STADSNIEUWS Laatste Berichten Loop der bevolldng te Leiden MAANDAG 14 JANUARI 1957 Veertigjarig jubileum J. Ph. v. d. Bosch Hedenmorgen vond in de recreatie zaal van de NV Ned. Rotogravure Maat schappij alhier de huldiging plaats van de heer J. Ph. v. d. Bosch, chef van de expeditie, die zijn 40-jarig jubileum her dacht. Toen de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en familieleden de feestelijk versierde zaal betrad, waar zich een groot deel van het personeel had verza meld. werd hij verwelkomd met een har telijk applaus VWS sloeg bij RCV hord toe VWS heeft in Reeuwljk op RCV ge ducht revanche genomen voor de eer tijds in Leiden geleden nederlaag. Het spel van de Reeuwijkers was dit keer geen schaduw van het begin der com petitie, waardoor het maken van doel punten geen al te grote opgaaf bleek. Reeds na vijf minuten spelen gaf Gijs man de bezoekers de leiding (0—1). Zij behielden ook hierna het beste van het spel en zetten de Reeuwijkse achter hoede flink onder druk. Bij de rust was de voorsprong tot 03 vergroot, dank zij doelpunten van Arnoldus In de tweede helft bracht l'Ecluse al spoedig de stand op 04 Even leek het er op. dat RCV tot een tegendoelpunt zou komen, maar toen opnieuw Arnoldus gescoord had en daarna Schouten de stand op 0—6 had gebracht, gaven de gastheren het op. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen: Bevallen: A. T. Schilthuisvan Schoo- neveld, d.t Rotterdam; DrionLulofs, d.. Groningen; Teengs Gerritsenvan der Spek. d.. Amsterdam. Getrouwd: mr. G. van Dorssen en M. J. Moens. Amsterdam; mr. J. Kist en mr. M V. Reinshagen. Den Haag. Overleden: K. W. Weijgers, m.. 70 jaar, Den Haag; F. G. M. Roolaart, m.. Rotterdam; P. A. van Herwerden Huvers. vr., 77 jaar. Dordrecht; J. Wee- ner, m.. 81 jaar. Utrecht; J. H. van der Veen. m.. 84 jaar. Den Haag; J. C. Buijs—Muus. vr.. 89 jaar. Rotterdam; lr. J. de Vries, m., 78 jaar. Den Haag; H Faber—ten Velde. vr.. 73 jaar, Den Haag; R. K. Keizer, m., 21 jaar. Voor burg; dr. A. J. Bossers. m.. 89 jaar. Den Haag; H. Th. de Groot. m.. 93 jaar. Hil versum; P. C. ten HaveBrouwer, vr., 75 jaar. Diepenveen. G. van den Berg— Langkemper vr.. 75 jaar. Rijswijk. De heer J C. Stafleu. oudste directeur van de onderneming, opende de rij van sprekers en schetste de vele verdiensten van de jubilaris zowel voor de gemeen schap der NRM als voor de maatschap pij. waarin de heer v. d. Bosch zich op sociaal en organisatorisch terrein even actief heeft bewogen als op zijn werk terrein bij de onderneming. Spreker overhandigde hem een enveloppe met inhoud. De heer S. C. H. Coebergh dankte de jubilaris eveneens namens de onderne ming en speldde hem de erepenning van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel op en reikte hem tevens het vererend diploma uit. Mevrouw v. d. Bosch deelde in de hul de van haar echtgenoot in de vorm van e enprachtig boeket roze anjers. Diverse sprekers voerden hierna het woord, waarbij de jubilaris vele geschen ken werden overhandigd en hem lof werd toegezwaaid voor zijn ijver, zijn kameraadschap en zijn bereidheid om steeds voor anderen klaar te staan. In zijn dankwoord haalde de jubilaris enkele herinneringen op aan de begin tijd van de NRM en bracht hij de ver schillende sprekers dank voor de vele blijken van vriendschap en waardering. De heer v. d. Bosch houdt hedenavond van 89.30 uur receptie in de Jacoba- zaal van de Burcht. i» „HET WOORD FILMVOORSTELLING VOOR PREDIKANTEN EN R.-K. GEESTELIJKEN. Talrijke predikanten en r.