'n OXV .Ja plaagt w Heerlijk, 'n slof ROXY voor de feestdagen Vcnitcu5e 25 Tegen verhoging luisterbijdrage Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 21 DECEMBER 1956 Politic kreeg speciale bevoegdheid Hongaarse regering greep weer terug naar interneringskampen Berichten over een „verenigd opperbevel" voor de Russische en Hongaarse troepen De Hongaarse politie is voortaan gemachtigd personen, die ,,de openbare orde en in het bijzonder de produktie in gevaar brengen", tot ten hoogste zes maanden in hechtenis te houden zonder dat het tot een proces komt. Dit blijkt uit een decreet van de presidentiële raad, dat gisteren in de Staats courant is gepubliceerd. De Hongaarse pers heeft er tot dusver nog geen gewag van gemaakt. De gevangenneming van de betrokkenen kan op voorstel van de politie autoriteiten door de procureur-generaal worden gelast. Laatstgenoemde moet elk geval binnen dertig dagen onderzoeken. De hechtenis mag niet langer dan een half jaar duren. Het decreet zal gedurende een jaar van kracht zijn. tlge gevechten is het weer bij Hejöcsaba gekomen. Vanaf de gemeente Maly zijn de Russen naar voren gestoten, maar de vrijheidsstrijders krijgen de nodige ver sterkingen uit de ijzer- en staalfabrie ken van Diosgör. De pogingen van de Russen om het gebied van Borsod van het westen en oosten uit af te snijden, hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. De Rus sen wachten op versterkingen. Zij wer den bovendien uit de stad Eger verdre ven en naar Tjsechoslowaaks gebied ge drongen. De stad Hatvan bevindt zich echter weer in handen van de Russen. In het uranium gebied van Kovagos- zöllös hebben gevechten van man tot man plaats gehad tussen Russische troepen en gewapende arbeiders. Ook in de omgeving van Pecs en in het Ra- kony-gebergte is het weer tot heftige gevechten gekomen. Pers aan banden Waarnemers zijn van oordeel, dat de nieuwe bepalingen overeenkomen met het stelsel, dat door de voorma lige premier Imre Nagy in 1953 werd afgeschaft. Volgens dit stelsel kon den personen voor onbepaalde tijd in interneringskampen worden vast gehouden, zonder dat het tot een proces kwam. Duizenden Hongaren hebben op deze wijze jaren lang ge vangenen gezeten. Toen de kampen werden opgeheven, zijn vele mensen, die om politieke redenen waren ge ïnterneerd, tot gevangenisstraf ver oordeeld. Volgens Radio-Boedapest heeft de al gemene procureur-generaal, dr. Geza Szenasi. meegedeeld, dat er een nieuwe politieke politie zal worden opgericht om ..misdaden tegen het regiem te ont maskeren en te voorkomen". De AVH. de ontbonden staatsveiligheidspolitie. zou echter niet meer terugkeren. Zolang de nieuwe politiemacht nog niet is gevormd. ..kunnen er fouten voorkomen, die individueel als zeer ern stig kunnen worden gevoeld", aldus dr. Szenasi. Zijn bureau werkte echter „dag en nacht" om alle gevallen te onderzoe ken. „Onschuldigen zullen altijd in vrij heid worden gesteld", zo zei hij. Ter verantwoording Dr. Szenasi voegde hieraan toe, dat er een ..verenigd opperbevel" bestaat, dat ..plaatselijke Sovjetrussische hevelheb bers ter verantwoording roept, als zij zich mengen in aangelegenheden van plaatselijk bestuur". 'Volgens waarne mers te Wenen is dit de eerste maal, dat er van een gemeenschappelijk op perbevel over de Russische en Hongaar se troepen wordt gesproken). Naar Radio-Boedapest verder be- kendmaakte, heeft de regering be sloten, een „voorlichtingsbureau" op te richten om de pers mededelingen te verstrekken over wetten, decreten en besluiten. Dit bureau zal ook „toezicht op de pers" moeten houden. Het zal ver gunningen aan correspondenten ge ven en controle houden op de ver deling van papier voor de bladen. „In het belang van een verdere de mocratisering van de pers, zal er aan het bureau een speciale organi satie. bestaande uit deskundigen, worden verbonden"aldus Radio- Boedapest. (Ingez Mea - Adv Tsjechische Amerikaan niet in spionage-poging geslaagd De Amerikaanse