ONGAREN IN „VOORDORP' Annemarie zeg jij 't maar regering Natsir waarschuwt de „ontevredenheid nadert climax" :te jaargang Maandag 14 januari 1957 Derde blad no. 29035 fiterdag- zijn in „Voordorp" de eerste Hongaarse vluchtelingen aangeko- 0«t waren slechte twee gezinnen e lk bestaande uit man-vrouw en 1 kind. de ontvangst van deze vluohtelln- wren aanwezig de leden van het lopige comité vluchtelingenhulp treek" nl. de heren L. de Graaf te tn aan den Rijn, A. van der Bijl, t? Oude Wetering en J. Braakman eider dorp. Mede waren aanwezig meester van Diepeningen, de ka- n en mevr. E. Corts-Toth, de laat- is tolk, die ook bij de aankomst van luchteiingen hier te lande als zo- optreedt. is niet de bedoeling in „Voordorp" vluchtelingen op te nemen. Over dagen komt er nog een gezin en logelij-kheid tot opneming van al- taande personen wordt nog over- n, „Voordorp" is ook slechts voor jaar beschikbaar, zodat dan tooh al poedig naar andere woonruimte zal >n worden uitgezien, nu aangekomenen vinden in ref. dr. A. J. Steenhauer 40 jaar apofheker Drukbezochte receptie danks het feit. dat slechts een en akblad - en dan nog wel in zeer eiden vorm - daarvan aankondi- had gedaan, is de dag van gisteren, waarop onze stadgenote, prof. dr. Steenhauer 40 jaar geleden aan de e Universiteit het apothekers-di- k behaalde, voor haar allesbehalve [emerkt verlopen. Ondanks ook het gse rijverbod waren collegae en ktrlingen uit het gehele land naar i gekomen om haar geluk te wen- Behalve een aantal Leidse hoog- en en prof. J. C. van Pinksteren uit iht, bevonden zich onder hen de Itter en secretaris van de Ned. Mij evordering der Pharmacie. de he- van der Berg en J. van der Mark. ilgemeen-secretaris, dr. J. H. N. ers, de voorzitter van het departe- Leiden der NMP, de heer D. C. dr. D. L. Kedde, inspecteur voor olksgezondheid, de praeses van de maceutische Studentenver. „Aescu- de heer Muyzert, vele jaargeno- iollegae en oud-leerlingen, tevens Mtuur en vele leden van de Leidse i'imistenclub. waarvan prof. Steen een zeer gewaardeerd lid is. overweldigend aantal bloemstuk- ierde haar woning aan de Zoeter- se Singel en getuigde evenals het ie bezoek van de hoogachting en flering, welke men haar in brede toedraagt. aanrijding op haagweg hoogte van de houthandel van de Noordman aan de Haagweg is kgavond een 26-jarige motorrijder "de in de Formosastraat, tegen At de richting Noordeinde komende 'auto opgereden. 'het moment, dat de bestuurder auto, na het passeren -van een nenauto, weer naar rechts uitweek, de aanrijding plaats. De motor brak zijn linkerarm en kreeg een '?e verwonding aan zijn linker - terwijl een 22-jarige duo-passagier, tthtig aan de Lage Rijndijk, een van linkeronderbeen en -pols burgerlijke stand VAN leiden GEBOREN d. v. H. Bloot en J. Bregman; Oswald Franik George, z. v I. G. M. 2 en W. M. de Haas; Willem Frlso, F. Stoute en E. C. Kriek; Maria ï11*, d. v. J. P. Mollens en F. C. van f»a. OVERLEDEN G. van Spaandionik, man, 8-1 J.; M. Ongeh. vrouw, 62 J. Een der Hongaarse gezinnen in hun nieuwe omgeving. (Pcuto L.D./Van Vliet) „Voordorp" een goede woongelegenheid. Voor de mannen werd ook reeds werk gelegenheid gevonden bij „Baronie" te Alphen aan den Rijn. Nijjoarsviside „Ons Grunnegerlaand" Men kan er op rekenen: als de ja nuarimaand is aangebroken, dan houden de Leidse Groningers hun Nijjoarsvisi- de, de meest intieme bijeenkomst van het ganse seizoen. Men voelt zich dan met een kopje leut en echte Grunniger kouke en olie wieven en knieppertjes zo plezierig onder elkaar! De voorzitter kon zaterdagavond een geheel gevulde Jacobazaal van harte ge luk en voorspoed toewensen voor het nieuwe