-k. geeste lijken hebben vanmorgen in het Luxortheater de film „Het Woord" ge zien. Deze film is gemaakt naar het gelijknamig toneelstuk van de Deense predikant-schrijver Kaj Munk. Het stuk handelt over het wonder, waarin de Christenen niet meer gelo ven, en wie er nog wel in gelooft, wordt „krankzinnig" genoemd. Kaj Munk heeft rond dit gegeven een toneelspel geschreven, waarin hij de geschiedenis vertelt van het leven van een Deense boerenfamilie en de dood van Inger, een jonge vrouw. Er zijn slechts twee men sen, die geloven in het wonder, dat inderdaad gebeurt: Inger wordt opge wekt. Over de inhoud van de film be hoeven wij verder niet in te gaan; reeds eerder schreven wij daarover, mede naar aanleiding van de opvoering van het toneelstuk. Men kan misschien enkele bezwaren aanvoeren tegen de film, maar toch zal men de hoofdzaak daardoor niet uit het oog verliezen. Kaj Munk heeft ongetwij feld iets te zeggen. Als hij de mensen aan het denken zet, heeft hij naar onze mening zijn doel reeds bereikt. A.N.A.R. zegt alle C.A.O.'s op Grote achterstand (Speciale berichtgeving) In zijn te Utrecht gehouden ver gadering heeft het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond besloten om over te gaan tot opzegging van alle collectieve arbeidsovereen komsten. die voor het landbouwbedrijf gelden, en ernstig te overwegen niet tot het aangaan van nieuwe contrac ten over te gaan, alvoren de eisen ten aanzien van de lonen en de vakantie toeslag en de invoering van Je werk- klassificatie zijn ingewilligd. Die eisen zijn: ten eerste; onmiddellijke verho ging van de landarbeiderslonen met 3% en verhoging van de vakantietoe slag met 29c en invoering van de werkklassificaiie per 1 mei a.s. In de toelichting op het besluit werd vastgesteld dat de achterstand in de sociale positie van tienduizenden ar beiders die in de landbouw werkzaam zijn, steeds toenemende is. Ondanks wij zigingen in de sociale positie van de landarbeiders, werd de gelijkstelling in de beloning me' andere vergelijkbare groepen van arbeiders in ons land niet verwezenlijkt. Het verschil in loonpeil tussen de akkerbouw en de industrie bedroeg in 1954 ongeveer f. 13 per week in het nadeel van de landarbeiders, een achterstand vai, 15 k 20%, die per urn- gerekend. nog groter is. Globaal kan die achterstand van de vaste akkerbouwar beiders dan ook op 20worden gesteld t.o v de industrie. Het gemiddelde gezinsinkomen voor de landarbeiders lag in 1954 f. 400 lager dan bij de handarbeiders in andere be- drijfsstakken. een achterstand van niet minder dan 28%. Humphrey Bogart in Hollywood overleden De bekende Amerikaanse acteur Hum phrey Bogart is vanochtend in de ouder dom van 56 jaar in Hollywood overle den. Hij' leed aan kanker. Bogart begon 'als toneelspeler, maar hij heeft vooral als filmacteur bekend heid gekregen. Hij trad o.m. op in de films „Cassablanca" en ..African Queen". In maart van het vorige jaar was hij voor het eerst aan een gezwel geope reerd. Bogart was sinds 1945 getrouwd met de actrice Lauren Bacall. Deze heeft ver zocht geen bloemen te zenden en het geld hiervoor aan het Amerikaanse ge nootschap voor kanker bestrijding over te maken. Prijsstop gas. elektriciteit, water In de Ned. Staatscourant heeft de minister van Econ. Zaken prijsstoppen afgekondigd voor de tarieven van gas elektriciteit en water. Hierin wordt be paald, dat de desbetreffende bedrijven zonder toestemming van het Ministerie van Ec. Zaken niet mogen afwijken van de op 31 oktober 1956 