professor in de land meetkunde O. S. Makar en zijn vrouw hebben van hun Amerikaanse staatsbur gerschap afstand gedaan en zijn per vliegtuig vanuit Stockholm naar de Sov jet-Unie gegaan. Makar is van Tsjecho- slowaakse afkomst. Hij had vorige week van de Amerikaanse autoriteiten een Tweede Kamer keurt goed: Internationale tarwe-overeenkomst (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteravond na enige discussie de op 25 april j.l. t« Washington tot stand gekomen inter nationale tarwe-overeenkomst goedge keurd De nieuwe overeenkomst is een voortzetting van die van 1953 met verla ging van de minimum- en maximum prijs met 5 dollarcent per bushel, zo dat deze thans zijn 1.50 en 2 dollar. De overeenkomst verzekert de aanvoer van tarwe voor inveorende landen en de af zet voor uitvoerende landen. De garantie betekent voor een importerend land. dat het zijn gegarandeerde hoeveelheid kan verkregen tegen een prijs, die niet ho ger is dan de maximumprijs. Pas als de wereldmarktprijs zich boven de maxi mumprijs of onder de minimumprijs be weegt. komen de garanties in werking. Minister Mansholt maakte erop attent dat er van het bedrag een stabiliserend effect uitgaat op de tarweprijs en hij be treurde het dat slechts een derde van de wereldhandel bij de overeenkomst is betrokken CHR. MULO-LEERKRACHTEN BIJEEN Enige honderden leden van de Ver eniging tot behartiging van de belan gen der Christelijke scholen voor Mulo in Nederland, waren gisteren in Grand Hotel Gooiland te Hilversum op de jaarlijkse algemene vergadering, gewijd aan de belangen van het Christelijk Mulo. 's Morgens werden de deelnemers officieel door het gemeentebestuur van Hilversum ten raadhuize ontvangen. Burgemeester J. J. G. Boot sprak over de grote betekenis van het U.L.O. in deze tijd. Hij achtte het van groot be lang dat het U.L.O. tallozen uit alle lagen der bevolking een bredere alge mene ontwikkeling schenkt. De voorzitter der vereniging, de heer .T Tigchelaar. besprak de huidige sala rispositie en de personeelsnood bij het U LO. Het georganiseerd overleg vor dert maar zeer langzaam, aldus de heer Tigchelaar. Hij had nu echter na toe zegging van de zijde van de minister, goede hoop dat spoedig resultaten zul len worden bereikt. Indien deze bevre digend zijn. zal het MULO wat meer armslag krijgen, omdat meer leerkrach ten het thans aantrekkelijker onder wijzersambt zullen kiezen. (Ingez. Med.-Adv.) visum voor Zweden weten te kragen, voorgevend dat hij van de Polytechni sche school te Stockholm een aanbod had gekregen. Zaterdag j.l. in Zweden aangekomen, zonden de professor en zijn vrouw hun paspoorten aan de Ame rikaanse ambassade te Stockholm terug. Makar zou volgens Zweedse persbe richten getracht hebben een aanstelling te krijgen bij de onderzoekingsdienst van de Amerikaanse luchtmacht. Een Zweedse collega van Makar. om inlich tingen over Makar gevraagd, zou echter diens benoeming hebben afgeraden. Terechtgesteld Radio-Boedapest meldt, dat twee mensen, die wegens terreur en onwettig wapenbezit tei dood waren veroordeeld, zijn terechtgesteld nadat de presiden tiële raad hun verzoek om gratie had afgewezen. Het zijn Ferenc Gobor en Jozsef Mindszer. De doodvonnissen van drie anderen zijn door de presidentiële raad veran derd in levenslang. Een 17-jarige jongen is tot zeven jaar veroordeeld wegens het bezit van een machinegeweer. De Hongaarse vakbonden dringen aan op steun voor werklozen om een mini mum inkomen te verzekeren voor arbei ders. die met het oog op de huidige moeilijkheden hun werk zouden kun nen verliezen, aldus heeft de secretaris generaal van de Vakbewegingsraad, Gaspar, woensdag in het vakbewegings blad „Nepakarat" geschreven. Hij stelde voor de werklozen te werk te stellen bij het herstel van de schade te Boedapest. Nog gevechten De voortdurende aanvallen van de Sovietrussische troepen op het zuidelijk gedeelte van de stad Miskolc werden ook gisteren door de vrijheidsstrijders afge slagen. aldus het persbureau ..Transcon tinental Presse Agentur". Tot zeer hef- 9 Vervolg van pag. 1 Waarom werd Stazione Termini verboden? Algemeen heeft de Tweede Kamer zich gisteren reeds uitgesproken tegen de aangekondigde verhoging van de luisterbijdrage van f. 12 tot f. 15. De ver hoging zou niet nodig zijn als de wereldomroep niet uit de luisterbijdragen wordt gefinancierd. Dat moet gebeuren uit de Staatskas, zeiden alle sprekers. Vol gens ds. Van der Zaal (A.