kou gevat Oprichting van internationaal centrum van wegenbouw Europa Deze Beha Handen en Li ppen ruw? pu ROL Dr. Adams was erg geheimzinnig bij behandeling van patiënten YW5-*' Als U keelpijn hebt.., Gunstige ontwikkeling export pluimveehouderij - produkten Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 16 JANUARI 1957 Belgisch expert pleit op Wegenbouwdag Een goed wegennet van essentieel belang voor de handhaving positie van Nederland In het twintig jarig bestaan der Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers heeft het bestuur aanleiding gezien om een groot aantal bij de wegenbouw be trokkenen uit te nodigen op een zgn. „Wegenbouwdag" naar ervaringen van anderen te luisteren. Dit zei vanochtend de voorzitter van de NVW, ir. H. D. Prins, in zijn rede ter opening van de wegenbouwdag, die gehouden werd in het Carlton-hotel te Am sterdam. Spreker wees er daarbij op, dat goede wegen, goede communicatie prfls- verlagend werken. Wil Nederland zijn positie handhaven dan zal het wegennet snel moeten verbeteren, teneinde de produktiekosten te kunnen verlagen. meer, dat in 1954 totaal ruim 35.000 per sonen bij het wegverkeer in Europa de dood vonden en ruim 1 miljoen perso nen werden gewond. Bovendien worden volgens spreker bij een wegennet, dat niet aan de behoefte is aangepast, - staatshuishoudkundig bezien - duurzaam enorme verliezen geleden, die de algeme ne levensstandaard dienovereenkomstig verminderen. Tenslotte wees spreker op „de teleur stellende ontwikkeling van de Europese integratie". Mede hierdoor is volgens hem de uitbreiding van het Europese wegennet voor verre afstanden in de al lereerste plaats een taak van iedere Westeuropese staat zelf. Elk land dient die taak uit eigen kracht en met eigen middelen te verrichten. Met de viering van het twintig jarig bestaan van de NVW is gisteren reeds te Amsterdam begonnen met het uitreiken in Krasnapolsky van 220 ere-penningen aan werknemers, die 40 of 25 jaar in dienst zijn van werkgevers-leden der vereniging. Tezamen met het hoofdbestuur ge bruikten de gedecoreerden daarna de lunch in het hotel. Gistermiddag kre gen de jubilarissen een cabaretmiddag aangeboden, terwijl de jubilerende ver eniging in het Carlton-hotel haar alge mene vergadering hield. Snelle vernieling van het wegennet De directeur van het Wegenbouw Research Centrum te Brussel, de heer P. Outer, hield een inleiding over: „Onderzoekingen op het gebied van de wegenbouw in België. Spreker bepleitte 'daarin oprichting van een internationaal wegenbouw centrum in Europa omdat het zijns inziens dringend noodzakelijk is de in vele landen ingestelde onderzoekingen te groeperen, te coördineren en ze op internationaal niveau in zekere rich ting te leiden. Dit centrum zou de resultaten der onderzoekingen kun nen verspreiden en zelfs de financie ring van opdrachten kunnen omvat ten, hetgeen ongetwijfeld in aan zienlijke mate tot doeltreffendheid van de onderzoekingen zou bijdra gen. Een gevolg der toeneming van het aantal verkeersmiddelen, hun snelheid en vooral hun gewicht, is een snelle „vernieling van het wegennet. Het is derhalve volgens spreker min of meer onlogisch een goedkope en snelle bouw van wegen, te eisen die toch sterk en duurzaam moeten zijn. temeer daar de huidige eisen de problemen van vroeger snel in betekenis overtreffen. De wegge bruiker eist eveneens comfort en veilig heid. Een aanzienlijk gedeelte der onge vallen is toe te schrijven aan de glad heid van het wegdek. BETEKENIS De algemeen secretaris van de „Schwei- zerische Strassenverkehrsverbandes", dr. Alfred