r Tien Russische straaljagers in enkele weken naar Syrië Soekarno over zijn conceptie: een „Adviserende Raad" lllontiGó Met een enkel woord Verwondingen Kloosterbalsem Agenda DONDERDAG 17 JANUARI 1957 Israël houdt rekening met saneties Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken beschikt over inlichtingen volgens welke vliegtuigen van Russische makelij in Syrië zijn aangekomen, aldus maakte een woordvoerder van het ministerie gisteren in Washington bekend in antwoord op vragen van journalisten over een bericht In de New York Times, dat de Sovjet-Unie in de afgelopen weken tien Mig-17 straaljagers aan Syrië heeft geleverd. Russische piloten en technici zijn waarschijnlijk reeds In Syrië gearri veerd of zullen daar spoedig aankomen. Intussen stelt het Israëlische ministerie van Economische Zaken plannen op om het land in staat te stellen mogelijke sancties te doorstaan, die het gevolg zouden kunnen zijn van Israels weigering zijn troepen terug te trekken uit de zuidelijke punt van Sinaï. Deze voorbereidingen zouden neerkomen op scherpe be perking van de invoer van verbruiks- en kapitaalgoederen en op inkomstendaling van 20 a 30 procent. De plannen zouden rekening houden met een mogelijke be vriezing van de Amerikaanse economische hulpverlening, staking van de Ameri kaanse leveranties van levensmiddelen uit de overschotten en verwerping van Is- Taëls verzoek om leningen van de Export-Import Bank der Amerikaanse regering Elke keuze, aldus schrijft het blad. kan leiden tot de val van de regering Soeleiman Naboelsyi. en derhalve tot grote onrust. Jordanië zal nog veel zorgen geven Aan zijn mededeling omtrent de Rus sische vliegtuigleveranties aan Syrië voegt de New York Times nog het vol gende toe: Niet Syrië, maar Jordanië zal dit jaar de meeste moeilijkheden in het Midden- Oosten veroorzaken. Het economische en politieke leven van Jordanië, dat in zeer grote mate door Engeland werd gesteund, is wankel. Meer dan de helft van de inkomsten van land werden'in 19551956 door En geland geleverd. De Britten betalen nog subsidie, maar niet meer per jaar. maar per maand. Jordanië wil dit verdrag echter opzeggen. Jordanië tracht nu in Cairo van Egypte en Syrië steun te krij gen. Deze landen zijn daartoe echter niet in staat schrijft het. blad. Jordanië kan nu vier dingen doen: de Britse steun voortzetten: Saoedi- Arabië om steun vragen 'maar dit land heeft daar niet veel oren naariRusland om hulp vragen; Amerika om hulp vra gen. Communistische partij in Oostenrijk gehalveerd (Van onze Weense correspondent) Van de 120 000 communisten, die in Oostenrijk officieel als lid van de partij waren ingeschreven, heeft nu meer dan de helft zijn lidmaatschap opgezegd. Deze „afval" begon reeds na de onder tekening van het staatsverdrag en vooral na het wegtrekken van de Russische troepen uit Oostenrijk, maar de groot ste verliezen heeft de partij toch wel geleden naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen in Hongarije. Het meren deel van de voormalige communisten blijft partijloos, anderen weer laten zich als lid van de socialistische partij in schrijven. terwijl een kleine rest zijn heil zoekt bij de rooms-katholieke Volkspartij. De nog overgebleven com munisten zijn bovendien ontevreden over de partijleiding, die van Stalinisme en van een overdreven pro-Russische houding wordt beschuldigd. Ook in deze gehalveerde rijen ziet men ln een natio naal communisme de enige oplossing voor de toekomst van de partij. Zandzuiger gelicht Britse bergingsschepen hebben het wrak van de 3500 ton metende zandzui ger „Paul Solente" bij Port Said gelicht, aldus deelde de Britse admiraliteit gis teravond mede. De zandzuiger vormde het voornaamste obstakel bij het vrij maken van het Suezkanaal bij Port Said De Britse schepen werken voor de V.N. In het zuidelijk deel van de Negeb- woestijn zijn Israëlische patrouilles gis teren slaags geweest met twee groepen infiltranten uit Jordanië, aldus maakte een Israëlische militaire woordvoerder bekend. Twee Arabieren werden gedood, de rest wist te ontkomen (Ingez. Med.