u f ';;i FACTURISTE opruiming Motet- HALVE PRIJS r „De Hoop" naar Lofodden voor verzorging van Noorse vissers fj V! T '-B&EfW I f ifsffi i 4 ,iï West-Du itsland ontevreden met „slordige" winkelsluitingswet "Jp-1 INRUIL-AANBOD! KLINIEK mamm# f 3,- tot f 14,- voor Uw oude vulpen 4.95 - 6.95 - 9.95 WOENSDAG 2 JANUARI 1957 (Van onze Haagse redactie). Er bestaat een zeer grote kans. dat het Nederlandse hospitaal-kerkschip „De Hoop" in de maanden februari en Maart ter beschikking zal worden ge steld van de Noorse regering ten behoeve van geestelijke en medische verzor ging van de ongeveer 25.000 Noorse vissers, die bij de Lofodden op kabeljauw vissen. Na rijp beraad heeft de Ned. Ver. ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit, welke „De Hoop" exploiteert, een dergelijk aanbod aan de Noorse regering gedaan. Verwacht wordt, dat de Noren dit aanbod met belde handen zullen aangrijpen. Tijdens het bezoek, dat „De Hoop" in i het voorjaar van 1956 aan Noorwegen heeft gebracht, heeft de directeur-ge neraal van de Noorse visserij, de heer Sunnanaa, het denkbeeld geopperd, om het hospitaal-kerkschik tijdens de Lo- fodden-visserij in de Njord-fjord te stationeren. Gedurende een periode van ongeveer 6 weken vissen ongeveer 25000 Noorse vissers bij de Lofodden op kabeljauw. De Noorse regering heeft het niet ver antwoord geacht om voor een dergelijke korte periode een eigen hospitaal-kerk schip te bouwen, hoewel daaraan, met het oog op de grote concentratie van vissers, zeker behoefte bestaat. Welis waar zijn er aan de wal enkele hospita len ingericht, doch deze waren vorig jaar door de zware sneeuwval bijna niet te bereiken. Op een dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de vereniging hospitaal-kerkschip is het Noorse denk beeld besproken. Besloten werd aan de Noorse regering het Aanbod te doen om „De Hoop" voor een periode van onge veer zes weken ter beschikking te stel len. Overwogen werd daarbij, dat het hospitaal-kerkschip in deze tijd van het jaar voor de Nederlandse vissers van minder grote betekenis is. De haring- drijfnetvisserij is dan afgelopen en de hulpverlening aan de treilvissers is door de grote onderlinge afstanden minder effectief. In Amsterdam wacht men nu op het antwoord van de Noorse regering op het Nederlandse aanbod. Luidt dit bevestigend en dit ligt wel voor de hand dan zal de administrateur van de vereniging, de heer J. A. van Parlementaire missies naar Sumatra Het Indonesische parlement heeft vandaag besloten drie missies af te vaardigen naar resp. Noord-, Midden- en Zuid-Sumatra om zich aldaar van de situatie op de hoogte te stellen. De SPS, de Indonesische vereniging van dagbladdirecteuren, heeft een pro test ingediend tegen de censuur, welke in de afgelopen week door de militaire autoriteiten in Djakarta op het onaf hankelijke dagblad „Indonesia Raya" werd toegepast. Tevens heeft de vereni ging aan de regeling verzocht om een uiteenzetting van de redenen voor de arrestatie van de hoofdredacteur van dit blad Mochtar Loebis. Maandenlang heeft deze een kruis tocht gevoerd tegen de corruptie in re geringskringen. De affaire tegen Abdoel- gani. die thans wordt beschuldigd van overtreding van de deviezenbepalingen was een uitvloeisel van publikaties in de „Indonesia Raya". Voorthuysen, naar Noorwegen reizen om voorbereidingen voor het uitzen den van het schip te treffen. Indien de zaak doorgaat zal „de Hoop" wor den gestationeerd in een van de tal rijke inhammen van de Njord-fjord op de 68ste breedtegraad. Het ligt in de bedoeling een Noorse Lutherse predikant aan boord te ne men. Voor de medische staf van het schip venvacht men een belangrijke taak. De bemanning van „De Hoop" zal wellicht worden ingekrompen. Economische situatie in de communistische landen niet gunstig De economische situatie in de landen achter het ijzeren gordijn laat veel te wensen over. Dit is rond de jaarwisse ling weer sterk naar voren gekomen. De Tsjechoslowaakse president heeft er in een nieuwjaarsboodschap geen doekjes om gewonden. „De economie vertoont ernstige tekortkomingen en het land j staat voor een urgent gebrek aan kolen. 