Nieuwe regering minder dan ooit tot aangaan van compromis bereid Italiaanse „dodentimneF' geopend Fa. Wed. M. Overduin Sir Percy Mills (zeer bekwaam industrieel) enige ministerdie niet tot partij behoort Scheuring in partij van de in de politiek verstrikte Pon jade Dr. Adams (Eastbourne) werd in testamenten royaal bedacht Slechts één meisje overleefde het drama van Anconszij had haar muts verloren! Met een enkel woord Agenda DINSDAG 15 JANUARI 1957 Macmillans kabinet (Van onze correspondent in Londen) Waarom is Selwyn Lloyd minister van Buitenlandse Zaken gebleven in het nieuwe Britse ministerie van Macmillan en waarom is zijn plaats niet ingeno men door Butler? De achtergrond hiervan is de tegenstelling tussen de onstui mige en gematigde vleugel van de Britse Conservatieve party. Aangezien eerst- genoemden een belangrük element in deze party vormen, kwam Butler niet in aanmerking voor de sleutelpositie van het Foreign Ofice. Butler heeft openiyk verklaard teleurgesteld te zün, dat hy gepassseerd is als premier, maar aange zien hij nog betrekkeiyk jong is, verwacht hij later zün kans te krügen. Hy heeft thans de prijs moeten betalen voor zyn loyaliteit-naar-buiten tegenover Eden. met wie hij in de Suez-crisis van mening verschilde, doch die hij in het openbaar niet wilde afvallen. Butler behield zijn beide vroegere belangrijke functies en kreeg er als troostprys Binnenlandse Zaken bij, waarvoor de be kwame Lloyd George werd opgeofferd, die thans in het Hogerhuis wordt „byge- zet". Indien Macmillans politiek echter mocht falen, blijft Butler vlak by in reserve. Butler is en biyft de man die reeds van 1945 af de taak heeft de party geestelyk op te frissen door voortdurend e vernieuwing van de verkiezingspro gramma's. voor het opscheppen. Amory werd in 1944 bij de operaties rond Arnhem als parachutist zwaar gewond en gevangen genomen. Macmillan en Selwyn Lloyd. Edens be- langrykste steunpilaren tijdens de Suez- actie, blyven dus prominente figuren, hetgeen een hinderpaal lijkt voor spoe dig herstel der Brits-Amerikaanse be trekkingen en verbetering van de En gelse positie ten opzichte van de Azia tische en Arabische wereld. Een mee valler is echter dat Macmillan zij het Amerikaanse publiek niet bekend is en dan ook als een nieuwe figuur wrodt be schouwd. President Eisenhower is met Macmillan bevriend uit de tijd dat Mac millan aan het geallieerde hoofdkwar tier was toegevoegd als lid van de Britse regering. Terwijl ook Dulles en Mac millan. die korte tijd minister van Bui tenlandse Zaken is geweest, elkaar goed kennen. Minder „Eton-boys" dan tijdens Eden Tot het nieuwe „gezicht" van de re gering draagt het heengaan bij van de ook in eigen kring hoogst onpopulaire minister van Defensie Anthony Head, die met grote felheid de Suez-campagne steunde, maar aan wie verweten werd, dat hij in zyn vorige functie, als minis ter van oorlog, verzuimd had voor de noodzakelijke militaire paraatheid te zorgen, zodat de actie tegen Egypte veel te langzaam moest verlopen. Ook het moreel in het leger was niet al te best, waarvoor hij aansprakelijk wordt geacht. Misschien maakt het op de Aziatische en Arabische wereld ook indruk dat Lord Hailsham. die als minister van Ma rine scherpe taal aan het adres van Nasser sprak, naar de achtergrond is verschoven. Pikant is dat Macmillan in zyn jonge jaren zó sterk tegen Hailsham gekant was, dat hij diens socialistische tegen-kandidaat met een openlijke op roep steunde. Samengaan met vasteland Als nieuwe minister van Defensie heeft Curchills