met HONING slagersbediende Net meisje MAGAZIJN-BEDIENDE Fa. G. W. Zandvoort Ha! EEN BLIKJE VLEES! VLIELAND S hondensalon a OUESTOOK juffrouw Echtpaar A. van den Boscli te .Woubrugge 50 jaar getrouwd Agrs-gola gevraagd, zelfstandig kun nende werken, van 8 tot 5 u Mevr J A v. d OUWEELEN Hooigracht "'P WERKSTER gevr. bij 2 pers., 1 la 2 x p w. Nassaulaan 39, Oegstgeest Een Zwitserse dronk voor de Nederlandse winter: N.V. Leidsche Agentuur en CommissiehandeL Niemvstraat 31 Leiden vraagt Aanmelden zaterdag van 21 uur Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor- den niet aan de stellers door gegeven doch zonder meer vernietigd Uit het land van Wilhelm Teil - en uit dezelfde tijd - komt dit idee, dat nu van winters Nederland elke avond een „land van melk en honing" maakt! Want dat is het moment (vlak voor u tussen de koude lakens gaat), om behaaglijk te genieten van de oude- nieuwe dronk: warme melk met honing. Een gezéllig drinken, weldadig als het houtvuur in een bergehalêt, en 'n „slaap mutsje" zonder weerga! Warme melk met honing! Drink het rustig, drink het aandachtig, drink het vanavond al! Met Melk Meer Mans Doe één eetlepel honing in een glas en vul dit, al roetende, met kokende melk, zodat de honing in een ommezien geheel is op gelost. Nu langzaam drinken en vlug naar bed I IPelterusten l Publikatie van het Nederlands Zuivelbureau. 's-Gravenhaee MAARSMANSSTEEG 12 vraagt halfwas Laat liw hond eens proeven. |W BLIKJES van 45 en 85 ct. y I GRATIS MONSTER verkrijgbaar V P NIEUWE RIJN 50 tegenover 't Gangetje Gezonde Warmte De heer en mevr. A. van den Bosch— J. van den BoschBrouwer, hopen 24 januari as. de dag te gedenken, dat zij 50 jaar geleden te Naarden in de echt werden verbonden. Hij vestigde zich als slager te Hilver sum. maar vertrok later naar Kaag. Hier heeft hij de langste tijd van zijn huwelijk zijn bedrijf uitgeoefend. De heer Van den Bosch heeft in de Ned. Herv. Kerk de functie van president kerkvoogd bekleed. Hun huwelijk werd niet een zestal kinderen en 14 kleinkinderen gezegend. De bruidegom werd in Weesp gebo ren en is thans 71 jaar, de bruid zag in Naarden het levenslicht en is 73 jaar. Hoewel de bruid de laatste jaren niet zo best ter been is, genieten zij verder nog een goede gezondheid. Zij vestigden zich ongeveer 8 jaar ge leden in deze gemeente en hoewel zij dus geen getogen Woubruggers zijn, zal het zeker op 24 januari niet aan be langstelling ontbreken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Januari. Veemarkt. Aan gevoerd: 3 stieren. 40 melkkoeien, 250 \ette koeien. 91 varekoeien, 24 vette kalve ren., 58 nuchtere kalveren. 75 vette scha pen, 1045 vette lammeren, 25 varkens, zeugen, 398 schrammen, 695 biggen. 1 paard. 10 geiten, totaal 2715. Noteringmelkkoeien f 970f 1080, vette koeien geslacht f 260f 320, varekoeien f 650f 800. vette kalveren levend gewicht f 2.00f 2.80, nuchtere kalveren levend gewicht f 1.40f 1.60, vette schapen f75 f 120. vette lammeren f 80f 130. drach tige zeugen f 275f 350, schrammen f 65 f 105, biggen f 40f 52, geiten f 15f 45. Overzicht: vette koelen handel flauw, later iets toenemend, verse koeien kalm. varekoelen gedrukt, vette kalveren matig, nuchtere kalveren goed, zeugen, schram men en biggen matig, schapen minder, varkens ruimer. LEIDEN, 11 Januari. Kaasmarkt. Aan gevoerd 15 partijen Goudse kaas. notering extra kwaliteit tot f 2.49. eerste kwaliteit f2.36—f2.40. tweede kwaliteit f2.32— f 