Vim hooit erbij MAGAZIJNHULP ERVAREN SCHILDER-SPUITER John Whitney is geknipt voor de ambassadeurspost in Londen Amerika telt tenminste zestien miljoen koopkrachtige kinderen Ministeriële nier als argument tegen doktersreglementering Tast vrijheid van het individu aan RHEUMIN Hoe 't ook zij: N.V. OPTISCHE INDUSTRIE „DE OUDE DELFT" MAANDAG 7 JANUARI 1957 Gehavende Brits - Amerikaanse allian tie moet van de grond af opgebouwd worden (Van onze Londe nse correspondent) President Eisenhower heeft een goede keus gedaan by zyn aanwijzing van de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Londen. Het is de 52-jarige John Hay Whitney, bekend onder zyn populaire voornaam „Jock". Natuurlijk is hij mil jonair, dat schijnt niet anders te kunnen. Whitney, financier van beroep, be zit een vermogen van 100 miljoen dollars. Hij is een persoonlijke vriend van Eisenhower en speelt golf met hem. Dit is op het ogenblik van meer belang dan men oppervlakkig mocht denken. Want het gehavende Brits-Amerikaanse bondgenootschap zal van de grond af opnieuw dienen te worden opgebouwd en algemeen beseft men hier dat de Amerikaanse president meer dan totnutoe in de melk te brokken zal hebben wat de buitenlandse politiek betreft. Nixon's recente activiteit is daar mede een bewijs voor. De oude en zieke Dulles zal waarschijnlijk geleidelijk naar de achtergrond geschoven worden. Nieuwe vertegenwoordiger doet niets half Nu er een nieuwe, meer contructieve politiek in de maak is, zullen vooral nieuwe mannen vereist zijn. Vandaar dat het onvermijdelijk lijkt, dat de Brit se regering door een andere wordt ver vangen of minstens gereconstrueerd. Eisenhower heeft overigens dezer da gen verklaard, dat de Britse en Franse regeringen het volste recht hadden te handelen zoals zij deden. Bovendien wa ren miljoenen Amerikanen het met het Brits-Franse optreden eens en betreu ren zij de vernederende afloop. Maar Eisenhower kan het niet verkroppen, dat hij niet door zijn intiemste bond genoot is geraadpleegd of zelfs maar op de hoogte is gesteld. De Amerikaanse ambassadeur in Londen, de 71-jarige Winthrop Aldrich, werd verweten dat hij verzuimd had Washington in te lichten, maar hij wist niets meer dan Sir Pierson Dixon, de Britse vertegen woordiger in de Veiligheidsraad, toen het ultimatum werd uitgevaardigd. In elk geval heeft Aldrich reeds vóór de presidentsverkiezingen de wens te ken nen gegeven, dat hij zijn post wilde op geven. Welkome aanwinst Zijn opvolger is een levendige per soonlijkheid. die een welkome aanwinst zal vormen 'voor de Londense diploma tieke wereld. Hij studeerde in Oxford, waar hij als all-round sportman enorme populariteit genoot. Tijdens de oorlog was hij kolonel in het Amerikaanse le ger. Hij liet zich in Frankrijk „droppen" om samen te werken met de Maquis. Hij liep in de val, maar herkreeg zijn vrij heid door van een rijdende trein te springen. Hij verleent belangrijke steun aan de moderne kunst en is een liefheb ber van jazz en boksen. Whitney doet niets half. Hij bezit twee vliegtuigen, twee auto's zijn vrouw, die eens ge trouwd was met Roosevelts oudste zoon Jimmy, heeft er ook twee en zijn huis in Long Island heeft twee zwembaden. Hij leidt twee stichtingen, een voor maatschappelijk achtergestelden en een om projecten te financieren, waarvoor orthodoxe bankiers bedanken, waardoor veel noodzakelijks tot stand gebracht wordt. Whitney wordt als de beste am bassadeur beschouwd, die een republi keinse regering naar Londen kan sturen. Van groef belang Aan