LONDEN GAAT VERKEERSCH AOS MET PARKEERMETERS TE LIJE Laatste Berichten 20.000 auto's uit hartje stad worden verbannen? Zullen van de VRIJDAG 21 DECEMBER 1056 Statige historische pleinen ontsierd (Van onze Londense correspondent) Zoals alle grote steden, lijdt ook Londen aan een teveel aan auto's. In vijf jaar tijd is het aantal parkerende wagens in centraal Londen met 56% toegenomen. Op enkele uitzonderingen na zijn de Londense straten nauw, hetgeen de verkeerschaos in de hand werkt. Er is thans een moedig plan uit gewerkt door een commissie van deskundigen, waarin echter merkwaardig genoeg de automobielorganisaties niet vertegenwoordigd waren, welke de regering aanbeveelt de helft van de parkerende auto's uit de binnenstad te verjagen. Dagelijks staan daar maar liefst veertig duizend auto's aan de kant van de weg. De grootste boosdoeners zijn de automobilisten, die hun wagen de hele dag voor hun kantoor op straat laten staan. Ochtend parkeeen kost 31/2 gulden Indien de regering het plan aan vaardt, zal het gedaan zijn met het kosteloos parkeren. In een aantal wegen en straten zal dan in het ge heel niet meer mogen worden gepar keerd en in andere zal voor het par keren een hoog tarief worden bere kend, namelijk 3,50 gulden vofcr een ochtend Daarnaast wordt dan voor- I 20.000 wagens, waai-voor geen plaats -- - meer zal zijn in de binnenstad. Zij zul len in de toch al drukke wijken daar omheen een goed heenkomen moeten vinden, zodat gevreesd wordt, dat het nieuwe systeem alleen maar zal leiden tot een verplaatsing van de verkeers chaos! het voetpad over te nemen. Bestelauto's, vrachtwagens en voertuigen behorende tot openbare diensten worden vrijge steld van het gebruik van de parkeer meters. In de speciale parkeerzones zullen straathandelaren worden geweerd. Later zullen er ook in de eigenlijke City twee gebieden voor proefneming met het nieuwe parkeersysteem worden afgeba kend. Op de hoofdwegen zal een algeheel parkeerverbod gelden. De moeilijkheid is, waar ruimte te vinden voorde verbannen gesteld om in de allerdrukste stad delen gecontroleerde parkeerzones in te voeren, waar alléén korte tijd mag worden stilgehouden. Parkeermeters zullen dit moeten regelen. De eerste twee uur zullen 30 cent per uur kos ten, maar wie deze periode over schrijdt zal vjjf gulden boete moeten betalen. Bovendien kunnen de wagens, welke de twee uur-grens hebben over schreden, door de politie worden weg gesleept. Voorgesteld wordt met dit drastische systeem een proef te nemen in de noord- west hoek van het deftige Mayfair, waar normaal 1350 wagens geparkeerd staan, welk aantal tot de helft zal worden teruggebracht. De beroemde, statige pleinen met hun vele historische gevels zullen onvermij delijk worden ontsierd door grote aan tallen parkeermeters. door speciale be wakers te controleren. Ook de karakte ristieke zijstraten met hun vaak prach tige herenhuizen zullen niet aan de plaatsing van de parkeermeters kunnen ontkomen. De automobilist zal zijn shilling in de gleuf moeten doen, welke hem het recht zal geven twee uur te parkeren. Zodra deze periode verstreken is. zal er een signaal in rood en geel op de wijzerplaat van de meter verschijnen, de bewaker zet dan de automobilist ogenblikkelijk op de bon. Een strook papier zal aan de wagen worden be vestigd. waarin hem wordt meege deeld, dat hij bij de gemeente is aan gebracht. aan wie hij rechtstreeks de boete zal moeten betalen. Niet langer Ook indien er een meter staat voor de woning, de winkel of het kantoor van de automobilist, zal hij zijn wagen er niet langer dan voorgeschreven mogen laten staan! Aanbevolen wordt ook eventueel het Amerikaanse systeem van parkeren op STADSNIEUWS DE ARBEID VAN DS. W. J. H. Hl BEEK EN DE HERVORMDE