PHILIPS MACMILLAN vervulde tal van ministerposten met succes Onrust in Hongarije en vooral in hoofdstad weer toegenomen Met een enkel woord Agenda »Photoflux«lË VRIJDAG 11 JANUARI 1957 Vervolg van pag. 1 Produkt van de beroemde kostschool Eton, maar voorvader was boer in Schotland Gehuwd met de dochter van de hertog van Devonshire Macmillan, die reeds van 1924 af La gerhuislid is, beschikt over een grote ad ministratieve ervaring. In de oorlog kwam hy met succes voor de Britse belangen op toen hy in minis terskwaliteit was toegevoegd aan Eisen howers hoofdkwartier in Noord-Afrika. Als minister voor de Woningbouw wist hij gedaan te krygen, dat het maximaal mogelijke aantal huizen werd gebouwd, waarbij het doel zelfs nog werd over schreden. Hij heeft de laatste jaren al lerlei ministersposten bekleed, zoals De fensie en Buitenlandse Zaken. Als mi nister van Financiën deinsde hy niet terug voor onpopulaire maatregelen toen hij het verbruik moest beperken ten einde de produktie en de export te ver groten. Ondanks het misbaar tegen de invoering van premie-obligaties, welke beschouwd werden als een verkapte vorm van een door velen verfoeide lo terij, zette hij zjjn plan met succes door. Maomillan is ook een produkt van de beroemde kostschool Eton College, maar hij kan tenminste aanvoeren dat zijn overgrootvader eens boer was in de Schotse Hooglanden. Evenals Churchill had Macmillan een Amerikaanse moe der. Hij studeerde klassieke letteren in Oxford, was officier in de Grenadier garde en streed in de eerste wereldoor log, tegelijk met Eden, en evenals deze werd ook Macmillan op het slagveld on derscheiden met het militaire kruis. Hij werd vijfmaal gewond. Na de oorlog werd hij directeur van de wereldbekende Macmillans uitgevers maatschappij, een familiezaak die door zijn vader was gesticht. In zijn jonge jaren gold Macmillan als een politieke rebel, die eens de conser vatieve leiders beschreef als „een ver zameling uitgedoofde vulkanen Tijdens de oorlog is hij ook nog korte tijd minister voor militaire luchtvaart geweest. Na 1951, toen de conservatieven weer aan de macht kwamen, rees zijn politieke ster voortdurend. Hij was zeven maanden minister van Buitenlandse Zaken als opvolger van Eden. Hij was ook lid van de par tijcommissie, welke het „industriële charter" ontwierp. Als minister van Financiën nam hij krach tige maatregelen ter bestrijding der in flatie zoals verhoging van het bankdis- conto tot een recordhoogte van 5*6 pet., beperking van de afbetalingsaankopen, vermindering van de brood- en melk- subsidies en van de kapitaalsbeleggingen. Hij liet onlangs doorschemeren, dat hij niet afkerig is van belastingverhoging. Grote problemen Toen hij als jongeman adjudant was van de gouverneur-generaal van Cana da, de hertog van Devonshire, trad hij met diens dochter Dorothy in het hu welijk, een vrouw die hem trouw ter zijde staat. Macmillan is 62 jaar en iets boven het gemiddelde van de leeftijd, waarop de laatste veertig jaar premiers voor het eerst aan het bewind kwamen. Van de laatste zeven premiers Was Chamberlain de oudste. Hij was 68 toen Staatssecretaris Moorman naar Amerika De Staatssecretaris van Marine, vice- admiraal b/d. H. C. W. Moorman, heeft een uitnodiging aanvaard voor een bezoek aan de V. S. ais gast van de Amerikaanse Staatssecretaris van marine, Ch. S. Thomas. Tijdens dit bezoek, dat een week zal duren en in het begin van Februari zal worden gebracht, zal vice-admiraal Moorman worden vergezeld door de hoofd-vlootpredikant ds. J. H. Sillevis Smitte en door de Amerikaanse marine- attaché te 's-Gravenhage, kapitein ter zee J. C. Shaw, die het gezelschap ge durende het gehele bezoek zal bege leiden. In de V S. zal vice-admiraal Moor man o m. de basis te Quantico van het Amerikaanse korps