de andere kant van de Oceaan is Engelands nieuwe man in Washing ton Sir Harold Caccia, die tot Whitney's generatie behoort. Van de persoonlijk heid der ambassadeurs hangt veel af voor de altijd ietwat gespannen betrek kingen tussen Engeland en de Ver. Sta ten. wier economische belangen vaak botsen, terwijl Amerika's koloniale ver leden nog altijd emotionele moeilijkhe den oplevert in de onderlinge verhou ding. John Winand was Wadhingtons ge vierde afgezant in Londen gedurende de oorlog, terwijl ook de Britten door een voortreffelijke figuur waren vertegen woordigd. Dit hielp enorm om de Ame rikaanse bereidheid tot hulp te verster ken. Na de oorlog was het de voortva rende Lewis Douglas, die als Amerikaans ambassadeur de weerstand om een door Labour geregereerd Engeland bij te staan, hielp breken en het isolationisme overwinnen. Dodelijke verkeersongevallen (Speciale berichtgeving) Vanmorgen omstreeks half zes is de 42-jarige heer L. H. Cornelissen uit de Piet Heinstraat te Aalten op weg naar zijn werk, bij de D.R.U. te Ulft zó ernstig met zijn bromfiets komen te vallen, dat hij een schedelbasis-fractuur opliep en na overbrenging naar het St.- Elisabethziekenhuis te Winterswijk over leed. Een huisslachter vond hem, liggend by de bromfiets op de rijweg in de buurt schap Lintelo nabij de Brakensteeg. Het slachtoffer was gehuwd en vader van enkele kinderen. Vermoedt wordt, dat hij op een glad weggedeelte is ge slipt. Te Wildervank is vanmorgen de 46- jarige schilder L. F. W. Boer, wonende aldaar, bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen en zodanig ge wond, dat hij korte tijd later overleed. Hij kwam per fiets plotseling achter een geparkeerde auto vandaan, waar door de bestuurder van een passerende auto uit Wildervank, hem niet meer kon ontwijken. Het slachtoffer is een half uur na het gebeurde overleden. Koningin en Prinsessen teruggekeerd HJH. de Koningin is vanmorgen per trein met de Prinsessen Irene en Mar griet van de wintersportvakantie in Sankt Anton in ons land teruggekeerd. Prinses Beatrix zal nog enige dagen In Sankt Anton blijven, om een ski cursus te voltooien. Ook Prinses Marijke is van haar vakantie, die zij heeft doorgebracht in een kinderhuis in Zwitserland, gister avond per KLM op schiphol terugge keerd, waar zij door haar vader werd gehaald Twee jongetjes door auto gedood Op de Rijksweg Amersfoor.t-Utrecht onder Soesterberg zijn gisteravond twee jongetjes door een auto gegrepen, twin tig meter meegesleurd en aan hun op gelopen verwondingen overleden. Het zyn de zes-jarige Nues en de acht jarige Ravenhorst uit de Generaal Spoorstraat te Soesterberg. De knaapjes liepen achter om een bus van de NBM plotseling de Rijksweg op, toen zij wer den gegrepen door een auto uit de rich ting Amersfoort, bestuurd door een dame uit Amersfoort. Zij had een vergunning om op zondag te rijden. NEDERLANDSE STUKADOOR DOOD IN LIFTKOKER. Op de bodem van een liftkoker van een flatgebouw te Luik ontdekte men het lichaam van de 62-jarige stukadoor Zweelsen uit Bunde (L.). Nadat men de man naar boven had gebracht, bleek dat hij reeds was overleden. Het parket van Luik staat nog voor een raadsel, want Zweelsen had werk in een ander flatgebouw dan dat waarin hij werd gevonden. Bovendien weet men nog niet hoe hij in de liftkoker van dit gebouw is terechtgekomen, want de deuren van de liftkoker kunnen alleen geopend worden als de lift stilstaat. De mogelijkheid van moord wordt voors hands niet uitgesloten geacht. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: BessemDe Vries Robbé, zn., Rijswijk; BonsetClémens, dr., Am sterdam; Boele van KensbroekReesink dr., Rotterdam; E. H. AarsenBetten - haussen, dr., Rotterdam; CornelisDe Lint, zn., Rotterdam; HuartPoel, dr., Den Haag. Getrouwd: E. Lopes Cardozo en E. Vermeulen, Rotterdam; J. J. van Rood en jkivr. A. M. R. baronesse van Tuyll van Serooskerken, Den Haag; G. C. 'Ss en I. A. Zwart, Hong Kong; Th. Hajonides van der Meulen en H. Teu- ben, Aerdenhout; A. Fontijn en S. M. Elvin, Saskatoon; M. S. Berkhout en R. E. Dhont, Amsterdam; P. A. ten Hove en J. Jacobze, Kampen. Overleden: A. C. Jager, m. 72 jr., Utrecht; E. J. BlekemolenFrissen, vr. jr., Amsterdam; J. E. Nauta, m. 66 jr., Overveen; J. F. L. Smulders Lz.. m. 82 jr., Bilthoven; M. J. van BorkDe Rid der, vr. 62 jr., Zutphen; L. P. Prentis Bohl, vr. 80 jr.. Den Haag; H. J. By- huis, m. 70 jr., Leeuwarden; A. I. Boon, m. 64 jr., Den Haag; H. M. Clignett, m. 85 jr., Den Haag; I. Pierson, vr. 93 jr., Den Haag; F. A. W. van der Togt, m. 66 jr.. Den Haag; F. Rip, m. 63 jr., Rot terdam. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 januari. Veemarkt. Aanvoer in totaal 1843. Vette koeien en ossen 1225. Varkens 618. Prijs per kg.: Vette koeien le kw. 3.088.28. 2e kw. 2.90 3.04, 3e kw. 2.802.90, Varkens (lev. gew.) 1.99, 1.97,. 1.94. BORSTBEELD COR RUTS NAAR ROTTERDAM Het door de beeldhouwer J. G. Wert- heim vervaardigde borstbeeld van de to neelspeler Cor Ruys is door het mini sterie van onderwijs O. K. en W. aan de gemeente Rotterdam in bruikleen af gestaan. De overdracht van het beeld, dat een plaats krijgt in de Rotterdamse Schouw burg, zal aldaar geschieden op donder dag 10 januari 's middags om drie uur. Het ligt in de bedoeling van de burge meester het bruikleen namens het ge meentebestuur te aanvaarden. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Pieter, z. v. J. de Bruin en O. Versnel; Antoinette J. M.. d. v. A. L. De- genaar en E. L. T. Wachters; Martina A., d. v. A. Duindam en E. Hakkaart; Rudolf A. A., z. v. H. G. H. Koeken en S. C. Bal Jet. Ondertrouwd1: P. T. J. Kloppenburg en J. Bregman. Overleden: G. H. van den Hoek, 70 j., echtgenote wan J. Gips- J. M. Lelieveld, 65 J., weduwe wam J. Opdam. De fabrikanten houden terdege rekening met klanten tussen dertien en twintig Ordening is een schone zaak, maar Franse medici verzetten zich met kracht tegen de voorgestelde eenheidstarieven (Van onie correspondent in Parijs) De Franse minister voor Sociale Zaken. Gazier. is momenteel in een heftige strijd gewikkeld met de dokters, omdat hij hun tarieven wil bevriezenen hun beroep reglementeren. Er lopen in Frankrijk niet zo heel veel mensen meer rond, die niet bij de officiële ziekenfondsen van de sociale verzekering zijn ingeschreven en voor hen geldt natuurlijl: at lang een unaniem tarief. Maar nu wil de regering ook voor de niet- aangeslotenen een regeling treffen, waardoor ze praktisch zouden wor den verplicht zich voor hun medische hulp tot de dichtstbijzijnde dokter te wenden. Die mag dan zes gulden voor een visite vragen, terwijl de particuliere tarieven nu gemiddeld al gauw de dubbele som bedragen. (Van onze correspondent in Washington) Geen krant in Amerika is misschien meer bevoegd om over geldzaken te schrijven dan Wall Street Journal. Welnu, deze krant beweerde onlangs, dat de .teen-agers" in Amerika (dat zijn de kin deren tussen 13 en 20) per jaar tussen de zeven en negen miljard dollar uit geven. Laten we hopen, dat verreweg het grootste deel van die