DE TAS ünderen dansen, spelen, zingen Het LEIDSCH DAGBLAD Loop der bevolldng te Leiden 5ste jaargang Maandag 7 januari 1957 Derde blad no. 29029 Chr. Zangspelchib Staalwijk bracht geslaagde operette-opvoering De kinderen van de Chr. zangspel club „Staahvyk en omgeving", die za terdagavond in de prachtig bezette Schouwburg een opvoering verzorgden van de door Jo Mulder geschreven linderoperette „De Wonderbloem", wa ren deze avond echt in hun element. Ey dansten, speelden en zongen, dat het een lieve lust was. Nu waren daarvoor ook alle ingre- {nten aanwezig. De inhoud van het ik sprak sterk tot de verbeelding der fderen, terwijl zij zich in muziek, pg en dans volledig konden uitleven. [vendienwat is het voor kinderen 5t leuk als zij eens een hele avond een fleurig kostuumpje en ook ar was alle aandacht aan besteed jgen rondlopen. Hofdames en pages, ndlieden en elfjes, kabouters en bos- Cnnen waren in dit spel van kleur en ng bijeen in het koninklijk paleis, tar alle schoonheid en rijkdom wordt kfloerst door de zorgen, welke daar ersen door de ziekte van de kroon- Ins Eros. De koning heeft de hulp n zijn onderdanen ingeroepen. Moge- t weten zij, beter dan de knapste ge- esheer, welk geneesmiddel hier uit- mst moet brengen. Bernard, hun ordvoerder, doet de hoopvolle me- deling, dat de feeënkoningin Lelierein de maannacht door het kussen van n enkele bloem aan de plant grote neeskracht weet te schenken. Eros, die rst, evenals zijn koninklijke ouders, en geloof hecht aan dit verhaal, wordt •h overtuigd en de hoop schijnt hem Ons Toneel zoekt het in de eabaretsfeer Verandering van spijs doet eten. Be- iog men zich doorgaans op het vlak n toneelopvoeringen, zaterdagavond km de toneelvereniging „Ons Toneel" het St.-Ant.clubhuis met een zeer af- sselend cabaretprogramma voor de g. En met deze opvoering is men er er in geslaagd, om de talrijke aan- zigen een uitstekende avond te be fcen- j Na een kort openingswoord door de er M. J. van Kampen, zorgde Laura insen en Ans van Kampen voor wat sellige accordeonmuziek. Hierna bracht ais Toneel" de klucht „Zo'n Snaak" or het voetlicht. Het was een wat on nullig verhaal met tennissende en zei lde jonkheren, in de knoop geraakte fdes enz., maar toch door goed spel n Maarten Rijnbeek en Wim Roden- rg, ongetwijfeld de beste krachten ti „Ons Toneel", kon deze klucht de nwezigen wel amuseren. Na het optreden van de Wico's volgde t hoogtepunt van het pro- imma. De heer Tjemkanoff en het lge balletmeisje Petra Rijnbeek dan- n samen het stuk „The black shoes", t beeldde een jong meisje uit, dat op avond vóór Kerstmis bij de schoen- jker haar gerepareerde balletschoentjes ait halen. Daar zij echter geen geld ïft om de schoenmaker te betalen, lgert deze haar ze mee te geven. Zeer •drietig gaat het meisje heen. Als zij g is, hoort de schoenmaker plotseling cstliederen zingen en wordt hierdoor gevangen in de kerstsfeer, dat hij het me meisje terug roept en geen geld (ent. 3et mag misschien een goedkoop ver- altje lijken, maar Petra Rijnbeek nste dit op zo'n aardige wijze, dat er rkelijke sfeer vanuit ging. Na de pauze vertelden Lotte en Maar- i Rijnbeek op zeer geestige wijze „Het lenatale" van A. G. Schmidt. Eerdere medewerking verleenden de 0 Hala's" met als extra attractie Dolf Iprado. die met zyn geestige Suri- amse liedjes de aanwezigen kostelijk tuseerde. Het was een geslaagde avond. Koninklijke onderscheiding voor H. Ligtvoet VEERTIG JAAR BIJ DE S.L.F. taterdag herdacht de heer H. Ligt- it het feit, dat hij 40 jaar geleden in mst van de Lichtfabrieken trad. Zo- 1 gebruikelijk werd de heer Ligtvoet de directiekamer ontvangen, doch in tevoren had de burgemeester hem het Stadhuis met waarderende woor- a de eremedaille, verbonden aan de de van Oranje Nassau in brons op de rst gespeld. Met deze onderscheiding nsten de directeur en de overige aan- eigen hem geluk. De directeur, ir. Y. Ykema. wees er dat de heer Ligtvoet zich in al die 'en een gewaardeerde kracht heeft ioond, die op zijn wijze heeft bijge- igen tot de bloei van de Lichtfabrie- i. Mede namens het gemeentebestuur ïkte de heer Ykema hem voor de pverde prestaties en overhandigde ie de heer Ligtvoet de fraaie oorkon en de bijbehorende gratificatie. 