1 Dit tekort is een gevolg van slechte or- ganisatie, absenteïsme, te weinig mijn- werkers en vermindering van de invoer uit Polen en Hongarije". De president klaagde voorts over „branden, ongeval len, diefstal van nationale eigendommen, verspilling van materiaal en alcoholis me, die in alle takken van de econo mie schade veroorzaken". Een Oostduitse regeringsdelegatie on der leiding van minister-president Grotewohl is gisteravond naar Moskou vertrokken voor politieke en economische besprekingen. Waarschijnlijk zal de af vaardiging trachten meer hulp van de Sovjet-Unie te verkrijgen. Oost-Duits- land heeft vooral behoefte aan steen kool, cokes en gewalst staal. Er komen te weinig kolen uit Polen en West-Duits- land heeft zijn leveranties van gewalst staal beëindigd. In Polen heeft men ge brek aan graan. De Poolse minister president deelde in een interview mede, dat de graanaankoop-campagne zeer on bevredigend verloopt. Tot nu toe werd 400.000 ton graan minder aangekocht dan in de bedoeling lag. Door de vroe ge vorst en de vertraagde oogst zal de suikerproduktie 360.000 ton beneden het plan blijven. Gelukkig echter is de pro- duktie van vlees en worst groter dan de voorgenomen hoeveelheden. Aan het einde van 1956 waren er aanzienlijke produktieoverschotten voor ruw ijzer staal en walsprodukten, maar de me chanische en machine-industrie zal on danks een vergroting van de produktie 2800 goederenwagons. 870 auto's, 1400 vrachtauto's en 40.000 radiotoestellen minder dan de plannen hebben gepro duceerd. Vissershavenbedrij f slaat alle records OMZET MET f. 2,5 MILJOEN GESTEGEN. Het Gtaatsvissershavenbedrjjf te IJmuiden heeft het afgelopen jaar een absoluut record gevestigd. De omzet bereikte een totaal van f. 37.242.820. Dat is f 2.542.507 meer dan in 1955, toen de omzet f. 34.700.313 bedroeg. Tot nu toe gold het jaar 1916 als absoluut record, dat door 1955 het dichtst was benaderd. Het afgelopen jaar heeft dit record met f. 640.000 geslagen. De om zet in 1916 bedroeg n.l. f. 36.602.555. Voordat de ambtenaren van het Staatsvissershavenbedrijf op oudejaars dag naar huis gaan, zijn deze cijfers be kend. Dat is .traditie geworden bij dit bedrijf, waar wat het geld betreft, de stand van dag tot dag wordt bijgehou den. In de komende dagen zullen de overige cijfers nader uitgewerkt worden, die betrekking hebben op de aanvoeren. De aanvoer in 1956 zal vermoedelijk ongeveer 70 miljoen kg. hebben bedra gen en daarmee een paar honderddui zend kilo minder zijn dan in 1955. Alleen hieruit kan reeds worden geconcludeerd, dat de gemiddelde prijs van de via de vishallen verkochte vis vrij aanzienlijk is gestegen. Men schat, dat de aanvoer van verse haring in de buurt van 19 mil joen kg. zal liggen. Dat is dan iets meer dan in 1955, hetgeen vooral te danken is aan de opleving van de verse haring visserij in de maand oktober, toen de achterstand van dat moment met rasse schreden werd ingelopen. Hierbij dient echter aangetekend te worden, dat de aanvoer van verse haring in 1955 ruim 12 miljoen kg. minder was dan in 1954. En zo bezien geeft het thans afgesloten jaar evenmin reden tot juichen. Wereldburger no. 1 NIEUWE UITGAVEN „Portioenkoela". Merkwaardig* b< en dieren, door r in de cel beleve nissen