-Adv.) h pS Pracht handen en nimmer ruw oi schraal HAMEA- GELEI Het is de Hamomelis die het 'm doet Verderfelijke invloed van de burgerlijke ideologie De afdeling Moskou van de Liga van jonge communisten die naar raming een half miljoen leden telt, heeft be sloten studenten naar fabrieken, par ken en bouwobjecten te sturen voor het verrichten van handenarbeid, zulks als onderdeel van een campagne ,.om het ideologische werk onder de studerende jeugd te verbeteren". Het centrale comité van de Moskouse Liga heeft onlangs een volledige verga dering gewijd aan de politieke opvoeding van studenten en in het bijzonder aan de tekortkomingen in het werk van de Liga, die er soms niet in is geslaagd „dronkaards, schreeuwers en straat schenders" te weren, aldus het verslag, dat het blad van de Liga. de „Komso- molskaja Prawda" gisteren van de ver gadering gaf. Vreedzame samenleving betekent niet, dat de ideologische strijd verslappen mag, aldus het blad. De jeugd moet be schermd worden tegen de „verderfelijke invloed van de burgerlijke ideologie de Liga mag geen enkele student ver onachtzamen". Het blad leverde vooral kritiek op het slechte politieke onderwijs van het Cinematografisch instituut van Moskou, dat slechts negen man had bijgedragen voor de ontginningscampagne in Siberië en Kazakhstan. KONINKLIJK PAAR ONTVIND OUD-BURGEMEESTERS H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben de vorige week de oud-burgemeester van Amsterdam en mevrouw d'Ailly en deze week de oud-burgemeester van 's-Gravenhage en mevrouw Schokking op Soestdijk voor het middagmaal ontvangen. (Ingez. Med.-Adv.) Het nieuwe filter is „easy drawing" - houdt toch bestanddelen in de rook tegen die de mild heid schade kunnen doen. King Size Filter 85 ct. Labour-leider Gaitskell tapt uit een ander vaatje Hugh Gaitskell, de leider van de socia listische oppositie in het Britse Lager huis, heeft de V. S. gewaarschuwd te gen „zwakheid" als Egypte het oprui- mingswerk in het Suezkanaal belemme ringen in de weg legt. Aan een diner van de economische club te New York sprak hij over de „zeer grote verdeeldheid" tussen de V.S. enerzijds en Engeland en Frankrijk an derzijds naar aanleiding van het Brits- Franse optreden in Egypte. „Na dit alles zou het voor de Vere nigde Naties en de Verenigde Staten zeer ongelukkig zjjn. als z(j veel schroom, aarzeling en zwakheid aan de dag zouden leggen tegenover een even tuele belemmering van het opruimings- wcrk in het Suezkanaal van de zijde van de Egyptische regering". „Als zj) daarentegen vastberadenheid tonen, hopen wij dat niet alleen het ka naal wordt vrijgemaakt, maar ook een redelijke regeling wordt getroffen voor de toekomstige controle op het kanaal", aldus Gaitskell. Democratie niet begraven Hij heeft geen plannen voor een dictatuur President Soekarno heeft vandaag verklaard, dat hij een „concep-" tie" heeft om de tegenwoordige binnenlandse crisis in Indonesië te boven te komen. Daartoe behoort de instelling van een „adviserende raad", welke door hem zelf zal worden voorgezeten. Hij legde er de nadruk op, dat zijn plan in geen enkel opzicht tot een dictatuur zal leiden, doch hij gaf toe, dat als de democratie