-R.) is de wereldomroep krachtens geboorte een Staatsomroep, die in het nest is gelegd van de particuliere omroepverenigingen. Als minister Zijlstra vasthoudt aan prijsstabilisatie moet hjj zijn woorden waar maken, zei mevr. FortanierDe Wit. zuiniging deed de heer Willems (P. v. d. A.) een goed woord voor de kunst, die niet de dupe mag worden. De kunst, de cultuur, is het hart van de gemeenschap, voegde de heer Ver hoeven (K.V.P.) er aan toe. Hij drong erop aan bij de verschillende loonron- den niet te vergeten om de kunstsub sidies te verhogen. De kunstenaars volgen meer hun hart dan het meer gebruikelijke materiële eigenbelang en daarom is het de taak van de regering te zorgen, dat zij niet gaan behoren tot de „vergeten groepen". Ook aan het leeszaalpcrsoneel wilde de heer Verhoeven in dit verband aandacht geschonken zien. Voorts bepleitte hij de inning van een auteursrecht via de leesbibliotheken. Zo'n feestelijke voorraad ROXY hoort erbij; Geniet er deze dagen volop van en tracteer Uzelf en Uw gasten op die geurige milde Amerikanen Televisie-censuur Was de krasse maatregel gewettigd om de film „Stazione Termini" te ver- bieden voor uitzending in de televisie? vroeg freule Wttewaal van Stoetwegen. De maatregel kan niet worden gemo tiveerd met een beroep op de openbare orde of de goede zeden, want dan had de film ook niet vertoond mogen wor den in de bioscopen 'boven 18 jaar). Er is toch nog zoiets als de ouderlijke macht, betoogde freule Wttewaal. De ouders kunnen met een handomdraai de televisie uitschakelen. Het soort censuur om films voor personen boven 18 jaar in de televisie te verbieden, werpt vra gen op. Denkt de minister, dat alle toneelstukken of cabaretvoorstellingen voor jonge mensen geschikt zijn? De minister en zijn staatssecretaris moeten meer vertrouwen hebben in de omroep verenigingen en de degelijke aard van de gemiddelde Nederlandse vader en moeder. Over het probleem van de commerciële televisie wilde men niet veel zeggen, omdat minister Cals daarover een af zonderlijk debat heeft toegezegd alvo rens er iets wordt beslist. 3 Roxy Rook RedenenDubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige me lang# Vier Hongaarse bruiloften op één dag! Gistermorgen is te Ootmarsum het kerkelijk huwelijk voltrokken tussen drie Hongaarse paren, die op het vakantie-oord der PTT. aldaar gast- j vrijheid genieten. De burgerlijke huwe-1 lijken waren reeds in Boedapest vol trokken. Hoewel aan deze huwelijks voltrekking geen bekendheid was gege ven. bestond er van de zijde der parochianen voor deze plechtigheid veel belangstelling. Talrijke genodigden wa ren in de kerk aanwezig. Ook gistermiddag werd in het Her vormde kerk te Ootmarsum het huwelijk ingezegend van een vierde Hongaars echtpaar door ds. Zaborsky uit J>e Bilt. Dit paar werd reeds vorige week door de ambtenaar van de burgerlijke stand van Ootmarsum in de echt verbonden Amerika werkt aan een ontwapeningsakkoord Als enige spreker had de heer Fok- kema (A.