Mevr. J. M. Knijper te Warmond vierde liaar 100 ste verjaardag Vijf duizendste inwoonster van Ter Aar kreeg spaarbankboekje Officiële publikatie 95ste jaargang Maandag 31 december 1956 Tweede blad no. 29024 Leidse jeugd ziel de vos Reinaart Dank zij een vruchtbare samenwer king tussen de Leidse Jeugd Actie en de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen heeft de Leidse jeugd in een viertal in de Stadsgehoorzaal gegeven voorstellin gen genoten van de schelmenstreken van de vos Reinaart. Het Nieuwe Jeugd Toneel, dat van dit bekende middelnederlandse verhaal een moderne visie gaf. vol kostelijke satyre, deed dit op suggestieve wijze. Wat heeft de jeugd zich zich geamuseerd met de avonturen van de slimme vos en wat leefde zij mee met het lot van zijn slachtoffers. Koning Nobel, de leeuw - het verhaal is overbekend - houdt een landdag, waarop hij de eeuwige, vrede instelt en alle strijd tussen de dieren be ëindigd verklaart. Een schone theorie, waar in de praktijk echter niet veel van terecht komt. doordat Reintje de Vos met zijn sluwe streken schrik en leed veroorzaakt in de dierenwereld. Reinaart wordt in staat van beschuldiging ge steld. Doch dan komt de moeilijkheid om Reinaart voor de dierenraad te brengen. Aanvankelijk loopt het alles mis op de slimheid, waarmede Reinaart konings afgezanten van zich afhoudt, maar gelukkig komt ook hieraan een einde. De zeer suggestieve en kleerrijke kos- tumes waren naar een ontwerp van Ge rard van Meeren. De medewerkenden gaven in dit voor de jeugd zeer boeien de gegeven vlot spel te zien. LEIDERDORP De woonruimtecommissie heeft haar vergadering van 2 januari ver plaatst naar 3 Januari te 7 uur in het_ gemeentehuis. P.V. „DE RIJNKLIEVERS" Met een gezellig samenzijn in haar clubgebouw „Doesbrug" werden ook de kampioenen van de Leiderdorpse post duivenvereniging „De Rijnklievers" ge huldigd. De kampioenen waren: Vitesse: L N. Hoogervorst; 2. C. van Dam; 3. M. Jongeleen. Midfond: 1. H. en J. van Alphen; 2. M. Jongeleen; 3. K. S. Boekee. Pond: 1. H. J. Kettenis; 2. W. Hooger vorst; 3. M. Jongeleen. Oude duiven: 1. H. J. Kettenis; 2. M. Jongeleen; 3. C. van Dam. Jonge duiven: 1. W. Hoogervorst; 2. M. Reyerse; 3. M. Jongeleen. Navludhten: 1. L. Noordervliet; 2. W. Hoogervorst; 3. K. S. Boekee. Kamp. generaal: 1. M. Jongeleen; 2. W. Hoogervorst; 3. K. S. Boekee. VOORSCHOTEN De burgemeester van Voorschoten en zijn echtgenote zullen op 1 januari a.s. 's middags van vier tot half zes in het gemeentehuis ter gelegenheid van de jaarwisseling een receptie houden. BEVORDERINGEN Met ingang van 1 januari a.s. zijn ter gemeentesecretarie alhier bevorderd tot commies ter secretarie de heren C. J. Geerts en G. Veldhuis; tot adjunct commies de heren Ch. F. Lemaire en C. W. G. Smolders en tot klerk mej. H. M. Werner. KERSTBOOMVERBRANDING Ook dit jaar zal het verbranden van de kerstbomen weer geschieden door de jeugd onder toezicht van de dienst van Openbare Werken. De verbrandingsplaats zal dit jaar zijn het terrein aan het einde van de Tolstraat. Woensdag 2 januari 's avonds tussen 6 en 7 uur kunnen de kinderen de kerstbomen daar brengen. Ze worden dan om 7 uur aangestoken. WARMOND AUTOBUS ERNSTIG BESCHADIGD Vrijdagavond te omstreeks 11 uur is tengevolge van de gladheid een bus van WASSENAAR Wassenaar verloor van De Musschen: 32 Wassenaar