CHAUFFEUR Selwyn Lloyd is als minister gehandhaafd BLOEMLUST TROK YEEL BEZOEKERS In veilinghal Zoeterwoudseweg microkorfbal veilig voor regen Ie-VERKOOPSTER KANTOORRUIMTE 1% VenJzcuSe TEEKEXS 135 TEEKENS' slagerijen ENERGIEK PERSOOM, MAANDAG 14 JANUARI 1957 Tegen „toenemende verroomsing" PROTESTANTEN OVER BURGEMEESTERS BENOEMING (Van onze Haagse redactie) Drie predikanten hebben zaterdag avond in een stampvolle Nieuwe Kerk aan de Duinstraat te Scheveningen een getuigenis afgelegd over de be noeming van een r.-k.-burgemeester in Den Haag. een getuigenis, die niet de persoon van de burgemeester be trof, doch het verschijnsel van de „toenemende verroomsing", zoals een der predikanten het uitdrukte, een verschijnsel dat niet alleen de Haagse burgerij, maar het gehele Nederland se volk raakt. Tegen net einde van dit „uur der be zinning" besloot men een telegram naai de minister van Binnenlandse Zaken te zenden met de volgende tekst: „De samengekomen protestanten in de Nieuwe Kerk te Scheveningen spre ken er hun ernstig leedwezen over uit dat, zonder genoegzame aanwijsbare redenen, voor de gemeente Den Haag een Roomse burgemeester is benoemd" Sprekers op deze bijeenkomst waren ds. A. J. de Jong. hervormd predikant in Scheveningen. ds. J. C. van Ravens- zwaay, chr. ger. predikant te Scheve ningen en ds. L. Lagerweij. hervormd predikant te Den Haag. Dure stalling Een houder van een rijwielstalling in Apeldoorn is wel bijzonder royaal be taald voor het stallen van een fiets. Een jeugdige Apeldoorner betaalde hem na melijk met twee gouden tientjes, ver moedelijk in de mening verkerend dat hij twee stuivers had gegeven. De eige naar van de rijwielstalling is dit feit bij de politie komen melden. De twee tientjes zijn van het jaar 1877 en ver toonden de beeltenis van Koning Wil lem III. De politie is er uiteraard zeer benieuwd naar. hoe de jongen aan de kostbare geldstukjes kwam. De naam van de jongen is niet bekend, omdat de ontdekking pas werd gedaan toen het rijwiel allang was opgehaald. Verwacht wordt echter dat de eigenaar van de geldstukken zich wel bij de politie zal komen melden. Vertoning van films in televisieprogramma's VOORLOPIG ALGEMENE TOESTEMMING Over de toelating voor de vertoning in de Nederlandse televisieprogram ma's van films, die door de centrale filmkeuringscommissie niet voor alle leeftijden zjjn goedgekeurd, is een bespreking gehouden tussen de Staats secretaris van O. K. en W., mr. Höp- pener en een delegatie van de Neder landse Televisie Stichting, waarin alle omroepverenigingen vertegenwoordigd waren. Het resultaat van dat onderhoud is geweest, dat de Staatssecretaris voor 1957 er mee heeft ingestemd dat de verantwoordelijkheid voor het uitzen den van films, toegelaten voor vertoning aan personen van 14 jaar of daarboven, in nog sterkere mate wordt gelegd bij de N.T.S. en alle omroeporganisaties, die ingevolge het televisiebesluit over zendtijd beschikken. De Staatssecretaris zal tijdig op de hoogte worden gebracht van de films, waarvan het voornemen bestaat deze uit te zenden, om daardoor gelegenheid te bieden voor voorafgaand overleg, zo daartoe aanleiding bestaat. Van de zjjde van de N.T.S. is voorts toegezegd de films, die minder ge schikt zijn voor vertoning aan jeug dige kijkers, niet voor 21 uur uit te zenden, waarbij voorts i6 afgesproken, dat eenzelfde gedragslijn zal worden gevolgd bij het vertonen van toneel stukken en andere programma's, wel ke daartoe aanleiding geven. Het bovenstaande komt neer op een voorlopige algemene toestemming, op grond van artikel 4 derde lid van de Televisiebesluit 1956, tot het uitzenden van films, die niet