Arbeiders „verpletterd'"' onder de liarde maatregelen van Kadar Tijdig maatregelen nemen Ier voorkoming van een inflatie I 'tk* m Soekarao's Revolutionaire Raad is het onderwerp van gesprek AMERIKAANSE DEFENSIE OP 38 MILJARD BEGROOT DemmeniE WOENSDAG 16 JANUARI 1957 In Boedapest wordt nog geschoten, maar. Twee leiders van de oktoberopstand zijn door rechtbanken ter dood veroordeeld Reizigers, die uit Boedapest in V/enen zijn aangekomen hébben gisteren verklaard dat men nog iedere avond en nacht schoten hoort in Boedapest. De meeste schoten schijnen in de omgeving van de Gellert-heuvels te val len, daar waar de laatste opstandelingen zich nog lange tijd tegen de Russen verzet hebben. Het is heel goed mogelijk dat de schoten afkomstig zijn van de politiepatrouilles die de avondklok moeten handhaven. Volgens de reizigers uit Boedapest schijnt er echter geen gevaar te be staan voor een nieuwe opleving van de revolutie. De arbeiders schijnen 7celhaast verpletterd door de maatregelen die de regering-Kadar heeft ge troffen om de laatste lijdelijke tegenstand te breken. Revolutie kostte 2500 mensenlevens Radio-Boedapest heeft gisteren cijfers gegeven over het aantal slachtoffers dat tijdens de opstand gevallen is. Tussen de 2500 en 3000 personen zijn gedood, aldus Radio-Boedapest en naar schatting 13.000 gewond. Deze cijfers gelden voor geheel Hongarije. In Boeda pest alleen werden ongeveer 11.500 per sonen gewond. Verder was volgens Radio-Boedapest de voedselsituatie weer „bijna normaal" in Hongarije. Er zijn voorraden voor meer dan drie maanden - 29 000 wagons meel. 10.000 wagons rogge onder andere. De kolenproduktie is opgelopen tot 60 van normaal. Van de 4000 kolchozen van voor de revolutie zijn er nog maar 1720 over - alle andere zijn. zoals Radio-Boe dapest zelf toegaf, opgeheven. Dudas veroordeeld Een Hongaars gerechtshof heeft Jos- zef Dudas. een van de leiders van de oktoberopstand op een geheime zitting ter dood veroordeeld, aldus hebben ge woonlijk betrouwbare kringen gisteren in Boedapest meegedeeld. Dudas zou de leiding hebben gehad van een gewapende groep, die op 29 ok tober de redactiebureaus van het offi ciële blad „Szabad Nep" bezette. Hij werd in feite burgemeester van Boeda pest in begin november tijdens de korte periode waarin de Russische troepen zich uit Boedapest teruggetrokken had den. Nadat de communisten met behulp van Sovjetrussische tanks weer aan de macht waren gekomen, werd Dudas als „contra-revolutionair" gearresteerd. Volgens genoemde kringen verwacht men dat hij spoedig zal worden doodge schoten. Ook Istvan Horvath Voorts heeft men gisteren vernomen, dat een militaire rechtbank in Boeda pest de 20-jarige Istvan Horvath ter dood heeft veroordeeld. Horvath zou aan het hoofd gestaan hebben van een gewapende groep die de vorige maand in de heuvels van Bakont in het westen van Hongarije opereerde. Volgens een verklaring hebben andere leden van de groep, die twee maanden geleden deel heeft genomen aan de ge vechten tegen de Russen in Boedapest, gevangenisstraffen van vijf tot tien jaar gekregen. De politie verklaarde dat zij nog een andere groep verzetsstrijders onschade lijk gemaakt heeft. Deze groep zou wa pens verborgen hebben in de hoop ze Rijnsburgse bijrijder gedood DOOR UITSTEKENDE PLANKEN VAN GEPARKEERDE AUTO (Van onze Haagse redactie) Een Rijnsburgse expediteur reed he denmorgen te Zoetermeer op de Juliana- laan in de richting van de Stations straat. Hij bemerkte daar hij vermoe delijk door de zon verblind was niet dat een met hout beladen vrachtauto met uitstekende last langs de weg stond geparkeerd. Op het laatste ogenblik trachtte de bestuurder de geparkeerde wagen te ontwijken, doch het was te laat. Enige uitstekende planken dron gen in de kabine. waardoor de 36-ja- rige bijrijder uit Rijnsburg als het ware werd onthoofd. De man moet onmiddel lijk zijn overleden. De bestuurder kreeg een shock. Geen inkrimping P.T.T. - bestellingen (Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van geruchten, dat de PTT in verband niet het tekort aan bestellers zou overwegen de tweede be stelling in de centra van de grote ste den, zoals bijv. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht te laten vervallen, deelt de centrale directie van de PTT mede dat deze tekorten daar inderdaad groot zijn. Niettemin bestaan er bij het bedrijf geen plannen de tweede bestelling in de centra van de grote steden op te heffen. De PTT, zo wordt gezegd, zal zolang mogelijk streven naar het onaangetast laten van dit soort dienstbetoon. „Hannes" ten grave gedragen LAATSTE GRONINGSE STUDENTENKOETSIER De laatste studentenkoetsier in Gro ningen, Joh. M. Reuser, bij de Gronin gers en in de universitaire wereld beter bekend als Hannes, is gisteren begraven. Overeenkomstig zijn laatste wens ge- sohiedde de teraardebestelling met koet sen. Daarvoor moest uit Thesinge een lijkwagen gehaald worden, aangezien er in Groningen geen rouwkoetsen meer zijn. De volgkoetsen waren eigendom van het Pragmaticum Illustre. een der subverenigingen van het Groninger studentencorps. Na de gezongen uit vaartmis in de kathedrale kerk van de H. Martinus, opgedragen door de ple baan J. H. Koelman, begaf de stoet zich via de sociëteit Mutua Fides, waar kransen werden aangehecht, naar de r.-k. begraafplaats. Hier waren vele stu denten en burgers getuige van de ab- soute. welke door plebaan Koelman werd verricht. Gesproken werd door de rector van het Groningse Studentencorps de heer W. Sinninghp Dam? en door mr. J. J. Lindeboom namens corpsleden, die reeds waren afgestudeerd. Namens de I familie dankte een neef voor het be toonde medeleven. „in betere tijden" te gebruiken. De leden van deze groep zullen bin nenkort voor een speciaal standgerecht verschijnen. Drie Britse advocaten en oud-minis ters. Sir Hartley Shawcross, Sir Lionel Heald en Sir Frank Soskice, hebben van de Hongaarse autoriteiten geen toe stemming gekregen zich naar Boedapest te begeven om Hongaren, die terecht zullen staan wegens deelneming aan de opstand, te verdedigen. Een correspondent van de „New York Times",-John Maccormac, is uit Honga rije gewezen wegens zijn berichtgeving over de incidenten op het industrie eiland Csepel, aldus heeft de Hongaarse radio vandaag gemeld. Tank met propaan sloeg lek WAGEN VIEL 9 METER VAN DIJK Gisteren is een tankwagen met aan hanger, bestuurd door de Antwerpse chauffeur H. Geerts, tussen Zeven- bergsehoek en Breda van de weg ge reden, waardoor een tank, gevuld met 6000 liter progaan is lek geslagen. De wagen viel 9 meter de berm af en kantelde daarbij. Aan de voet van de dijk kwam de wagen tot stilstand tegen enkele bomen. De chauffeur liep geen letsel op. Er stroomde gas uit de tank; alle aftapmogelijkheden waren verwrongen of bevroren. In de buurt staan twee boerderijen; de kachels moesten hier worden uitgemaakt, omdat het gas vrij de lucht instroomde. Het ontploffings gevaar was 's middags geweken. De eigenaar van de tankauto is ter plaatse poolshoogte komen nemen; hij denkt erover de wagen naar België te laten slepen. Uit vrees voor ongelukken, in verband met het feit, dat propaangas licht ont vlambaar is, was de Rijksweg Breda— Rotterdam in beide richtingen afgeslo ten en werd het verkeer