heeft het gisteren in Rot terdam niet kunnen bolwerken tegen de mannen van Dirk Nijs. Gebrek aan enthousiasme was daar de oorzaak van, ook was het schieten weer eens uiterst slecht verzorgd. De eerste helft begon slecht voor Was senaar. Met de wind tegen en op een glad veld kwamen er wel goede combi naties maar geen doelrijpe schoten uit de gastenvoorhoede. De Musschen kon den wel goaltjes maken. Dat bleek al na vijftien minuten toen rechtsbuiten De Kok de score opende: 10. Jan Uitenboogaard miste in deze periode nog een fraaie kans om de ge lijkmaker te deponeren. Alleen voor de Rotterdamse goalie faalde hij jammer- llijk. Na de rust ging Wassenaar, nu met de wind mee, beter van start. En dat resulteerde na twee minuten al in een doelpunt van Jaap Prosman. Ruim een kwartier later werd Piet Remmerswaal onreglementair aangevallen. Hij nam de toegekende vrije schop zelf en van een afstand van ruim 30 meter verdween de bal buiten bereik van de grijpende han den van de Rotterdamse keeper in de bovenhoek van de goal: 12. Nog steeds bleef Wassenaar, ondanks een overwicht, volharden in haar korte spel, en miste zij de kracht om een be slissing te forceren. Toen de Musschen na een doelworsteling die ontstaan was uit een van hun schaarse aanvallen, door Dijkstra bovendien nog aan een gelukkige gelijkmaker kwamen, was de fut er helemaal uit: 2—2. Daarvan pro fiterend, ontworstelde de thuisclub zich aan de druk en Louwers liet even later de drie op het scorebord hangen: 3—2. Dat was de nekslag voor de groenwitten en ondanks goed bedoelde schoten van Piet Remmerswaal, Jan Uitenboogaard en Rienus Buitelaar, kwam er in deze stand geen wijziging meer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 december. Vette varkenc- markt. Aanvoer 63 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: lichte: 1 801.90, slagersvarkens1.951.98. Handel redelijk. Bovendien nog 2 nuchtere kalveren. ROTTERDAM, 31 december. Vee markt. Aanvoer in totaal 2711. Weektotaal 2711. Vette koelen en ossen 1000, Ge- brulksve 524, Vette kalveren 60, Graskal veren 159, Nuchtere kalveren 432, Varkens 376, Biggen 28, Paarden 42, Veulens 4, Schapen of lammeren 70. Bokken of gel ten 16. Prijs per kg.: Vette koelen le kw. 3.08 3.28, 2e kw. 2.90—3.04, 3e kw. 2.80—2.90, Vette kalveren 3.10—3.40. 2.90—3.10, 2.70— 2.90, Varken (lev. gew.) 2.00, 1.98, 1.94, Slabhtpaarden 2.45, 2.20, 2.10. Prijs per stuk: Graskalveren le kw. 450. 2e kw. 350, 3ek w. 275, Nuchtere kalveren 630, 560, 450, Schapen 140, 115, 100, Lammeren 135, 115, 950, Kalfkoeien 1100 950, 725, Melkkoeien 1100, 950. 725, Vare koelen 025, 700, 600, Vaarzen 775, 675, 475, Pinken 540, 440. 340. Kerstboomverbranding op Schuttersveld DE ROUTE VAN DE OPTOCHTEN Het was zaterdag groot feest in Huize St. Liduin ate Warmond, waar mevr. J. M. KnijperWeijtenburg haar hon derdste verjaardag vierde. De dag werd begonnen met een H. Mis, waarbij prof. v. d. Boog een preek hield, waarin htj er op wees dat in de hoge ouderdom het materiële uit het leven wegvalt en het onvergankelijke alleen overblijft. Lezers schrijven.... GELUKKIG 1957 De plaatselijke commissie der Ver. voor Alcoholbestrijding bij Snelverkeer (VAS) schrijft ons: Straks komen we weer bij elkaar en wensen familieleden, vrienden en beken den een gelukkig nieuwjaar. We menen dat. omdat we weten hoeveel gevaren