GESLOTEN i winkelier! BALANS-OPRUIMING 195T WAARSCHUWING Eerst particulier, dan pas overheid Maandagmorgen 24 December TOT 1 UUR Ve grote 3 E MAREL" vrouwelijke administratieve KRACHT Café „DE MAGNEET" Alb. B. Timmerman ABONNEERT U OP DIT BLAD Hulpbadjuffrouw gevraagd ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 Toestemming eindelijk a fgekomen Regering gaat akkoord niet bouwplan Diaconessenliuis Tegenvaller: vermoedelijk geen financiële steun van overheid? Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid aan het bestuur van het Diaconessenh uis te Leiden medegedeeld, dat by zich met het ingediende bouwplan kan verenigen. De minister heeft aan deze lang verwachte goedkeuring echter toegevoegd, nog geen mededeling over finan ciële steun in de stichtingskosten te kunnen doen. Wat dit laatste punt betreft ligt de zaak als volgt. Tot nog toe placht de regering de z.g. onrendabele top van de bouwkosten van particuliere zieken huizen voor haar rekening te nemen. Dit wil zeggen, dat de regering, voor zoveel nodig, voorzag in rente en af lossing van een door haar vastgesteld bedrag, dat die onrendabele bouwkosten vertegenwoordigde. De toestand van 's lands financiën dreigt hierin thans verandering te brengen. Blijkens een mededeling van de minister van Socia le Zaken, in zijn dupliek tijdens de behandeling der begroting in de Tweede Kamer, in antwoord op een vraag van één der leden, die met name het Leidse Diaconessenhuis noemde, is over dit punt overleg tussen hem en de minister van Financiën gaande. Dit overleg kan, gezien de financiële problemen dei- regering. die algemeen bekend zijn, tot een wijziging in het beleid, voeren. Mocht de gebruikelijke Rijksgarantie komen te vervallen, dan zou dit dus tot een nog grotere krachtsinspanning van de Vereniging „Het Diaconessenhuis" en haar vrienden, vooral het Propaganda- comité in Leiden en omgeving, moeten voeren. Het spreekt vanzelf, dat de uit- Duitse hereniging voor de V.N.? Bondskanselier Adenauer heeft giste ren in Bonn meegedeeld, dat hij graag wil, dat het vraagstuk van Duitslands hereniging op een gunstig tijdstip voor de Ver. Naties wordt ge bracht. Hü verklaarde voorts, dat zijn regering enkele maanden geleden van plan geweest is bevriende mogendhe den te vragen dit vraagstuk in de Algemene Vergadering van de V.N. ter sprake te brengen. „Wij zagen hier van af. omdat het vraagstuk van het Midden-Oosten zo acuut werd, dat wij geen gunstige sfeer meer aantroffen voor behande ling van het probleem van Duitslands hereniging in de Ver. Naties", aldus Adenauer. De Oostberlijnse radio heeft dadelijk gereageerd door zich nog gisteravond te keren tegen het voornemen van Adenauer om de kwestie van Duitslands hereniging voor de V.N. te brengen. Volgens deze radio is deze zaak een interne aangelegenheid waarin de V.N. zich niet mogen mengen. Strauss in conflict met dr. Adenauer Hij laat zich de kaas niet van het broed eten. (Van onze correspondent in West-Duitsland) De Westduitse minister van Defensie, Frans Josef Strauss, laat zich door Bondskanselier Adenauer de kaas niet van het brood eten en zich allerminst intimideren gelijk zijn voorganger, The- odor Blank. Dat bleek dezer dagen dui delijk op een vergadering van de Verde- digingsraad, die onder voorzitterschap van Adenauer plaats vond. Toen Strauss een rede hield, werd hij herhaaldelijk door Adenauer onderbroken, die zich niet met de opvattingen van zijn jongste minister kon verenigen. Strauss verzocht de kanselier echter hem door te laten praten. Toen Adenauer daarop