STADSNIEUWS Laatste Berichten Raad van Voorschoten vergaderde 2 uur over agenda van 26 punten afscheid van MOC-Voorschoten ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 „Het Oosten" Postduivententoonstelling Gisteren en ook vandaag hield de Leidse Postduivenvereniging ..Het. Oos ten" (Ned. Bond van zaterdagvliegers) haar tentoonstelling in het gebouw van de Vriendenclub in de Clarasteeg. In te genstelling met vorige jaren, toen een rayon-tentoonstelling werd -«gehouden, kwamen nu de vogels van de liefheb bers naar voren, zodat de keurmeester, de heer H. Christiaanse. een omvang rijke taak had. Na veel overleg waren de uitslagen als volgt: Klas 1. Oude doffers boven de 500 km: 1. D. Zwaan. 2. H. v d. Vecht z.e.v. Klas 2 Oude duivinnen boven de 500 km: 1. H Bev. 2. de H en K Klas 3. Oude doffers van 300 tot 500 km: 1. A. v. d. Revden, 2. D. Zwaan. 3. S. Schoe man; Klas 4. Oude duiven van 300 tot 500 km: 1. D. Zwaan. 2. H. Bey; Klas 5 Oude doffers van 100300 km: 1. J. v. Wezel. 2. D. Zwaan. 3. de H. en K.; Klas 6 Oude duivinnen van 100 tot 300 km: 1. Fr. Breedijk. 2. de H. en K.. 3. S Schoeman; Klas 7. Oude doffers tot 100 km en onbevlogen: 1. L. Burger. 2. Fr. Breedijk. 3. A. v. Gennep; Klas 8. Ouded uiven tot 100 km en onbevlogen: 1. K. v. d. Berg. 2. A. v. d. Reyden; Klas 9. Jonge doffers boven de 200 km: 1. L. Burger, 2. 3. J. Roest: Klas 10. Jonge duiven boven de 200 km: 1. J. v. Wezel. 2. J. Roest, 3. S. Schoeman; Klas 11. Jonge doffers van 100200 km: 1. L. Burger. 2. de H. en K., 3. A. van Gennep; Klas 12. Jonge duiven van 100- 200 km: 1. J. Roest. 2. Fr. Breedijk; Klas 13. Jonge doffers tot 100 km en on bevlogen: 1. de H. en K.. 2. S. Schoeman. 3. H. Bey; Klas 14 Jonge duiven tot. 100 km en onbevlogen: 1. H. v. d. Vecht: Klas 15: Late jongen, minstens 3 oude pennen: 1. L. Burger. 2. L. Burger. Beste van het geheel: H. Bey. beste oude doffer: D. Zwaan; beste oude duif: H. Bey; beste jonge doffer: L. Burger: beste jonge duif: J. van Wezel. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN" In het clubhuis van Oosterkwartier aan de Borneostraat hield de Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" gister avond een vergadering, die in het teken van het naderende kerstfeest stond. Zo hadden de heren W. Dool, J. H. Goo- sens en A. H. Hofman van kerstmateri aal aardige fantasiestukjes vervaardigd terwijl andere kerststukjes voor de ver loting waren bestemd. De voorzitter de heer J. H. Smit. opende de vergadering en gaf later op de avond allerlei nuttige wenken voor Kerstmis. Een nieuw lid kon worden ingeschre ven. De ere-voorzitter, de heer J. Jonker voldeed gaarne aan het verzoek van de heer Smit om aan het ere-lid de heer J. v. d. Berg die onlangs bij de chrysan- tenkweekwedstrijd zo goed voor de dag was gekomen, de wisselplaquette uit te reiken. Voor velen was deze bijeenkomst tevens een mooie gelegenheid om te we ten-te komen hoe men met een klein en eenvoudig arrangement van bloemen en planten een bijzonder gezellige sfeer in de huiskamer kan verkrijgen. MOTOR OP VRACHTWAGEN Gisterochtend om zeven uur reed op de Zoeterwoudseweg een motorrijder op een dwars over de weg staande vracht auto. die een garage wilde inrijden. De ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. psychologie mej. M. M. Jeanselme te Den Haag, mej. J. M. Wintzen te Den Haag en de heren M. P. Bolten te Wassenaar, F. J. M. van Oudenhoven te Leiden. B. Den- In een openbare zitting, die slechts j gah te Leiden. A. S. Moenandar te Lei- Leiden koopt grond enkele minuten m beslag nam. heeft de Leidse raad gistermiddag zonder