AANPASSING VAN PENSIOENEN NIVEA Beknopte verduidelijking der richtlijnen Procuratiehouder verduisterde 64.000 op bank te Zeist Twaalf spelers al zeker van reis naar Spanje 95ste jaargang Woensdag 23 januari 1957 Derde blad no. 29043 Meer licht in duisternis dringend gewenst Het algemene ouderdomspensioen wordt aan een ieder, die de leef- tijd van 65 jaren heeft bereikt, uitbetaald. Andere inkomsten worden niet van het algemene ouderdomspensioen afgetrokken. Rijken en 'armen, allen ontvangen hetzelfde bedrag. Ook zij, die recht hebben op een ambtelijk of particulier pensioen, ontvangen daarnaast het volle algemene ouderdomspensioen. Daar de regering echter bezwaren had tegen een volledige samen loop van ambtelijke en particuliere pensioenen met het algemene ouder domspensioen, heeft zij de ambtelijke pensioenen aangepast en daartoe de mogelijkheid geopend voor de particuliere pensioenen. Tegen deze aantasting van verkregen rechten is begrijpelijkerwijs veel verzet gerezen. Het gevolg is geweest, dat de betreffende wets ontwerpen tijdens de behandeling in de Tweede Kamer ingrijpende wijzigingen hebben ondergaan. Vooral de Algemene Ouderdomswet is daardoor op dit punt volkomen onleesbaar en onbegrijpelijk geworden. Zelfs na kennisname van de Kamerstukken blijft er nog veel over, dat niet duidelijk is en tot verschil van mening aanleiding kan geven. Het is dan ook niet zonder aarzeling, dat wij een poging zullen doen onze lezers enigszins wegwijs te maken in deze duistere materie. Vanzelf sprekend zullen wij ons hierbij tot de grote lijnen moeten beperken. Ambtelijke pensioenen Wie van een pensioentje moet leven, lijdt veelal armoede. De gepensioneerde ambtenaar heeft zijn pensioenpremies grotendeels in volwaardige guldens be taald, doch ontvangt zijn pensioen in guldens, die slechts de helft of een derde deel van de vroegere waarde be zitten. Weliswaar zijn de pensioenen met toeslagen verhoogd, doch niet in die mate, waarin de kosten van het levens onderhoud zijn gestegen. Korting op deze pensioenen zou na tuurlijk zeer onbillijk zijn. Daarom heeft de regering de pensioenen eerst naar boven aangepast aan het bezol- dlgingspeil van eind 1956. Hiermede zijn de oude pensioenen opgetrokken tot het niveau van de nieuwe pen sioenen. De Staatscommissie voor depensioen- wetgeving had voorgesteld de pensioenen automatisch aan te passen naar even redigheid van elke nieuwe verhoging van de pensioengrondslag van de in actieve dienst zijnde ambtenaren. Hier door zou worden bereikt, dat de oude en nieuwe pensioenen ook in de toe komst gelijk zouden blijven. De regering is echter niet zo ver gegaan en heeft zich beperkt tot een optrekking dei- pensioenen tot het niveau van eind 1956. Na deze aanpassing naar boven vindt er een aanpassing naar beneden plaats door een gedeelte van het nieuwe alge mene ouderdomspensioen af te trekken van het ambtelijk pensioen. In haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer heeft de regering haar aanpas singsbeleid als volgt verdedigd. Bedoelde aftrek levert voor het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds een bate op van 85 miljoen gulden per jaar. Daarente gen zullen de lasten van de pensioen- aanpassing naar boven aanzienlijk uit gaan boven dit bedrag. Zuiver finan cieel beschouwd, zou het dus voor de schatkist de voorkeur verdienen het gehele complex der aanpassingsmaat regelen achterwege te laten en het al gemene ouderdomspensioen vrij te laten cumuleren met de ambtelijke pensioen aanspraken. zoals