in Indo nesië haar tegenwoordige koers zou mogen blijven volgen, niet die resultaten zullen kunnen worden bereikt zowel op politiek als op economisch gebied waarop werd gehoopt. De president legde deze verklaring af in de eerste persconferentie voor buitenlandse perscorrespondenten, welke hij sedert 1950 heeft gehouden. Soekat-no zeldc, dat Indonesië op dit mate van alfabetisme en een zekere ogenblik nog niet aan de vereisten graad van voorspoed, voldoet, om de Westerse parlemen- taire democratie met succes door te •°m de democratie te redden, moet voeren. Deze vereisten rijn een rekere Ik beslist een uitwee vinden uit het experiment, dat wij in Indonesië elf jaren lang hebben uitgevoerd. „Het zal in geen enkel opzicht een dicta tuur tijn". De Indonesiërs hechten meer waarde aan hun individuele vrijheid dan wie dan ook. Maar aan de andere kant zal het toelaten van een ongebreidelde oppositie om een meerderheid van „de helft plus een" te krijgen, alleen maar ontaarden in een wegwerken zonder meer van politieke tegenstanders. (Ingez. Med.-Adv.) Keel tablet ten 1 t helpen direct 1 BINNENLAND Gisteravond is het veevoederpaikihui6 annex maalderij en mengerij van d'e vee voederhandelaar J. vain de Ridder aan de Kleine Kolonieweg te Elspeet geheel door brand verwoest. De brand ontstond door kortsluiting in een dieselmotor. In een ogenblik tijd was het gehele gebouw een vuurzee. De schade beloopt bijna een ton. Minister O. Staf heeft gistermiddag het protestants milltaiir tehuis (van de Ko- nlniMyike Nederlandse Militaire Bond Pro R.ege) te Schaarsbergen, waaraan de naam van généraal b.d. Jhr. W. Roeli verbonden is. geopend. Een onbekende beschermer v*an de kunst heeft de gemeente Nijmegen een beeld aangeboden van Marteken van Nieumeghen. Hét beeld wordt vervaardigd door mevrouw Van Hasselt-Tummers, uiit Heerlen, leerlinge van de beeldhouwer Alberts Meertens te Nijmegen. Het bron zen beeld komt te staan op de markt. Met 38 stemmen voor en 3*1 tegen hebben de Prov. Staten van Zuld-Holand gistermiddag een voorstel van Ged. Staten aangenomen om voor 1957 een krediet van f 10.000 te verlenen voor de instelling van een provinciale voorlichtingsdienst. In een buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Delft ia gistermid dag aan de heer J. A. Lausberg. dile na negentien Jaren wethouder der gemeente te zijn geweest afscheid nam in verband met zijn vergevorderde leeftijd, het ere burgerschap van Delft, en de daarbij be horende gouden medaille der gemeente aangeboden. DLt geschiedde door de bur gemeester, die heer D. de Loor. Nadat de nestor van de gemeenteraad, ds. P. Zandit, en de voorzitters der verschillende raads fracties het woord hadden gevoerd, werd o.a. nog gesproken door de heren mr. G. E. van Walsuin, burgemeester ran Rotter dam en oud-burgemeester van Delft, Evert Vermeer, voorzitter van de Partij van de Arbeid namens het partijbestuur en mr. dr K, F. O. James, burgemeester van Gouda, uit naam van de gemeentelijke gas voorziening in Zuid-Holland en het E.Z.H. (Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland). Gisteravond ia de Rijksweg tussen Breda en Zevenbergsehoek weer openge steld voor het verkeer. Dinsdagochtend had men gelijk bekend dit wegge deelte voor het verkeer gesloten, nadat een uit Antwerpen afkomstige tankauto met propaangas van de ter plaatse hoge berm was gereden, gekanteld en lek ge stoten. Gisteren heeft men met hulp van vier hefboklken achtereenvolgens de aan hanger en de trekker weer op de weg ge zet, waarna ze naar België zijn gesleept. De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben zonder hoofdelijke stemming besloten de provinciale subsidie aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool" te Rotterdam te verhogen van f 20.000.