hoof delijke stemming besloten tot aankoop van gronden gelegen in de Pesthuispol der De aankoop van deze gronden is zo als wij gisteren reeds schreven, noodza kelijk met het oog op de stadsuitbrei ding in deze omgeving en de aanleg van een weg in aansluiting op het viaduct Gevangenlaan. DOOR TRAM AANGEREDEN Een 70-jarige Leidenaar, wonende in de Coornhertstraat, werd gistermiddag omstreeks kwart voor drie op de Bree- straat bij het weinig vlot oversteken van de rijweg door een tram aangereden. De den en J. P. Warns te Groningen; voor het Prop, ex. Godgeleerdheid mej. M. Viëtor te R'dam; voor het doet. ex. Ge ologie de heer F Waler te Leiden. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: SievertsVan Rossem, d., Rotterdam; WalterDikkers, d., Bad hoevedorp; De Groot-Ruymgaart, d., Tilburg; Endhoven-Klaasse, z., Utrecht; Van BrakelPieterse, d., Sumatra; De Weerd—Van der Est, z.. Vlissingen. Getrouwd: E. Eikenberg en B. Post, van der Sluis en I. C. de BHD vervoerde hem met een hoofdwon- j Rotterdam; H. van der de en een lichte hersenschudding naar Klerk, Rotterdam; Th. M. G. Garde hersenschudding het Academisch Ziekenhuis. BEZINNING OP HET K.ERSTBEUREN In een buitengewoon stemmingsvolle bijeenkomst hebben velen zich gister avond in het Wijkgebouw Levendaal be zonnen op het kerstgebeuren: de ge boorte van Christus. In de.ze samen komst, die uitging van de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk en de Open Deurverspreiding van de Hervormde wijkgemeente Levendaal en omlijst werd met het zingen van kerstliederen, heeft ds D. J. Vossers de aloude kerst boodschap verteld. Voor de vertelling van het kerstverhaal zorgde ditmaal de heer N. L. van Dalsen. Tenslotte droeg de zang van het gemengd dubbel kwar tet „Musica" veel bij tot de wijdingsvolle bezinning op het Christusfeest. niers en H. J. Aeckerlin, Rotterdam; mr. A. Heynsius en A. M. van Es, Rot terdam; B. van Zuuk en H. Mensert, Amsterdam; E. van Noordenne en L. L. van den Herik, Sliedrecht; ir. W. J. P. Pelle en I. van Aalst, Groningen; G. Bovenhoff en W. J. Boele. IJsselmonde; J. van Eybergen en G. van Nood, Zeist; W. Maas en M. E. van der Linden, De venter; E. B. Bennink Bolt en J. Spier, Amsterdam; M. Groen en J. Verschuur, Badhoevedorp; A. Zwart en mevr. J. M. KeulemansVan der Poll, Hilversum; T. J. S. Cohen en R. E. Cohen, Am sterdam. Overleden: Ch. M. J. J. Smits, m.p Breda; A.. FaasseZwanenburg, 64 j., vr., Pernis; J. H. Ree, m. 78 jr, Amster dam; J. W. Kuys, m. 88 j., Schevenin- gen; G. de BontSaarloos, vr. 75 J., Voorburg. De kapt. t.zee R. M. Crommelin werklHail W. BecIvS liaill overhandigt de heer Becks een ge schenk; rechts mevrouw Becks. Nieuw gebouw blijft Cultureel Centrum De gemeenteraad van Voorschoten heeft gisteravond ruim u. vergaderd over een agenda van 26 punten, maar alle voorstellen werden zonder hoof delijke stemming aangenomen, nadat er over enkele lang gesproken was, zonder dat de besprekingen veel nieu we gezichtspunten gaven. Zelfs gaven enkele raadsleden blijk de stukken on voldoende gelezen of onvoldoende be studeerd te hebben, waardoor de be sprekingen nodeloos gerekt werden. EXTRA TOESLAG VOOR VUIL WERK Een enigszins principieel debat werd gevoerd over het voorstel om aan enke le werklieden in gemeentedienst een ex tra toeslag van 7 te kunnen toeken nen voor bijzonder vuil werk. De heer Bakels (Prot. Chr.) meende, dat een precedent geschapen werd. hij zag liever plaatsing in een hogere loon- groep of een toeslag voor schoeisel, kle ding en dergelijke. De heer Pels (PvdA) was het met de heer Bakels eens. waarbij hij