-R.) ernstig bezwaar tegen het bedrag van 19 miljoen gulden, dat is I uitgetrokken voor jeugdvorming en volksontwikkeling, omdat jeugdvorming de opvoeding raakt, hetgeen niet de I taak is van de Staat. In een tijd van 1 groeiend staatsdespotisme geeft de stij- De ontwapeningscommissie der V.N. ging van de uitgaven voor de jeugd- I heeft donderdag op een korte vergade- vorming te denken. Dit jaar wilde ds. I ring haar rapport aan de Algemene Fokkema nog geen amendement indie- Vergadering zonder debat goedgekeurd Kunst en geld nen. maar hij overweegt het ernstig voor en is daarna uiteengegaan, zonder dat I het volgend jaar. een datum voor een nieuwe bijeenkomst Vandaag antwoorden minister Cals en 1 werd vastgesteld. Het rapport, bevat alle Omdat iedereen thans de mond vol heeft over bestedingsbeperking en be- 1 Staatssecretaris Höppener. ontwapeningsvoorstellen en andere do- BINNENLAND Tijdens een gistermiddag gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de NV Stoomvaartmij. Nederland", is mr. D A. Delprat bij ac clamatie benoemd tot commissaris van deze maatschappi). De benoeming gaat in per 1 januari 1957. Op die datum legt de heer Delprat zijn functie van directeur, die hij bijna 30 jaar heeft vervuld, neer. Na de vergadering der aandeelhouders werd een vergadering van de raad van commissarissen gehouden Deze werd bij gewoond door Z.K H. Prins Bernhard. be schermheer van de maatschappij. Mr. J. J van Walsem. die het Rijk in verschillende gewichtige functies heeft gediend en in mei 1946 mede werd be noemd tot plaatsvervangend lid van de Alzemene Rekenkamer, zal wegens het bereiken van de 70-jariee leeftijd op 1 lanuari a s aftreden zodat met ingang van deze datum een vacature bij dit Hoge College ontstaat. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië' s.s ..Highland Brigade" 27 dec Australië- via Engeland 90 dec Brazilië- s.s ..Highland Brigade" 27 dec..- Canada- ss, ..Rijndam" 26 dec.; Chili- via New York 26 dec.: Indonesië: ss. .Bengalen" 27 dec: Ned. Antillen- ms. ..Poseidon" 26 dec.; Nieuw Zeeland: via Eneeland 29 dec; Suriname- ms. Sentor" 27 dec TTnie van Z Afrika en Z.W. Afrika: m.s Arundel Castle" 29 dec. Er wordt aan herinnerd, dat bij het verzenden van naam- en visitekaartjes deze de minimum afmetingen van ten minste 7 bij 10 cm moeten hebben. Stuk ken die niet aan deze afmetingen voldoen, zullen niet worden doorgezonden, doch aan de afzender worden teruggezonden. De gemeente Haarlem heeft voor het Het voorstel van de Zwitserse rege- Frans Halsmuseum aangekocht een werk van Adriaen van Ostade (16101685). ge titeld „De tevreden drinker", een paneel van 46 bij 39 cm. BUITENLAND De bemanning van het Nederlandse schip „Planclus" heeft donderdag bij het Oostzee-eiland Wlsb" de piloot van een Zweeds sportnliegtuig gered, die in zee was gestort. Een Amerikaanse straaljager van het type Crusader, dat het wereldsnelheids record voor militaire vliegtuigen op zijn naam heeft staan, is donderdag in New Jersey neergestort. De piloot kwam om het leven. De Crusador kan een snelheid van 1633 km. per uur bereiken. In de Sovjet-Unie zal met kracht worden opgetreden tegen straatschenderij. Volgens het orgaan van de communis tische Jeugdbond is een Jeugdleider on langs in een mijn-stad in de Oekraine door een troep jeugdige .bandieten" aangeval len en van zijn horloge beroofd. De autoriteiten van de Amerikaanse stad Miami hebben voor kinderen beneden zeventien Jaar een xiitgaansverbod afge kondigd na 's nachts twaalf uur. Men hoopt de jeugdcriminaliteit op deze wijze te beperken. Aan boord van het Deense schip „Ola-v Sven", dat met een Britse expeditie op weg i9 naar het Zuidpoolgebied, is een verstekeling ontdekt nadat het schip uit Montevideo was vertrokker. De man dacht dat de ..Olav Sven" naar de Ver. Staten ging! Hij heeft zich aan boord echter zo verdienstelijk gemaakt, dat de kapitein van plan is hem als lid van de bemanning aan te nemen. De Wereldbank heeft een lening van 20 miljoen dollar verstrekt voor de finan ciering van Indiase deviezenuitgavén ten behoeve van de uitbreiding en modernise ring der staalfabrieken van de Indiase ijzer- en staatmaatschapplj te Boernpoer. ring om honderd Britse Centuriontanks en 40 Franse Mystëre-straaljagers te kopen, heeft in de Nationale Raad niet het ver eiste aantal stemmen gekregen Met deze aankopen zou een bedrag van 200 miljoen Zwitserse frank gemoeid zijn geweest. De Beheersdhapscommissle van de Algemene Vergadering heeft