Nieuwjaars advertenties Zegepraal voor Gaspar Cassadó „coryfee oeder de cellisten" Vrede in een brandende wereld VRIJDAG 14 DECEMBER 1956 Concert Kunstkring voor Allen In harmonische samenwerking met Hengeveld Confrontatie met meesterschap. Dat biedt Gaspar Cassado, de uitzonderlijk begaafde en sympathieke cel list, optredend voor de Kunstkring, wiens triomfaal succes van enkele jaren geleden met het Residentie-Orkest (Schumann-concert) nog sterk in herin nering ligt!! Wanneer men over grote cellisten spreekt, komen de namen van Gerard Hekking. Pablo Casals (wiens leerling Gaspard Cassadó was) of Tibor de Machula, ieder naar eigen wezen en eigen trant naar voren. Cassadó voegt zich bü al deze eersten als een weergaloos veelzijdig, allesvermogend instru mentalist, die iedere door hem te spelen compositie qua visie, stijl en tech nisch fabelachtig kunnen verheft tot een niveau van allerhoogste orde. Allereerst treft by hem de luchtige souplesse, waaraan iedere zwaarwich tige nadrukkelijkheid vreerad is en waar door de verrukkende pianissimi ont staan, die tot evenzovele verrassingen worden. En tóch: als het móet is er de man nelijke forsheid, die dit spel de wonder baarlijke contrastwerking verleent, waar door het immer boeiend en gespannen blijft. Daarbij een toon uit een prachtig instrument van de Parijse cellobouwer Jean Baptiste Viullaume van een on eindig fijnzinnige differentiatie, immer glanzend en sensitief gedragen door een muzikale en geestelijke rijpheid van voordracht, als door héél enkelen slechts benaderd. De charme en de beminnelijkheid van dit spel. doch ook de gedegen ernst er van maken het begarijpelijk, dat Cas sadó daarmee de wereld wel veroveren moést! Het wordt een programma met steeds nieuwe hoogtepunten! Het begint met de „Pièces de concert" van Francois Cou- pgrin Le Grand, schepper der be roemde Concerts Royaux. wiens grootste betekenis op het gebied der klavecim- belmuziek lag, maar wiens Franse aristocratische in de hoogste zin. ook in deze stukken opbloeit, nobel, gevoe lig en spiritueel door Cassadó begrepen en verklankt. Een blik terzijde naar de in dezelfde tijd levende Joh. Seb. Bach: diens solo suite no. 5deel uitmakend van de beroemde serie van zes. waarvan Ca sals de eminente specialist is waarin ook Cassadó een uitnemend en door wrocht structueel inzicht geeft. Hij overwint daarbij met stijgend gemak de fenomenale technische struikelblokken en suggereert tenslotte feilloos de be kende vierstemmigheid. Verrassend doorwerkt is hier het sty- listisch begrip, dat geen twijfel laat aan een in dit opzicht groot verantwoorde lijkheidsbesef. In Beethovens's zeven variaties over een thema uit het duet in Mozarts „Zau- berflöte (,3ei Mannern, welche Liebe fühlen"), satrengelen zich zowel Mozart als Beethovenrtijl dooreen tot een ver heven homogeniteit en Cassadó verleent ereen verrukkende gratie aan in een opeenvolging van kleur- en klanknuan ces Ook Schumanns' „Stücke im Volkston" fascinerend door sterke en felle accen ten. die de stuwende suggestiviteit ver hogen en anderzijds treffen door zan gerige, melodieuse expressiviteit, getui gen van de inspiratieve kracht, die Schumann in gode jaren eigen was. Cassadó geeft er ieder markant relief aan, dat hier vereist wordt. Een merkwaardige, voor een recital asl dit hoogst ongewone teruggang in de historie tot besluit: de Sonate in D gr. t. van de in Amsterdam overleden Pietro Locatelli, met haar virtuoos Allegro en zo mogelijk nog virtuozer Menuet niet vele variaties, waarin Cas sado met onbegrijpelijk vederlichte toon zijn ongeloofwaardigste kunnen uitspeelt, daarbij toch deze virtuositeit steeds in de dienst stellend van de muzikale inhoud, derhalve dus niet haar hanterend als doei op zichzelf. Wat voor zulk een briljante repro- duktie vereist wordt, is nauwelijks te beseffen, doch