hen omringen. We noemen b.v. de onveiligheid op de weg. In 1955 gebeurden er meer dan 100.000 verkeersongevallen, waarvan 1500 met dodelijke afloop en 17.500 met zwaar lichamelijk letsel. De cijfers over 1956 zijn nog niet bekend, maar zijn ongetwijfeld weer hoger. Én dan te weten, dat 80% van de ver keersongevallen worden veroorzaakt door het maken van verkeersfouten door de mens. Daarbij zijn er die zon der nadenken worden gemaakt. Maar er zijn er ook die opzettelijk gebeuren. Een daarvan is het gebruik van alcohol achter het stuur. In 10% van het aan tal onherroepelijke veroordelingen we gen het veroorzaken van dood door schuld of zwaar lichamelijk letsel, was de bestuurder onder invloed van alcohol. Het doet er echter weinig toe of het aantal slachtoffers van onder invloed rijdende bestuurders groot of klein is. Waar het wel op aan komt is. dat elk verkeersongeval dat niet behoefde plaats te vinden, vermeden wordt. Daaraan kan een ieder medewerken. De vriende lijke gastheer en zijn vrouw en de be stuurder van een voertuig waarmede hij straks huiswaarts keert. Biedt uw gas ten, terwille van hun eigen en anderer veiligheid geen alcoholhoudende dran ken aan. Bedenkt dat u medeverant woordelijk bent als dientengevolge straks na het feest een verkeersongeval gebeurt. Bestuurders van voertuigen, in het bijzonder motoiwoertuigen, bedankt op de meest vriendelijke wijze voor elke u aangeboden alcoholische drank. Voor al als straks de klok 12 uur slaat. Weet wel, dat een mens, die van moderne voertuigen gebruik maakt, zich ook mo dern dient te gedragen. Dat wil zeggen, dat hij zich volkomen bewust is, wat hij mag doen, maar vooral wat hij moet laten, om een moderne, dat wil zeggen: een goede, veilige weggebruiker te zijn. Begint het nieuwe jaar goed. Uw lijf spreuk in 1957 zal zijn: Als ik rijden moet drink ik niet, als ik gedronken heb rijd ik niet. K. O. vertoonde „Grazige Weiden" Ieder mens stelt zich God anders voor. Met 'n zekere naieviteit gelooft de neger in de bijbel en in de Liefde Gods. Hij kent op dit gebied weinig problemen en is eerder geneigd alles wat de religie voorschrijft te aanvaarden. In de door Marc Connelly en William Keighley met meesterschap geregisseerde film „Grazige Weiden", welke zaterdagmid dag twee maal achteeen onder auspiciën van K. en O. in het Casino-theater werd gedraaid, zijn het een groot aantal negers, die in de sfeer van het Oude Testament een bijbels spel opvoeren. Het verhaal begint in een lokaal van een zondagsschooltje en speelt zich vervolgens afwisselend in de hemel en op de aarde af. Een en ander is inder tijd volkomen begrijpelijk aanleiding geweest tot beroering in meer religieuze kringen, doch de eenvoud en de op rechtheid. welke de film kenmerken, hebben het pleit kunnen winnen. De kinderen van de zondagsschool luisteren met grote aandacht naar hun predikant, die vertelt van de scheppingsgeschiede nis, van Adam en Eva, van Kain en Abel, van de Zondvloed en van het leven van Mozes. Zo geboeid zijn de kinderen dat zij en met hen de bioscoopbezoeker het vertelde a.h.w. voor hun ogen zien afspelen. K. en O. heeft er zeker goed aan gedaan deze oude film. waarvan in 1955 een nieuwe kopie werd gemaakt, voor haar leden te doen vertonen. Dat de belangstelling groot was moge blijken uit het feit, dat de zaal voor beide voorstellingen uit