LFC schoot in de tweede helft met scherp: 4-3 Drie doelpunten in drie minuten Britse sport in de eitroenpers van de belastinginner Roodenburg wint gemakkelijk en verdiend van kansloos Hillegom MAANDAG 21 JANUARI 1957 De Mussen hadden 2-0 voorsprong (Van een onzer verslaggevers) LFC stond met de rust met 0—2 achter en gezien het feit dat de Musjes van Dirk Nijs in die eerste helft - al waren de kanaries het meest in de aanval - uitgesproken heter voethal speelden en vooral technisch en tactisch vaak „uitgekookte" dingen deden, zag het er voor de kanaries niet hijster florissant uit. Toen als klap op de vuurpijl binnen enkele minuten na de thee via 12 óók nog 13 voor de Mussen ter wereld kwam, leek heel eerlijk gezegd, de Leidse nederlaag een feit. Zeker het initiatief was bij de geelzwarten, maar elke aanval van de Rotterdammers deed het hart sneller kloppen. Waarom? Omdat de geel zwarte defensie niet sloot en hij tijden vooral op links, omdat Spie renburg geen kaas gegeten had van zijn taak vielen er dan ook gaten waarin een blind paard heslist gèèn schade kon aanrichten! Dat de rood witte aanval niet méér schade kon aanrichten dan uiteindelijk drie goals komt op rekening van haar falende rechtsbuiten Kok en omdat dit aan- valsquintet wèl hijzonder te kort schoot in snelheid. Zo kon het gebeuren dat de kanaries via 23 en 33 toch nog wonnen: dit deed Henk Heijmans die toen elkeen zich verzoend had met 33, twee minuten vóór tijd 43 bijeenschoot! VERDIEND: 0—2 L.F.C. gaf dus de toon aan. Het eigen aardige was echter dat ondanks al het gaan en komen van de Leidse aanvals golven er bijkans géén gevaar voor de Rotterdamse veste ontstond. Wèl aan de andere kant. En daarbij bleek al bij de eerste de beste Mussen-aanval dat het niet klopte in de Leidse defensie. Wij vertelden het U reeds: op links had de Rotterdamse vleugel vrij spel. Zo kwam het óók dat niet LFC maar de Mussen de beste en meeste kansen kregen. Eerst redde Jerry Neuteboom op de doellijn, vlak daarna verzuimde rechtsbuiten Kok 0—1 te scoren. Na een kwartier was het gat niet meer te dichten en ditmaal schoof Kok (na diverse kansen om zeep gebracht te hebben) dan toch 01 ach ter Selier. Het bleef lekken daar achter bij LFC en juist toen veteraan Visser aan zijn bakje leut liep te denken, stel de een uitgekookt passje hem in staat te scoren. Ach, zo eenvoudig was deze kans in de vrije ruimte, dat zijn snakken naar adem geen beletsel was om met een rus tige voetbeweging de ruststand op 02 te bepalen. Nog verdiend ook! En tot zo ver was het „geheel" beslist niet erg hartverwarmend geweest! SENSATIES De eerste drie minuien na de thee rolde men van de ene sensatie in de an- Amateurs Uitslagen - standen le KLASSE A ZeeburgiaUnitas 1—2 Rapiditas—Gouda 10 Quick—UW afg. RFC—HRC afg. Velox—ÖWV afg. Velox 14 10 1 3 21 39—21 Unitas 13 8 1 4 17 28—19 RFC 12 7 2 3 16 34—17 Zeeburgia 12 6 3 3 15 31—18 HRC 15 6 1 8 13 29—29 VCS 12 5 2 5 12 21—20 UW 12 5 2 5 12 23—32 Rapiditas 15 5 1 9 11 13—34 DWV 11 4 2 5 10 19—22 Gouda 11 4 1 6 9 16—19 CVV 13 1 7 5 9 11—18 Quick 14 3 3 8 9 13—28 2e KLASSE A VUCWassenaar 11 RKAVV—Spartaan '20 3—0 VIOS—HBS 1—4 LFCDe Mussen43 LugdunumHVV afg. Blauw ZwartVDL 12 VUC 15 10 4 1 24 45—23 HVV 11 6 4 1 16 24— 6 BI. Zwart 15 6 4 5 16 32—25 Wassenaar 15 6 4 5 16 25—21 LFC 16 6 4 6 16 27—32 HBS 14 6 3 5 15 32—23 Lugdunum 13 6 2 5 14 27—25 Spartaan '20 12 5 3 4 13 29—28 VDL 14 4 4 6 12 22—25 RKAW 15 4 3 8 11 23—41 Mussen 13 3 3 7 9 26—36 VIOS 13 - 4 9 4 15—42 3e KLASSE A AlphenCeleritas 4—0 WestlandiaPostduiven 03 CromvlietArchipel 21 DelftWesterkwartier 20 DHLAmmerstol 80 RVC—VVP 5—0 RVC 15—21 Celeritas 14—16 Alphen 1621 Postduiven 14—14 VVP 15—18 DHL 15—12 Westerkw. 