met mensen en dieren, door Thora von Broakdorff. Oorspr. titel: Porthunikula, vertaling M'argot Bakker. Uiig.: De Tijd stroom. Loohem. „Schandaal In Troje" door Eva Hemmer Hansen. Uit het Deens vertaald door An nette van Maasbrachit. Ultg.: De Tijd stroom. Lochem. „Dorpsvertellingen", door Wally Moec. Versohenen in de Nimmer Dralend-reeks by uitgeverij Nijgh Van Ditmar. Den Haag. Aquariumvissen uit Amerika III", deel 9, door W. Veldhuizen. Dit handboek voor de aejuarluinllefhebber is geïllustreerd met foto's door G. J. M. Timmerman en A. v. d. Nieuwenhuizen en tekeningen door P. Pouwels. Uiig.: Hollandia, Baarn. „De vrouw van ons achten". Een detec tiveroman door J. v. d. Broek. Theo M. Eerdmans, John Hoogland. Bert Jap in, J. F. Kliphuls, Bob van Oyen, Jaap Romijn en Gerth van Zanten. Verschenen in de Zwarte Beertjes-serie bij Bruna Zoon, Utrecht. (Speciale berichtgeving) In een cel aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam vertoeft sedert Oudejaarsdag wereldburger nummer 1. de 35-jarige Amerikaan Gary Davis. Hjj arriveerde op Oudejaarsdag op Schiphol met een machine vanuit Frankfurt, waarheen hij per K.L.M. uit Abadan (Iran) was gearriveerd. De Duitse grenscontrole weigerde hem op het West-Duitse territorium toe te laten en toen reisde hjj maar naar Schiphol. De marechaussee wist ook niet goed wat met hem te doen en nam hem een verhoor af, waarop men contact opnam met het Ministerie van Justitie in Den Haag. Daarvandaan kwam het bevel de heer Davis tot nader order vast te I zetten. Toen hem dit bericht bereikte, wond de man zich dusdanig op, dat hij de gordijnen van de verhoorkamer van de ramen rukte en vertrapte. Dit alles I mocht hem niet baten. Hij werd door de marechaussee per auto overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hy in handen werd gesteld van de Am sterdamse Vreemdelingendienst. Deze heeft de wereldburger thans in een vrij gerieflijke cel gezet in afwachting op de besilsing van Den Haag, die vanmorgen nog niet bij de Vreemdelingendienst was binnengekomen, aldus vertelde ons mr. L. van Haaren, hoofdinspecteur en chef van de Vreemdelingendienst der Amster damse politie. Het paste precies, maar de be stuurder van deze wagen zal het niettemin een weinig passend begin van een gelukkig nieuwjaar gevon den hebben. Even na de klokslag van twaalf startte hij uit Spaarndam met een huurauto om zijn ouders in Ij muiden te gaan bezoeken. Ver kwam hij niet. Na honderd meter ontstond er een kleine botsing waardoor hij de macht over zijn stuur verloor. De auto gleed toen als een brief in een brievenbus in de gleuf tussen de weg en lager ge legen huizen. Hoewel de schade niet gering was. kwamen er geen per soonlijke ongelukken voor. Bekijks had het gevat wet in de loop van de eerste dag van het nieuwe jaar. össl »r, -i r i&a* W isr- I U Geen sigarettengeen bloemengeen ijs geen kranten meer op de zondagen... '^n nn?n in An ïrftflfKoliMl/lön nri Kil (Van onze correspondent in West-Duitsland) De bewoners van West-Dultsland hebben kortgeleden een nieuwe winkel sluitingswet gekregen, maar niemand is er tevreden mee integendeel, men be stempelt deze wet zelfs openlijk als „de slechtste en slordigste, die ooit door de Bondsdag in Bonn werd aangenomen". Er vloeien allerlei vreemde en op de duur vermoedelijk onhoudbare toestan den uit voort. Op voetbalvelden en bij tennis- en zwemwedstrijden mogen op zondag geen sigaretten meer worden verkocht. Voor ziekenhuizen mogen 's zondags geen bloemenvrouwen meer haar fleurige i waar aanbieden, en 's zomers mogen, ook als het heet is, geen ijskarretjes meer door de straten en over de wegen rijden. Bovendien mag men op zondag in de I open lucht geen