verkocht was. Hongerblokkade tegen Midden - Sumatra De „New York Times" meldde maandag, dat de Indonesische rege ring is uitgedaagd bekend te maken of tegen Midden-Sumatra een honger blokkade is ingesteld. De vraag of de 3.500.000 inwoners van Midden-Sumatra al dan niet van levensmiddelen worden voorzien, was volgens het telegram van de „New York Times" het alles overheersende probleem in de nog steeds voortdu rende crisis in Indonesië. De regering heeft tot dusver nog niet op de vragen van mr. Yamin hierover geantwoord. Het parlement is op reces en zal eerst over enkele we ken weer bijeen komen. In een waarschuwing voor Radio Pa_ dang aan de Centrale regering om een einde te maken aan de voedselblokkade tegen Midden-Sumatra, zei overste Hoessein Als de centrale regering niet langer aandacht besteedt aan de wensen en aspiraties van de bevolking van Mid den-Sumatra, zal het provinciaal be stuur genoodzaakt zijn het heft in eigen hand te nemen. Overste Hoessein heeft zijn manschap pen opgedragen niet te gehoorzamen aan orders van de chefstaf van het leger, generaal-majoor Nasoetion, dan wel aan die van overste Djamin Ginting, de mi litaire commandant van Noord-Sumatra. Hij deed een beroep op President Soe- karno om zijn tact en invloed aan te wenden om een grotere breuk tussen de centrale regering en de bevolking van de provincie te voorkomen. Na de mis heerste er al direct een gezellige en feestelijke sfeer, die mede werd bevorderd door de talrijke bloemen, die voor de jarige werden gebracht. Bovendien waren er enkele taarten met elk honderd kaarsjes. De burgemeester met zijn echtgenote, de pastoor, de voorzitter van het college van regenten, de heer F. Slager, en de regent, de heer J. van Vliet, waren de eersten, die de honderd-jarige geluk kwamen wensen. Namens het gemeen tebestuur bood de burgemeester een bloemenmand aan. Alle bewoners van het huis leefden mee met het feest, en allen kwamen de jarige hun gelukwen sen aanbieden. De burgemeester van Warmond jhr. mr. L. ill. E. von Fisenne wenst mevrouw Kuijper geluk. (Foto L.D./Van Vliet) Mevrouw Kuijper genoot onvermoei baar van alle drukte. Behalve alle mon delinge en schriftelijke gelukwensen, ontving zij een muzikale gelukwens van de muziekvereniging St. Matthias. De voorzitter van de muziekvereniging, de heer Th. de Vroomen, sprak woorden van gelukwens. Mevrouw Kuijper. die deze serenade in het geheel niet ver wacht had. noemde deze serenade de bekroning van haar feest. STADSNIEUWS Dodelijk ongeval Hedenmorgen omstreeks negen uur vond op de Haarlemmerstraat, ter hoogte van de Vrouwensteeg een aan rijding plaats, welke het leven heeft gekost aan de 67-jarige mevr. Van Iterson, wonende aan de Rijnsburger, weg 77 B. Mevr. Van Iterson, die op de fiets reed in de richting van de Haven, vermin derde volgens ooggetuigen, ter hoogte van de Vrouwensteeg vaart. Op dit mo ment werd zij aangereden door een haar achteroprijdende wielrijder, tengevolge waarvan zij kwam te vallen. Bij deze va-1 kwam zij terecht tegen een juist pas serende vrachtauto, waarvan de ohauf- feur door naair links uit te halen, nog trachtte een aanrijding te voorkomen. Mevr. Van Iterson is vermoedelijk met haar hoofd terechtgekomen tegen het r echter acht erwi el van de auto. Haar hierbij opgelopen verwondingen waren zo ernstig, dat zij vrijwel onmiddellijk