deze vóór de aanpas sing bestonden. Ook voor de ambtenaren zou daarmede de positie zijn ontstaan, dat het algemene ouderdomspensioen hun toevalt ongeacht hun overige in komsten. Van aantasting van verkre gen rechten zou dan niet gesproken kunnen worden, terwijl bovendien een grote hoeveelheid tijd. arbeid en geld, nodig voor de uitvoering van het gehele complex van aanpassingsmaatregelen, zou worden bespaard. Dat de regering niettemin de voorkeur heeft gegeven aan dit omslachtige complex, berust dus niet op financiële, doch op geheel an dere overwegingen. Op deze wijze wordt voorkomen, dat voor sommige ambtenaren over het algemeen zij, die het laatst gepen sioneerd zijn het totale pensioen inkomen in een volstrekt onredelijke verhouding zou komen te staan tot hun laatstelijk genoten netto-salaris. Voor een juiste beoordeling moet dit complex van pensioenaanpassing wor den beschouwd ten opzichte van de collectiviteit van de ambtelijke pen sioenaanspraken. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat de rechtsge lijkheid, die door dit complex in de collectiviteit van huidige en toekom stige pensioengerechtigden wordt be tracht, opweegt tegen de ongelijkheid, welke het gevolg zou zijn van vrije cumulatie van het algemeen ouder domspensioen met de zogenaamde verkregen rechten, aldus de Memorie van Antwoord. Bij het bepalen van de aftrek is uit gegaan van de volgende gedachten gang. Volgens de Algemene Ouderdomswet is men verzekerd van zijn 15de tot zijn 65ste levensjaar. De overgangsbepalin gen buiten beschouwing gelaten, moet men dus gedurende 50 jaren verzekerd zijn om aanspraak te kunnen maken op het volle algemene ouderdomspen sioen. Per verzekeringsjaar „verdien tN men dus 2% van het algemene ouder domspensioen. Het maximum-pensioen der ambtenaren wordt echter bereikt een diensttijd van 40 jaren. In ver band hiermede wordt voor elk dienst jaar van de ambtenaar 2% van het algemene ouderdomspensioen afgetrok ken van het ambtelijk pensioen. Meer dan 80% van het algemene ouderdoms pensioen wordt nimmer afgetrokken van het ambtelijk pensioen. Particuliere pensioenen In de Algemene Ouderdomswet zijn de bepalingen opgenomen, welke betrek king hebben op de aanpassing der par ticuliere pensioenen. Zij zijn in hoofd tak van tweeërjei aard. De eerste groep van bepalingen beperkt de mogelijk heden van aanpassing. De voornaamste beperkingen laten wij hieronder volgen. Als het algemene ouderdomspensioen na de pensionering verhoogd wordt, mag deze verhoging niet van het par ticuliere pensioen worden afgetrok ken. Ter verduidelijking wijzen wij er op, dat het bedrag van het alge mene ouderdomspensioen niet vast is, doch op en neer gaat met de lonen. Het algemene ouderdomspensioen wordt dus steeds aangepast bij het loonpeil Voorts mag van het particuliere pen sioen nooit meer worden afgetrokken dan een bedrag, gelijk aan 80% van het algemene ouderdomspensioen. De volle 80% van het algemene ouder domspensioen mag slechts worden afgetrokken, indien de werknemer zoveel dienstjaren heeft, als nodig is om aanspraak te kunnen maken op het volle particuliere pensioen. Is dit niet het geval, dan mag het particu liere pensioen slechts worden vermin derd met een evenredig gedeelte van de voor aftrek vatbare 80% van het algemene ouderdomspensioen. Indien om een voorbeeld te noemen het volledige pensioen na een diensttijd van 40 jaren wordt bereikt, mag van een niet-volledig pensioen voor elk dienstjaar slechts 2% van het alge mene ouderdomspensioen worden af