PHILIPS Kadar probeert nu boeren voor de steenkolenmijnen te werven Belastingverhoging op suiker, benzine en gedistilleerd NASSER Met een enkel woord >Photoflux< Agenda VRIJDAG 28 DECEMBER 1956 Een laatste wanhopige poging Trekken de Rassen uit Boedapest terug om een „Poolse"' regering mogelijk te maken? Westelijke diplomaten en waarnemers in de Hongaarse hoofdstad zijn het erover eens dat de Russen thans definitief hebben besloten, zich uit Boedapest terug te trekken en de vorming toe te staan van een Hon gaarse regering naar het Poolse voorbeeld. Er zijn volgens sommige diplomaten aanwijzingen die erop duiden dat de Sovjetrussische rege ring hiertoe gisteravond heeft besloten tijdens de vergadering van het Centrale Comité der Russische Communistische Partij. half loon, terwijl de rest zo goed als niets verdient. De arbeiders op het eiland Csepel zeg gen, dat de toestand in de andere fa brieken in heel Hongarije „hetzelfde moet zyn". Alles bU elkaar genomen, gelooft men, dat Hongarije meer dan 40Ó miljoen dol- lar (ongeveer 1 miljard 100 miljoen gul- den) steun van buiten nodig heeft om de kapot geslagen economie weer over eind te helpen. Uit wei-ingelichte krin gen verneemt men. dat Kadar niet veel hoop heeft, die hulp van „vriendschap pelijk gezinde" landen te krijgen zoals Rusland en de andere volks-democra- tieën. Zonder een reusachtige hulp van buitenaf schijnt Hongarije gedoemd te zijn tot massa- werkloosheid, inflatie en eventueel hongersnood. 400 miljoen dollar steun noodzakelijk Feiten en omstandigheden die op een Russische ommekeerwijzen: 1.Het merendeel van de Russische tanks is al uit Boedapest vertrok ken: de bruggen worden niet meer door tanks bewaakt en alleen voor de belangrijkste gebouwen staan nog rode tanks. 2. De patrouilles van Russische pant serwagens door de straten van Boedapest zijn aanzienlijk minder druk geworden. 3. uit betrouwbare bron:) Premier Kadar probeert persoonlijkde verbreding van zijn kabinet te be spoedigen door besprekingen met niet-communistische politici en partijen. 4. Kadar deed een beroep op de lei dende economen van het land, on geacht hun politieke overtuiging, een economisch plan te ontwerpen volgens hetwelk het land weer economisch op de been kan wor den gebracht. 9. Het enige Boedapester avondblad, Esti Hirlap, voorspelde de terug keer van de particuliere onderne ming. 6. United Press verneemt in Boeda pest dat premier Kadar op nieuw jaarsdag een verklaring zal uitge ven, waarin de grote lijnen zullen zijn aangegeven voor de politieke verbreding van de Hongaarse re gering. „Nationale ramp" De Hongaarse regering is nu begonnen om boeren te werven voor de mijnen als een laatste wanhopige poging om de produktie weer op gang te brengen en zodoende een „nationale ramp" te voor komen. Radio-Boedapest berichtte, dat som mige boeren al aan het werk zijn ge gaan in de mijnen van Pees, dicht bij de grens met Joego-Slavië. De actie van de regering om boeren de mijnen in te drijven, schijnt aan te duiden, dat zij maar een mager succes heeft gehad met haar „huisbezoek" aan de arbeiders met het doel „vrijwilligers" te werven voor de mijnen uit de toch stil liggende fabrieken. Midden in de viering van Kerstmis op de oude wijze, voor het eerst sedert de communisten in 1948 aan de macht kwa men, liet de regering-Kadè.r de waar schuwing horen.' dat de steenkool-pro duktie in het jaar 1957 waarschijnlijk ..tien miljoen ton minder dan normaal" zou zyn. Uitermate verward Zij verklaarde ook. dat niet minder dan 200.000 arbeiders voorgoed hun werk in de industrie kwijt zouden kunnen ra ken. maar zij opperde, dat velen van hen op het land aan het werk zouden wor den gezet. Het feit, dat de regering zidh nu ge dwongen ziet om boeren naar de mijnen toe te halen, toont