overleed. De E.H.D. heeft het stoffelijk overschot naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Zij, die van dit ongeval getuige zijn geweest, worden verzocht zich te ver voegen aan het Politiebureau (afd. ver keer) KON. NED ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN Voor de afdeling natuurkunde van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen ts Amsterdam is zaterdagmiddag een drietal wetenschappelijke lezingen ge houden in het Trippenhuis aan de Klo veniersburgwal. Prof. dr. H. C. van de Hulst uit Lei den behandelde het onderwerp „de ro tatie van de andromedanevel bepaald uit waarnemingen van de 21 cm lijn". KAMPIOENSCHAPPEN VAN „DE REISDUIF". De uitslagen van de postduivenkam- pioenschappen van „De Reisduif" luiden als volgt: Vitesse: 1. S. Koster; 2. J. en H. v. Leeuwen; 3. P. Mooten. Midfond: 1. A. Singeling; 2. Gebr. Kok; 3. J. v. Alphen. Fond: 1. Gebr. Kok; 2. S. Koster; 3. J. en H. v. Leeuwen. Oude duiven: 1. S. Koster; 2. Gebr. Kok; 3. J. en H. v. Leeuwen. Kampioensduif over 8 wedvluchten be neden Orleans: 1 A. v. d. Hulst; 2. D. v. Mosseveld; 3. P. Mooten. Jonge duiven: 1. P. de Klerk; 2. P. Mooten; 3. D. Bey. Navlucht: 1. J. en H. v. Leeuwen; 2.A. Singeling; 3. H. de Haas Kampioen-ge neraal: 1. J. en H. v. Leeuwen; 2. S. Koster; 3. J. v. Alphen; 4. P. Mooten; 5. Gebr. Kok. WASSENAAR De medische dient wordt op Nieuwjaarsdag waargenomen door de artsen De Wit en Ten Cate. Zoals bekend zal woensdagavond om streeks kwart voor acht op het Schut tersveld een massale kerstboomverbran ding plaats vinden. Uit vier delen van de stad zal de Leidse jeugd, met muziek voorop, met de kerstbomen optrekken naar het Schuttersveld. De regeling is als volgt gedacht: A. Kooipark: band: korps K. en G. (junioren). Start: 19.15 uur. Route: He rensingel, Maresingel, Mauritsstraat, Bronkhorststraat, Molenstraat, Prins Frederikstraat, Maresingel, Rijnsburger- singel, Schuttersveld (afgezet gedeelte). B. Doorbraak: band: St. Franciscus- band. Start: 19.10 uur. Route: Heren gracht, Kleine Havenbrug, Havenplein, Grote Havenbrug, Oude Herengracht, Verversbrug, Langegracht, Korte Mare, Rijnsburgersingel, Schuttersveld (afge zet gedeelte). C. Hoge Morsweg bij Njord: band. drumband van de A.J.C. Start 19.15 uur. Route: Hoge Morsweg, Morsweg, Mors singel, Rotonde, weg langs Duinwater leiding Rotonde Station, Koolaspad naar het Schuttersveld (afgezet gedeelte). D. Kamerlingh Onneslaan voor de Petruskerk: band: korps K. en G. (se nioren). Start 19 uur. Route: Lammen- schansweg, Jan van Houtbrug, Plantsoen Kraaierstraat, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Pelikaanstraat, Pauwbrug, Oude Singel, Nieuwe Beestenmarkt, langs molen de Valk naar het Schuttersveld (afgezet gedeelte). Alleen de jeugd, voorzien van kerst bomen, dus geen volwassenen, kunnen zich bij de optochten aansluiten. De secretaris-generaal van het Ministerie van O.. K. en W.. dr. J. H. Wesselingh, heeft zaterdag de eerste paal geheid voor het zieken huis van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Toen zaterdagmorgen de landarbeider J. Rossenberg, wonende aan de Kor- teraarseweg te Ter Aar vrijwel op de grens tussen Alphen en Ter Aar tijdens dorswerkzaamheden, van de politie de boodschap kreeg, dat hij om halftwaalf thuis verwacht werd voor hoog bezoek, kon hij niet