getrokken. Bovenstaande aftrekbeperkingen gel den voor alle bestaande en toekomstige particuliere pensioentoezeggingen. Ook als de pensioenregeling een grotere aftrek toestaat, mag toch niet meer worden afgetrokken. Ten aanzien van nieuwe pensioenregelingen is dit na tuurlijk pure theorie. De wet zal de werkgever niet kunnen beletten bij het doen van een nieuwe pensioentoezeg ging in zijn gedachten rekening te hou den met. het algemene ouderdomspen sioen, mits daarover in de tekst van de pensioenregeling met geen woord wordt gerept. Regeling krachtens Pensioen en Spaarfondsenwet De tweede groep van aanpassingsbe palingen heeft betrekking op pensioen regelingen, welke steunen op de Pen sioen- en Spaarfondsenwet. Indien de statuten of reglementen der betreffende pensioenfondsen nog geen aftrekbepa lingen hebben, kunnen deze daarin als nog worden opgenomen, mits dit ge schiedt vóór 1 januari 1959. Dit zal ook mogen plaats vinden, Indien de statu ten of reglementen uitdrukkelijk de aftrek verbieden. Deze laatste bevoegdheid had de regering volgens het oorspronkelijk wetsontwerp aan alle werkgevers willen geven. Doch hiertegen heeft de Tweede Kamer zich verzet. De bevoegdheid om alsnog in de pensioenregeling een af trekbepaling op te nemen is thans be perkt tot de pensioenfondsen, die steu nen op de Pensioen- en Spaarfondsen wet. Hieraan ligt de gedachte ten grondslag, dat de besturen van deze pensioenfondsen tenminste paritair zijn samengesteld, d.w.z., dat tenminste evenveel vertegenwoordigers van werk nemerszijde als van werkgeverszijde in het bestuur zitting hebben. Dit behoeft echter niet altijd mede te brengen, dat elke aftrek achterwege zal blijven of dat de regeling niet zal worden herzien. Voor het particuliere pensioen betalen de werknemers veel al premies, welke soms 5 of 6% van het loon bedragen. Sedert 1 januari 1957 betalen zij bovendien 6 3/4% voor het nieuwe algemene ouderdomspen sioen. Daarvoor hebben zij weliswaar een looncompensatie van 5.6% ont vangen, maar het is de vraag, of men zich dit na verloop van tijd nog zo gemakkelijk' zal realiseren. Hoe dit ook zij, hier en daar wordt er van werknemerszijde bezwaar gemaakt tegen het hoge bedrag, dat zij thans aan deze gezamenlijke premies moeten afstaan. Er kan dan aanleiding zijn de premie voor het. pensioenfonds te ver lagen en daarbij tevens de pensioenen aan de nieuwe situatie aan te passen. Anders staat het met de pensioenen, welke reeds ingegaan zijn. Over het algemeen bestaat er bij de werkgevers weinig of geen animo om deze pen sioenen aan te passen. Wel is men ge neigd de toeslagen te herzien, welke meestal onverplicht zijn gegeven. Tenslotte maken wij nog melding van een belangrijke kortingsbeperking. In dien in de statuten of reglementen van een pensioenfonds op 8 juni 1956, de dag van afkondiging van de Algemene Ouderdomswet, geen bepalingen voor kwamen, krachtens welke het algemeen ouderdomspensioen wordt afgetrokken van het particuliere pensioen, dient bij het opnemen van zodanige bepalingen in acht te worden genomen, dat de aftrek niet meer bedraagt dan V/2% van het algemene ouderdomspensioen voor elk voor pensioen meetellend dienstjaar, dat vóór 1 januari 1957 verstreken is. Bij heel veel bedrijven is men nog bezig zich te bezinnen op de nieuwe situatie. Slechts in enkele gevallen is men helemaal gereed. Wij hebben echter de indruk, dat het met de aan passing wel los zal lopen en dat dik wijls van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt de pensioenregeling als geheel (ook weduwe- cn wezen- verzekering) te verbeteren. Wij hopen, dat de verdere ontwikkeling die in druk zal bevestigen). Mr. C. A. BARON BENTINCK. C. P. N.