2.35. Handel goed. BARNEVELD, 10 januari. Eierveiling SB E, Aanvoer oa. 569.360 stuiks, handel kalm. Prijzen henneeieren 48/58 gram f 8.20f 9.79, henneeieren 57/59 gram f 9.94f 10.24. kippeëieren 59/62 gr. f 10.40 111.26, kippeëieren 62/65 gram f 11.48 f 12.56, eendeeieren 68/71 gram f8.49 f8.91, alles per 100 stuks. Ooóp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer ca. 1.200.000, handel kalm. Prijzen henne eieren 46/55 gram f 7.81f 9.65, hemne- eieren 55/59 gr. f 9.81f 10.47, kippeëieren 59/63 gram f 10.61f 11.68, kippeëieren 63/65 gram f 12.201 12.60. kippéeieren 65/68 gram f 13.02f 14.01. eendeëieren 68/72 gram f8.80—f9.00. alles p .100 st. Eieremarkt. Handel kalm. Aanvoer ca. 2.000.000 stuks. Prijzen: grote eieren (slechts gering aantal van totale aanvoer f 12 00f 13.50, algemene prijs f 12.50 per 100 stuks, kiloprijs f 1.95 (64 gram), kleine eieren f 9.00f 12.00, algemene prijs f 10.60 per 100 stuks, kiloprijs f 1.77 'oasis 60 gr.). Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Eierhandelaren. Grote eieren f 11.00f 13.00, gewicht 62/68 gram. kleine eieren f 9.00—f 10.50. gewicht 50/61 gram. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 januari. Groenteveiling, Waspeen A 3042. idem B 3543. boerenkool 1823 prei 2426 uien 4.304.50 (per kist). Simbolon weigert zich te melden Volgens het dagblad „Haluan" in Pa- dang, is kolonel Simbolon alleen bereid naar Djakarta te komen om zich bij president Soekarno te melden, als de huidige regering wordt vervangen door een kabinet onder leiding van de vroe gere vice-president Hatta. Een lid van Simbolon's revolutionaire raad. verklaarde, dat Simbolon over een ..krachtige aanhang" beschikt, doch dat hij zijn mannen opdracht had gegeven om bloedvergieten te vermijden. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk Bedankt voor St. Maartensdijk G. M van Dieren te Ede Geref. Kerken Beroepen te Zwolle (vac. G. Lugtigheld) H. van der Wey te Emmen; te Ouderkerk a d. Amstel G. J. Cozijnsen te Hellendoorn. Aangenomen naar Hemelum C. M. Overdulve, kand te Amsterdam. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Aangenomen naar Emmeloord (N O.P (nieuwe pred.pl.) A G. Versteee te Arum (Fr.). Geref. Gemeenten Tweetal te IJssel- monde H. van Gilst te Dlrksland en A. F. Honkoop te Goes, van wie eerstgenoemde ls beroepen. RIJNSBURG. 10 Januari. Bloemen veiling. Tulpen per bos: Krelage 801.20, White Sail 1.50—1.85. G. Harvest 1.00— 120, L. Witwe 1.25—1.40. Superba 1.10— I.35, Copland 1.351.65. King Yellow 7080, Wint ergo ld 7090, Early Queen 7595, Demoter 1.251.50. Hill eg ar de 70 85 Fr. v. Nansen 8090. Victorine Max. 90^1.05, Danton 1.101.15. Preludium 1 051.10. Laura 1 301.40 Narcissen: Helios 4855. Early Glory 5060 G Har vest 6080. Carlton 5565. Cragford 50 69. Hyacinten bol: Pink Pearl 2534. L'Innocence 2637. Anna Marie 3540. Bismarck 2227. Ostara 2126, La Vic- toire 2022. Tulpen mot bol: Elt. Dor 9 II. Wmtergold 810 Blauwe Diuifjes 28 34 per bos Krokussen 3 804 70 per 100 FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen. Bevallen: Snoeck HenkemansGou- dnaan. dr. Pretoria; De Jonge van Eile- rneet—del Court van Krimpen, dr., Ver. Staten: J. S. J. Dietz—Fortuin, dr., Ni geria; GabrielsVan Dalen, ar., Bad hoevedorp; Van Zwijndregtr— Zuidema. zn., Dordrecht. Overleden: C. J. OpreiVan 't Hoff, vr. 71 jr., Bredene aan Zee; A. P. Ruize- veldVan der Maaden, vr. 83 jr., Rot terdam; P. F. Oud—Haarlem, m. 80 