GEMEENTE ER KOMT EEN ORGAAN VAN BIJSTAND. In volledig overleg met de Ver. van Vrijz. Hervormden besloot de centrale kerkeraad der Leidse Hervormde Ge meente om rond de bijzondere predi kantsplaats van ds. W. J. H. Hubeek een orgaan van bijstand te creëren, be staande uit vier ouderlingen en twee diakenen. Twe eouderlingen en één dia ken zullen op voordracht van het be stuur der Ver. van Vrijz. Hervormden door de centrale kerkeraad worden be noemd en de overige ambtsdragers door C.K., zo mogelijk uit de rechtzinnige lid maten der Hervormde Gemeente. Eén der door de Ver. van Vrijz. Herv. voor gestelde ouderlingen zal met advise rende stem zitting hebben in de Cen trale Kerkeraad en idem een diaken in het College van Diakenen. De bedoeling van dit orgaan van bij stand is een nauwer contact te leggen tussen de arbeid van ds. Hubeek en de Hervormde Gemeente. LAND EN MENSEN VAN NIEUW GUINEA. Maandagmiddag zal dr. S. Kooijman in het Rijksmuseum voor Volkenkunde een lezing (met lichtbeelden) houden over: „Land en mensen van Nieuw Guinea". Onze stadgenote, mej. Ans Lager- berg, slaagde te Amsterdam voor het Staats-praktiik-diploma tweede deel. Mej. J. C. van Hoeken alhier slaag de aan de Gem. Universiteit te Amster dam voor het examen tolk-vertaler Zweeds. VAL VAN VIJF METER HOOGTE. Een 34-jarige Leidenaar, wonende in de Dijkstraat. viel gisteren omstreeks één uur van een vijf meter hoge steiger bij in aanbouw zijnde huizen aan de Boshuizerkade. Hij klaagde over pijn in borst en nek. De ÊHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. VERSTANDIG KONIJN OF ONTVOERD BOUTJE? Het eerste kerstkonijn is verdwenen in de Sleutelstad. Van een plaatsje ach ter een slagerij in de Groenesteeg ver dween een konijn van 14 pond spoor loos. Het is niet bekend of iemand op een goedkope manier aan een kerst- boutje is gekomen, of dat het konijn, met sinistere bedoelingen naar de sla gerij vervoerd, het gezonder heeft ge oordeeld de komende week elders door te brengen. De secretaris-generaal van de Wereldfederatie ter bescherming van dieren, de heer M. Rekman, zal op 1 januari a.s. zijn functie neerleggen. Hij zal de lopende zaken afhandelen totdat een opvolger is aangewezen. De heer Rekman werd tot dit besluit genoopt door zijn zeer drukke journa listieke arbeid, die hem verhindert zich verder ten volle aan het zich steeds uit breidende werk van het secretariaat- generaal te geven. Het ideaal zou natuurlijk zijn, dat automobilisten hun wagens aan de rand van de stad verlaten en verder reizen per bus of ondergrond. Van daar dat overwogen wordt om in de nabijheid van de stations der onder grondse en van de eindpunten der bussen grote parkeerterreinen aan te leggen. Maar het reizen van en naar Londen wordt dan hoogst omslachtig en het voordeel dit per auto te doen twijfelachtig. Uren en uren Miljoenen Londenaren verknoeien reeds dagelijks vele uren door de enorme afstanden, die zij naar en van hun werk moeten afleggen. De economische schade, welke dit op levert, loopt in de miljarden. Het komt door de monsterachtige afmeting, welke de stad in de afgelopen eeuwen heeft aangenomen. Woonwijken en kantoren liggen kilometers van elkaar af. Ér zijn duizenden forenzen, die zelfs meer dan 100 kilometer moeten afleggen en dagelijks drie uur en langer onder weg zijn. Daarom is de vijfdaagse werk week, welke voor de meeste kantoren en bedrijven in het Londense gebied geldt, allerminst luxe. Twee vrije dagen vormen zejcer een vergoeding voor het vermoeiende gejacht en gesjouw van elke dag. Algemene Mocht De algemene klacht is dat de regering totnutoe niets positiefs heeft gedaan om de verkeersmisère op te lossen, afge scheiden dan van de aanleg van de z.g. ndeuwe steden om bestaande kernen