omgelegd over de oude weg via Terheyden. Mogelijkheden om de tankwagen weer op de weg te krijgen, worden onder het oog gezien. Vermoedelijk zal de weg eerst over enkele dagen weer voor het verkeer kunnen worden opengesteld. Nieuw-Guinea in de V.N. De kwestie Nederlands Nieuw-Guinea is gisteren tijdens een zitting van de beheerschapscommissie uit de Algeme ne Vergadering der V.N. ter sprake ge komen, waarbij Indonesië bezwaar maakte tegen het Nederlandse gezag over het gebied en daarin steun kreeg van India. De Indonesische vertegenwoordiger. Imam Abikoesno. verklaarde, dat „West- Irian historisch, politiek en wettig altijd een deel is geweest van Indonesië. Het komt alleen door de onwilligheid van Nederland om over deze kwestie te spre ken. dat zij een geschil blijft". De Nederlandse vertegenwoordiger, dr. J. Vixseboxse, verklaarde, dat „het niet binnen de competentie van deze com missie is om de kwestie te bespreken. Elke toespeling erop is buiten de orde. Nederland twijfelt evenwel niet aan zijn soevereiniteit over het gebied". Abikoesno protesteerde en verklaarde, dat zijn opmerkingen wel op hun plaats waren, daar de kwestie aan de V.N. is voorgelegd, hoewel in de politieke com missie. De Indiase vertegenwoordiger, Raghu- bir Singh, steunde hem en verklaarde, dat „de kwestie West-Irian reeds in de V.N. is". Ook betwijfelde hij het of het gepast was. dat Nederland inlichtingen over het betrokken gebied gaf. G ener aal-majaor G. Lefèvre de Montigny, die gelijk gemeld met ingang van 1 april a.s. zal optreden als bevelhebber van de Nederlandse landstrijdkrachten. EERSTE GEZINNEN NAAR KREILEROORD Maandag a.s. zullen de elf eerste ge zinnen in het vierde dorp van Wierin- germeer, Kreileroord. hun woningen be trekken. Het dorp, waar vooreerst 96 wo ningen in aanbouw zijn, ligt op 5 km ten oosten van Wieringerweerf. Kerken, scholen en gebouwen voor ont spanning ontbreken nog, doch wel is reeds een sportveld aangelegd. Het dorp ontleent zijn naam aan het in de oud heid daar gelegen hebbende Kreilerwoud. Minister Hofstra in Eerste Kamer: „Wij hebben boven onze stand geleefd" (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Financiën, de heer Hofstra, heeft vanmorgen in de Eerste Kamer uiteengezet, dat de regering staat tegenover een toestand van natio nale overbesteding, tot uiting komend in het tekort op de betalingsbalans en schaarste op de geld- en kapitaalmarkt. „We hebben boven onze stand ge leefd". Alle bestedingsgroepen moeten we nu trachten in te perken tot het evenwicht is hersteld. De beperkingen moeten worden nagestreefd in een even wichtig geheel van maatregelen, waarbij moet worden gelet op sociale recht vaardigheid en economische doeltreffendheid. Hedenochtend arriveerden H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard aan het paleis op de Dam te Amsterdam, waar zij een nieuw jaarsreceptie hielden voor het Corps Diplomatique. Op de foto: bij de inspectie van de erewacht. We mogen niet zo ver doorslaan, dat werkloosheid zou ontstaan. We zullen verder voor ogen moeten houden, aldus minister Hofstra. de noodzaak van de voortzetting van de woningbouw en de bescherming van de waarde van de gul den, want inflatie is eigenlijk een on gecontroleerde belastingheffing, en dan is het beter om, ter voorkoming van inflatie, welbewust tijdig maatregelen te nemen. Minister Hofstra betreurde het, dat hij nog steeds geen mededelingen heeft kunnen doen over de financiële plan nen van de regering. Indien alleen het advies van de S.E.R. moest worden uit gevoerd, zou de regering verder zijn dan zij nu is. Maar er komen bij de verlan gens van het