jr., Amsterdam; F. W. Swane, m., Utrecht; A. Ch W. Mazel—Doorman, vr 87 jr.. Den Haag: E. C. Werner—Linnekamp, vr 74 jr., Amsterdam; P. Ph. Swelheim, m. 68 jr., Amersfoort; W A. de Keule naar. m. 61 jr.. Voorburg; A. H. C. Corts—Van Os. vr. 89 jr., Den Haag; D. Velthuisen—Nicklès. vr. 88 jr., Den 1 Haag; A W. Swaneveld, m. 70 jr., Den 1 Haag. GEVRAAGD voor kant ine-werkzaamheden in nieuwe fabriek aan Trek- vlietweg Tramhalte Kersen straat. Vanaf 4 februari. Aanmelden: A VERY, Leiden w-smerntmm-mui VRIJDAG 11 J K.L.M. koopt twee oefeus t uurimt ten Kosten: 6.5 miljoen De K.L.M. heeft bij de Amerikaanse fabriek „Link Aviation Inc." twee vol ledig elektronische zgn. vluchtnaboot- sers of stuurhutten besteld waarmede K.L.M.-bemanningen op Schiphol op- geleld zullen worden voor het vliegen op de Lockheed „Electra" schroeftur- binevliegtuigen (die in 1959 bij de Ne derlandse Luchtvaartmaatschappij in dienst zullen worden genomen) en op de Douglas DC-8 verkeersvliegtuigen (die in 1960 door de K.L.M. in gebruik komen). Deze twee oefenstuurhutten kosten samen 6.5 miljoen gulden. Elk dezer hutten zal een oppervlakte heb ben van ongeveer 200 vierkante meter. De hoogte bedraag-t vijf meter. De vluchtnabootsers krijgen een plaats in het vliegtrainingscentrum van het vluehtproduktiegebouw van de K.L.M. dat dit voorjaar op Schiphol gereed zal zijn. In dat centrum komen ook vlieg- trainers voor de Lockheed „Super Con stellation", voor de Vickers „Viscount 803" en voor de Douglas DC-7C „Seven Seas". Dit jaar krijgt de K L.M. 10 „Se ven Seas" en 9 „Viscounts". De ongeveer 500 vliegers en boord werktuigkundigen die de K.L.M. voor het uitvoeren van de diensten met haar 12 „Electra's" en haar 8 DC-8en nodig heeft zullen in de oefenstuurhutten alle vlieghandelingen kunnen uitvoeren. De K.L.M. is een van de eerste lucht vaartmaatschappijen die deze oefen stuurhutten bestelt. De vluchtnabootser voor de „Electra" ls zelfs de eerste die voor dit vliegtuig wordt gebouwd. Slachtoffers van het verkeer Nabij het viaduct over de Hoofdstraat te Driebergen—Rijsenburg is gistermid dag op de Rijksweg 12 een vrachtauto met aanhangwagen tegen 'n stilstaande personenauto gebotst. De bestuurder van deze personenauto uit Maarsber- gen. werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij gisteravond in het Zeister Zie kenhuis is overleden. Een naast hem in de wagen zittende inwoner van Maarsbergen werd zwaar gewond. De met stenen beladen vrachtauto botste in volle vaart tegen de achterzijde van het vierpersoons wagentje aan, dat geheel werd vernield. Gistermiddag is op de Laan van Meerdervoort in Den Haag. ter hoogte van de Zonnebloemst-raat, een 78-jarige Haagse voetganger tijdens het overste ken aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Zuid- wal overgebracht. De 59-jarige heer A. de Kleyn uit Veenendaal werd, toen hij op de Kerke- wijk te Veenendaal de voorrangsweg per rijwiel wilde oversteken, door een per sonenauto gegrepen. Met Inwendige kneuzingen is hij naar zijn woning overgebracht, waar hij aan zijn verwon dingen is bezweken Het slachtoffer was gehuwd en vader van 3 kinderen. Gistermiddag is op de hoek van de Windmolenweg en de Oude Beckumer- weg te Boekelo de 47-jarige mevrouw G. J. Grietjesvan Braam uit Enschede die op een bromfiets reed. aangereden door een Duitse auto die van Bad Boekelo onderweg was naar Hengelo. De vrouw werd zo ernstig gewond dat zij spoedig na het ongeluk