donderdag een Liberiaanse resolutie aangenomen waarin Zuid-Afrika voor de tiende maaj verzocht wordt. Zuidwest-Afrika onder be heer van de V.N. te stellen. Secretaris generaal Hammarskjöld zou met de rege ring van Zuid-Afrika over de kwestie moeten onderhandelen. Het Poolse blad ..Kurier Szczeclnski" bericht: Generaal Bordzilowski. chef van de Poolse generale staf. heeft op een persconfe rentie verklaard, dat de diensttijd in Polen spoedig verkort zal worden. De generaal zei. dat de diensttijd voor de infanteristen van 24 tot 18 maanden en voor de man schappen van de andere onderdelen van het leger van 27 tot 24 maanden terug gebracht zal worden. Voorts zou de dienst tijd voor de militairen van de zee- en luchtstrijdkrachten van 36 maanden tot tenminste 24 maanden verminderd wor den. De Finse premier, Fagerholm, zal 30 Januari op uitnodiging van de Sovjet russische regering naar Moskou gaan. Dit ls donderdag officieel in Helsinki mee gedeeld. Een gereohtsihof in Mexico heeft een verzoek van de hand gewezen tot vrijlating op erewoord van Mornard, die in 1943 tot twintig Jaar gevangenisstraf werd veroor deeld wegens moord op de bolsjewistische leider-in-balllngschap Leon Trotz/ky. De drie raadsheren van het hof waren een stemmig van oordeel, dat Mornard niet voor vrijlating op erewoord in aan. ïericlng komt. omdat hij nooit zijn ware naam. nationaliteit, woonplaats en werkzaam heden had opgegeven en er geen waarborg is. dat hij zich zal houden aan zijn ere woord een bepaalde plaats niet te ver laten. Trotzky werd in 1940 op last van Stalin vermoord. De conservatieve kandidate. Mervyn Pike, in het Engelse kiesdistrict Melton Mowbray heeft bij een tussentijdse verkie zing de socialistische kandidaat met een meerderheid van 2 362 stemmen verslagen. De zetel van het district was vacant ge worden door het aftreden van minister Nutting, die het niet eens was met de politiek van minister-president Eden in het Midden-Oosten. Bij de algemene ver kiezingen in 1955 had Nutting een meer- dêrheid van 10.750. Op 1 Januari a.s. wordt in Tsjecho- Slowakije een wet van kracht waarbij de levenslange gevangenisstraf wordt afge schaft. De misdaden en overtredingen zijn in de nieuwe wet wat nauwkeuriger om schreven dan in de i ns nog geldende bepalingen. Talrijke artikelen, die mis bruiken mogelijk maken, komen in de nieuwe wet niet voor. De doodstraf blijft gehandhaafd, in het bijzonder hoogver raad. spionage of terrorisme, maar de ver plichte toepassing wordt afgeschaft.- De zwaarste gevangenisstraf die de nieuwe wet kent. is vijfentwintig jaar. De negerbevolking van Montgomery in de Amerikaanse staat Alabama heeft donderdag besloten de boycot van de autobussen in de stad. die op 5 december 1955 begon, te staken, aangezien het Op perste Gerechtshof bevel gegeven heeft de rassenscheiding in de autobussen op te heffen. Duizenden negers trokken donder dagavond door de straten van de neger- wijk van Montgomery, religieuze liederen zingend om hun vreugde over het besluit van het gereohtsihof te uiten. Het carillon, dat Nederland indertijd aan de Ver. Staten schonk als dank voor het Amerikaanse aandeel in de bevrijding van Nederland, zal op 21 Januari a.s. de tweede ambtstermijn van president Eisen hower inluiden. De klokken van het caril lon zullen luiden als de president de eed aflegt Het gelul en het daarop volgende carillonspel door de Amerikaanse caril lonspeler Charles Thomas zal door de radio over de gehele wereld uitgezonden worden. cumenten die op de ontwapening be trekking hebben. De Amerikaanse afgevaardigde. Cabot Lodge, gaf te kennen, dat zijn regering nieuwe initiatieven zal nemen om tot een akkoord op het gebied der ontwa pening te komen. Lodge zei. dat zijn regering bereid is nieuwe pogingen te doen om tot een overeenkomst te geraken over een ont wapeningsprogram met controle, dat het oorlogsgevaar zou verminderen, econo mische vooruitgang zou vergemakkelij ken en een betere sfeer zou