jaar. Hij constateerde met ge noegen, dat het de vereniging goed gaat en hoopte, dat ook 1957 de opgang zou voortzetten. Hierna werd een heel program afge werkt met allemaal eigen krachten. Om te beginnen deed het zangkoor zich weer eens van zijn beste zijde kennen, dan volgde mastklimmen, voordrachten van de heer Klevering, optreden van de Tiedverdrievers en als hoofdnummer de Nijjoarswens van Kloas en Grait in Grunniger klaiderdracht. Het waren de heer en mevr. Boekhout die op vlotte wijze een door de heer Boekhout zelf vervaardigde wens, voordroegen. Zij slaagden er in om een in goede versvorm gegoten overzicht van het verleden jaar te doen leven met daaraan verbonden beste wensen voor vereniging, bestuur en leden. Speciaal het bestuur kreeg een goede beurt! Na afwerking van het program volgde nog een dansje. NEDERLANDERS DIE TUDENS DE OORLOG IN DUITSLAND INVALIDE WERDEN Het bestuur van de afdeling Leiden van de Algemene Ned Invaliden Bond deelt ons mede. dat het hoofdbestuur van deze organisatie contact heeft op genomen met het Ministerie van Arbeid te Bonn (Duitsland) om aan hen, die tijdens de bezetting van Nederland in Duitsland hebben gewerkt en aldaar in valide zijn geworden en niet in aanmer king komen voor een uitkering tengevol ge van een bedrijfsongeval, een uitke ring te verstrekken. Een bespreking heeft tot voorlopig re sultaat gehad, dat in overweging zal worden genomen: dat aan getroffenen, die gedwongen in Duitsland hebben ge werkt, een uitkering te geven met daar naast prothese-voorziening. Toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" bracht kostelijke klucht met veel succes Een huwelijksbureau, een erfenis en twee oude vrijgezellen zijn drie ele menten die Hans Nesna in zijn „Anne marie. zeg jij 't maar" op zo'n aardige wijze aan elkaar heeft .gelijmd, dat het geheel tot een kostelijke klucht is geworden. Toen zaterdagavond de toneelvereni ging „Tot Ieders Genoegen" dan ook met deze drie-acter in de Stadsgehoor zaal ten tonele verscheen, was het suc ces verzekerd. Een oom laat een erfenis achter aan zijn op leeftijd gekomen broer en zuster. De erfgenaam zal echter diegene zijn, die het eerst in het huwelijksbootje stapt. Tante Eveline vertrekt naar Frankrijk om daar haar geluk te be proeven. Oom Theodoor bewandelt een veel kortere weg. Bij een bezoek aan zijn neef Frits van Doorn, eignaar van het huwelijksbureau „Fortuna", raakt hij zo onder de indruk van de char mante secretaresse en typisfe dat hij hen, met de werkster Annemarie, mee neemt naar zijn huis, om zich daar veertien dagen lang te laten vertroetelen. Tenslotte hoopt hij na deze „proeftijd" zijn keuze te bepalen. Tussen de drie „kandidaten" ontstaat nogal eens naijver. Ieder probeert zo veel mogelijk voor oom te doen, immers de uitverkorene wordt automatisch mede-erfgenaam! Annemarie, de meid. is echter de enige die het hoofd koel houdt, zij geeft niets om geld. Als zij met oom Theodoor zou moeten trouwen, dan deed ze het alleen al, zoals ze zelf zei, om het mooie fornuis dat in de keuken staat. Op de avond van de veertiende dag, tijdens een champagne-partij, trekt oom Theodoor de stoute schoenen aan en werpt het lot. over zijn drie „rivalen" en Annemarie blijkt de gelukkige te zijn. Ze zakt prompt van vreugde in elkaar. De andere twee meisjes vertrekken ter neergeslagen weer naar hun werk terug. Tante Eveline is intussen teruggeko- „CRESCENDO"-AVOND TEN BATE VAN HONGAARSE VLUCHTELINGEN Zaterdag werd een door het bestuur van de Leidse Mondarcordeonvereniging „Crescendo" georganiseerde avond ten bate van Hongarije gegeven in de kan tine van de N.V. Vereenigde Touwfa- brieken