-Jeden uit Alkimiarse 5 mei-vereniging VAN AFSCHUW VERVULD! Met op drie na algemene stemmen heeft de algemene ledenvergadering van de Alkmaarse 5-mei vereniging zich geschaard achter de volgende verkla. ring, welke door tien van de elf be stuursleden werd afgelegd: ..De ondergetekenden, met afschuw vervuld van het onmenselijk optreden waarmee de communisten in Hon garije het verzet van het Hongaarse volk tegen de communistische dictatuur hebben onderdrukt, en waarbij de com munisten de rechten van de mens met voeten hebben getreden op een wijze welke slechts met de terreur van Hitier kan worden vergeleken, stellen de ver gadering voor te verklaren dat het lid maatschap van de 5-mei vereniging niet open staat voor leden van de C.P.N., die dit optreden openlijk heeft goedgekeurd en zelfs van harte heeft toegejuicht. Ten tweede, dat de leden van de C.P.N. die reeds van de 5-mei vereniging lid zijn. van het lidmaatschap vervallen worden verklaard". JAPANSE UITKERING AAN OUD-KRIJGSGEVANGENEN Nederlanders, die in Japanse krijgs gevangenschap hebben vertoefd kun nen van 23 januari af een cheque ten bedrage van t. 264 tegemoet zien, zijn de hun aandeel in de uitkering, die de Japanse regering via het Inter nationale Roode Kruis aan de vroege re krijgsgevangenen heeft ter beschik king gesteld, zo vernemen wij van officiële zijde. Ook in het buitenland wonende Ne derlanders zullen de uitkering krijgen. Zij zullen deze kunnen laten overmaken in de muntsoort van het land, waar zij wonen. (Ingez. Med.-Adv.) Alleen NIVEA bevat En eer it bet voedingsmiddel voor de huid Haarom geen waterdicht systeem? Wilde „groot- man-in-kleine-stad" zijn.... (Speciale berichtgeving) „Het zou m.i. niet ongewenst zijn, wanneer in de bankwereld eens gekeken werd, of er met name voor de kleinere, kantoren van grote bankverenigingen geen waterdicht systeem te maken is, om dergelijke knoeieryen, waarvan wy thans weer een voorbeeld hebben en die de laatste tijd herhaaldelyk voorkomen, on- mogelyk te maken", aldus sprak de officier van Justitie te Utrecht, mr. P. J. v. Roscam Abbing, in zijn requisitoir tegen een 46-jarige procuratiehouder van een bank te Zeist, die met gebogen hoofd een stroom van door hem in twee jaar tyds gepleegde verduisteringen en valsheid In geschrifte hoorde voorlezen. In 1954 was het begonnen. Aanvan kelijk nog schuchter en voorzichtig had hij op een chèque ten bedrage van f. 100 een valse handtekening ten name van een cliënt van de bank, geplaatst en deze bij de kassier verzilverd. Toen ver dachte zag, dat deze manipulatie be trekkelijk eenvoudig was uit to voeren, volgden de vervalsingen elkaar in snel tempo en voor steeds grotere bedragen op. Ook had hy niet geschroomd te knoeien met het effectenbezit van deze cliënt.e. In totaal beloopt het bedrag, waarvoor zy ls benadeld. ruim f. 34.000. Nog vele andere cliënten, alle wat oudere dames, waren voor aanzienlijke bedragen het slachtoffer geworden van verdachte's gelddorst. Slechts vier zaken werden hem thans ton laste gelegd. Dat De 12-jarige Willy Harmsen heeft zijn hart verpand aan voetbal. Zelf heeft hij nog nooit een wed strijd gezien, want hij ligt al acht jaar in een sanatorium. Hij volgt de prestaties van zijn favorieten in de krant. Gisteren heeft hij er twee in levende lijve gezien. De ADO-spe- lers Timmermans (links) en Rijnvis hadden een