Landbouwschap, die finan ciële maatregelen nodig zullen maken. Bovendien is de SER. uitgegaan van een te optimistisch inzicht in de finan ciële toestand. Bezuiniging hebben genomen over de steun aan de landbouw en daarvoor 200 miljoen gul den extra beschikbaar wil stellen. Eerst moet de regering inzicht hebben in de consequenties van een grotere steun aan de landbouw en daarvoor is advies ge vraagd aan de Stichting van de Arbeid. De regering acht een verantwoorde be slissing. al komt die iets later, juister dan een overhaaste beslissing, waarvan men de consequenties niet heeft over zien. C.P.N. ROYEERT OUD-VOORZITTER COMMUNISTISCHE RAADS-FRACTIE De heer J. de Jong, de voormalige voorzitter van de communistische fractie in de Groninger gemeenteraad, is door de C.P.N. als lid geroyeerd. „Optreden en opvattingen van de heer de Jong waren volkomen in strijd met de grond slagen en de politiek van de Communis tische Partij" aldus de motivering van het Partijbestuur. De heer de Jong heeft meegedeeld, dat het verschil van me ning tussen hem en het partijbestuui1 in de loop van enige jaren is gegroeid. Hij was in de perioden 1946—1949 en 1949— 1953 lid van de gemeenteraad van Gro ningen en trad öp als voorzitter van de communistische fractie. Verbijsterd Djakarta Religieuze, nationalistische en miljoen, Marxistische stromingen vertegenwoordigd? Voorts wordt in het S.E.R.-rapport gezegd, dat de directe belastingen met 50 miljoen omhoog moeten en de indirecte belastingen met 60 indien die bedragen niet kunnen den gevonden in bezuiniging. Er moet dus eerst worden nagegaan, in hoever- re inderdaad bezuiniging mogelijk is.hcht zal worden ingesteld om het hoofd te bieden aan het gevaar van desinte- „Ik kan verzekeren" aldus minister gratie, dat na de gebeurtenissen op Sumatra de jonge Republiek bedreigt, was Hofstra dat wij daar in snel tempo vandaag het onderwerp van tal van speculaties in de verbasterde hoofdstad, mee bezig zqn en wat dit betreft, zekere resultaten hebben bereikt. diclDoch de president zelf bewaarde het stilzwijgen De door president Soekarno ontworpen „Revolutionaire Raad", die wel- nog moeten worden geconcretiseerd. De minister ontkende de geruchten, dat de regering reeds een beslissing zou Nieuwe wapens veel duurder dan vroegere, deelt president Eisenhower mede Amerika's militaire uitgaven zullen volgens de begroting 1957/1958 naar schat ting 38 miljard dollar bedragen, d.i. 2 miljard meer dan de schatting voor '56'57. Voor de luchtmacht zal 17.4 miljard worden uitgegeven, voor het leger 9.1 en voor de marine 10.3. In zjjn begrotingsboodschap zegt Eisenhower over het feit, dat hij 63 procent van de uitgaven wil besteden voor de Amerikaanse defensie en ver sterking van de defensie en economie van andere landen, dat de Amerikanen uit zelfbehoud hun kracht moeten handhaven en de stabiliteit in de wereld moeten bevorderen door bevriende landen te helpen zich te versterken. De nieuwe wapens, die in steeds groter wordende hoeveelheden aan de strijd krachten worden geleverd, zijn veel duurder dan de wapens waarvoor zij in de plaats komen. „Wü zullen voortgaan met het uitbreiden van ons arsenaal van kernwapens totdat er overeenstemming zal zijn bereikt over beperking en rege ling van de bewapening onder veilige waarborgen voor inspectie", aldus Eisenho wer. In het belastingjaar 1958 zal de nadruk liggen op tactische kernwapens en wapens met weinig radio-activiteit. Noble wil '11 tijdig verbod van raketten De Amerikaanse economische hulp aan minder ontwikkelde gebieden zal worden voortgezet om de economische kracht van deze landen te vergroten. Een groot deel van de uitgaven voor economische ontwikkeling zal geschieden in de vorm van leningen. In het aanbevolen bedrag voor hulp aan het buitenland. 