5ijn onmiddellijke chëf en ook de 'tegenwoordigers van de Personeels- reniging sloten zich bijde woorden .1 de directeur gaarne aan. Een ge- lenk van het personeel en bloemen >r mevr. Ligtvoet bezegelden de toe- raken. Dok de activiteiten van de heer Ligt- tt als lid van de Dienstcommissie en i bestuurslid van zijn vakorganisatie rden met waardering gememoreerd. Tenslotte dankte de jubilaris allen c>r de tot hem gerichte, sympathieke •orden en voor het geschenk van het ttoneel. zelfs de kracht te geven mee te willen om te gaan zoeken. Daarvan weet men hem echter terug te houden, doch zijn zuster Norma verwerft voor zich en voor haar verzorgster de toestemming haar geluk te beproeven. Met groot enthou siasme trekt men er dan op uit. Zou men de feeënkoningin vinden? En de wonderbloem? Het leven van de kroon prins hangt er immers van af? Eerst nu beginnen de avonturen, die hun vreug devolle climax bereiken in het vierde be drijf. Terug in het paleis treffen wij een verder verzwakte Eros aan, wie de hoop op herstel schijnt te ontglippen. Dan brengt een lakei goed nieuws. De landlieden zijn in aantocht. Bernard brengt verslag uit en dan verschijnt prinses Normamet de wonderbloem. De fijne geur van deze bloem verricht het grote wonder der genezing. De vreugde en dankbaarheid zijn groot, vooral als de prinses vertelt, dat voor het eerst de feeënkoningin zich tussen de mensen zal wagen. Als deze daarop in het paleis verschijnt, is de vreugde vol maakt.. „Staalwijk", dat thans onder directie van de heer P J. Eikerbout staat, heeft het in operette-land reeds ver ge bracht. Er werd met enthousiasme en kinderlijke vreugde gespeeld. In de loop der jaren heeft de club reeds veel aan ervaring opgedaan! Er waren, vooral in de hoofdrollen, aardige stemmetjes. Een woord van lof mag ook het Leids Ka merorkest o.l.v. de heer J. Trouwee, niet worden onthouden. Het zorgde voor een goede begeleiding 7an de zang, mevr. D. Th. StuifzandLamboo studeerde de balletten in. Aan het einde van de avond, welke met een kort woord door ds. P. Kloek werd geopend en gesloten, waren er o a. bloemen voor de schrijfster van het spel, Jo Mulder. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Harla Cat-hariina, d. v. F. Zwart en M. van Mussoher; Al'bertus Jan, z. v. J. emskerk en J. E. Verhoeven; Hiuibert lannes. z. v. J. Heemskerk en J. E. Ver even; Herman Jan, z. v. J. L. Prieling M. E. DuyvendiaJk; Hendrik Willem, z. E, G. H. van Vloten en J. Fuchs: Peter, v. J. Belj en H. C. de Jong; Joha-n Da- t z. v. J. Bekenkamp en D. M. Kamer- Sk; Gerard® Josephine, d. v. G. W. van n Hout en M. L. Bertholet; Cornelia lena, d. v. W. C. Oapel en B. ten Have; •tje. d. v. J. A. Vreeken en G Scheep- ïker; Antoon, z. v. Jiera en F. Boom. GETROUWD J. Caspers en E. Bokstijn. OVERLEDEN Sonwneling. hulsvr. v. B. Stijger, 76 li"; M. van der Tang, weduwe van C mcker, 86 Jaar; M. Eradu®, z. v. J, Era s' en M. J. van den tng, 4 Jaar; C. Ta- me, ongehuwde vrouw, 90 Jaar; A. flpentl, hulsvr, v. R. J. Smeets, 53 Jaar. J. Kalsbeek verlaat het christelijk onderwijs MET INGANG VAN 1 MAART A.S. In \erband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer J. Kalsbeek, hoofd van de christelijke school aan de Pasteurstraat, met ingang i van 1 maart a..s. het onderwijs verlaten. De heer Kalsbeek. die „nog nooit van school af is geweest" op zijn vyfde jaar gine hij naar school en eerst thans keert hfj de school de rug toe! is tientallen jaren als hoofd bij het chris telijk onderwijs werkzaam geweest. Sinds 1 mei 1921 is hij in deze functie ver bonden aan de Ver. voor Chr. (Her vormd) Onderwijs in de Sleutelstad. DUBBEL VERLIES VAN „DE SLEUTELS" In de landelijke hoofdklasse van de Nederlandse Bridge Bond heeft ,.De Sleutels" uit Leiden tweemaal achtereen van het Groningse E.G.B.C. verloren. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. zal in deze gemeente vermoedelijk op 28 februari een aanvang nemen. Een 70-jarige bewoonster van de Molensteeg is zaterdagmiddag in de Nieuwsteeg gestruikeld, tengevolge waar van zij haar linkerarm heeft gebroken. Zaterdagochtend heeft een 2-jarig meisje, dat in de keuken van de ouder lijke woning aan de Doezastraat het evenwicht verloor, een emmer met ko kend water omgetrokken. Het kind liep hierbij ernstige brandwonden aan het lichaam op. PERSONEELSVER. I.K.I. VIERT FEEST De personeelsvereniging van de I.K.I. Voorschoten—Leiden bestaat 2 jaar. Mede om de onderlinge band te verste vigen organiseerde deze vereniging, die tevens meer naar buiten wil treden, zaterdag in de grote zaal van „Den Burcht'- een gezellige feestavond voor de leden. De voorzitter, de heer A. v. d. Velden, heette alle aanwezigen van harte welkom in het bijzonder de leden van de directie, die aan de verwezen lijking van de feestplannen zo zeer hebben medegewerkt. Voorts wekte de voorzitter op niet alleen de gezellige bijeenkomsten bij te wonen, doch ook de ledenvergaderingen trouw te bezoe ken. Na deze inleiding werd het woord gegeven aan de conferencier van het cabaretgezelschap, Frans Eykhof, die weinig moeite had de verschillende programmapunten aaneen te rijgen. Illusionisten, rijwielacrobaten en opera- parodisten toonden met veel succes hun kunnen, terwijl ook de jodelzangeres Mitzi Waller en de pianist Herman Teunissen een belangrijk aandeel had den in het welslagen van deze gezellige avond. Na afloop van het cabaret, werd nog enige tijd gedanst op muziek van .The Skv Rockets". De leiding van het bal was in handen van de heer Van Wijk. De reis van Tsjou En-lai Tsjou En-lai, de premier van Com- munistisch-Ohina, is vandaag uit Peking vertrokken voor een bezoek aan Moskou Warschau en Boedapest. Hij zal in elk geval in elk dezer hoofdsteden maar en kele dagen blijven, want 19 januari wordt hij in de Afgaanse hoofdstad Ka boel verwacht, waarna hij nog India en andere Aziatische landen bezoekt. Naar verwachting zal Tsjou begin februari in China terug zyn. Buziau 80 jaar Vandaag viert Johan Buziau, die ja ren lang als komiek grote successen in de Nederlandse Revue heeft gevierd, zijn tachtigste verjaardag. Reeds in de loop van de morgen mooht de heer Bu ziau uit alle delen van het land geluk wensen ontvangen in de vorm van bloemstukken, felicitatiebrieven en ge lukstelegrammen. Weer gokken in Baarle Nassau (Speciale berichtgeving) Men is doende in de beruchte en be twiste gok-enclave te Baarle-Nassau over enkele weken opnieuw te beginnen, maar dan op een andere grondslag. De bedoeling en men zou er zelfs reeds in zijn geslaagd een der speelbanken onder de Belgische wet te stellen, dus o.a .met een beperkte inzet van de gok lustigen. Als dit plan inderdaad tot uit- voering komt, dan is „men" van oordeel, dat de Nederlandse Justitie hier niets tegen kan inbrengen f 1000.uit brandkast (Van onze Haagse redactie) In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een kantoor aan de Javastraat te Den Haag en ruim f. 1.000 uit de brandkast ontvreemd. De dieven bereikten de achterzijde van het perceel via een brandgang en verbraken daar een ruit. De gehele benedenverdieping van het pand werd doorzocht, waarbij in een bureaulade de sleutel van de brandkast werd gevonden. Voor centrale training 19 spelers uitgenodigd Met het oog op de interlandwedstrijd SpanjeNederland, die op 30 januari te Madrid wordt gespeeld, heeft de keuzecommissie van de KNVB 19 spe lers uitgenodigd voor de centrale trai ning. De drie trainingsavonden worden gehouden op de 8e, 15e en 22e januari in Boxtel. De spelers zijn: Doel: De Munck (Fortuna '541 en Pieters Graafland (Ajax); achter: Wiersma <PSV) Kuys <NAC> en Oden- thal t Enschede»midden: Notennans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54), Klaassens (VW), Schaap CtGooi) en Kerkum (Feyenoord)voor Moulijn (Feyenoord), Voges (Enschede), Appel (Fortuna '54), Wilkes (VW), Bosselaar (Sparta), Van der Linden (DOS), Cor van der Gyp (Feyenoord), Angenent (Fortuna '54Wallhout (NOAD). De „Willem Ruys" van de Kon. Rot. Lloyd is vanmorgen uit Indonesië te Rotterdam teruggekeerd, met slechts 600 passagiers aan boord. OEGSTGEEST Aanrijding op de Rijksweg: auto uitgebrand Hedenmorgen circa negen uur slipte een auto op de Rijksweg onder Oegst- I geest, met als gevolg, dat de wagen door de afscheiding vloog en een personen wagen uit de richting Amsterdam aan reed. Deze sloeg enkele malen over de kop, tuimelde van het talud van de weg en vloog daarna in brand. De bestuur der van de auto. welke de aanrijding had veroorzaakt, wist zijn slachtoffer echter bijtijds en heelhuids uit het brandende wrak te halen, zodat-er zich bij deze botsing geen persoonlijke on gelukken voordeden. De Oegstgeester brandweer was snel ter plaatse en bluste het vuur in de geheel uitgebran de auto. WARMOND BEJAARDENSOCITEIT In Warmond heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt voor de bejaarde ingezetenen de mogelijkheid te scheppen om eens per week een middag tezamen te komen. De leeftijdsgrens is vastgesteld op 60 jaar voor mannen en voor echtparen en op 55 jaar voor al leenstaande vrouwen. Men kan zich als lid van de sociëteit opgeven op 9 januari van 5 tot 6 uur nam. hij de beide wijk verpleegsters in het consultatiebureau. De sociëteit zal worden gehouden op Woensdagmiddagen van 2 tot 5 uur in 't Trefpunt" aan de Herenweg 16 januari a.s. neemt de bejaardenso- cieteit» officieel een aanvang. BULLETJE EN BOONESTAAK Zaterdagmiddag hebben de Warmond- se kinderen zich weer eens kostelijk kunnen vermaken met een speciale kin deruitvoering. Het Leids Kindertoneel gaf in hotel „De Zon" een opvoering van ..Bulletje en Boonestaak bij Ali Baba en de Rovers". Het waren weer gloednieuwe avonturen van Bulletje en Boonestaak en het spel gaf veel spanning en actie voor de kinderen. Ons kort verhaal door Malcolm Gair Maar het zijn niet de lepels, die ik zo mis, zei Juffrouw Everitt. of zelfs myn granaatstenen halsketting. Het is de foto van WUly. Willy was mijn broer, mijnheer Raeburn Hij sneuvelde in de oorlog. Het kleine aapachtige gezichtje van juffrouw Everitt kreeg nóg meer rim pels en het leek wel alsof zy in huilen wilde uitbarsten. Ik denk dat de dief de foto heeft meegenomen vanwege de lijst. Die is van echt zilver Ikhet was voor mij een aandenken Ja, ja, dat kan ik begrijpen. U heeft dit allemaal toch ook aan de po litie verteld? Mark Raeburn's zachte, Schotse ac cent en de voorkomendheid, waarmede hij juffrouw Everitt tegemoet was ge treden, stonden in scherp contrast met zijn donker gezicht, dat harde lijnen vertoonde. O ja, mijnheer Raeburn Ik heb de politie alles verteld. Ze waren erg aardig, maar gaven niet veel hoop. En U denkt nu dat ik U mis schien kan helpen? Ja, mijnheer Raeburn Ik dacht dat een particulier detective misschien andere methoden zou gebruiken Zoudt U my soms wat meer over die kwestie willen vertellen? Raeburn glimlachte, waardoor zijn stugge trekken enigszins werden ver zacht. Het leek op 't eerste gezicht een volkomen onbelangrijke kwestie, een inbraakje van het gewone soort, dat de politie uiteindelijk wel zou weten op te lossen met haar routine-proce- dés. maar waaraan niemand anders waarschijnlijk iets kon doen. Raeburn had echter een zwak voor oude da metjes. Het was een hoogst onbeschaamde inbraak, zei juffrouw Everitt resoluut. Miijn buurvrouw, juffrouw Allen, zag die man mijn portiek binnengaan. Hij was goed gekleed en zag er echt vriendelijk en aardig uit. Dat heeft ze mij tenminste verteld. Ze dacht dat ik hem wel zou hebben binnengelaten, alhoewel ze dat eigenlijk