onoplosbare problemen plaatste. Met scherpe passes werd de defensie dei- bezoekers uit positie gespeeld en spoedig wist Nederstigt de score te openen. Uit een vrije schop, veroorzaakt door de oud (en oude) international eenk v. d. Linden, wist v. d. Togt met een keurige kopstoot de voorsprong van VVSB te vergroten: 2—0. De wedstrijd was toen een kwartier oud. De Noordwijkerhoutse voorhoede ging het na deze voorsprong wat gemakkelijker aan doen, waardoor de aanvallen minder gevaarlijk werden. Tot de rust bleef de stand dan ook on gewijzigd. Ook in de tweede helft, toen WSB de sterke wind achter had, bleek aan de strijdlust van de thuisclub nogal het een en ander te mankeren. Veel fraais viel er dan ook niet meer te genieten. I Pas in de laatste minuut zagen de Haar lemmers hun moedig volhouden beloond en kon de prima leidende scheidsrechter andere kant door S. Bouthoorn en Jac. de Bruijn om zeep gebracht. De stand was bii de rust nog dubbelblank. De tweede helft bracht voor Alphia geen verbetering. Ongelukken konden dan ook niet uitblijven en toen bij een hoekschop de bal voor de voeten van de vrijstaande GDA-linksbinnen gekopt werd. knalde deze het leer ineens en onhoudbaar in: 01. Wel kwam Alphia hierna even in de aanval, maar het voorhoedespel was te primitief om suc ces te kunnen opleveren. Toen na 25 minuten spelen de GDA-rechtsbinnen zijn kans schoon zag, wist doelman Kramer geen raad met zijn harde schot en restte hem niets anders dan de bal uit het net te halen: 02. Een tegendoelpunt, ingekopt door S. Bout hoorn uit een voorzet van De Bruin 12. gaf de Alphianen nog hoop op een gelijk spel, dat er echter niet meer uitgehaald kon worden. Alphen-defensie rammelde (Van één onzer verslaggevers) We vermoeden, dat vooral Alphens uitstekende spil Wim Leeuwenhoek, de zo ongelukkig verloren wedstrijd tegen het Haagse VVP nog wel eens zou willen overspelen. Immers, dat de gastheren de rust konden ingaan met een 20 voorsprong, dankten zij wel in hoofdzaak aan een tweetal zwakke momenten van de Alphense stopper. Voor het overige konden de Alphena- ren op het zware terrein hun normale spel maar uiterst moeilijk ontwikkelen, terwijl bovendien scheidsrechter Sa- lomé de Rijnstreekbewoners een straf schop onthield, toen een van de Haag se verdedigers in de eerste helft bin nen de beruchte lijnen opzettelijk hands maakte en de arbiter de vrije schop juist buiten de lijnen liet nemen. Reeds na vijf minuten spelen rammel de het geducht in de Alphen-defensie, waardoor de WP-rechtsbuiten uit een pass van zijn midvoor met een enorm hard schot de score kon openen: 10. Wel wist de Alphen-halflinie hierna het spel te verplaatsen, maar in de voor hoede kwam het niet tot de juiste com binatie. Door de zwakke dekking van linksachter Enthoven ontstond er nogal eens gevaar voor het Alphen-doel. Kort voor de pauze gaf spil Leeuwenhoek de Haagse midvoor v. d. Berg opnieuw te veel vrijheid, waarvan deze nu zelf pro fiteerde en Jansen opnieuw liet capitu leren: 20. In de tweede helft heeft Alphen der tig minuten lang een ware belegering voor het Haagse doel opgeslagen, maar verder dan een ontelbaar aantal hoek schoppen en slechts één treffer van Fred Mees brachten de Rijnstreekbewoners het niet: 21. He; stug vdedigende WP wist zelfs het laatste kwartier weer in de aanval te komen en men kon bij Alphen slechts met de grootste moeite voorko men, dat de nederlaag nog groter zou VOLLEYBAL. Voüeybalbond heeft 20.000 leden Onder voorzitterschap van de heer W. P. Struik uit Haren heeft de Ne derlandse Volleybalbond zaterdagmid dag in Utrecht 'n bondsraadsvergadering gehouden. De heer Struik deelde me de, dat het ledental tot ruim 20.000 was gestegen, waarmee de Nevobo tot de grote sportbonden is gaan behoren. Besloten werd de nationale kampioen schappen in de Rotterdamse Energie Hal te houden op 18 mei 1957. Hieraan zullen acht dames- en vijf herenteams deelnemen. Met algemene stemmen besloot de ver- Noorlander met een 2—1 stand voor VV gadering de contributie voor het seizoen SB het einde aankondigen. I 1957—1958 niet te verhogen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4