schoonzoon, Duncan Sandys, die een krachtige figuur is ook in de Europese- beweging een harde noot te kraken wat betreft dras tische inkrimping van reorganisatie van Engelands defensielast, welke verhou dingsgewijs dubbel zo zwaar is dan van welk ander Europees land ook! De 47-jarige Peter Thornycroft, die zich uitstekend geweerd heeft als mi nister van Handel, en die met Mac millan het Britse plan voor nauwer economisch samengaan met het vaste land van Europa heeft uitgewerkt, waar over Spaak in Londen komt confereren, wordt een waardige opvolger van Mac millan als kanselier van de schatkist geacht. Het plan van Macmillan is dat het Britse Gemenebest zich aansluit bij de voorgestelde Europese vrijhandels zone. doch niet bij de gemeenschappe lijke markt zelf. Dit is echter reeds een belangrijke stap voorwaarts. zorgen dat de bouw van nieuwe kracht stations wordt bespoedigd. De regering maakt thans gebruik van de grote ervaring op industrieel gebied van Sir Percy Mills, die thans belast is met het algemene beheer van alle energiebronnen, als atoom kracht, elektriciteit, benzine, olie, steenkolen, gas, ijzer en staal. Hij staat bekend als de „John Bull" van de Midlands, Engelands belangrijk ste industriegebied. Mills behoort tot geen enkele partij, maar toen Mac millan minister van Volkshuisvesting was. heeft hij met behulp van Mills de door hem beloofde 300.000 wonin gen per jaar en nog meer gebouwd. Het is een hoge uitzondering in Engeland, dat iemand, die geen poli ticus is, in het kabinet wordt opge nomen. Het wordt echter betreurd, dat voor deze belangrijke functie iemand zonder parlementaire erva ring is gekozen. Meer naar rechts Butler krijgt als nieuwe minister van Binnenlandse Zaken een verre van een voudige taak, om. tegen het algemeen verlangen in. de doodstraf voor bepaalde misdaden te behouden. Het algemene gevoelen is, dat het nieuwe kabinet meer naar rechts staat dan het vorige en dat het minder dan ooit tot compromissen bereid zal zyn. Vier figuren, van wie beweerd wordt, dat zy in het Suez-conflict op matiging hebben aangedrongen, hebben de rege ring verlaten, namelijk Sir Walter Monckton, Lloyd George, James Stuart en Lord Selkirk. Twee andere gematig den Heathcoat Amory en Ian Macleod, die buitengewoon bekwaam zyn, hebben zich gehandhaafd. Belangryk is dat Financiën. Defensie en Handel in jongere handen zijn geko men, maar fundamenteel is er ver schuiving buiten beschouwing gelaten weinig veranderd. De beroemde kostschool Eton is in het nieuwe kabinet door 7 ministers ver. Australië bestelt Friendships De Australische minister van Burger luchtvaart, senator Shane Paltridge, heeft bekend gemaakt dat ten behoeve van het „Ministerie voor Burgerlijke Luchtvaart" een Fokker f- 27 Friendship is besteld, die in 1959 geleverd zal wor den. Deze Friendship, die met voor onge veer een ton aan speciale apparatuur zal worden uitgerust, is bestemd voor de inspectie en controle van het uitge strekte netwerk van radio-, navigatie- en veiligheidshulpmiddelen, die de luchtvaart in Australië ten dienste staan en die over een gebied van 9 miljoen m2 over dit continent zijn verspreid. Tevens zal dit toestel voor de controle der vliegvaardigheid van verkeersvlie gers gebruikt worden. De Australische Luchtvaart Maat schappij „Trans-Australia Airlines" heeft reeds geruime tijd geleden een zestal Fokker Friendships besteld, die de D.C. 3 vliegtuigen van deze maat schappij begin 1959 zullen gaan vervan gen. flneez. Med.