voor alle leeftijden zijn toegelaten, mits aan evengenoemde voorwaarden is voldaan. Londen laat zich niet door Nasser wet voorschrijven (Van onze correspondent in Londen) De Britse premier Harold Macmillan heeft, na zondagavond door Koningin Elizabeth in Buckingham Palace te zijn ontvangen, vandaag de samenstelling van zijn nieuwe regering bekend ge maakt; het betreft hier de ministers, die deel uitmaken van het kabinet, welks aantal van 19 op 18 is teruggebracht. In het Engelse systeem zijn er echter noz 19 ministers zonder kabinetsrang en ver der nog ongeveer 40 onderministers. Da reorganisatie van dit deel der regering is nog aan de gang. De voornaamste functies worden nu bekleed door Macmillan (minister-pre sident Selwyn Lloyd, die gehandhaafd is aan Buitenlandse Zaken; Butler (Binnenlandse Zaken); Lennox Boyd (Koloniën, onveranderd); Eccles (Han del, voorheen Onderwijs)Duncan Sandys (Defensie, voorheen Volkshuis vesting). De gemiddelde leeftijd der mi nisters is thans 53 tegen 55 in het vorige kabinet. De nieuwe ministerlijst is allerminst indrukwekkend, want er is aan de top, op een enkele onbelangrijke uitzonde ring na, slechts één verschuiving en geen sprake van een ingrijpende ver nieuwing, welke algemeen noodzakelijk werd geacht. Mogelijk zal nieuw bloed worden toegevoerd in de lagere regionen De grootste verrassing is het feit, dat Selwyn Lloyd zijn functie aan Buiten landse Zaken behield. Dit betekent, dat de regering niet bereid is inzake Suez „schuld" te bekennen, anders dan door Edens aftreden zelf. Volgens ingewijden zou bij diens heengaan de politieke factor inderdaad niet de doorslag hebben gegeven. De Britse regering voelt er kennelijk niets voor om wat de samenstelling van het kabinet betreft zich door Nasser de wet te laten voorschrijven. Selwyn Lloyd kreeg vaak het verwijt te horen, dat hij niet meer dan een spreekbuis was van Eden, omdat hij vroeger onder hem had gediend, toen deze minister van Buiten landse Zaken was. De vraag is of Selwyn Lloyd thans door Macmillan meer arm slag zal worden gegeven. RECHTZAKEN Jeugdige moordenaar 24 januari voor Rechtbank (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen zal de Haagse advocaat mr. Philip C. M. van der Ven de verdediging voeren van de thans 15-jarige Haagse ambachtscholier, die op 6 juni van het vorige jaar de zeer geruchtmakende moord pleegde op de 54-jarige hoofdagent van politie A. J. Ax. Daar verdachte de 18-jarige leeftijd nog niet heeft bereikt, zullen de deu ren tijdens de zitting gesloten blijven. Aan de jongen wordt tenlastegelegd dat hij de moord heeft gepleegd na kalm beraad en rustig overleg. Zoals bekend, heeft de jeugdige dader, onder het voorwendsel aangifte te komen doen van de vondst van een vulpenhouder, in het politieposthuis Zuiderpark de hoofdagent Ax, die in schrijfhouding over de tafel gebogen zat, onverhoeds met een bijl de schedel ingeslagen. Daarna nam de jongen van de kapstok de koppel met pistool van de heer Ax weg, om zich schielijk met zijn buit naar de Haagse binnenstad te begeven. Door knap speurderswerk van de Haag se recherche kon de jonge misdadiger nog dezelfde avond in zijn ouderlijk huis aan de Gietenstraat worden ge arresteerd, waarbij hij overigens nog trachtte een rechercheur neer te schie ten. hetgeen gelukkig mislukte, doordat hij de loop van het automatische pistool niet ver genoeg naar achteren had Af klem te zitten tussen het magazijn en de kamer. De geestvermogens van de jongen zijn tijdens het vooronderzoek onderzocht door een psycholoog en een psychiater. Omtrent de uitslag dezer onderzoekin gen zijn rapporten opgemaakt, die tij dens de