te Leiderdorp. De voorzitter opende de avond met een woord van dank aan de directie voor het beschikbaarstellen van de kantine en aan allen voor hun belang loze medewerking. De voorzitter wees erop. dat „Crescendo'1 gaarne haar kosteloze medewerking verleent aan uitvoeringen in sanatoria, ziekenhuizen en inrichtingen voor geestesziekten. Zij wil zich echter niet beperken tot hulp aan eigen land, nu er voor Hongarije dringend «hulp nodis is. Crescendo begon hierna haar pro gramma met de Accordeonnistenmars. In een viertal nummers heeft zij verder onder leiding van haar dirigent, de heer W. van Strien, getoond met ere genoemd te mogen worden. Een langdurig ap plaus had verschillende toegiften tot gevolg. Na de pauze volgde een cabaretpro gramma. Vooral het Trio Jeanne „Xylefoon" en de zingendeCowboys oogstten veel succes. Te ongeveer 11 uur sloot de voorzitter van Crescendo deze bijzonder geslaagde avond, waarna mej. mr, H. G. A. Stree der een woord van hartelijke dank sprak tot de leden en het bestuur van Crescendo. Resultaat: een bedrag van ruim f. 310.kon worden overgemaakt voor hulp aan Hongaarse vluchtelingen. GEEN VOORRANG VERLEEND Zaterdagmiddag vond op de kruising LangebrugPapengracht een aanrijding plaats tussen ccn bestelauto uit Leiden en een uit Wassenaar. De bestuurder van de Wassenaarse auto, die kwam van de Langebrug en reed in de rich ting Rapenburg, verleende geen voor rang aan zijn Leidse collega, die uit de Papenstraat de Papengracht opreed. Tengevolge van deze aanrijding kwamen beide auto's eerst tot stilstand resp. tegen de deur en gevel van Papengracht 9 en 11. Beide auto's werden aan de voorzijde ernstig beschadigd, terwijl ook de deur van het pand Papengracht 9 I werd ontzet. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. men uit Frankrijk en heeft een gepen sioneerde generaal aan de haak ge slagen. In de waan. dat zij het verder dan haar broer gebracht heeft, ver schijnt ze vol trots met haar nieuwe ega op het huwelijksbureau van haar neef Frits. Oom Theodoor wordt ook ontbo den, maar zegt niets tegen Eveline over zijn huwelijk. Wanneer dan uiteindelilk de trouwakten vergeleken worden, blijkt het dat Theodoor enige dagen eerder in het huwelijk is getreden dan zijn zuster. De gepensioneerde generaal wil, nu hij ziet dat de erfenis zijn neus voorbij gaat, niets meer van Eveline weten. Maar oom Theodoor weet echter een minnelijke schikking, hij verdeelt de erfenis samen met zijn zuster. Het blijkt, dat Amor nog meer pijlen afgeschoten heeft, want aan het eind van de klucht waren er zelfs vier paren, die een hartelijk applaus van het pu bliek ontvingen. En het was wel ver diend. Annemarie, de werkster, werd als cen trale figuur, op uitstekende wijze vertolkt door mevr. E. v. RossenPennenburg. Zij was het, die na ieder conflict in het stuk even om de hoek kwam kijken en haar gezonde kritiek op de dingen gaf. Kortom een onmisbare figuur. Zeer goed waren ook mevr. M. Boon- Schild en de heer T. Arentsen. resp. tante Eveline en oom Theodoor. Verdere medewerkenden waren: N. v. Tilburg (Frits van Doorn), Janny Willetorand en Tiny Beekman (kantoorpersoneel), P. Horrée (bezoeker), D. Arentsen (chauf feur) en J. Bodestaff (de gepensioneerde generaal). Een geanimeerd bal o.l.v. de heer J. Alphenaar, met medewerking van het Ballroomonkest van Cor Vincourt, bracht een vrolijk slot aan een vrolijke avond. Geref. J.V.'s uit rayon Leiden bijeen Bij al ons studiemateriaal is en blijft de Bijbel de hoofdbron en ons uitgangs punt. Hier moeten steeds onze schetsen- bundels op terug kunnen vallen en ook moeten zij er altijd op gericht zijn onze kennis van de