geldende tarief- voorwaarden. De minister heeft tot deze maatregel besloten teneinde te bevorde ren. dat het vaststellen van de tarieven voor gas, elektriciteit en water geschiedt in overeenstemming met de eisen, die het thans gevoerde prijsstabilisatiebe- leid van de regering stelt. Deze maatregel treedt in werking met ingang van 1 februari 1957 ONDERSCHEIDING VOOR NEDERLANDSE HOOFDVLOOT- PREDIKANT De Nederlandse hoofdvlootpredikant, ds. J. H. Sillevis Smitt, is de onder scheiding toegekend van de „Four Chaplains Award", een Amerikaans fonds, dat de oecumenische gedachten bij de strijdkrachten levendig wil hou den. De onderscheiding van ds. Sillevis Smitt te New York werden overhandigd op 2 februari. De „Four Chaplains Award" is een herinnering aan het vergaan van een Amerikaans troepentransportschip, waarbij vier geestelijken, nl. twee pre dikanten. een r.k. geestelijke en een rabbi, hun reddingsgordel afstonden aan jongeren en alle vier met het schip in de diepte verdwenen. Het Fonds kent één keer per jaar aan de geestelijke van le land zee- of luchtmacht, die heet meeet gedaan heeft voor de oecumeni- teit in de strijdkrachten, een medrille toe plus een bedrag van 500 dollars. Voor het eerst sedert het bestaan van dit fonds zal deze onderscheiding nu worden uitgereikt aan een niet-Ame rikaan. ONTSPORING OP LIJN LEEUWARDEN—HARDEGARIJP Een locomotief en een wagon ont spoorden op het stationsemplacement te Hardegarijp. E:- gebeurden geen per soonlijke ongelukken. De technische dienst van de Spoorwegen hoopt de lijn spoedig weer vrij te maken. DE HEER R. J. A. F. DREESMANN OVERLEDEN Op 85-jarige leeftijd is gisteren de heer R. J, A. F. Dreesmann in zijn wo ning aan de Utrechtseweg te Zeist over leden. De heer Dreesmann was de jong ste van de drie broers, die indertijd V. en D. oprichtte. Hij werd geboren op 27 september 1871 in Haselünnen in Westfalen. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Roeland J. C., z. v. Th. J. I. Welling en C. van Mastsrlgt; Dirk. z. v. J. J. Faber en L. Plug. OndertrouwdH. J. Straathof, 27 J., en E C. van der Geest. 24 j.; B. va/n der Woude, 23 J„. en L. Nagtegaal, 18 J. Getrouwd: G. L. J. SohOnbeok en G. van der Voort. Overleden: S. Don, vr. 59 J. WARMOND „ST.-MICHAËL" Ten bate van de jubilerende R.-K. Politiebond „St.-Michaël" in de bollen streek, welke bond haar 25-jarig bestaan gaat vieren, gaven „De Gastspelers" uit Leiden een toneeluitvoering in hotel „De Zon". Voor het voetlicht werd gebracht de klucht in drie bedrijven „Het hing in de lucht". Het stuk werd bijzonder goed gespeeld en door de komische strekking heerste er in de goed gevulde zaal een gezellige stemming. Na afloop van het toneelstuk was er nog een gezellig samenzijn met een dansje. Begrafenis mevr. Kuijper Zaterdag vond onder grote belang stelling de begrafenis plaats van mevr. M. J. Kuijper—Weijtenburg. die twee weken geleden nog in volle gezondheid haar 100ste verjaardag vierde. De begrafenis vertrok van Huize „St. Liduina", waar de overledene ruim 17 jaar verbleef onder de liefderijke ver zorging van de zusters van het huis, die haar nu uitgeleide deden. De H. Mis van Requim werd opge dragen door de pastoor van de parochie ..St.-Matthias", die ook de absoute verrichtte. Vele vrienden en andere be langstellenden waren bij deze droeve plechtigheid tegenwoordig, onder wie ook de voorzitter van het Regenten college van Huize ..St.