mariniers, de ma rinebasis te Norfolk en het marine laboratorium voor wetenschappelijk on derzoek bezoeken. hy Downingstreet 10 betrad. Lloyd George was met 53 jaren de jongste, die het hoge ambt toeviel. Eden was 58, toen hij premier werd, Churchill 66, Baldwin 56. Ramsay MaoDonald 58 en Bonar Law 64. Zolang Eden premier was, die de ver schillen tussen links en rechts over brugde. kon de partij haar eenheid be waren. afgescheiden van de extremisten, die zioh van stemming onthielden uit protest tegen de mislukking van de Suez-actie. Macmillan, die zich tegen over geweldige problemen geplaatst ziet, zal vóór alles op eenheid moeten aan sturen. De conservatieven beschikken in het Lagerhuis over een veilige meerder heid van ruim zestig zetels. Macmillan is energiek, vindingrijk en origineel in zyn aanpakken van de pro blemen, die thans de grootste kans van zijn politieke leven krijgt. Hij staat te genover een gevaarlijke situatie, welke misschien even moeilijk is als die, waar mede Lloyd George veertig jaar geleden te kampen had toen hij zijn eerste coa litie-regering vormde. Maar Macmillan bezit de eerlijkheid en vastberadenheid, die Lloyd George zo vaak miste. Onrust in zuiden der V.S. De politie van Atlanta, in de Ameri kaanse staat Georgia, heeft een bevel tot inhechtenisneming van zes neger predikanten ontvangen, die een georga niseerde poging hebben gedaan om de rassenscheiding in de stadsbussen te be ëindigen door plaats te nemen in het deel, dat voor blanken is bestemd. Te Montgomery in Alabama zijn don derdagochtend bomaanslagen gepleegd op vier kerken, die voornamelijk door negers worden bezocht, en de woningen van twee predikanten, een neger en een blanke. Er werd aanzienlijke schade aan gericht, doch er vielen geen slachtoffers. Kort tevoren was een stadsbus bescho ten. Op last van het federale hof is drie weken geleden in Montgomery de ras senscheiding in de stadsbussen opgehe ven. In Wilwaukee in Wisconsin heerston rust onder de negers, doordat de politie talrijke jonge negers aanhoudt om hen te ondervragen in verband met vier ge vallen van aanranding van blanke vrou wen, die zich de laatste maanden heb ben voorgedaan. (Ingez. Med.-Adv.) Seizoenstijging werkloosheid in december 1956 lager dan in december 1955 In december 1956 steeg het aantal werkloze mannen van 25.833 tot 40.117 en de bezetting van de aanvullende werken van 4982 tot 9889, waardoor ue totale geregistreerde arbeidsreserve van 30.815 met 19.191 toenam, tot 50.006. Een jaar geleden lag dit laatste cijfer ruim 12.000 hoger en bleek de seizoen stijging in december ruim 3000 groter te zijn. De oorzaak van dit verschijnsel moet vooral worden gezocht in de grote tekorten aan arbeidskrachten in de in dustrie en de dienstverleningsbedrijven. Hierdoor is het mogelijk seizoenarbei ders tijdelijk in andere bedrijfstakken te plaatsen. Voorts trachten aan sei zoeninvloeden onderhevige bedrijven, zoals de landbouw en de bouwnijver heid, seizoenarbeiders vast te houden uit vrees, dat zij anders in het volgende seizoen niet meer beschikbaar zullen zijn. In de landbouw is dit verschijnsel nog bevorderd door de in zomer en herfst ontstane achterstand, zodat nog lang moest worden doorgewerkt en de te over bruggen periode is verkort. In de bouw nijverheid kwam de invloed tot uiting van de maatregelen om bij minder gun stige weersomstandigheden door te werken. Het aantal werkloze bouwvakarbeiders steeg van 3373 tot 6343, metaalarbeiders van 955 tot 1369, landarbeiders van 3243 tot 8972, transportpersoneel van 944 tot 1610 en losse arbeiders van 2658 tot 5114. Het aantal werkloze minder ge schikte arbeidskrachten steeg van 8809 tot 9729. De geregistreerde vraag naar manne lijk personeel daalde van 68.715 tot 63.867. Het aantal als werkloos ingeschreven