Bijbel te vergroten Dit o.m zei de heer G. J. van 't Spijker op de zaterdag in het Geref. Jeugdhuis ge houden besturenconferentie van Geref. J.V.'s uit het rayon Leiden. „Ons studiemateriaal en hoe daarmee te werken" is een onderwerp van nog altijd groot belang. Na 1945 is de Geref. Jongelingsbond met een aantal bundels voor de verenigingen uitgekomen Deze bundels waren echter maar een nood oplossing en zeer zeker niet geschikt voor jarenlang gebruik. Gelukkig is in het najaar de bundel ..Stramien" ver schenen, die tot de z.g. stambundels be hoort, waaromheen het andere schetsen- matertaal is gegroepeerd. Al dit materiaal dient op een goede wijze gebruikt te worden. Speciaal wees spreker hierbij op het rooster, dat door het bestuur moet worden samengesteld. Uitvoerig stond hij vervolgens stil bij de vergadertechniek. De nieuwe schet- senbundels lenen zich heel goed voor toe passing van vergaderteohnieken, die de laatste Jaren naar voren zijn gekomen. Van de 7 soorten, die hij noemde, prees hij de bespreking in discussiegroepen zeer aan. Ook de opdrachtenmethode biedt vele mogelijkheden, vooral op die verenigingen, die met jonge leden wer ken. Een uitvoerige discussie ontlokte deze inleiding. De traditionele brood maaltijd ontbrak ook ditmaal niet. 's Avonds werd het meer ernstige ge deelte opzij gezet. Muziek en poëzie vul den de avond. De conferentie, die onder leiding stond van de heer Leen Meyer, voorzit ter van het rayon, trok zeer grote be langstelling. Ds. C. v. d. Weele bedankt voor beroep Ds. O. v. d. Weele. ohr. gereformeerd predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep van de Ohr. Geref. Kerk te Op perdoes (N.H.). Is Reïncarnatie noodzakelijk BIJEENKOMST GEÜNIEERDE LOGE VAN THEOSOPHEN Tydens de gisteren in het gebouw Steenschuur 6 gehouden bijeenkomst van de Geünieerde Loge van Theosophen is het onderwerp behandeld: „Is Reïn carnatie noodzakelijk? Reïncarnatie is het leerstuk, volgens hetwelk de mens niet één maal op aarde in een menselijke vorm bestaat, doch telkens na verloop van een rustpoos, in de Theosophie Devachan genoemd, weer op aarde terugkomt om het afge- gebroken leven en werk voort te zetten. Daarbij doorloopt de normale mens een proces van geestelijke evolutie, als voort zetting van de afgesloten evolutie van zijn stoffelijke Vorm. De mogelijkheid tot dit eerste proces berust op het feit, dat de mens een samengesteld wezen is. Paulus gaf een drieledige Indeling: li chaam, Ziel en Geest. Daarbij is de Ziel dat samenstellende deel. dat de boven genoemde evolutie ondergaat. De ver schillende stadiën ervan verklaren ka rakter-verschillen. Want de Geest is universeel, onveranderlijk en bestraalt alles en allen. De evolutie moet de Ziel opvoeren tot een staat waarbij zij zich kan vereenzelvigen met de Geest, de stuwende, ontplooiende drijfveer van een Kosmos. Dit is haar meest wezen lijke plicht. Als wij echter bedenken, hoe gering in één enkel leven de vooruitgang tot vergeestelijking is, dan blijkt daar uit, dat voor de mens, wil hij die plicht als geestelijk wezen vervullen. Reïncar natie onvermijdelijk is. Reïncarnatie houdt in, dat de mens door geen vlucht naar de hemel aan de gevolgen van zijn daden kan ontkomen. „Wat gij zaait, zult gij oogsten", is een diepe occulte waarheid. Het besef, dat wij reïncarne ren, versterkt dus het verantwoordelijk heids gevoel voor onze daden en heeft daarom een geweldige zedelijke beteke nis. Het is diep te betreuren, aldus werd uiteengezet, dat op het Concilie van Constantinopel in 553 de „wijze" kerk vaders het leerstuk van „voortbestaan" tot ketterij verklaarden. Zo werd de leer van de eeuwige