Men wil ook ondersteunende leden laten deelnemen aan KNVB-pool Hogere afdraeh aan c lubs Matanovic verdedigde eerste plaats met succes STANDPUNT KNAU INZAKE WEDSTRIJDEN TEGEN RUSSEN Greetje Kraan hield opnieuw Cocky Gastelaars achter zich SCYLLA VERLIEST VAN QUICK Zo speelden de „profs" en zo staan ze er voor MAANDAG 14 JANUARI 1957 Districten vergaderden over de voetbalpool De verenigingen, ingedeeld in district West 2 van de K.N.V.B.,gaan in principe accoord met de stichting van een voetbalpool in K.N.V.B.-verband. Het desbetreffend voorstel van het bondsbestuur werd tijdens de zaterdagmiddag in „Amicitia" te Den Haag gehouden vergadering - geleid door de heer N. G. M. van Wijk - met op één na alge mene stemmen aangenomen. De tegenstem wc De amendementen beoogden een hogere afdracht aan de verenigingen (voorgesteld werd 46 procent van de bruto-ontvangsten), een inzet van tien cent per kolom (voorgesteld was 25 ct. per kolom) verlaging van de leeftijdsgrens en de instelling van een limiet van f 5.per week per deelnemer (Lp.v. het voor gestelde limiet van f 1.50)voorts - en dat was het belangrijkste punt - wenste men het mogelijk te maken, dat ook ondersteunende leden van de verenigingen aan de pool zouden kunnen deelnemen. banden verbonden met onze werken de leden, dat deze groep thans moet worden uitgeschakeld. Om deze re den zullen wij ons verder van com mentaar en kritiek op het KNVB- voorstel onthouden, ons uitdrukke lijk het recht voorbehoudend ons ei gen werk op de thans gebruikelijke wijze voort te zetten. Iedere vereni ging laten we hierbij volkomen vrij om zich of bij de KNVB-pool of bij ons aan te sluiten zn ook nieuwe verenigingen zullen geicoon door ons worden aanvaard. Wij verklaren ech ter met nadruk, dat, indien onze op zet mag slagen en als onze samen werking later, bij een andere politie ke constellatie mocht uitgroeien tot een nationale pool, wij de KNVB reële medezeggenschap in onze za ken zullen geven. Reeds thans zullen wij ons op korte termijn beraden om ook andere sporten dan alleen voet bal van de baten van ons werk mee te laten profiteren". Noord: onaanvaardbaar De amateurverenigingen van district Noord 'hebben zich zaterdagmiddag in Groningen niet kunnen verenigen met het voorstel van de KNVB om een voet baltoto onder auspiciën van de KNVB in te stellen. Met algemene stemmen werd een resolutie aanvaard, ingediend door mr. J. van Zaayen (Be-Quick), waarin het voorstel van de KNVB on aanvaardbaar wordt genoemd en de bond wordt verzooht contact, op te ne men met de Stichting „De Nederlandse Voetbalpool" en andere poolorganisaties in voetbalverband, teneinde te komen tot een enkele poolorganisatie op voet- balgebied in het land. en op korte ter mijn hierover mededelingen te doen. Kritiek op overheid De heer Van Heusden (Neptunus), die mede sprak namens de „gemeenschap pelijke Nederlandse Amateur Voetbal pool" (gevestigd te Alkmaar), betoogde, dat vele amateurverenigingen door de clubpool uit hun directe zorgen zijn ge raakt. Hij oefende kritiek uit op de overheid, die, zoals hij