vrije dag genomen en zijn hun trouwe supportertje op gaan zoeken in het sanatorium. Een vreugdevolle dag in het leven van de '12-jarige Willy (en uiteraard ook in dat van zijn zaal ge nootjes) en een prima ..doelpunt" van Tim mermans en Rijnvis, die niet met lege handen kwamen dit alles mogelyk was geweest, zonder dat de betrokkenen er iets van gemerkt hadden, kwam hoofdzakelijk door het grote vertrouwen, dat de man genoot en doordat de dames haar rekeningen niet zo nauwgezet nakeken. Manipulaties Een andere, misschien nog wel kwa- lyker zaak, was het volgende hem ten laste gelegd: in 1952 was door de afde ling Zeist van het Rode Kruis aan de directeur van de bank gevraagd of deze het penningmeesterschap van de afde ling wilde aanvaarden. Aangezien deze het te druk had, verzocht hij de procu ratiehouder deze functie voor hem te willen waarnemen. Deze had dit geac cepteerd. Er waren echter moeilykheden over een eventuele vergoeding. Hoewel met het bestuur van het Rode Kruis nooit over een dergelijke kwestie gespro ken was, nam verdachte aan dat hij f. 600.van zijn directeur zou krijgen. Vooruitlopend op een definitieve beslis sing had hij alvast maar f. 1800 van het Rode Kruis op zyn eigen giroreke ning overgeboekt, zijnde drie jaar ver goeding. De president mr. D. Visser vond het een eigenmachtig optreden, dat ner gens naar leek. Daarbij kwam, dat ver dachte gelden van een collecteopbrengst en contributies onder zich had gehou den en op zijn privé-rekening bij de bank had laten boeken. Het totaal be drag dat hij, volgens de stukken in han den had gekregen, bedraagt in totaal f. 64.127,21, Dubbel Huishouden Wat verdachte met het geld had uitgevoerd? Het was allemaal een beetje vaag. Zeker was. dat hy er een dubbel huishouden op nahield, in Zeist en in Loenen aan de Vecht, waar hij samenleefde met een vriendin. „Wat verdient U by de bank?", vroeg de president. #6000.antwoordde verdachte, een maand extra salris. „Ja, dat is inderdaad niet genoeg om er een auto en twee huishoudens op na te houden", merkte mr. Visser sarcastisch op. Het uitvoerige voorlichtingsrapport verhaalde, dat verdachte In Zeist de grote „meneer" had willen spelen. Voor deze „zwakke", onzekere, infan tiele en „egocentrische" figuur was dit „grote-man-in-kleine-stad"-zijn funest gebleken. De officier van Justitie kwalificeerde deze zaak als zeer ernstig. Hij vroeg zich af, wat met deze man aan te van gen, die als hij weer in de maatschappij terugkeert geen enkele bron van inkom sten heeft. Want van het administratie kantoortje, dat verdachte indertijd ge kocht had, was inmiddels (overigens door verdachte zelf) het faillissement aangevraagd. Maar gezien de ernst van de feiten, achtte de officier een gecom bineerde straf niet wenselijk en requi- reerde een straf van twee jaar m.a. De raadsvrouwe, mej. E. A. Haars, merkte o.a. op, dat verdachte een vrouw heeft, die niets begreep van het ent housiasme, waarmee haar echtgenoot (Ingez. Med.-Adv.) ELK DOOSJE SPENCER BEVAT 20 VAN DE BESTE SIGARETTEN TER WERELD Turma TOBACCO COMPAl Elftal wonlt zondag bekend gemaakt De keuze-commissie van de KNVB heeft op de laatste trainingsbyeen- komst voor de wedstrijd tegen Spanje twaalf spelers aangewezen, die volgen de week zeker de reis naar Madrid zullen meemaken. Deze spelers zyn: de doelverdedigers: De Munck (For- tuna '54) en Pieters Graafland (Ajax), de achterspelers: Wiersma (PSV), Kuys (NAC) en Odenthal (Sp. Cl. En schede); de halfspelers: Notermans (Fortuna *54), Van der Hart (Fortu- na' 