wel vreemd •vond, omdat het dinsdag was en ze weet, dat ik dinsdags altijd by m'n zuster op bezoek ga. Ze meende echter dat ik die dag wel niet zou zijn gegaan Een uur later is die man toen weer weggegaan. Hij had het gestolene in een reistas gestopt. Een uur later?, herhaalde Rae burn nadenkend Ik vraag me af, of U mij misschien precies kunt op geven wat hij heeft meegenomen. O ja, natuurlijk. Ik heb 't opge schreven. Triomfantelijk overhandigde juf frouw Everitt het lijstje. Lepels, een granaatstenen hals ketting, een doublé armband en een fotain een zilveren lijst. Is dat alles? Ja. dat is alles. Waar waren deze dingen opge borgen? De lepels lagen in het buffet in de eetkamer, de halsketting en arm band lagen in een la van mijn toilet tafel en de foto stond op het kastje naast mijn bed. Ik ben overigens erg blij, dat die dief niet de robijnen ring, die ik van mijn maeder geërfd heb, heeft meegenomen. Die lag in een an dere la van de toilettafel. Zou die ring gemakkel-ijk te vin den zyn geweest? Ik denk van wel. Hoe groot is Uw huis, juffrouw Everitt? Het heeft vier kamers, maar het is nogal klein en onopvallend Maar dan begrijp ik niet.Ver telt U mij eens. juffrouw Everitt, was er soms iets speciaals met die lepels of met een van de andere dingen? Ach nee. zei juffrouw Everitt na denkend. die lepels hebben vroeger toebehoord aan mijn tante Charlotte Skinner. Op haar manier was ze een heel interessante vrouw. Dat neem ik graag van U aan. zei Raeburn ernstig. maar ik dacht eer der aan een mogelijke historische en kunstzinnige waarde O hemeltje, nee! We zyn maar heel gewone mensen en het waren heel gewone dingen. Goed natuurlijk, maar gewoon. Maar zoudt U zich niet wat duidelijker kunnen uitdrukken? Natuurlijk Als ik het goed begre pen heb, brak dus een goed geklede man bij U in op de dag. dat U altijd uit bent. Hij bleef een uur binnen en nam enkele dingen weg, die samen misschien nog geen twintig pond waard zijn, maar liet een robijnen ring liggen Brengt U dit niet op een of an der idee? Ik ben bang van niet. U moet name lijk weten, zo ging juffrouw Everitt verder, dat ik erg weinig afweet van inbrekers Mark begon te lachen. Dat behoeft U mij nauwelijks te vertellen, zei Raeburn lachend, maar ik weet er gelukkig wèl iets van af. Het patroon, dat U voor mij gete kend heeft, is het patroon van een be roepsinbreker, die op zoek was naar een bepaald voorwerp. Uw huis is vry klein, maar tóch bleef hij er een uur. Het is dus duidelyk, dat hy naar iets speciaals zocht En hij moet dat ge vonden hebben, want anders zou hij wel langer gebleven zijn Hij moet na melijk precies geweten hebben wan neer U weer thuis zou komen Hoe is het mogelijk, zei juffrouw Everitt. Ik vermoed inderdaad, dat de zaken zo liggen Hij heeft U nauwkeu rig gadegeslagen Hij was goed gekleed en d>us vrijwel zeker geen toevallige amateur, die op één of andere buit uit was Waar bij naar zocht moet iets waardevols zijn geweest want anders had hij Uw bewegingen niet zo nauw gezet nagegaan. Nu, wat kan dat ge weest zijn? Bent U er wel héél zeker van dat er niet nóg iets wordt ver mist? Denkt U eens goed na Die tas. waarmee de inbreker verdwenen is, was die van een gewoon model? O hemeltje, zei juffrouw Everitt nog eens. nee. ik geloof van niet Maar ik heb daar geen moment aan gedacht. Aha!, zei Raeburn Een reisbureau heeft mij die tas gegeven. In juni ben ik naar Spanje geweest. We kregen daar allemaal zo'n tas om er onze boodschappen in t-e doen. Het was een linnen tas. U weet wel, zoals de luchtvaartmaatschappijen aan de passagiers geven Raeburn knipte Die tassen mochten we echter niet houden. We moesten ze na de reis teruggeven En heeft U dat niet gedaan? Juffrouw Everitt begon te blozen. Nee. Ik had zelf al een reistas meegenomen, maar de reisleider was zo dom om die te verliezen en stond er toen op om mij dde andere tas te geven Natuurlijk heb ik die toen niet terug willen brengen. Een