-Adv.) Wollen HANDSCHOENEN. WANTEN. POLSMOFJES. BIVAK MUTSEN. SJAALS en TRUIEN. Hooigracht 62 Leiden Principes verloochend Kampioen der Franse belastingweigeraars moet pijnlijke teleurstelling incasseren „Aan de galg" blijkt nu slechts een dreigement (Van onze Parijse correspondent) Pierre Poujade kampioen der Franse belastingweigeraars cn leider van de middenstand, is bezig dezelfde pynlyke teleurstelling te ervaren als indertijd generaal De Gaulle met zijn volksbewe ging moest ondergaan. Ook Poujade's party, die hy straf in de maat wilde la ten lopen, is nu ten prooi gevallen aan innerlyke spanningen, die reeds tot ver schillende crises hebben geleid, waarop dezer dagen, tenminste op het parlemen taire plan, nu een volledige scheuring is gevolgd. Een van zijn meest gespierde volge lingen. De Marquet. die zich onlangs vrijwillig bij het expeditie-leger voor Al gerije had ingeschreven, heeft thans na melijk bekend gemaakt, dat hij een nieuwe parlementaire groep heeft opge richt, waarbij zich reeds 33 Poujadisti- sche volksvertegenwoordigers zouden Arts nit Engelse badplaats terecht wegens moord op een drietal patiënten Slachtoffers weiden gewend aan verdovende middelen De 57-jarige dr. John Bodkin Adams uit Eastbourne, een deftige badplaats in Engeland, is gisteren voor de plaatse lijke rechtbank verschenen. Hij wordt beschuldigd van vergiftiging van een Steunpilaar De grootste verrassing is de oprich ting van het nieuwe departement van Krachtvoorziening ter vervanging van dat van Brandstof en krachtvoorzie ning, en dat bezet wordt door de indus trieel Sir Percy Mills, die als eerste taak krijgt de vrijwel spaakgelopen olie- en j benzine distributie te redden. Het nieu- we departement is vooral verantwoor- delijk voor snelle uitbreiding van de atoomenergie, welke van het allergroot ste gewicht is voor de opvoering van En gelands produktie-capaciteit. Verder zal dit nieuwe departement van het mini sterie van Handel de controle overne men over de zware industrie, om te tegenwoordigd, in plaats van 10 in het rijke weduwe, die hem kostbaarheden en oude In dc nieuwe regering zitten vijf een Rolls Royse heeft nagelaten. Vol gens de openbare aanklager is het zon- I neklaar. dat hij voor haar dood ge- loofde, dat deze zaken hem nagelaten zouden worden. De beschuldiging van dr. Adams is de climax van een jarenlange „fluister campagne" in Eastbourne, waarvan de dokter het onderwerp is geweest. Dr. Adams is lange tijd de lijfarts geweest van welgestelde bejaarden. Hij wordt beschuldigd van moord op drie patiën ten, met het oogmerk zich daardoor te verryken. Dr. Adams wordt ervan beschuldigd twee rijke vrouwen, door het geregeld toedienen van verdovende middelen, tot verslaafden hieraan gemaakt te hebben. Zij waren van hem afhankelijk voor het verkrijgen van nieuwe hoeveelheden om peers, tegen vier in de oude. (Ingez Med.-Adv.) \f] j' f (LocyLowl -jfe, door de lange winter. als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met ABPIJSIBOOP^ Nieuwe figuur Algemeen werd verwacht dat de be kwame Heatcoat Amory zou worden ge promoveerd, maar goede landbouw- minsters liggen ook in Engeland niet Dulles kreeg meer begrip voor Franse politiek (Van onze Parijse correspondent) Fr ankrijks minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, is gisteren teruggekeerd in Parijs, nadat hij een week in New York bij de V.N. en in Washington met zijn collega Dulles belangrijke besprekingen had gevoerd, waarvan de Algerijnse kwestie de hoofdschotel vormde. In Parijse diplo matieke kringen worden de resultaten van die onderhandelingen