54), Klaassens (VVV) en Schaap ('t Gooi); de voorhoedespelers: Mou- iyn (Feyenoord), Wilkes (WV) en Bosselaar (Sparta). Het was de bedoeling nu reeds vijftien spelers aan te wijzen, maar dit is niet geschied, omdat de keuze-commissie nog énkele spelers, die vorige week niet in wedstrijden zijn uitgekomen, zondag a.s. wil bekijken. De drie overige kandidaten voor de reis naar Madrid zullen zondag ,.s. worden geselecteerd, dan wordt ook het Nederlandse elftal bekend gemaakt. De ploeg zal worden vergezeld door de heren ir. Hopster, voorzitter van de KNVB. Martens, Schröder. Brunt, de KC-leden Hoolboom en Steinvoorte en de trainers Donnenfeld en Hardwick. Op de laatste trainingsavond in Boxtel was Bosselaar niet aanwezig. Hij speelt vandaag met het Nederlands militair elftal te Esch tegen Luxemburg en be hoefde daarom deze avond niet te ko men. Cor van der Hart was wel aanwezig maar nam niet aan de training deel om dat hij een lichte knieblessure heeft. Vo- ges verzwikte tijdens training zijn lin kervoet en liep daarbij een kleine bloed uitstorting op. Het ziet er echter naar uit, dat beiden zondag a.s. weer voor hun clubs kunnen uitkomen. De KNVB heeft aan' het hotel in Ma drid, waar het Nederlands elftal zal logeren, een brief gestuurd, waarin uitdrukkelyk staat vermeld welke maaltijden de spelers op dinsdag 29 januari èn woensdagmorgen 30 januari mogen nuttigen. Daarby is onder streept dat de maaltijden „sin ajo" (zonder knoflook) moeten zyn en na tuurlijk mogen de spyzen ook niet met olyfolie worden bereid. Het menu is samengesteld door trai ner Friedrich Donnenfeld en de arts van het Nederlands elftal, de heer A. Pannekoek, die vooruit reist om een oog je in het zeil te houden. Te St. Etienne is vernomen dat het bestuur van de Franse voetbalclub ter plaatse heeft besloten de Nederlandse binnenspeler Kees Rijvers niet ter be schikking van Nederland te stellen voor de wedstrijd tegen Spanje. Teyler-erfgenaam kreeg ongelijk De Rechtbank te Haarlem heeft op nieuw een erfeniskwestie van de in 1788 te Haarlem overleden Pieter Teyler van der Hulst behandeld en een erfgenaam moeten teleurstellen. De heer W. C. Weger if te Amsterdam beschouwde zich erfgenaam van Teyler van der Hulst en had op 31 december 1953 een procedure bij de Rechtbank aanhangig gemaakt, waarin thans uitspraak is gedaan. Hij eiste, dat hem oen legaat van f. 100.000 in Friese obligaties (een be drag, dat door rente inmiddels een mil joen gulden heeft overschreden) tor beschikking zal worden gestold. De Rechtbank heeft deze eis van de hand gewezen en de Amsterdammer veroordeeld in de kosten van het proces, die op f. 1000 geraamd worden. Pietor Teyler van der Hulst was zijde fabrikant te Haarlem en promotor van wetenschap en cultuur. Het legaat wordt •beheerd door de directeuren van de Teylers Stichting te Haarlem, die door eiser werden aangesproken. Dappere huzaar Onmiddeliyk na de brand van vrijdag j.l. in de manschappenbarak van leger plaats „De Boskamp" te Amersfoort is huzaar G. Koetje uit Oostwolde bevor derd tot huzaar eerste klasse. Huzaar Koetje week niet van zyn plaats, toen hy tot taak kreeg een aan de ziedende vuurzee grenzende barak nat te houden. In de barak bevonden zich kostbare me dische instrumenten. Huzaar Koetje wilde niet van aflossen weten en liet zich door zijn dienstmakkers tegen het vuur beschermen met natte dekens, die over hem heen werden geworpen. Zo bleef hij tot het gevaar geweken was zijn taak als spuitgast vervullen. vooruit wilde komen. De andere vrouw heeft