heen, waarheen bedrijven en personeel langzamerhand worden overgeheveld. Dit. ontlast Londen echter nauwelijks. Alleen wordt een verdere uitbreiding van de abnormale stadsomvang tien mil joen mensen klonten er samen! op het ogenblik erdoor tegengegaan. Maar er zal pas van een werkelijke verlichting van het. verkeer sprake zijn (in plaats van door nog meer beperkin gen, waartegen de hele autowereld pro testeert) door de bouw van hoge, uit verschillende lagen bestaande garages en de aanleg van ruime ondergrondse pa rkeergelegenheden Het bezwaar tegen de laatste is dat deze het einde zullen betekenen van de fraaie bomen en plantsoenen op de talrijke lieflijke pleinen, die een ware verademing vormen in het propvolle Londen. Ook de prachtige koninklijke parken, eveneens oases in de steen woestijn, zouden uitkomst kunnen brengen, door ze te veranderen in openlucht-garages. Maar de glooiende grasvelden met hun honderden lig stoelen zijn in deze stad, welke het reeds zonder café-terrassen moet stel len, voor verpozing onontbeerlijk A.O.W. geheel in werking Bij K.B. van 11 december 1.1. is be paald, dat de nog niet in werking ge treden zijnde artikelen van de Alge-Ho mene Ouderdomswet met ingang van j opening verscheen een man, die haar op 1 januari 1957 in werking zullen barse toon een bevel gaf: „Kom op met treden. I ai het geld dat je in huis hebt." De dame De premie, waarvan de heffing bij gaf een laconiek antwoord. Zij opende wijze van inhouding geschiedt, wordt de deur van een kooi, waarin zij haar geheven over Ioontijdvakken, welkeaap heeft gehuisvest. Het circa een na 31 december 1956 eindigen en, halve meter grote dier begreep onmiddel- voorzover die inhouding plaats vindt lijk wat er van hem werd verwacht. Het Aap uit de kooi (Van onze Haagse redactie) In alle rust zat een mevrouw gister avond tegen middernacht in haar woon schip aan ae Soest-dijksekade te Den Haag Plotseling werd zij opgeschrikt door gekraak in de keuken. In de deur- op tantièmes, gratificaties en andere beloningen, welke in de regel slechts eenmaal of eenmaal 's jaars worden toegekend, over beloningen, welke na 31 december 1956 worden toegekend. Kerstviering Koninklijk geiin met personeel Volgens traditie zal ook dit jaar de kerstviering, die het Koninklijk gezin met het personeel houdt, gedeeltelijk door de radio worden uitgezonden. De KRO heeft zijn programma zaterdag middag tussen vij en half zes laten vervallen om plaats in te ruimen voor een reportage van uit de Koninklijke stallen in Den Haag, waar in tegen woordigheid van het Koninklijk gezin deze kerstviering zal geschieden. HM. de Koningin zal het kerstevan gelie lezen, Prins Bernhard zal een wel komstwoord en een kersttoespraak uit spreken. Er zal muzikaal worden mee gewerkt door koperblazers van de K.M.K. een kwartet en het Kralings meisjes koor, onder leiding van majoor Van Yperen. Er zal voorts een kerstspel wor den opgevoerd, maar dit zal niet worden uitgezonden, 's Avonds zal de KRO van dit gezamenlijk programma een korte samenvatting uitzenden in zijn echo rubriek. Koninklijk Paar bij massa-bijeenkomst Margriethal (Speciale berichtgeving) Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben te kennen gegeven, dat zij van avond aanwezig willen zijn bij de mas sa- en koorzang, welke in de Margriet hal aan de Croeselaan te Utrecht wordt gehouden, vanwege het comité Volks kerstzang, met medewerking van het muziekkorps van het Leger des Heils en een gemengd koor samengesteld uit leden van de Kon. Oratoriumvereniging „Kerkgezang", de Utrechtse Oratorium vereniging, het Buurkerkkoor. het koor Katholiek Utrecht, het Utrechts Chris telijk Mannenkoor, de gezamenlijke Geref. Evangelisatiezangkoren en een koor van Hongaarse vluchtelingen. De