4.4 miljard dollar, is voor hulp aan het Midden-Oosten een bedrag van 200 miljoen dollar begrepen, dat naar goeddunken van de regering zal kunnen worden besteed. „Laaf de kans ditmaal niet voorbijgaan", zegt Brit Groot-Brittannië heeft er dinsdag bij monde van zijn afgevaardigde Al lan Noble in de politieke commissie van de V.N. op aangedrongen de er varing met de atoomwapens ter har te te nemen en het eens te worden over het verbod van inter-continen tale, niet-bestuurde wapens zolang deze zich nog slechts in het stadium van ontwikkeling bevinden. Noble verklaarde tijdens het debat in de commissie, dat er in 1945 en 1946 be paalde tijdstippen zijn geweest waar op de gehele ontwikkeling van atoom- en warmtekernwapens door een gemeenschappelijke actie mis schien voorkomen had kunnen wor den. „Wij hebben die ogenblikken tot onze schade voorbij laten gaan", al dus Noble. Volgens hem is er nu wél- licht een andere gelegenheid, die niet lang zal bestaan, om het eens te worden over het verbod van niet- bestuurde projectielen. Hij drong er op aan deze kwestie de voorrang te geven, die ze volgens hem verdient. Voorts verwees hij naar de bedreiging van onderzeeboten voor lange afstanden, die ook gebruikt kunnen worden als ba ses voor het lanceren van geleide projec tielen. Volgens hem behoren deze onder zeeërs tot de offensieve en niet tot de defensieve wapens. Hij merkte hieromtrent op. dat een ontwapeningsprogram, dat de atoom bom verbiedt, maar niet voorziet in een controle op dergelijke offensieve wapens, i slechts weinig echte zekerheid zal bie den. Noble zei verder, dat een uitgebreid j plan voor ontwapening niet alleen niet- i bestuurde projectielen en onderzeeboten voor lange afstanden moet omvatten. I maar dat het ook noodzakelijk is het aantal militaire vliegtuigen, oorlogssche- I pen, bewapende voertuigen kanonnen van alle typen, vlammenwerpers, raket ten en andere wapens te beperken en controle hierop uit te oefenen. Een voor vanmorgen voor buitenlandse perscorrespondenten belegde pers conferentie werd door ongesteldheid van president Soekarno uitgesteld. Het nationalistische dagblad „Mer- sluit van de Perti niet van invloed zal deka" voorspelde intussen, dat de pre- zijn op de vastberadenheid van het Ka- sident zjjn plan „om verdere verslech- binet om aan te blijven en het Parle- tering tot staan te brengen" op korte ment over zijn lot te laten beslissen. De termijn zal bekendmaken. Het blad, dat j minister zei dat. in afwachting van de gewoonlijk goed ingelicht is over „pa- i beslissing van het Parlement, die de vol. leiszaken", schreef dat dit kan worden gende wêek wordt verwacht, geen nieu afgeleid uit het feit, dat de positie van we ministers zullen worden benoemd het Kabinet na het uittreden van de voor de zeven vacant gekomen porte- zevende minister, onstabiel is geworden, feuilles. Minister Soedibjo zal zelf voor- ook uit de veiligheidsmaatregelen, lopig de taak van minister Abdoelwahid Grachtenhuis j e uitgebrand Onvoorzichtige loodgieter In een der oudste stadsgedeelten van Amsterdam heeft gistermiddag een felle, haast niet te stuiten brand een 2 verdiepingen hoog grachtenhuisje op de O.Z. Achterburgwal hoek Stoof steeg geheel in as gelegd. Voor deze spectaculaire brand in een buurt, zo als elke wereldstad er een heeft, be stond zo'n grote belangstelling van het publiek, dat de brandweerwagens me de door de geparkeerde auto's op de smalle gracht slechts met grote moeite bjj