zei, de clubpools heeft la ten groeien, met als gevolg, dat nu we kelijks bijna 750.000 personen formulie ren inzenden. Het kan nooit de bedoe ling zijn van deze overheid om dit hoge aantal in de toekomst in belangrijke mate terug te brengen, aldus de heer Van Heusden. Hij bepleitte daarom deel name van ondersteunende leden. Mocht de KNVB deze categorie buitensluiten, dan zo deelde hij mede zal de ge meenschappelijke amateurpool volgens de huidige werkwijze doorgaan en een proefproces uitlokken om een uitspraak van de Hoge Raad te verkrijgen. Hij had overigens wel kritiek op het KNVB- voorstel, dat z.i. een aantal praktische bezwaren had. Dezelfde bezwaren werden ook ge uit door mr. dr. Wiarda (Celeritas), lid van de juridische commissie van bij stand van de Gemeenschappelijke Ama teurpool. Hü had van de KNVB, als overkoepelende voetbalorganisatie, een principiële en krachtige houding ver wacht, nu is gebleken, dat de meer derheid van het Nederlandse volk niet afwijzend staat tegenover een voetbal pool. Mr. dr. Wiarda diende tenslotte de bovengenoemde amendementen in. De heer Nys betoogde, dat de KNVB als officieel lichaam moeilijk een andere weg had kunnen volgen. Hij deelde mede, dat in de poolcommissie van de KNVB enkele plaatsen zijn overgehouden voor personen, die betrokken zijn bij de or ganisatie van de huidige clubpools. ,Jn geen geval zal de KNVB de clubpools in enig opzicht tegenwerken, zo ver klaarde hij. De heer v. d. Hoek (afd. Dordrecht) zag moeilijkheden bij de tedhnisohe uit voering van het project. De afdelingen worden z.i. te zwaar belast. Hij kreeg de toezegging, dat de afdelingen voor een aantal werkzaamheden betaalde krach ten mogen aantrekken. Het voorstel werd tenslotte aangeno men. De enige tegenstem vertegenwoor digde de bezwaren van de principiële zaterdagclubs (aangesloten bij het ver bond van Christelijke voetbalverenigin gen in Nederland, en dus niet te verwar ren met de gehele categorie der zater- dagverenigingen) Advies hoogleraren Namens deze groep verklaarde het districtsbestuurslid, J. v. d. Me(jde, dat zjj in het algemeen bezwaren heeft tegen deelname aan kansspelen. Door het Protestants-Christelijke deel van onze bevolking wordt over dit punt echter gevarieerd gedacht, zo zeide hij en daarom is in deze kwestie advies gevraagd aan de professoren Schipper (Vrije Universiteit), Brillenburg Wurth (Theologische Hogeschool te Kampen), Smelik en Van Niftrik (beiden van de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam). Deze hoogleraren hebben nog geen rapport uitgebracht. West i Ook de vergadering van het district West I van de KNVB, te Amsterdam ge houden, heeft met algemene stemmen de motie (in enigszins gewijzigde vorm) aanvaard, die vrijdagvond door de wes telijke clubs in het betaalde voetbal was aangenomen. In de „Amsterdamse" motie wordt gezegd, dat het voorstel tot instelling van een KNVB-pool in principe aan vaardbaar is, mits het bestuur van de KNVB tijdig vóór de buitengewone al gemene vergadering op 26 januari con tact opneemt en „tot overeenstemming