vrij hoog aangeslagen en Pineau zou speciaal bij Dulles veel meer begrip voor de Franse politiek hebben gevonden. Dat Frankrijk het spel wat Algerije betreft niettemin nog geenszins als gewonnen beschouwt, blijkt echter wel uit het grootscheepse diplomatieke of fensief. dat direct na Pineau's terugkeer in Parijs geopend werd. Terwijl Mollet en Pineau naast de minister van Bui tenlandse Zaken van Libanon, Malik (met te verwarren met zijn Sovjetrus- sische naamgenoot), de ambassadeurs van alle Westeuropese landen bij zich ontboden hebben, zullen de hoofden van de voornaamste Franse diplomatieke posten in het buitenland de komende dagen bij de betrokken ministers hun opwachting maken om te trachten van de zuiverheid der Franse bedoelingen te overtuigen. Men verwacht, dat nog deze maand de Algerijnse kwestie bij de Ver. Naties op het tapijt zal komen. Mocht de Assemblee, tegen de Franse wensen in. dan besluiten dit agendapunt openlijk te behandelen, dan zouden Pineau en zijn delegatie de vergadering uit protest verlaten. Dat Frankrijk nog verder strekkende consequenties aan die be handeling zal verbinden, is niet waar schijnlijk en een definitieve breuk met dc volkeren-organisatie wordt nu in Parijs door niemand meer verwacht. Trekking Staatsloterij niet meer in ..Waarheid" OOK GEEN OFFICIËLE PL'BLIKATIES. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid, mr. F. J. H. Bageh (KVP) heeft minister-president dr. W. Drees medegedeeld dat de overeenkomst tussen het Rijk en het dagblad „De Waarheid" inzake de plaatsing van de trekkingslysten der Staatsloterij is op gezegd. De „officiële publikaties" van de re- cognitiedienst van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" ontvangt „De Waarheid" ook niet meer, daar dit blad Eén bom maakte vierhonderd slachtoffers De Italiaanse politie heeft in Ancona een begin gemaakt met het op ruiming swerk van een schuilkelder xoaarin tijdens een bombardement op 1 november 1943 ongeveer vierhonderd personen het leven lieten. De schuilkelder heet in de volksmond „De dodentunnel"en ivas gebouwd in de Guasco-heuvel. Toen deze schuilkelder door bommen van de buiten wereld werd afgesneden, hadden burgers, bewoners van de nabij gelegen Guasco-gevangenis en een aantal meisjes uit een kloosterschool, er een schuilplaats gevonden. De dertien jaar oude graftombe was tot nu toe dicht gemetseld. Na het bombardement, waarbij zeer veel slachtoffers vielen, ivas dit geschied omdat het gevaar voor verdere instortingen de levens van de redders bedreigde. In 1942 was de tunnel in de rots achtige Guasco-heuvel door gevangenen uit de Guasco-gevangenis aangelegd. De schuilkelder was uitsluitend voor gevan genen bestemd, maar toen het bombar dement begon stroomden burgers en meisjes uit het r.-k. Bicarelli-instituut de schuilplaats binnen zonder dat de autoriteiten er iets tegen konden doen. De schuilkelder werd bomvrij geacht, behalve de plek aan de voorzijde waar het rotsgesteente los en gruizig was. Juist op deze ene kwetsbare plek sloeg de ene bom in. De autoriteiten hadden hun redenen Uitsluitend voor gevangenen bestemd By een ochtend-aanval van superfor ten op Ancona kreeg de schuilkelder verschillende treffers, maar een bom maakte van de schuilkelder een massa graf, want deze bom sloeg in de voor- zyde van de heuvel, dicht by de ingang, in en sloot daarmee de toegang tot de kelder af. om er geen burgers toe te laten. Het was I bij een eerdere aanval gebleken dat vele gevangenen vijlen en zelfgemaakte wa pens naar de schuilkelder meenamen