de opmerking maakte, dat Strauss ook in zijn eigen fractie veel kritiek heeft te verduren gehad, verklaarde Strauss: „Ik wil uit drukkelijk constateren, dat ik mijn func tie onder bepaalde, tevoren correct vast gelegde voorwaarden heb aanvaard. Die werden door U geaccepteerd. Wanneer U die niet wilt eerbiedigen, ben ik be reid daaruit mijn gevolgtrekkingen te maken." slag van dit overleg met grote span ning door het Diaconessenhuis. maar eveneens door andere ziekenhuizen, waarvoor bouwplannen bestaan of die reeds gebouwd worden, wordt afge wacht. (Ingez. Med.-Adv.) f 25.000 (geheim geld) vermist Tussen 24 en 31 december wordeni 2.720.000 exemplaren van een krant getiteld: „Het geheim van de nieuw jaarsnacht" verspreid De firma Vier hand, Haarlem, zal aan ieder huis (voor ieder gezin) de kranten bezorgen. Enkele vooraanstaande firma's uit het Nederlandse bedrijfsleven hebben uit gifte, die verband houdt met de finan ciële radio-actie Sla Uw slag" '3) mogelijk gemaakt. Notaris S. J. Luyckx, Hoorn NH., verleende medewerking. 150 exemplaren zijn prijsbepalend met belastingvrije geldprijzen die variëren van f100.— tot f 1000.— Lees en bewaar de krant positief droog en vorstvrij en experimenteer er niet mee. Luister tussen 0 30—2.00 uur in de nieuwjaarsnacht naar de radio-uit zending (402 m.) en dan zal blijken of ook U behoort tot een van de 150 gelukkigen. De uitgifte heeft plaats onder verant woordelijkheid van dhr. A. M. Bergers, bekend door het leiden van verschillen de financiële radio-acties. Achteloze be waring of het wegwerpen van kranten zal betekenen: f 25.000,— of een deel er van vermist. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te De Bllt-Ooet J. H. Cirtcel te Woudenberg. Bedankt voor Edam (voor bljz. werk zaamheden) M. J. v. Wjjck te Zonnemalre. GEREF. KERKEN' Aangenomen naar Kantens H. A. Star- renburg, kand. te Amsterdam, die be dankte voor Drljber en voor Wljhe. GER. KERKEN ON'DERH. ART. 31 K.O. Beroepen te 's-Gravenhage Zuid-West K. J. Kapteyn te Nijkerk. Te Drogeham H. de Vries, kand. te Hattem. CHR. GEREF. KERKEN' Bedankt voor Delft M. Vlletstra te Eemdljk. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Ytens en Baard M. C. Pos- tema, prop. te Amsterdam. Te Eindhoven A. G. v. Gllse, pred -dir. „Heerewegen" te Zeist. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Amsterdam-C. A. Elshout te U'treoht en H. v. Gllst te Dirksland, van wie laatstgenoemde ls beroepen KERKDIENSTEN Voor zondag 23 december Lelden Hervormde Gemeente. Pie terskerk: 10 uur ds. J. N. de Ruiter. Hooglandse Kerk: 10 30 uur ds. P. Kloek. Oosterkerk: 10 uur ds. M. Ottevanger; 5 uur ds. J. de Wit. Marekerk: 10.30 uur ds. D. Westerveld te Rotterdam (Jeugddienst); 7 uur ds. P. v. d. Vloed te Vlaardingen (Bljz. kerk dienst). Koolkapel: 10 uur de heer A. L. van Melle. Maranathakerk: 9.30 uur ds. H. J. van Achterberg. Herv. school Boshuizerkade11 uur ds. J. Groot. Herv. MuloschooQ Asserstraat: 10 uur ds. J. de Wit. Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. G. Roth te Amsterdam. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. D. J. Vossers (HA.). Diaconessenhuis: 10.30 uur ds. P. L. Schoonhelm. Evangelisch-Lutherse Gemeente: 10.30 uur ds. H. J A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie. Doopsgezinde Gemeente: 10 30 uur ds. S. L. Verheus; 7 uur kerstfeest van de Zondagsschool. Hulpverlening Hengaren De gemeentebesturen hebben van het ministerie van Maatschappelijk Werk de richtlijnen ontvangen volgens welke kan voorzien worden in het levensonderhoud van de Hongaarse vluchtelingen, zodra j deze zich zelfstandig !n een gemeente hebben gevestigd. Het ministerie gaat er van uit. dat er in vele plaatsen, streken en provincies comité's zijn gevormd voor hulp aan vluchtelingen en dat deze het op prijs zullen stellen de ontvangen gelden te be steden aan de vluchtelingen, die zich In hun omgeving zullen vestigen. Daar om gaat de thans vastgestelde regeling - in overleg met het Nationaal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk en de Nederlandse Federatie voor Vluchtelin genhulp - er van uit. dat de gemeente in eerste instantie voor financiële hulp zal aankloppen bij de bestaande hulp- comité's. Wanneer echter blijkt, dat de door de gemeentebesturen terzake gedane uit gaven niet in redelijkheid door een par ticulier orgaan tot hulpverlening aan Hongaarse vluchtelingen kunnen worden betaald, kunnen zij aan het ministerie van het Maatsch appel ijk Werk worden gedeclareerd. „Statendam" handhaaft dienstregeling De heer F. C. Wierdsma, general manager van de Holland-Amerika Lijn voor Noord-Amerika, heeft bekend ge maakt dat het hoofdkantoor in Rotter dam hem verwittigd heeft dat de „Sta tendam" zyn eerste reis zal maken zoals eerder vastgesteld. Dit betekent dat het j schip op 6 februari uit Rotterdam zal vertrekken en op 15 februari in New York zal arriveren. Ook het schema I voor de Caraibische reis, met vertrek I uit New York op 23 februari, gevolgd door twee reizen in maart, zal gehand- I haafd blijven. SpanjeNederland tot 30 januari uitgesteld De KNVB heeft bericht ontvangen van Hongarije, een week uit te stellen en er in Madrid de voorkeur aan geeft, de wedstrijd SpanjeNederland ten bate van Hongarije, een week uit te stellee en deze te laten spelen op woensdag 30 ja nuari. De KNVB ls hiermede akkoord gegaan. Tragisch ongeval BEIDE BENEN GEAMPUTEERD Een 63-jarige rangeerder van de Ne derlandse Spoorwegen de heer J. Wiersma uit Groningen, is gisteren nabij' Drachten, op de stopplaats Rottevalie in de lijn Drachten-Groningen, bü het aan koppelen van een goederenwagen over reden. HU werd daarbij zo ernstig ge wond. dat hem in het Academisch Zie kenhuis te Groningen beide benen moes ten worden geamputeerd. Een tragische büzonderheid ii. dat Ihet slachtoffer deze dag voor het laatst dienst deed. Per 1 januari zou hij op wachtgeld worden gesteld en tot zo lang zou hij nog van enkele verlofdagen genieten. Poolse studenten in Lodz veroorzaken relletjes Studenten in de Poolse stad Lodz, die eigen kandidaten willen stellen voor de verkiezingen van de volgendemaand, hebben „relletjes en vechtpartUen" ver oorzaakt, zo meldt Radio-Warschau Op aanstichten van de Poolse „demo cratische partij" hebben de studenten tegen de (communistische) Verenigde Arbeidersparty geageerd en vervanging van arbeiders door hun eigen kandi daten op de kieslUsten geëist, aldus de radio. Radio-Warschau klaagde erover, dat „conservatieve en reactionaire elemen ten van verscheidene jeugdgroepen agressiever zyn geworden sedert de ont binding van de communistische jeugd beweging". Daardoor zyn de laatste tyd „talrijke onaangename demonstraties en relletjes" ontstaan. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur da. Mo lenaar. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur kand. Van Leeuwen. Vereniging Vrljz Herv. te Leiden (Leidse Volkshuis)10 30 u. ds. C. F. Wllder- vanok te Bussum. Geref. Kerk, Zuiderkerk: 10 uur dr. Dronkert; 5 uur ds. Maaskant. Herengracht '.0 uur dr. Westerink; 7 u. dr. v. Meyenfeldt. Oude Vest: 10 uur ds Schippers van Baarn; 5 uur dr. Dronkert. Maranathakerk: 11 uur ds. Maas/kant; 5 uur dr. Westerink. School Telderskade10 uur dr. Meyenfeldt; 5 uur ds. Schippers. Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 5 uur (Luth. Kerk): ds. De Vries. Oud-Kath. Gem. (Zw. Singel 60): 9.46 uur Hoogmis. Vrije KatJh Gem. (Vreewykstr. 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science Steensöhuur 4) 10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur de heer Schouten Jr. Leger des Hells: 10 uur heUlglngsdlenst; 7.30 uur verlosslmgssamenlkomst. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur en 7 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. J. van Hoek. 6.30 uur de. H. P. Helner van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur. Leesdlenst. Alplien aan den RUn Herv. Gem. Jullanastraat: 10 uur ds J. H. Bogers, 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. Kapel Gouw- sluis: 10 uur ds. M. Hanemaailer. Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer. Herv. Kapel, Hooftstraat: 9.30 uur ds. A. J. Jorissen, 6.30 uur ds. A. van Eljk van Benthuizen. Hooftstraat: 10 uur ds. G. Cadéé. Martha-Stlchtlng10.30 uur ds. A. J. Flink van Den Haag. Geref. Kerk: Zui derkerk: 10 uur ds. J. Feenstra te Sche- venlngen, 6.30 uur ds. A. Pos van Haar lem. Noorderkerk: 10.35 uur ds. H. Swee- pe te Leiderdorp. 6.30 uur ds. W. Tom. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. A. Pos. 6.30 uur ds. J. G. Feenstra. Hooftstraat: 10 uur ds. W, Tom. 6.30 uur ds. W. Wijma. Geref. Kerk (art. 31) 10 en 4.45 uur ds. J. Dam van Bodegraven. Chr. Geref. Kerk. Van Reedestraat: 10 uur en 6 uur ds. R. Kok van Veenendaal. Oud Geref. Gem., van Mandersloostraat: 9.30 uur en 4 uur Leesdlenst. Rem. Geref. Gem.: van Man dersloostraat: 7 uur prop. J. W. Schneider te Lelden. Evangelisatie IJsclubgebouw: 10 uur H.A. en 6.30 uur de heer L. de Graaf. Abhenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. P. J. Mackaay (van Oegstgeeet). Nlemv-Vennep 9 uur en 10.30 uur ds. J. A. van Boven. (Bethelkapel)10 uur ds. G. van Leeuwen (van Amsterdam). 7 uur ds. G. A. Alma (van Amsterdam). (Hlllegommerbuurt)10 uur ds. M. C. Don. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. D. Hoorn stra (van Hoofddorp). 3 uur ds. U. v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor (voorbereiding H. Avondmaal). Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. van EUk; 6 uur ds. A. J. Jorissen uit Oudshoom. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 u. ds. C. v. d. Bosch; 6.30 u. ds. J. C. Teriouw; (Nleuwerbrug) 6.30 u. ds. C. v. d. Bosch Herv. Evang.: (hotel van Haaf ten) 7 u. ds. G. H. v. d. Woord van Haarlem. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u. ds. H. v. d. Wey van Emmen; (Nieuwerbrug) 9.30 u. ds. H. v. d. Berg van Sassenheim; 2.30 u. ds. P.' D. Kuiper van Sassenheim. Geref. Kerk (art. 31): 10 u. ds. Joh. Dam; 6.30 u. ds. K. Drost van Gouda. Geref. Gem 10 en 6 u. leesdienst. Luth. Kerk (Ons Centrum): •10 u. ds. W. F. ten Rouwelaar. Evang. kring: 10 u. Eredienst; 7 u. de heer Jb. Kiein Haneveld. Kersr-declamatorium „De Nacht van Bethlehem". Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. Pronk; 6.30 ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. A. C. Kersten van Bodegraven. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin; Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10.30 u. ds. G. C. Dulnker. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur en 6.30 uur ds. Ghr. v. d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. D. L. Bre- derveld te Oost Souburg. lllllegom Herv. Gem.: 10 uur ds. F. v. Nieuwpoort; 5 uur ds. S. L. Knottnerus. Geref. Kerk: '10 en 5 uur ds. Krabbe. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Schippers. De Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. M. S. J. de Jong van Noordwijkerhout. Katwijk aan den R(jn Herv. Gem.: 10 uur ds. A. Makkenze; 6 uur ds. P. Moe renhout te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: .10 uur ds. H. de Valk; 5 uur ds. B. Bouma te NoordwU'k. Katwijk aan Zee Herv. Gem (Nieuwe Kerk) 10 uur dis. J. v. d. Linden uit Den Haag; 5 uur ds. W. A. B. Hagen (Jeugd dienst); (Oude Kerk) 10 uur ds. Jac. de Vos; 5 uur ds. D. Lekkerkerker van Val kenburg; (Kapel) 10 uur ds. F. Offeringa; 5 uur ds. D. Bouman; (Zeehospitium) 6.45 uur ds. Jac. de Vos Geref. Kerk: 9. '10.30 en 5 uur dr. Impeta van Wolfheze. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur ds. L. Kleboom uit Lisse. Geref. Gem. In Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. Van Ommen uit Hattum. Koudekerk Herv. Gem:. 10 uur dr. Huls. Gouda: 7 uur ds. Keizer, Maasland (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Brunstlng. Baarn. Lelimiiden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus te Oude Wetering. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. Wagenaar te Zwammerdam. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. W. G. Meyerlng van Voorschoten; 6.30 uur da. J. P. Honnef; (Kerkzaal) 10.30 uur ds-. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 9 uur (H.A. ds. Sweepe; 11 uur (H.A ds. DU'k; 6.30 uur ds. Sweepe; (Kerkzaal) 5 uur ds. Dijk. Ver. Vr()z. Herv 10.30 uur ds. A. J. Snaayer van Haarlem. Llsse Herv. Gem.: 9 uur d6. S. L. Knottnerus, Hillegom; 10.30 uur ds. C. Jongeboer; 7 uur ds. J. Hadders van Eind hoven (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H. W. Eerland. Geref. Gem.: 10 en 4 uur leesdlenst. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem 9.30 en 3 uur leesdlenst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 10 uur ds. H. L. Beek; 6.30 uur ds. W. H. de Jong. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst: 2.30 uur ds. J. Speelman. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Rem. Kerk: 10 uur ds. P. H. van Lent. Nleuwveen Herv. Gem.: 10.15 uur ds. P. Cannegieter van Driebergen; 6.30 uur de heer J. van den Hoek; (Gebouw) 9.30 uur de heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Snel. Noordwijkerhout Herv. Gem:. 10 uur ds. A. van Leeuwen uit De Kaag. N'oordwijk-BInnen Herv. Gem.: 10 uur ds. Meuzelaar. 7 uur ds. P. Kloek v. Lelden (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P. Heinen. (v. d. Berghstichting) 11 uur ds. P. Heinen. Noordw|jk aan Zee Herv. Gem. 10 uur ds. Oupédo, 5 uur vlc. Kamman. (Sole Mlo) 10 uur vic. Kamman. Jeugdkerk: 10 uur in de Herv. Sohool aan de H. t. Duinstraat. Geref. Kerk: 10 uur ds. Bou ma en 5 uur ds. Langeler van Valken burg. Oegstgeest Herv. Gemeente (Groe- nekerk): 10.30 u. ds. B. C. Visser (Pau- luskerk)1030 u. ds. J. A. Peters (Den Haag) Jeugddienst. 7 u. ds. G. F. Callen- bach. (H. Mors)10.30 ds. G. F. Callen- baeh. (Kerkzaal Endegeest): 8.30 u. ds. J. de Wit. Ger. Kerk Maurltslaan10 u. en 5 u. ds. Jac. Eringa. Ver. v. Vrijz Herv. (W. de Zw.kerk)10.30 u. ds. W. J. H. Hu beek. Oude Wetering Herv. Gem.: 10 uur ds. Gijsbers (Leimuiden); 2.45 uur ds. Waardenburg (Rotterdam). Jeugddienst m.m.v. kerkkoor. Geref Kerk: 9.30 en 3 uur ds. Leenen (Boskoop). Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Rllnsaterunude Herv. Gem.: 10.30 uur ds. T. D. v. Soest; 7 uur ds. Schinkel te Woubrugge. Chr. Geref. Kerk; 8 30 en 5 uur leesdienst. Rilnsburg Herv. Gem.: (Grote Kerk) 10 uur ds. M. C. Groenewoud (H.D.) 5 uur ds. H. v. Gosllnga; (Kleine Kerk)'10 uur ds. H. -v. Gosllnga; 5 uur ds. M. C. Groenewoud. Geref. Kerk (art. 3'110 en 5 uur ds. Brunnin'k. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 uur ds. H. Post; 5 uur ds. L. v. d. Linde; (Voorhouterweg) 9.30 uur ds. v. d. Linde; 5 uur ds. Bijleveld; (Maranathakerk) 9.30 uur ds. Bijleveld; 5 uur ds. Po6t. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. Kalkman (van Voorhout), 5 uur dr. J. Zandee (van Warmond). Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. D. Kuiper. 5 uur ds. H. v. d. Berg. Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Visser (em. pred.). Ned. Prot. Bond: geen dienst. Valkenburg Herv. Gemeente: 10 uur ds. Lekkerkerker. 6.30 uur ds. Offringa uit Katwijk. Geref. Kerk: 10 uur en 5 uur ds. Langeler. Geref. Kerk (artikel 31); 8.45 uur en 3 uur onbekend. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 uur ds. Hey. ner: 6.30 uur ds. W. van Hoek uit Aar landerveen. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Walvaart van Sassenheim. Voorschoten Herv. Gem: (Dorp) 10 uur ds. C. G. Mulder van Rotterdam; 7 u. ds. E. Saraber; (Ryndyk) 10 uur da. E. Sarab'er. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. Van Raalte van Harderwijk. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 ds. H. A. Leenmans, emer. pred.; 6.30 ds. j. van der Haar; (Wlj'kgebouw Esdoornlaan) 930 ds. J. van der Haar; 6.30 ds. H. A. Leenmans. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Snoe(j. Remon. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. Spijker te Den Haag; 5.30 Kerstfeestvic- rlng. Chr. Afgescheiden Gem.: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ver. „Wet en Evangelie": 9.30 uur ds. J. W. van Swigchem. Ned. herv. pred. te Rotterdam; 7.30 uur ds. H. Huting, Ned. herv. pred. te Gouda (Jeugddienst). Warmond Herv. Gem.: 10 uur dr J. Zandee; 7 uur ds. W. H. Walraven van Sassenheim, Wassenaar Herv. Gem (Dorpskerk) 10 uur ds. P. G. de Vey Mesdagh. Den Haag; 7 uur ds. G. Samson, Rotterdam; (Ktevletkerk) 10 uur ds. H Beker; (Dey- lerhuls) 10;15 dr. H. J. Honders; 6 uur Jeugd'kerstdlenst A. Paauwe. Voorburg. Geref. Kerk: (Zijllaan) 10 uur ds. M. P. Feringa; 5 uur ds. H. Pol. Den Haag; (Bloemcamplaan) 10 en 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur ds. O. T. Hylkema, Den Haag; 7.30 uur dr. H. Faber (Jeugddienst). Johannahuls, 10.30 uur ds. H. Wethmar, Zaandam. Woubrugge Herv. Gem.: 9,30 uur ds. G. S. Schinkel; 6.30 uur ds. Van Soest te Rijnsaterwoude. Geref, Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengevead. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. J. A. Einden te De Meern (U.). Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur ds. L. M. Wy- nla. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. z Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. v. d. wiel van Leldem. Zuaininerdam Heo-v. Gem.: 10 uur ds. C. L. v, d. Broeck. Onderwerp: Zalig die gelooft. Lucas 1 45. 6.30 uur ds. C. L. v. de Broeck. Advents-Jeugddienst. On derwerp: „Is Kerstfeest de moeite waard"? Geref. Kerk: 10 uur en 6.30 uur drs. P. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 21 december, Bloemen veiling Flora. Tulpen: Superba 1.802.20, White Sail 1 50—1.90, Krelage 180—2.10, Crown Sup. 1.401.55. Yellow Pouuy 1 30 -1.40, Finland 1.401.60. Narcissen: He lios 6372. Cragford 5066, Early Glory 6069. Golden Harvest 1.001.05, Chry santen: Kerstgroet 1.301.60, Germ. 1.00 1.10, Schlager 7080, Blauwe druifjes 2736. alles per bos. Tulpen met bol: Brill. tSar 4.007.60, Maarschalk Joffre 8.009.10 per 100. Am. anjers: Sim rood 30—33, wit 3640. roze 30—32. Elisabeth 2831. Hyacinten: L'Innocence 2648, Pink Pearl 1526, Bismarck 1420, Os- tara 1521, alles per stuk. HOOFDDORP. 20 december. Graan- beursnoteringen: tarwe f25.00f27.50, haver 24.0026.00, gr. erwten 38.0053.00, kapucijners 68.0088.00, karwijzaad 98.00 112.00, koolzaad 91.0056.00, blauw- maanzaad 130.0017.00. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RUN. 21 december. Groenteveiling. Waspeen A 3050. idem B 4051. spruiten A 0170. idem B 50 54. boerenkool 2026. groene kool 1821, rode kool 1016, gele kool 1317, uien 1424, selderie 10'12, andijvie 2346, knolselderie 6'12. TER AAR, 21 december. Groentevei ling. Witlof 1. 0.51—0.63, Idem 2. 0.26— 0.51, Idem stek 0.080.19, glasandijvle 0.35 —0.52, idem 2. 0.07—0.27. uien 0,13—0.17, Idem drielingen 0.030.08, tomaten 0.08 0.39, waspeen 0.100 17, rode kool 0.19 0.20, groene kool 0.22, prei 0.170.19, spruiten 0.59, idem B 0.53, kroten 0.16. alles per kg., sla 0.100.15. knolselderie 0.120.20. idem stek 0.06. alles per stuk. selderie 0.18 per bos. boerenkool 0.701.30. 6toofsla 1.70 per kist. Peren: St. Remy 0.230.24, Wlnterjannen 0.16, Lauwtjes- peren 0.16. Appelen: Jonathan 0.15, Gro ninger kroon 0.25, alles per kg. LEIDEN, 22 december. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg.: andijvie 4071, kroten 918, kroten, ge kookt 2535, boerenkool 183'1, rode kool 14-20, groene kool 1622, nero 3841. prei 2638. stoofsla 7494. spruiten A 6678. idem B 3850. tomaten A 1.20 1 76. uien 1420, waspeen 3440. winter peen 1015, witlof 5685. knolselderie 7—18. sla A 26—32 idem B 21—31. Per 100 bos: peterselie 1421, selderij 920. ROELOPARENDSVEEN. 21 december. Bloemenveiling. Fresia's 301.18, Cycla men 4502. Anemonen 70712, Tulpen: Krelage 1.25—1.35. Red Plerson LIO—'1.30, White Sail 90—1.05, Narcissen 80—81, Blauwe druifjes 2832, Troschrysanten; Long Island 6265, Orchid Beauty 561—63, Loveliness 49—51, Gragford 5155. Schla ger 46SO, p. bos. Am. anjers: Rode Sim 29—39. Roze Sim 33—39. Witte Sim 16— 18, Brunner 3139, Elisabeth 1923, Kerststukjes 99 p. stuk. 21 december. Groenteveiling. Toma ten 30.004700, knolselderie 5.0012.00, spruiten 37.00, andijvie 42.0050.00, uien 19.00, kropsla 12.00 p. 100, slavellen 1.55, boerenkool 60 per ikist. LISSE, 20 december. Gladiolenveiling. De aanvoer van gladiolen bij de Coöpera tieve BloemboUenvelllng H.B.G. bedroeg plm. 3500 manden. Doordat de aanvoer nu minder word't, waren de prijzen belangrijk hoger, vooral voor de maten 14/op en J2/14. Verschillende soorten brachten dan ook beste prijzen op, ook de maten 10/12 en 8/10. Gladiolen: Abu Hassan 14op 12/14 10/12 5.55. Aoca Laurentla 7.70 5.55 2.20, Agnita 8.90 8 20 2.75, Alfred Nobel 6 10 4.35 2.50, American Express 6.75 5.15 2.75, Bloemfontein 6.35 4.70 2.10, Boulogne 7.40 5.60 2.Dr. Denz 7.Dr. Fleming 8.50 7.40 5.80, Dream Girl 6.20 5.10 2.05. Early White 5.10 4.2.50, Firmament 8.60 6.40 2.45, Gen. Eisenhower 8.30 6.20 2.80, Gold Dust 7.50 5.50 2.45, Han van Meegeren 8.70 6.30 2.50, Hawaï 6.20 4.30 I.30, Herfstglory 1.50, Hopmans Glory 3.15, Joh. Strauss 6.90 5.55 2.40, Joh. v. Konijnenburg 9.60 4.80, Jo Wagenaar 6.95 5 65 2.95, JUni'klokiken 5 80 4.95 3.50, Kard. Spellmann 7.60 5.30 2.55, Leeuwenhorst 7.40 5.20 2.95, Lilac Wonder 6.40 4.70 1.80. Lustige Witwe 7.60 4.85 2 36. Mabel Violet 3.75 1.60, Mansoer 6.55 5.20 2.45. Maria Goretti 3 30 2.80 1.70, Maskerade 7.40 5.95 2.25. Memorial Day 6.30 4.45 1.90, Modern Times 6.36 4.56 1.75, Morning Kiss 5.40 5.3.96, Mrs. Mark's Memory 8.10 4.40 1.55, Nieuw Europa II.40, 8.60 3.70. Pactolus 6.20 4.95 2.