stelde, dat hij geen argument gelezen had, waaruit juist die 7 gerechtvaardigd werd. Spr. meende, dat de werkclassificatie nader bestudeerd moest worden en hij gaf B sie voor Onderwijs hiertoe de wens te kennen had gegeven. Het zal in een vol gende vergadering opnieuw aan de orde komen. De raad besloot in principe mede werking te verlenen aan de bouw van een nieuwe neutrale kleuterschool op een terrein aan de Dillenburglaan. rif. en W. het advies deze materie niet de ?HarffiiJX2He te laat deskundigen van de Ver voor Ned. Ge- Lage Ryndtjk,merkted I meenten op te nemen. Spr. was bereid op. trachtte tevergeefs een-ont y j het voorstel voor één jaar te aanvaar- manoeuvre te makem raakte de^^en wanneer g en yy studie zouden en schoot daarna de sloot langs de weg in. Omstanders brachten hem op het droge. Hij bleek een bovenbeen-frac tuur en een knieschijf fractuur te heb ben opgelopen. De EHD vervoerde het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Joannes Hennlna, zn. van O. J. N. Slin gerland en G. S. M. Lie verse; Bernardina Adrlana. dr. van W. Wendt en J. Boon; Hendrik, zn. van J. Neuteboom en C. C. Hogenes; Arie, zn. van J. de Jager en C. G. J. Twigt; Hendrik, an. van J. van Eg- mond en M. M. Schaap; Janny Cornelia, dr. van A. van Duijn en A. van Beelen; Stefan Gijsbert, zn. van J. P. van de Geer en H. A. Rademaker; Antoinette Jo- hanne Marie, dr. van A. L. Degenaar en E. L. Th. Wachters. ONDERTROUWD. G. H. Tank Ink en E. W. Goudens van den Handel; H. J. de Roos en J. Morits; J W. Kemper en H. M. Wasserman; A. de (Bruijn en E. H. M. Slottelaar; A. Weiss en A. Evenboer; P. J. Brussaard en H. C. B. Metoesz; A. J. Drleesen en J. M. de Haas. GETROUWD. W. J. Huiskamp n H. T. Zekveld; O. B. Leget en R. B. Hermans; A. D. Oharlouls en M. J. H. Akkerhuis. OVERLEDEN. B. de Bruin, man, 42 Jr.; G. Haartman. weduwe van Albere. 91 Jr.; A. A. Berg, weduwe van J. Breedevelt, 71 Jr. Officiële publikatie Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de Gemeente-Ontvanger en dat van de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen op 28 en 29 december 1956 voor het publiek gesloten zullen zijn. VERZETTING WOENSDAGSE MARKT Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de eerstvolgende algemene dagmarkt in plaats van op woensdag 26 december a.s. zal wor den gehouden op maandag 24 decem ber a.s. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 27 december 1956 tot en met 9 Januari 1957 tei gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111) voor een leder ter Inzage zal liggen een door de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 december 1956 vastgesteld plan van uit breiding met betrekking tot gronden, be grensd door het Rljn-Sdhiekanaal, de spoorbaan LeidenUtrecht, een lijn ten oosten van de Van der Hoevenstraat, de Van de Sande Bakhuyzenlaan. de Lorentz- kade, de Du Rleustraat, een lijn ten zuid oosten van de De Mey van Streefkerk straat en van de Cobetstraat. de De Gijselaar6traat. de Burggravenlaan, de Kernstraat, de Verdamstraat en een lijn ten zuiden van de Hartmanstraat (par tieel uitbreidingsplan „Leiden-Rodenbur- gerpolkier II"). met bijbehorende bebou wingsvoorschriften. een en ander met intrekking van het partiële uitbreidings plan ..Lelden-Rodenburgerpolder". vast gesteld bij raadsbesluit van 24 oktober 1949 en van enkele nader aangegeven ge deelten van' het uitbreidingsplan van 6 november 1933 sedert gewijzigd Leiden, 21 december 1956. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT maken van deze werkclassificatie. CULTUREEL CENTRUM De heer Fortanier (KVP) maakte ern stig bezwaar tegen dc voorgestelde naam van het nieuwe gebouw. Spreker stelde voor de zaal „Oranjezaal" te noemen. Met 10 tegen 3 stemmen werd dit voorstel echter verworpen. Alleen de heren Fortanier en Eysink Smeets (KVP) en Griffioen (Prot. Chr.) wa ren er voor. De raad besloot daarop zonder hoofdelijke stemming de naam „Cultureel Centrum" vast te stellen. VOLKSTUINEN Over de plaats en de huur van de aan te leggen volkstuinen was de heer Lam- boo (KVP) in langdurig gesprek gewik keld met B. en W en de heer Bakels (Prot. Chr.) meende, dat deze grond in petto gehouden moest worden voor wo ningbouw. Aangezien de gemeente, voor dat dit terrein in aanmerking komt. nog ruim 600 woningen in de Vlietwijk kan bouwen, besloot de raad een terrein aan de Vliet oorspronkelijk bestemd voor zwembad, voor volkstuintjes te laten in richten. Het aangaan van kasgeldleningen tot een maximum van 1% miljoen in 1957 kon de goedkeuring van de raad krijgen. Het voorstel tot verhoging van de sub sidie voor het kleuteronderwijs over 1955 werd teruggenomen, omdat de Commis- SALARISSEN VAN WETHOUDERS Het voorstel van de burgemeester om aan Ged. Staten voor te stellen de salarissen van de wethouders tot f. 2000 te verhogen, werd. nadat de beide wethouders de vergadering even hadden verlaten, aangenomen. In de „vorderingscommissie" ingevolge de woonruimtewet 1947 werden mevr. M. GrootKingma en de heren A. Boesveld, G. v. d. Hulst. P. Niersman en dr. J. F. Sirks, herbenoemd. De raad kon zich ermee verenigingen, dat mej. M. S. J. van Geest nog tot 1 april gemeente-ontvanger blijft. De heer De Groot (WD> kreeg de toezeg ging, dat in de volgende raadsvergade ring een voordracht voor benoeming van een nieuwe ontvanger aan de orde zal komen. De herv. school aan de Schoolstraat krygt haar nieuwe meubels. Voor het r.-k. v.g.l.o. werd f. 98 per leerling per jaar beschikbaar gesteld met inbegrip van een bedrag voor onderhoud gebouw. RONDVRAAG. Bij de rondvraag informeerde de heer Eysink Smeets naar de plannen voor woningen voor vluchtelingen. Uit liet antwoord van de voorzitter bleek, dat op het ogenblik een over-aanbieding van woningen in Nederland is, dat de haast dus niet zo groot is als aanvan kelijk werd gedacht, en dat nu eerst alle gegevens verzameld zullen worden. De heer Eysink Smeets vreesde ern stige moeilijkheden voor de gemeente nu de plannen voor een provinciale weg ten westen van de spoorbaan Den Haag Leiden door G S teruggenomen zijn. Het heeft veel moeite gekost deze weg juist daar geprojecteeerd te krijgen. Spr. was bang. dat nu de plannen van Voorschoten weer in de war gestuurd zullen worden. De burgemeester zegde toe deze kwes tie met Ged. Staten te zullen bespreken. Met een wens voor goede kerstdagen en een goede jaarwisseling sloot bur gemeester van der Hoeven deze laatste vergadering van 1956 KERSTWIJDINGSDIENST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. In de sober, maar smaakvol versierde Willem de Zwijgerkerk te Oegstgeest hield de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden gisteravond haar kerst- wijdingsdienst. Ds. W. J. H. Hubeek, die in deze dienst voorging, las uit het Oude Testament, gedeelten, die getuig den van de beloften Gods. eertijds tot mensen gekomen De brief aan de He- breën toont voorts, hoe later levende christenen die beloften vervuld hebben j geweten. Beloften en vervulling is door lopend het thema in de bijbel. Voor waarde hiervoor is echter geloof en geloofsgehoorzaamheid. De climax in de beloftenreeks is die van de Messias, die komen zal. Ook die werd historisch ver vuld in de komst van