Cassodó gelukt het. be houdens een enkele lichte onzuiverheid haar subliem te verwezenlijken, zonder Expositie Louis Meijs IN „De HOFSTEE" Marcel B. Kezer, sinds jaren bekend sierkunstenaar in onze stad. heeft sinds ongeveer een jaar zyn woonstee verplaatst van molen „De Valk'» naar „De Hofstee", Haagweg 92, waar hij de boerderij met haar koeienstal, met artistiek inzicht herschapen heeft in een ruimte voor het regelmatig houden van schilderijenexposities. De huidige inrichting maakt een verrassende in druk: stijlbesef paart zich aan char me, terwijl het tentoongestelde voor treffelijk uitkomt. De eerste, wiens werk hier gerecht vaardigde aandacht vraagt ls de zeer produktieve Haagse schilder Louis Meijs, van wie een 30-tal stukken de wanden tooit. Meijs, geboren in 1902 te Sche- veningen. kreeg zijn opleiding aan de Haagse Academie voor Beeldende Kun sten en is docent aan de Vrije Acade mie, tevens vice-voorzitter van de Haag se Kunstkring. Zijn schilderijen vonden hun weg in vele landen. Hij leefde jaren in Frankrijk: zijn werk, waarin de z.g. „borsteltechniek" een dominerend ele ment vormt, staat dan ook steric onder Franse invloed, al behoudt het daarne vens een eigen karakter. Het is verras send licht van toets en kleur, zijn on derwerpen lopen sterk uiteen portret ten, stillevens en landschappen ken merkend is zijn groot vakmanschap, weldadig charmerend de invloed, welke ervan uitgaat. Ook heeft hij zich met succes toegelegd op de kunst van het schilderen achter glas (sous-verre) De opening van deze bezienswaardige expositie vindt morgenmiddag plaats door de voordrachtskimstenares Hélène Oosthoek, van wie een gracieus portret aanwezig is. Zij wist zich o.a. voor de televisie met haar „Elcerlyck"-vertol- king reeds grote bekendheid te verwer ven. Marcel B. Keezer, die ook als anti quair zijn sporen verdiende, exposeert tevens ceramiek van eigen hand en naar eigen inventie, waarmee hij zijn goede naam op dit gebied opnieuw nadrukke lijk bevestigt. De tentoonstelling blijft tot 6 januari geopend. H. Officiële publikatie OPENING BRUGGEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewêge bediende bruggen op 24 en 31 december 1956 na 18.00 uur niet meer geopend Bullen worden. toespitsing op het gemakkelijk uiterlijk effect. Het wordt zó'n ovationeel succes, dat niet minder dan drie toegiften als dank opklinken: Schuberts Rondo. Ravels Habaneira en „Spanische Stücke" van eigen hand, waarmee Cassadó een waarlijk vurig-vervoerende bekroning geeft! Ideaal als harmonisch comparant was Gerard Hengeveld, nauw in de uit bundige toejuichingen betrokken door een evenwaardigheid, die Cassadó de gelegenheid bood tot volledige ont plooiing van zijn artistieke en tech nische mogelijkheden. Beiden leverden het bewijs van een hecht verbond SpanjeNederland, waarvan in de historie niet altijd sprake is geweest Het Kunstkringbestuur onze hulde voor de introductie van deze onder coryfee de cellisten! H. Als voorbereiding voor het komende kerstfeest, werd gisteravond in de Zuiderkerk een adventsappèl gehouden m.m.v. koorzang door 150 kinderen van diverse zondagsscholen o.l.v. de heer J. Arnoldus. Sprekers waren: ds. J. v. d. Wiel, hervormd predikant en dr. H. Westerink. geref. predikant, over het onderwerp: vrede in een brandende wereld. Als eerste sprak ds. J. v.d. Wiel over de brandende wereld". Vele schilders beginnen bij het maken van een schil derij, eerst met de donkere achtergrond want des te heerlijker komt het overige naar voren. Zo moet eigenlijk ook dc huidige wereldsituatie bekeken worden, want al lijkt die nog zo somber, des te beter fonkelt het licht van Crhistus. Jezus heeft zelf eens gezegd: Meen niet dat ik op de aarde gekomen ben om de vrede te brengen, maar het zwaard. Maar waarom moet de vredevorst met een zwaard in zijn hand op deze wereld