om te proberen van de gelegenheid gebruik te maken en de vrijheid te kiezen. Toen de bommenwerpers voorbij waren scheen in de schuilkelder de hel losge broken. Verschillende mensen en kinde ren waren gek geworden van angst. Zij die tijdens het bombardement uit de schuilkelder gevlucht waren hadden het leven verloren in het „bom-tapijt" dat rondom de schuilkelder en in heel An cona gelegd was. Talloze gevangenen wa ren ontsnapt en konden eerst na jaren opnieuw gearresteerd worden. Het grootste deel van de slachtoffers stierf door de luchtdruk. Men schatte, ten tijde van de eerste dagen na het bombardement, dat 400 tot 500 mensen gedood waren. Ook op het ogenblik heeft men nog geen zekerheid omtrent het aantal slachtoffers. Van alle kinderen en nonnen die uit het Bicarelli-instituut naar de schuil kelder gingen, heeft slechts één meisje de aanval overleefd. Zij was op weg naar de schuilkelder toen zij haar muts ver loor. Zij vroeg toestemming om die te pakken en zag de schuilkelder geraakt worden. Zij ging niet terug, en overleef de zo het bombardement. De politie, die dezer dagen de schuil kelder heeft opengebroken cn daar hon derden lichamen aantrof, in doodse starheid de angsten uitdrukkend die de mensen hebben uitgestaan, en begraven onder puin en gesteente, heeft verklaard dat het opruimingswerk waarschijnlyk wel enige weken zal duren. als lid van de vereniging geroyeerd is. I trein is gegrepen. BINNENLAND Meer dan 100 etalage-vakmensen uit geheel Nederland hebben in Utreoht het „Genootschap ter bevordering van de étalagekunde" opgericht. Aan het bestaan van een der oudste industrieën te Wormerveer, de N.V. Erven H. de Jong's" Koninklijke Cacao- en Cho coladefabrieken, komt een einde. De ge- gehele inventaris en de gehouwen van het bedrijf zullen over enige maanden in vel ling worden gebracht. Bij de Haagse politie zijn in totaal 10 aangiften binnengekomen tegen een sta tenloze man. die wordt verdacht van ver duistering van ongeveer f 4500.De man. een kleermaker, bestelde bij allerlei adres sen stoffen en fournituren., maar betaalde niet. Zijn huidige verblijfplaats ls onbe kend. Vermoed wordt dat hij naar Enge land ls gegaan. De jaarvergadering van het Neder lands Genootschap van vertalers zal op zaterdag 2 maart te Utrecht worden ge houden In Hilversum wordt op 25. 26 en 27 januari het Jaarlijks congres gehouden van Nieuwe Koers, de Jongerenorganisatie van de Partij van de Arbeid. Gisteravond is op de overweg in de Meele, gemeente Nieuw Leusden. in het baanvak ZwolleMeppel de 56-Jarige G. Klosse. wonende in de Meele. door een trein gegrepen en op slag gedood. De man was op weg naar huls en kwam van Zwolle, waar hij een cursus volgde. Ver moed wordt dat hij de spoorbaan overstak nadat een trein was gepasseerd, waarna hij door een van de andere kant komende De tweejaarlijkse algemene vergade ring van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel zal. op 21, 22 en 2.J mei a.s. in de Rivlèrahal te Rotterdam onder leiding van de heer P. Kapinga, lid van de gemeenteraad van Rotterdam, wor den gehouden. Een woonhuis bij een ververij te Sas van Gent is vannacht totaal uitgebrand. De schade bedraagt f 40.000. In Rotterdam bullen de tram- en bus tarieven worden verhoogd op een nog vast te stellen datum. De ministeriële goedkeu ring ls thans afgekomen voor deze verho ging, waartoe de Rotterdamse gemeente raad, zoals bekemd, op 29 november j.l. had besloten. BUITENLAND De president van de Finse republiek. Kekkonen, zal op 17 februari deelnemen aan de ski-wedstrijd