„Open Utv harten!" Koninklijk gezin vierde het kerstfeest met het personeel Met een enkel woord Demmenie „in blijde verwachting" TELEVISIE LIGTVoet BRITTEN EN FRANSEN ZIJN UIT PORT-SAID VERTROKKEN Agenda fc 3 MAANDAG 24 DECEMBER 1956 Pries Bernhardt sprak recht tot de harten woorden van bezinning en opwekking Met zachte stem las H.M. de Koningin het kerstevangelie. Z.K.H. Prins Bemhard en de vier Prinsessen luisterden toe. En met hen nog ongeveer 380 genodigden, het in Den Haag en omstreken woonachtige personeel van H.M. en hun gezinnen. Het was stil in het koetshuis van de Koninklijke stallen in Den Haag. waar zaterdagavond de Koninklijke familie met het personeel het kerstfeest vier de. Zó stil, dat toen tijdens het voorlezen de microfoon uitviel, de zachte duide lijke stem van H.M. overal in het hoge grote koetehuls helder te horen was. Om precies vijf uur kwam het Ko ninklijk gezin de met dennegroen ver sierde zaal binnen, waarin een vier me ter hoge kerstboom stond, waarin tal loze kaarsjes brandden. Nadat het Kralingse Meisjeskoor het „O Kindeke klein" had gezongen en een kwartet een andante van Mozart had gespeeld, trad Prins Bernhard naar vo ren om een toespraak te houden. Zijn woorden gingen recht naar de harten van de aanwezigen. Het waren woorden van bezinning en opwekking. ..Het gebeurt nu eenmaal vaak bij ons, kleine, domme mensen, dat we de din gen bekrompen en egoïstisch zien, dat we voor onszelf meer wensen en ver wachten dan voor anderen, dat we voor onszelf op iets anders, op een bijzondere zegen op een wondei- hopen in de letter lijke zin van het woord", zei de Prins. ..Al dei-gelijke gevoelens nu, die klein en weinig christelijk en daarom zo mense lijk zijn, krijgen ieder jaar by het vieren van Jezus' geboorte een kans getoetst te worden aan het wonder van de kerst geschiedenis met zijn blijde boodschap. De Prins zeide dat. als het kerstfeest waarlijk wordt beleefd, wij min of meer gedwongen worden ons hart te openen. Dan wordt de juiste weg bijzonder sterk verlicht: De verkondiging van de geboorte van Christus, die ons het Evangelie bracht is alles was wy nodig hebben. Prins Bernhard besloot met een gebed van Franciscus van Assissi, dat eindigt met de woorden: „Want zichzelf gevende wordt men rijk, zichzelf verliezende vindt men de vrede, vergevende ontvangt men vergiffenis, stervende wordt men weder geboren in het eeuwige leven". Na deze toespraak speelde het kwartet een Andante van Havdn. Leden van de Vereniging Koninklijke staldepartement voerden een kerstspel „Nu sijt wellekome" op. Minister Hofstra: zilveren gulden populair In de memorie van antwoord, over de begroting van het Staatsmuntbedrijf voor 1957 deelt de minister van Finan ciën de heer Hofstra mee van oordeel te zijn dat de invoering van de nieuwe zilveren guldens inderdaad in een be hoefte van het publiek voorziet. Uit re acties die zijn departement sedert de invoering van deze munt bereikten uit berichten in de dagbladen en uit in lichtingen recentelijk verkregen van in stanties, die op intensieve wijze de ge dragingen van het publiek in dit óp- zicht kunnen waarnemen, is hem geble ken dat de zilveren gulden in brede la gen der bevolking grote populariteit ge niét. Van klachten over deze munt is daarbij niet gebleken behoudens dan dat de hoeveelheid in omloop nog niet voldoende is Wel werden en worden klachten over de muntbiljetten ont vangen. BINNENLAND *s Avonds is een 38-Jarlge bromfietser uit Bunschoten bij het