paar dagen later kwam er een man van dat reis bureau met een spiksplinternieuwe leren tas om die te ruilen voor de mijne. Ik had daar echter niet de min ste belangstelling voor. U ging er dus niet op in? Natuurlijk niet. Zo'n onzin! Ik heb die man weer weggestuurd. Juffrouw Everitt had een vreemde, obstinate uitdrukking in haar ogen gekregen. Raeburn stond glimlachend op Ik zal met genoegen alles doen, wat in mijn vermogen ligt, zei hij, indien U mij één of tiwee dagen de tijd wilt geven. Wat is de naam van dat reisbureau? Viewfinder. Het is nogal klein. Denkt U dat die tas er iets mee te ma ken heeft? Molukken qesloten VOOR BUITENLANDSE VLIEGTUIGEN. Volgens Indonesische persberichten is het luchtruim boven het gebied van de Molukken. tussen Ned. Nieuw- Guinea en Celebes. door de Indone sische luchtmacht gesloten verklaard voor buitenlandse vliegtuigen. Volgens deze berichten is dit ge schied om het uitwerpen van wapens en munitie door vreemde vliegtuigen te voorkomen. Andere gebieden, waarvoor een zelfde verbod van toepassing is. zijn West-Java, Zuid-Celebes en Atjeh. alles precies in zijn werk ging Het was overigens intelligent opgezet. Viewfinder organiseerde wel bona-fide reizen, maar smokkelen was een neven-bezigheid om snel rijk te wor den. De tassen, die de reisleiders in Spanje uitdeelden, waren al geprepa reerd Het spul zat tussen de verster kingen van de hoeken genaaid. Ze hadden hengsels in verschillende kleu ren. Alleen de rode waren voor Fiew- finder van belang. Die werden dan ook het liefst aan de meest onschuldig uit ziende mensen gegeven, zoals bijvoor beeld aan die juffrouw Everitt Omdat die mensen natuurlijk niet wisten wat zij met zich mee sjouwden, handelden ze altijd volkomen onschuldig. Het heeft overigens wel een hele bijd ge duurd voordat alles in Spanje was uit gezocht. Waar ging het om? Verdovende middelen? O nee, dat vonden ze te gevaar lijk. Industrie-diamanten, uit Afnka via Tanger gesmokkeld Het was bij zonder slim bedacht. De baas is een zekere Brinker. Morgenochtend om zes uur worden ze allemaal gearres teerd. In Brinkers flat werd de volgende ochtend in alle vroegte een foto in een zilveren lijstje aangetroffen van een jongen, die glimlachend over de railing van een schip hing. kan niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES ACTUEEL - BETROUWBAAR - VLUG In week van 27 dec. '56 t.m. 2 januari '57 GEVESTIGD J. Koop man s en f&m., straatmaiker, Hof- laan 26; W. van Duren en fam., maohlne- monteur, Gerrit Kasteinstr. 64; M. A. S. Cats en fam., Ingenieur, Mlarienipoelstraat 41; D Zeldenrust en fam., rijksambtenaar. Boshof 32; A. F. Akkerman®militair, Veillngkade 36; W. F. H. Verver en fam.. rijksambtenaar. R. en Schiekade 18; B. A. Erades en fam.. stoffeerder. Zoeterw .singel 95; Elllot-Ning en fam.. Gerrit Kastein- straat 42; C Abspoel en fam., Gerrit Kasteinstr 40; L J T van der Kamp. Maredijk 149; C. J Oostveen. Rijnsb. weg 62; H. P Ruinen, Boisotkade 1; J. P. M. Schellens, W Rozenstr. 26; E. A. M. T. Schneiders, onderwijzeres. J. v. Houtkade 40a; M Fruneaux. Haarl.str 1Q8; R. G an Welzemls. Kanaalstr. 16; L J. Pijpers banketbakker Wasstr .2'; K Bakker. Hof- laan 26; H M Rahms-De Wilde Louis Couperuss.tr 3 A. A Visser, verkoopster. Vinkenstr. 6; P W F. v. d Me uien. Ra penburg 4; A H, Dernison, stempelmaker. Hooigracht 3; A Hoogeveen-Eenkheij. aan boord t/o Schotkade 1; M. W vam Velzen- Van Diest boek bind ster, Am bons tr. 5; H. de Nooij instrumentmaker Col en brander- straat 16; G H uben-Somer, Middelweg 19b; H A van Tol militair Pr, Wilhelm.- straat 18; N B M. Roovers, houtbewerker, Gasstr 7; H Stuart, lakmaker, Beschuit steeg 8a; J. Paauw, chauffeur. Noorder- straat 1; C. D. Ferrln, zendeling, Rynab.- weg 18; E. M. Berkhuljsen. Vreewijkstr. 10; H. C. Teseensohn, Gerrit Kasteinstr. 42; L. Dool-Gelderblom, Parkstr. 