Raaflaub, hield een rede over de betekenis en de urgentie der uitbreiding van het Europees wegennet, in het licht van de toeneming van het verkeer. Spreker vergeleek ook de betekenis van het gem'otoriseerde verkeer in Europa met dat in de Ver. Staten. Hier was in 1952 in ruim 66 procent van alle huis houdingen tenminste één privé-auto aanwezig. In de periode van 1940 tot 1953 is het aantal personenwagens in de V.S. naar verhouding driemaal zo sterk gestegen als de groei van de bevolking. Aan de hand van voorbeelden in Europa concludeerde de Zwitserse wegdeskundi- ge. dat ook in Europa de hoeveelheid burgers, dat zich een eigen auto kan permitteren, snel toeneemt. Ten aanzien van de vraag wat er op het Europese continent moet gebeuren om met deze ontwikkeling gelijke tred te houden, ontbrak tot enkele jaren gele den in de meeste landen enig antwoord. Volgens spreker hoorde Nederland daar niet bij, evenmin als ten dele, Italië en Duitsland. VEROUDERD Hij wees op de veroudering van het huidige wegennet met als gevolg onder Boycot van trams en bussen in Barcelona In de grote Spaanse stad Barcelona heerst grote ontevredenheid, welke maandag en gisteren tot uiting is ge komen In een boycot van de trams, die vrijwel leeg de stad doorkruisen. Giste ren leek de stad wel uitgestorven, maar incidenten hebben zich niet voorgedaan. Op de eerste dag van de staking werden 34 personen in hechtenis genomen, van wie zeventien in de universiteit. Het ziet er intussen naar uit, dat de boycot ook tot andere vervoermiddelen zal worden uitgestrekt, want er zitten ook veel minder mensen in de bussen en slechts enkelen maken gebruik van de ondergrondse. De pers in Madrid bewaart een angst vallig stilzwijgen over de gebeurtenissen in Barcelona, maar de plaatselijke bla den schrijven er wel over, dat zij 't niet in kritische zin ten opzichte van de werkelijke oorzaken. De pers stelt na melijk de „propaganda van buitenlandse radio-stations" verantwoordelijk. Er zijn in de stad ook vlugschriften verspreid, waarin de bevolking wordt aangespoord niet naar de voorstellingen te gaan en geen voetbalwedstrijden te bezoeken. De spanning in Barcelona wordt ook gcdeeltenjk toegeschreven aan ontevre denheid bij de werkgevers met de ver gaande loonsverhogingen, die door de regering zijn gelast. Aan de andere kant heerst er wrevel bij de geschoolde ar beiders over de grote loonsverhogingen voor ongeschoolden. Waarnemers hebben bovendien melding gemaakt van com munistische activiteit onder de arbei ders in de afgelopen maanden. In Bar celona zijn verscheidene oppositie-groe pen. die elke gelegenheid aangrijpen om tegen het beleid van Madrid te ageren Uit betrouwbare bron verluidt, dat politieversterkingen uit Madrid naar Barcelona zijn gezonden. Bedrogen koopman Twee vreemdelingen, die zich uitgaven voor Hongaarse officieren, traden maan dag de kledingzaak van een Poolse koopman te Anderlecht (voorstad van Brussel) binnen. Ter betaling van hun aankopen boden zij twee goudstukken, een Oostenrijks en een Russisch, als mede enkele gouden schijven aan. De handelaar liet de stukken controleren en sloot df koop. Daarna stelden de vreemdelingen hem voor hem 15 kg gouden schijven, ter waarde van 800.000 fr. voor 300.000 fr. te verkopen. Na lang bieden werd de koop voor 150.000 fr. gesloten. De koop man overhandigde de twee mannen 107.000 fr. in bankbiljetten en een partij juwelen, geschat op 40.000 fr. Toen de vreemdelingen weg waren stelde de koopman vast dat de goude schijven in werkelijkheid van koper waren,... (Ingez. Med.