komt'» met de Stichting de Neder landse Voetbalpool, de Gemeen schappelijke Nederlandse Amateur- Voetbalpool, de Nederlandse Sport- vriendenkring en eventeuele an dere poolorganisaties in voetbalver band teneinde te komen tot een en kele poolorganisatie op voetbalgebied in Nederland onder de KNVB. De druk bezochte vergadering werd geleid door de heer J. Jaspers. Bondsbe- stuurder G. Kruyger gaf een overzicht van de omstandigheden waardoor de KNVB besloten heeft thans met een voorstel voor een KNVB-pool te komen. De heer Kruyver zei o.m.: ,Het is ver keerd te denken,, dat het bondsbestuur voor zich een voetbalpool zou willen or ganiseren. Het bondsbestuur wil niets liever dan de pool zo groot mogelijk te doen zijn, maar wij moeten voorzichtig zijn". Verklaring van de heer Groet De heer Groet (Alcmaria Victrix), die bij zijn opkomen een luid ap plaus van de zaal kreeg, deelde als leider van de Gemeenschappelijke Amateur Voetbalpool o.m. het vol gende mede: „Wij erkennen het recht van de KNVB om uiteindelijk de leiding te geven aan en medezeggenschap te hebben in een nationale voetbalpool en waarderen het, dat reeds thans de KNVB stappen onderneemt om in een dergelijke positie te geraken, maar onder geen beding kunnen en willen wij aanvaardendat onze on dersteunende leden, in elke vereni ging de vaste kern van supporters vormend en een onverbreekbaar ge heel vormend met onze verenigings- familie, dikwijls door nauwe familie' afkomstig van een afgevaardigde van een der principiële zaterdag-verenigingen. Evenals op de vrijdagavond gehouden oriënte rende besprekingen van de sectie-betaald voetbal, kwamen ook nu enkele vertegenwoordigers van verenigingen, die aangesloten zijn bij (landelijke) clubpoolorganisaties, met amendementen op het bestuursvoorstel, dat verdedigd werd door de eer D. Nijs, de poolcommissie van de KNVB, waren in district Zuid n, dat te Sittard ver gaderde, ook de tegenstanders van het KNVB-voorstel ervan overtuigd, dat als men de voorgestelde besloten KNVB- pool niet zou accepteren er een heel grote kans is, dat de verenigingen in de toekomst het helemaal zonder pool en inkomsten van deze pool moeten stellen. De heer Joosten zei, dat het uitein delijk een kiezen zou zijn tussen een be sloten pool in KNVB-verband, waarop een goede controle kon worden uitge oefend, of in het geheel niets. Sommige afgevaardigden vreesden, dat in Limburg zeer velen die, na in voering van de besloten KNVB-pool niet meer zouden kunnen deelnemen aan de bestaande clubpools, dan hun heil zouden zoeken bij de buitenlandse pools, met name de Duitse Toto en Lotto, omdat het publiek wil gokken waar het voor het minste geld het meest kan verdienen. Zuid I: geen behoefte aan K.N.V.B.