oversteken van het Kolkplein aldaar tegen een vrachtauto ge botst- en over de straat geslingerd. De man is in het St. Ellsabethzlekenhuls te Amers foort overleden. HIJ was juist tien dagen geleden gehuwd. De 33-jarige sleepbootkapitein B. Zwiep uit Urk van de sleepboot „Emmel- oord" is op het IJsselmeer bij Lelystad 's nachts door onverklaarbare oorzaak overboord geslagen. Er zijn vele pogingen in het werk gesteld hem te vinden, maar tot nu toe zonder resultaat. De man was gehuwd en vader van een kind. Te Son bij Eindhoven is de 37-jarige heer Klink van zrtjn bromfiets gevallen. Hij brak een halswen-el en overleed. Hij laat een vrouw en zes kinderen aohter. Een 65-Jarige wielrijder is. toen hij op de Klaprozen weg in Amsterdam-Noord voor een autobus van lijn B de weg wilde oversteken, onder de bus geraakt. In zorg wekkende toestand werd hij naar het Wil- helminagasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds was overleden. Het onge luk moet te wijten zijn aan het onvoor zichtig oversteken van het slachtoffer. In de zaterdagochtend onder voor zitterschap van ir. P. F. S. Otten gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. gemeensohappelijk bezit van aan delen Philips Gloeilampenfabriek is dr. H. Hirschfeld benoemd tot lid van de Raad van Beheer. BUITENLAND Aan de kust van een Deens eiland is een houtsnijwerk, dat Jezus in de stal van Bethlehem voorstelt, aangespoeld. Dit werk van een Duitse houtsnijder was met de in 1952 vergane ..Flying Enterprise" naar Chicago gestuurd. Het is aan de houtsnijder teruggegeven. In Nicosia zijn zaterdag zes Grieks- Cyprische Jongemannen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens het be zit van wapens en ontplofbare stoffen. Zij waren in oktober Jl. aangehouden. Te Kingston op Jamaica zijn zater dag negen zeelieden aangekomen die meer dan 122 uur in een open reddingsboot op zee hebben rondgezwalkt nadat hun schip, het 449 ton metende ,,La Una" op donder dag 11 december was vergaan. Premier Tsjou En-Lal van Rood- China heeft een uitnodiging van de Sov- Jetrussische regering om begin Januari van het volgend Jaar een vrlendsohaps- bezoek aan de Sovjet-Unie te brengen, aanvaard, aldus meldt Radio-Moskou. De uitnodiging was gedaan om de „broeder lijke vriendschap en samenwerking" tus sen beide landen verder te verstevigen. In Moskou vraagt men zich af, of Tsjou wellicht ook andere Oosteuropese hoofd steden, in het bijzonder Warschau, zal be zoeken. De Polen zouden hem niet alleen kunnen Inlichten over de nieuwe koers van hun eigen land, maar ook hun me ning kunnen geven over de toestand ln Hongarije en de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en Joego-Slavié. Zes personen zijn zondag om het le ven gekomen en negen verkeren in ern stige toestand als gevolg van een brand ln een ziekenhuis te Minneapolis in de Ame rikaanse staat Minnesota. Ongeveer zestig mensen, l'n nachtkleding, konden worden gered. De brand is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting van lichtjes in een kerstboom. Het kerstfeest werd besloten met sa menzang, „Stille nacht". Een groepje koperblazers, leden van de K.M.K., ver zorgden de muzikale begeleiding. In één van de zalen van de Konink lijke stallen stonden lange tafels opge steld met daarop broodjes en dampende chocola. De Koningin, de Prinsessen en dames van de hofhouding schonken de drank uit. Daarna werden kerstbroden en Prinsessenkalenders uitgedeeld. De Koninklijke kerstvieringen met het