1417 Westlandia 148 Delft 14—17 Cromvliet 14— 8 Archipel 1416 Ammerstol 134 3e KLASSE B RoodenburgHillegom 52 VoorburgVVSB 25 RipperdaHPSV 7—1 Laakkw.Alphia 41 GDA—TYBB 1—0 (o.p.v. TYBB) Lisse—Wilhelmus 1—1 Laakkw. 12—21 TYBB 13—13 VVSB 13—18 GDA 15—13 Wilhelmus 13—17 Voorburg 14—12 Ripperda 15—15 HPSV 14—10 Alphia 13—13 Lisse 14—10 Roodenburg 1313 Hillegom 1510 4e KLASSE A DOSRTeylingen afg. ASCMeerburg 63 DSO—THB 2—2 SJC—Te Werve 2—3 (o.p.v. SJC) WarmundaDOCOS 32 ASC 13—19 SJC 11—12 Te Werve 1418 Warmunda 1411 DSO 12—15 THB 12—10 Foreholte 12—14 Meerburg 11— 5 DOCOS 11—13 DOSR 11—4 Teylingen 13—13 4e KLASSE E Waddinxveen—Woerden afg. BodegravenMoordrecht 21 UNIO—Stolwijk 3—2 NieuwerkerkOudewater 01 VEP—Haastrecht afg. Boskoop 11—17 Bodegraven 9—9 Woerden 1217 Stolwijk 108 Oudewater 915 Haastrecht 97 VEP 9—11 Waddinxv. 105 Nieuwerk. 11—T0 Moordrecht 92 dere. Binnen de minuut zorgde Henk Hermans met een fikse voetbeweging voor het trillen van de touwen: 1-2 dus. Alles was weer mogelijk. Maar het ge juich was nog niet verstomd of er viel wéér een gat in de Leidse defensie. Een loeier van Scheld volgde. Via Selier en onderkant deklat viel de bal naar bene den, rolde even en de Leidse doelman dook er boven op. Van Kampen speel de vervolgens door, maar arbiter Wurms zei: doelpunt. Wel protesteerde LFC, maar het mocht niet baten: Zo was het na twee minuten dus 13. Nog druk doende over deze Mussen- treffer, zorgde Jilles v. d. Heijden op nieuw voor gejuich. Met een kopbal deed hij doelman v. d. Grint vergeefs duiken. Er was toen precies drie minuten ge speeld en de score was van 0—2 dus drastisch gewijzigd: 23. GELUK: 8—S Na deze drie minuten vol aan span ning en sensatie kwam de „Mussen" weer een korte periode aan bod. Het spel werd levendiger en de kanaries kwamen in de defensie even tot paniek. Dit ge beurde eerst na 10 minuten: doelman Selier dook royaal over een voorzet van (weer op rechts!) Kok heen. maar Jerry Neuteboom trad als „reddende engel" op. Direct daarna volgde een heftige scrim mage waarbij op onbegrijpelijke wijze een Rotterdamse treffer uitbleef. Uitein- (Ingez. Med.-Adv.) orijf de onzuiverheden alt Uw bloed. Daarmee verlost ge Uzelf van Rhenmatisehe Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aange wezen middel. Dat komt omdat de sti mulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtiger werking aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiverhe den in 't bloed zich niet meer vast zetten, doch worden die prompt afge voerd langs natuurlijke weg. En daar mee behoren Uw pijnen tot het verle den. Geen wonder dat duizenden lijders aan reumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. delijk redde stopper W. Mak op de doel lijn ten koste van een corner. Uit deze hoekschop was Vrouwe Fortuna wéér op hand van LFC want nu redde de deklat! De kanaries bleven overeind en na men het spel weer in handen. Er werd echter véél sneller en ook meer open ge speeld. De niet meer zo jonge Mussen- ploeg was dit hogere tempo te machtig. De lange defensie die prima partij gaf kon dan ook niet verhinderen dat 3-3, via de schoen van Wim v. Kampen in de Rotterdamse touwen vloog. TOCH SUCCES Een zege voor LFC zat er in. Zij kwam uiteindelijk eerst twee minuten voor het einde. Het was Henk Heijmans, goed ge lanceerd door Van Kampen, die de Leid se zege tot een feit maakte. 