komen? Hij wordt liever gezien als de Goede Herder, met een staf en schaapje in zijn hand. Als dit gedacht wordt, vervolgde ds. Van der Wiel. heeft men alleen maar ge oordeeld naa!r de klank. Want het is tóch een evangeliewoord. Vrede wil eigenlijk zeggen: oorlog op aarde en aanwezigheid van God. Door Jezus komst op aarde zijn er brandstapels opgericht, Keizers lieten mensen martelen terwille van Hem, en hoe verder Zijn woord verbreid werd, des te meer bloed er vloeide. Er is verdeeldheid in de wereld geko men, volken zijn tegen elkaar opgestaan; ls dit alles zijn bedoeling geweest? Wie zich afvraagt, heeft de bijbel niet begrepen. God is gekomen met het zwaard van de Geest om dit te stoten H. Oosterhuis nam afscheid C. W. van Wingerden opvolger CVan onze Haagse redactie) Heden heeft de heer H. Oosterhuis tijdens een druk bezocht buitengewoon congres, vandaag in de Kurzaal te Scheveningen gehouden, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen als voorzit ter van het NVV. In zijn plaats werd. met algemene stemmen op voordracht van het Ver- bondsbestuur, de huidige tweede voor zitter van het NVV, de heer C. W. van Wingerden, tot voorzitter benoemd. Na deze benoeming droeg de heer Oosterhuis de voorzittershamer over aan de nieuwe voorzitter. Nadat de heer Oosterhuis de redenen van dit speciale congres had uiteenge zet, n.l. het afsluiten van alle georgani seerde feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het NVV, gaf hij een overzicht van het algemeen beeld van de huidige nationale en in ternationale verhoudingen. Inzake de gebeurtenissen in Honga rije zei spr. dat de strijd van de Hon garen ook de strijd voor vrijheid en recht is voor ons land. Daarom moet de door het NVV gepropageerde uurloon-actie een suoces worden, omdat men in deze actie de solidariteitsgedachte moet zien, zo zei spr. De heer van Wingerden deelde mee, dat door een speciaal gevoerde propa- ganda-actie het ledental van het NVV is gestegen van op 1 januari jl. 466.806 tot thans ruim 500.000. Deze medede ling werd door het congres met luid applaus ontvangen. Bejaarde dame gedood DOOR BOTSING MET TRAM. (Van onze Haagse redactie) De 71-jarige mevrouw A. J.Schouten- Noordhoek Hegt van de Dierenselaan te Den Haag is overleden na een verkeers ongeval, dat har vanochtend om twintig over negen overkwam. Zij stond op de hoek van de Dierenselaan en de Harde- wijkstraat nabij de rails van tramlijn 6 j te praten. Plotseling draaide zij zich VREDE" orn' deed een s'ap en b°tste pardoes tegen de voorzijde van een tram aan. Als er brand is, sloot dr. H. Westerink i Met een schedelbreuk werd zij vervoerd aan gillen de sirenen. Deze sirenen zijn naar het ziekenhuis Zuidwal. waar bij echter tegelijk het teken dat er hulp j aankomst bleek dat zij was overleden, komt opdagen, om de in noodverkerende I mensen te helpen. Radiotoespraken Statuutdaq Ook de mensheid is in nood De ge- r hele wereld is ontspoord, en de bewo- Xer ge|egenheld van de herdenking TEGEN GEREDUCEERD TARIEF De prijs voor z.g. NIEUWJAARS ADVERTENTIES in ons nummer van maandag 31 december a.s. is 115 mm. f 1.80 elke mm. meer f 0.14 Geef ze spoedig op. De opdrach ten worden in volgorde van bin nenkomst uitgevoerd. Na 27 december worden geen nieuwjaars-advertenties tegen dit gereduceerd tarief aangenomen. DE DIRECTIE WARMOND Bij haar laatstgehouden bestuurs vergadering heeft de K.A.J. afdeling Warmond het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: Voorzitter J. van Leenwen, secretaris C. Prins. Penningmeester Th. de Winter, bestuursleden J. de Winter en J. Belle- kom. Ad ven t sappel Zn i der kerk ners ervan liggen aan de kant. Als er geen hulp komt zijn ze allemaal ver loren. Er zijn ook sommigen, die bang zijn om geholpen te worden, want toen het grote ongeluk plaats had gehad in het paradijs verborgen