-Liduina" de heer F. Slager en de regent de heer C. Weij tenburg. Zaterdag arriveerde bij de dienst van gemeentewerken in Den Haag de grote koperen ooievaar, die met het daaraan bevestigde kruis en de grote bol een plaatsje zal vinden op het topje van de St. Jacobstoren. Eer het echter zover is, wordt het geheel nog van een laagje verguld sel voorzien. Op de foto zien we de stadswapen-windwijzer bij de aan komst in de Residentie. Düsseldorf herademt Zifn moorden op poortjes in auto's nu opgelost De politie in Düsseldorf houdt op het ogenblik twee mannen vast, die niet alleen verdacht worden van twee opzienbarende dubbelmoorden doch bovendien van een vüfde moord, die reeds vier jaar geleden gepleegd werd. Vorig jaar werd het land opgeschrikt, toen tweemaal achtereen in de omgeving van Düsseldorf een man en een vrouw in een geparkeerde auto vermoord wer den. In beide gevallen hadden de paartjes blijkbaar de romantiek van het landschap ter plaatse opgezocht. In het ene geval werd de auto met de lijken der slachtoffers in een vijver ge duwd In het andere geval waren de lijken in een schuur neergelegd, die daarop in brand was gestoken. De politie meent nu licht te zien in een vijfde, veel oudere moord. Toen werd een dokter uit Düsseldorf. Max Servee. vermoord toen hij eveneens met een jongedame op een romantische plaats buiten Düsseldorf met zijn auto geparkeerd stond De moordenaars scho ten dr Servee dood. het meisje kreeg een zware klapj op het hoofd Het meisje hield zich bewusteloos, doch merkte op. dat een man probeerde, de auto op gang te brengen, blijkbaar met het doel. een verkeersongeluk te fingeren. Een van de twee arrestanten is vorige zomer reeds door de politie ge arresteerd in de nabijheid van een ge parkeerde auto, waarin eveneens een liefdespaartje gezeten was. Hij had een geladen rvolver bij zich, van hetzelfde kaliber als die waarmee dr. Servee werd vermoord. Kamermeisje sta! 23.000 francs OP DE RENBAAN TERUGGEHAALD (Van onze Haagse redactie) Op de renbaan te Hilversum heeft de Haagse recherche een Hagenaar aangehouden, die met 22.700 van dief stal afkomstige Belgische francs op zak liep. Het geld was door 's mans echtgenote, die als kamermeisje In een hotel in de Haagse binnenstad werkt, ontvreemd. Het. kamermeisje, een 39-Jarige vrouw, ontdekte het geld tijdens haar werk zaamheden in een nachtkastje op een der slaapkamers van het hotel. Het be hoorde toe aan een Engelse gast. Daar het geld in een enveloppe zat, wist de vrouw niet wat zij meenam totdat zij thuis de enveloppe opende. Geschrokken van haar daad, verscheurde zij de en veloppe en gaf het geld aan haar man, die het in zijn zak stak. Inmiddels had de Engelsman aangifte gedaan. De politie koos een voor de hand liggend spoor en hield het kamermeisje aan. Na haar bekentenis moest zij mee naar Hilversum, waar zij haar man al spoedig tegen het lijf liep. Het geld werd nog onaangeroerd op hem gevonden. Na verhoor is het echt paar heengezonden. De Engelsman kreeg zijn geld onmiddellijk terug, punten geen al e grote opgaaf bleek. BANKBILJETTEN IN HET GRAS Een bewoner van Krommenie heeft op een afgelegen fabrieksterrein in zijn gemeente in het gras een bundeltje van acht Canadese bankbiljetten gevonden, tezamen 330 dollars. Tot nu toe heeft niemand van de vermissing bij de po litie aangifte gedaan. Scheveningse visserij in 1956 (Van onze Haagse redactie) De waarde van de aan de Scheve ningse visafslag aangevoerde verse zee vis. verse haring en zoute haring, was in 1956 ruim twee miljoen gulden meer dan in het. voorafgaande jaar. De aan voer in