43 dus! Een uitslag, die zoals U weet, direct niet voor de hand lag, maar die pleit voor het moreel van de kanaries, die toch tot tweemaal toe tegen een flinke achter stand aankeken. Resumerend: LFC mag met deze be trekkelijk nog onverwachte winst niet mopperen. Wat de wedstrijd betreft: het was na de thee véél „warmer" dan in de eerste helft! Alphen-doelman had rustige middag (Van een onzer verslaggevers) De Rqnstreekbewoners hebben op het bezoekende Celeritas een verdiende 40 overwinning behaald, dank ztj grotere schotvaardigheid. Bovendien bleek de Alphense achterhoede er dit keer goed het oog in te hebben, zodat doelman Jansen er feitelijk maar wei nig aan te pas behoefde te komen. Er ontwikkelde zich een snelle, gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. Wij noteerden schoten van Fr. Mees op het Haagse doel, terwijl aan de andere kant een kogel van linksbuiten Hoetmer in het zijnet terecht kwam Alphen bleek iets beter op het middenveld, waar door zijn aanvallen gevaarlijker waren. Na 25 minuten spelen resulteerde dit in een doelpunt, toen Fr. Mees een goede combinatie tussen Van Geen en Ykema op de juiste wijze wist af te ronden: 1-0. De Haagse doelman liet zich hierna ver vangen door een reserve. Kort voor de pauze werd een door Ederveen gescoord doelpunt afgekeurd, omdat een der Hagenaars even te voren hands had gemaakt. Uit de toegestane strafschop schoot Frans Mees de bal te gen de paal! De gastheren openden de tweede helft met een serie aanvallen, waaruit enkele Doelman v. d. Grint Mussenver werkt een LFC-aanval tot corner. (Foto LD/Van Vliet) GEWICHTHEFFEN De L.A.C. de Spartaan heeft onder leiding van de heer Th. Brandt in Den Haag een eerste prijs in het gewicht heffen behaald. Ditmaal wonnen onze stadgenoten van de vereniging Simson. hoekschoppen ontstonden, die niets op leverden. Even later kopte Fr. Mees uit een trekballetje van Ykema het leer op de deklat. De bezoekers wisten nog een maal onder de druk van Alphens aanval len uit te komen. Opnieuw wees de Al phense achterhoede hen echter terug en toen F. Mees weer raak schoot, gin gen de gasten snel naar een zekere ne derlaag toe. Uit een hoekschop, door F. Mees genomen, wist zijn broer Jan keu rig 3—0 te maken, terwijl Van Geen uit een verre pass van Fr. Mees de Haagse nederlaag tot een zeer duidelijk feit maakte: 40. Een overwinning, die in vijf minuten tijd bevestigd werd en dan ook volkomen verdiend was voor de thuisclub. Alphia verloor bij Laakkwartier (Van een onzer verslaggevers) Laakkwartier heeft ook de tweede ont moeting tegen Alphia verdiend gewon nen. Bij de totstandkoming der doel punten waren de Hagenaars echter opvallend gelukkig. Drie van hun tref fers ontstonden door ongelukkige mo menten in de Alphia-defensie, waar bij het echter ook weer als een ver dienste gerekend mag worden, dat de rappe Laakkwartier-voorhoede hier van steeds wist te profiteren. Met de wind in de rug nam Alphia aanvankelijk het spel in handen, maar de voorhoede bleek niet opgewassen te gen de hechte Haagse defensie, die met verre trappen de eigen voorhoede aan het werk zette. Spoedig kon doelman Kramer voor de eerste maal naar het net. Toen linkshalf Slagter geen raad wist met de bal, liet de Haagse rechts binnen zien, dat hij dat wel wist en met een hard schot kreeg Kramer het nakij ken. Een misverstand tussen Uithol en Kramer was oorzaak, dat de linksbinnen een niet te missen kans kreeg, die hij prompt benutte: 20. Nadat enkele te genaanvallen niet het gewenste succes hadden opgeleverd, verkleinde S. Bout hoorn met een magnifiek schot de ach- (Ingez. Med.-Adv.) Hggyy is één van de weinige middelen die helpen bij verkoudheid. Elk tablet is voorzien van het merk OcdeponMrd h jr>d«l»m«r terstand: 2—1. Het antwoord hierop werd de Alphianen spoedig gepresenteerd Toen het gladde veld Dweela&rd te machtig bleek, kreeg de roodzwarte rechtsbinnen weer een schietkans en de man aan het scorebord noteerde: 31. In de tweede helft domineerden de Hagenaars en moest Alphia het zwaar tepunt in de verdediging leggen. Tien minuten voor het einde viel de definitieve beslissing, toen de Haagse rechtsbinnen in zuiver buitenspel po sitie het leer kreeg aangespeeld en de scheidsrechter liet doorspelen. De