personeel zijn langzamerhand een tra ditie geworden. Voor het eerst werd het kerstfeest met het personeel in 1950 in paleis Soestdijk gevierd. Het is reeds tweemaal op het Loo gevierd: dit jaar was het voor de tweede maal in de Ko ninklijke stailen. Voorts werd nog in het paleis in Amsterdam en in de garage van de Koninklijke Marechaussee bij het paleis Soestdijk. kerstfeest gevierd. KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 219 Telef 21400 Optreden tegen voetbalpools? Het einde van de voetbalpools schijnt in zicht te zijn. Van hogerhand is op dracht gegeven aan de politie om tegen de voetbalpools op te treden, aldus het Alg. Dagblad. Ofschoon voor deze actie nog geen de finitieve datum is vastgesteld en een nadere omschrijvng nog gegeven moet worden, heeft de politie te Hilversum al aangekondigd, dat zij ingaande 7 janu ari zal gaan optreden tegen de in Hil versum welig tierende voetbalpools, waaronder een grote combinatie van clubs uit de sectie betaald voetbal. Het schynt de bedoeling te zijn dat ook zal worden opgetreden tegen voet balpools. de betrekking hebben op de clubs die tot het amateurvoetbal beho ren. De actie tegen de voetbalpools zal zich over het gehele land uitstrekken. (Ingez. Med.-Adv.) Dit boek van Dr. A. J. M. tamers gratfc bij aankoop van een Babyder m-Set, waarin poeder, zalf. olie. zeep. i f 4.9S. Voorradig In Apotheek en_Drogisterij. Weten is gerust zijn. Vijftig-IRA-leden gepakt Bij een razzia, die de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag in Noord- Ierland heeft uitgevoerd, zijn circa vijftig leden van het Ierse Republikein se leger in hechtenis genomen, aldus is zaterdag in Belfast meegedeeld. „De Ierse regering behoudt, zich het recht tot elke actie voor. die h.i. de hereniging van Eire en noord-Ierland het best kan bevorderen. Zij veroor deelt echter de gewelddaden, die in de laatste tijd langs de grens tussen Eire en Ulster zijn gepleegd", aldus heeft de Ierse premier. J. A. Costello, in een zondagavond afgelegde verklaring, waar van de tekst door de Ierse regerings voorlichtingsdienst is gepubliceerd, ge zegd. Burgemeester d'Ailly ontving (le gouden stadsmedaille der gemeente Amsterdam Historische platenatlas namens burgerij Burgemeester d'Ailly, die gedurende zijn tienjarige ambtsperiode zo menig maal deze onderscheiding heeft uitgereikt, is zaterdag zelf begiftigd met de gou den eremedaille van de stad Amsterdam, toen hy voor de laatste maal in de raadzaal van het hoofdstedelijk stadhuis de voorzittershamer hanteerde tydens een bijzondere raadsvergadering, die ter gelegenheid van zijn afscheid was belegd. De loco-burgemeester, mr. A. de Roos. overhandigde de scheidende burgemees ter de medaille, nadat hij een afscheids rede had uitgesproken. De bijzondere raadsvergadering werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Noord- Holland. dr. M. J. Prinsen en diens echtgenote, mevr. mr A. W. Ch. d'Ailly- Fritz, de eerste burgemeester na de oor log de heer Feike de Boer, enkele bur gemeesters uit omliggende plaatsen, oud- wet/houders, afgevaardigden van de Ka mer van Koophandel, militaire politiële en Justitiële autoriteiten, vertegenwoor digers van het georganiseerd overleg en vele gemeenteambtenaren. De gemeenteraad bood mr d'Ailly na mens de burgerij een historische wereld- (platen)atlas aan van de beroemde Spaanse hofcosmograaf Abr. Ortelius, verschenen in het jaar 1612 te Antwer pen bij Plantijn. Het werk. waarvan de titel luidt „Theatro del mondo" en waarvan de tekst in het Italiaans is ge steld, bevat 161 handgekleurde landkaar ten en een aantal illustraties van kos tuums. stadsgezichten etc Het oudste raadslid dr. B H. Sajet bood dit unieke kaartenboek aan. Het jongste vrouwelijke raadslid, mevrouw A. Mozer-Ebbinee. hield een toespraak tot mevrouw d'Ailly en schonk haar namens de gemeenteraad een zil veren bonbonschaal met inscriptie. Van het instituut van directeuren bij de gemeente Amsterdam kreeg de bur gemeester een etui met zeven pijpen („voor elke dag een") uit handen van de voorzitter ir. W. IJbema. Deh eer J. P. Calff schonk namens de raadsver- slaggevers een album met foto's uit de tienjarige ambtsperiode. De gemeente secretaris. mr. G. C. Spruijt, haalde op geestige wijze herinneringen op en de heer B. J. Damhuis dankte namens de j ambtenarenorganisaties voor de wijze waarop met mr. D'Ailly is overlegd in het georganiseerd overleg. Mr. d'Ailly dankte in de eerste plaats voor de vriendelijke woorden tot zijn i cchtenote gericht. „Het geschenk dat haar werd gegeven zal een herinnering zijn aan de vermoeiende tijd, die deze tien jaren voor haar zijn geweest." „Wat ik gedaan heb is in zwakheid volbracht" zo zei de scheidende func tionaris. De taak is niet moeilijk en niet zwaar voor mij geweest. Spr. zei dat de macht van een burgemeester niet zo groot is. doch dat hij des te meer invloed heeft. Hij gewaagde van het voorrecht een stad te mogen die nen. die zovele facetten heeft waarin het waard is om te leven. Deze woorden werden met een krach tig applaus onderstreept door de vele aanwezigen, die tenslotte de gelegen heid kregen de heer en mevrouw d'Ailly persoonlijk de hand te druk ken Vervolg van pag. 1 Hongarije bare wereldmening zal tenslotte de overwinning van het Hongaarse volk bewerkstelligen". Nixon besloot: „Ik weet. dat vele Hon garen. die gehoopt hadden daadwerke lijke hulp uit het Westen te zullen ont vangen. teleurgesteld zijn. Doch velen der uitgewekenen zien nu reeds de ge varen, die hieraan waren verbonden, duidelijk, en zij hopen nog steeds op de bevrijding van hun land". Anna Kethly waarschuwt Anna Kethly. minister in de door de Russen afgezette Hongaarse regering- Nagy. en voorzitster der Hongaarse socialistische partij, deelde zondag te New York in een televisieprogramma mede. dat agenten der Hongaarse ge heime politie pogen de V.S. ^binnen te komen, door zich als vluchtelingen voor te doen. Volgens mevr. Kethly hebben deze agenten in de eerste plaats tot taak de gangen na te gaan van de echte Hongaarse uitgewekenen. Nunez-Portuondo, de Cubaanse ver tegenwoordiger by de Ver. Naties, heeft zaterdag gezegd dat zijn delegatie de V.N.-assemblee na het kerstreces zal verzoeken economische en politieke actie te ondernemen tegen de Sovjet-Unie wegens haar tussenkomst in Hongarije. Cuba zou ook verzoeken Kadars verte genwoordigers uit de assemblee te sto ten. Districten in Minahassa bezet Volgens een in Djakarta gedane mededeling, hebben opstandelingen de districten Tómbatoe. Modoin ding. Tompasoebaroe. Motaling. Tenga en Poigar in het noordelijk ste deel van Celebes bezet. De dis tricten beslaan een groot deel van de Zuid-Minahassa. De opstande lingen zouden behoren tot het buiten de wet gestelde ..leger van de verdedigers van het rechtdat geleid wordt door Jan Timboeleng. De plaatselijke veiligheidsdienst in Mcnado. de hoofdstad van de Minahassa. overwoog gisteren de mogelijkheid om militaire bijstand voor het gebied te vragen, om het hoofd te kunnen bieden aan de toe nemende activiteit der opstande- lingen. De ambtenaren van het burgerlijk bestuur zijn uit de door de benden bezette gebieden gevlucht. (Ingez. Med.