terechtzitting zullen worden behandeld, opdat de Officier van Justi tie bij het stellen van zijn eis ten aanzien van straf of op te leggen maat regel, rekening kan houden met de mate van toerekeningsvatbaarheid van de jeugdige verdachte. Waarde neer bewezen De waarde van het microkorfbal in de wintermaanden werd zaterdag weer eens overduidelijk bewezen. Terwijl de vele regenbuien zaterdag het spelen buiten op zijn minst zeer onaangenaam zou hebben gemaakt, zo het al had kun nen doorgaan, konden de junioren, derde en vierde klassers van de CKB naar hartelust hun sporthart ophalen in de veilinghal aan de Zoeterwoudseweg. Aan enthousiasme was geen gebrek. Met een pauze van één minuut tussen de ver schillende ronden werden er 42 korte wedstrijden gespeeld. Het districtsbestuur Z.HJNrd. stelt het trainingsreglement in deze wedstrijden steeds voorop. Bovendien wil het het contact tussen de versohillende ploegen bevorderen. Daarom werd er ook dit maal niet óm prijzen gespeeld. Wanneer men denkt, dat dit de sfeer of het ent housiasme zou kunnen beïnvloeden, dan heeft men verkeerd gedacht. Er werd zeer fel om de punten gestreden in de grootste spanning, want vaak ontliepen de krachten elkaar bijzonder weinig. 's Middags speelden in 3 groepen de junioren en in 2 daarvan werden acht tallen van Ons Eiland eerste. In de A- groep zelfs met de volle winst, 6 p., ge volgd door Warmond en Pernix met elk 3 p. Velocitas bleef puntloos. BRIDGE Leidse Bridgeclub DDS De uitslagen van de 4e ronde van de Viertallen-competitie luiden als volgt: Groep A: team mevr. Visser wint van team v. Berge Heng. met 56 m.p.; team Baggen wint van team Kuilman met 28 m.p.: team Verboogwint van team Lautenbach met 14 m.p. Groep B: team mevr. Reekers wint van team Parmentier met 19m.p.; team Lancel gelijk tegen team mevr. Verstraa- ten (2 m.p. voor L.); team Krul gelijk tegen team mevr. Aalbersberg (00). In de Groep A leiden de teams mevr. Visser en Baggen, beiden met 7 m.p. uit 4 wedstrijden, met een voorsprong van 3 m.p. op de no's 3 en 4. In de groep B gaat het team mevr. Reekers ongeslagen aan de kop met 8 m.p. uit 4 wedstrijden, gevolgd door de teams Krul en Parmentier, elk met 5 m.p. uit 4. TOP (Sassenheim) was in B Juist iets sterker dan zjjn tegenstanders en werd met 4 p. eerste. 2 en 3. Pernix A en Fluks B; 4e Warmond 2 p. In C bood Fiks goede tegenstand aan Ons Eiland B, dat met 5 p. eerste werd. De Oegstgeestenaren werden tweede met 4 p., gevolgd door Pernix B met 2 p. en Velocitas met 1 p. In de 4e kl. B won Fluks (Noordwijk) alle 3 wedstrijden (6 p.); 2. en 3. Pernix en Warmond met 3 p.; 4. Velocitas 0 p. De 3 ploegen in 4A behaalden alle 4 p. De doelcijfers wezen de volgende volgorde aan: 1. TOP: 2. VES; 3. DES. Eveneens veel strijd was er in de 3e kl. In A ging het tussen DES en Fluks, waarbij de Delftenaren met 5 p. eerste werden. Fluks behaalde 4 p. en VES 3 p. In B won Pernix met 4 p. de strijd. Fiks en Warmond deelden met 3 p. de 2e en 3e plaats, terwijl DES met 2 p. laatste werd. Half miljoen voor Technische Hogeschool SCHENKING VAN BEDRIJFSLEVEN. Het Nederlandse bedrijfsleven heeft zaterdag aan de Technische Hoge school te Delft een bedrag van een half miljoen gulden aangeboden, be stemd voor de inrichting van de aula, welke te zijner tijd in de nieuwe Tech nische Hogeschoolwijk zal worden ge bouwd. Nadat de conrector van de Technische Hogeschool, prof. dr. R. Kronig zjjn Diesrede had uitgesproken, voerde dr. L. Neher, voorzitter van het Koninklijk In stituut van ingenieurs, het woord. Mede uit naam van de vereniging van Een prachtige actiefoto uit Grie kenland. Het is een spelmoment