van 40 km., die in Zuid-Flnland wordt gehouden, aldus mel den de Finse bladen. De 56-jarige president staat bekend als een sportliefhebbende politicus en eerste klas skiër, die eens het nationale kampioenschap hoogspringen won en zijn carrière begon als president van de Finse athletiekvereniging. Sir Anthony Eden. de afgetreden Britse premier, en zijn echtgenote vertrek ken vrijdag naar Nieuw-Zeeiand op uitno diging van premier Holland. Naai men in Wellington verwacht, zullen Eden en zijn echtgenote ongeveer een maand in Nieuw- Zeeland blijven. Premier Holland verklaar de te hopen dat hij zijn gasten een woning In een rustige plaats nabij de zee zal kun nen aanbieden, waar de oud-premier her stel van gezondheid kan vinden. President Elsenhower heeft besloten de huidige Amerikaanse ambassadeur in Parijs, Douglas Dillon, tot adjunct-onder minister voor Eoonomisohe Zaken te be noemen. De bevolking van Barcelona heeft maandag als protest tegen verhoging van de tramtarieven in het geheel geen gebruik van dit vervoermiddel gemaakt. De verho ging is slechts gering. In een communiqué van de gouverneur van Barcelona is mee gedeeld, dat studenten en andere elemen ten tramwagens met stenen hebben beko geld. Een inspecteur van politie en twee agenten werden lloht gewond. Acht per sonen die stenen bij zich hadden zijn- ge arresteerd. Allal el Fassi, leider van de belang rijkste politieke partij in Marokko, de Istiqlal, heeft in een rede te MarakkesJ twee miljoen vlerkante kilometer van de Sahara voor Marokko opgeëist. Frankrijk stelt een regionale organisatie voor de Sahara voor om de exploitatie van de minerale rijkdom van een gebied van 3.600.000 vlerkante kilometer te verge makkelijken. De beheerschapsoommissie van de V.N.-assemblee heeft met 50 tegen 17 stemmen besloten de Assemblee te advise ren. dat er een 'commissie naar Frans Togoland wordt gezonden om na te gaan hoe dit land zich als autonome republiek ontwikkelt. Frankrijk heeft dit voormalige beheersgebied in augsutus zijn huidige status gegeven. Tachtig van de 89 Franse departe menten hebben te lijden van mond- en klauwzeer. Voor 21 departementen ls alle vervoer van vee krachtens officieel voor schrift verboden. Tot 15 december J.l. wa ren 3000 ziektegevallen gemeld. Door het treffen van tijdige maatregelen hopen de autoriteiten een herhaling van hetgeen in 1952 gebeurde te voorkomen. In dat Jaar werd door een mond- eri klauwzeer- epidemie een schade veroorzaakt van ruim 60 miljard frank. de opgewekte verlangens naar bedwel mende middelen te stillen. Hij wordt er verder van bschuldigd de echtgenoot van een deker vrouwen door een morfine- injectie om het leven te hebben ge bracht. In de akte van beschuldiging wordt dr. Adams slechts beschuldigd van moord op één vrouw, de 81-jarige Edith Alice Morrell. Dr. Adams trok voordeel uit de dood van deze drie patiënten, die hem in hun testament met gulle hand had den bedacht. Hij verkreeg op deze wijze kostbare auto's, antiek zilver en aan zienlijke bedragen aan geld. Omtrent mevr. Morrell wordt door de openbare aanklager gezegd, dat zij een „temperamentvolle oude dame'" was, die haar testament herhaaldelijk wijzigde. Dr. Adams wist echter, dat hij, na haar overlijden, haar Rolls Royce en een partij antiek zilver van aanzienlijke waarde zou krijgenn. Hij gewende haar geruime tijd aan het gebruik van mor fine en heroïne, waarby hy, twee weken voor haar dood. de doses aanzienlijk op voerde. Tenslotte gaf hy haar, „op een tijdstip, dat zijn begeerte volkomen de overhand