Hage naar benutte ook deze kans: 4.1. Het werd derhalve een verdiende, maar on betwist geflatteerde zege voor de leiders van de afdeling. Cricket is geen vermakelijkheid Bii degenen, die het nieuwsgierigste waren naar de samenstelling van het nieuwe Britse kabinet, en met name wat betreft de portefeuille van Finan ciën, waren de officials van een aantal sportbonden. En de heer Peter Thor- neycroft was nog geen twee uur ln functie als kanselier van de schatkist, toen hij al brieven had ontvangen van de Football Association, de Football League, de boksbond en de speedway federatie. In al die brieven verzochten de afzen ders de minister hun takken van sport de langzame dood door verworglng te besparen. Het lijdt Reen twijfel dat speedway het meest geleden heeft van de hoge belastingen. Sinds de „boom" van een paar jaar geleden hebben al verschei dene clubs moeten liquideren. De boks- sport is zeker niet k.o. gegaan, maar wankelt wel onder de stoten welke John Buil als belastinginner haar toedient. Sinds de vermakelijkheidsbelasting vier jaar geleden van 15 'tot 33 percent ver hoogd werd, is het aantal bokstoer- nooien in Engeland met meer dan 50 percent verminderd. Wat de Football Association en de Football League aangaat, deze rijke tweelingen zullen niet ten onder gaan aan de vermakelijkheidsbelasting, die echter wel ter dege invloed heeft op het welzijn van de nationale sport bij uitnemendheid. Twintig percent van de bruto recettes gaat weg aan vermake- Flamengo won van Honved Puskas twee treffers In tegenwoordigheid van 90.000 toeschouwers, onder wie de pre sident van Brazilië en tal van politieke en militaire persoon- lijkheden, heeft de Êraziliaanse ploeg Flamengo zaterdagavond in het Maracana-stadion te Rio de Janeiro met 64 van Honved gewonnen. In de eerste helft was het Hongaarse elftal geen schaduw van de vermaarde ploeg die in het verleden zulke schitterende successen heeft behaald. De Brazilianen togen onmiddellijk ten aanval en in de 14e minuut bezweek de defensie der gasten. Moacyr opende de score, maar de druk hield aan en Henrique in de 37e en Evaristo in de 32e minuut brachten de stand op 3—0. De Honved-ploeg.werd als het ware verlamd door de stroom van bliksemsnelle aanvallen en kwam niet tot een samenhan gende tegenactie. Weliswaar kon Szuza in de 40e minuut een tegen- punt scoren, maar dit doelpunt moest veeleer worden toegeschreven aan een misverstand in de verdediging van Flamengo dan aan goed spel van de Hongaarse voorhoede. In de hele eerste helft, die met een 31 voorsprong voor de gastheren eindigde, werden slechts vier aanvallen ondernomen, en dan nog zonder veel overtuiging. De Bra ziliaanse keeper kreeg slechts één schot te verwerken, afgevuurd door Puskas. De Hongaren traden voor de tweede helf in een ietwat gewijzigde opstelling aan, en met een plaatsvervanger voor Grosics in het doel. Het spel kreeg dadelijk een levendig karakter, maar het waren weer de Brazilianen die het initiatief in handen namen. Doelpunten van Paulino in de 14e en van Dida in de 24e minuut brachten de stand op 5—1. Toen kwamen eindelijk de Hongaarse voonoaartsen op dreef en bij een schitterende tegenaanval kon Budai, gelanceerd door Puskas, de achterstand verkleinen. Prompt daarna lag de bal alweer in het Hongaarse doel, na een vlotte combinatie tussen Pau lino, Moacyr en Evaristo die de Hongaarse verdedigers verraste. Evaristo legde de laatste hand aan het werk. Even prompt was de repliek van Honved, want twee minuten na de aftrap had Pus kas met een harde schuiver de achterstand teruggebracht tot 36. De strijd ging nu gelijk op, met de Hongaren minstens even vaak als hun tegenstanders in de aanval. Tien minuten voor het einde versloeg Puskas nogmaals de Braziliaanse keeper (4—6), maar