aan. hoe uitermate verward de situatie op de nationale ar beidsmarkt is. Als getolg van het gebrek aan brand stof en energie ontvangen alleen nog maar 4000 van de 38.000 arbeiders van de enorme ijzer- en staal-fabrieken van het eiland Csepel bij Boedapest hun volle loon. Ongeveer 17.000 anderen hebben Vervolg van pag. 1 „Prawda" klaagt over verminderde invloed De „Prawda", het officiële dagblad der Sovjetrussische communistische partij, meldt dat er van officiële zijde over wordt geklaagd, dat de invloed der com munisten in bepaalde Russische univer siteiten en wel met name in die te Moskou, minder is geworden. Dit is begonnen, nadat op het jongste congres der communistische partij in de Sovjet-Unie stelling werd genomen te gen de „persoonsverheerlijking". De studenten klagen over slechte le vensomstandigheden, onvoldoende slaap- ruimte en slecht eten in de school-cafe- taria's. De studenten dienen een grotere mate van zeggenschap te ontvangen, o.a. bij het vaststellen van de lesroosters, de aanstellingen van afgestudeerden, ka- merverhuur in de studententehuizen en andere zaken waar zij rechtstreeks bij betrokken zijn, aldus de „Prawda". Een bijeenkomst in Moskou, die uit ging van de Moskouse communistische partij en waar deze problemen bespro ken zijn, is een van vele die, aldus de .Prawda", in heel de Sovjet-Unie ge houden worden om het studentenpro bleem te bestuderen. Hieruit zou men de conclusie kunnen trekken, dat de leiding van de commu nistische partij bezorgd is over de stu denten en plannen beraamt om in de toekomst moeilijkheden als in Moskou voorgevallen zijn, te voorkomen. Weigert Makarios? Het leidende Cyprische dagblad „Elef- theria", dat in de Griekse taal ver schijnt. meldt dat aartsbisschop Maka rios geweigerd heeft te spreken met de twee Britse afgezanten, die hem op de Seychellen de Britse grondwetsvoorstel len voor Cyprus zouden toelichten. Hij zou geweigerd hebben over politieke on derwerpen te spreken zolang hü gevan gen blijft. De afgezanten, Pearson en Tornaritis, zouden hebben aanbevolen dat Makarios zo snel mogelijk van de Seychellen naar Londen zal worden overgebracht. (ingez. Med.-AÖT.) Bijna 11 miljoen Nederlanders Volgens opgave van het C.B.S. be droeg het aantal inwoners van ons land op 1 november jl. 10.934.632. In de eerste 10 maanden van dit jaar bedroeg het* aantal huwelijken 76-295 (v. j. 74.287), het aantal levendgebo renen 194.707 (v. j. 193.514) en het aantal overledenen 70.313 (v. j. 67.256). Voorts zijn er in de eerste 10 maan den van dit jaar 41.724 (v. J. 42.914) personen geïmmigreerd, terwfll het aantal emigranten 52.579 (v. j. 49.563) heeft bedragen. Slecht weer In de afgelopen 24 uur zijn slechts 505 Hongaarse vluchtelingen naar Oosten rijk uitgeweken. Men schrijft dit geringe aantal toe aan de slechte weersomstan digheden. die thans boven het Oosten rijks-Hongaarse grensgebied heersen. Deze hebben ook de dood veroorzaakt van een kindje van negen maanden, dat zich met zijn uitgeweken ouders aan boord van een bootje op het meer van Neusield bevond. Deze onfortuinlijke vluchtelingen hebben dertig uur rond gevaren, voor zij de Oostenrijkse oever hadden bereikt. Een uit vijf leden bestaande Argen tijnse emigratiecommissie begint dezer dagen in Wenen zijn werkzaamheden, aan het einde waarvan 10.000 Hon gaarse vluchtelingen naar Argentinië zullen zijn geëmigreerd. Een woord voerder voor de commissie verklaarde dat de Argentijnen besprekingen zullen voe ren met- de Oostenrijkse regering. Op tweede kerstdag waren 152.356 Hongaren de grens naar Oostenrijk over gekloroen. Ook de Eerste Kamer gaat er mee akkoord (Van onze parlementaire redacteur) Met alleen de stem van de heer Witteman (KVP) tegen heeft gisteren ook de Eerste Kamer het wetsontwerp