kreeg", de fatale dosis, aldus de officier van Justitie. Dr. Adams gaf als doodsoorzaak van zijn patiënte „hersenbloeding" op. Het stoffelijk overschot van mevr. Morell werd verbrand en de as werd boven het kanaal uitgestrooid. De openbare aanklager verklaarde ook, dat de 71-jarige John Hullett en zijn vijftigjarige vrouw Gertrude door dr. Adams met verdovende middelen werden vermoord. John Hullett kreeg, acht uur voor zijn overlijden een dode lijke morfine-injectie. Zijn vrouw over leed vier maanden later. Zij liet een vermogen van bijna anderhalf miljoen gulden na. Het proces zou vandaag voortgezet worden. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Lezing firma Spanjaard. 2* uur nam. De Doelen: Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. Ir. Mesa over het Delta plan. 12$ uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" „Dundo Marojes dukaten". 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)Middenstands- cursus „beter verkopen". 8 uur nam. Voorschoten. Oulbureel Centrum Nutsavond A. Th. v. d.'Lerq vertoornt kleu rendia's over Zwitserland en Italië. 8.15 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Cursus moderne beeldhouwkunst. 8 uur nam. De Harmonie: Bespreking over oprich ting Openbaar Lyceum. 8 uur nam. Groene®teeg 16: Jeugdbij eenkom6t J.N. V.C. 7.30 uur nam. Gerecht 10: Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde8 uur nam. Rehoboth: Chr Boerinnen- en Platte landsvrouwenbond. 8 uur nam. Leiderdorp. Geref. Kerk: Jubileum- uitvoering ohr. gem. zangvereniging „Ex celsior". t.g.v. 60-.1arig bestaan. 8 u. nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ..Theater". „Dundo Maroje's dukaten". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering „Har monie Messe". 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis): Gram mofoonplaten Jazz-muziek. 8 uur nam. Oegstgeest. Gebouw IreneHerv. Gem. Poppentheater Guido van Deth. 8 u. nam. VRIJDAG Sohouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Lezing Ned. Toerist Kampeerclub. 8 uur nam. Stadhuis: Leids Jeugdparlement over de binnenlandse politiek. 7$ uur nam. ZATERDAG Casino-theater: K. en O. „Face to face". 2.30 en 4.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5$ uur nam. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. dr. W. J. Jong over „Oorlog en Vrede", io.30 uur voorm. Schouwburg: Uitvoering „Nut en Ver maak". „OLaiudia". 8 uur nam. hebben aangesloten. Een tiental parle mentariërs zou Pierre Poujade slechts trouw willen blijven. In een communi qué van Poujade's partijbestuur wordt de aankondiging van deze massale uit tocht weliswaar ontkend, maar dat de dictatoriale methodes van de vroegere handelaar in schrijfbehoeften zijn parle mentaire vertegenwoordigers nu van hem hebben vervreemd, is toch wel moeilijk meer te ontkennen. Vóór de verkiezingen, die Poujade zyn grandioze overwinning brachten, had de grote man zijn kandidaten onder het oog gebracht, dat zij aan de galg zouden worden opgehangen, indien zij hem. de leider, niet onvoorwaardeiyk zouden blij ven gehoorzamen. Maar nu blijkt, dat ook die galg tot de vele smoesjes van Poujade behoort, is het hek van dc dam en schijnt de uittocht onder de kamerle den te beginnen, ofschoon de macht van de Poujadisten in het land zeker nog niet veronachtzaamd mag worden. Dezer dagen heeft Poujade in het Ve lodrome d'Hiver een verkiezings-bijeen- komst gehouden, waarvoor nog drom men winkeliers en andere middenstan ders» waren opgekomen. Ook De Mar quet kwam tijdens de vergadering in zijn