dirigent is Mees van Huis. Er is, behalve een toespraak van prof. mr. dr. L. W. G. Scholten. een schrift lezing van burgemeester De Ranitz. Ds. Dronkers verricht de opening en ds. Brinkman de sluiting. Er zijn 8.000 kaarten voor deze avond verkocht. Ontslag Amsterdams burgemeester officieel Bij K.B. van 18 december no. 6 is aan mr. Am. J. d'Ailly op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1957 eervol ontslag verleend als burgemeester van Amster dam met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten als zodanig be wezen. Nieuwe kentekenbewijzen Opgeschort tot 1 februari De invoering van het nieuwe systeem voor afgifte van kentekenbewijzen, waarbij men het in principe mogelijk hoopt te maken, dat de koper van een nieuw motorrijtuig het dan voortaan kwam de kooi uit en ging de insluiper te lijf. Op wat voor moeilijkheden deze ook mocht hebben gerekend, niet op de woede van een aap! De man koos het hazenpad, de aap zocht zijn kooi weer op en lachte zich eenaap! Dekkingspercentage 78 Volgens de door het CBS. samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in november 1956 f. 1.288 miljoen (v. m. f. 1.341 miljoen), terwijl voor een waarde van f 1.007 miljoen (v. m. 1.016 miljoen) werd uit gevoerd. I Het dekkingspercentage bedroeg 78 (v. m. 76). Inbrekers te Yelsen gearresteerd JONGENS PLEEGDEN INSLUIPINGEN De politie te Velsen heeft vannacht op het dak van een kousenatelier een 25-jarige Amsterdammer op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak in dit bedrijf. De man. die voorzien was van een ploertendoder, had het boven licht ingetrapt en zou juist naar bin nen duiken, toen de politie hem in de kraag pakte. Voorts heeft de Velsense recherche gearresteerd twee 15-jarige scholieren die bekend hebben samen tijdens de weekeinden een aantal geraffineerde insluipingen te hebben gepleegd. Zij zijn in het politiebureau ingesloten. Een deel van de buit is achterhaald, zodat o.a. rijwielonderdelen, vulpensets en een portemonnaie aan de eigenaars konden worden teruggegeven. Het. geld is opge gaan aan bioscoopbezoek én snoep. De Velsense politie hoopt met deze ar restaties klaarheid te hebben gebracht in vele inbraken, die de afgelopen maanden in Velsen gepleegd zijn en waarbij vooral de middenstand het moest ontgelden. In de afgelopen nacht zijn intussen bij een bakker in IJmui- den-oost f. 400— gestolen. De politie onderzoekt thans of de dader hiervan zich wellicht onder de gearresteerden bevindt. In totaa] waren 17 inbraken gesignaleerd De „Lukuga" vastgezet De sleepboten „Holland" en „Zuidzee" van Doeksen en de op Borkum gesta tioneerde Duitse sleepboot „Seefalke" hebben gisteravond om halfzeven de „Lukuga" voor de Noordzeezijde van Schiermonnikoog, nabij paal 8 en een mijl buiten Huibertsgat, vastgezet. Men heeft dit gedaan omdat men vreesde, dat het schip zou zinken. De pompen konden het binnenkomende water niet bijhouden. Vannacht zouden duikers proberen het gat in de „Lukuga" dicht te krijgen. Vanmiddag met het tij hoopt het kon vooi verder te gaan. ONDERDIRECTEUREN DER K.L.M. De directie van de K L M. heeft met ingang van 1 januari 1957 benoemd tot onderdirecteur: de heren ir. J .A. Augustijn, plaatsvervangend hoofd tech nisch bedrijf; D. S. J. de Boer, hoofd ver koop en vervoer vracht, post en bijzon dere vluchten: mr. H. van Dam. hoofd vervoersvoorbereiding; J. van Nimwe- gen. hoofd administratie directoraat Vrijlating op borgstelling Alle verdachten in het Zuidafrikaan- se hoogverraadsproces (101 naturellen, 23 blanken, 20 Indiërs en acht kleurlin gen) kunnen tegen borgstelling worden vrijgelaten. De naturellen en kleurlin gen voor 50 pond sterling, blanken voor 250 pond en Indiërs voor 100 pond. De voornaamste voorwaarde