Leidse Postduiven Club „Sleutelspelers" op de planken MAANDAG 10 DECEMBER 195S Show van prima gehalte Zaterdag en zondag was het weer ge zellig druk in „Oud-Hortuszicht", waar de Leidse Postduiven Club (L.P.C.) haar jaarlijkse tentoonstelling hield. Ingezonden waren niet minder dan 240 vogels, verdeeld over 10 klassen. Keur meester J. v. d. Ligt uit Vlaardingen had hier zeker geen gemakkelijke taak aan. De show was van prima gehalte; de talrijke bezoekers hebben dit op volle waarde weten te waarderen. Wat echter te zeggen toen men bij een doffer een ei in het hok vond! De uitslagen luiden als volgt: Beste vogel over de gehele tentoonstelling: J. Degen (oude doffer). Beste oude dof fer: J. Degen. Beste oude duivin: Chr. v. d. Pluim. Beste jonge doffer: W. Stouten, beste jonge duivin; Chr. v. d. Pluvm. Klas 1: Oude doffers 500 km en hoger: 1. J. Degen; 2. D. v. d. Nieuwen- dijk; 3. C. de Groot; 4. Chr. v. d. Pluvm. Klas 2: Oude duivinnen 500 km en hoger: 1. D. v. d. Nieuwendijk; 2. J. Warmond; 3. M. Ni.issen; 4. C. de Groot; 5. J. Degen. Klas 3: Öude dof- De Rijnldievers Clubtentoonstelling in Bellevue De Leiderdorpse vereniging De Rijn klievers. met vele leden ook in Leiden, hield zaterdag en zondagavond in „Bel levue" haar jaarlijkse clubtentoonstel ling. Niet minder dan 180 vogels ver- eohenen aan „de start". Keurmeseter C. Goetzee uit Rotter dam wist de juiste vogels te vinden. Alle inzenders zullen dan ook tevreden zijn met de behaalde resultaten. De diverse uitslagen waren: Beste vogel van de gehele tentoon stelling: M. Jongeleen tbestejonge dof fer); beste oude doffer: M. Jongeleen; idem duivin: C. M. van Dam; beste jonge doffer: M. Jongeleen; idem duivin: W. Ha braken. In de diverse klassen waren de uit slagen: klasl (oude doffers van 500-800 km.): 1. M. Jongeleen; 2. N. Hogervorst; 3. C. M. van Dam. Klas 2 (oude duivin nen van 500-800 km.): 1. M. Jongeleen; 2. M. Reyerse. Klas 3. oude doffers van 300-500 km.: 1. „Koppelstok"; 2. W. Ja- cobi; 3. H. en J. v. Alphen; 4. K. A. Boekee; 5. J. Verstegen. Klas 4, oude duivinnen 300-500 km.: 1. C. Onderwater 2. W. Habraken; 3. C. M. van Dam; 4. C. Ondrewater. Klas 5, oude doffers 100- 300 km.: 1. M. Reyerse; 2. M. Reyerse. Klas 6. oude duivinnen: 100-300 km.: 1. C. M. van Dam; 2. K. A. Boekkee. Klas 7. jonge doffers 150-300 km.: 1. M. Jongeleen; 2. K. A. Boekkee; 3. .Kop pelstok"; 4. J. Zandbergen;5 J. Was- senburg. Klas 8: Jonge duivinnen 150- 300 km.: 1. W. Habraken; 2. J. F. W Truyers sr.; 3. W. Habraken: 4 H. B. Bonneur; 5. C. M. van Dans. kla6 9, jonge doffers 70-150 km.: 1. J F. W. Truyers jr.; 2. K. A. Boekkee: 5. J. de Pan. Klas. 10. jonge duivinnen 70150 km.: 1. J. F. W. Truyers jr.; 2. M. v. d. Wilk; 3. J. de Pan. Klas 11, oude dof fers (onbevlogen): 1. C. Onderwater: 2. K. A. Boekkee. Klasse 12. oude duivin nen (onbevlogen): 1. C. v. d. Drift; 2 J. Wassenburg. Klasse 13, jonge doffers (onbevlogen): 1 J. Zandbergen: 2. C. M. van Dam. Klas. 14. Jonge duivinnen (ontoevlogen)1. J. F. W Truvers jr.; 2. C. Onderwater. Klas. 15. jonge doffers (late jongen met minstens 3 pennen) 