parachutistenuniform binnen. Hoewel hy plaats mocht nemen op de tribune, verbood Poujade hem even later zich persoonlijk tot het publiek te rich ten. De oorzaak van de nieuwe breuk moet worden gezocht in Poujade's bevel onlangs tijdens de debatten over de Suezkwestie tegen de rege ring te stemmen. Scheurmaker De Marquet beschouwde dat bevel als een beioijs, dat Poujade zich in de politiek heeft verstrikt en de aan vankelijke richtlijnen van de bewe ging, verdediging van de vakbelan gen van de winkeliers en de kleine zakenlieden, uit het oog heeft verlo ren. De nieuwe groep stelt zich dan ook voor de oorspronkelijke doelstel lingen van de anti-belastingbewe ging opnieuw te verheffen in de zui vere sfeer van hooggestemd idealis me. waardoor ze indertijd zijn ge ïnspireerd. Schadeloosstelling voor ingeleverde radiotoestellen? De Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen heeft zich met een open brief tot het Nederlandse volk gericht om te bereiken, dat de bejaarden, die in bezettingstijd „op bevel" hun radio toestel ingeleverd hebben, en in het bezit zyn van een inleveringsbewys, worden schadeloos gesteld. De bond doet een beroep om iets te ondei-nemen waardoor de desbetreffende bejaarden van alle richtfligen weer in de gelegenheid worden gesteld naar de ra dio te luisteren. Men denkt er aan bv. bij de regering en volksvertegenwaardi- ging aan te dringen op wetswijziging of een collecte te houden om ongeveer f 350.000 byeen te brengen. (Ingez. Med.-Adv.) GRIEP? Mijnhardt s Grieppoeders. Doos SO ct. MAANDAG Stadszaal (foyer)Jaarverg. Ned. Chr. Reisver. afd. Leiden. 7$ uur nam. Oegstgeest (Witte Huis): Gram mofoonplaten klassieke muziek. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Haagweg 92: Tentoonstelling Marcel B. Keezer en Louis Meys. Dagelijks 10 uur voorm.5 uur m.; woensdag en vrijdag 710 uur nam. (tot 16 Januari). Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo- fie in Nederland. Op werkdagen van 10— 2 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor VolkenkundeTen toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. BIOSCOPEN Rex „Het meisje van de rivier". 10 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Sinds Adam en Eva". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcy- olus „24 uur uit een vrouwenleven Lldo „Als Parijs ontwaakt". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De Hofnar". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Trapeze". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. De aivond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 19 Januari 8 uur waar genomen door: Apotheek Kok., Rapen burg 9. tel 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. tel. 21060: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BH geen gehoor by Ow hulsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 g co3 4) t-a a £3 Stockholm bw. bew. w 4 0 0 Oslo nevel n 1 -14 0 Kopenhagen eeh. bew. no 8 -2 0.1 Aberdeen lloht bew. nw 2 1 1 Dublin zw. bew. lino 5 3 0 Londen sneeuw nno 4 1 0.1 Amsterdam zw. bew. no 9 -1 0 Brussel geh. bew. nno 6 -1 0 Parijs Bordeaux geh. bew. nno 8 -0 0 sneeuw n 6 2 1 Grenoble geh. bew. windstil -0 0.2 Nice half bew. nnw 6 1 1 Berlijn geh. bew. no 6 -6 0.6 Frankfurt eeh. bew. ono 8 -2 0.1 Miinchen geh. bew. ono 7 -4 0.5 Zürich sneeuw no 6 -2 0.2 Genève zw. bew. nno 12 -0 0 Locarno half bew. windstil -2 0 Wenen sneeuw n 4 -4 3 Innsbruck geen opg. ontv. Rome half bew. ono 2 -2 0 Mallorca geen opg. ontv. 1

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2