vrouwen steeg van 3237 tot 3673. De ge registreerde vraag naar vrouwelijk per soneel daalde van 36.068 tot 35.174. Gewapende politie staat gereed Verenigde Naties stelt commissie in om gegevens over de opstand te verzamelen De onrust in Hongarije en vooral in de hoofdstad Boedapest is weer toegenomen. De toestand heeft zich dermate toegespitst, dat de rege ring eenheden der communistische militie gereed houdt om zo nodig te kunnen ingrijpen. Woensdag reeds werden met tommyguns gewapende leden der communistische en Sovjetrussische infanterie naar het Donau- eiland Csepel gezonden, toen stormachtige bijeenkomsten werden ge houden, waarop de arbeiders de toestand, ontstaan na het aftreden der arbeidersraden bespraken. Ontslagen, klachten en beschuldigingen Ook gisteren ioaren eenheden der veiligheidspolitie de gehele dag pa raat. Massale ontslagen, klachten over te geringe betaling - van de be loofde honderd procent loonsverho ging toerden er slechts tien gereali seerd - en beschuldigingen, dat de door de Russen gesteunde regering Kadar arbeidersleiders uit het Stali nistische tijdperk weer op het kus sen verheft, veroorzaken grote on rust onder de arbeiders in Boedapest en elders. Volgens deze arbeiderskringen zouden de 11.000 collega's, die uit de Csepel fabrieken ontslagen zijn in de mijnen moeten gaan werken. Zo zij dit weige ren, zouden zij geen werklozenuitkering krijgen. De arbeiders hebben tegen de verschillende maatregelen geprotesteerd bij hun raden, maar die moeten erken nen machteloos te staan tegen de in- timidatiepolitiek van Kadèr en de zijnen. Het officiële dagblad van de commu nistische partij „Nepszabadsag" kwam gisteren met het bericht, dat de rege ring heeft besloten de betaalde vakan tie der arbeiders in het kader van haar streven de Hongaarse economie te her stellen. te doen vervallen. Het wordt van kwaad tot erger en de regering heeft dan ook moeten besluiten het bestaande verbod tot het houden van openbare bijeenkomsten en betogingen te verlengen tot 31 maart a.s. Grote meerderheid Inmiddels heeft de Algemene Vergade ring der Verenigde Naties gisteravond. (Ingez. Med.-Adv.) Omdat de jonge 'Nederlandse vrouw spontaan de voorkeur geeft is Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad i aan de gezellige Margriet", an Nederland! BINNENLAND Op verzoek van de organisatie® van werkgevers en werknemers in het. bloem- bollenbedrijf heeft de staat.secretaris van Sociale Zaken met ingang van 1 februari a s. voor de mannelijke werknemers van 18 t/m 64 jaar, werkzaam in deze bedrijfs tak. het deelnemen in het bedrijfspen sioenfonds voor het bloembollenbedrijf verplicht gesteld. Te Utrecht is op 85-jarige leeftijd overleden, oud-notaris F. W. Swane, oud gemeenteraadslid van Utrecht en oud hoofdbestuurslid van de Broederschap van Notarissen. Verschenen is het aan de staats secretaris van Economische Zaken op diens verzoek uitgebrachte advies van de onder voorzitterschap van de Wageningse hoog leraar dr. Th. L. M. Tuhrilngs staande Commissie Adviezen Vestigingsregelingen van de Sociaal-Economische Raad inzake de parallellisatie op het gebied van de levensmiddelenhandel, Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië, s.s. „Argen tina" 14 jan.; Australië: vla Engeland 19 Jan Brazilië: ss.. Argentina" 14 Jan.; Canada: s.s. „Groote Beer" 14 Jan. en s.s. „Nieuw Amsterdam" 17 jan en ms. „Ru- tenfjell" 19 Jan.; Chili: via New York 17 Jan.; Ned. Antillen: m.s. „Oranjestad" 15 jan. Nieuw Zeeland: via Engeland 19 Jan.; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrtka m.s. ..Edinburgh Castle" 19 Jan. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter Inzage van het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", dat 28 december van Tandjong Prlok is ver trokken en 29 januari a.s. In Amsterdam wordt verwacht. Gisteravond is op een onbewaakte overweg onder Acht te Eindhoven een militaire vrachtwagen door de personen trein 's-HertogenboschEindhoven gegre pen De wagen verd door de trein op het tweede spoor geworpen, doch de chauf feur bleef ongedeerd De verongelukte auto was de zesde wagen in een militaire colonne, die de overweg passeerde. De districtscommandant van de Rijkspolitie in Zeeland, majoor van Balle- gooyen de Jong heeft medegedeeld, dat het onderzoek in de zaak van de dood aan getroffen weduwe Kodde te Nieuwland ln een zodanig stadium is gekomen, dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid kan worden gez*gd, dat niet aan moord behoeft te worden gedacht. Uit deze mededeling zou volgen dat de we duwe zelfmoord heeft gepleegd. De 20ste Amsterdam Fashion-week, de periode waarin de Nederlandse con- fectie-lndustrie de nieuwe collecties voor de najaars- en wintermode 1957/1958 aan de buitenlandse inkopers zal tonen. Is vastgesteld van 611 mei 1957. By een kascontrole op het kantoor Purmerend van de Nederlandse Midden- standsbank is een aanzienlijk tekort ont dekt De politie heeft twee personeels leden. die reeds geruime tijd bij de bank ln dienst zijn, aangehouden. Zij hebben bekend verduistering te hebben gepleegd. BUITENLAND Vijfhonderd Japanse my nwerkers zul len drie jaar lang in kolenmijnen in het Roergebied werken om vert:_/uwd te raken met de werkwijze in de Duitse mijnen. In een donderdag te Bonn gepubliceerde Duits-Japanse bekendmaking wordt ge zegd, dat de Japanners met vliegtuigen naar Duitsland worden overgebracht Zij worden ln het Roergebied gelijkgesteld met de Duitse vwerkers. Prof. A. Picoard. die indertijd met een ballon met drukgondel een hoogte van 16.000 meter heeft bereikt, wil een nieuwe poging doen om tot een hoogte van 30.000 meter te komen. Op een pers conferentie in München verklaard" Pic oard. dat hij voor zijn nieuwe stratosfeer- v'.ucht niet één maar verscheidene ballons wil gebruiken Door de uitzetting var. het j gas op de gewenste hoogte zou één ballon te grote afmetingen krijger. De Verenigde Staten hebben de af gelopen zeven weken meer olie naar Europa verscheept dan ln het gehele Jaar 1955 Uit de cijfers, die dezer dagen door het Amerikaanse ministerie van Binnen landse Zaken werden gepubliceerd blijkt dat de stroom van olie en olleprodukten naar Europa voortdurend groter wordt Het Centraal Comité in A -R. kies verenigingen heeft benoemd tot secretaris mr. W. R. van der Sluis, Juridisch advi seur van het Christeiyk Nationaal Vak verbond,. De Duitse ex-veldmaarschalk Frle drich Paulus. die in de laatste wereld' oorlog met zijn leger bij Stalingrad oapitu leerde en daarna deel uitmaakte van het door de Russen gesteunde comité „Vrij Duitsland", ligt ergens in Oost-Duitsland ernstig ziek aldus hebben Westdoiitse bla den donderdag meegedeeld. De nieuws dienst van de sociaal-democratische partij berichtte dat de 66-Jarige Paulus ster vende is. De „Times of Cyprus" meldrt, dat aartsbisschop Ma'karios de door de Britten voorgestelde grondwet voor Cyprus heeft verworpen.- Zweden beleeft zijn warmste winter van deze eeuw. De „hittegolf" heeft ane monen en sneeuwklokjes uit de grond gelokt, die normaal de voorboden van de lente zijn. In geheel Zweden is het warm. Nergens in het zuiden staat het kwik onder nul en op de koudste plekken nabij de poolcirkel zijn slechts 17 graden vorst afgelezen. Er schijnt echter verandering van weer op til te zijn. In 1956 zijn 40.000 mensen bij ver keersongelukken in de V.S. om het leven gekomen. De schepper van de „rock and roll", Elvis Presley, is goedgekeurd voor de militaire dienst. Een officier van de keu ringsdienst deelde mee. dat zijn lichame lijke toestand uitstekend is. maar dat zijn