kilogrammen van verse zeevis en verse haring was in het afgelopen jaar groter dan in 1955, doch de aan voer van gezouten haring daalde aan zienlijk. Over het algemeen is de situatie zo geweest dat de geringere opbrengst van gezouten haring is gecompenseerd door de grotere opbrengst van verse zee vis. In 1956 werd in Scheveningen aan gevoerd 11.567.000 kg. verse haring en 8 192.000 kg. verse zeevis. De opbrengst van zeevis en verse haring tezamen be droeg f 9.221 000 In het voorafgaande jaar was de aanvoer van verse haring en verse zeevis resp. 7 351.000 kg en 7.337.000 kg., voor een totale waarde van f 6 594.000. De aanvoer van gezouten haring ver toonde in 1956 een aanzienlijke daling vergeleken met het voorafgaande jaar. Ir. 1956 werden te Scheveningen aan gevoerd 401.462 kantjes, tegenover 511.152 kantjes in 955. een achteruitgang dus van ruim 109.000 kantjes. De opbrengst in guldens daalde van f 14.235 200 in 1955 tot f 13.891 000 in het afgelopen jaar In de week van 3 t.m. 9 januari 1957 GEVESTIGD W .Oallchoven en gezin. Colenbrander- etraat 18; C. M. Fels-Luijpen en gezin, vertegenwoordigster. Hogewoerd 29; F H. Krab en ge aim, rijksambtenaar, Gerrlt Kastelnstr. 54; H .de Gidfcs en gezin, archl- teot-aannemer, Cobetstr. 23; H. E. Naylor en gezin, bedrijfsleider. Breestr. 130a; B Rhljnsburger en gezin, rijwlelmoniteur, A. v. Boirenhof 38; A. de l>a Rie en gezin, magazij n meester. Gerand Branditstr. 10; G. W Blsschoff en gezin. RIJnsburgerweg 14: L Geuke en gezin, verkoper. Noondeinde 18 W. Scheffer en gezin, militair, De Sit- teflaan 108. A. S. J. Florlsson en gezin. Instrumentmaker, Gerrlt Kasteinstr 16; H. G. J. Kru ij er-Resting en gezin, lerares. De Slfcterlaan 44; D. J. Netto en gezin. Boerh aa vel aan 19; G L Heij en gezin, leraar. Stieltjeestr 53; H. G. A Schallng- Jansen Klomp. med. analiste. Rijnsburger- singel 41a; B. G Moolenaar. Stadhou ders laan 19; J. Muiden Steenschuur 16; P. Verbooij. havenarbeider, W de Zwijger laan 25a; J J. W Borleffs. Plantsoen 51: F H Sachs, onderwijzer. Herengracht 96a; T. A Kop. lakspuiiter. Beatrlxstr. 34; A. C. Ephralm. arts. Rijnsburgerweg 2; P. W. de MeiJ, verpleegster. Roodenburgerstraat 57; J .H. J. Colenbrander, apth.ass. Rapenburg 123- G. Hulzinga. dienstbode. Mezenstr. 2; J. Ólmeijer. 1.1. borduurster. Morsweg 104; A L. Lievense. rijksontvanger. Breestr. 3b; G. Pluis, verkoopster. Breestr. 97; P. J. Snoeker, telefoon-monteairLage Rijndijk 116 H. M Albens Meijer. Rapenburg 57: N S. Zeelen-Gonlag. Thorbeckestr 7; W. A J. van Roijen. seoretaresse, Rijnsburger weg 25- P F. Stasse, administrateur. H. Rijndijk 173; P. Müller, kermisexploitant, Lopsenstr. la; M. C. A. Versteegh. ver pleeghulp, Rijnsburgerweg 10; F. Roelfse- ma. W. Singel 75; W. J. Oaspens. natuur kundige, RijTUsburgerweg 99; P. van Tol. Voonstr. 49; J. C Heldema. lasser. Bre- derostraat 9; I. J Lorenzen, Rapenburg 105; A. Grecó-Tarantino. Soembastraat 63; J K. Lle.W. de Zwijgerlaan 27a; A D van den Ende. dienstbode, Ververstr. 36; B. Hoezen, maaitsch. werkster. Bakh. Roozen- boomstraat 39; A F. M. Rubs amen. onder wijzeres. Boerliaave-laan 32; A. M H. A v. Stokkum. huilsjuffr., Breestr. 84; M. E. Broekhoff. jeugdleidster. Jacob Oatelaan 83- K Beens. inpakster. Javastr. 66a; L. Rook. Joh de Wittstr 23; C. M. v. d. Laan. hulp 1/d hulsh Melch. Treublaan 57; H. S Heslinga. Nwe Rijn 64aM. A. van Op- huijsen O. Rijn 46; W. Dahmen. Rijnkade 6a; P.' Groeneveld. kleuter verzorgster Zoeterw singel 99; C. W. Favler-Middel koop. Groenesteeg 17a; G. H. de Jong, kantoorbed., Herengracht 58; J F. Co chran), fysicus. RiJ.nsb.weg 153; B A. Cramer-Negelen, Hyacinithenstr. 