-Adv.) Gangetje 12 Nog steeds wordt gezocht naar de overblijfselen van de vrijdag bij Scheveningcn in zeer gestorte Fire fly van Valkenburg. De mijnen veger Veerein gezelschap van de „Dorus Rijkers" en een helikopter op de plaats van de ramp. De nieuwe Japanse premier Isjibasjl heeft zaterdag een kabinet gevormd No- boesoekoe Kisjl zou minister van Buiten landse Zaken worden. Klsjl was van 1936 tot 1939 plaatsvervangend hoofd van het departement voor industrie van Mand- sjoekwo en werd ln 1941 onder generaal Tojo's regering minister van Handel. In 1945 werd hij door de Amerikanen gearresteerd en in 1948 vrijgelaten. Na de bezetting keerde hij ln het politieke leven van zijn land terug. Hij is 60 jaar oud. Op de Bahreln-ellanden in de Per zische Golf zijn zondag drie leiders van het verboden „Comité van de nationale unie" tot veertien Jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van het or ganiseren van de anti-Britse ongeregeld heden van vorige maand Twee andere leden van het genoemde comité kregen tien Jaar gevangenisstraf. De beklaagden werden o.a. schuldig bevonden aan het be ramen van plannen om de Inheemse heer ser van deze Britse eilanden. Sjeik Sir Soelman en dienst Britse adviseur, Sir Charles Belgrave, uit de weg te ruimen. De veroordeelden zouden ln verbinding met Egypte hebben gestaan. De achttienjarige Britse „vuureetster" Pricilla Birt heeft achttien liter benzine voor vier maanden toegewezen gekregen, zy is bij het Britse ministerie van Bevoor rading ingeschreven als „inwendige ver brandingsmachine. met een vermogen van een halve paardekracht". Pier re Commln, de plaatsvervangen de secretaris-generaal van de Franse I socialistische partij, die met een aantal partijgenoten een bezoek aan Israël brengt heeft zondag te Tel Avlv gepleit voor een nauwe samenwerking tussen beide landen op politiek, economisch en cultureel ge bied. De Vaticaanse radio heeft zloh, naar aanleiding van hetgeen terzake door Paul Henri Spaak en premier Nehroe is gezegd, uitgesproken voor versterking van de be voegdheden der Verenigde Naties opdat deze organisatie niet alleen oorlog zal kunnen verhinderen maar ook de recht vaardigheid tot gelding kan doen komen. Het voorstel van Nehroe om de kwestie- Suez voor het Internationale Gerechtshof in Den Haag te brengen verdient volgens de radio in overweging genomen te wor den. James David Zellerbach een bekend Amerikaans zakenman, is tot ambassadeur van de Verenigde Staten in Italië be noemd als opvolger van mevr Clare Boo the Luce. Op nieuwjaarsdag zal dr. Adenauer, de Westdultse bondskanseliervergezeld van een aantal ministers, de voorzitters van de Bondsdag (Tweede Kamer) en van de Bondsraad (Eerste Kamer), alsmede de minister-presidenten van de bondslanden. in Saarbrücken de feestelijkheden bijwo nen ter gelegenheid van de inlijving van het Saargebled bij de Bondsrepubliek Ofschoon Adenauer de bevolking van het Saargebled had afgeraden vóór de aanslul- ïflultlng bij West-Dultsland te stemmen, maakt hij nu toch een soort van triomf tocht van zijn reis naar die streek. Volgens het Britse blad „Sunday Times" zou Communistisch China zich op het ogenblik inspannen voor het beleg gen van een tweede Afrikaans-Aziatische conferentie, gelijk aan die van Bandoeng, in