— tot f 30 000met Ingang van 1 Jan. 1955. Onder voorzitterschap van de heer N. Veldhuyzen van Zanten werd gister middag in de grote zaal van de S.E.R. te Den Haag, de eerste openbare bestuurs vergadering gehouden van hst Bedrijf schap voor de handel ln Tuinbouwzaden. BUITENLAND In het Troodos-gebergbe in het zuid westen van Cyprus zijn twee Cyprioten ge arresteerd. op wier hoofd een prijs van 5000 pond sterling stond. Het parlement van het Britse eiland Jersey het Kanaaleiland voor de Franse kust. dat tot Engeland behoort heeft bekendgemaakt, dat Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh op 25 juli Jersey, op 26 Juli Guernsey, en op 27 juli Sark en Aldenney zullen bezoeken. De Kanaaleilanden maakten deel uit van het oude hertogdom Normandië. dat in de elfde eeuw onder Brits bestuur 9tond. Zij vormen thans een rijkje op zichzelf bin nen het Britse koninkrijk, hebben eigen gouverneurs, eigen militaire bevelhebbers en hun eigen parlement. De eilandbewo ners spreken een mengelmoes van Frans. Engels en een N-ormandisoh dialect. De filmster Marie Mcdon-ald heeft 5000 dollar uitgeloofd voor inlichtingen, die lelden tot de arrestatie van de twee mannen, die haar tien dagen geleden ont voerd zouden hebben. „Ik zou me finan cieel de rug willen breken om die kerels te pakken te krijgen", zo vertelde de mooie blondine op een persconferentie, waarop advocaat Jerry Giesler de beloning aan kondigde Zij nam tevens de gelegenheid te baat om kritiek te oefenen op verslag gevers die „verhalen met een knipoogje" over haar ontvoering geschreven hebben. In de vort ge week zijn in Noord- India tengevolge van de koude twintig i personen om het leven gekomen. I De Tsjechoslowaakse Hoge Raad heeft twee Tsjechen ter dood veroordeeld, die I beschuldigd worden van spionage ten gunste van Britse inlichtingendiensten, i Het gezin van een pas begraven met selaar te Gorl nabij Florence heeft om opgraving van het stoffelijk overschot verzocht, omdat met het lijk waarschijn lijk een coupon van een voetbalpool is be graven. dat misschien MOOOO gulden waard is. Toen d'e zoon van de metselaar de uitslagen van de wedstrijden las, meende hij, d»at zijn vader, die kort na het inleveren van het inivulformuller van de pool bij een verkeersongeval omkwam, mogelijk de hoofdprijs van de week had gewonnen. Men vermoedt, dat de coupon die nodig is om aanspraak te maken op de prijs zich in het kostuum bevindt, waarin de man 1» begraven Een moordenaar, due in 1929 uit een gevangenis ven de Amerikaanss etaat Mis sissippi was ontsnapt, is in Colorado Spi mo oprweuw gearresteerd. Van de 27 Jaar. die hi. m '.Tij he id heeft doorgebracht vervulde hi; 12 Jaar lang de functie van onbezol digd plaatsvervangend sheriff ln de staat Colorado! HIJ was veroordeeld wegens het vermoorden van zijn vrouw. Voor alle Tun-esiërs san twintig Ji is de militaire dienstplicht van kraoht geworden. De duur le een Jaar. De eerste marconist van een Rus sische tanker heeft zich woensdag bij de politie van Martigues-Lavera, bij Marseille, gemeld en om politiek asiel verzocht. De tanker bevindt zich thans in Mantigues met ruwe olie uit het Midden-Oosten. Een 12-uur staiking, die de Italiaanse Bond van Spoorwegpersoneel voor dinsdag had afgekondigd, is een mislukking ge worden, doordat de diensten van de com munisten werden overgenomen door leden van de andere vakbonden, die niet aan de staking deelnamen De bevolking van Israël zal dit Jaar de twee miljoen zielen halen, aldue heeft de