miljarden nog altijd door de ouders wordt uitgege ven ten behoeve van Amerika's zestien miljoen teen-agersMaar het feit blijft toch bestaan, dat de kinderen zelf heel wat zeggenschap hebben in de aanschaf van wat er voor hen wordt ge kocht. Vlak na de oorlog zyn er in Amerika bijzonder veel kinderen geboren en en in de komende tien ja ren zal het aantal teen agers daarom sterk stij gen (met wel 70 procent). Dat brengt grote proble men met zich voor de scholen, maar ook grote mogelijkheid voor de fa brikanten van kleren voor de jongelui, voor de ex ploitanten van bioscopen, voor de verkopers van tweedehands auto's enz., enz. De Amerikaanse indus trie houdt in haar re clame-campagnes terdege rekening met de koop kracht van deze jeugdige groep der bevolking. Niet alleen omdat deze jon gens en meisjes thans reeds heel wat uitgeven, maar ook omdat wat jong geleerd wordt, oud wordt gedaan. Wie als jongen van zestien of achttien een oude Ford heeft ge kocht, zal in zijn latere leven heel vaak trouw blijven aan dat merk. Vandaar dat deze firma door advertenties in jeugdbladen jonge ko pers tracht te werven voor tweede, derde of vierde- hands auto's. Al te veel pressie wordt er op de jeugd niet uitgeoefend. Men geeft veeleer goede raad en legt in zulke ad vertenties uit, waar men als koper van een ge bruikte auto vooral op moet letten. In die jeugdbladen vindt men allerlei advertenties, die men daar misschien niet zou verwachten, maar die er niet in zouden staan, als de fabrikanten ten er geen succes van verwachten. Advertenties voor parfum, voor tafel zilver (Amerikaanse meis jes trouwen gemiddeld op de leeftyd van twintig jaar en vier maanden!) en verder veel reclame voor grammofoons en schrijfmachines. De meeste studenten hier, ja zelfs veel jongens en meisjes op de middel bare school, gebruiken machines om er hun huis werk mee te maken. Er is nog een andere reden, waarom de indus trie de gunst van de jeugd zoekt te winnen: Ameri kaanse kinderen hebben een grote invloed in het huisgezin. Volgens een deskundige bepalen in 38 procent van de gevallen de jongelui, waar het ge zin met vakantie zal gaan en natuurlijk wordt het aanschaffen van een nieuwe auto uitvoerig in het gezin besproken en men kan gerust aannemen dat wat de jongen van 16 of het meisje van 18 ver kiest, in vele gevallen in de garage komt Welnu, als dan de teen-ager zo veel invloed heeft op het gezin, dan probeert na tuurlijk de fabrikant via de reclame invloed te krijgen op de teen ager. Vandaar dat zulk een fabrikant reclame maakt voor en na televi sie-programma's, die po pulair zijn bij de jeugd, vandaar dat hij soms in „H.B.S.-taal" adver teert in tijdschriften voor de jeugd enz. Natuurlijk zijn er uitzonderingen op de regel. Onlangs vertelde een jongen van zestien mij, dat zijn vader plot seling met een nieuwe auto thuisgekomen was... en van tevoren was er helemaal niet over een merk of een model ge praat in dat gezin! Ik kreeg de indruk dat die jongen de zelfstandigheid van zijn vader toch eigen lijk wel flink vond De Franse dokters hebben dan ook allemaal kritiek en daarbij werpen ze de minister van Sociale Zaken nu hun banvloeken in het gelaat. Door uw tarieven zouden we op één lyn worden geplaatst met elektriciens en loodgie ters, die voor een visite vaak zelfs nog aanzienlijk meer durven en ook mogen vragen. En de boeten, waarmee overtreders patiënten en medici gestraft kunnen worden, mogen er daarentegen wel wezen, want voor een bedrag van twee en een half duizend gulden zal