-Adv.) een prettig en praktisch voorsluiting model, fijne witte popeline, bijzon der geschikt voor jonge moeders prijs slechts JiunkemöÜei LEIDEN: BREESTRAAT 99-101 TELEFOON 21770 Russische diplomaar in de V.S. op spionage betrapt Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend ge maakt. dat de Russische plaats vervangende militaire attaché majoor Joeri Krilof verzocht is, de Verenigde Staten onmiddellijk te verlaten. Krilof zou elektronische uitrusting ge kocht hebben en gepoogd hebben mili taire inlichtingen voor geld te krijgen. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Russische am bassade medegedeeld, dat majoor Krilof een activiteit heeft ontplooid, die onver enigbaar is met zijn diplomatieke status. Krilof zou het elektronische materiaal gekocht hebben met behulp van Ameri kaanse tussenpersonen. De woordvoerder van het State De partment wilde niet zeggen of deze tus senpersonen vervolgd zullen worden. In officiële kringen is alleen gezegd, dat de elektronische uitrusting niet voor uitvoer bestemd was. (Ingez. Med.-Adv.) Zevenvoudig Hengaars huwelijk in Epe Uit de kring van bijna 90 Hongaarse vluchtelingen, wier tijdelijk verblijf In Epe dezer dagen ten einde loopt, zijn gisteren zeven paren in het huwelijk getreden. Dit gebeurde in een geza menlijke plechtigheid ln de Eper „Gemeentewoning". De heer A. van der Roest trad op als ambtenaar van de burgerlijke stand. Hij had de assistentie van een Hongaar als tolk. Na de toespraak, de trouwbelofte, het voorlezen en het tekenen van de akten, klonk de bruidsmars uit „Lohen grin" en op een persoonlijk woord van de ambtenaar volgden het Hongaarse en Nederlandse volkslied. Daarna bood de loco-burgemeester van Epe, de heer G. Bibo de jonge bruiden namens het gemeentebestuur een bonbonbakje en de heren een sigarettendoos aan. De ge schenken houden de herinnering aan Epe levendig door het ingegraveerde wapen en de plaatsnaam. In de r.-k. kerk werden zes dezer huwelijken in gezegend. De kerkelijke inzegening van de zevende echtverbintenis geschiedde in een protestantse dienst, gehouden in de N.H. kerk. In beide kerken werd de plechtigheid besloten met het Hongaar se volkslied. Verpleegsters waren bij injecties niet aanwezig; op vragen ging hij niet in Het proces tegen de 57-jarige vrij gezel-dokter John Bodkin Adams, huisarts van welgestelde inwoners van de Engelse badplaats Eastbourne. Sussex!, die er van beschuldigd wordt patiënten, die hem in hun testament hadden begunstigd door opzettelijke grote injecties met verdovende middelen om het leven te hebben gebracht, werd gisteren voortgezet. Vier verpleegsters verschenen in de getuigenbank en uit haar verklaringen verrees langzamerhand het beeld van de betrekkingen tussen dr. Adams en zijn patiënten. De sier verpleegsters verklaarden, dat zij er nimmer hij mochten zijn, wanneer dr. Adams zijn patiënten behandelde en injecteerde. Ook was hij nooit bereid vragen te beantwoorden over de aard van de genees middelen, die hij zijn patiënten toediende. Beschuldigde zat gisteren onverstoorbaar in de bank Mevr. Morrell de 81-jarige rijke wedu we van een levensmiddelen-importeur, die door dr. Adams volgens de tenlaste legging om het leven is gebracht, stond als „moeilijk" bekend. Toen dr. Adams eens met vakantie naar Schotland was vertrokken, zonder haar te hebben ge waarschuwd. was zij verontwaardigd en zij verklaarde tegenover een verpleegster zijn naam uit haar laatste wilsbeschik king te zullen schrappen. Daarop tele foneerde zij met dr. Adams in Schotland en liet hem