Adam en Eva zich verschuilden zich onder boombla deren. Maar het mooie van dit alles is dat God hen op kwam zoeken. Hij kwam het paradijs binnen en zocht ze op en riep ze bij naam. God komt ook naar de gewonden van deze wereld kijken en zoekt ze op. Hij komt met de verbandkist zijner genade. Sommige beleven niet met hun hart het kersfeest, dat komt omdat zij hun won den nietw illen laten zien. Maar God is getrouw, Hij wacht op allen en zo kan de grote vrede op aarde nederdalen. Mede door de kinderzang' gaf deze bijeenkomst een beeld van grote bezin ning. De Byzantijnse Kunst Lezing van prof. Angelo Prokopiou LEZING VAN PROF. ANGELO PROKOPIOU. In het kader der Nederlands-Griekse culturele samenwerking en onder aus piciën van het Ned. Instituut voor het Nabije Oosten, de Ver. voor Antieke Be- in alles was verkeerd is. Het is zpn be- i schaving, de Ver. Nederland-Grieken- doeling geweest om ons verstand, gevoel jand en het Vooraziatisch-Egyptisch Ge en onze wil zó te maken dat we Hem nootschap ..Ex Orientelux", hield prof. ontvangen kunnen. j dr. Angelo Prokopiou. hoogleraar in de We leven in een brandende wereld, 1 maar we gaan een groot feest tegemoet. kunst geschiedenis aan de Universiteit te Athene, gisteravond in de academie I een lezing over de Byzantijnse kunst, j Spreker toonde hierbij aan. dat deze kunst een voortzetting is van de Helli- I nistisohe en Romeinse kunst en boven- dien onder invloed staat van de Perzi- In de avondvergadering van de Chr. sche kunst. Een kunst, welke zich in Historische Streekconferentie. die even- I het bijzonder ontwikkelde tot een ker- C.H. geen bijwagen van A.R. als de middagsamenkomst, stond onder leiding van de heer D. van der Kwaak, heeft de heer J. Boers, verbonden aan het C.H.U.-bureau te 's-Gravenhage. ge sproken over de uitbouw van de partij en de aanpak van het werk. Spreker, die allereerst een analyse gaf van de laatste verkiezingsuitslag, waar bij hij er voor waakte zich te begeven op het hellend vlak van het opportu nisme, zette daarna uitvoerig uiteen, dat de CHU een beginselpartij is. De heer Boers gaf vervolgens enkele organisatorische richtlijnen aan. waar langs de interne propaganda dient te worden gevoerd, waarbij hij vooral aan dacht schonk aan het betrekken van de jeugd in tal van activiteiten. In dit ver band bestreed spreker de van sommige zijden geponeerde stelling, dat de CHU haar vat op de jeugd heeft verloren. Het tegendeel is waar: de CH-beginselen blijken nog steeds voor de jeugd ver staanbaar en aanvaardbaar te zijn. Dat de CH aan stemmenwinst iets is teruggelopen, schreef spreker o.a. toe aan de ontsluiting van het platteland, de welvaart, welke achteraf nog wel eens een schijnwelvaart kon zijn en de vertechnisering van het maatschappelijk leven, waardoor de menselijke bindin gen wegvallen. Voor de toekomst achtte de heer Boers het van belang, dat de CHU zich los weet te maken ja stelling dient te nemen van de in sommige kringen heersende mening, dat zij „een bijwagen is van de A.R.". De CHU, die ook in de keuze van de haar vertegenwoordigende personen steeds gestalte dient te geven aan een bele vend christendom dient geheel zelf standig haar weg te gaan. Slechts dan is er voor de CHU een toekomst weg gelegd! Tenslotte wees de heer Boers op het in 1958 te herdenken 50-jarig bestaan van de CHU waaraan t.z.t. bijzondere aandacht zal worden besteed. De heer Van der Kwaak, die zowel 's middags als 's avonds een kort slot woord sprak, gaf daarin als zijn mening te kennen, dat deze conferentie volko men aan haar doel had beantwoord. Spreker stelde het op prijs, dat de mid dagbij eenkomst door een aantal predi kanten was bijgewoond. Zij hebben zich daardoor een inzicht kunnen vormen van hetgeen er leeft in de CHU. Voor geestverwanten en zij, die niet tot de Unie behoren, zou spreker het op