is overleden INUARI 1957 Prov. Staten Zuid-Holland IJRGENTIEPROGRAM KAPITAALWERKEN Binnen korte tijd zal een urgentie programma van kapitaalwerken voor Zuid-Holland die in ieder geval moe ten worden uitgevoerd, klaar zijn, zo deelde mr. H. van Riel. gedeputeerde, gistermiddag mede in zijn antwoord op de algemene beschouwingen van de Statenleden van Zuid-Holland over de provinciale begroting. Boven aan deze lijst staat de verbetering van de pro vinciale wegen in de omgeving van Ypenburg, hetgeen nu de nieuwe Rijksweg Rotterdam-Amsterdam ge reed komt, zeer nodig is. Over de bouw van een Provinciehuis was de gedeputeerde niet optimistisch. Wij moeten en-oor oppassen dat het plan niet te lang gaat slepen, want dan ziet het er voor het huidige ontwerp niet goed uit, omdat ontwerpen en plan nen in deze tijd zeer snel verouderen. Er zullen nu noodoplossingen moeten wor den gezocht, die erg kostbaar zijn. Daar om zal hierbij uiterst sober te werk moeten worden gegaan. De gedeputeer de meende dat als het wetsontwerp we genfinanciering eenmaal gerealiseerd zou zijn, de mogelijkheid kan bestaan dat de grondbelasting verlaagd zou kun nen worden Verlaging van de personele belasting is technisch zeer moeilijk zei- de mr. Van Riel. Mevrouw mr. Chr A. oe Ruijter-De Zeeuw, gedeputeerde, zeide in haar ant woord aan de Staten dat het h.i. beter zou ziin als de rijwielpadenplannen in de komende zomerzitting zouden worden behandeld in plaats van een belasting verlaging, omdat er dringend behoefte is aan uitbreiding van de recreatiemoge lijkheden in Zuid-Holland Burgers op N.-Sumafrra moeten wapens inleveren HANDHAVING VERBOD GRONDOCCUPATIE De doodstraf hangt boven het hoofd van die burgers in Noord-Sumatra, die wapens in hun bezit hebben en deze niet binnen twee weken „terug geven" aan het leger of bij een poli tiepost. Dit werd vandaag bekend gemaakt door luitenant-kolonel Soe- giarto. van het plaatselijk militair commando van Medan. De vorige week meldden Medanse dagbladen, dat in Pematang Siantar wapens waren uitgereikt aan leden van de communistische vakbond van onder- nemingsarbeiders ..Sarboepri". Deze berichten werden later door een woord voerder van het leger in Medan tegen gesproken. Doch het in Medan verschij nende, regeringsgezinde dagblad „Was- pada" meldde vandaag, dat de militaire autoriteiten hadden bevestigd, dat aan burgers wapens waren verstrekt „ten einde aan een mogelijk opt/reden van volgelingen van de afgezette kolonel Simbolon het hoofd te kunnen bieden". De militaire autoriteiten, van wie h'et blad zijn inlichtingen kreeg, ontkenden dat uitsluitend aan leden van de com munistische vakbond wapens zouden zijn uitgereikt, doch zij gaven toe dat mogelijk wel enige leden van de Sar boepri wapens hadden gekregen. Radio-Medan heeft bekend gemaakt, dat het verbod tot onwettige grond- occupatie, dat door kolonel Simbolon voor het laatst afscheid van Duizenden namen (Iiigez. Med.