12a: D. Hou. botanicus. Gerecht 10; B. H. G. Cohen Tenvaert-Boelen. Bolsotikade 2; W. A N. Linders, textieltechnlcus Rijnsb.weg 18; M. L. van Alst, kantoorbed., Stadhou- derelaan 28; J. Beaufort, leraar, v. d. S. Baikhuyzenlaan 27; M. Keljzer, serveerster,, Langegracht 40; A. D. J. Jansen, röntgen- assistent, Plantage 4; S. J. Brakman, ver pleegster Rijnsb.weg 10; T. Klaver. 1.1. verpl.. W. Singel 27; M. L. Panders, tlm- mermian. Steenschuur 6; A. H. Bon-Den Haan. Pres. SteAnstr. 32aG. Quelle, gem. ambtenaar. Gerrlt Kastelnstr. 59; H. Kruis, Schelpenkade 34; E Dinaux-Groenewegen. Zoeterw singel 74: J- C. Frederiks. Const. Huygenslaan 19; J. H. W. van Ballegooijen, 11. verpl Rijnsb.weg 10; G. H. Bendeler, verpl.. RlJ<nsb.weg 10; N. G. de Groot, 1.1. verpl.. Rijnsb.weg 10; J. H. Hagendljk, 11. verpl., RIJnsb weg 10; H. C. Tellegen. 11. verpl.'. Rijnsb.weg 10. SASSENHEIM Trekker gleed uit takel DODELIJKE AFLOOP Zaterdagmorgen is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de heer R. S. Ketel uit Den Haag, die de dag tevoren in Sassenheim te water was geraakt. De heer Ketl zat toen met zijn broer in de cabine van een trekker die met een motorstoring door een kraanwagen over de Zandslootkade werd gesleept. Door onverklaarbare oorzaak is de trek ker uit de takel gegleden en in de Zand- sloot gereden. De beide broers waren spoedig weer op het droge, maar daar de heer R S. Ketel veel water had bin nengekregen werd hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar hij in de loop van de volgende ochtend overleed. Zijn broer kon op eigen gelegenheid naar huis terugkeren. ONDERGRONDSE PIJPLEIDING VOOR MELK In Zwitserland werd deze zomer de eerste ondergrondse melkpijpleiding in gebruik genomen Zij loopt van Chim- pitziet op 1650 meter hoogte naar St. Martin in het Wallis op 1400 meter hoogte. De leiding ligt in een dertig cen timeter diepe geul, zo meldt de Nieuwe Veldbode. Dagelijks liep in het zomer seizoen duizend liter melk door deze leiding. Ook in Oostenrijk zoekt men nieuwe wegen voor het melkvervoer. Daar heeft men plastic buizen in ge bruik. waardoor de melk van de hoog gelegen alpenhutten naar de centra be neden vloeit. VERTROKKEN J. J. van der Veen en gezin, Hergl ?racht 26 naar Utrecht. Oude Gelnlt 11; F. A. van der Putte en gezin. Bo huizerkade 71 naar Katwijk. Anjerstr. L. MorrenSloos en gezin. Pr. Wilhelm* 12 haar Veldhoven. Boekwijtstr. 22; Vogel en gezin, A. v. Burenhof 38 ni 's-Gravenhage, Trooststr. 204; J. Wlch»: en gezin. Stieltjesstr. 53 naar Gron-lng» Bilderdijkstr 19; W. J. Roemer en gej J v. Houtkade 29 naar Voorburg. Mgr Steeln148; G. Overduln en gezin. Zo terw Singel 62 naar Leersum. Pr, Bei hardln. 9; H. C. G. Landheer en gezin, Sitterln. 44 naar OoVtgensplaat. Pr Ber hardstr. 8; P. Schreuder Peters en ges Kapteynstr. 29 naar Delft. Oranjeplante 15; E G. H. van Vloten en gezin, Wilhelmstr. 34 naar Haarlem. Nw. Knr str. 10; P. M J. Klinkenberg. Nieuwst» 31 naar 's-Gravenhage. Doornikschestr. A Even boer. de Sitterln. 47 naar Broek Waterland Roomelnde 55: C C Vellln? Rijnsburgerweg 10 naar *s-Gravenh& Frankenstr, 63: J P. Zandvliet. P. Hein* 5 naar Leidschendam. Diepenbrockln. S Meijburg. Nleuwstr. 29 naar Oesstgee v Wassenaerln. 2; C E. Zaalberg. L. Ri dijk 77a naar Leidschendam. Diepenbny ln. 4; G den Hollander. Lombokstr naar Noordwijk, Plet Heinstr 81; H Pcfl. 3an boord naar Rotterdam. Boo: saardstr. 