prijs stellen indien de rede van prof. Van Niftrik in broohure-vorm werd uitge geven. kelijke kunst met een geheel eigen stijl. Als een merkwaardig facet van deze kunst noemde spreker de afbeeldingen, die men in de kerken aantreft en die heenwijzen naar het geloof en de ge- lovig.e. Een kunst, die ook zeer strenge tradities hoog houdt en een fijnzinnige afspiegeling is van de Byzantijnse cul tuur. zoals deze zich zal openbaren in de tijd van de stichting van Konstantino- pel (330) tot aan de ondergang van deze stad door de verovering door de Turken in 1453. Prof. Prokopiou noemde het merk waardig. dat deze Byzantijnse kunst van de laatste periode nauw verband houdt met de Italiaanse kunst van de renais sance. Spreker lichtte een en ander toe aan de hand van een interessante collectie lichtbeelden van het Griekse land- schappenschoon en Griekse gebouwen. Tenslotte werd nog een film over de mozaieken te Daphni vertoond. BESCHERMING BEVOLKING Bindingsavond Wijk V De noodwaehters van de Organisatie Bescherming Bevolking vinden bij her haling een onderdak voor hun bindings avonden in het Antoniusclubhuis aan de Mare. Thans waren daar de mannen en vrouwen van Wijk V bij elkaar, om te genieen van een bijzonder geslaagde avond, welke verzorgd werd door het muziekgezelschap „Sempre Avanti". De heer O. A. M. Bik. hoofd van deze wijk, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Het woord was daarna aan de heer Henk v. d. Broek, die de verbindende tekst verzorgde in het optreden van „Sempre Avanti", welk gezelschap on der leiding van de heer J- Kukler voor een uitstekende muziekavond zorgde. De dames Spaans, De Vries en Pauw en de heren Gerard Koolhaas, Wim Brug man en Tom Brand als solisten van het koor hebben daarbij een groot aan deel van het succes voor zich opgeëist. der bevestiging van het statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden, zullen minister-president, dr. W. Drees. de minister-president van Suriname, dr. J. H. E. Ferrier en de minister-president van de Ned. Antillen, de heer E. Jonck- heer. morgen te 13.00 uur. zowel over de beide Hilversunise zenders als over de zenders te Paramaribo en te Wil lemstad, zich richten tot de bevolking van de drie in het Koninkrijk verenig de landen. In verband hiermede zal de uitzending van de nieuwsberichten om 13.10 uur beginnen. Premie werkeloosheids verzekering verlaagd De staatssecretaris van Sociale Za ken de premie voor de werkeloosheids, verzekering met ingang van 1 januari verlaagd van 2,4% tot 1.6%. De helft van deze premie komt ten laste van het Rijk, de andere helft ten laste van het bedrijfsleven: de werkge vers en werknemers gezamenlijk. Deze verlaging houdt dus in, dat werknemers en werkgevers aandeel in de werkeloosheidsverzekering beide wor- dern verlaagd van 0,6 tot 0,4%. VARIA HET HUIS VAN DE TOEKOMST: AUTOMATISERING ALS HULP IN HET HUISHOUDEN. In Manohester is een modelhuis ge opend. waar de „automatisering" als hulp in de huishouding haar intrede heeft gedaan om het leven van de huisvrouw te verlichten. Dit huis van de toekomst is ingericht door de North Western Electricity Board om de voor spelling te illustreren, dat binnen tien jaar de automatisering haar intrede in het huis zal doen, zoals deze haar in trede reeds heeft gedaan in de fabriek en de werkplaats. In de „Electrovilla" is bijvoorbeeld een „advisfoon". die boodschappen opneemt van bezoekers, wanneer de huisvrouw aan het winkelen is. De postbode, die een aangetekend pakje bij het verlaten huis wil afgeven, geeft een boodschap aan de „adviso- foon". ..Hier de poostbodeWilt U een aangetekend pakje komen afha lenBinnen in huis kan men op een televisie-installatie zien wat de kinderen in de verschillende vertrekken of in de tuin doen. Men kan er ook op zien, wie er aan de voordeur belt. Een „visofoon" laat zien