april a.s. Premier Tsjou En-Lai zou dit idee op zijn reis door Zuidoost-Azlé heb ben aangeroerd. Indonesië zou zich reeds vóór een dergelijke conferentie hebben uitgesproken, terwijl Nehroe daarentegen weinig geestdrift zou hebben getoond. De politiepresldent van Hamburg heeft bepaald, dat geschenken die door automobilisten in deze kersttijd op straat voor de verkeersagent worden neergezet, niet door de politie mogen worden behou den. maar onder arme mensen moeten worden verdeeld, Over deze maatregel heerst nogal wat ontevredenheid De ge motoriseerde weggebruikers wijzen er op. dat zij door het geven van geschenken hun erkentelijkheid tot uitdrukking willen brengen jegens de politiemannen, die ook In hun belang iedere dag in weer en wind voor de regeling van het verkeer zorgen. De Indiase premier Nehroe. die ln het afgelopen weekeinde met Canadese rege ringsleiders heeft beraadslaagd, is zondag avond per vliegtuig uit Ottawa naar Lon den vertrokken De politie te Bombay heeft 135 leden van de Praja socialistische partij aange houden. die naar aanleiding van het Rus sische optreden in Hongarije een antl- Russisohe betoging op touw wilden zet ten voor het huis van een Sovjetrussische handelsvertegenwoordiger. Terwijl de gehele Moskouse pers stil zwijgend Is voorbijgegaan aan het feit. dat het dezer dagen 77 Jaar geleden was. dat Stalin werd geboren, heeft „Zarla Wos- toka", het orgaan van het centrale comité van de communistische partij ln Georgië, aan de overleden leider een lang hoofd artikel gewijd, waarbij een portret van de maarschalk was afgedrukt Westelijke waarnemers beschouwen het artikel als een poging om de gemoederen in Georgië uit welke republiek Stalin afkomstig was. ten aanzien van de „destalinisatie" tot rust te brengen. In maart van dit jaar is het naar aanleiding van de geboortedag van Stalin in Georgië nog tot grote demon straties gekomen. I (Ingez. Med.-Adv.) De grootste avonturierster, v^n deze eeuw, zo noemt men de Italiaanse journaliste Marcella d'Arle, een geboren vertelster, die elf maanden van het jaar door de wereld rwerft. Zij was de eerste blanke vrouw die de verboden stad Mekka be zocht. Toch zijn het niet in de eerste plaats avontuur en sensatie die zij zoekt. Overal waar zij komt - of het nu in India is of in de Sahara, in gevangenissen of in harems - gaat het haar vóór alles om de mensen en vooral om de vrouwen. Over deze vrouwen ver telt zij in een watme, ontroerende stijl, boeiend en intrigerend, voor de lezeressen van Libelle. Over haar ontmoeting met een melaatse leest u in het nummer van 22 de cember (overigens een prachtig geïllus treerd nummer vol KerstsfeerDe komende weken zult u kunnen ge nieten van haar zwerftochten door zuidelijk Argentinië, door Syrië, door Marokko. Ze was de gast van koningen en prinsessen, maar ze was de gast van koningen ze sloot soms hechte vriendschap met vrouwen aan de troebele zelf kant van de maatschappij. Haat verhalen vormen de verrassing van het seizoen LIBELLE - Nassauplein 7 - Haarlem Nasser neemt stad officiéél in De laatste Britse en Franse troepen hebben zaterdag Port-Said verlaten. In naam is het bestuur van deze stad in handen van de politiemacht der Ver. Naties, maar reeds is een symbolisch detachement van het Egyptische leger Port-Said binnengetrokken. De Ver. Naties hebben de handhaving van de orde overgedragen aan de Egyptische politie en de V.N.-troepen zijn in de kazernes teruggetrokken. Over enkele dagen zal Nasser naar deze stad komen om het gezag officieel over te nemen van de V.N.