30; W. J C. van Hooven Mi: Moonstr 1 naar 's-Gravenhage. le S» linckstr. 2; L. M A van Putte W Sir.; 10 naar Dordrecht, Sumatrastr 8: C Vries. Rijnsburgerweg 10 naar Oegstge» Maunitsln. 15: E. van der Meer. Riinsb: gerweg 10 naar Bennebroek. Beuken!n E. W M de Boer. RUnsburgerweg 10 m Amsterdam. Darwlnplantsoen 22 Schaafstra, Mezenstr. 2 naar Rotterds Mathenesserdilk 17; J. Dickhof-Reijfc Zuidsingel 40 naar Alphen a/d Rijn, vastr. 26: B. J. H. Sloos-Puist. Burgev venln. 193 naar Bussum. Ceintuurbaan H Knol. Pieterskerkstr 20 naar Vi» schoten. Hyacinth str. 30: A. H. Clark Rapenburg 94 naar Oegstgeest. Kor? bloemln. 1: L. van Wilk. Lorentzkade naar Leusden. 's-Zomers Buiten Park H Hof. Stadhoudersin. 28 naar Rotterd; Crooswllksebocht 9b; M. A. F. den Hen: Joh. de Wi+tsitr 45 naar Den Helder, tensiastr 27: A. den Ouden. Boerhaav» 27 naar Bloemendnal. K. Klaverlaan R. D Kcmlne St Riin 12 naar Amsterdi Kazernestr. 14: W. Rutgers. Herengrt. naar Oegstgeest. de Kempenaerstr. S S Valk Gerecht 7 naar 's-Gravenhj St.atennleln 16- H Colenbrander Noo einde 30 naar Oegstgeest. W. de ZwUee: *5- M A. Willen burg. Noordelnde 50 Cuvk ca Molenstr 9: W. Struiis. B B lotst.r. 33 naar Velsen. Groeneweg 31; H. M Riisbergen. R en Schlekade Oegstgeest Zoutkeetln. 1: F A. ScV hulzen H, Morswez 72 naar Wiik ca E testr. 89- G. J. de Vos tot Nedervt Cappel Morssingel 9 naar Gouda, Knie laan 'Ml- C B C. Valk Boerhaaveln naar Zeic+, T"ir 's-Taccfbln. 29: P P Haasen K Mare 22 naar 's-Gravenh^ StadhoudersTn 94- .T. H. van In gen. V verstr. 22 naar Katwijk. Veereinde 4. BEURSOVERZICHT Markt in afwachting; Cultures hoger Amsterdam, 14 jarou De stemming aan de effectenbeurs vandaag niet tegen, maar de affaire zeer weinig te betekenen. In het. a meen wisten de vorige koersen zich g te handhaven, waarbij de cultuurws den door een vastere houding opvie) Het schynt dat de overweging dat in Indonesië nu kans is op een veran ring, die een verbetering kan betekei enige kopers in de markt heeft bracht. Althans, de lichte belangstel! was voldoende om de koersen van A sterdam Rubber, .HVA en Ver. Deli er. punten omhoog te brengen. Men keert kennelijk in afwachting van v begin van de handel in claims PM' uit. hoofde van de 5 converteerbv obligatielening, waarvan vandaag prospectus is verschenen. Men hc over deze lening zeer verschillend delen. Inmiddels zijn de nieuwe obli ties Phüips reeds verhandeld op 19! 110 hetgeen neerkomt op een cla prijs van f 15 a f 20. Zoals bekend, hr men 4 claims nodig om op een obligi tc mogen inschrijven. De handel in A Unilever en Kon. Olie speelde zich b: ongemerkt af. Unilever hield zich t het beste. De claim Ver. Machinefabrieken ingezet op de prijs van vrijdag jL, nai lijk f 15. hetgeen neerkomt op een o gatiekoers van 104Hier heeft n namelijk 3 claims nodig om in te sch ven. Scheepvaartfondsen onverand Ned Staatsfondsen nauwelijks prijst: dend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 januari Lom 1065^—10.66; New York 3.82%— 3.83 Montreal 3.97%—3.98V8; Parijs 1.0807^ 10817%; Brussel 7.59%—7.59%; Frai furt. 90 75—90.80; Zürich 86.90V2—8695 Zürich (vr. francs) 89 31%89 3t Stockholm 73.52—73.57; Kopenhai 54.93154.98Oslo 53.35%—53 40 Milaan 60.55%—60.60%; Wenen 14.63 14.64%. VARIA AMOR STEEDS SCHOTVAARDIGER OP „HOOG NIVEAU" Hoe snel de KLM-stewardessen ook over de aardbol reizen. Amor achter-, haalt ze wel. Hij begint zelfs kennelijk steeds meer bedrevenheid te krijgen