aangenomen tot verhoging van de belasting op suiker (ingang 1 januari), op benzine (ingaande 7 januari) en op gedistil leerd (14 januari), terwijl textiel blijvend is vrijgesteld van omzetbelasting. De belastingverhoging wordt nodig geacht omdat de financieel-economische toe stand van ons land thans niet rooskleurig is. Een verdere verhoging van de indirecte belastingen tot een bedrag van 60 miljoen gulden wordt nog verwacht. Voorstellen daartoe zal de regering binnen afzienbare tijd indienen. De definitieve afschaffing van de om zet belasting op textiel vond de heer de Wilde (WD) daarom voorbarig en de heer Hellema (AR) maakt erop attent, dat de regering hiermede 70 miljoen gulden prijsgeeft, welk bedrag ongeveer overeenkomt met de nog te verwachten belastingverhoging minister Hofstra gaf toe, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat de omzetbelasting op tex- tiel nog eens zal herleven. In weerwil van bezwaren hadden de meeste sprekers voor de voorgestelde maatregelen wel begrip, maar de heer de Wilde (WD) vestigde er de aandaoht op, dat de belastingverhoging niet ten laste behoort te komen van bepaalde groepen, zodat alles afhangt van het te voeren prijsbeleid. De Horeca-bedrijven worden zowel getroffen door de verho ging van de benzine-belasting (toeris me) als door de verhoging van de ac cijns op gedistilleerd. Bij het prijsbeleid zal hiermede rekening moeten worden gehouden. Eerste Kamer in het duister (Ingez. Med.-Adv.) „TRESLONG" - Hillegom ELKE ZATERDAG Diner- en Soiree- Dansante met div. attracties. TOT 4 UUR GEOPEND. DANCÏNG BY CANDLELIGHT NIEUWJAARSDINER-DANSANT Reserv. K 2520—5347 Ofschoon de heer Vixseboxse (CHU) de maatregelen wilde aanvaarden als een begin om de staatsfiniancien in orde te brengen, gevoelde hij er behoefte aan in herinnering te brengen, dat hij zich in 1955 met de toen ingevoerde belas tingverlaging niet gelukkig voelde en zich ook niet gelukkig gevoelt met de loonsverhogingen, zelfs niet in verband met het inwerking treden van de ouder domswet. Hieruit sprak weer de zorg over de financiële positie van ons land, welke volgens de heer van Hall (PvdA) ernstiger is dan de S.E.R. had verwacht. Daarom had hij geen bezwaar met deze maatregelen vooruit te lopen op de nood zakelijke belastingverhoging. VERHOGING SOCIALE UITKERINGEN Met alleen de stemmen van de VVD tegen heeft de Eerste Kamer de wets ontwerpen aangenomen tot verhoging van de sociale uitkeringen met 10% in verband met de in het afgelopen jaar tot stand gekomen loonsverhogin gen. (Van onze parlementaire redacteur) 4 De vergadering van de Eerste Kamer zat gistermiddag omstreeks vijf uur plotseling in het duister. Juist op het moment, dat minister Y Hofstra zijn rede beëindigde met de T J uitspraak, dat de voorgestelde be- J 4 lastingverhoging verantwoord moest worden geacht, al viel het geheel nog niet te overzien, ging het licht in de zaal uit. Het was een duister geval. Voorzitter Jonkman schorste de J vergadering. Kamerboden brachten X J drie stallantaarns binnen voor een noodverlichting. Men waande zich terug in de tijd van Johan de Witt. Na bijna een half uur van duis- ternis ging het licht weer op en kon de vergadering worden voortgezet. Prof. Molenaar (VVD) had er bezwaar tegen automatisch de kinderbijslagen te verhogen wanneer er sprake is van loons verhoging op grond van gestegen wel vaart en niet op grond van gestegen kosten van levensonderhoud, want dan trekt men de verhoudingen scheef in de I beloning van arbeidsprestaties. Op dit principiële punt komt men nog nader terug wanneer de nieuwe wet voor een 1 kinderbijslagverzekering aan de orde 1 komt. Ook over de verhoging van de loon grens in de sociale verzekeringswetten zal prof. Molenaar terug komen wan neer het desbetreffende