het pand konden komen. Toen de brandweer arriveerde was het hoekhuisje een laaiende fakkel. Met razende snelheid vrat het vuur zich door de houten binnenbouw naar het dak. Slechts door immense hoeveel heden water, via acht slangen en een op de brug opgesteld straatwaterkanon, in de vuurzee te spuiten slaagden de brand- wachts er in de hardnekkig voortwoeke rende vlammen te doven. De drijvende motorspuit „Jan van der Hejjden" be hoefde niet in actie te komen. De zwait geblakerde dakspanten werden bij de na blussing uit voorzorg door de brand weerlieden weggekapt. Uit het onderzoek naar de oorzaak van de brand, is gebleken, dat de loodgieter bij een gaskomfoor zijn ben zinebrander vulde. Daarbij ontstond brand en de kleding van de loodgieter vatte vlam. Hij rende naar buiten en werd door zijn broer in de gracht ge duwd. Met brand- en snijwonden werd het slachtoffer naar het nabij gelegen Binnengasthuis overgebracht. (Ingez Med.-Adr i KANTOORMEUBELEN Haarlemmerstraat 219 Telef. 21400 Engeland bezuinigt sterk op defensie welke op last van de autoriteiten wer den getroffen voor de studio's van Dja karta radio. Gemeld werd, dat president Soekarno een raad zal instellen, onder leiding van hemzelf, waaraan gelijk be kend de regering verantwoording verschuldigd zal zijn. Tevoren zal voor de gehele Indonesische archipel de staat van oorlog en beleg worden af gekondigd. De links georiënteerde „Bintang Timoer" in Djakarta berichtte, dat de Raad de staatspolitiek zal vaststellen en de bevoegdheid zou bezitten ver ordeningen uit te vaardigen. Het ka binet zou deze slechts moeten uitvoe ren en verantwoording schuldig zijn aan de Raad. Het Parlement zal niet worden ontbonden, doch als een wet gevend lichaam blijven voortbestaan, met beperkte bevoegdheden. Volgens het blad zou het Parlement zich alleen met opbouwprojecten mogen bezig houden. De zee-, lucht- en landstrijdkrachten zouden ook vertegenwoordigd worden in de uit 14 leden bestaande „Staats- defensieraad", naast „revolutionaire figuren" uit politieke, jeugd- en mas sa-organisaties. Op zijn minst drie voorname politieke stromingen zullen in de Raad worden vertegenwoordigd: de religieuze, de nationalistische en de Marxistische stromingen. Voorts beweerde het blad. dat raad gevende volksorganisaties zuilen worden ingesteld. Drie jaar geleden kwam op aansporen van president Soekarno het volkscongres" tot stand. De drie groot ste politieke partijen trokken zich, de j een na de ander, uit dit volkscongres te rug. nadat duidelijk was geworden dat het een communistisch spreekgestoelte was geworden De ..Bintang Timoer" liet tenslotte doorschemeren, dat het tegenwoordige kabinet-Ali Sastroamidjojo onder het nieuwe regiem mogelijk zal worden ge handhaafd. na een ..zorgvuldige reorga nisatie". Aan de andere kant meldde het on afhankelijke dagblad „Indonesia Ttaya", dat Soekarno's Raad een „be dekte militaire junta" zal zijn, die het Parlement al zijn bevoegdheden zal af nemen. Het blad drong er bjj de presi dent op aan om zijn plannen in elk geval hekend te maken vóór de ont binding van het huidige Kabinet, die "aar het meent wel moet komen na het aftreden van de minister van de Perti. De Minister van Voorlichting, Soe dibjo, verklaarde intussen, dat het be- I overnemen. Daaronder vallen ook de za ken met betrekking tot de kortgeleden in het leven geroepen provincie West- Irian (Nieuw-Guinea). Vlissingen herdenkt Micliiel de Ruyter op i een grootse wijze Op 24 maart a.s. za^ het precies 350 jaar geleden zjjn, dat te Vlissingen Michiel Adriaanszoon de Ruyter werd geboren. Hoewel ook elders in het land zoals wjj