in het mikken. Niet minder dan 43 lucht- gastvrouwen werden namelijk in 1966 door zijn pijlen getroffen en verwissel den het vliegtuig voor de huweiykstooot. Dat betekent 19 van het op 1 januari 223 leden tellende korps. In 1955 bedroeg dit percentage „slechts" 12 28 van de 227 stewardessen. Het verwisselen van het vliegtuig voor de (huwelijks)boot is in sommige geval len meer dan een beeldspraak. Drie ste wardessen zochten namelijk hun man bij de Marine of bij de koopvaardij. Een vond het straalttjdperk dat in 1960 by de KLM zijn intrede doet, schijn baar nog te ver weg en huwde een straaljagervlieger. Tien trouwden in het buitenland, in plaatsen, variërend tus sen Karachi. Brazzaville. Lissabon en Kano. De twee. die zich in de Verenigde Staten vestigden, troffen echtgenoten met een wel zeer pittoresk beroep; een houder van een hondenkennel en een houtvester. De stewardess en de hout vester kwamen elkaar overigens niet op een idyllisch plekje in de Amerikaanse wouden tegen, maarop de trappen van de St -Pieter te Rome Van de 43 huwde 35 met employés van de KLM, namelijk 15. Zeven bleven de luchtvaart in zoverre trouw, dat zij een KLM-vlieger kozen, vier kozen een boordwerktuigkundige van de KLM. één een steward en één een telegrafist. De grote doeltreffendheid van Amor op „hoog niveau" heeft echter niet kun nen verhinderen, dat de 43 stewardes sen toch drie jaar in KLM-dienst zijn geweest. Beurs van Amsterdam Maandag 14 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 90% 90% L Grootboek obl85% L 85% L Ned '51 3% 91L 90% L Ned '53 (3%) 88V4 '88V4 Ned. '56 3% 88^ 88,^ Ned. '48 3% 84% 84% Ned '54 3% 86V4 85% Ned. '55 3% 86% 85% L Ned. '55 n 3. 87 85% Ned. '47 3% (3) 84 83H Ned. *37 3 84% 84^ Dollarlng '47 3 93 y4 93% Investeringscert. 3 90% 90% Ned 62-64 3 89% 89% Indië A 3 87 86% Grootboek '46 3 86A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 51 Vt 52 Nat. Handelsbank 110 110 Ned. HandelsmiJ. 170 171% AE.Ü21iy4 210 Philips 233% 233 Unilever356% Wilton Feyenoord 221% Biliton 2de r 221 218 Kon Olie (f 20.—) 166 50 166 40 Kon. Olie (50 k f 20) 166 4( 166 50 Amst. Rubber 83% 86 Deli Mij.en (Ver.) 105 106% H.VA97% 100% Java Cult59 50 B Senembah 65y4 68 Holl Amer lijn 183% 184 Kon N Stoomboot.. 171% 171% Ned Scheepv Unie 173% 172% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gcm. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% 89% Den Haag 1937 1 3.. 94 Leiden 1947 89 R'dam "37 I-m 3% 89y< Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 n 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem II 2% R'dam '52 I 2% idem II 2% Utrecht '52 2% 96 95 ioih 89% 90% 102% 100% 99% 107% 101% 97 95' lOlft 89rj 90' 102 102 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank224 22 Rott. Bank 191 18 Twentsche Bank 191 191' Industrie Ondernemingen Albert Heyn252 Borneo Sum. H. Mij 78% Ned. G. en Sp. fabr. 180 175 Kon. Ned. Grofsm. 110 110 Internatio110 109 Rott. Droogdok Mij. 560 571 Tieleman en Dros 8 Ned. Mij. Walv.vrt. .73% K Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 19% Amerik. fondsen Anaconda 73 72! Shell Oil Comp88 88 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 11/1 b Edelmet Kon, AA 67%exd - Pref w.a idem 67 -* s 314 311 Holl. Constructie 380exd - Ing dut v Bouwnijv 120 Int. Kunststof! Ind 49 49 Leidsche Wolspinn. 280 285 Sikkens Lak B 398 L Ver. Touwtabrleken 163y4 164 li p Wernlnk's Betonm. 80 80 Van Wijk Textiel 72% 73y /7

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8