Christus. Kerst mis vieren betekent die vervulling ge denken. Maar ook weten van een be- lofte. die nog in uitzicht ls en vervuld DE zal worden, als wij geloven en dit leven door gaan in geloofsgehoorzaamheid. Schriftlezing en meditatie werden tel kens met toepasselijke kerkliederen af gesloten. Het tweede deel van de dienst gaf dezelfde gedachten weer. zoals mo derne dichters hieraan vorm wisten te geven met als climax tot besluit de woorden van To Holster: „Want dit is waard om voor te leven: De kleine lach van God: hèt Kind". Deze declamatie werd door het zangkoor der gemeente begeleid met mooie kerstliederen, die goed werden gezongen. Zo werd de dienst in zijn geheel een overtuigende verkon diging, die indruk maakte. Oudste tlians dienende militair bij marine Gisteravond is in het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten afscheid ge nomen van de militair werkman W. Becks, de oudste op heden dienende militair bij de Koninklijke Marine, die dc dienst op 1 januari a.s. met pensioen gaat verlaten. De heer Becks trad In 1913 In dienst als marinier en heeft zodoende 43 jaar in dienst der Marine gewerkt; daarbij moeten dan nog geteld worden tien jaren in de tropen, zodat de heer Becks aan een totaal aantal dienstjaren van 53 komt. Studentenstiint Vreedzame annexatie Gisteravond wreven verbaasde be woners van de Noordoost-polder eens extra hun ogen uit, toen zij hier en overal op lantaarnpalen en schuttin gen aangeplakte proclamatie zagen, ondertekend door Redbad (Fries voor Radboud), waarin hun werd meege deeld. dat dezelfde nacht om 00.00 uur de Noordoost-polder door Friesland was geannexeerd. De tekst van de proclamatie luidde als volgt: Annexatie. Inwoners van de N.O.-polder. Thans is uw aller wens in vervulling gegaan. De NO.-polder is afgelopen nacht door Friesland geannexeerd. In verband hiermede zijn de volgende be langrijke wijzigingen vastgesteld; 1. De N.O.-polder heet voortaan Redbearderadiel. 2. De landdrost is met ingang van heden benoemd tot grietman van Rad- bouderadeel. 3. Wijziging van het pachtstelsel, zo dat de huurbedrijven op nader bekend te maken manier in eigendom kunnen overgaan. 4. Hogere garantieprijzen voor de landbouwprodukten. 5. Redelijke bedrijfwinst en aanpas sing van de agrarische lonen aan het industriële niveau. 6. Naast het Fries als algemene voer taal zal ook het Nederlands met al zijn dialekten gesproken mogen worden, met dien verstande, dat ieder het Fries be heerst. 7. Gunstige regeling ln verband met de dienstplicht. De 21e van Wintermaand 1956 te 00.00 uur w g Redbad. LEIDERDORP Medische dienst Dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. tel. 22208 DE HERDERS VAN BETHLEHEM Door dc spelgroep van de Her vormde Gemeente te Leiderdorp werd het leke-spel „De Herders van Bethle hem" van A. JurriaanZoetmulder opgevoerd. Het spel werd geschreven in november 1942 in het interneringskamp St.-Mi- chielsgestel en aldaar gespeeld door pre dikanten van verschillende kerken en een kapelaan van de Oud-Katholieke kerk. Er werd over het geheel genomen goed gespeeld. Er was een goede opkomst. Ds Honnef leidde de avond KERSTAVOND In Irene werd de kerstavond gehou den voor de Geref. Clubs der 812-ja- rigen. De voorzitter der oudervereni ging, de heer L Schipaanboord, opende de avond en mocht zich verheugen over een geheel gevulde zaal Het altijd weer nieuwe kerstverhaal werd verteld door de heer H Schol ten uit Utrecht Door leden van vijf verschillende clubs werd op verdienstelijke wijze een kerstdeclamatorium gebracht. Na de pauze vertelde de heer Schol ten nog een kerstverhaal De leden van de club ..De Pinkster bloem" brachten het kerstspel ..Het Licht der Wereld. De heer J. Ven-a sloot deze mooie avond. OEGSTGEEST Medische dienst Dokter Hugenhojt sr. en jrtel 20390 en dokter Lanen Baron, tel 21610 BEGIN VAN BRAND In de rijiwielherstelplaats van de firma Stam aan de Terweeweg ontstond een begin van brand. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse. De bromfiet sen en brandbare stoffen werden op de weg geplaatst en inmiddels was met de bluswerkzaamheden begonnen. Gevaar voor ontwikkeling van de brand was er Coöperatieve Boerenleenbank, aangeslo- Deze tweetalige proclamatie, een niet en na korte tijd kon de brandweer i ten bij de centrale Eindhoven! de voor stunt van Friese studenten, werd door inrukken. Burgemeester H. L. du Boeuff 1 malige R.-K. Boerenleenbank) heeft be de bevolking met gemengde gevoelens sloeg de werkzaamheden der brandweer- sloten met ingang van, 1 januari a.s. de ontvangen, 1 Ue4è» «add. spa arren te te verhogen vca fcoi VOORSCHOTEN KERSTVIERING MET OUDERE GEMEENTELEDEN In het Gebouw v0or Chr Belangen werd. georganiseerd door de hervormde groep dames, de H V.D.. een kerstfeest viering met oudere gemeenteleden ge houden. De leiding van deze avond, waarvoor grote belangstelling bestond, berustte by mej J. Gerretsen. die opende, de zang leidde en uit de Schrift las. Ds. E. Sa- raber vertoonde lichtbeelden van de uit beelding van het kerstgebeuren uit alle eeuwen. Mevr. KloostermanFortgens vertelde een kerstverhaal Bovendien werden de aanwezigen ruim getrakteerd. Het was een bijzonder mooie avond, waar slechts het bezwaar aan verbonden was. dat verschillende moeilijk horende gemeenteleden niet alles hebben kunnen verstaan. KERSTFEEST VOOR BEJAARDENSOCTÊTEIT In de prachtige ronde hal van het Cul tureel Centrum, daarvoor door het ge meentebestuur welwillend ter beschik king gesteld, hebben de leden van de be jaardensociëteit kerstfeest gevierd Bij de feestelijke kerstboom opende de presidente van het UW., mevr, de Graaf-Bootsma deze bijeenkomst, waar na mej. Bijdevate een gedeelte uit Lucas 2 en een prachtige kerstgroet voorlas. Mevr. Gnodde vergastte de vele aan wezige oudjes op een mooi kerstverhaal. Nauurlijk ontbraken de nodige trakta ties niet en bovendien verhoogde het kinderkoor ..De Lenteklokjes" o.l.v. de heer van Helsdingen de feeststemming door kerstliederen te komen zingen, waarbij mej. Cok van Loon aan de piano begeleidde. Burgemeester C. J v. d. Hoeven kwam ook nu weer eens kijken. Namens de bejaarden dankte de heer Lamboo zowel de U V.V.. mevr. Zuider- baan als de heer Schoonbeek, die op an dere wijze steeds voor de sociëteit klaar staat. KERSTBIJEENKOMST De Geref. Mannen- en Vrouwenver eniging hielden o.l.v. de heer D. Lim burg een gemeenschappelijke vergade ring als inleiding tot het Kerstfeest. De heer J. K. Wijlage hield een inleiding over ..Rachel en haar kinderen", terwijl de pauze een kerstdeclamatorium werd uitgevoerd, waaraan door alle aan wezigen werd meegewerkt. DE MEDISCHE DIENSTEN MET DE FEESTDAGEN De vier Voorschotense huisartsen heb- beujde medische dienst voor de komen- deTeestdagen als volgt verdeeld: Zaterdag 22 december 's middags 12 uur tot maandagochtend 24 decem ber 's morgens 8 uur dokter H. Olthuis, Leidseweg 179, telef. 2527 (gewone week enddienst). Maandag 24 december 's morgens 8 uur tot dinsdag 25 december 's middags 12 uur; dokter Th J Thies. Leidseweg 51. telef. 2520; dinsdag 25 december 's mid dags 12 uur tot donderdag 27 december 's morgens 8 uur dokter F H. W. Swen, Veurseweg 20, telef. 