wetsontwerp in behandeling komt. De automatische ver hoging van die loongrens in verband met welvaartsloonronden heeft niet de j instemming van prof. Molenaar, die j wenst, dat men de mensen leert voor zichzelf te zorgen. Vervolg van pag. 1 Arabische zelfmoordcommando's, („fe- dayeen"), hebben gisterochtend voor zonsopgang twee Israëlische nederzet tingen bij Nathanya, ten noorden van Tel Aviv. aangevallen. Na een gevecht van een uur werden de met geweren en handgranaten bewapenden aanvallers door de bewoners van de twee nederzet tingen teruggeslagen. Er werden geen slachtoffers gemeld. Gelijk bekend heeft de Israëlische regering bq de V.N. een klacht tegen Egypte ingediend, waarin gezegd wordt dat de zelfmoordcomman do's vanuit Egypte geleid worden. Ook elders hebben de Arabieren aanvallen op Israëlische nederzettingen gedaan. Israël heeft ook tegenover Engeland zijn ongerustheid uitgesproken over een herleving van de aanvallen van Egyp tische zelfmoordcommando's. Ambassadeur Elath heeft in Londen een nota overhandigd, waarin 21 over vallen door feda.veen zijn opgesomd, ge pleegd in de laatste drie weken. Telkens werd van Jordanië uit geopereerd. Dr. Louis Gailland, vertegenwoordiger van het Rode Kruis in Israël, heeft donderdagavond meegedeeld, dat de Israëlische regering heeft aangeboden 5.580 Egyptische krijgsgevangenen, uit te wisselen tegen slechts vier Israëlische gevangenen, die door de Egvptenaren worden vastgehouden. De Arabische landen staan op volle dige uitvoering van de V.N.-resoluties waarin terugtrekking van alle buiten landse troepen uit Egypte wordt geëist. Zij zullen geen olie leveren zolang de Israëlische troepen niet achter de be standslijn teruggetrokken zijn. zo heeft de adjunct-secretaris-generaal van de Arabische Liga. Raif Ballama, donder dag in Cairo verklaard. Murray Snyder, woordvoerder van het Witte Huis. heeft medegedeeld dat pre sident Eisenhower en minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles don derdag hebben beraadslaagd over de toestand in het Midden-Oosten „en het gevaar van het streven der communis ten. om vaste voet in dit gebied te ver krijgen". Er is gesproken over de „politiek, die de V.S. in het Midden- Oosten zullen voeren". President Eisenhower zal 1 januari a.s. een mede door Foster Dulles bij te wonen bijeenkomst hebben met de democratische en republikeinse leiders van het Congres. (Ingez. Med.-Adv.) .BINNENHUISJE (Ingez. Med.-Adv.) C. H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 BINNENLAND Het landelijk verband van studie verenigingen van de Staatkundig Gerefor meerde Partij zal op 19 januari te Utrecht zijn jaarvergadering houden. Dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis. voor zitter van de Kon. Ned. Ver. van Trans portondernemingen (KNVTO). die op 1 januari zijn functie zal overdragen aan mr. D. van Setten. directeur der N V Bra bantse Buurtspoorwegen en Autodiensten, heeft gistermiddag tijdens een drukbe zochte receptie te Utrecht afscheid geno men van de leden van de KNVTO en vertegenwoordigers van tal van vervoer- organlsaties. Een 30-jarige vertegenwoordiger, zon der vaste verblijfplaats, is door de Apel- doornse politie achter slot en grendel gezet. De man zou zich hebben schuldig gemaakt aan flessentrekkerij op grote sohaal en daarbij verschillende mensen voor duizenden guldens hebben gedupeerd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd .«aan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. ..Alberto Dodero" 7 jan Australië: s.s. „Patanga" 5 jan.; Brazilië: s.s. „Algenlb" 5 Jan.; Canada: m.s. ..Seven Seas" 2 jan.; Chill: via New York 2 Jan.; Ned. Antillen: m.s. ..Oberon" 2 jan.; Ned. Nw.-Guinea :s.s. „Utrecht" 3 Jan.; Nieuw Zeeland: via Engeland 5 Jan.; Suriname: m.s ..Bonaire" 7 Jan..: Unie van Z. Afrika en Z W. Afrika: m.s. ..Bloemfontein" 8 jan. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het m.s. ..Willem Ruvs" van de Kon. Rotterdamse Lloyd. dat 7 januari a.s. In Rotterdam wordt verwacht. BUITENLAND Het Amerikaanse leger heeft meege deeld. dat het heeft verzocht om goed keuring van een plan tot het beperken van de omvang van divisies met het oog op de vereisten voor een atoomoorlog. Het gaat om besnoeiing van infanteriedivisies met ongeveer 3 700 man en luchtlandings divisies met ongeveer 5.600 man en tot kleine inkrimpingen van pantserdivisies. Een woordvoerder van het leger deelde in Washington mee. dat een infanteriedivisie thans nominaal 17.455 man omvat, een pantserdivisie 14.684 man en een lucht landingsdivisie 17.100. Gisteren zijn drie Marokkanen, die door een Marokkaanse krijgsraad te Mek- nés ter dood veroordeeld zijn wegens moord op Franse kolonisten, terecht gesteld. De houders van benzinepompen In Frankrijk dreigen met sluiting als protest tegen het extra administratieve werk. dat de benzinerantsoenering meebrengt. Zij vinden ,dat de overheid dat behoort te doen. De „Daily Express" schrijft: „De re gering liet de Britse militairen ln de Suezkanaalzone, wier aanwezigheid aldaar een bron van onmetelijke kracht voor het Gemenebest had komnen zijn, vertrekken, doch zij handhaaft de troepen Ln Duits land, Korea en Libië, waar zij geen enkel Brits- of Gemenebest.belang dienen,. Het is zaak. deze militairen naar Engeland terug te brengen. Er mag geen enkele Britse soldaat in het buitenland blijven, wanneer hiermede geen Britse- of Ge- menebestbelangen worden gediend". Gina Lollobrigida was ook in 1956 de best betaalde Italiaanse filmster Zij heeft hierin nog ruimschoots de overhand over haar voornaamste mededingster, So phia Loren. Paus Pius XII die in maart 1957 81 Jaar hoopt te worden, heeft ln 1956 onge veer een miljoen bedevaartgangers ontvan gen. Hij hield ln dit Jaar meer dan twee honderd redevoeringen en radiotoespraken en hij gaf vier encyclieken uit. Een Amerikaans viermotorig militair vliegtuig is ten noordwesten van Ancho rage. In Alaska, tegen een berg gevlogen. De acht inzittenden verloren het leven. De Amerikaanse antropoloog Clark Howell, verbonden aan de universiteit van Chicago, heeft donderdag in een lezing voor de Amerikaanse vereniging -tot ver breiding der wetenschap verklaard dat uit in Palestijnse grotten aangetroffen been deren blijkt, dat ln Palestina. In de tijd dat in West-Europa de z.g. Neanderthal- mens leefde, een menselijk wezen verblijf hield, dat verder was gevorderd dan de Neanderthaler. „De toenmalige Palestijnse mens geleek meer op ons. zonder daj kan worden gezegd dat er een volkomen ge lijkenis bestond", aldus Howell. De Cyprische ondergrondse beweging „Peka" heeft donderdag een „proclamatie" uitgevaardigd waarin vertelaard wordt, dat de Britse voorstellen voor een Cyprische grondwet in de „vuilnisbak" geworpen moeten worden. Geen Cyprioot is bereid zelfs maar een blik te werpen op de grondwetsvoorstellen, die niet voorzien in zelfbeschikkingsrecht, aldus de Peka (Men gelooft dat de Peka een politieke afdeling van de Grieks-Cyprische verzets beweging Eoka 1b), Twee bekende Franse communis ten ontmoetten elkaar tijdens een weelderige receptie aan de Rivièra: de beroemde schilder Picasso (links) en de leider van de Franse volgelingen van Moskou, Maurice Thorez. De Raad van de republiek (de Franse Senaat) heeft met 246 tegen 38 stemmen een gewijzigde lezing van een regerings wetsontwerp goedgekeurd dat bedoeld is om een begin te maken met de exploitatie van de grote natuurlijke rijkdommen van de Sahara en de levensstandaard van haar bevolking te verhogen. Premier Mollet zei tot de raad: „Binnen enkele Jaren zullen we