kranten en tijdschriften meer verkopen, zodat enthousiaste sport- i liefhebbers hun nieuwsgierigheid tot I maandagochtend in bedwang moeten houden. Van 1 januari af moeten de I winkels hun deuren des zaterdagmid dags om vier uur sluiten en ze mogen die pas maandagmorgen om tien uur weer van de knip doen. Voor levensmiddelenzaken werd geen uitzondering gemaakt. Men zal het vol gend jaar dus op maandagochtend niet alleen geen vers brood maar ook geen verse melk aan het ontbijt kunnen krij gen. Een jaar later, van 1 januari 1958 af, zullen weer andere voorsohriften van kracht worden. Dan moeten de winke liers op zaterdagmiddag al om twee uur. sluiten en dan mogen ze 's maandags morgens om 7 uur weer beginnen. Alleen op de eerste zaterdag van de maand blijven ze tot zes uur open, maar dan dienen zij hun zaak de daarop vol gende maandag niet voor één uur 's middags open te doen. Op die regel zullen er dan enkele uitzonderingen zijn: vlees, worst, melk en brood mogen dan des maandagmor gens al van 7 uur worden verkocht, maar wee de winkelier, die het zou wa gen zijn klanten, voordat de klok één uur geslagen heeft, ook nog van boter of kaas of koekjes of rijst of griesmeel te voorzien. SIFlfllT&ES GEVRAAGD Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels bronzen en koperen beel den, kristallen kronen. Sak- Bisch porselein, goud, zilver, dekenkisten, koperen voorwer pen. Perzen enz. enz. Brem mer. Morsstraat 41, tel. 26918, Goegerritsteeg 1, tel. 22791. In de Paedologische Kliniek „Curium" te Oegstgeest kan een assistente ln de keuken worden geplaatst. Tevens gevr. werkster voor hele dagen. Schriftelijke soil, te richten aan de directrice, Rhljngeester- straatweg 32. BI Goede huisnaaister voor nieuw en verstelwerk gevraagd wegens Langd/urige ziekte der tegenwoordige, ev. als nood hulp. Mevr. Goekoop, Hoogl. Kerkgracht 22, Melden 78 u. P Vriendelijk tehuis gezocht voor zindelijk klein poesje. Cobetstraat 27. Tel. 25017. Juffr., 35 Jaar, zoekt zon nige zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer met vrije keuken of gebruik daarvan. Geen be roeps. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 4990 k. P Mevr. Happé, Tenveeweg 3, Oegstgeest. vraagt enige dagen p. week een flinke werkster. Aanbiedingen graag 's avonds na 7 uur. B Heer zoekt een gem. zlt- slaapkamer met prima pen sion, op gegoede stand. (Geen student). Brieven bur. v. d. blad onder no. 5066 k. P Tijdelijk 2 gestoffeerde of gemeubileerde kamers gevraagd door echtpaar met 1 kind. Br. bur. v. d. blad no. 5067 k. Gevr. in klein gezin te Voorschoten "net meisje v. hal ve of hele dagen, per 1 febr. Aanb. 's avonds tussen half 8 en half 9. Prinses Beatrixlaan 3. P In gezin van 2 personen, zelfstandige hulp ln de huls houding gevraagd, voor d. en n. of dag. Prins Hendriklaan 4 Oegstgeest, tel. 24868. M Jongste bediende (vrl.) voor klein kantoor gevraagd, kun nende typen. Diploma niet vereist. Niet r.-k. Brieven bur. d. blad onder no. 7790 k. P Jongeman zoekt net kost huis. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5085 k. P Gevraagd z. g. a. n. 250 cc. Bouwjaar '55'56. Brieven m. prijsopgave bur. van dit blad onder no. 5087 k. P Een goed tehuis gevraagd voor Jong, Hef, zindelijk poesje. Dierenbeschermers helpt! Tel. 30678. p Gevraagd hulp in de huish. voor hele of halve dagen ln gezin van 2 pers., rustige om geving. Zaterdagmldd. en zon dag vrij. Mej. Leget, Bllderdyk- straat 3. Lelden. P Gevraagd een flink dagmeis je. Aanmelden na 4 uur. Mevr. Veldhorst, Mare laan 11, Oegst geest. P Café-rest. „Schuttershof" vraagt een net meisje. Goed kunnende werken. Aanmelden Steenstraat 2, Lelden. Telef. 