uit de wedstrijd tussen het Tsjechische team Spartak en de Griekse club Panathianaikos. WIELRENNEN Swift-Combinatie De uitslag van de gisteren gereden cycle-cross luidt als volgt: 1. J. v. Wetten; 2. L. Sikking; 3. Th. de Vroomen; 4. B. Zoet; 5. N. Kooien. Brand in grootste strokartonfabriek In de machinekamer van de grootste strocartonfabriek van Europa „De Eendracht" te Appingedam. is gister' morgen om zes uur brand ontdekt. Vrij ernstige schade is aangericht door deze, vermoedelijk door kortsluiting ontstane, brand waarbij aan de scha keling en kabels van de eigen elektri sche centrale aanzienlijke verwoestin gen werden toegebracht. De fabrieksbrandweer kon met schuim en koolzuurblussers het vuur niet mees ter worden. De brandweer te Appingen- dam bluste de brand met twee mist- blussers. Aangezien het licht in de fabriek was uitgevallen moest de brandweer werken bij het licht van elektrische toortsen. Een deel van de fabriek, die ongeveer 300 werknemers in dienst heeft, zal voorlopig zonder stroom staan. De stroomvoorziening van de fabriekswo- ningen is eveneens gestagneerd, terwijl het gemaal van de persleiding Appinge dam—Delftzijl, die afvalwater van het bedrijf wegstuwt, is stilgevallen. De directie van „De Eendracht" treft maatregelen om de stilstand in het be drijf zo spoedig mogelijk op te heffen. Delftse ingenieurs bood hij de Hoge school het geschenk aan, dat bijeen is gebracht door verscheidene bedrijven, instellingen en Delftse ingenieurs. De president-curator van de Techni sche Hogeschool, dr. C. L. van der Leeuw dankte voor het geschenk, dat hij zag als een symbool van de verbondenheid tussen het bedrijfsleven en de Techni sche Hogeschool. De rector-magnificus. prof. dr. O Bottema sloot zich bij dit dankwoord aan. De belangstelling voor de fraaie Bloemlusttentoonsteüing in Lisse, waarvan de deuren zaterdagavond voor de laatste maal gesloten werden, heeft de verwachtingen overtroffen. In totaal kwamen er ongeveer zeven en een half duizend bezoekers. Vele van hen werden ongetwijfeld ook aangetrokken door de mechanisatieten- toonstelling. waarop eveneens tegen de verwachtingen tn goede zaken werden gedaan. Vooral de rooimachine stond in het middelpunt der belangstel ling. Nu de show te Lisse achter de rug is, gaan de gedachten alweer uit naai de volgende expositie van Bloemlust, welke, zoals bekend, voor de eerste maal in het buitenland georganiseerd zal worden en wel in Keulen. Uit de ge sprekken deze week in Lisse gevoerd, kan worden opgemaakt, dat ook uit Ne derland veel bezoekers verwacht kunnen worden, waarschijnlijk meer dan ooit in Lisse aangetrokken zouden kunnen wor den De kans is groot, dat de expositie in Keulen geopend zal worden door de Westduits-e Bondskanselier, dr. Ade nauer in tegenwoordigheid van de Nederlandse minister van Landbouw, dr. Mansholt. Nederlandse landbouwers naar Brazilië EEN DERDE KOLONIE? In Brazilië en Zuid-Amerika bevinden zich Nederlandse kolonies in Carmabi en Gastrolandi. Het ligt in de bedoeMng op een iiPOO hectare groot gebied, 60 km ten noorden van Carmabi. een derde Nederlandse kolonie te stichten. Dit is op een te Lunteren, door de plaatselijke land bouworganisaties belegde bijeenkomst, medegedeeld door de heer J. Dusseljee. die direct na de oorlog naar Brazilië is geëmigreerd, doch nu tijdelijk in een pension in Lunteren verb.ijt't om onge veer 200 jonge Nederlandse landbouwers te animeren voor een nieuwe toekomst in Brazilië. De Braziliaanse regering is bereid ce grond die van goede kwaliteit is, voor f. 100.per hectare aan emigranten te verkopen: zij wil bovendien op aanne melijke voorwaarden kredieten verlenen