pelgrim, de onsterfelijke mens, verminkt en zo verloor reïncar natie haar dynamisch karakter. Het be grip reïncarnatie is door dat besluit voor het Westen als geheel verloren gegaan. Hierbij verloor de mens de voornaamste pijler voor zijn verantwoordelijkheids gevoel en de macht over zijn eigen lot. De lotsbeschikking werd meer en meer in handen gelegd van een willekeurige, vermenselijkte, buitenkosmische God, met gelijktijdig verlies van het menselijke waardigheidsbesef. Het is nauwelijks te overschatten, welk nood lottig gevolg dit kortzichtig besluit der kerkvaders in 553 voor de zedelijke Ver wording der mensheid heeft gehad. Nog steeds grijpt dit verworden meer en meer verwoestend om zioh heen. Aan de kerk ontbreekt de wijsheid en de ruim heid hieraan paal en perk te stellen. Zij heeft de eerste verloren en alleen de Theosophie vermag haar deze terug te geven, aldus werd opgemerkt. Postduivenvereniging „De Vriendenclub" PRACHTIGE INZENDINGEN De Leidse Postduivenvereniging „De Vriendenclub" hield zaterdag en zondag in het clubhuis aan de Clarasteeg haar jaarlijkse tentoonstelling. Ingezonden waren niet minder dan 225 vogels, welke in 16 klassen waren inge deeld. Keurmeester Th. v. Duim noem de het een prima show, speciaal wat be treft vliegtype. met prachtige inzendin gen op kleur en conditie.. Te ongeveer acht uur opende de voor zitter. de heer H. v. d. Luit de tentoon stelling met een hartelijk wooyd van welkom. Hij dankte in het bijzonder de dames Pet en Beekman voor het vele werk dat zij voor deze show hebben ge daan. De hoofdbekroningen waren: beste vo gel van het geheel: W. Vijlbrief: beste oude doffer en oude duif: W. Vijlbrief; beste jonge doffer en jonge duif: R. Pet. Uitslag hoktentoonstelling: 1. R. Pet, 2. N. Bemelman, 3. F. Hofman. De overige uitslagen per klas waren als volgt: Klas I. Oude doffers 500 km en hoger: 1. G. A. L. v. d. Revden, 2. P. Griensveen, 3. H. H. v. Klaveren. 4. W. J. Mark. 5. O. Nekeman; Klas 2. Oude duiven 500 km en hoger: 1. F. Hofman, 2. C. van Dijk; Klas 3 Oude doffers 300- 500 km: 1. W. Vijlbrief, 2. J. Jansen, 3. G. A. L. v. cl. Reyden. 4. R. Pet, 5. N. Bemelman; Klas 4. Oude duiven 300— 500 km: 1. W. Vijlbrief. 2. R. Pet, 3. N. Bemelman. 4. J. Beekman; Klas 5. Oude doffers 100—300 km: 1. L. L. Bax 2. H. v. d. Luit, 3. J. Beekman, 4. H. H. vair Klaveren; Klas 6 Oude duiven 100— 300 km: 1. R. Pet, 2. B. Devile; Klas 7. Oude doffers onbevlogen: 1. F. Hofman; Klas 8. Oude duiven onbevlogen; 1. W. Vijlbrief, 2. F. Hofman; Klas 9. Jonge doffers bevlogen (Blauw Kras) 1. H. v. d. Luit, 2. F. Hofman, 3. R. Pet, 4. A. van Noord. 5. G. A. L. v. d. Revden, 6. J Jansen. 7. C. P. Gijsman; Klas 10. Jonge duiven bevlogen (blauw kras): 1 R. Pet, 2. R. Pet, 3. N. Bemelman, 4. J. Beekman. 5. C. P. Gijsman. Klas 11. Jonge doffers bevlogen (bont): 1. R. Pet, 2. F. Hofman. 3. N. Bemelman; Klas 12. Jonge duiven bevlogen (bont): 1. N. Bemelman. 2. G. A. L. v. d. Reyden; Klas 13. Jonge doffers, onbevlogen; 1. J. Mulder; Klas 14. Jonge duiven, onbevlo gen: 1. L. L. Bax en Klas 16. Jonge dui ven, late jongen: H. Verver. Zes doden bij overvallen Vandaag is uit Bandoeng gemeld, dat een konvooi vrachtauto's, waarmede militairen en ondernemingsarbeiders werden vervoerd, tussen de thee-onder nemingen Pakhawat en Tjiweh, in het zuidelijk deel van West- Java. in een hinderlaag zijn gevallen welke door een bende van 100 opstandelingen was ge legd. Twee militairen en twee onder- nemingsar(0|ders werden nog twee sol daten gedood en twee gewond, toen een bende eenaanval deed op een jeep. wel ke op weg was naar de thee-onderne ming Tjondong. nabij Garoet. Koningin