2356; zaterdag 29 december 's middags 12 uur tot maan dag 31 december 's middags 12 uur dok ter F J M. Tonino, Voorstraat 23. telef. no. 2493 (verlengde zondagsdienst). Maandag 31 december tot en met dins dag 1 januari dokter H. Olthuis, Leidse weg 179, telef. 2527. Gedurende alle dagen voor wijkver pleegster: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Het bestuur van de Voorschotense Het afscheid had aan het begin van de jaarlijkse feestavond voor het kerst verlof plaats, bij monde van de com mandant van het M.O.C. de kapitein ter zee R. M. Crommelin. Spreker schetste de loopbaan van de scheidende marine man. die zowel aan de wal als op sche pen dienst heeft gedaan, en daarbij in de Oost en de West is geweest. SCHAAKNIEUWS Uitslagen schaakvereniging „Voor schoten": groep I: WaasdorpJansen 10. Van OsBraggaar 10. Bovendr. Vermet. 01. Groep IIA: Besuyenvan Bemmelen 01, v. d. Kooyde Water 10; BraggaarHonsbeek 10; N. Se- gaarHeyer 01. Groep IIB: M. Segaar Kuneke GroenenbergGrob- ben 10. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Ten Cate en Boer. PLUIMVEEVERENIGING In het zicht van de provinciale ten toonstelling in het begin van 1957 werd door de Pluimveevereniging Wassenaar vrijdagavond in Het Wapen van Was senaar nog een zakelijke vergadering gehouden. Met een kort woord van welkom open de de voorzitter, de heer H. A. Jonge- neel. deze bijeenkomst, waarna het -vraagprogramma werd besproken. Hier bij kon de voorzitter een door mevrouw Berends geschonken wisselbeker tonen, bestemd voor de beste ram ter tentoon stelling. Bij de rondvraag kon nog worden meegedeeld, dat namens de ere-voorzit ter, de heer Rijpstra, een beker was toegezegd. TUINBOUWSTUDIECLUB De Tuinbouwstudieclub Wassenaar en Omgeving hield in de bovenzaal van Café de Groot de jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental enigszins terug liep. In kas bleek te zijn een batig saldo van f. 112 30. Bij monde van de heer Moejes deelde de kascommissie mee, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Als bestuursleden werden herkozen de heren Terburg en Groenewegen. In 1937 werd aan de marinier der 1ste klasse Becks eervol ontslag verleend uit de dienst, doch dat bleek meer voor de vorm geweest te zijn. want zeer kort daarop trad hij in dienst als militair werkman. In 1947 werd de heer Becks bij het M.O.C. geplaatst en belast met de vertrouwensfunctie van ordonnans van de commandant, welke functie hij na de zomervakantie van dit jaar ver wisselde voor die van hofmeester-com mandant. Op verzoek van de comman danten van het M.O.C. is de heer Becks telkens weer iets langer mogen blijven, maar nu volgt de pensionering onher roepelijk. De heer Becks draagt verschillende onderscheidingen, o.a. de bronzen me daille, verhonden aan de Orde van Oranje Nassau, en de gTote gouden medaille voor 50-jarige „langdurige, eerlijke en trouwe dienst", een medail le die slechts zelden uitgereikt vrordt. De heer Crommelin betreurde, het dat de heer Becks de dienst gaat verlaten, want hij is een marine-man in hart en nieren en een voorbeeld voor de jonge ren. Hij overhandigde hem een boek over de geschiedenis van de marine in de jaren tussen 1940 en 1945. terwijl me vrouw Becks bloemen ontving. De heer De Jonge voerde het woord namens de manschappen van het MOC en bood een schilderstuk aan. Daarna nam de feestavond een aan vang en was er gelegenheid tot dansen, waarvan uiteraard een druk gebruik werd gemaakt. Het was een buitenge woon genoeglijke avond, die tot zeer laat duurde. WARMOND PERSONEELSAVOND PADOX- PANAGRO Gisteravond werd in hotel De Stad Rome een personeelsavond