—. Palet 8.20 5.90 2.75 Fhilippo's Memory 5.80 4.90 Polygoon 6.70 5.2.05, Prey de's First 6.20 Puccini 9.80 8.70 4.15. Ravel 10.80, 8.50 2.90, Red Signal 8.10 5.40 2.65, Rosa van Lima 7.70 5.35 2.80. Sil houette 6.15 4.10 1.50, Skymaster 7j10 6 10 Spotlight 8.20 6.50 4.25, Sneeuwprinses 3.75 2.80 l.10 Splc and Span 6 40 4.85 3 30, Vanguard 7.40 5.60 2.45. Winston Churchill 11.10 10.10 3.95. LEIDEN VIIOOH a I OFFICIAL DEALER NOG PITTIGER NOG ZUINIGER *i 1-40 autobedrijf n.v. OEN DEYL WASSENAAR TEL. 2545 (0-1751) Official dealer, MERCEDES - RILEY - W01SELE1 Keuit wit 200 occasions (met garantie) Sanatorium „Rotterdamse!, Zeehospitium" Katwijk aan Zee. Op ons kantoor kan worden geplaatst een Leeftijd 2026 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de administrateur. Grote gerenommeerde lederwarenfabriek w wenst in contact te treden met met zaak op goede stand, ten einde luxe i ledenvaren in consignatie te geven, waar- aan gelijk de alleenverkoop ter plaatse is verbonden. Brieven aan het bureau -in dit blad onder no. 7254. Ook voor de a.s. feestdagen naar het vanouds bekende adres TAPPERIJ EN SLIJTERIJ. Speciaal HARTEVBLT GEN EVER en LIKEUREN p. maat verkrUgbaar. Beleefd aanbevelend, Mevr. J. C. DE HEIDEN—DE NOBEL Morsstraat 24 Leiden SPIEGELS in elk model GESLEPEN GLASPLATEN NARMSTR. 3 MODERNE SOORTEN GLAS GLAS IN LOOD TEL. 22368 TEL. 23406 HERENMODEMAGAZIJN Breestraat 90 VRIJDAG 28 DECEMBER EN ZATERDAG 29 DECEMBER A.S. WEGENS INVENTARISATIE GESLOTEN. WOENSDAG 2 JANUARI begint onze Ook voor Uw nllestook Sas- burg's olie-servlcedien£t. Cal- tex petroleum, haardolle en stookolie. De Wetstraat 35, Lelden, telef. 21523. Levering vanaf 10 1. per bus, vat en tankwagen. Speciale eigen be steldienst. Auto-, motor- en scooter- rijschool. Volledige opleiding rijbewijs, verkeersles inbegre pen, door eedipl. erkend ln- struöteur. Nieuw lesmateriaal. Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat 60 a, telef. 26584. Woningbouwvereniging „DE EENDRACHT" In het BADHUIS „DE EENDRACHT" aan de Medusastraat kan met ingang van 2 januari 1957 een nette HULPBADJUFFROUW geplaatst worden, voor gehefle dagen. Leeftijd boven de 18 jaar. VEREISTE: goed kunnende werken. Loon f35.per week. Sollicitaties te richten aan het bestuur secr. Lombokstr. 17. Cursus aspirant-leerling-verpleegster Het ACADEMISCH ZIEKENHUIS en het DLACO- NESSENHU1S gewen in samenwerking met de Huis houdschool aan het Rapenburg een cursus voor ASPIRANT-LEERLLNiG-VERPLEEiGSTER, die in maart 1957 begint. Deze cursus is bedoeld voor meisjes uit Leiden en omstreken, dae leerling verpleeg ster willen worden maar nog geen 18 jaar zijn. Voor 16-jarigen duurt de cursus 2 jaar, voor 17-jarigen één jaar. De leerlingen zijn extern en ontvangen een ver goeding van f 50.tot f 60.per maand, benevens een warme maaltijd in het ziekenhuis. Gedurende het praktijk-halfjaar worden uniformen beschikbaar ge steld. Meisjes, die in het bezit zijn van het diploma Huishoudschool, Mulo of daarmee geJijk te stellen op leiding, kunnen zich voor het verkrijgen van inlich tingen wenden tot de adjunct-directrice van liet Academisch Ziekenhuis, de Besturend Zuster van het Diaconessenhuis en de directrice van de Huishoud school te Lelden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4