voor de bouw van eigen boerderijen. Emigranten, die over ongeveer 25 mille beschikken, kunnen zich. volgens de heer Dusseljee. direct vestigen op een eigen boerderij met een bedrijf van plm 100 hectare. De eerste Nederlandse kolonie werd omstreeks 1910 door de Nederlandse fa milies Voorsluis en de Geuze te Car mabi gesticht en na een moeilijke be ginperiode volgde door nieuwe vesti gingen en mechanisering van de be drijven een pericde van grote bloei. Na de oorlog werd te Gastrolande de tweede kolonie gevormd, die nauw met de eerste bleef samenwerken. Voor het stichten van een derde Ne derlandse nederzetting wil de heer Dus seljee contact opnemen met de Neder landse emigratiedienst. Wapenhandel op de Yeluwe LANDBOUWER IN ARREST De Edese politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een landbouwer te Lunteren (gemeente Ede), wegens handel in vuurwapens en munitie. Twintig personen, die wapens van hem hadden gekocht, kregen eveneens een proces-verbaal. Het was de politie opgevallen, dat er op de West-Veluwe vrij veel pistolen en revolvers zonder vergunning voorhanden waren. Toen er voldoende aanwijzingen waren, dat de landbouwer er in handel de, deed de politie een inval op zijn bedrijf, waarbij assistentie werd ver leend door met mijndeteotors uitgeruste manschappen van de Mijnopruimings- dienst, om het zoeken in de hooibergen, loodsen en schuren wat te vergemakke lijken. Dank zij de „detectors" vond men tenslotte onder in een hooiberg een pistool, een revolver en een kist met. patronen, waarna de man bekende in de afgelopen tijd tal van vuurwapens te hebben verhandeld. Nog ongeveer 20 pistolen en revolvers, alsmede een par tij patronen konden bij verscheidene personen op de Veluwe worden achter haald en in beslag worden genomen. De man kocht de wapens op van hier te lande verblijvende Amerikaanse, Canadese en Engelse militairen. GEVRAAGD: in VLEESWAJtENlBEDRIJF. Aanmelden: GELDERBLOM - Noordeinde 37, Leiden TE HUUR in Leiden een grote nieuw ingerichte met zonodig aangrenzend directie-kantoor. Totale oppervlakte plm. 100 m2., zonodig uit te breiden met nog 100 m2. Brieven met vermelding van branche onder no. 8769 aan het bureau van dit blad. KONINKLIJKE FABRIEKEN N.V. ZAANDAM Voor enige jonge mensen van 23-27 jaar met een goede schoolopleiding (Mulo, H.D.S. of H.B.S.) hebben wij een plaats beschikbaar in enkele verkooprayons (Twente, Zeeland, Haarlem, Bollenstreek). Zij zullen na een korte opleiding geplaatst worden ah vertegenwoordiger Enige ervaring in de verkoop van kwaliteitsartikelen aan de detailhandel, bij voorkeur in de levensmiddelen branche is gewenst. Voor een uitstekende kracht is het in de toekom mogelijk een hogere functie te verwerven. Eigenhandig geschreven brieven, vergezeld van ei pasfoto met vermelding van leeftijd, opleid int ervaring en referenties, worden gaarne ingewaclr onder LD 5705 bij de afd Personeelszaken, West zijde 103 te Zaandam. GEVRAAGD Analiste zoekt een ruime gestoffeerde kamer met stook - en kookgelegenheid. Br. onder no. 6197 k bur. van dttt blad. Thuiswerk gevr. door dame. Br. onder no. 6210 k bureau van dit blad. Zit-slaapkamer gevraagd m. was- en kookgelegenheid voor meisje van werkende stand. Br. onder no. 6272 k bur. v. d. blad. Q Echtpaar met baby, man studerend, zoeken voor tij delijk gestoff. of ongem. ka mer, liefst meit keuken of kookgel. Br. onder no. 6231 k bureau van dit blad. B Schip gevraagd, moet ge schikt zijn om woning op te bouwen. Br. letter E Boekh. Emeis, Voorschoten. Meisjes of geh. vrouwen ge vraagd voor de mangeQi, v. hele of halve dagen, hoog loon, verg. reiskosten. Wasserij ,,Ancro", Voorstraat 