zelfs een Fransman zich vandaag nog wel eens een keer be denken. Maar de zwaarste grief, die tegen de minister woa'dt geuit, is echter dat hij miet zyn wettelijke verordening die intussen nog niet door het parlement is aangenomen ernstig ingrijpt in de vrijheid van het individu, omdat het particulieren nu praktisch verboden zou worden zich te richten tot de dok ter van hun persoonlijke keuze. Want een geneesheer, gevestigd buiten zyn directe wijk, zal het tydsverlies bij een bezoek niet meer in rekening mogen brengen. Ten aanzien van dat laatste punt, brengt een bekend chirurg in het week blad van de Franse medici, de minister nu in een moeilijk parket door hem te herinneren aan het geval dat zich onlangs heeft voorgedaan met zyn col lega Robert Lacoste, de minister-re sident van Algerije. Lacoste moest een paar maanden geleden plotseling ge opereerd worden om een nier te laten verwyderen. Hy liet toen met een spe ciaal vliegtuig zijn eigen chirurg uit Parijs naar Algiers overkomen. Begrij pelijk, zo merkt de schrijver op, dat iemand zyn redding bij voorkeur in han den legt van een geneesheer, die zijn vertrouwen al eerder heeft verworven. Niettemin zou zo staat in de open brief aan de minister te lezen uw collega, indien hy later nogmaals voor hetzelfde feit kwam te staan, zich in wettelijke overtreding bevinden, en, evenals zijn redder, met een malse geldstraf moeten worden beboet. Ordening is een schone zaak Maar de beide ministers zyn tot dus ver de redacteur-chirurg, die een man is uit de praktyk, het antwoord nog schuldig gebleven HIER IS UW KANS OP 'N GRATIS REMINGTON SUPER 60 droogscheerapparaat WANT DE Fakkeldrager KOMT de show- en demonstratie-auto van N.V Ooortmo^en en letton van Uw Remington shaver. Scheerdemonsfraties mei de nieuwe Super 60. Tevens inruilmogelijkheid. Toegang vrij. Komt allen I Bij de 250ste demonstratie wordt een gratis Super 60 uitgeloofd. Eo boven dien bij elke 50ste demonstratie een aordige verrassing. Grijp Uw kans! MifA&fue! HHH|| Welnee! 3 zorgvuldig ge kozen geneesmiddelen de den mijn hoofdpijn snel en zeker verdwijnen. Dat is geen mysterie, doch de werking van een betrouw bare pijnstiller. Vraag dus net als ik steeds Rheumin - van Brocades. bij elk buisje tijdelijk 'n handig schuifdoosje voor 4 Rheumientjes. Steek 't in uw zak of tas helpt bij PH»! DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN £LH GEVRAAGD B Gevraagd: Leerling-verkoop ster In speelgoedwinkel. Leeft. 15 Jaar. Brees-tr. 28. Leiden. B Werkend echtpaar z. kin deren. de gehele dag afwezig, zoekt 1 of 2 kamer (s) met kookgel. Br. no. 5272 k bureau van dit blad. Juffr. zoekt gein. zit-slaap- kamertje, liefst omg, Morsstr. of Morsweg. Br. onder 5505 k bureau van dit blad. Wie geeft 2 mooie Cyperse atertjes over enige weken sa men een heel goed thuis. Tel. 24295. Te huur gevr. groot huis, hoge huur geen bezwaar. Voor groep I, urgent geval. Laat huis met tuin na, geschikt ,oor klein gezin. Br. no. 5480 k bureau van dit blad. In de Paedologlsche Kliniek ..Curium" te Oegstgeest kan een werkster voor hele dagen geplaatst worden. Schriftelijke soil, te richten aan de direc trice. Rhijngeesterstraatweg 32. Voor direct gevraagd een brood- en banketba kkersbe- diende. boven de 16 Jaar b(J A. L. Deegenaars, Trompstr. 