naar Eastbourne terugko men. Twee der verpleegsters verklaarden, dat mevr. Morrell. in de nacht voor zij overleed, hevige krampen had. die haar bijna uit bed wierpen ..Ik heb nog nooit dergelijke krampen gezien bij een pa tiënt. die in de diepe, aan de dood voor afgaande slaap („coma") vertoefde", al dus verklaarde een der verpleegsters. Een ander zei, dat mevr. Morrell. na een injectie van dr. Adams, bewusteloos was geworden en aanvankelijk niet weer bij bewustzijn gebracht kon worden. ..Ik belde de dokter op en hij zei. dat mevr. Morrell zeer ziek was en dat dergelijke instortingen moesten worden verwacht", aldus deze verpleegster, die hieraan toe voegde dat dr. Adams zijn patiënte, in de nacht voor haar overlijden, injec teerde met vijf kubieke centimeter vloeistof. „Het was volgens mij een grote dosis: mevr. Morrell is de volgende ochtend overleden, verklaarde zij. Dr. Adams zat. evenals maandag j.l„ onverstoorbaar in de beklaagdenbank, waar hij aantekeningen in een boekje maakte, zonder ook maar een blik op de overvolle rechtzaal te werpen. (Ingez. Med.-Adv.) West-Duitsland nam meeste eieren af De Amerikaanse filmacteur Hum phrey Bogart. die dezer dagen in Hollywood op 55-jarige leeftijd is overleden. BINNENLAND Gistermiddag is op de weg Nijmegen - Wychen. op de grens der gemeente Nij megen een 48-jarige man met zijn bromfiets ln botsing gekomen met een vrachtauto, die uit de richting Grave kwam. De bromfietser werd overreden en overleed ter plaatse. Gistermiddag is Ln het gebouw van de afdeling der bouwkunde van de Tech nische Hogeschool te Delft een commissie geïnstalleerd, diie het Economisch Insti tuut voor de Bouwnijverheid zal bijstaan met advies omtrent een onderzoek van de arbeidsmarkt van de bouwnijverheid. De installatie geschiedde door de voorzitter van het Instituut, lr. P. C. M. Wijffels. De Raad voor de Luchtvaart heeft vijf bestuurders van sproeivUegtuigen we gens met die vliegmachines gebeurde on gevallen gestraft met het uitspreken van een berisping. Met een der vliegtuigen waren twee ongelukken voorgekomen. En dat ln alle gevallen, volgens de Raad voor de Luchtvaart, door onachtzaamheid van de bestuurders, die vaak niet de nodige voorzichtigheid hebben betraoht. Slechts in een der gevallen besliste een commis sie uit de Raad, dat de Raad in afwijking van het voorstel van de vooronderzoeker toch een nader onderzoek zou Instellen. Het voorjaarscongres van het Neder lands Instituut voor Efficiency (NIVE) ls vastgesteld op 22 en 23 mei te Utrecht. De najaars-efficlencydagen zullen worden gehouden op 27 en 28 november, even eens te Utrecht. Op 1 en 2 februari zal voor de elfde maal een visserijbijeemkomst worden ge houden, ditmaal op de Volkshogeschool te Bergen jn Noordholland. De ambasadeur van India en mevr. Kapur hielden gisteravond een ontvangst in hun residentie aan de Pompstations- weg te Den Haag. welke zij betrokken na de brand in hun residentie aan de Bac- kershagenlaan in Wassenaar. Bij K.b. Is met ingang van 1 april 1957 benoemd tot burgemeester der ge meente Tlel mr. dr. A. A. H. Stolk. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Oude Pe- kela. De heer Stolk ls geboren 27 april 1914 te 's-Gravenhage, is Nederlands her vormd en lid van de P. v. d. A. Hij ls burgemeester van Oude Pekela sinds 16 Januari 1952. Gisteravond is de 32-Jarige G. A. van Daalen na het passeren van een hem tege moetkomende vrachtwagen op de Juliana- weg bij Brakel tegen twee wielrijders aan gereden, die geen achterlicht voerden. Aan de opgelopen verwondingen is h,j overleden, Gisteren is bij het Gereohtshof te 's-Hertogenbosch de nieuw benoemde sub stituut-griffier mr. Oarla M. H. Kolstee beëdigd, waarmee de eerste vrouwelijke functionaris bij de Nederlandse Gereohts- hoven haar in/trede heeft gedaan. Bij de opening van de Eerste Kamer ls gistermiddag mededeling gedaan van een brief van de heer H. C. Nij kamp, te Enschede, waarin hij ontslag neemt als 11a van de Eerste Kamer. De heer Nijkamp. die 70 jaar ls, was lid der Eerste Kamer sinds 6 febr 1940. Voor opvolging komt in aanmerking de heer H. Rottinghuis te Groningen. De heer T Elink Schuurman, onlangs benoemd tot Hr. Ms. gezant iin Lissabon, heeft gisteren aan dé president ven Por tugal, generaal Oravelro Lope9. zijn ge loofsbrieven aangeboden. Voordat hij ln Lissabon benoemd werd was de heer Elink Schuurman ln Rlo de Janeiro. De N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij zal. in het vertrouwen dat haar de concessie ln het westen des lands zal worden toegewezen, haar exploratiepro gramma aldaar voortzetten. Vorige week ls een verkennimgsborimg begonnen te Zoetermeer. Een dergelijke boring te Moer- capelle wordt voorbereid. Op de werf Weet van de Ned. Dok en Soheepbouwmaatschappij is gistermor gen een arbeidsongeval gebeurd, diat een 47-jarige classificeerder het leven heeft gekost. Deze kreeg een werkbak. die een gewicht had van 1200 kg. tegen het hoofd, en viel bewusteloos te water. Toen hij was opgehaald, waren de levensgeesten ge weken. BUITENLAND Bij een aotie werden twee Algerijnen gedood en twee verdachte personen aan gehouden. Er werden grote hoeveelheden munitie, ontplofbare stoffen en medica menten in beslag genomen. Ook vond de politie metalen Insignes van het Alge rijnse ..Nationale Bevrijd! ngsfront"waar op een halve maan en een ster tegen een groene en witte aohtergrond voorkomen. Het Pekingse „Volksdagblad", orgaan van de Chinese communistische partij, heeft zich gisteren uitgesproken voor een conferentie ven alle betrokken landen ter bespreking van de ..terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea en de vreedzame regeling van de Koreaanse kwestie". Brussel is van plan bij Augsburg (Zuld-Dultsland) of in de vallei van Aosta. ln de Italiaanse Alpen, een Euro pees dorp te laten bouwen voor „ver plaatsbare personen", als het hiervoor benodigde bedrag van ongeveer 450.000 gulden kan worden bijeengebracht. Het dorp zal dan de naam Brussel krijgen, De nalatenschap van de in 1944 ge storven kunstschilder Kandinsky is door zijn leerlinge. Gabriel Münter. aan de stad Miinchen ten geschenke gegeven. Zij vertegenwoordigt een waarde van onge veer 1 miljard mark en omvat de grootste en mooiste verzameling van de werken van de schilder binnen Europees grondgebied. Tussen Beersjeba en Rafflah op Is raëlisch grondgebied heeft zioh gisteren een incident voorgedaan tussen een Israëlische patrouille en drie Arabische Infiltranten, zo heeft een Israëlische mili taire woordvoerder bekendgemaakt. Twee Arabieren werden, gewond en gevangen ge nomen. De derde wist te ontkomen. De gevangenen in de gevangenis te Hamilton, ln de Amerikaanse staat Ohio, krijgen voortaan witte zeep in plaats van de groene zeep. die zij tot dusver gebruik ten. Het is n.l. gebleken, dat de kleur van deze zeep te goed paste bij die van de tra lies. De gevangenen, die wilden uitbreken, maakten hiervan gebruik door de plaat sen. waar zij de tralies doorzaagden, met zeep te camoufleren. Een sympathiestaking van ruim hon derd Londense ladingklerken, die zich solidair verklaren met hun stakende col lega's