gehouden van Padox-Panagro. De voorzitter, de heer J. Bekkering, opende deze avond met allen welkom te heten. De voornaamste uitslagen lulden: Bridge 1. A. Andriesen Biljarten: 1. L. Vogel; 2. E. v Kooten. Klaverjassen: 1. P. v. d. Heuvel; 2. J. Bekootf. Kruisjassen: 1. J. Hoogenboom sr.; 2. D van Staveren Sjoelen: 1. D Zwaan; 2! mej. A. Ramp. De prijzen werden door de voorzitter uitgereikt. Abtloelgani verdacht Kabinet diep geschokt De Indonesische procureur-generaal Soeprapto heeft vandaag bekend ge maakt, dat er voldoende gronden zijn om de minister van Buitenlandse Za ken. Abdoelgani, ervan te „verden ken" dat hij betrokken is by een crimineel delict. De procureur-gene raal deelde mede, dat de nodige ge rechtelijke stappen zullen worden ge nomen. Mochtar Loebis. de hoofdredacteur van „Indonesia Raya", die aan de land rechter fotocopieën en andere documen ten had overgelegd, welke de schuld van minister Abdoelgani zouden be wijzen, is gisteravond door de militaire politie gearresteerd. Zijn arrestatie zou verband houden met de mislukte po ging voor een staatsgreep van kolonel Zoelkifli Loebis. De verklaring van de procureur- generaal heeft het kabinet van pre mier Ali Sastroamidjojo diep ge schokt. Valt Indonesisch kabinet Verschillende politieke figuren ln Djakarta voorspellen de val van het kabinet Ali Sastroamidjojo. Zy zeiden te vrezen, dat de premier, „zelfs met de steun van president Soekarno"niet in staat zou zijn een oplossing te vinden voor de berg van moeilijkhe den, waarvoor hij zich thans ziet ge plaatst. Behalve de luchtverbindingen met Sumatra, zijn ook die met Banka en Billiton. die tot de provincie Zuid- Sumatra behoren, verbroken. Inmiddelse is vandaag een vertegen woordiger van de nieuw ingestelde mi litaire raad van Midden-Sumatra in Djakarta gearriveerd, om president Soekarno op de hoogte te stellen van de door de raad genomen stappen. Hij deelde met nadruk mede. dat de situa tie in midden-Sumatra na de machts overname rustig is. Verschuiving der tandkransen Na demontage en na onderzoek van de eerste tandwieloverbrenging van het nieuwe ms. Statendam in de werkplaats van Wilton Fijenoord, is gebleken dat de tandkransen een geringe verschui ving te zien gaven, aldus deelt men ons van de zijde der directie van de werf mede. Deze afwijkmg wordt thans in over leg met de rederij met ..Lloyds register" e nmet de scheepvaartinspectie hersteld. Naar verwachting kunnen de machine- proeven in de eerste helftvan januari worden herhaald. Gevaarvolle ontsnapping Een vijf leden tellend Duits gezin is er vrijdag in geslaagd met een vracht auto uit Oost-Duitsland naar de West- duitse Bondsrepubliek te vluchten. Nadat de auto aan de grenspost Bar- neberg, die gesloten is voor grensverkeer, was aangekomen, reed de bestuurder dwars door een prikkeldraadversperring. Onder mitrailleurvuur van de Oostduit.se volkspolitie reed de auto verder en kwam tenslotte op het grondgebied van de Bondsrepubliek, waar het voertuig in een kuil tot stilstand kwam. De volkspolitie bleef op de wagen vuren, maar niemand werd gewond. De bewoners van het in de buurt gelegen dorpje Offleben hiel pen het gezin de met huisraad geladen auto weer op de weg te zetten. John tot vier jaar veroordeeld Otto John, de voormalige chef van de Westduitse veiligheidsdienst. is heden in Karlsruhe tot vier jaar gevangenis straf veroordeeld wegens verraderlijke vervalsingen gepaard gaande met sa menzwering tegen de regering. De eis was twee jaar. Een jaar voorarrest wordt op de straf in mindering ge bracht*

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7