-Adv.) Aan het geopende graf sprak de waar nemende kanselier Scharf als tolk van de socialistische partij warmgevoelde woorden over Körner. die niet alleen zijn persoonlijke vriend was geweest, maar vooral de vriend van de kleine man. van de arbeiders, van de gehele bevolking, die onder zijn bestuur tot een zekere welvaart was gekomen. Tot slot sprak de aartsbisschop met nadruk de woorden uit het onze Vader: ..Geef ons heden ons dagelijks brood" en nam daarmee uit naam van heel Oostenrijk afscheid van de man. die geen andere gedachten had gehad dan de zorg voor het dagelijks brood van zijn volk ..Hij ruste in vrede" was gericht tot de gene raal. die aan het hoofd van de staat niets anders had nagestreefd dan rust en vrede voor zijn volk v Tijdens de plechtigheid tevoren in de grote zaal van het Weense gemeentehuis hield bondskanselier Raab een indruk wekkende afscheidsrede, schetste het le ven. de persoon en het karakter van Körner. De kanselier citeerde o.a. de bekende uitspraak van Körner als president: „Aan luxe en aan bepaalde aangename dingen van het leven moeten wij eerst gaan denken, wanneer de armsten het dagelijks brood en een dak hoven hun hoofd hebben" Protest tegen ontwerp vestigingsbesluit Vele honderden van de 17.000 bfj de „Federatie ondernemers in de neven- bedrijven van het bouwbedrijf" aange sloten ondernemers waren gisteren aanwezig op een in Tivoli te Utrecht gehouden protestvergadering van de Federatie. In deze vergadering, die onder leiding stond van de heer Jac. Arnoldus uit Rotterdam, werd geprotesteerd tegen het ontwerp vestigingsbesluit in de bouw- nijverheidsbedrijven. Hierin word niet alleen het aannemersbedrijf onderge bracht dat nog geen vestigingsbesluit had maar ook de reeds vele jaren bestaande vestigingsbesluiten voor de werd uitgevaardigd onmiddellijk na dat hij de macht over zijn gebied had overgenomen, nog steeds van kracht is. Volgens een mededeling van het plaatselijk militair commando van Medan zullen drastische maatregelen worden genomen tegen een ieder, die na 22 december j.I. op onwettige wijze gronden heeft bezet. Lbueif Hert. 6o üiMaa*. «4 nevenbedrijven in het bouwbedrijf: van de schilders-, de stucadoors-, de terra- zo-, de loodgieters- en fitters- en de steenhouwerpatroons. Bij aanvaarding van het ontwerp zul len de bestaande vestigingsbesluiten voor de genoemde nevenbedrijven worden in getrokken, doch deze onderaannemers wensen niet in één groot vestigingsbe sluit te worden „ingecorporeerd", zoals de sprekers op de vergadering dit noem den. Het ontwerp is op het ogenblik in be handeling bij de Commissie adviezen vestigingsregeling van de Sociaal-Eco nomische Raad. In een aangenomen resolutie wordt afkeuring uitgesproken over het ont werp vestigingswet, waarom geen van de by deze resolutie betrokken groe peringen heeft gevraagd. Ieder van hen wenst een eigen vestigingsbesluit te behouden, aangepast aan de nieuwe vestigingswet bedrijven 1954. De on dernemers in de nevenbedrijven wor den volgens de resolutie op ernstige en onrechtvaardige wijze ondermijnd in hun zelfstandige positie. Tevens zal gezien de moeizame op bouw van de P.B O.'s, welke nu positieve vormen hebben aangenomen, het aan vaarden van dit ontwerp.het werk van de reeds bestaande P.B.O.'s ernstig be lemmeren en wellicht teniet doen, aldus de resolutie, die ter kennis zal worden gebracht van de Commissie adviezen vestigingsregelen van de S.E.R. president Körner Langs de straten van de binnenstad van Wenen stond het gisteren zwart van I de mensen. Meer dan een kwart mil joen Oostenrijkers was ongekomen om voor het laatst afscheid te nemen van president Theodor Körner. Het was prachtig weer en terwijl een militair muziekkorps met omfloerste trommels en vaandels treurmuziek speel de. trok de rouwstoet een uur lang door de straten van de oude stad. Vele bui tenlandse diplomaten volgden de lijk wagen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9