in Tilbury, heeft gisteren in de Londense haven ongeveer 2500 haven arbeiders op bijna 30 schepen tot werke loosheid gedoemd De staking te Tilbury gold als protest tegen het ln dienst nemen van niet bij vakbonden aangesloten werk krachten. Binnenkort wordt te Milaan een over zichtstentoonstelling van het werk va>n de Nederlandse schilder Plet Mondiriaan ge opend Er zullen van deze schilder, die ln 1944 te New York overleed, ruim vijftig schilderijen uit openbare en particuliere verzamelingen ln Nederland. Engeland en de V.S. zijn te zien De expositie, die tevo ren te Rome is gehouden, vormt een on derdeel van een program voor culturele uitwisseling tusser. Italië en Nederland De februariramp van 1953 in Zuid west-Nederland is in 1954 aanleiding ge weest voor de Duitse Bondsstaat Neder- Saksen tot de opstelling van een plan voor kustbeveillging. dat gedurende tien jaren jaarlijks 77 miljoen mark voor wa terstaatkundige maatregelen eist. Deze maatregelen, die bij de monding van de Eems in Oost-Friesland ook Nederlandse belangen raken, omvat o a. aanzienlijke ophoging van oude en aanleg van nieuwe zeedijken en vloeddammen in het gehele kustgebied tussen Eems en Elbe. Volgens te Pesjawar (Noord-Pakistan) ontvangen berichten zijn eenheden van het Afghaanse leger met spoed naar het zuiden van het land gezonden om de be volking van deze provincies te hulp te komen, die geteisterd zijn door slagregens en sneeuwstormen. Radio-Kaboel meldde, dat men vreest, dat het aantal slacht offers groot is. De schade zou zeer aan zienlijk zijn. Acht landen werken samen bij de vervaardiging van een film over de Donau. getiteld „Van het Zwarte Woud tot de Zwarte Zee" De film volgt de loop van deze rivier van haar oorsprong tot haar monding in zee. De bijdrage van elk land bestaat uit opnamen van de steden waar door de Donau stroomt, van de mensen die op en ln de omgeving van haar oevers wonen en van hun geschiedenis. In Noordoost-Italië, in het aan Joego-Slavlë grenzende gebied, zijn dertien personen gearresteerd, die beschuldigd worden van spionage voor een vreemde mogendheid, zo ls door het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken be kendgemaakt De arrestanten hadden be kend, inlichtingen van militaire en poli tieke aard te hebben verstrekt ten eigen voordele. Volgens de Italiaanse pers is de vreemde mogendheid Joego-Slavlë. (Speciale berichtgeving) In 1956 heeft de export van pro dukten van de Nederlandse pluimvee houderij zich gunstig ontwikkeld, waar bij een niet onbelangrijke toeneming ten opzichte van de export in 1955 ge constateerd kan worden. Dit accres komt zowel tot uiting in de totale hoeveelheid der geëxporteerde produk ten als in de totale waarde. Blijkens aan het produktschap ten dienste staande gegevens - ontleend aan de afgegeven uitvoermachtigingen heeft in het jaar 1956 de totale export in geldswaarde uitgedrukt f. 470.390.959 bedragen, tegen vorig jaar f. 425.597.673. In het bijzonder de export van het voornaamste uitvoerprodukt, verse kippe- eieren voor consumptie, vertoont een niet onaanzienlijke vooruitgang. De uitvoer van dit produkt bedroeg 2.362.809.975 stuks, tot een waarde van f. 341.386.576, tegenover 2.134.400.264 stuks tot een waarde ad f. 322.345.793 in 1955. Evenals het vorig jaar was West- Duitsland verreweg de belangrijkste af nemer van dit produkt. Naar dit land werden 1.765.654.275 verse kippeeieren uitgevoerd tot een exportwaarde van f. 253.915.125 (tegenover 1.631.178.830 eieren tot een totale exportwaarde ad f. 243.697.387). Naast de West-Duitse