Juliana naar Zwitserland II. M. de Koningin zal met enige vrienden en kennissen zaterdag as. des avonds per trein naar Arosa In Zwitser land vertrekken voor een wintersport vakantie van ongeveer 12 dagen. Prins Bernhard, die zoals hekend de wintersport niet mag beoefenen, stelt zich voor H. M. de Koningin in Arosa te gaan afhalen. DE „TINY" NOG NIET VLOT Het is nog niet gelukt de Nederlandse kustvaarder ..Tiny", die, men zie elders gisteren in de monding van de Humber aan de grond is gelopen, vlot te krijgen. Bij hoog water van vanmid dag vijf uur zal weer een poging gedaan worden. De sleepboot „Titan" blijft in de buurt. De politieke crisis in Indonesië als gevolg van de grepen naar de macht door het leger op Sumatra sleept zich ook vandaag nog voort, terwijl de partjjen, die de regering nog steunen, overleg blijven plegen over het lot van het coalitiekabinet van premier AH Sastroamidjojo. Mohammed Natsir, de leider van de MasjoemI, welke de vorige week haar ministers uit het kabinet heeft teruggetrokken, heeft vandaag de regering gewaarschuwd dat, hoewel zij in het Parlement nog op een meerderheid kan rekenen en met de communisten zelfs op een grote meerderheid de onte vredenheid buiten het Parlement „haar climax nadert". Natsir kreeg de steun van de christe lijke partij, welke heeft bekend gemaakt, dat zij haar pogingen „om de andere coalitiepartijen over te halen tot het gezamenlijk ontbinden van het kabinet en vervanging ervan door een krachtiger regering" zal voortzetten. Tevens deelde deze partij echter mede. dat zij eerst op 26 januari haar definitieve standpunt met betrekking tot de positie van het kabinet zal bekend maken. Op die dag komt de Partijraad bijeen. Ook de katholieken hebben zich uit gesproken voor vervanging van het kabinet door een krachtig extra parle mentair kabinet, zij zijn echter bereid in de tegenwoordige regering te blijven, vooropgesteld dat onmiddellijk stappen worden genomen om haar gezag te her stellen Naar verluidt, hebben de katholieken een krachtige aanbeveling gedaan tot de benoeming van Sultan lïameng- koeboewono tot minister van Defensie, welke portefeuille thans wordt waar genomen door premier Ali Sastroa midjojo. De zgn. „Moslim Liga", waarbij drie Islamitische partijen zijn aangesloten, heeft een reorganisatie van het kabinet voor twee portefeuilles, die thans wor den bezet door de Nationalistische Partij van de minister-president, als absolute voorwaarde gesteld voor het voortzetten van haar steun aan het kabinet, Verzakkende huizen te Vlaardingen 33 gezinnen moeien woningen verlaten (Speciale berichtgeving) In 33 Vlaardingse gezinnen werd een gemeentelijk schrijven bezorgd, dat in deze gezinnen grote ontsteltenis te weeg heeft gebracht. In het schrijven werd aan de bewoners meegedeeld, dat zij hun woningen op korte termijn zullen moeten ontruimen en zij zich met spoed tot het Centraal Burcaa voor de huisvesting moeten wenden om elders onderdak te vinden, met als reden de verontrustende verzakkingen die hun woningen vertonen. Het zijn ruime, geriefelijke midden standswoningen, gelegen aan de Park weg, op goede stand, met riant uitzicht en nog geen 18 jaar geleden gebouwd. De houten paalfundering van deze wo ningen blijkt echter niet bestand ge weest te zijn tegen de druk van de on dergrond, die werd weggedrukt bij het aanleggen en ophogen van de Schic- damsedijk en Parkweg. Deze druk heeft de palen onder de voorgevels kennelijk krom gebogen, waardoor de woningen steeds meer voorover zijn gaan hellen. Zo zelfs, dat er tussen achter- en voorgevel van deze woningen hoogteverschillen van 5080 centimeter voorkomen. Het is niet