voor de vrij lating is dat de verdachten geen open bare bijeenkomsten bezoeken en zich wekelijks bij de politie melden. Eén van de advocaten vertelde het hof, dat de kern van de aanklacht wegens hoogver raad de beschuldiging is, voorbereidingen te hebben getroffen voor de omverwer ping van de bestaande staatsorde door revolutionaire methoden als geweld en de stichting van een volksdemocratie naar het voorbeeld van de Oosteuropese communistische staten en China. WINKELS OP 24 DECEMBER TOT ZES UUR OPEN? De commissie van overleg der mid- denstandsvakcentralen, waarin samen werken de Christelijke Middenstands bond, de Kon. Ned. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft tot de bij deze drie organisaties aangesloten bedrijven het verzoek ge richt, indien dit geen al te grote be zwaren ontmoet, geen gebruik te maken van de mogelijkheid om op 24 december a.s. de winkels langer dan tot 18 uur open te houden. Dit verzoek is gedaan mede om de voorbereiding van de viering van het kerstfeest voor het personeel te verge makkelijken. Hongaren willen eenheid bewaren ORGANISATIE OPGERICHT (Speciale berichtgeving) De Hongaren, die naar Nederland zijn gevlucht, hebben verolichtingen tegen over Hongarije, die zij in de vrije we reld niet mogen vergeten. Dit zei Ga- bor Budavary vanochtend in een pers conferentie te Utrecht. Om de Honga ren in Nederland bijeen te houden is een overkoepelende organisatie opge richt: „November Negyedike Szovet- seg", in het Nederlands: 4 novem ber Federatie. Het comité bestaat uit mensen, die in de laatste weken naar Nederland zijn gekomen. De Hongaren zijn er van overtuigd, dat er een schakel nodig is tussen de vluchtelingen en het Neder landse volk en het Nederlandse bedrijfs leven. De moeilijkheden, die zich hier en daar hebben voorgedaan, waren voor de grote groep Hongaren uiterst pijn lijk. De Federatie wil er de nadruk op leggen, dat zij geen enkel politiek doel nastreeft. In Hongarije vocht men als een man voor de vrijheid. En die een heid wil men in de vrije wereld niet versplinteren. Wel wil men begrip wek ken voor de mentaliteit van vele Hon garen. die 10 jaren een zeer bepaalde leefwijze moesten volgen. Een krant voor de vluchtelingen zal ook meehel- en de band tussen de Hongaren onder ling hecht te houden. Kerstboodschap van president Eisenhower President Eisenhower heeft donder dagavond de kerstviering in de Ver. Staten geopend met een rede tot het Amerikaanse volkt, waarin hij zijn toe hoorders opriep hun goede wil te bewij zen ten aanzien van de mens van alle rassen, nationaliteit en geloof en zich er rekenschap van te geven, dat allen gelijk zijn in hun verlangen naar een fatsoenlijk, vreedzaam en nuttig leven. Wij moeten vertrouwen hebben in het feit, dat alle mensen, zoals Lincoln zei, met elkander in vrede kunnen leven, in een geest van mensenliefde, die zich tot allen richt, maar die ook getuigenis af legt van hun vaste wil om hun rechten te verdedigen, aldus de president. Helaas leven nog veel mensen in angst en nood en bestaan honger en slavernij nog naast geluk en vrijheid in de we reld. Maar de geestelijke kwaliteiten van de vrijheid, de eer, de goede nabuur schap en de góede wil zijn de grote deugden die de eenheid van alle vol ken bezegelen, aldus Eisenhower, die in dit verband wees op de hulp die aan het noodlijdende Hongaarse volk verleend wordt. Na zijn rede ontstak de president de feestverlichting in Washington. Een uit vier man bestaande delegatie van Russische landbouwers onlangs in Djakarta aangekomen om het vierde congres van de Sarboepri. de uiterst links georiënteerde vakbond in Indonesië, bij te wonen. De Rus sische afgevaardigden kwamen ech ter wel een beetje te laat. Het con gres was al afgelopenDan gaan we maar weer", zeiden de Russen In het Russisch. weedelige kentekenbewijs nog op de dag vervoe J. J. Mulder, adjunct-hoofd van aankoop in zijn bezit zal kunnen vluchtproduktiegroep: mr. W. A. Steen- krijsen zal. niet. zoals in de bedoeling j stra Toussaint. hoofd juridische dienst: lag, per 1 januari a.s. geschieden. Zij is dr. P. L. van der Velden, hoofd centrale voorlopig opgeschort tot 1 februari 1957. I administratie. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: KasteleinEkels, z.t Hil versum; R. RodriquesHeymann, z., Amstelveen; G. C. E. M. KervezeeVan der Klaauw, dr., Rotterdam; Hernandez Postma, dr., Madrid. Getrouwd: H. J. Stach en J. Vrolijk, Den Haag; A. K. J. Oudendal en Sj. C. Mulder, Veendam; Ph. J. van Vliet jr. en C. Lichtveld, Amsterdam; J. Stein- weg en mevr. R. Hoekstra, Rotterdam; N. Littooy en S. Bottema, Klundert. Overleden: P, A. G. Geyskes, m. 54 jr., Woudenberg; J. J. DijkhuisVan der Eist, vr. 81 jr., Amsterdam; A. Sj. Bon tekoe, vr. 50 jr., Oosterwolde; A. H. Goldberg, m. 65 jr., Pijnacker; R. H. Vink, m 53 jr., Haren (Gr.>; R. Alving, m. 68 jr., Amsterdam; E. de Vries Lentsc-h Hermanides, vr. 81 jr.. Amsterdam; H. Hondius, m. 77 jr.. Den Haag; J. Brugge, m. 53 jr., Den Haag; Ch. M. J. J.Smits m., Breda: J. G. Bier, m. 83 jr., Nieuwer- kerk a d. IJssel; C. Groenenbers. m. 58 jr., Emmen: J. van de Kasteelen, m. 57 jr., Rotterdam. Prins Charles van Engeland fluis tert zijn zusje Prinses Anne iets in tijdens een voorstelling in een Londens theater, welke zij in gezel schap van hun moeder. Koningin Elizabeth bijwoonden. Onlangs heeft U in deze rubriek kun nen lezen, dat de vlo in vele Euro pese landen terrein wint. Is het daarom zo verwonderlijk dat we iets dachten toen we het volgende voor U noteerden. Ongeveer 100 veront waardigde treinpassagiers bestorm den het politiebureau in Milaan om melding te maken van een onhoud bare jeuk. die hen tijdens de reis van Verona had geplaagd. Een rei zigster was op een gegeven ogenblik begonnen haar been te krabben, omdat dit zo verschrikkelijk krie belde. Het duurde niet lang of alle passagiers hadden er last van. De politie kwam er achter, dat de chemicaliën, dde voor het schoon maken van het treininterieur wor den gebruikt, het vreemde verschijn sel veroorzaakten. BEURSOVERZICHT Weinig verandering Amsterdam, 21 december Er kwam vandaag niet veel verande ring in de beursstemmtng en het verloop was uitermate kalm. Per saldo lagen de koersen iets beneden de slotprijzen van gisteren. Kon. Olie was een gulden lager maar in de hoek ging vrijwel niets om. Uit eindelijk heeft het hoofdfonds deze week een aanzienlijke stijging gemaakt t.w. van f. 152.50 tot f. 156.90. De overige in ternationale fondsen konden zich moei lijk handhaven maar groot waren de verliezen niet. Met uitzondering van AKU waren internationals aan het eind van de week boven de prijzen van maan dag JJ. Scheepvaart lag merendeels iets beter, ook voor Holland Amerika Lijn. maar dit fonds heeft per saldo deze week een verlies van 5 punten geleden Claims v. Ommeren werden voor het laatst ver handeld. Taxatie f215. Vandaag is de inschrijving op de niet-royeerbare certi ficaten. Cultuurfondsen zeer kalm en goed prijshoudend, vooral voor Ver. Deli. Staatsfondsen op vorig niveau. Maandag a.s. blijft de beurs open. De markt wordt echter verschoven naar de ochtenduren. WISSELKOERSEN Amsterdam, 21 december Londen 10 65%—10.65'i. New York 3 82%—3 83*8, Montreal 3.98%—3 99. Parijs 1 0835— 1 0845, Brussel 7.60%7.60%, Frankfurt 9095—91.00. ZUrich 86 99—87 04, Zürich (vr fees.) 89.33%89.38%, Stockholm 73 67%—'73.72%. Kopenhagen 54.94%— 54 99%. Oslo 53 43%—53.48%, Milaan 60 74%—60.79%. OEGSTGEEST KERSTMIDDAG VAN DE VROUWENGROEP DER V.V.D. In