44. Lelden. Gepensioneerd pers., vitaal, zoekt bijverdienste. Licht werk b.v. kwitantielopen o.d. Ge wend met geld om te gaan. Br. no. 5565 k bur. van dit blad. B Piano, dressoir, ladekastje. Fraai ladekast Je met beslag. Duitse kruissnarige sterke piano (zonder gebreken), eiken bureaus. brandkastje, fraai Mechels dressoir, ook andere soorten, zware soorten tafels. W. F Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9 t/o V, en D.. let op toL 23291, Gevraagd verpleeghulp ter verzorging van oude dame, die genegen is ihuish. bezigheden ve verrichten. In'- of extern. Werkster aanwezig. Zoeterw.- singel 16, Lelden. Tel. 23261, dit ls ons num mer voor meubels. Inboedels, antiek, piano's, koperwerk, olielampen, dekenkisten, radio, zolderopruimingen enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/o V. en D., let op tel. 23261. B Mevr. Veenhof, Joh. de Witt- straat 29, vraagt voor 3 mor gens p. week een meisje of werkster. B Mevr. Keesom, De Mey van Streefkerkstraat 57, Leiden, vraagt een meisje voor dag en nacht of voor de dag. Zelfst. kunnende werken. Eigen zit- sl aapkamer. B Gevraagd: kamer met gebr. van keuken door Jonge men sen, die graag willen trouwen. Br. no. 5562 k bur. v. d. blad. AANGEBODEN B In het Schuimrubber- en Plastichuis, Mare 70, vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tic, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. B Iedereen 'n schrijfmachine, telmachine, reeds vanaf f 3. p. w. Geheimhouding verze kerd. Vraagt vrijblijvend in lichtingen. Br. no. 8238 k bur. van dit blad. B Dames! Bontjasjes kort en lang, vanaf f2.p. w. Onze coiuipeur komt U ook met onze collectie aan huis bezoeken. Str. geheimhouding. Br. no. 8262 bur. van dit blad. B Te koop: 4 crapeauds in goede staat, 's Avonds na 6 uur telef. K 1T10-22355. B Spotkoopje: soldeerbout 220 V. 70 W, slechts 2 x gebruikt f 8.Kookkacheltje f 5. Pracht wollen damesmantelm. 40-42 f 12.50. A. Paulowna- straat 2. B Aangeboden 2 kleine ka mertjes voor juffrouw. Vaste wastafel, berging flets. Billijke prijs. Na 6 uur. Thorbecke- straat 42. B Wasdag en regen. Huurt een droog machine voor f 1. Een ideaal in ons klimaat. PLasmeyer, Storm Buysingstr. 8S, tel. 82178. 8| Slagerij Pleterse. Woensdag, ondierdag 500 gram gehakt van, f 1.70 voor f 1.40. Rook worst f 0.32 p. 100 gram, f 0.75 p. 250 gram, f 1.35 p. 500 gram. Rauwe rookworst f0.36 per '100 gr. Herenstraat 29. g| Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buy- shigstraat 33. Tel. 32173. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91; b. g. g. 11.56.96. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag, tele foon 1)14501. Te koop trouwjapon, licht blauw met tul© overtrokken, maat 38-40. Tegen billijke prijs. Kaarsemmakerstr. 2A, Leiden. B Vakkundig Uw bed over trekken met een nieuwe da mast gebeurt alleen bij ons! 1-persoons vanaf f 19.50, 2- pers. vanaf f 26.50. In één dag gereed! De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Leiden. B De Gemeente Zoeterwoude biedt te koop aan enige oude schoolbanken. Inlichtingen bij de gemeente-architect ten Raadhudze. De Gemeente Zoeterwoude stelt tot 20 Jan. 1957 de gele genheid open in te schrijven voor pacht van de vuilnis stortplaats aan de Ommedijk- seweg. Inlichtingen bij de ge meente-architect ten Raad- huize. B 175 cc. Eyslnk te koop. In z. g. st., tegen elk aann. bod. v. Kempenstr. 