30335. P Hulp gevr. om eerste klas h.b.s.'er te helpen met zijn Engels, Frans, meetkunde en algebra huiswerk. Brieven bur. van dit blad no. 5144 k. 9 Ouderejaarsstudent zoekt t-slaapkamer te Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 7845 k. P Nette jongeman vraagt voor direct gemeub. en/of slaapka mer te huur. Liefst centrum stad. Brieven bin. van dit blad onder no. 5148 k. P Gevr. een meisje dat zelfst. kan werken, als hulp 1. d. huish., van 8 tot 5 uur. Aanm. berg. Hoge Rijndijk 49. Zoeter - woude -Leiderdorp AANGEBODEN Bremmer. Reparatie van gebroken porselein, Saksische groepen, antieke borden, goud, zilver. Bremmer. Morsstraat 41. Telef. 26918, Goegerritsteeg 1. Telef. 22791. P Verhuur zonder chauffeur. Nieuwste Ford Consul met ra dio. Morris Minor 1956 en Morris Oxford vanaf f 8.per dag en 8 ct. per km. Stlp- donk, Hoogl. Kerkgracht 30. telef. 31608. P Alle motoronderdelen heeft motorsloperjj Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. tele foon 114501. P „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Bteen&traat 16. te lefoon 26854. S Aangeboden grote stalen ka- itmotorboot met A-Ford, van alle gemakken voorzien en toebehoren. Inlicht.: Herensin gel 51. Lelden. P Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmever. Storm Buy- slngstraat 33. Tel. 32173. P Verhuur zonder chauffeur Am. Ford, Slmca 1956. Opel Rekord, Vauxhall vanaf f8.- p. dag. 8 ct. p. km. Langere ter mijn spec, tarief. Werkhoven, v. 't Hoffstraat 11. tel. 22300 P Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige f:arantle. Eventueel gemakke- tjke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91; b. g. g. 11.53.96. r Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11, Lelden. Telef. 26785. P SehulmplasMc speelgoed, bad commode, afdrulpmatjes, tochtband, schuimplastlc on der Uw traploper, geen stof, glijdt niet, onverslijtbaar 40 ct. per stuk. Vindt U ln onze speciaalzaak. Mare 70. telef. 32862. Net meisje b. z. a. voor huish. werk, v. g. g. v. Brieven bux. van dit blad no. 6093 k. Reclame adviesbureau RIO NIEUWE RIJN 44—44.4 - LEIDEN - TELEFOON 26836 vraagt wegens huwelijk van de tegenwoordige Gevraagd wordt: foutloos en snel kunnende typen en grote accuratesse. Geboden wordt: zelfstandige positie en aantrekkelijk salaris bij gebleken geschiktheid. Eigenhandig geschreven sollicitaties met volledige gegevens over opleiding, verrichte werkzaamheden, verlangd salaris, leeftijd enz. te richten aan boven genoemd adres. <C«Lli Mk tui Vn „^G.WO ^SSffirnrr G. WOLFSLAG e»en MODERNE REPARATIE IN&ICITM( Van donderdag 3 tot zaterdag 19 januari betalen wij ongeacht in welke staat, mits voorzien van een gouden pen. Een pracht kans om voor weinig geld een nieuwe vulpen te kopen. Alle vulpennen der medewerkende faibrikanten heb ben wij geëtaleerd. (Zie voor bijzonderheden mededeling in onze etalages) P Rekbare merkhorlogeban- den, zonder sluiting, geheel roestvrij staal, Inkortbaar ver lengbaar, verwisselbaar. Flxo- flex. voor dames f 16.90, voor heTen f 16.40. Gratis aanzet ten. Grote keuze. Het Ringen- huis. J. D. Hoogervorst, Mors straat 9. P Te koop aangeboden wan delwagentje en tevens een ka chel. P. de la Courtstraat 70. Lelden, tel. 23069. P Te koop ln prima staat zijn de kinderwagen (kleur grijs). Billijke prijs. Mtilderstraat 47 Haagwegkwartier P Te koop wegens omstandig heden Siemens radio. Super C 40 L, als nieuw. J. v. Duyn, Voorsohoterweg 28. Valkenburg (bij Lelden). P Aangeboden wegens oph. stud.huls, opklapbedaen, stoelen, kachels, wash geiser enz. Oude Rijn 3. Heden avond tussen 710 uur. Te koop „Pueh" 250 cc. met papleren en verz. Pas gerevi deerd. f 450.Deze week tus sen 1819 uur. Vreewljkstr. 