verstandelijke vermogens zeer middelmatig zijn. De geboorte van het kind, dat Prin ses Gracia van Monaco verwacht, zal volgens een mededeling van het prinselijk paleis niet omstreeks 26 januari, doch omstreeks 21 januari verwacht mogen worden. Senator Hubert Humphrey, de voör- z.tter van de subcommissie var. de Ame rikaanse Senaat voor buitenlandse be trekkingen. heeft er donderdag bij de Amer:kaanse regering op aangedrongen ie mogelijkheid van terugtrekking der Ame rikaanse troepen in West-Dultsland te overwegen Volgens hem kunnen hierdoor wellicht de hereniging van Duitsland be vorderd en de spanning tussen Oost- en West verminderd worden. De Amerikaanse schrijver John Ho ward Griffin. die al tien jaar blind kon plotseling weer zien toen hij op weg was van zijn werk naar huis. De 34-jarige Griffin was blind gewordj na een in de oorlog opgelopen hersenschudding. Vol gens een oogarts zou de gestremde bloeds omloop plotseling normaal zijn geworden. Het Westdultse bank disconto is gis teren verlaagd van 5 tot 4J procent. Twee van de moordenaars van een Jonge vtouw en haar zuster die tijdens de incidenten ln oktober te Meknes in Marokko gedood werden, zijn donderdag door een tribunaal ter dood veroordeeld. Een van hen werd bij verstek veroordeeld. Het tribunaal veroordeelde een persoon tot levenslange dwangarbeid, drie kregen twintig Jaar dwangarbeid en vier gevan genisstraffen. Tien dagen na de politieke aanslui ting van Saarland bij West-Duitsland hebben tien vertegenwoordigers van het Saarlandse parlement donderdag voor het eerst een bijeenkomst van de Westdultse Bondsdag bijgewoond Zij werden welkom geheten door de voorzitter van de Bonds dag. Gerstenmaler. De Franse Ingenieur P-.erre Louis Marre heeft een robot vervaardigd, die in enkele minuten zes kilo was kan verwer ken en verder ln een minimum van tijd vaten kan wassen, groenten schoonmaken en allerlei andere huishoudelijke bezig heden kan verrichten. Een ambtenaar van de Amerikaanse daenst voor sociale zekerheid heeft ln Chicago meegedeeld, dat er ln de- Ver enigde Staten 5000 personen van 100 Jaar of ouder wonen. Volgens officiële cijfers was ln 1051 vijftig procent va.n de bevolking van Enge land gehuwd. Een eeuw eerder was slechts dertig procent gehuwd Het aantal onge huwde mannen was in 1951 groter dan het aantal ongehuwde vrouwen In 1931 waren er een half miljoen meer onge trouwde vrouwen dan mannen. De directeur van de Immigratie dienst van New York. Edward Shaugh- nessy, heeft meegedeeld, dat Gary Davis voorwaardelijk (op erewoord i :n 'de V.S. is toegelaten. Deze '.oorwaardelijke toela ting betekent geen erkenning van de gel digheid tan het wereldpaspoort van Davis, zo voegde hij eraar. toe De toelating werd door de wereldburger zelf beschouwd als „de beste toepassing van de verklaring der V.N over de rechten van de mens, welke onder meer voorzien ln de moge lijkheid om zich vrij in de wereld te ver plaatsen". HIJ was verder van mening, dat het hier een „feitelijke erkenning" van zijn wereldpaspoort betreft. - De Britse tweede luitenant Anithony Moorhouse. die na ontvoering door Egyp- tenaren In Port Said om het leven kwam. is gisterochtend met militaire eer in Leeds begraven. na twee dagen van vaak felle debatten, met 59 tegen acht stemmen, bij tien onthoudingen, besloten een speciale commissie in te stellen, die tot taak krijgt inlichtingen te verzamelen over de toestand in Hongarije, en verslag over haar bevindingen aan de V.N. uit te brengen. In de commissie zullen vertegenwoor digers uit Australië. Denemarken. Tune sië. Uruguay en Ceylon zitting hebben. De Sovjet-Unie en zeven andere com munistische landen stemden tegen, ter wijl Afganistan. Cuba. Egypte. Finland. India. Jordanië. Saoedi-Arabië, Soedan, Syrië en Joego-Slavië zich