ver der konden de Hongaren de achterstand toch niet meer verkleinen. De Hongaren speelden in witte hemden zonder embleem. Voor het begin van de wedstrijd werd een minuut stilte betracht als eer betoon aan de slachtoffers van de gebeurtenissen in Hongarije. Voor ivoensdag a.s. staat een wedstrijd tussen Honved en Bota- fogo op het program, in iveerioil van de sancties van de zijde van de FIFA, waaraan de Braziliaanse clubs zich bloot stellen als ze tegen Honved uitkomen. Toeschouivers gaven het vroegtijdig op (Van een onzer verslaggevers) Roodenburg won gisteren in het Leidse Hout met 52 van Hillegom. Een dik verdiende zege. De in rode shirts gestoken Leidenaars gaven nagenoeg de gehele wedstrjjd de toon aan. Een gemakkelijke zege ook. De gasten speelden de gehele helft met tien man, daar de rechtsback Van Kampen kort voor de rust terecht vroegtijdig naar de kleedkamer werd verwezen, toen hij zonder aanwijs bare reden Jan van Groeningen onderuit trapte. Hiermede verspeelde Hille gom eigenlijk zijn kans op beide punten, een kans overigens, die toch al gering moest worden geacht ondanks de 10 voorsprong op dat moment. Roodenburg was oppermachtig. Dat eerste doelpuntje van Hillegom vas een douceurtje van de Leidse doel man Fasseur, die na elf minuten spelen te laat en onzuiver reageerde op een be trekkelijk tam schot van linksbinnen Peetoom van de rand van het straf schopgebied. Men kon het de goalie echter niet euvel duiden. Reeds bij de eerste Hillegomse aanval' ging hij door een trap tegen zijn been tegen de vlakte. Hij werd wel weer overeind geholpen, maar fit was hij niet meer. Na 17 minu ten spelen verliet hij toch maar het speelveld. Jammer, maar hij had het beter eerder kunnen doen. Het kostte nu teen doelpunt. Zijn plaats werd inge nomen door M. Keereweer en uit het feit. dat deze invaller-doelman tot de rust misschien vijf ballen te verwerken kreeg blijkt het overwicht van Rooden burg wel heel duidelijk. Dat het de Leidse voorhoede desondanks niet ge lukte tot scoren te komen, pleit niet voor de kracht van deze aanvalslinie, die te traag en te doorzichtig werkte. Er zou na de rust uit een ander vaatje getapt moeten worden. Het was de naar voren gestuurde Theo Guldemond, die na 12 minuten dat vaatje aansloeg. Uit een pass van Jan van Groeningen zichtbaar beter als binnenspeler dan als midvoor mislukte het schot van Gul demond half, maar het had vaart ge noeg om via de paal in het net te rollen. Dit morele steuntje had de Leidse aan val nodig om op toeren te komen. Reeds vijf minuten later moest doelman Lange- veld weer naar het net om de bal op te vissen, die daar door Abrahams met een geraffineerd boogje was gedeponeerd. Vier minuten later kon de Roodenburg- aanhang weer juichen. Na handig sa menspel met Weerlee jr gaf Abrahams een voorzet je, waar Guldemond overheen stapte om Jan van Groeningen in staat te stellen van dicht bij te doelpunten. Het tegenpunt, dat Hillegom daarna scoorde toen een afgegleden kopbal van linkshalf v. d. Schrier uit een corner naar het oordeel van de scheidsrech ter over de lijn was geweest voor Hensen wegwerkte, kon geen onrust zaaien in de Leidse harten, daarvoor was het over wicht nog te groot. Na 33 minuten viel dan ook de definitieve beslissing door Jan van Groeningen, die een door Weer lee jr. goed opgebouwde aanval van dichtbij kon afwerken. Theo Guldemond nam kort voor het einde nummer vijf voor zijn rekening uit een solo-actie. De vele doelpunten ten spüt. het was een tamme soms zelfs vervelende partjj voetbal. Hard, maar enkele momenten uitgezonderd niet unfair Op behoorlijk voetbal hebben de toe schouwers echter vergeefs zitten wach ten. Velen waren dan ook vroegtijdig dit wachten en de koude moe cn ver lieten het veld. Zij hebben niets ge mist