scheppen voor het oplossen van moeilijke poli tieke vraagstukken. Lodge noemde de jongste wijzigingen in het Russische standpunt t.a.v. de ontwapening alsmede de gedeeltelijke aanvaarding door de Sovjet-Unie van het beginsel van inspectie uit de lucht „een positieve factor". Hij gaf te ken nen, dat de Amerikaanse regering be reid is alle voorstellen te bestuderen, die zouden kunnen worden gedaan. dhr. Geref. Kerk 8 uur nam. MAANDAG Kerstwijdingsdlenst. (Ingez. Med. „TRESLONG" ELKE ZATERDAG Diner- en Soiree- Dansante niet div. attracties. TOT 4 UUR GEOPEND. ■Adv.) - Hillegom dancÏng by candle-light Kerstdiner-dansant reserv. K 25205347 Clubhuls ..Oosterkwarbier" (Borneostr.) Ledenverg. Tuinders- en Bloemistenveren. „D E.V.". 8 uur nam. Inst. v. Prev. Geneeskunde: K. en O.- cursus ..Van kind tot volwassene" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. R'dams Philharmonlsoh Orkest. 8 uur nam. Waaggebouw: Vleesshow 210 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Kerstfeestviering Bijz. Kerkewerk en de Open Deur. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg)Leden vergadering Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. De Lakenfhal: Opening tentoonstelling ..Tekenaars van nu". 8 uur nam. Oegstgeest, Willem de Zwijgerkerk: kerstwijdingsdienst Vereniging van Vrij zinnig Hervormden. Spr. ds. W. J. H. Hu- beek. 8 uur nam. ZATERDAG St. Antonius Clubhuis: Propaganda- feestavond Ver. tot behartiging der be langen van t.b.c.-patiënten. 8 uur nam. Schouwburg: Gezelschap Johan Kaart Potasch en Perlemoer". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Lezing (met lichtbeelden) over land en mensen van Nieuw-Gulnea. Spr. dr. S. Kooijman. 2.30 uur nam. Langestraat 67: Kerstviering Pro Juven- tute Rijnland. 74 uur nam. WOENSDAG. Oud-Hortuszlcht: Kerstviering Ver. van Gerepatrleerden. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Prentenkabinet (Kloksteeg): Fototen toonstelling Ned. Fotografen Kunstkring (t/m 31 december). Haagweg 92: Tentoonstelling Marcel B. Keezer en Lor is Meys. Dagelijks 10 uur voorm.5 uur nam.; woensdag en vrfjdag 710 uur nam. (tot 6 Januari). BIOSCOPEN Lldo „Je komt er wel uit!" a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feest dagen (ook maandag) 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „De dansmeesters" a.l. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon- en feest dagen (ook maandag) 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „The Ladykillers". 14 Jr. Werk dagen 7 en 9.15 uur. Matinée op zon- en feestdagen (ook maandag): „Emiel en *(jn detectives". Trianon ..A en C en de Rock 'n Roll" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon en feestdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Re\ „Strijd tegen de vliegende scho tels". 14 Jr. (alleen vrijdag, zaterdag en zondag). Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: ,,On the waterfront". De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 22 december 8 uur waar genomen door: Apotheek V..n Drlesum. Mare 110. tel. 20406; Zuiderapotheek Lam- menschansweg 4. tel. 23553; Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Bh geen gehoor b() üw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoou 22232. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Sf a." "j* |s fc3 St- CeS Stockholm nevel 0 2 1 0 Oslo licht bew. zw 3 -3 0 Kopenhagen motregen zw 8 3 0.1 Aberdeen onbewolkt windstil 2 0 Dublin zwaar bew. zo 5 7 0 Londen mist windstil 1 0 Amsterdam geh. bew. nno 5 2 0 Brussel nevel ono 2 5 5 Parijs nevel nno 2 6 0 Bordeaux nevel ono 2 5 1 Grenoble nevel windstil 2 0 Nice zwaar bew. tinw 7 6 0 Berlijn geh. bew. ono 2 3 0 Frankfort regen no 1 2 3 München mist zzo 1 -1 0.3 Zürich nevel windstil 1 7 Genève mist wnw 2 3 0 Locarno zwaar bew. windstil -5 0 Wenen nevel zw 1 -0 0.8 Innsbruck nevel windstil -3 0 Rome mist cmo 3 0 04 Mal lor ca regen nno 4 9 0.1

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2