denkbeeldig, dat bij een hevige storm één of meer van deze woningen zullen storten. Deskundigen van de Vlaardingse bouw- politie hebben verklaard, dat aan slopen van de 22 woningen niet zal zijn te ont komen. Het zal geen eenvoudige taak zijn de 33 gedupeerde gezinnen op korie termijn elders onderdak te verschaffen. Deze partijen, de Nahdatoel Oelama, de Perti en cïe PSII eisen de vervanging van de minister van Buitenlandse Za ken. Abdoelgani, die van overtreding der deviezenvoorschriften wordt verdacht, en de benoeming van een minister van de fensie. Bovendien zou de Perti te ken nen hebben gegeven mogelijk genood zaakt te zullen zijn in elk geval haar minister uit het kabinet terug te trek ken, met het oog op de eisen daartoe van haar kiezers in Sumatra. Politieke waarnemers zeiden vandaag, dat een groep van de „Moslim Liga" thans zou overwegen aan de PNI voor te stellen gezamenlijk te besluiten tot het aftreden van het kabinet, waarna het dan zou kunnen aanblijven als demis sionair kabinet. Men zou zich hierover definitief willen uitspreken na de rege ringsverklaring, welke premier Ali Sa stroamidjojo op maandag a-s. voor het parlement zal afleggen. Majoor Samosir in Djakarta Majoor Samosir, de commandant van het derde regiment infanterie in Noord- Sumatra (Tapanoeli) is gisteren in Dja karta aangekomen, om zich te melden bij de chef-staf van het leger, generaal- majoor Nasoetion. Zoals bekend, weigert majoor Samosir het gezag van de nieuw benoemde ter ritoriaal commandant van Noord-Su matra, overste Djamin Ginting te erken nen. „Oude leeuw" „Eisenhower ziet, dat de Britse leeuw, die nog kort geleden talrijke Aziatische en Afrikaanse volkeren vrees inboezem de, oud geworden is, verzwakt, en na zijn stem nu in Egypte ook zijn staart heeft verloren. Om die leeuw, om het Brits- Franse imperialisme te vervangen dringt het Amerikaanse imperialisme zich in het gebied van het Nabije en Midden- Oosten", aldus de Sovjetrussische lei der Kroesjtsjef zondag op een vergade ring in Tasjkent. Sprekend over de „Eisenhower-leer" voor het Midden- Oosten, zei de Russische leider: „Er zijn al veel van dergelijke doctrines geweest, die gericht zijn tegen de Sovjet-Unie. Maar al deze doctrines en voorspellingen faalden. Eisenhower doet het voorkomen alsof het de Sovjet-Unie is, die dit ge bied (het Midden-Oosten) wil veroveren. Het moet een grote fantast zijn, die de Sovjet-Unie van dergelijke dingen be schuldigt." ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria C., dr. van G. P. Koek en P. van der Lubbe; Wllhelmdna M. J., dr. van H. C. Schrader en Ch. C. Arken- stijn; Sibella, dr. van F. van der Loo en R. S. de Bres; Anna .A., dr. van C. M. Versteegen en M. J. A. Kouwenhoven; Fhilippus, zn. van P. Jongbloed en J. P. Noorrt; Cornelia J. L., dr. van J. H. de Koning en C. M. van Rooden: Josina G., dr. van G. J. van Diemen en E. J. van der Poel; Johanna C., dr. van A. Th. Berg en Joh. C. van der Hulst. Ondertrouwd: P. N. C. Rulgrok. 32 Jr. en P. M. M. van der Poel 27 jr.: A. Ver hagen. 22 Jr. en C. C. Overdevest. 23 jr.; H. van Brugge, 19 Jr. en J. H. van Haas trecht. 20 jr. Getrouwd: C. L A. de Groot en A. G. van Diemen; C. W. van Velzen en J. A, Ammerlaan. Het aftreden van Sir Anthony \rold Macmillan nam de plaats in Eden heeft het personeel van het van dat van Anthony Eden in de ll'/lOC/ïfin/Irtl/T/lll m 11 c n r i in m -> .u-rtm, m n r 11 'assenbeeldenmuseum Madame Toussauld" te Londen heel wat werk bezorgd. Het beeld van Ha- groep van ministers. Réchts op de achtergrond Macmillan. Sinks Sir Anthony Eden wordt weggedragen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7