21, Voorschoten. B Wegens vertrek Philips radio als nieuw, klein model f 75. sleestofzuiger 125 V. merk Wal dorp f 20.herensportfiets f 60.damesfiets f 35.He renstraat 82, B HuisviytU! Triplex, latjes, zaagbeugels, drilboortjes, klem men. voorbeelden, vijltjes enz. Plakkaat-, water-, olie tube verf (Talens), Linnen, spieramen. penselen, medium, vernissen, sohilderfciatjes. tempermes Jes enz. Rich. J. Blok, Hoge- woerd 62, B Aangeb. net kosthuis te Oegstgeest, geen beroeps, voor heer met huiselijk verkeer, liefst in bezit van eigen bed. Br. no. 5660 k bur. v. d1. blad. B Smalfilm-projector 8 mm. met reservelampen. Uiterste prijs f50.Meerhof 50. Lei den. B Tafelbiljart met alle toebe horen als nieuw, wegens plaats gebrek aangeb.. billijke prijs. Br. no. 5545 k bur. van dit bl. B Cassette Tafelzilver Pleet, nieuw, zeer billijk tegen con tante betaling. Br. no. 8248 k bureau van. düt blad. P Sachs bromfiets aangeb. m. versnellingen,. Prijs f 165. Vankevisserstr. 66, tel. 2795t Katwijk/Zee. B Batavus Bilomet bromfiets aangeb. Prijs f 145.Varke- visserstraat 66. tel. 2795. Kat wijk/Zee. Te koop aangeb. Kaptevn- Mobylett© met telescoopvórk en automatische koppeling. Prijs f115.Varkevi'sserstr. 66, tel. 2795, Katwijk/Zee. B Kolen/even passen op uw vuilnisbak p. st. f 2JO, plastic dokleer p. m. 0.55, asfalt, rub- beroid, plaksel. kippegaas, harm.gaas, prikkeldraad, vlechtdraad, volièregaas, enz. A. J. Hartwijk, Nwe Beesten markt 7-9. Leiden, tel. 26627. B Gratis autoryies onmogelijk maar U kunt intekenen voor cursus januari-februari met f 100.ex. aan/vraag, rijbewijs in Uw bezit. Lesuur f 6.Al léén Haarlem Rijschool Tuym. Inl. Leiden Acaclastr. 18,. telef. 32871. B In ruil nieuw huls. Kamer- en-suite, keuken, hall, gang, w.c., kelder, boven 4 slaapka mers douchecel, 2 vaste was tafels en zolder, schuur. Liefst bovenhuis boven garage. Br. no. 5484 k. bur. van dit blad. DIVERSEN B Jongens en meisjes ook voor jelui beginnen de repetities weer op 8 januari a.6, We zin gen leuke liedjes of een zang spel. Kleintjes: halfvljf. Gro ten: hal'fzes. Wonlngruil. Aangeb. boven huis, Leiden. 3 kamers, was hok. Gevr. hele woning of groot benedenhuis. Aanm. tus- ten 79 uur. Dillenburger- fctra&t ÏOA, Morgen extra lekkere zuurkool met mager pekelspek en rookworst Zuurkool is dubbel zo lekker als U er mager pekelspek bij gebruikt. En vergeet vooral niet de rauwe rookworst bij Uw slager te halen. U weet wel waarom: elke dag vers uit eigen rokerij. Dat is 'n enorm verschil in smaak! Maak het U morgen gemakkelijk: neem zuurkool „compleet". U hebt er geen om kijken naar! Smakelijk eten! De lekkerste komt van uw slager Puiblika/tie van de verenigde slagers in Leiden e.o. Help Uw slager U vlot te bedienen door tydig te bestellen: 's morgens vóór 9 uur en voor zaterdag op vrydag. GEVRAAGD voor spoedig flinke in levensmiddelenbranche. Aanmeldingen dagelijks van 56 uur Utrechtse Veer 2, Leiden. B Solex aangeb. Prijs f 185. vankevisserstr. 66. telef. 2795. Katwijk/Zee. Splrltisch Genootschap Lel den. Besloten ledeneeance op woensdag 9 januari in Het Federatiebuis. Gerecht 10. Lei den. Aanvang 8 uur. Medium: Hit. De Geus. Introductie mo gelijk. Het Bestuur. B Dame 55 jaar, slank, spor tief (gesch., eis.) zoekt ken nismaking met heer. geen weduwnaar, ongeveer dezelfde leeftijd (Lelden). Br. onder no. 5566 k bureau van dit blad. Ex Animo. De repetities voor e a.s. uitvoering van de Mat- theus Passion beginnen 8 jan. a.s. des avonds 8 uur in Ge bouw Rehoboth, Rapenburg 10. GEVRAAGD WERKSTER in gezin met een baby. Mevr. v. d. HAAGEN, Rapenburg 123, Leiden del' vraagt voor haar afdeling LAKKERIJ een Bovag-indelingi&bewijs strekt tot aanbeveling. Goede sociale voorzieningen. Aanmelden: Van Miereveltlaan (tegenover het Groene Kruis) Delft. Schrift.: Oude Delft 36 (t.a.v. afd. Personeelszaken) Delft.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6