minister van Financiën medegedeeld. In 1956 zijn ruim 50.000 Noordafrlkaa-nee Jbden geïmmigreerd. Deze immigratie, als mede die uit Oost-Europaduurt nog voort. Op het ogenblik telt Ieraël 1.816.000 Inwoners. In 1956 werden 23 nieuwe ne derzettingen gesticht Algerijnse opstandelingen hebben gisteren een mislukte aanslag gepleegd op generaal Raoul Salan, chef van het Franse hoofdkwartier. Zij schoten twee raketten uit een huls tegenover het hoofdkwartier. Een majoor werd gedood en een kolonel en twee politiemanen liepen lichte ver wondingen op. President Eisenhower heeft oen dezer dagen een bezoek gebracht aan het door droogte ernstig ge troffen zuid-westen van de Ver. Staten. De foto toont de president (midden) op liet bouwland van Estel Peoples (links) bij Woodward in Oklahoma, dat volkomen tot stof is verdroogd. Ezra Taft Benson, de secretaris van het Amerikaanse ministerie van Landbouw (rechts), onderzoekt hier de verpulverde aarde. Doordat de brandweer te veel ijver aan de dag legde, heeft een kleine brand, die ontstaan was in de keuken van een strooien huis te Mad'uoek, honderd kilo meter ten noordoosten »n Rangoon, de hele handelswijk verwoest. Winkels, eet huizen. rijstopslagplaatsen. een molen, een zagerij en een oliefabrlek gingen in de vlammen op. Bij hun overijld uitrukken om de brand te bestrijden viel de wagen van de brandweerlieden ln een rivier, waar door zij machteloos stonden tegenover het vuur. De hoogste Russische regering®- en partijleiders hebben er by de landarbeiders op aangedrongen de produktle te vergro ten In de oproep werd kritiek geleverd op deze arbeiders, omdat er te weinig groenten, aardappelen en suiker worden voortgebracht. Ook werd de wijze, waarop leld-ers van collectieve boerderijen worden gekozen, gekritiseerd. Soms worden men sen zonder Initiatief aangewezen en soms „mensen, die de grote en eervolle taken, hun opgedragen, niet eeriyk willen uit voeren". De Britse regering overweegt afschaf fing van het huidige consoriptiesteleel voor de mill taire dienst, aldus schrijft de „Daily Herald". Volgens dit blad wenst de regering het jaarlijkse contingent van 250.000 rekruten te beperken. Hoge mili tairen hebben, aldus het blad. het kabinet meegedeeld, dat door de diensttijd van twee Jaar meer mannen bij de strijdkraoh- ten worden ingeiyfd dan gebruikt kunnen worden. Vier Indiase studentenorganisatie® hebben opgeroepen tot een boycot van het komende Jeugd festival ln Moskou en ver breking van alle culturele en sooiale uit wisseling met Russisohe Jeugd- en stu dentenorganisaties uit protest tegen het Russische optreden ln Hongarye. In het Britse centrum voor Hon gaarse vluchtelingen t* Chesterle-street (Durham) heeft de politie een vluchteling aangehouden om hem tegen zijn mede- vluchtelingen, dile zeggen dat hy lid van de Hongaarse geheime politie is. te be schermen. De man ontkent dat hij lete met de geheime politie uitstaande heeft. In Londonderry (Noord-Ierland) Is woensdag een transformatorstation opge blazen. waardoor duizenden hulzen in plaatsen Ln de omgeving vam elektriciteit verstoken werden. Ook de zoeklichten die Britse militairen bil de bewaking van het grensgebied gebruiken, konden niet ge bruikt worden. De ontploffing was ver moedelijk veroorzaakt door Ierse natio nalisten. Gevraagd of de „adviserende raad" het hoogste gezag in de jonge Republiek aan zich zou trekken, en of die Raad het kabinet opzij zou zetten, antwoord de Soekarno ervan overtuigd te zijn. dat met zijn conceptie -er geen conflicten meer tussen het Parlement, het kabinet en de politieke leiders zullen bestaan". Hij zeide, dat in ..zijn plan geen