met wie men tele foneert. Andere elektrisohe apparaten zijn een elektronische oven, waarin het eten wordt gekookt door hoog frequente micro-golven, een systeem van vloer verwarming, een automatische borden wasser; een drooginstallatie voor was goed e.d. De Nederlandse Blindenbond orga niseert heden een propaganda-avond in het Dorpshuis, aanvang 7.30 uur. De „Harmoniekapel Leiderdorp" zal mede werking verlenen. OEGSTGEEST Raadsstukken VERKOOP VAN BOUWGRONDEN In de raadsvergadering van a.s. woens dag komt een voorstel aan de orde tot verkoop van bouwgronden aan de fa. Jac. v. Riet te Leiden Het betreft twee percelen grond gelegen aan de Hofdyck tot een totale grootte van plm. 1300 m2 voor de bouw van 3 vrijstaande wonin gen. Voorts een perceel bouwgrond aan A. Voordouw en W. Hoogstraten te Oegstgeest aan de Prinses Beatrixlaan. groot plm. 2186 m2 voor de bouw van 8 eensgezinswoningen. De prijs van de grond bedraagt f. 25 per m2. Tot 31 december a s. is aan de heer J. J. Macdaniël. alhier, het land achter de Wvttenbachweg, ter grootte van ruim 3 ha verpacht. Naar het zich laat aan zien. zullen in de loop van 1957 op dit land verschillende werkzaamheden moe ten worden uitgevoerd inverband met een voorgenomen straataanleg. Het is dus wenselijk dat de gemeente in de loop van 1957 de vrije beschikking over die grond heeft. Vandaar het voorstel om de pacht niet langer dan voor een half jaar te verlengen. VOLKSTUINTJES Voorts wordt door B. en W. in over weging gegeven de naast deze grond ge legen volkstuintjes, die tot 1 januari a.s. zijn verhuurd, niet meer te verhuren. De raadscommissie, die omtrent deze voorstellen moet adviseren heeft ge vraagd wegen te zoeken om te voorzien in de vraag naar volkstuintjes. B. en W. merken op dat het niet eenvoudig zal zijn aan dit verzoek te voldoen, doch zij zullen zich hierover toch nader beraden. Aan de agenda voor de raadsvergade ring is toegevoegd een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het beroepschrift tegen de weigering van B. en W. om de onbewoonbaar verklaar de woningen aan de Oegstgeesterweg als werkplaats te mogen verhuren. De eige naresse van deze onbewoonbaar ver klaarde woningen wil deze grotendeels besteemmen voor berg- en werkplaatsen. Blijkens een rapport van de dienst van gemeentewerken verkeren de panden in bouwvallige toestand, zodat B. en W. het. onverantwoord achten dat er regel matig mensen in werken of althans ver toeven. Roltrommelauto lag de gehele dag in de sloot De nieuwe roltrommelauto voor het ophalen van het huisvuil is na drie da gen dienst te hebben gedaan buiten be drijf gekomen. Gisteren was de auto op weg naar de vuilnisstortplaats in de Broekpolder. Op de smalle weg daarheen moest worden uitgeweken voor een wa gen met gevolg, dat de nieuwe auto van de berm gleed en in de sloot terecht kwam. De pogingen om de wagen op het droge te krijgen mislukten aanvankelijk. Een gehele dag is men in de weer ge weest met verschillende kraanwagens. Tegen de avond is het tenslotte gelukt het gevaarte op de weg te krijgen. Be schadigingen konden niet uitblijven en men zal vermoedelijk na deze onvrijwil lige doop de wagen niet onmiddellijk in bedrijf aantreffen. Jaarvergadering IJsclub Gisteravond vond in café Knijnenburg de j aarvergadering plaats van de IJs club. Het is traditie dat het zakelijk ge deelte spoedig wordt afgedaan en het gezellig samenzijn met muziek en de ge bruikelijke verloting hoofdzaak zijn. De voorzitter, de heer K. Veen. las wegens afwezigheid van de secretaris de notulen mi het jaarverslag. Uit het financieel overzicht gegeven door de heer J. W. v. d. Post bleek, dat het af gelopen verenigingsjaar was afgesloten met eenn klein batig saldo. De bestuursverkiezing had tot resul taat. dat de heren L. J Hensing en G. A. Lubbe jr. werden herkozen en dat