1. .Koppe^tok"; 2. A. v. d. Helus. Klas. 16. jinge duivinnen (late Jongen met minstens 3 pennen): 1. H. en J. van Alphen; 2. K. A. Boekkee. Te Werve-Meerburg 5T Indien de overigens goed leidende scheidsrechter in de eerste helft niet zeven minuten te lang had laten spelen, ziou deze eerste drie kwartier met een dubbel blank zijn afgesloten. Nu slaag den de Rijswijkers er in kort voor de rust met een goed doelpunt de score te openen1—0. Vijf minuten in de tweede helft was Theo Zandbergen zo ongeluk kig bij een scherpe voorzet het leer in eigen doel te lopen: 2—0. Even later was het reeds 30. ditmaal dank zij goed werk van de rechtsbuiten, die de gehele Meerburg-defensie zijn hielen liet zien. om vervolgens de middenvoor met een listig trekballetje in staat te stellen opnieuw een treffer te plaatsen. Meer burg bleef ook hierna voor de eer strij den en W van Wetten slaagde er in de 35ste minuut in de stand op 3—1 te brengen. In de resterende speeltijd slaagden de gastheren er nog tweemaal in de Meerburg-doelman te doen capi tuleren. zodat met een wel wat geflat teerde 5—'1 zege voor Te Werve het einde kwam. Koningstraat onder water BEWONERS GEEN DRUPPEL Tijdens rioleringswerkzaamheden in de Koningstraat, waarbij ojn. van een heistelling gebruik werd gemaakt, is vanmorgen tegen halfelf tot grote schrik van de omwonenden een lek ge slagen in de zich onder het wegdek be vindende waterleidingbuis. De gevolgen bleven niet uit: het middengedeelte van de Koningstraat kwam geheel onder wa ter te staan, terwijl de huisvrouwen uit de omgeving het juist zonder één enkele druppel moesten stellenDit laatste euvel zou nog in de loop van de dag verholpen kunnen worden. Het overtol lige water werd in de Maxesingel ge- geloosd. RIJWIELVERLICHTING MOET OOK 'S MORGENS GOED ZIJN! Zaterdagmorgen heeft de politie con trole uitgeoefend op de verliohting in het bijzonder van rijwielen. Er werden 36 personen aangehouden, die blijkbaar ■in de mening verkeerden dat een goede verlichting 's morgens, wanneer het nog donker is, niet nodig is. Een proces-ver baal zal hen wel op andere gedachten brengen. JEUGDAVOND J.N.V.C. Woensdag wordt in gebouw Groene- steeg 16 een jeugdbijeenkomst gehouden, uitgaande van de J.N.V.C., groep Leiden (Jong Nederland Voor Christus). Spre ker is de heer P. Bardelmeyer over het onderwerp: „Israël en Egypte - Zal Is raël van de kaart worden weggeveegd?". Medewerking wordt verleend door het Studentenkwartet van het Ned. Bijbel- Instituut te Doorn. Per abuis hebben wfj bericht, dat de restauratie van de Gem. Werkplaats aan de Groenesteeg reeds was opgele verd. Slechts met de nieuwbouw was dit het geval. Deze werkzaamheden zijn eerst onlangs gegund aan de firma J. H. v. d. Blij te Oegstgeest. fers 270500 km: 1. Chr. v. d. Pluvm; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3. W. Teske; 4. B. Geenjaar. Klas 4: Oude duivinnen 270—500 km: 1. R. Pet; 2. J. Filippo; 3. M. Nijssen: 4. Chr. v. d. Pluvm. Klas 5; Oude doffers 65270 km (tevens onbe vlogen): 1. B. Geenjaar; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3. S. A. van Hees