schen ding van de huidige Grondwet zal zijn". De berichten, dat hij een ontmoeting zou hebben met de vroegere vice-pre mier dr. Mohammed Hatta alvorens zijn plan bekend te maken, wilde Soekarno noch bevestigen, noch ontkennen. Ook weigerde hij te bevestigen, dat hij de staat van oorlog en beleg voor geheel Indonesië zou afkondigen alvorens de samenstelling van de door hem bedoelde Raad bekend te maken. Redenen tot ontevredenheid In een toelichting op de aanleiding voor het gebeurde op Sumatra, zeide de president, die tevens opperbevel hebber is, dat hij niet kan goedkeuren dat militairen in politieke aangele genheden met hun geweren spelen. „Ik weet dat er alle reden is om on tevreden te zyn". Een van de redenen is, aldus Soekarno, de voortschrij dende emancipatie van de bevolking op Java (die niet alleen uit Javanen bestaat), in vergelijking met de be volking op de andere eilanden. Voor het proces van decentralisatie en plaatselijke autonomie zijn tijd en tal van voorbereidingen noodzakelijk. „We hebben van de Hollanders een strikt gecentraliseerd bestuur geërfd". Plaatselijke autonomie Met betrekking tot de toenemende eisen voor autonomie, welke door de an dere eilanden worden gesteld, zeide Soekarno: „er bestaat voor Indonesië geen andere mogelijkheid dan het systeem van plaatselijke autonomie voor de verschillende gebieden. „De kracht van Indonesië moet worden gegrondvest op een welvarend en gezond bestaan op alle eilanden". Hij noemde de vrees voor desintegratie niet gemotiveerd, gezien de betuigingen van aanhankelijkheid, die hij uit alle delen van de Archipel had ontvangen. „Als wij alleen maar ons aangeboden democratisch erfdeel van toepassing kunnen brengen in ons politieke bestaan, zullen de ontberingen en teleurstellingen op de weg naar voor uitgang en voorspoed door het Indone sische volk worden aanvaard". Het eeuwenoude erfdeel der democra tie. zoals die in de desa's wordt toege past. noemde Soekarno een belangrijk onderdeel voor de Indonesische demo cratie, althans in deze periode van overgang. Tegen „partijbonzen" Hy betoogde verder, dat hij met zjjn jongste beroep op de politieke leiders om bijeen te komen en „alle partijen te begraven", niet had bedoeld, de democratie te begTaven. „Het was alleen maar bedoeld als een prachtige waarschuwing tegen de partijleiders, dat zij niet op dezelfde weg konden bijven doorgaan en de noden en ver langens, de hoop en de teleurstellingen van de talloze miljoenen Indonesiërs konden blijven negeren alleen maar omdat er overeenstemming bestond tussen de leiders op de hoofdkwartie ren. De democratie beoogt in de eer ste plaats het belang van het gewone volk te dienen, en niet alleen maar het tentoonspreiden van politieke vrijheid van de partijbonzen". Soekarno zeide onder de huidige om standigheden niet de leiding van een presidentieel kabinet op zich te willen nemen, omdat onder de tegenwoordige politieke partij toestand en zulk een kabinet alleen maar tijdelijk de actuele vraagstukken zou oplossen, zonder in enig opzicht de weg te banen naar een wezenlijke Indonesische democratie. Tenslotte zeide Soekarno. dat voorlo pig voor Indonesië sociale rechtvaardig heid eerder „een rechtvaardig aandeel in het dragen van de nationale lasten en verplichtingen" zal betekenen dan het uitdelen van een billijk aandeel ln geluk en vreugde in het leven. Chefs van staven tegen kabinetsontbinding Volgens het regeringsgezinde, ln de Engelse taal In Djakarta verschijnen de dagblad „Indonesian Observer", hebben de chefs van staven van land-, zee- en luchtstrijdkrachten in een brief aan president Soekarno en de minister-president Ali Sastroamidjojo medegedeeld, dat zij „een duidelijke houding zullen aannemen". Indien het huidige coalitiekabinet ten val mocht worden gebracht. De chefs van staven zijn van mening, dat een val van de tegenwoordige regering onverantwoor delijk zou zijn. (Ingez. Med.