33. Voorschoten. f) Tel. 23261, dit Is ons num mer. Gevr. meubels, inboedels, zolderopruimingen, kronen, ko perwerk. badenbrandkast, antiek, schilderstukken, bu reaus en aMe voorkomende goederen, W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o V. en D let op tel 23261. Net dagmeisje of andere hulp gevraagd Mevr. v. d. Han del. Oranjelaan 22. Oegstgeest (tramhalte Leidse buurt), tel. 20402. Flinke werkster gevraagd v. 2 of 4 ochtenden per week door Mevr. Voorwinden. Thorbecke- I straat 24 p Ter overname gevr. hand- of e'ek-tT. naai mach. In goede st. Er me? omschrijving en prijs- cog- Koekebakker. War- r Jwpg 32 Oegstgeest. P Bankel bakkersleerling of 3e bediende gevraagd. Brood- en banketbakkerij P. Zaanen, Deutz&traat 8, te-lef. 201034. AANGEBODEN Blonk's Autorijschool, Nleuw- straat 3341. tel. 30600. Lessen in nieuwe Volkswagen Overal vraagt U. b(j Was senaar slaagt U voor opklap- bedden, tuimel bedden enz. Dekplanken met gordijnrails maken wij zelf vanaf f 18.50. Ruame keuze! Prima twee-pers. spiralen vanaf f 15.Janvos- sensteeg 60, tel. 20143. Aangeboden: gem. zit-slaap kamer, gas, water en stookge- legenheld aanwezig, liefst per soon b.b.h.h. Nassau laan 40, Oegstgeest. I Te koop z.g.a.n. 1-pers. spi raal. ultneemb. onderstel plus matras. Tussen 1818.30 uur hedenavond. Vreewijkstr. lil. Te ruil aangeb. „Puch" 250 cc. v. goede bromfiets. Dinsdag avond van 1818.30 uur Vree- wijkstraat 11. B Aangeboden een gein. kl. zlit- cn slaapkamer lm modierne flat voor dame, liefst b.b.h.h. Br. no. 6207 k bur. v. d. blad. Hout, board en triplex, ronde stokken enz. enz. Des kundig adivies aan knutselaars. Firma B. en C. Rosdorff, Hoef- straat 65 t.o. Garenmairkt. tel. 20953. Wij bezorgen aan huis. B Net meisje biedt zich aan, 24 Jaar, voor intern. Br. onder no. 6205 k bur. van dit blad. In het schuimrubber- en Plastichuis, Mare 70 vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuinjplas- tio, geschikt voor aMe doel einden, ono ver tref bare veer kracht .onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop, tel. 32862. Wasdag en regen. Huurt een droogmaohine voor f 1. Een ideaal in ons klimaat. Plasmeyer. Storm Buyslngstr. 33. tel. 32-178. Slagerij Pieterse. Woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rook worst f 0.32 p. 100 gram, f 0.75 p. 250 gram, f 1.35 p. 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 per 100 gr. Herenstraat 29. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol man. Hekkelaa-n 223, Den Haag, tele foon 144501'. Aangeb. In zeer goede staat zijnde Singer trapnaaimachine, inklapb.. ringspoel. Tel. 21777, De Sl-tterlean 14(5, Lelden. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f89.50. was-' machine f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betal ingVrij bl ij vende demonstratie. C.M.F. fa-briete- kautoor Spui 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34 91; b. g. g. 14.53.96. Iedereen is enthousiast, als wij Uw matras overtrekken met damast, één-pers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden - taplj tenmagazljinMare 98; Vrouwensteeg 9, Telef. 23913. I Zo goedkoop slaagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f 26.50. De Kleine Winst., Haarlemmer straat 51,, Leiden. Kolenzeven passend op Uw vuilnisbak, p. st. f 2.40, kachel pijpen, ellebogen, haardaan- sluitingen, miica, kachelikit, -kachels, haardkachels, roltous- haard, wasformuispotiten, roos ters en <11 v. onderdelen. A. J. Hairtwljk, N-we Beestenmarkt 7-9. Lelden, tel. 26627. Aangeboden Singer salon- kast-toapnaaimach. als nieuw Ver beneden kostprijs. Elektr. Gazelle naaimachine, compleet met draaiapparaat, als nieuw, prijs f 185.Inzinkbare Sin ger trapnaaimachine, in zeer goede staat, billijke prijs. He renstraat 23. Leiden. Spoed. Vertrek Philips radio van 1056, type BX 3-10A voor f 95.Ru-ton sleestofzuiger. 