in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer Baldal werd gekozen de heer W. v. d. Meij. WARMOND Winteruitvoering Warmonds Fanfare Gisteravond gaf de muziekvereniging „Warmonds Fanfare" haar eerste win teruitvoering in ,,'t Trefpunt". Toen het doek open ging. zat het korps reeds keurig opgesteld, uiteraard in de nieuwe uniformen. De voorzitter sprak een Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd welkomstwoord, in het bijzonder tot de burgemeester, nadat de mars „Steeds Vooraan", waaraan ook het tamboer korps medewerking verleende, was ge speeld. Hij was verheugd dat men in een zo mooie omgeving kon spelen en bracht hulde aan de bouwcommissie der Ned. Herv. Gemeente. Ook bracht hij nog dank aan allen, die er voor hadden gezorgd, dat het korps zich in nieuwe uniformen kon steken. Hierna werd het muziekprogramma afgewerkt Het meeste succes werd geoogst met „Aquarelles". Vervolgens trad het ensemble „De vro lijke noot" voor het voetlicht met enige opgewekte stukjes muziek. Na de pauze trad de afdeling toneel op met het vrolijke stuk „Mijn vrouw verlangt salaris". Het was een vrolijk stuk. waar mede de aanwezigen zich bijzonder heb ben vermaakt. Aan het einde van de avond dankte notaris Günther het mu ziekkorps en de toneelgroep voor deze gezellige avond. WASSENAAR „Waar wij om lachen" Gisteravond trad in het Verenigings gebouw voor het Departement Wasse naar op de roman- en toneelschrijver Maurits Dekker met een causerie met voordracht getiteld „Waar.wij om la chen". De voorzitter, mr. R. de Bruyn. leidde de spreker in en maakte van de gelegenheid gebruik om te herinneren aan de avonden van 21 en 22 december a.s. waarop het vermaarde danspaar Su- sana en José met zijn medewerkers in een geheel nieuw programma zullen op treden. Hij wees er op. dat voor deze avonden introductie toegestaan is. Maurits Dekker gaf college over de „Mop", d.w.z. dat hij het wezen van de humor met zijn verschillende facetten belichtte. Dit ging natuurlijk niet zon der het geven van voorbeelden, waarbij hij de lachers op zijn hand kreeg en zo een gezellig contact legde Het was een avond van vrolijkheid waarop ook wel iets te leren viel. BETALING PER GIRO VAN ABONNEMENTSGELD Onze kwartaal- en niaandabonnccs, die de voorkeur geven aan beta ling per giro, verzoeken \vy vrien delijk de overschrijving te verrich ten vóór de 1ste van de maand, resp. vóór de eerste dag van ieder kalenderkwartaal. Alleen dan kunnen zij er zeker van zijn, dat geen kwitantie wordt aan geboden. De abonnementsprijzen zyn: per maand f 2.35 per kwartaal f 7. Ons gironummer is 57055 BEURSOVERZICHT Zeer stille markt Amsterdam, 14 december. De 'beurs had vandaag een onbelang wekkend verloop. De ondertoon van de markt was met slecht, maar de vaste stemming, die vanmorgen overheerste, Weef vanmiddag niet gehandhaafd. Dit kwam vooral tot uiting voor Cultuur waarden, die vanmorgen op het hogere niveau van gisteren inzetten en verder steun ontmoetten. Vanmiddag echter maakten liuddaties hieraan weer een einde. Amsterdam Rubber bijv. keerde van 85 terug tot 81. HVA van 104 tot 98en Deli van 106 tot 102 Opmerke lijk was de vraag voor enige minder ac tieve rubberwaarden met name Serbad- jadi. die 38% noteerden, hetgeen in ver band werd gebracht met de vandaag ge houden vergadering omtrent spreiding van de belangen buiten Indonesië. Internationale fondsen bleven even eens ver beneden het ochtendverkeer en ln sommige gevallen zelfs beneden het vorige slotniveau. Kon. Olie deed het echter wij goed in verband met het wil lige verloop van New York. Scheepvaart goed prijshoudend zonder meer. Claims van Ommeren onveranderd op circa f 182. Staatsfondsen licht afbrokkelend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 december Londen 10.63%—10.64%, New York 3 82%—3 83%. Montreal 3.98%3 98%, Parijs 1.0807'.