-commandant. De inter nationale politiemacht zal dan ook binnen twee dagen voor het grootste deel worden teruggenomen en ,,met grote snelheid" worden getransporteerd naar het gebied, dat door de Israëliërs op het schiereiland Sinai is ontruimd. Vlaggen verbrand Alle scholen en universiteiten in Egyp te zijn zaterdag, op het moment, dat de evacuatie van de Britse en Franse troe pen voltooid uerd, heropend. Er werd vijf minuten stilte in acht genomen ter herinnering van de gevallen slaehtoffers van de Brits-Franse aanval. Grote me nigten demonstreerden gisteren in Port Said. Men riep „lang leve Nasser" en „weg met Eden en Mollet". Britse en Franse vlaggen werden verbrand. Radio-Cairo heeft zaterdagavond be kend gemaakt, dat de Egyptische rege ring en de Ver. Naties hebben besloten de bergingswerkzaamheden in het Suez- kanaal onmiddellijk te laten beginnen, nu Port Said door de Franse en Britse troepen is ontruimd. Een gezaghebben de bron in New York voegde daar aan toe. dat de Ver. Naties vijftien bergings vaartuigen gereed hadden liggen, die dl- Chr. Geref. Kerk: Kerstwljdtngsdienst. 8 uur nam. Pieterskerk: Kerstnachtdienst. 11 u. nam. Langestraat 67: Kerstviering Pro Juven- tute Rijnland. 7| uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur voorin. Luxor-theater: Kerstbijeenkomst Bijzon der Kerkewerk Herv. Gemeente. 10.30 uur voo ran. WOENSDAG. Oud-Hortuszicht: Kerstviering Ver. van Gerepatrieerden. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Kerstprogramma m.m^v. Zwarte Riek, 8 uur nam. Casino-theater: K. en O. „Grazige wel den". 2± en 4± uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leldse Jeugd- Actle. „Van de Vos Relnaart". 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteeg): Fototen toonstelling Ned. Fotografen Kunstkring (t/m 31 december). Haagweg 92: Tentoonstelling Marcel B. Keezer en Lorls Meys. Dagelijks 10 uur voorm.5 uur nam.; woensdag en vrijdag 710 uur nam. (tot 6 Januari). Lakenhal: Expositie „Ars Aemula Na turae" (tot en met 6 Januari). Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 Januari). BIOSCOPEN Lido „Je komt er wel uit!" a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feest dagen (ook maandag) 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „De dansmeesters" a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feest dagen (ook maandag) 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „The Ladykillers". 14 jr. Werk dagen 7 en 9.15 uur. Matlnée op zon- en feestdagen (ook maandag): „Emiel en zijn detectives". Trianon ..A en C en de Rock 'n Roll" a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex ..Strijd tegen de vliegende scho tels", 14 jr. (alleen vrijdag, zaterdag en zondag). Werkdagen 2.30. 7.15 en 9 15 Donderdagcyclus: ..On the waterfront", uur. Zondag 2.30. 4 45. 7.15 en 9 15 uur. Voor het klaarmaken van spoed recep ten zijn geopend: Van maandag 24 december 's avonds 6 uur tot woensdag 26 december 's ochtends 8 uur: Apotheek „Tot hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48. tel. 21060 en Apo theek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. Van woensdag 26 december 's ochtends 8 uur tot donderdag 27 dec. 