van stem ming onthielden. Hongarije, Jemen en Zuid-Afrika waren afwezig. Het was de elfde resolutie, die de Algemene Vergadering sinds het begin van de opstand in Hongarije heeft aan vaard. Op Hongarije en de Sovjet-Unie wordt een beroep gedaan, met de com missie zoveel mogelijk samen te werken en haar leden vrijelijk door Hongarije te laten reizen. Men verwacht, dat de commissie voor aanstaande Hongaarse vluchtelingen in de V.S. en elders zal ondervragen. In de resolutie wordt secretaris-gene raal Hammarskjöld verzocht, elk initia tief te nemen, dat naar zijn oordcel met betrekking tot het Hongaarse vraagstuk nuttig is. Australische recruten wilden geen kilt dragen Vijftien Australische jongemannen, die na de beëindiging van hun militaire opleiding werden ingedeeld bij een een heid van de „territorials", waar het dra gen van de Schotse „kilt" (rokje) ver plicht is. uitten daartegen bezwaren en verzochten'indeling bij een andere een heid waar de standaard-uniform wordt gedragen. Toen dat verzoek niet werd in gewilligd. weigerden zij bij de aangewe zen eenheid, een bataljon van het ..Black Watch regiment", op te komen. Zij wer den voor het bijzonder gerechtshof in Sydney geleid en voerden daar aan dat het dragen van de kilt een belediging van hun waardigheid zou betekenen. Woordvoerder van de groep was de Ier Neville McCarney. De jongemannen werden tot 42 dagen opsluiting veroor deeld. Brandstichting en gevecht tijdens rede van P.M.F. Demonstranten hebben gisteravond een politieke bijeenkomst in de Parijse ..Velodrome d'Hiver". waar de radicale leider Mendes-France het woord zou voeren, verstoord door in het midden van de zaal brand te stichten en de vijf duizend toehoorders met traangasbom- men te bestoken. Terwijl de brandweer poogde het vuur te blussen, gingen de politieke tegenstanders elkaar met stuk ken van het meubilair te lijf. Een aan tal personen liep lichte verwondingen op. Temidden van de verwarring riep Mendès-France door een microfoon: „Ik wil mijn vrienden niet langer bloot stel len aan het geweld van deze bruten. De vergadering is afgelopen". Bij de over val zouden zowel communisten als Pou- jadisten betrokken zijn geweest. De bij eenkomst was belegd in verband met een tussentijdse verkiezing. (Ingez. Med.-Adv.) /BINNENHUISJE" 1 3 No. 7 Gereoht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Spr. mr. P. J. Idenburg over de Belgische Kongo. 8 uur nam. Schouwburg: -HoofdstadOperette „Die lustige Witwe", 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing en film „Het groene eiland". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Excur sie Inet. voor Arbeidersontwikkeling. 7.45 uur nam. Warmond: Verenigingsgebouw Jonge Kerk: ds. Dam van Abbenes spreekt over „De wonderen". 8 uur nam. ZATERDAG Cl ar as teeg 18: Tentoonstelling Leldse Postduivenver. „De Vriendenclub". 710 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Toneelver. „Tot Ieders Genoegen" speelt „Annemarie". JU 't maar". 8 uur nam. Leiderdorp Kantine Ver. Touw- fabrieken)LelcLs Mondaccordeon-orkest ver. „Crescendo". 8 uur nam. ZONDAG Claras teeg 18: Tentoonstelling LMdse Postduivenver. „De Vriendenclub". 105 uur. Schouwburg: Kinderoperette Chris Hof land „Hans en Grietje". 2J uur nam Steenschuur 6. Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorin. MAANDAG De Doelen: Leden verg, Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Kweekschool voor V.O. (Vliet)K. en O.- cursus Boetseren. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarverg. Tuinbouw- etudleclub Leiden en Omstreken. 71/4 uur nam. Steenschuur 6. Lezing „De Natuur vriend" 8 uur nam DINSDAG Het Gulden Vlies- Ned. Ver. van Huls vrouwen Lezing firma Spanjaard. 