lijkheidsbelasting en driekwart van de clubs werkten het vorig jaar niet ver liezen die groter waren dan zij aan belasting hadden betaald. De league wil geen halve maatregelen. Zij verlangt dat cricket en voetbal over één kam zullen worden gescho ren, wat zou Inhouden, dat de ver makelijkheidsbelasting voor voetbal geheel zou vervallen, precies als voor cricket dat, eigenaardig genoeg, niet als vermakelijkheid wordt beschouwd. Wat de bestuurders van de bonden het meest ergert is dat hun belasting gelden zelfs niet voor een deel aan de sport ten goede komen, zoals elders wel het geval is. De Britse regering heeft geen stuiver bijgedragen tot de uitzen ding van de ploeg naar Melbourne, en de Football Association heeft de kosten voor het elftal dat aan het Olympische toernooi deelnam geheel uit eigen zak moeten betalen. De bonden menen nu dat de diverse ministers van financiën druk bezig zijn de kip. die de gouden eieren legt, om te brengen. HANDBAL HVL klopt rivaal Hermes met 11—8 HVL heeft het Haagse Hermes in de strijd om de tweede plaats in de eerste klasse van de zaalhandbalcompetitie voorlopig overtuigend teruggewezen. De Leidse ploeg was vooral in de eerste helft oppermachtig. De voorhoede be nutte elke kleine kans en de defensie was potdicht. Kwam er nog iets door, dan stond de Leidse keeper op voor treffelijke wijze een doelpunt in de weg. Zo groeide de voorsprong tot 8—1. In de tweede helft speelde HVL soms wat te gemakkelijk en kon Hermes zijn grote achterstand wat verkleinen. De Hagenaars liepen in tot 8—5. maar daarna was het weer de beurt aan HVL. dat zijn voorsprong vergrootte tot 115. Vooral de HVL links- en rechts voor hadden een groot aandeel ln de overwinning. Duursma en Lucas scoor den respectievelijk 5 en 3 maal. Hermes doelpuntte in de resterende tijd nog driemaal, maar HVL had zijn knappe 11—8 overwinning reeds veilig gesteld. Verdere uitslagen: Heren: Animo 3—HVL 2 7—8. Productief kwartiertje van ASC: vijf treffers (Van een onzer verslaggevers) Een bijzonder produktief kwartiertje van de thuisclub, direct na de rust, bracht de stand van 11 on 61 cn hoewel er toen nog een half uur te spelen was en de bezoekers de strijd nog niet opgaven, kon de overwinning de roodzwarten niet meer ontgaan. Een grote rol speelde de halflinie. die op het zware terrein weer onvermoei baar bleek en steeds de voorhoede aan het werk hield. De overwinning was volkomen verdiend en had met wat meer geluk zelfs wel groter kunnen zijn. De eerste 10 minuten waren voor Meerburg en moest de thuisclub in de verdediging Maar zoals het zo vaak gaat aan de andere kant kwam er een doel punt Lolkes de Beer was op een pass snel doorgelopen en met wat geluk wist hij keeper De Gunst voor de eerste maal te passeren: 1—0. Daarna ging de strijd meer gelijk op. hoewel de roodzwarten de beste kansen kregen. Toch kwam Meerburg na ongeveer een half uur spe len weer op gelijke voet. Een corner door rechtsbuiten Zandbergen genomen, werd door midvoor De Jeu via de handen van keeper Spoor ingeschoten: 1—1. Tot de rust bleef het zo. Na de hervatting ontketende ASC di rect een fel offensief en ging de toch lang niet slechte Meerburg-verdediging door de knieën en keek na een kwartier tegen een 6—1 achterstand aan. Midvoor Spiering opende reeds spoedig met een kopbal het vuurwerk: 2—1. Twee minu ten later werd het door Lolkes de Beer 31. Door Vreken (2x) werd het 51 en het laatste kruit van ASC werd door Spiering verschoten: 61. De gasten bleven doorvechten voor een beter resul taat en uit een penalty, door een hands bal van de weer stug verdedigende Arie van Duuren. werd het 6—2 en kort voor tijd bracht rechtsbuiten Zandbergen de stand nog op 6—3. Maar daar bleef bat b*.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5