's oohtends 8 uur zijn geopend: Apothek Haven, Haven 18, tel. 20085 en Apotheek Oegstgeest, tel. 26274 Bh geen gehoor bU Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. De dienst der hulsartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot woens dagmorgen 8 uur waargenobmen door de doktoren Den Haan. Hartman, Pleiter. Verbrugge en de Bruyne en op 2de Kerst dag door de doktoren De Jager. Jasperse. Stoffers. Wydicks en Van Alphen. Te Oegstgeest op 1ste Kerstdag door dokter Held. tel. 24649 en op 2de Kerst dag vanaf 9 uur door dokter Varekamp, tel. 21916. reet aan het werk konden. Daarnaast lagen er nog twaalf Britse vaartuigen, die in de haven van Port Said hebben gewerkt. Het Egyptische beheersorgaan voor het Suezkanaal heeft de loodsen, die het in dienst heeft, gisteren laten weten, dat zy zich gereed moeten houden om weer aan de slag te gaan. Hoewel deze lood sen sinds het begin van de Frans-Brit se actie niets meer hebben gedaan, heb ben zij over de maanden november en december hun volledige salaris ontvan gen. Tegen zondagsrijverbod ADRES DIRECTIES STADIONS EN SPORTPARKEN De directies van de stadions en sport parken Olympisch Stadion Amsterdam, Stadion Feyenoord Rotterdam. Stichting Lichamelijke Opvoeding Utrecht, Ge meentelijk Sportpark Hengelo, Gemeen telijk Sportpark Hilversum, Eindhovens Sportpark Eindhoven, Gemeentewerken afdeling Sportbedrijf Geleen, Gemeente lijk sportpark Tilburg. Sportpark „Het Diekman" Enschedé, Gemeentelijk Sportpark „De Vliert" te 's Hertogen bosch. georganiseerd in de Vereniging van stadions- en sportparkdirecties, hebben in een' schrijven aan de minister van Economische Zaken te Den Haag adhaesie betuigd aan het verzoek van de KNVB dezer dagen gericht aan de minster, tot opheffing of ten minste be langrijke verzachting van het zondags rijverbod, aangezien ook de genoemde stadions en sportparken in ernstige mate de nadelen van bovengenoemd verbod ondervinden. Verhoging loongrenzen sociale wetten De regering heeft de Tweede Kamer voorgesteld de loongrenzen van een aantal sociale wetten te verhogen van f 6000 tot f. 6900, Het betreft hier de in validiteitswet. de ziektewet, de zeeonge vallenwet 1919. de wet van 21 december 1950, tot uitbreiding van de toepassing van het ziekenfondsenbesluit en de werkloosheidswet. Naar de mening van de Staatssecre taris van Rhijn aldus de toelichting dienen de thans geldende loongren zen ingevolge de invaliditeitswet, de ziektewet, het ziekenfondsenbesluit en de werkloosheidswet te worden verhoogd met 2% plus (6% van het met 2% ge stegen loonniveau) plus 5,6% van het met 8 12% gestegen loonniveau is 14.18% (2% plus 6% van 102) plus 5.6% van 108,12), hetgeen (na afronding) neerkomt op een verhoging met f 900.— De bij dit wetsontwerp voorgestelde verhoging zaï niet leiden tot een merk bare uitbreiding van de kring dergenen, die voor de hiervoor besproken verho gingen verzekerd waren. Voorgesteld wordt de wijzigingen te doen ingaan op 1 januari 1957, aange zien op genoemde datum de laatste al gemene loonsverhoging ter compensatie van de premie voor de Algemene Ouder domswet ingaat. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Int 6bruck Rome Mallorca E bi "5 1 d E3 s S Sr- zwaar bew. no 4 -3 0 sneeuw n-no 6 -4 0 licht bew. no 16 -4 0 zwaar bew. zo 8 4 3 regen wnw 4 2 6 regen 0 3 2 14 zwaar bew. ono 4 1 0 mist windstil -2 0 nevel windstil -0 0 geh. bew. zzo 2 4 0 licht bew. windstil -3 0 onbewolkt nnw 8 2 0 sneeuw no 4 -0 0.2 motsneeuw zo -1 0.3 nevel z 1 -8 0 sneeuw wnw 2 -3 0.3 zwaar bew. n 4 -1 0 onbewolkt windstil -7 0 sneeuw nw 4 -1 1 zwaar bew. 0 1 -8 5 onbewolkt 0 4 3 4 onbewolkt windstil -1 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2