-pool De verenigingen van Zuid 1, waarvan de afgevaardigden te Breda vergaderden, staan in dit stadium niet positief tegen over het voorstel tot het stichten van een KNVB-pool. Met een grote meerderheid aanvaardde de vergadering een motie, die was inge diend door de afgevaardigde van TSC, die tevens de „Gemeenschappelijke Amateur Voetbalpool" (gevestigd te Alk maar) vertegenwoordigde. De inhoud van deze motie was: ,X)e verenigingen van Zuid 1, in ver gadering te Breda bijeen, zijn van me ning. dat vooralsnog geen behoefte be staat aan een KNVB-pool. Zij nodigen het KNVB-bestuur uit contact op te nemen met de bestaande organisaties op dit gebied". Zuid II Na duidelijke taal van de heer E. Joosten, lid van het hoofdbestuur van Het district Oost, dat te Deventer ver gaderde. was het er over eens, dat er een KNVB-pool moet komen, omdat an ders ingrijpen van de Justitie te ver wachten is. Men acht echter ook in dit district de voorgestelde verdeling der toto-gelden voor de verenigingen te ge ring. Hoogoven - schaaktoernooi De Zuidslavische grootmeester Matanovic heeft dit weekeinde met succes zijn eerste plaats in de hoofdgroep van het (zeventiende) hoogovenschaaktoer nooi verdedigd. Zaterdagavond speelde hij tegen de Spanjaard Toran. De partij werd na veertig zetten in een voor de Zuidslaviër gunstige stelling afgebro ken. Gistermiddag won Matanovic na een zeer interessante strijd van de Argentijn Pilnik. Ook voor Kramer, Donner en de i gebroken partij als laagste geklasseerd. Zweed Stahlberg was de ontwikkeling in de derde en vierde ronde gunstig. Zij behaalden elk 1V2 punt. Stahlberg ..ver speelde" het halve punt in een klassieke grootmeesterontmoeting met de Belg O'Kelly. De partij werd na 18 zetten afgesloten, na een totale speeltijd van... nauwelijks vijftien minuten. Het was de vierde achtereenvolgende remise van O'Kelly. De onfortuinlijkste speler was de Nederlander Van Scheltinga. Hij verloor beide partijen. De jeugdige Bink staat echter met een halve punt en een af- Olympische Dag op 30 juni Op het kalendercongres van de Internationale Atletiek Federatie, welke te Londen is gehouden en waarbij Nederland werd vertegenwoordigd door de heren ir A. Paulen. en J. Moerman is het standpunt tot uiting gekomen dat de Nederlandse Atletiek Unie inneemt ten aanzien van wedstrijden, waaraan even tueel ook Russen deelnemen. Evenals andere jaren hebben de Nederlandse gede legeerden uitnodigingen ontvangen voor deelneming aan diverse internationale wedstrijden o.m. in Engeland, Schotland, West- en Oost Duitsland, Polen. Tsjecho Slowakije. In principe zijn deze uitnodigingen aanvaard, zonder dat daarbij verder de vraag aan de orde zal komen of eventueel ook Russische at leten aan die wedstrijden zullen deelne men. Rechtstreekse ontmoetingen met Rus- Antwerpen; 27 en 28 juli: zeslandenwed- land zullen echter niet worden gehou- strijd (Europees criterium): België den, evenmin zal door Nederland wor den deelgenomen aan internationale ontmoetingen in Rusland of zullen Rus sische atleten worden uitgenodigd voor wedstrijden in Nederland. De datum voor de Olympische Dag te Amsterdam is voorlopig vastgesteld op 30 juni. Het ligt in de bedoeling om voor de atletiekwedstrijden deelnemers uit te nodigen uit Oost Duitsland, West Duitsland, Tsjecho Slowakije en Groot Brittannië. De voor Nederland belang rijke wedstrijden op de internationale atletiekkalender zijn: 9 juni DuitslandNederland (jon gens) 16 juni NederlandBelgië (heren) te Middelburg; 23 juni FrankrijkNe derland (heren) en FrankrijkNeder landBelgië (dames) te Riissel; 30 juni Olympische Dag te Amsterdam: Neder landWest-DuitslandZweden (dames) te Enschede. De deelneming van Zwe den in deze wedstrijd is echter nog niet definitief. 