27 VERTROKKEN Den Heeten en fam.. aan boord, naar Schiermonnikoog. Noord erstreek 39; L. J. WannIngen en fam., Morslaan 15 naar Hellendoom. Mauri'tsstr, 8; P. Cossée en fam., Lammensch.weg 20 naar Amsterdam, Avogadrostr. 51; C. Mulder en fam.. Co- sljnstraat 26 naar Woerden. Leideestr.weg 68 I; H. Arnoldus en fam Herenstr 148 naar Alkmaar. Kennemerstr.weg 61; J W. H Bour en fam.. Groenhovenstr. 13 naar Helmond. Reigerlaan 66; M. J. v. d Peet- Breedeveld. Nic Beetsstr 33a naar Voor schoten. Bijdorpstr. 64; A. M. Winkel molen. Stadhouderslaan 30. naar Katwijk, Boulevard 96; C. v. d. Wilk. De Genestet- straat 57a. naar Wieringermeer, Kerkstr. 35; A. Pols. Morssingel 8 naar Haarlem. Baan 19, M. Grijpma Rijnsb weg 10 naar Oegstgeest. v Wassenaerlaan 34; W van Soldt. Rijnsb.weg 10 naar Oegstgeest. v. Wassenaerlaan 34; B T. Han. Terwee- park 3 n 's-Gravenhage. Pr Mariestr. 10; A Kalkhoven, Celebesstr 45 n .Leiderdorp, Jaagpad 28; M. Rotmensen-Beekman, Ce- lebess'traat 29 n Delft. Hand'boogstr 25; J L Denijs. Rapenburg 131 naar 's-Gra- venhage, v Alkemadelaan 650; H v. d. Blom-Van Houten, Hogewoerd 52 naar SMedreoh't. Prof. v 't Hoffstr. 9; H de Planque, Plantage 12 naar Koudekerk a/d Rijn, Dorpsstr 66; M. P. J Notten, Hoge Rijndijk 85 naar Hilversum Berlagelaan 209; R. Rövekamp, Merelstraat 32 naar 's-Gravenhage, A. v, Solunastr 56. ZOETERWOUDE Zilveren jubileum parochie GOUDEN PRIESTERJUBILEUM PASTOOR KLAVERWEYDEN De parochie van de H. Kruisverhef fing vierde gisteravond buitenkerkelijk het 25-jarig bestaan van de parochie en het 50-jarig priesterfeest van de oud pastoor, de heer G. J Klaverweyden o.s.c. Het parochiehuis aan de Schenkelweg was geheel gevuld met parochianen en genodigden. In zijn openingswoord heette pastoor Bakker alle aanwezigen welkom in het bijzonder de gouden jubilaris, burge meester en wethouders en ds. Van Emb- den. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoerd door de burgemeester de heer H. J .J. A Smeets, di2 oe gouden jubilaris dank bracht voor zijn werk in de gemeente als priester en tevens op het gebied van gezondheidszorg, sociale en maatschappelijk werk. Namens het gemeentebestuur bood spreker een gro te assortimentskist sigaren aan. Na dit officiële gedeelte werd het ver dere gedeelte voor de pauze gevuld door de gidsen, verkenners, kabouters en wel pen. die met reidansen, een geestig ABC en verschillende schetsjes de aandacht gespan^n hielden. Verv4®fens werd in de pauze het ge bruikelijke kopje koffie geserveerd, waar na enkele tonelisten uit de parochie de éénacter ..Tussen 8 en 12" opvoerden. Tenslotte werd het woord gevoerd door de jubilaris, de oud-pastoor, G. J. Klaverweyden, die 'n dankwoord sprak. J. L. Knauf in het zilver De groepscommandant van de Rijks politie. alhier, de heer J. L. Knauf. her dacht het feit. dat het 25 jaar geleden was. dat hij in politiedienst trad Aan vankelijk bij de Rijksveldwacht. later bij de Marechaussee en na de oorlog bij de Rijkspolitie. Na het vertrek van groeps commandant K van der Vliet werd de heer Knauf benoemd tot groepscomman dant van de groep Zoeterwoude Reeds in de morgenuren stroomden de vele felicitaties binnen. Ook de dis trictscommandant uit Leiden. Van der Meulen. kwam zijn gelukwensen aanbie den. Van de collega's ontving de Jubilaris een leeslamp. 's Middags kwam burgemeester Smeets met zijn echtgenote de jubilaris felicite ren. De avond werd in vrolijke stemming met de manschappen van de groep en de collega's doorgebracht. BEURSOVERZICHT Verdeelde markt; cultures vast Amsterdam, 7 januari. Het koersverloop ter beurze was vanmiddag verdeeld. De markt bood be langwekkende aspecten, waarbij Philips uit hoofde van de 5% converteerbare obligatielening ten bedrage van f.200 miljoen in het middelpunt van de be langstelling stond. De eerste reactie is geweest een da ling van de aandelen tot 226; daarop is vanmiddag en herstel ingetreden tot zelfs 231 tegen vrijdagmiddag 238' Over het algemeen wordt de lening zeer gunstig beoordeeld. Berichten