miljoenen tonnen olie voortbrengen. De Sahara is naast de atoomenergie een van de grondvesten van onze onafhanke lijkheid". De Zweedse veiligheidspolitie heeft een Russische spion van zijn bed gelicht en opgesloten, zo verneemt United Press. De spion is een 60-jarige ingenieur, die in de U S.S.R, is geboren en al negen Jaar in Zweden woonde. Hij was ln dienst bij een Zweedse fabriek van scheepsmotoren en radar-apparatuur. De veiligheidsdienst schaduwde de spion al maanden, maar de man werkte zo nauwkeurig, dat het moei lijk was, bezwarend materiaal tegen hem tè verzamelen. Stukje cellofaan oorzaak beschieting te Leusden Een klein stukje cellofaan is de oor zaak van de beschieting van het ge meentehuis van Leusden veertien da gen geleden door een straaljager van de koninklijke luchtmacht. Aldus mi nister Staf in zijn antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede Kamer lid de heer Visch. De veiligheidspal bovenop de stuurknuppel was op vei lig gesteld en bovendien afgeplakt met doorzichtig cellofaan, zodat de stand van de pal gemakkelijk visueel gecontroleerd kon worden. Blijkbaar is de veiligheidspal tijdens de hande lingen aan de vliegknuppel ondanks alle voorzorgsmaatregelen toch ver schoven en werd bovendien de afvuur- knop geraakt. De vlieger heeft Ihet schieten zelf ge constateerd, hetgeen wel blijkt uit het stopzetten daarvan. Overigens heeft men sinds dit incident de veiligheids maatregelen verzwaard. Naar aanleiding van de opmerkingen over „voorbarige mededelingen" van de luchtmachtvoorlichtingsdienst, zegt de minister, dat aanvankelijk een sobere schets was gegeven van hetgeen was ge beurd. Hierop kwamen nadere telefoni sche vragen, waarbij te kennen werd gegeven, dat de oorzaak van het voorval „vermoedelijk" een technische storing was. onder voorbehoud, dat het weerge ven van deze mening niet mooht worden opgevat als een vooruitlopen op het on derzoek. Volgens de minister kon men dit vermoeden rustig uitspreken daar het voldeed aan de redelijke eisen van waarschijnlij khed Opzet en misdadige baldadigheid konden gerust uitgesloten worden ge acht Bovendien had de gebeurtenis grote publieke aandacht getrokken en een zekere ongerustheid gezaaid, zodat een verzwijgen van de vermoedelijke oorzaak niet juist geweest zou zijn, zowel tegenover het publiek als tegen over de publicitcitsorganen. En zeker heeft men niet tot doel gehad het on derzoek te beïnvloeden. Dat zou moge lijk geweest kunnen zijn, wanneer er ergens opzet in het spel geweest was, maar dat moest uitgesloten worden geacht. Alles bij elkaar meent de mi nister, dat hier echt niet van „voor barige mededelingen" gesproken kon worden. Nieuwe ontwikkeling in de zaak tegen dr. Alams Engelands beroemde centrale recher che, Scotland Yard' dat dr. Bodkin Adams uit de badplaats Eastbourne heeft doen arresteren op verdenking van het vermoorden van een rijke weduwe, in wier testament de arrestant was vermeld, terwijl het de stoffelijke over schotten van twee overleden vrouwelijke patiënten van Adams heeft doen opgra ven, heeft thans het onderzoek doen her openen naar het overlijden van een vier de welgestelde weduwe. Het betreft hier Gertrude Hullett uit Eastbourne, die dr. Adams bij haar ver scheiden in juli j.I. duizend pond ster ling (ruim tienduizend gulden) en haar Rolls Royce naliet. De politie had indertijd reeds een on derzoek ingesteld naar de omstandighe den. waaronder deze rijke weduwe was overleden, doch zij had in eerste aanleg de opgegeven doodsoorzaak, namelijk zelfmoord door het innemen van een te grote dosis van een slaapmiddel aan vaard. Scotland Yard stelt thans tevens een onderzoek in naar de omstandigheden, waaronder de echtgenoot van wijlen mevr. Hullett. die vier maanden voor zijn vrouw overleed, liet tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Dr. Adams zal volgende maand voor de rechter worden (Frits Flits:) Op hoogtijdagen van het jaar Komt de familie bij elkaar En wat ik op zo'n reünie Aan leuke fotokansen zie, Dat komt maar ééns. Dus is altijd Mijn fototoestel flitsbereid Met „Photoflux", da's nogal glad Want dan wordt elke kiek je datl (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje een paar stuksl Het feilloze flitslamp|e ^3 12 miljoen minder deviezen Volgens de laatste weekstaat in dit jaar is het convertibele deviezenbedrag gezakt van f. 167 miljoen tot f. 149 mil joen en het dekkingspercentage goud en deviezen van 68,32 tot 65,12. De netto deviezenreserve is verminderd met f. 12 miljoen, waardoor goud en deviezen te zamen nu belopen f.3974 miljoen tegen over f.4685 miljoen op de eerste week staat van dit jaar. GIRO'S 999 EN 777 MEER DAN 8 MILJOEN. De stand van giro 999 was vandaag f. 4.073.081,13, die van giro 777 f4.208.935,62. VRIJDAG Voorschoten: Zaal v. d. Ham. Leidseweg 82. Jaarwisselingsbijeenkomst P. v. d. A. Spr. mr. J. A. W. Burger. 8 uur nam. ZATERDAG Casino-theater: K. en O. „Grazige wel den". 2\ en 4J uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leldse Jeugd- Actie. „Van de Vos Reinaart". 2 uur nam. Voorschoten (Verenigingsgebouw): Sterrensihow m.m.v. Johnny Jordaan. 8 u. nam. DINSDAG Sohouwburg: „De Schouwspelers", „Het Biechtgeheim". 8.15 uur nam. WOENSDAG Lakenhal: Nieuwjaarsvergadering Kamer van Koophandel. 3$ uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „John en Julle". 10.30 uur voorin, en 4.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteeg): Fototen toonstelling Ned. Fotografen Kunstkring (t/m 31 december). Haagweg 92: Tentoonstelling Marcel B. Keezer en Lcn-is Meys. Dagelijks 10 uur voorm.5 uur nam.; woensdag en vrijdag 710 uur nam. (tot 6 Januari). Lakenhal: Expositie „Ars Aemula Na turae" (tot en met 6 Januari). Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 januari). BIOSCOPEN Casino „Goud van Napels", 18 Jr. Za terdag 2.30, 7 en 9.15. overige werk dagen 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen 4.45, 7 en 9.15 uur. (Oudejaarsavond ge sloten Donderdagcyclus: „Come back little Sheba". 18 jr. Dagelijks (behalve zaterdag) „The stars are singing" (alle leeft.) 2.30 uur. Lido „Rock, rook, rock" (alle leeft.). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen bovendien te 4.45 u. (Oude jaarsavond gesloten). Luxor ..Kitty in de grote wereld" (alle leeft Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen bovendien te 4.45 uur. (Oudejaarsavond gesloten), ltex „De verkenners der verloren ber gen" (14 J.). Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen bovendien te 4.45 uur. (Oudejaarsavond gesloten). Trianon Drel Madels vom Rhein" (allo leeft.). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon- en feestdagen 2.15. 4.30, 7 en 9.15 u. (Oudejaarsavond gesloten). De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 29 december 8 uur waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en Apotheek Ha ven 18. tel. 20085. BU geen gehoor bU Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). B wind temp 7 u. 2 3 V C tl Stockholm sneeuw O 3 -1 0.5 Oslo zwaar bew. no 5 -3 0.1 Kopenhagen zwaar bew. ozo 12 -1 0.1 Aberdeen regen zo 10 5 4 Dublin licht bew. zzo 4 8 5 Londen Amsterdam regen onbewolkt zo ozo 9 4 6 0 1 0 Brussel onbewolkt ozo 4 1 1 Parijs half bew. zzo 6 3 0 Bordeaux regen zzo 4 7 0.1 Grenoble mist windstil -8 2 Nice ,geh. bew. nnw 4 5 0 Berlijn nevel O 4 -6 1 Frankfort zwaar bew. ozo 2 -2 0 Munchen mist windstil -9 0 Zürich nevel O 3 -4 0 Genève nevel windstil -1 2 Locarno onbewolkt ozo 1 -10 0 Rome onbewolkt no 4 -2 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2