7 juli BelgiëNederland (heren) te Ritton stelde record scherper Een nieuw Nederlands record van Charles Ritton op de 100 meter vlinderslag en de derde nederlaag in successie van Cocky Gastelaars. tegen Greetje Kraan, die daarmede de oud-wereldrecordhoudster de „Hannie Termeulenbeker" ont futselde, waren de voornaamste resultaten van de zaterdagavond in het Sport- fondsenbad Oost te Amsterdam gehouden wedstrijden om de „moeder Triebels- beker". Dat de Robben voor de tweede m aal in successie beslag legden op dit kleinood was namelijk geen verrassing. houden, die in de laatste tien meter Le- nie Sybrands (2.57.4) naar de derde plaats verwees. Atie Voorbij, (1.13.2) bleef op de 100 meter vlinderslag een halve seconde voor op Tineke Lagerberg (1.13.7). Jaap de Jong had de lange reis uit Leeuwarden niet tevergeefs ge maakt en won in de goede tijd van 1.7.4 de 100 meter rugslag. De eindstand van de wedstrijd om de „Moeder Triebels- beker" luidde: 1. Robben 46 pnt.; 2. HDZ 34 pnt.; 3. Gooi 29 pnt. CHARLES RITTON Charles Ritton. die vrijwel geen tegen stand ondervond van Gerrit Korteweg „dolfijnde" regelrecht naar een nieuw record en zou het, indien hij op de laat ste 25 meter geen lichte inzinking had gekregen, stellig scherper hebben gesteld dan de 1 min 7.1 sec waarop hij nu kwam en waarmee hij zijn eigen record 0.1 sec omlaag haalde. Cooky Gastelaars is uit vorm. In het zelfde bad. waar zij tien maanden gele den het legendarische wereldrecord van Willie den Ouden verbeterde en op 1 min 4.2 sec bracht, leed zij nu haar der de nederlaag in successie na de Neder landse kampioenschappen tegen Greetje Kraan. De Hilversumse bevocht haar zege op de laatste baan en noteerde 1 min 5.8 sec tegen Cocky 1 min 7 sec. Rugslagkampioene Lenie de Nys won in 1.13.5 met ruime voorsprong op Ria de Vries (1.16.4) de 100 meter rugslag en Ada den Haan (2.54.2) had op de 200 meter schoolslag heel wat moeite om zich Rita Kroon (2.56.5) van het lüf tg Duitsland Frankrijk Italië Neder land en Zwitserland te Brussel. 11 augustus: nat. kamp. (dames en heren) te Den Haag; 17 augustus: intern. Ma rathon te Enschede; 18 augustus: nat. estafette-kampioenschappen te Amster dam; 5 t/m 8 september: intern, studen tenkamp, te Parijs; 8 september: Neder land B—België A (dames) te Rijswijk 8 september: BelgiëNederland (jon gens) Gent: 8 september: West-Duits landNederland (meisjes) te Aken; 8 september: België BZuid Nederland (heren) te Gent; 11 en 12 september: NedbrlandDenemarken (heren) avond- wedstrijd. Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: ütisprfjs. 1. Tombola (K. Woudstra) (1.37); 2. Unicum; 3. Unicum Hanover. Tot.: w. f8.