11 Reiehert microscoop met draaitafel, 2 ocul., 3 obj., olie- immersie. f250. Alleen voor particulieren. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5070 k f telef. 25212 na 7 uur nam. P Wasmachines. Koopt geen kat ln de zak! Maar neem een merkmachlnr. bijv. Brres. A.E.G., Fam of Edy. Reeds I vanaf f 2.50 per weèk. Joop Nleuwenhuls, Korte Mare o. Telef. 26857. I Aangeboden gest. zlt-slaapk. P Brillen J. A. Verheul. Haar lemmerstraat 86, erkend op ticien levert U elk gewenst montuur en glazen. Automa tische sHJplnrlchtlng. Ruime sortering. - Ziekenfondsleden krijgen gewone korting. P Autorhschol „Beatrix" ver mindert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Lesuur f 8.Lesmate riaal Ford Taunus. Beatrixstraat 4. Tel. 30319. S| Te huur met optie koop uis, Jan v. Goyenkade, par terre. Vrij van huur. Brieven bur. van dit blad no. 7827 k. P Wonlngruil. Gevraagd te Lelden of omgeving, voor gezin 5 personen, tot flOO.Aan- rboden vrije etage Rotterdam, kamers f 49.55 p. m. of vrij huls Breda f 59.55 p. m. Br. bur. van dit blad no. 7833 k. P Een rasechte Engelse James f 998.met „swlnging-arm" achtervering, 'n prachtige 51 P.K., 150 cc., slechts f 1198. Vraag beslist James folder V.A. en/of A.V.V. motorspaarpolls- brochures aan bij Valk a/h. H. Schouw, Voorschoten. P Plano, elektr. wasmachine, radio. Pracht Duitse kruissna- rlge piano, zonder gebreken, gestotf. prima bankstel, mooi ladekastje met beslag, 2-pers. ledikant met spiraal. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, tel. 23201. I to. V. en D. Left op 1 P Plusminus 15 meter rotte mest te koop aangeb. Te bevr. bij D. v. Duljn, Llgusterstr. 31. Katwijk aan Zee. P Overhemdenrep. Boorden vernieuwen f 2.00, boorden met manchetten f 2.50. Brieven bur. van dit blad no. 5141 k. DIVERSEN P De 3 oktoberfllm en andere in Leiden opgenomen films hebben altijd succes op Uw verenigingsavond. Voor na dere inlichtingen: E. A. Timan, Roodenburgerstraat 42. Leiden. P Gelieve geen geld of goede ren aan mijn vrouw af te ge ven daar door ml) niets wordt vergoed. G. A. Massaro, Oude Rijn 52, Lelden. P WU zoeken 3 leuke spor tieve Jonge dames. 2328 Jr., goed milieu, om licht te wer pen in ons somber mannenbe- staan. Brieven bur. v. d. blad onder no. 5063 k. P Engels voor Emigranten, examenopleidng. Handelscor respondentie. Spreekvaardig heid. Cambridge. Vertalingen W. Verboog. Leraar Engels. Steenschuur 18, Lelden. Tele foon 25335. P (Steno)-typiste (geh.) Holl. en moderne talen biedt zioh aan voor plm. 4 dagen per week. Prettige werkkring wordt geprefereerd boven hoog sala ris. Brieven bur. van dit blad onder no. 5091 k. P Gevonden, 29-12-'56, kleine cyperse ^kat^ Koningsveld, BALANS bij Tal van artikelen voor de SPIJKERLOZE HERENSCHOENEN, zwart en bruin, pracht kwaliteit, van 19.95 NU voor 9.95 van 24.90 NU voor 12.95 Tal van modellen modieuze PUMPS, FLATS en DAMESWANDEL SCHOENEN van 18.95 en 24.90 ft ftr 1 ft ft r NU voor V.V!) en IZ.7J IJZERSTERKE KINDERSCHOENEN NU Ook in KOUSEN en SOKKEN ongekende PRIJSVERLAGINGEN 1 2 paar HERENANKLETS voor 1.50^ Haarlemmerstraat P Aangeb. te R'dam, vrije wo ning, 5 kamers, keuken, grote voor- en achtertuin. Gevr. te Lelden kleine woning. Brieven bur. van dit blad nc. 5135 k. P Levensmiddelen, consump tie-ijs, roelbotenverhuur en dagsnoekvergunnlngen voor Meerburg. A. H. v. d. Hoeven. Vrouwenweg 51, Zoeterwoude. Wij wensen onze cllëntele, vrienden en bekenden een z, n. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den nier aan de stellers door gegeven docb zonder meer vernietigd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll g//*\ naast de Stadsgehoorzaal MODERNE MONTUREN

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4