— 1 0817%, Brussel 7 59%—7 59% Frank furt 90.75—90.80, Zürich 86 82% 86 87% Zürich (vr. fres.) 89.3489 39. Stockholm 73 55%73.60%. Kopenhasen 54 91-54.96, Oslo 53.34%53.39%, Milaan 60.58% 60.63%. LEIDERDORP Burgemeester Warnaar sprak voor A.R. Voor de A.R. kiesvereniging Leider- cterp sprak burgemeester Warnaar van waddinxveen, die een overzicht gaf van de stand van zaken in de wereld. Daar de heren Hobo en Boot. resp. 1ste en 2de voorzitter niet aanwezig waren, werd de vergadering geleid door de heer Bulens. die een kort welkomstwoord sprak. Na de opening werd eerst de brief van het centrale comité van de A.R. besproken. Hieruit bleek, dat het jubileumfonds een saldo heeft van f. 106.000. Eenmaal per maand zal het blad ..Nederlandse Gedachten" worden bezorgd in Leiderdorp. Bunrgemeester Warnaar schetste het Het HB.Bde heer S. W. Hagedoorn. j moedige optreden van het Hongaarse was daarom zeker aller tolk toen hij navolk, waaruit de vrije wereld een les afloop het gezelschap hartelijk dank-kan trekken. De vrijheidsvlam blijkt zegde voor zijn voortreffelijk optreden.niet gedoofd te kunnen worden en dat Voor de dames had spreker een boeket I is een bemoediging voor ons. doch een bloemen. teleurstelling voor de communisten. Hierna sprak de heer HagedoornMet de vrijheidszin in de onderdrukte woorden van dank tot de heer M. Zon-1 staten zal Rusland in het vervolg reke- derop Hij dankte henv hartelijk voor ning moeten houden. Deze strijd is een al het werk. steeds voor de B B. ver- str eep geweest door de plannen van richt. In hem wilde hij ook de echt- Rusland voor de wereldrevolutie. Bur- genote eren. die. op het podium geroe- gemeestor Warnaar wekte de aanwezi- pen, een geschenk in ontvangst had te gen tenslotte op mild te geven voor de nemen. Hongaarse vluchtelingen. Beurs van Amsterdam Vrijdag 14 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl87% Ned. '51 3% 91% Ned. '53 (3%) 89% 89% Ned. '56 3% 89 ft 88% Ned. '48 3% 85 85% Ned. '54 3% 85% 85% Ned. '55 3% 85% 85% Ned. '55 II 3 86 86 Ned. '47 3% (3) 8713 87% Ned. "37 3 84% 84% Dollarlng '47 3 92% 92A Investeringscert. 3 91 90% Ned. 62-64 3 89% 89H Indië A 3 87 86% Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 49 50% Nat. Handelsbank HI HO Ned. Handelsmij. 170 171 A K U 222 221% Philip^ 240% 239A Unilever340% 341% Wilton Feyenoord 211 Biliton 2de r217%e.d 216 Kon. Olie (f.50.—) 151.— 153 1 0 Kon. Olie 150 95 152.90 Amst Rubber 80% 81 Holl. Amer lijn 188 190 Kon N Stoomboot.. 167% 169 Ned. Scheepv. Unie 168 168% H.VA. 99% 99% Java Cult59 59% Deli Mij .en (Ver.) 102% 103 Senembah63 63 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 90% Den Haag 1937 1 3.. 94 Leiden 1947 93 R'dam "37 I-III 3% 91 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '61 100% 100% Premieleningen 92% 927/g A'dam '56 12% 93% 93 A'dam '56 n 2% 99% IOOV4 Eindhoven '54 2% 84% Enschede '54 2% 87 87% Den Haag '52 12% 99» idem II 2% 99% R'dam '52 I 2% 106 31 idem II 2% 101% Utrecht '52 2% 106% 106% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 217 216 185 182% Twentsche Bank 184 186 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp. fabr. 196% 199% Kon. Ned. Grofsm. 106% 105% Rott. Droogdok Mij. 550 Tieleman en Dros 9% 9% Handelsondernemingen Borneo Sum. H. My. 80 98% 97 Diversen 253 L Ned. Mij. Walv.vrt. 69% 69% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 20% 19% Amerik. fondsen Anaconda 7611 76% Shell Oil Oomp 91 92% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 13/12 Holl. Constructie 380 Ing bur. v. Bouwnijv. 120L 120 Int. Kunststof! Ind. 49 45GB Kon. Ned Edelmet 78 72 Pref wa. idem 75G 74 Textiel Gebr v Wyk 75B Leidsche Wolspinn 275L 270L Ned. Electrolasm 325L Sikkens Lakfabr '53 418 Ver. Touwf abrieken 162 163% Weroink's Betonm. 88%GL

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7