—, pl. f2.60, 4.70, 2.90, gek. f24.80. cov. f 16.80. Probst-prys. 1. Tamara Norton (T A. v. d Veen) (1.33.7); 2. Tilda O; 3. Ürchin Hollandia. Tot.; w. f6:50, pl. f3.3.70, gek. f 18.10, cov. f4.60, Xlphilasprijs. 1. Regima Spencer (J. Th. D. Hrauwer) (1.30.1); 2. René M; 3 Quilla Lee. Tot.: w. f8.30, pl. f2.30, 4.20, 1.40, gek. f 24.90, cov. f 23. Permit-prljs le afd. 1 Robert Taylor (J. M. v. d. Berg) (1.28.8); 2. Tom Mix; 3. Toekan S. Tot.: w. f6.40, pl. f2.10, 2.40, 2.30, cov. f6.20, gek. f 10. EJadonprljs. 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.27.9); 2. Rol de Cinq Mille; 3. Tector. Tot.: w. f2.40. pl. f 1.30. 2.50, 1.40, gek. f6.10, cov. f9.40. Coraprijs. 1. River (P. J. Eerenberg) (1.25.4); 2. Quick P; 3. Nerva. Tot: w. f3.30. pl. f 1.70. 9.50, 3.40. gek. f5.40. cov. f28.10. De uitslagen van de derde ronde luiden Kramer (Ned.)O'Kelly (Belg.) V2 Spanjaard (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) 10; Donner (Ned.)Pilnik Het enige doelpunt van ADO tevens het winnende) in de be langrijke wedstrijd tegen Lim- burgia. (Argent.) V2—Bink (Ned.)—Stahl berg (Zweden) 01; Matanovic (Zuid- Slavië)—Toran (Sp.) afg. In de vierde ronde waren de resul taten O'Kelly de Gal way (België)—Stahl berg (Zweden) V2Z2; Toran (Spanje) —Bink afgebroken; Pilnik (Argentinië) Matanovic (Zuid-Slavië) 01; Van Scheltinga—Donner 0—1; Kramer- Spanjaard 1—0. De stand na de vierde ronde is: 1. Matanovic 2'/2 pnt. plus 1 afgebr. partij; 2/3. Kramer en Stahlberg 2V2 pnt; 4/5/6. Donner. Pilnik en O'Kelly de Galway 2 pnt; 7. Toran l'/2 plus 2 afgebr. partijen; 8. Spanjaard lVt pnt; 9. Van Scheltinga 1 pnt.; 10. Bink Vx pnt. plus 1 afgebr. partij. Tafelten niscom peti tie Na een maand van stilstand is de landelijke competitie hervat met de eerste wedstrijden van de tweede helft. Grote verrassingen deden zich daarbij niet voor, al had Batswingers bijna daarvoor gezorgd. Dat zou dan in hoofdzaak zijn gekomen door drie pa pieren overwinningen, want landskam pioen Sparta vond het blijkbaar niet nodig om met een volledig team van drie spelers naar Den Haag te komen. Voor de afwezige Gimbel had men blijkbaar geen vervanger kunnen vinden. Bijna had Leurs voor het gelijke spel gezorgd, want tegen Goudsmit won hij de eerste game met 2117 en leidde in de 2de game nog met 1916. Tenslotte won de Spartaan toch nog. Maurer speelde tegen Onnes prima en verloor tenslotte met ere in drie games. Het dubbel was voor HoefnagelLeurs, die hun waarde opnieuw bewezen, want ze verloren in deze competitie nog geen enkele maal. Sparta 3 won verrassend? van Sparta 2 met 64. Voor Sparta 2 won alleen L. Stoop 3 maal en verder kon alleen Nora v. Megen nog voor een winstpunt zorgen door van Battenberg te winnen. Scylla verloor met 73 van Quick, waarbij jammer genoeg v. d. Voort door ziekte uit vorm was. Van Zoelen klopte Broné en v. Ham en Ver kerk won verrassend van Scheffer. Ver der kwam het niet. Smash verloor van Wifra met 64, vooral dank zij drie overwinningen van Stoop. In Overgangsklasse F kan Nedlloyd 2 zich bijna zeker wanen van de titel, nu van Wibo 4 werd gewonnen. Wel won Hogendoorn tweemaal, n.l. van Oudt en Schoots en Voskuijl ook nog van Schools, maar Rensen bleef zonder winst. Het dubbel bracht tenslotte voor de Hage naars nog de kleinst mogelijke neder laag. Zowel Docos als Treffers won en behouden daardoor in ieder geval nog een theoretisch kansje. Bakker was by Docos weer de grote man door drie over winningen. Van d. Berg won van Ha- merling, welk wapenfeit ook door K.N.K.B.