Bondsrepubliek kunnen als de belangrijkste importlan- den van Nederlandse verse kippeeieren nog worden genoemd Frankrijk en Ita lië. met respectievelijk 298.540.940 stuks (geldswaarde f. 44.236.393j en 210.718.800 stuks (geldswaarde f. 30.487.974). Ten aanzien van het levend slacht- pluimvee kan worden geconstateerd, dat In april een zeer heldere komeet Een nieuwe komeet, die misschien nog helderder zal zijn dan de beroemde komeet van Halley in 1910, is momen teel op weg naar de aarde en zal tegen eind april „arriveren". „Arend Rowland 1956 H", zoals de komeet genoemd wordt is op 8 november het eerst gesignaleerd door dr. S. Arend, in een sterrenwacht te Uchel. België, en diens collega Rowland. Op het ogenblik ls de nieuwe komeet met een zeer sterke telescoop waarneem baar als een lichaam van de achtste grootte in het sterrenbeeld Pisces. Wanneer hij 's mensen verwachtingen niet beschaamt zal Arend Rowland in april nog helderder zichtbaar worden dan de komeet van Halley, die zelfs bij daglicht kon worden gezien. Maar dan zal hij ook tegen juni weer verdwenen zijn in de wereldruimte. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten*' 8 uur nam. Rapenburg 61:1 beeldhouwkunst. De Harmonie: Bespreking over oprlch tlng Openbaar Lyceum. 8 uur nam. Rehoboth: Chr. Boerinnen- en Platte- Landsvrouwenbond.. 8 uur nam. Leiderdorp, GerefKerkJubileum- uitvoering chr. gem. zangvereniging „Ex celsior". t.g.v. 60-Jarlg bestaan. 8 u. nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ..Theater". „Dundo Maroje's dukaten 8 uur nam. Leiderdorp. Geref. Kerk. Jubileum concert „Excelsior". 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Gram mofoonplaten Jazz-muzlek. 8 uur nam. Oegstgeest. Gebouw IreneHerv Gem. Poppentheater Guido van Deth. 8 u. nam. Zoeterwoude. „Ons Huls": Uitvoe ring Mandoline Vereniging t.b.v. Hon gaarse vluchtelingen. 8 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. prof. Patterson over Dis- raëli en Dioken6. 8 uur nam. Café Aniba: Ledenverg. Leidse Tuiniere en Bloemisten ver. D.E.V. 8 uur nam. Rehoboth: Leden verg. Ned. Chr. Vrou wenbond. 8 uur nam. Sohouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dur io Maroje's dukaten". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: LezLng Ned. Toerisi Kampeerclub. 8 uur nam. Stadhuis: Leids Jeugdparlement over de binnenlandse politiek. H uur nam. Casino-theater: K. en O. „Face to face" 2.30 en 4.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5J uur nam. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. dT, W. J. Jong over „Oorlog en Vrede". 10.30 uur voorm. Schouwburg: Uitvoering „Nut en Ver maak". „Olaudla". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Jaarverg. Ned. Chr. Relsver. afd. Leiden. 7} uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Gram mofoonplaten klassieke muziek. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG In den Vergulden Turk: Jaarvergadering Ned. R.-K. Middenstandsbond. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-filmstudie- kring „Sous les toits de Paris". 9 1/4 uur nam. de uitvoer van dit produkt over 1956 een geringe toename vertoont ten opzichte van 1955 en wel voor een waarde van f. 21.897.532 tegen f. 21.281.056 in 1955 met een gewicht van resp. 9.333.419 kg en 9.062.931 kg De waarde van de totale export van geslacht pluimvee is in 1956 in verge lijking tot 1955 aanmerkelijk toegenomen en wel met een bedrag van ongeveer 17 miljoen gulden. De totale exportwaarde van dit pro dukt bedroeg in 1956 f. 71.549.667 met een gewicht van 23.709.986 kg, tegen f. 54.526.036, met een gewicht van 20.304.117 kg in 1955. Deze toename wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door een gro tere uitvoer van dit produkt naarWest- Duitsland en Zwitserland. De uitvoer van eendagskuikens hoofdzakelijk naar Italië bedroeg in 1956 in totaal 20.932.922 stuks tot een geldswaarde van f. 8.934.928. Voor 1955 bedroeg deze uitvoer 16.722.486 stuks tot een waarde van f. 7.776.435. (Ingez. Med.