12-5 V., 3 maanden oud van f 1-55 voor f 80. Alexanderstr. 7. Dames! Bont jasjes kort en lang, vanaf f 2.p. w. Onze coupeur kom-t U ook met onze collectie aan huls bezoeken. Str. geheimhouding Br. no. 8794 k bur. van dl-t bl-ad. I Te koop aangeb. (compleet) inventaris schoenmakerij. Kerk straat 60. Katwijk Rijn. I Solex Standaard f 333.p. m. f 17.30, Solex de Luxe f 395.- p. m. f 20.24, inclusief All Rls-k verzekering. Service Station Gebr Huisman. Hogewoerd 66—68. telef. 34 292. D Iedereen 'ii schrijfmachine, telmachine reeds van-af f3 p. m. Geheimhouding verze kerd Vraagt vrijblijvend in lichtingen. Br. «10. 879-5 k bur. van- dit blad. Aangeb. gasfornuis, radio. elek. wasmaoh., geluidsf-ilmpro- Jector, pairelscherm. alles als nieuw, hand-- en trapnaai machine. prima trap- en h-and- naaimachine. a>ls nieuwe Jaloe zieën. modern dressoir. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9 t/o V. en D.t let op tel. 28261. Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buy- singstraat 33. tel. 32173. Opruiming. Als u zelf nu meubelen wilt bekleden,, dan hebben wij zeer voordelige coupon# van prima kwaliteit, byna voor niets. Corpel Wo ninginrichting, Nieuwe Rijn 28. DIVERSEN Kennismaking. Ser. Jonge man, 29 Jaar, in bezit van wo ning, zoekt kennismaking met eenvoudig net meisje of Jonge vrouw. Br. met foto op erew. ret. onder no. 6273 k bureau van dit blad. Net meisje zoekt nette vriendin, oud 19 20 jaar. Liefst groot van postuur. Houdt van dansen Br. onder no. 6229 bureau van dit blad, Uw kindermiddag slaagt met Poppentheater „De Zwarte Kat". Utr. Jaagpad 37. Leiden. Woningrull. Aangeb wordt: woonhuis (grote kamer, klei nere kamer, mooie keuken etc vrij wonen en toelage. Goede stand. Gevraagd wordt kleine woning op goede stand. Br. no 6214 k bur. van dit bl-ad. Wonlngruil. Gevr. ruime wo ning te Katwijk a/Z, liefst met garage. Aangeb. ruime 5 kamer flat In Leiden. Br. onder no. 6204 k bur. van dit blad Verloren, zaterdagavond 11 uur. leren bruine dames handschoen, gaande v. Luxor- theater naar station Terug bez. tegen bel. Marislaau 3, 2 x bellen bij Schuttersveld. B Rullen. Centrum der stad, vrij benedenhuis, bevatt. 3 ka mers (kabinet), zolder, keuken, kelder. Liefst voor bovenwoning even groot of iets groter Br. no 6286 k bur. van dit blad Huwelijk. Jonge arbeider zoekt langs deze weg ernstige kennismaking m. Jonge vrouw, pg., 3643 J. Br. no. 6282 k our. vain dit blad. ■mn TAST TOE 'T IS VAN MM# Zorgt met het koude weer voor een extra lekkere maaltijd en vooral, door onze RECLAMEPRIJZEN, nu iedere dag vlees erbij. WOENSDAG 500 gram gehakt (half om) 1.28 DINSDAG 500 gr. verse worst 1.38 500 gr. hachee vlees 1.38 200 gram hamworst 0.58 250 gram leverworst 0.58 DONDERDAG 500 gram doorregen RUNDERLAPPEN 1.28 500 gram GESMOLTEN RUNDVET 0.68 200 gram HA.AG SE LEVERWORST 0.48 Verrassende weekaanbieding: 1(10 gr. H.AMSPEK en 100 gr. TONGENWORST 0.75 0.40 1.60 1.25 0.70 500 gram DOORREGEN RUNDERLAPPEN 500 gram VARKENSPOOTJES 500 gram PEKELSPEK 500 gram HAMSGHIJF 500 gram NIERVET HAAL AL DIT LEKKERS BIJ: MARE 90 MARE 94 35 jaar. zoekt werkzaamheden. De gehele week beschik/baar, doch liefst niet aan vaste uren ge bonden. Eventueel luxe auto beschikbaar. TELEFOON 31608. GEVRAAGD welke gedeeltelijk werkzaamheden in onze fabriek moet verrichten. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 8810.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6