uit Dja karta omtrent vergaande concessies, die de Indonesische regering bereid zou zijn aan de gebieden buiten Java te verlenen, werden in de hoek der cultures bijzon der gunstig opgenomen en lokten een scherpe koersstijging uit voor alle lei dende Indonesische waarden. Amster dam Rubber bijv. liep 5 punten omhoog, H.V.A. steeg tot 103, Ver. Deli tot 109'2. Senembah was 31" punt beter: kortom I de Indonesische markt was zo vast ge- I stemd als in lange tyd niet gebeurd is. De man. die bij U ingebroken In schrille tegenstelling stond de heeft, zocht inderdaad alleen maar Staatsfondsenmarkt, die te lyden had naar die tas. zei Mark zelfverzekerd van de 5C,° lening Philips. Hierdoor ont- De andere dincen werden meege- stond een druk op de Staatsleningen, nomen om de politie om de tuin te welke daardoor scherp inzakten. Ove- jejden rigens waren de veranderingen niet groot. Internationale fondsen nauwe- Toen juffrouw Everitt was verdwe- - - nen, belde Mark Mansion House 1515 op. Invoerrechten en Accijnsen. Wilt U mij verbinden met mijn heer Blunt?Blunt? Raeburn hier. Ik zou graag eens met je willen praten over dat reisbureau Viewfinder. Ik kom direct bij je langs. Toevallig, dat je nu net vandaag moest opbellen, zei Blunt. Morgen sluiten we de ring om Viewfinder. Daarom wilde ik er niet over de tele- foon over spreken Je kunt nooit holm 73 511 -73.561&, Kopenhagen weten Al maanden lang hadden we 54.924—54.971.41 Oslo 53.35453.404, Viewfinder in de gaten, maar pas een Milaan 60.56460.614, Wenen 14.634 paar weken geleden ontdekten we hoe 14.644, lijks prijshoudend. Scheepvaart wist zich uitstekend te handhaven voor Maat schappij „Nederland", die boven de tweetal pari kwam. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 januari Londen 10.654—10 654. N. York 3.82*3—3.83^. Montreal 3.98 43.98%. Parijs 1.0605 1.0815, Brussel 7.587.58 4, Frankfurt 90 74—90.79, Zürich 86.884—86.934, Zü- rich (vr. francs) 89.31489 364. Stock- Beurs van Amsterdam Maandag 7 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 914 91% Grootboek obl864 L Ned. '51 34 91% 91% Ned. '53 (34) 89 88% Ned. '56 34 88*j 884 Ned. '48 34 86 85 4 Ned. '54 3% 87% 86% Ned. '55 3% 87% 87 Ned. '55 II 3 4 88 874 Ned. '47 3 4 (3) 85^ 84% Ned. *37 3 86 4 85A Dollarlng '47 3 93 93% Investeringscert. 3 91 90% Ned. 62-64 3 90 89% Indië A 3 87 4 87 4 Grootboek '46 3 86A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 484 534 Nat. Handelsbank 1114 1124 Ned. Handelsmy. 173 1714 A.K.U217% 2154 Philips 238 4 229% Unilever351% 3494 Wilton Feyenoord 2194 2224 Biliton 2de r 2254 228 Kon. Olie (f 20.—) 168.90 167.80 Kon. Olie (50 a f 20) 168.35 167.75 Amst. Rubber 82% 884 Deli Mij.en (Ver.) 1064 1094 H.V.A 100 1034 Java Cult58 60 Senembah 65 694 Holl. Amer lijn 187 187% Kon N. Stoomboot 1714 1724 Ned Scheepv Unie 172 173 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 894 89 Den Haag 1937 1 3.. v»4 R'dam 37 I-HI 34 90 894 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 101 1004 Premieleningen 97 96% A'dam '56 I 24 95 95 A'dam '56 II 24 101% 1004 Eindhoven '54 24 88 y4 89% Enschede '54 24 87% 89% Den Haag '52 I 24 102 y4 106% idem II 24 101% 104 R'dam '52 I 24 100 1004 106% 1084 Utrecht '52 24 106% 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 281 Rott. Bank 198 Twentsche Bank 200 Industrie Ondernemingen Albert Heyn255 Borneo Sum. H. My. 794 Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. Amerik. fondsen Anaconda 73% exd. Shell Oil Comp89% 185 L 1064 1014 554 9 724 226 194 254 80 183 1064 1044 556 4% 194 2144 73A 89exd Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 4/1 Edelmet. Kon. AA 67 4 exd Pref w a idem 68exd. 68 317 Holl 'Constructie 388 380exd Ing bur v Bouwnijv 120 Int. Kunststof! Ind 4€ 454 Leidsche WoLspinn 273 276 4 Sikkens Lak B 400 Ver Touwfabrieken 1654 Wernlnk's Betonm. 83 80 Van Wyk Textiel 754 GL 75%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7