-adv.) straks hebt U griep AKKERTJES" helpen direct Centraal Orgaan dringt aan op economische integratie Het Centraal Orgaan voor de econo mische betrekkingen met het buiten land, waarin de industrie, de handel, de landbouw, de visserij en het verkeer zijn vertegenwoordigd voor de behartiging van hun gemeenschappelijke handels politieke belangen, heeft zich met be trekking tot de economische integratie der Messinalanden (de Beneluxlanden, Frankrijk. Duitsland en Italië) in een brief gericht tot de minister van Econo mische Zaken. Hierin herhaalt het Centraal Orgaan uitvoerig, dat het zich gaarne schaart achter het streven, te geraken tot een economische integratie der Messina landen. Van essentieel belang acht het evenwel, dat inderdaad binnen een ge limiteerde tijd een werkelijk gemeen schappelijke markt wordt bereikt en dat de nodige regelingen worden getroffen ter waarborging van de levensbelangen van de Nederlandse economie. Alleen op deze wijze kan een redelijke zekerheid worden verkregen dat, het geen de politiek wenselyk is, voor ons land economisch ook realiseerbaar zal zijn. Teneinde het bedrijfsleven, dat aan de gedachte van de gemeenschappelijke markt gestalte zal moeten geven, in staat te stellen zich over het laatste uit te spreken, acht het orgaan het ten zeerste noodzakelijk indien, voordat tot tekening door Nederland van het ver drag wordt overgegaan, aan het Ne derlandse bedrijfsleven een duidelijk beeld wordt gegeven van de tijdens de Brusselse besprekingen uiteindelijk be reikte stand van zaken. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 2'1 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo gie in Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2—4 uur. 's Zondags van 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Het meisje van de rivier". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Sinds Adam en Eva". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcy- olU6 „24 uruir uit een vrouwenleven Lldo „Als Parijs ontwaakt". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „De Hofnar". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Trapeze". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgein 19 Januari 8 uur waar genomen door: Apotheek Kok, Rapen burg 9. tel 24807; Apotheek Tot Huilp der Menschheid. Hooigraoht 48, tel. 21060: Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. BH geen gehoor DIJ Uw halsarts o! specialist. bel op dokterstelefoon 82222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zurich Genéve Locarno Wenen Innsbruck. Rome Malloroa, V ei w 3 c 3^ t- i h sneeuw w -2 -3 0.3 mist windstil -9 0 lioht bew. n -7 -.1 0.1 l.i'oht bew. wmw -4 2 0 onbewolkt n -4 3 0 onbewolkt rano -5 2 0 licht bew. nno -6 -0 0.3 sneeuw no -4 -3 0.1 onbewolkt no -7 -5 0 geheel bew. nino -6 -O 0 geheel bew. n -7 -3 0 onbewolkt nnw -6 0 0 poolsneeuv. runw -2 -4 0.1 zwaar bew no -8 -5 0 sneeuw no -2 -8 2 sneeuw no -4 -7 1 geheel bew. nno -12 -4 0 licht bew. o -2 -7 0 sneeuw nw -6 -5 9 sneeuw windstil -7 2 geheel bew. nno -6 2 15 erwoar bew. nno 7 gA

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2