vermoeden wat de aanlei ding hiervan zou zijn. Thuis gekomen bleken ook zijn vrouw en de verpleeg ster 23 december jl. was juist het tiende kind in dit gezin geboren ook nog nergens van op de hoogte te zijn. NEDERLAAG VAN GOUDERAK Nieuwkoop heeft het gepresteerd lei der Gouderak een nederlaag toe te brengen. Niet, dat daardoor de fraaie positie van Gouderak aangetast wordt, maar wellicht geeft dit huzarenstukje de andere ploegen moed om tot een reprise te komen. Nieuwkoop verbe terde bovendien zijn positie hierdoor aanmerkelijk. Ook WSE klom enkele plaatsen op de ranglijst door zijn over winning op Esto. De overige ontmoe tingen gingen door terreinafkeuringen niet door. NIEUWKOOP—GOUDERAK Reeds direct na de aftrap moest doel man Kohien van Nieuwkoop handelend optreden bij een keihard schot van de Gouderak-midvoor Hardinxveld. Het was inleidend vuurwerk tot een stevig offen sief der gasten, dat echter geen succes had. Het ging beter, toen Nieuwkoop het ook eenis ging proberenEen fraaie com binatie tussen Preesman en Voorn werd door de laatste met een goed schot af gerond (10). Na de pauze kwam Gou derak aanvankelijk weer sterk in de aanval, maar de Nieuwkoopse defensie met Jaap Vork aan het hoofd hield stand. Weer ging het aan de andere kant beter. Ditmaal door rechtsbuiten Schellingerhout uit een pass van Frees man (20)Gouderak was geslagen, daaijton dat laatste doelipuntje ook nietdWneer aan veranderen (2—1). ESTO—WSE De thuisclub speelde met een invaller voor de doelman. De gasten kwamen uit een scrimmage al spoedig tot hun eerste treffer. Van Galen bracht de par tijen weer op gelijke voet maar Fens passeerde weinig later opnieuw de in valler-doelman (12). Weer kwam Esto door Voor douw terug, maar Fens zorgde er voor, dat de rust met 2—3 inging. Door twee doelpunten van Fens liepen de Waddinxveners uit tot 25. Uit een strafschop verkleinde van Galen de ach terstand en Bunnik scoorde, in het narnv gedreven, in eigen doel. Maar bij deze 4—5 bleef het. Stand in afdelinz Gouda: Gouderak 1321 Gr. Ammers 9—11 Groeneweg 1114 Moercapelle 11—11 Bergamb 1113 Esto 1011 WSE 13—13 Zwervers 10— 5 Nic. Boys 10—12 RVC 10— 4 Nieuwkoop 1112 GDS 1L— 3 Mr. Burger sprak op jaarwisselingssamenkomst P. v. d. A. De jaarwisselingsbijeenkomst van de PvdA was in Voorschoten goed bezocht. De voorzitter van de afdeling, dr. P. S. Pels herdacht in zijn openingswoord prof. Kranenburg. Ook de voorzitter van de Tweede Kamerfractie, mr. Burger, begon zijn rede met een herdenkings woord. In zijn uitvoerige rede ging mr. Bur ger in op de politieke gebeurtenissen van het laatste jaar, waarbij hij achter eenvolgens de verkiezingen (beïnvloed door het mandement), de verkiezingsuit slag, de kabinetsformatie en ook de ge beurtenissen in internationaal verband in herinnering bracht. De sterke ontwikkeling van de PvdA, die als grootste partij uit de verkiezin gen tevoorschijn kwam, bracht spreker tot het belichten van de confessionele partijen, waarbij hij opmerkte, dat de ontwikkelingsgang in de zin van deze partijen over zijn hoogtepunt heen is. Mr. Burger motiveerde ook zijn werk in de kabinetsformatie, waarbij hij ge tracht heeft een kabinet op zo breed mogelijke basis mogelijk te maken, niet omdat hij daar zo'n onvoorwaardelijk voorstander van is, maar omdat de wer kelijkheid zo is geworden, dat slechts één