de met groen en kaarsen stemmig versierde zaal van „Het Witte Huis" kwamen vele leden van de Vrouwen groep van de V.V.D. gisteren bijeen. De presidente, mevr. SmitsWitvliet, hield een korte inleiding over het kerst feest, na een hartelijk woord van wel kom gericht te hebben tot mevr. A. BoekeVan Rijnbach, die het kerst verhaal wilde vertellen, de dames H. Barnard en E. Deeleman, die voor de muzikale omlijsting zorg wilden dragen en de afgevaardigden uit Leiden en Voorschoten. Mevrouw Boeke droeg eerst enige ge dichtjes voor van dichters uit de 15de, 17de en 20ste eeuw. en vervolgens met een heel eenvoudig Zweeds kerstver haal HWrna zang mevr. Barnard een Aria van Handel, 2. Negro-spirituals, 2 kerst liederen en een wiegelied; tot slot zong zij het „Ere zij God", waarmee alle aanwezigen instemden. De presidente bood de medewerksters een geschenkje aan en dankte allen voor hun hulp. Na het zingen van het alom bekend „Stille nacht, heilige nacht" keerden allen zéér voldaan huis waarts BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus L. A., z. v. G. van Strien en W. A. Driessen; Cornells A. G.. z. v. A. C. van Houten en P. H. M. van Beers. Ondertrouwd: R. Zecha, 26 J.. en A. A. M Peeters, 24 J.; K. H. A. van Suchtelen van der Haare, 19 j„ en J. Koenen, 17 J.; Th. P. J. Grauwen. 20 J., en G. J. Nljs. 21 J.; G. H. van der Meer, 28 j., en C. H. J. van den Berg, 26 j.; L. J. van der Boog, 46 J.. en A. van der Geer. 40 J.; P. K. van der Ent Braat, 27 J., en C. de Vries, 23 J. Getrouwd: H. J. Roest en M. Brussee: B Bon en A. H. den Haan; T. A. J. van der Leden en E Th. van Houten; B. van I Uchelen en E. S. Keuls. Overleden: G. F. A. Sanders-Derks, 78 J S. D. M. Vroom, 63 j.; B. Gersonlus, 40 J. Beurs van Amsterdam Vrijdag 21 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1.1000. Vorige Slotkoers koers v heden 91% 91% Grootboek obl. 87% 91% 91 89% 89% 88» 88% 86% 86% B 86% 86% 86 863,4 Ned -55 II 3 86% 87% Ned. '47 3% (3) 85% 85 H 85 85% Dollarlng '47 3 92 92% Investeringscert. 3 90% 90H 89% 893/4 86% 87 Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELLN Clt. Handl. en Ind. B Nat Handelsbank Ned Handelsmij. AKU Philips Unilever345% Wilton Feyenoord Biliton 2de r Kon Olie Cf. 50. Kon. Olie Amst. Rubber Holl Amer lijn Kon N Stoomboot Ned Scheepv. Unie H V-A. Java Cult Deli Mij en (Ver.) Senembah NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 89; Den Haag 1937 I 394 Lelden 1947 93% R'dam -37 I-ETI 3% 89% 89 Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 100 b 47% 49% 109 1093/4 169% 170% 218% 215% 242% 239% 345% 341% 216 216 220 221 157.90 157.10 157 75 156 85 82 81% 185% 187% 169 168% 167% 168% 97% 97% 57% 57 102% 104% 64% 64% Premieleningen 92 92% A'dam '56 I 2% 100% 93 A'dam '56 n 2% 88% 100% Eindhoven -54 2% 87% 87 Enschede '54 2% 87% 87% Den Haag '52 12%.. 100% 101% 101% R'dam "52 I 2% 102 105% 105% 101% Utrecht '52 2% 105% 105% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 220 224% 184 186 Twentsche Bank 191 195 B Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 198% 195 Kon. Ned Grofsm 106 106% Rott Droogdok Mij 548 545 Tieleman en Dros 9% 9% Handelsondernemingen Borneo Sum H Mij. 78 78 96% 96 Diversen 250 254 Ned Mij Walv.vrt. 68% 68 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 19 19% Amerik. fondsen Anaconda 74 ft 74% Shell Oil Comp 93% 93% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 20/12 Holl Constructie 380 Lng bur v Bouwnijv 120 Int Kunststof! Ind 46 44 Kon Ned Edeimet 73 Pref wa idem 74 75GB Textiel Gebr v Wijk 75 74% GB Leidsche WoLspinn 270L Ned Elec trol asm 325L 5:kkens Lakfahr "53 410GB Ver Touwfahrleken 164 163 Weraink's Betonm. 85 86

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9