wel bitter weinig begrip getoond voor de financiën van deze man. Zy be pleitte een niet te lange onvoorwaarde lijke straf, aangezien er dan helemaal niets meer op te bouwen was, wanneer verdachte 2 jaar uit de maatschappij verwijderd zou zijn. Uitspraak dinsdag 5 februari. Herv. Synode tegen voetbalpool Naar aanleiding van berichten over de houding van Christelijke voetbalclub ton aanzien van een in K.N.V.B. ver band te organiseren voetbalpool heeft het moderamen van de Generale Sy node der Nederlands Hervormde Kerk het volgende medegedeeld: „In 1951 richtte het moderamen zich tot de toen malige minister van Justitie met een schrijven, waarin principiële bezwaren naar voren gebracht werden tegen in voering van een voetbaltotalisator. Het moderamen, daarby voorgelicht door de daartoe aangewezen organen van by- stand. acht geen redenen aanwezig dit standpunt te herzien. Het moderamen is voorts van oordeel, dat het vraagstuk van de toelaatbaar heid van kansspelen in ruimer verband in studie genomen dient te worden. Het moderamen wijst hierbij o.a. op het euvel van loterijen, kansspelen, rebus acties en dergelijke voor liefdadige doel einden, waardoor de bereidheid tot spon tane en belangeloze hulpverlening ern stig geschaad kan worden. De raad voor de zaken van kerk en samenleving van de Nederlands Hervormde Kerk heeft zich voorgenomen over dit vraagstuk van rapport te dienen. V.V.V. wil Tegen Valencia spelen De eredivisie-club V.V.V. uit Venlo wil in mei of juni van dit jaar in Spanje een wedstrijd tegen Valencia spelen. Faas Wilkes, die enkele seizoenen ge contracteerd was aan deze Spaanse club, heeft onlangs reeds een afspraak ge maakt met zijn oude vereniging. Deze moet alleen nog bekrachtigd worden. Volgende week zal een bestuurslid van V.V.V. de wedstryd SpanjeNederland bijwonen en meteen van de gelegenheid gebruik maken om een definitieve over eenkomst te sluiten. Warerpolo-nieuws De Sleutelstad-dames hebben gister avond weer genoegen moeten nemen met een nederlaag. Bepaald zwakker dan de tegenstandsters, de Zios-dames, waren de Leidse dames niet, maar twee fou ten in het opvangen van de na hetuit- zwemmen aanvallende Haagse ploeg, kostten even zovele doelpunten. Deze maakten juist het verschil in de Haagse en Leidse score. De eindstand was na- mehjk 53. Het eerst scoorde Sleutel stad. Elly Stouten zwom goed op en werd de maakster van dit doelpunt. Na de gelijkmaker zorgde Rie Wolters uit een strafworp weer voor een Leidse voor sprong. Na rust werd het eerst 22 en toen stonden de Leidse dames ineens met 42 achter. Ze gaven de moed niet op en toen Lies Wolters alleen voor de Haagse keepster kwam was het 34. Toch was het laatste doelpunt nog voor de Haagse ploeg. Eindstand 3—5. Sportsplintcrs De wereldkampioen in het veder gewicht, de 30-jarige Amerikaan Joe „Candy" Saddler, heeft via zyn manager bekend gemaakt, dat hij om gezond heidsredenen geen wedstrijden meer zal boksen. Chris Brasher, Olympisch winnaar van het nummer 3000 meter steeple, is door de Bond van Britse sportjournalis ten tot Brits sportman van het jaar uitgeroepen. Tweede op de lijst werd Jim Laker (cricket), derde Dick Mctaggart (olympisch kampioen boksen lichtge wicht) en vierde Stanley Matthews (voetbal). De wedstryd tussen de B-elftallen van Duitsland' en Nederland zal niet op 3 april a.s. worden gespeeld, zoals oor spronkelijk was vastgesteld, maar waar- schynhjk op woensdag 27 maart a.s. De plaats is nog niet bekend.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7