2J uur nam. De Doelen: Ned Mij voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. Ir. Mesa over het Delta plan. 12J uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" „Dundo Marojes dukaten". 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)Middenstands- cursus „beter verkopen". 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten". 8 uur nam. (Frits Flits:) „Op uw verjaardag, lieve Moe, Treed ik verheugd naar voren toe../' Hoe Loes haar wensgedichtje zegt Wordt fotoflitsend vastgelegd. Aan leuke kiekjes geeft zo'n dag Een serie die er wezen mag; Dank zij het licht in overvloed Van „Phótoflux": elk plaatje goedl (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje een paar stuksl Het feilloze ac ftitslample aD CT „Hannes": oudste aapjes-koetsier overleden In het Maria pension te Groningen is na een langdurige ziekte op 82-jarige leeftijd overleden de heer J. M. Reuser, of zoals de Groningers hem kennen „Hannes". Hannes was de oudste aapjes koetsier in ons land. In 1909 kwam Han nes naar Groningen ter gelegenheid van de festiviteiten bij de opening van de nieuwe academie. Voordien werkte hij in Hilversum, waar hij met twee broers een stalhouderij en sleperij had. Hannes die zich zelf wel eens „opperstalmeester" van de universiteit noemde, genoot in de studentenwereld een grote populari teit. Edgar Tytgat overleden De kVinstschilder Edgar Tytgat is de afgelopen nacht in zijn woning te Sint Lambrechts-Woluwe overleden. Hij is 28 april 1879 te Brussel geboren. Tytgat bezocht de Academie van Schone Kunsten te Brussel. Als schilder, etser en illustrator laat Edgar Tytgat een belangrijk oeuvre na: meer dan 500 schilderijen, een honderdtal aquarellen alsmede talrijke tekeningen en etsen. Rapenburg 61K. en O. Cursus moderne beeldhouwkunst. 8 uur nam. De Harmonie: Bespreking over oprich ting Openbaar Lyceum. 8 uur nam. Leiderdorp, Geref. Kerk: Jubileum- uitvoering ohr. gem. zangvereniging „Ex celsior". t.g.v. 60-jarig bestaan. 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Haagweg 92: Ten-toonstelling Marcel B. Keezer en Louis Mevs. Dageiyks 10 uur voorm.5 uur m.; woensdag en vrijdag 710 uur nam. (tot 16 Januari). Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo gie in Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 uur. 's Zondags van 2i uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. L 1 s s e (H.B.G.-hallen)Tentoonstelling „Bioemilust" 9 uur voorm.—10 tuur nam. (t/m 12 Januari), BIOSCOPEN Rex „Het meisje van de rivier". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7.16 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Casino „Sinds Adam en Eva". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcy- olus „24 uur uit een vrouwenleven". Lido „Als Parijs ontwaakt". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De Hofnar". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Trapeze". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondae: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur-. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 12 januari 8 uur waarge nomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31. tel. 21313: Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18. tel. 20520 en Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest. tel. 26274. By geen gehoor bij Uw halsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) "3 Stockhalm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Inssbruck Rome Mallorca onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt regenbui zw. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. licht bew. mist sneeuw onbewolkt zw. bew. sneeuw geh. bew. half bew. ès nw w wnw S Si S3 zw 2 wzw 3 WMKtetil nnw 3 wnw 3 uw 3 nno 2 nw 8 nnw 6 nw 7 nw 6 wnw 5 - wnw 1 - ono 12 wzw 2 w 6 O0O 2 z 2 1' windstil

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2