-COMPETITIE De enige wedstrijd, die doorgang vond in de Zuidhollandse le klasse was Ons EibernestHKV. De gasten wonnen met 53 en verstevigden zodoende hun lei dende positie weer. Epilogprljs. 1. Oranje Nassau (C. H. Ber- gisoh) (1.26.2); 2. Pelikaan S; 3. Es toe. Tot.: w. f5.—, pl. f 1.50, 3.40, 2.—, gek. f6.50, cov. f 12.50. Permitprijs, 2e afd. 1. True Spencer (W. H. G-eersen) (1.31.3); 2. Roelie B; 3 Saai tos. Tot.: w. f2 80, pl. f 1.40, 1.90, 2.40, gek. f6.60. cov. f6.80. Coran-ieprijs. 1. RAta Belwin (J. Wage naar) (1.30.-); 2. Quita Norma; 3.' Speedy Lady. Tot.: w. f 13.40, pl. f2.80, 1.60, 3.40, gek. f 16.f5.20. Totale omzet f 13il .684.50. Grimbergen werd verricht. Het gewon nen dubbelspel bracht de Leidenaars tenslotte de winst. Treffers had niet de minste moeite met Sparta 5, dat met een 100 nederlaag de hoofdstad weer kon opzoeken. Batswingers 2 won met 64 van Salamanders. Zuidwijck sloeg koploper HGC III op eigen terrein Een volledig Zuidwijck slaagde er op de Roggewoning te Wassenaar in een volkomen verdiende zege op de koplo pers van de 2e klasse C. die tot op heden nog geen nederlaag incasseerden, te be halen. Geen moment verkeerde deze zege in gevaar, doordat de Leidse ploeg ge durende de gehele wedstrijd het tempo wist te bepalen, gepaard gaande met een goede sticktechniek en een sneller afge ven van de bal. De blauwgrijze HGC-ers startten overdonderend, doch de Leidse defensie ving dit korte offensief goed op. Na een kwartier spelen nam Zuidwijck het initiatief over met goede open aan vallen via de buitenspelers, daarbij goed gesteund door de middenlinie Y. Don ders, Hogenhuis, P. Donders, van wie de laatste in deze kamp uitblonk. Het doel van HGC beleefde benauwde ogenblikken, doch een treffer viel eerst circa tien minuten voor de rust te no teren, toen R. Oldeman snel toeliep bij een scrimmage en van dichtbij doel puntte. Rust 01. Na de pauze een aanhoudend over wicht van onze stadgenoten. Schoten van O. Post, v. d. Bijl en Ekeris vlogen rakelings naast het Wassenaarse doel. Toen de HGC-rechtsback slechts met zijn voet een zuiver schot van de Zuid- wijck-linksbinnen wist te keren volgde een strafbully, die dank zij W. v. d. Bijl een goal opleverde: 02. Kort daarop plaatste R. Oldeman een nieuwe treffer in het HGC-doel (03) en kon Zuid wijck met nog slechts enige minuten te spelen de teugels enigszins laten vieren. De HGC-voorhoede kwam met een paar snelle aanvallen uit de bus. waaruit de eer werd gered (1—3). R. Oldeman wil de als antwoord op dit Wassenaarse doelpunt nog de hattrick op zijn naam schrijven, doch zijn doelpunt werd ge annuleerd. Hockey-uitslagen le klasse heren: Be FairHHYC 12, AmsterdamBMHC 03, Laren-Hilver- sum 3—0, TOGO—SCHC 3—2. 