-Adv.) waar iniil in komt, kunnen ernstige gevolgen hebben. i Doe op wonden en wondjes die ontsmet en geneest DONDERDAG H-ogewoerd 175: Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ..Theater". „Dundo Maroje's dukaten". 8 uur nam. Leiderdorp. Geref. Kerk. Jubileum concert „Excelsior". 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Gram mofoonplaten Jazz-muzlek. 8 uur nam. Oegstgeest. Gebouw IreneHerv. Gem. Poppentheater Guido van Deth. 8 u. nam. Zoeterwoude, „Ons Huls": Uitvoe ring Mandoline Vereniging t.b.v. Hon gaarse vluchtelingen. 8 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Genootschap Nederlamd- Engeland. Spr. prof. Patterson over Dis raeli en Dickens. 8 uur nam. Café Anlba: Leden-verg. Leidse Tuiniere en Bloemisten ver. D.E.V. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Lezing Ned. Toerls' Kampeerclub. 8 uuir nam. Stadhuis: Lelds Jeugdparlement over de binnenlandse politiek. 1\ uur nam. ZATERDAG St.-Antonius Clubhuis: Feestavond Per soneelsvereniging „De Royalisten". 8 uur nam. Casino-theater: K. en O. „Faoe to faoe". 2.30 en 4.30 uur nam. Hoge woerd 175: By eenkomst Jehova's Getuigen. 5J uur nam. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. dT. W. J. Jong over „Oorlog en Vrede". 10.30 uur voorin. Schouwburg: Uitvoering „Nut en Ver maak". „Claudia", 8 uur naim. MAANDAG Stadszaal (foyer): Jaarverg. Ned. Chr. Ralsver. afd. Lelden, li uur nam. Uiterstegraoht lb: Jaarverg. Broeder schap van oud-padivlnderskrlng Rynland. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Gram mofoonplaten klassieke muziek. 8 uur nam. Stadhule: Gemeenteraad. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo- fie in Nederland. Op werkdagen van 10— 2 en 24 uur. 's Zondags van 2—4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Het meisje van de rivier". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7.16 en 0.15 uur. Casino „Sinds Adam en Eva". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdaecy- olus „24 uur uit een vrouwenleven Lldo „Als Parijs ontwaakt". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxnr „De Hofnar". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. .'rlanon ,.T_ 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 7 en 9.15 uur. De avond- en n-achtdlernst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 19 Januari 8 uur waar genomen door: Apotheek Kok. Rapen burg 9, tel 24807; Apotheek Tot Hulp der Mensöhheld. Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmln-aipark 8, tel. 26274. Bh geen gehoor b() Uw balsarts of tpeclallst. bel op dokterstelefoon ZZZZZ. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) *3 73 d 2 3 1 S f t-a a DM Stockholm zw. bew. w 2 -2 0 Oslo mist windstil -7 0 Kopenhagen zw. bew. nnw 6 1 0 Aberdeen geh. bew. nnw 6 5 0.1 Dublin onbewolkt nnw 5 2 0 Londen motregen no 4 4 g.o. Amsterdam onbewolkt ono 2 -1 0 Brussel onbewolkt windstil -5 0.1 Parys onbewolkt no 6 -4 0 Bordeaux sneeuw nno 6 -4 0.2 Grenoble nevel 0 1 -3 0 Nice zw. bew. nnw 5 2 0 Berlijn nevel zw 2 -5 0 Frankfurt onbewolkt ono 3 -6 0 München onbewolkt nno 2 -16 0 Zürich zw. bew. ono 9 -8 0 Genéve eeh. bew. nno 10 -6 0 Locarno zw. bew. windstil -6 0 Wenen geh. bew. nnw 4 -10 3 Innsbruck geh. bew. ozo 2 -10 0 Rome geh. bew. nno 8 3 6 Mal lor ca geh. bew. windstil 6 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2