gisteren reeds berichtten aandacht geschonken zal worden aan dit feit, ligt de nadruk van de feestelijkheden toch in de geboortestad van deze grote Nederlandse admiraal uit de Gouden Eeuw. In Vlissingen is een groots programma opgesteld, dat op 22 maart (de eigenlijke geboortedag valt op een zondag) begint met een herdenking in de St. Jacobs- kerk. waaraan medewerking verleend zal worden door de Marinierskapel. Daarna volgt een kranslegging met militair eer betoon bij het standbeeld van De Ruyter. De feestelijke herdenking zal vallen in het tijdvak van 2 tot en met 7 juli 1957, waaraan de Koninklijke Marine zal medewerken door het geven van een vlootschouw Vermoedelijk zal op 2 juli 1957 een histrische landing worden gemaakt. Voorts zullen in deze periode enige opvoeringen worden ge geven van een openluchtspel en zal een tentoonstelling over het leven van de admiraal en het zeewezen in zijn tijd worden geopend. Deze tentoonstelling komt ook in Amsterdam. Het programma vermeldt verder nog andere punten, waaraan door de marine zal worden mee gewerkt. De Vlissingse middenstand, die een zomershow zal voorbereiden, welke geheel is afgestemd op de De Ruyter herdenking, heeft een groot bedrag bijeengebracht om aan de feestelijk heden luister Gif te zetten. De kosten "an de herdenk'nesevenementen wor den door het eollege van bureemeestr en wethouders van Vlissingen "°raamr' op f 67.000. De ten laste van de ge meente komende kosten zi»n bepaald op een maximum van f. 50.000. Besnoeiing bedraagt nu reeds 350 miljoen gulden In Londen is gisteravond meegedeeld, dat de reservetroepen van het Britse leger, de marine en de luchtmacht ver minderd zullen worden. De luchtmacht zal het grootste deel van haar reserve eenheden waaronder 20 gevechtseska ders, ontbinden. Het ministerie voor Luchtvaart verklaarde, dat dit een be sparing in de defensiekosten betekent an 5.500.000 pond sterling per jaar. Tegelijkertijd deelde het ministerie van Oorlog mee. dat ongeveer 120.000 leden van de Britse landweer dit jaar aan het einde van hun tweejarige mili taire dienst niet zullen worden opge roepen voor „part-time" oefeningen met het territoriale leger. De marine heeft eveneens verklaard, dat zij evenals de luchtmacht haar „part-time" reserve-vliegeenheden ont bindt. Als gevolg van de vermindering van de reservestrijdkrachten van de lucht macht zijn de orders voor 100 Hunter- straaljagers ten behoeve van de lucht macht geannuleerd. Volgens het conservatieve blad „Daily Mail" worden de defensiekosten van Groot-Brittannië door deze bezuini gingen besnoeid met 35.000.000 pond. De conservatieve „Daily Telegraph" schrijft, dat premier Macmilian nog meer bezuinigingen zal invoeren. Als minister van Financiën had hij ver klaard, dat de Britse defensie-uitgaven, die jaarlijks 1.500.000.000 pond bedragen, in sterke mate besnoeid kunnen worden. Vrouw levend verbrand (Speciale berichtgeving) Vanmorgen omstreeks halftien is de 60-jarige mevrouw de wed. A. J. H. van Meurs, gewoond hebbende aan de Weimarweg no. 10 tt Zandvoort, levend verbrand. Omwonenden zagen mevrouw M. be dekt met vlammen de tuin inlopen. Met mantels en dekens zjjn de vlammen ge doofd. maar de toestand van de vrouw was inmiddels zeer ernstig geworden. Toen een dokter ter plaatse verscheen, •"as mevrouw M reeds overleden. Vermoed wordt, dat in de keuken een petroleumstel is omgevallen en dat de vlammen in aanraking zijn gekomen met de kleren van mevrouw M. De brandweer werd gewaarschuwd, maar behoefde niet op te treden, want in de keuken was geen brand uitge broken.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4