2e klasse C: HGC 3—Zuidwijck 1—3, Kieviten 2Cl. te Werve 11. le klasse dames: Be FairHilversum 12. KievitenAmsterdam 50, Gooi RBC 2—1. 2e klasse B: BDHC 3—TOGO 2 1—0. ERE-DIVISIE AmsterdamFeyenoord 21 ElinkwykWillem 2afg. Rapid JC-BVV 4—3 MVVSp.cl. Enschede 00 EindhovenPSV 02 GVAVFortuna '5420 Sparta—VVV 1—1 NAC—DOS 4—4 NOADAjax 14 41—16 26—18 35—25 30—32 24—22 35—29 32—35 41—37 40—37 25—30 32—35 24—26 23—27 36—40 23—39 27—36 13-46 Enschede 15 9 5 1 23 Feyenoord 17 9 4 4 22 MW 17 8 5 4 21 Fortuna '54 16 9 2 5 20 Rapid JC 16 9 2 5 20 VVV 17 9 2 6 20 Ajax 17 9 1 7 19 NAC 17 7 5 5 19 PSV 17 9 - 8 13 DOS 16 8 1 7 17 Amsterdam 16 6 4 6 16 Sparta 17 4 7 6 15 GVAV 15 5 4 6 14 NOAD 16 5 4 7 14 BW 17 6 2 9 14 Elinkwjjk 16 4 1 11 9 Willem 2 15 2 4 9 8 Eindhoven 17 1 3 13 5 ADO 15 10 4 1 24 51—20 Alkmaar 15 8 6 1 22 40—27 Limburgia 15' 8 5 2 21 25—11 Helmondia 15 7 5 3 19 25—18 Haarlem 15 6 6 3 18 30—19 KFC 14 6 4 4 16 25—27 Xerxes 15 5 6 4 16 24—24 Volewyckers 15 5 5 5 15 30—27 SVV 15 5 5 5 15 25—25 Wageningen 15 4 5 6 13 26—28 Graafschap 15 3 6 6 12 19—25 HVC 14 3 5 6 11 25—29 Roda Sport 15 5 1 9 11 25—37 VSV 14 3 4 7 10 17—28 DWS 15 2 4 9 8 14—33 Emma 14 1 3 10 5 15—38 HDVS RCH Excelsior Stormvogels Sittardia DFC le DIVISIE A Volendam SHS DWSAlkmaar 11 Rigtersbleek SVVHelmondia '55 21 E.DO HVCWageningen 13 Vitesse VSVDe Graafschap 21 j Helmond le DIVISIE B EDOFortuna VI20 SittardiaRCH afg. EBOHStormvogels 11 VitesseExcelsior 00 Helmond—HDVS 3—3 VolendamDFC 45 RigtersbleekBlauw Wit 12 Blauw Wit QSÉEIJE KRAAN KFCXerxes ADOLimburgia 10 Haarlem—Volewtjckera 2—2 EBOH AGOW Fortuna VI. 15 12 3 24 15 9 3 3 21 14 7 6 1 20 15 6 7 2 19 15 6 7 2 19 14 8 2 4 18 15 7 3 5 17 14 6 4 4 16 15 4 7 4 15 15 4 6 5 14 15 6 2 7 14 15 4 5 6 13 15 4 2 9 10 15 2 3 10 7 14 1 3 10 5 15 1 2 12 4 40—16 39—25 29—14 23—19 23—21 39—26 39—34 3629 30—31 29—30 19—25 22—21 27—35 19—41 17—39 16-41 2e DIVISIE A VeendamOosterparkers 21 HeerenveenTubantia 13 Be QuickOldenzaal 40 PECZwartemeer 23 Go AheadEnsch. Boys 12 RhedenLeeuwarden 1l HeraclesVelocitas 70 Be Quick 15 8 6 1 22 41—20 Veendam 16 8 5 3 21 37—30 Heracles 15 8 4 3 20 36—16 Rheden 16 7 5 4 19 35—34 Leeuwarden 14 7 4 3 18 5127 Oldemzaal 15 6 6 3 18 30—24 Heerenveen 16 5 5 6 15 3034 Zwolse Boys 15 6 2 7 14 34—31 Tubantia 14 4 5 5 13 24—27 Go Ahead 14 5 2 7 12 23—25 Velocitas 15 4 4 7 12 2944 Oosterpark. 14 5 1 8 11 25—38 Zwartemeer 14 2 6 6 10 23—37 PEC 15 4 2 9 10 32—51 Ensch. Boys 16 3 3 10 9 23—35 2e DIVISIE B DOSKO—TOP 4—1 DHCWilhelmina 30 UVSHilversum 62 De Valk—LONGA 1—3 't GooiON A 22 RBC—De Baronie 20 ZFCZeist afg. ZFC 15 10 2 3 22 49—21 RBC 15 9 4 2 22 31—15 LONGA 16 10 2 4 22 38—20 't Gooi 14 7 4 3 18 41—20 Hilversum 15 7 4 4 18 38—35 Zeist 14 6 4 4 16 29—27 DOSKO 15 6 4 5 16 32—39 DHC 15 5 5 5 15 31—28 ONA 14 5 4 5 14 33—37 Wilhelmina 15 3 7 5 13 20—27 NEC 14 5 2 7 12 33—29 Baronie 14 5 2 7 12 19—35 UVS 15 4 3 8 11 30—31 TOP 15 1 4 10 6 2150 De Valk 16 1 S 12 6 22—59

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4