partij werkelijk progressief is, n.l. de PvdA en omdat de andere partijen geen van alle dit predicaat kunnen krij gen. Bij de kabinetsformatie was het zaak geweest uit die andere partijen de progressieve krachten te putten om tot samenwerkinge te kunnen komen. Sprekend over de moeilijkheden op in ternationaal niveau gaf spreker als zijn persoonlijke mening, dat Engeland en Frankrijk een onverantwoordelyke poli tiek hebben gevoerd en een tragische de monstratie van de onmacht van het Westen gegeven hebben Een boycot van dit kanaal had, zonder schade voor de economische toestand in het Westen, kunnen doen bereiken dat Nasser zonder steun van de Arabische staten bakzeil had moeten halen. Aan het slot van zijn rede belichtte mr. Burger de positie van het Neder landse volk in zijn geheel ten opzichte van de mogelijkheden voor de regering, waarbij hij wees op de medezeggenschap in bijv. de S.E.R. Deze jaarwisselingsbijeenkomst werd verder gevuld met muziek en zang en voordracht, door de dames Van Eerde, Hes en Brinkman. Uit de afdeling Gouda VOORSCHOTEN GEHEELONTHOUDERSVERENIGING S.O.V. In het gebouw 't Centrum hield de Geheelonthoudersvereniging S.O.V., be staande uit personeel van Tram en Spoorwegen, haar'jaarlijkse oudejaars avond,medewerking werd verleend door een muziekclubje van de N.Z.H. De plaatselijke voorzitter, de heer Stolk, wees in zijn openingswoord op het ver enigingswerk in het afgelopen jaar. Hij toonde zich verheugd over de groei van het ledental. De voorzitter van het hoofdbestuur sprak een propagandis tisch woord en wees op de kantines, welke door het gehele land bestaan. In de pauze werd getrakteerd op koffie en oliebollen. Na de pauze werden nog en kele spelen uitgevoerd, o.a. hersengym nastiek en de boodschappen tas. Met vele goede wensen voor 1957 sloot de heer Stolk deze zeer geslaagde avond. INZAMELING HUISVUIL Op nieuwjaarsdag aal geen huisvuil worden Ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers kan de openbare straat te plaatsen. Hët ophalen van huisvuil uit die per celen. welike gewoonlijk op dinsdag wor den bediend, zal nu plaats hebben op vrijdag 4 januari 1957. De wnd. Directeur Gem. Reinigings- ea Ontsmettlngsdlenst. Eindelijk werd de spanning gebroken toen het echtpaar Rossenberg uit de mond van burgemeester B. J. Hogen- boorn, die vergezeld was van de beide wethouders, de heren H A. Volgering en N, den Hollander, alsmede de waar nemend secretaris de heer N. A. J; Ro_ bertz, mocht vernemen, dat de Üeine Johanna Maria Rossenberg, geboren op 23 december 1956, het aantal van 5000 inwoners voor er Aar vol maakte. Burgemeester Hogenboom reikte ver volgens een spaarbankboekje uit, be doeld voor de rustig in de armen van moeder Rossenberg liggende dochter, terwijl de moeder een prachtige taart Mevr. Rossenberg-Theunissen ont vangt uit handen van burgemeester Hogenboom een prachtige taart. werd overhandigd en vader Rossenberg voor de schrik van al deze drukte een doos sigaren modht ontvangen. Namens het gemeentebestuur felici teerde de burgemeester het echtpaar. Zoals wij reeds eerder meldden is dit het tiende kind in het gezin Rossenberg, van wie er de afgelopen zomer helaas één verdronken is. Thans bezit het ge lukkige echtpaar zes zonen en drie dochters, van wie de oudlste 11 jaar is.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3