sr.; 4. C. de Groot. Klas 6: Oude duivinnen 65270 km (tevens onbevlogen): 1. Chr. v. d. Pluym; 2. M. Nijssen; 3. D. v. d. Nieuwendijk; 4. S. A. v. Hees sr. Klas 7: Jonge doffers 65270 km: 1. W. Stou ten; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3. J. Filippo; 4. J. P. Fasel; 5. J. P. Fasel. Klas 8: Jonge duivinnen 65—270 km: 1. Chr. v. d. Pluim; 2. M. Nijssen; 3. J. Degen; 4. W. Teske; 5. C. de Groot. Klas 9: Jonge doffers (onbevlogen): 1. B. Geenjaar; 2. A. Bey; 3. B. Geenjaar; 4. M. Nijssen. Klas 10": Jonge duivinnen (onbevlogen): J. Warmond; 2. J Degen; 3. S. A. v. Hees sr.; 4. J. C. Oudshoorn. Ernstige val van motorrijder Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur kwam op de 5 Mei-brug een 52-jarige motorrijder, wonende aan de Boshuizer. kade, met zijn motor te vallen. Aange zien het wegdek verontreinigd was met klei en modder van een vrachtauto, die grond vervoerde, slipte de motorrijder, met het gevolg, dat hij een zware her senschudding, "een kaakfractuur en een shock opliep. In zeer ernstige toestand werd hij door de E.H.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. De toe stand was gistermorgen nog zeer ern stig. hoewel er geen direct levensgevaar aanwezig was. De echtgenote van de motorrijder, die achterop de motor zat, liep geen letsel op. Gaspar Cassadó voor Runs tiering Op donderdag a.s. zal onder auspiciën van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" optreden de bekende cellist Gas par Cassadó met aan de vleugel Gerard Hengeveld. Het programma bevat werken van Le Grand. Bach, Beethoven, Schumann en Locatelli. P. C. A. ten Broek zeventig jaar „Voer allen zijt gij veel geweest" Groot en bijzonder hartelijk was de belangstelling, die de heer P. C. A. ten Broek, lid van de KVP-raadsfractie en sinds vele jaren secretaris van de Leidse Bond van grond- en huiseige naren, zaterdagmiddag mocht ontvan gen ter gelegenheid van zijn zeventig ste verjaardag, welke hij morgen hoopt te vieren. Tijdens een in „De Doelen" gehouden receptie hebben zeer velen. o.w. het vol tallige college van B. en W., gelukwen sen aangeboden. De heer S. Menken, die in zijn kwali teit van voorzitter van het huldigings comité als eerste spreker het woord voerdet. wees op de vooraanstaande po sitie, die de heer Ten Broek zowel op kerkelijk als maatschappelijk terrein bekleedt. Spreker, die enkele karakter eigenschappen van de thans bijna ze ventig-jarige belichtte, stelde daarbij speciaal zijn grote mate van bescheiden heid in het licht. Behalve deze receptie bood spreker de heer Ten Broek namens het comité ook een kolossale luxe kist sigaren aan. De heer J. van Iterson, die onlangs benoemd werd tot voorzitter van de Leidse Bond van grond- en huiseigena ren. schonk aandacht aan de centrale positie, welke de heer Ten Broek in deze kring sedert jaren inneemt. Naast uw bescheidenheid, aldus spre ker. legde gij steeds een grote mate van trouw en ijver aan de dag. Voor allen zijt gij veel geweest! De heer A. van Dijk, voorzitter van de KVP-raadsfractie. releveerde het aan deel. dat de heer Ten Broek steeds heeft in de gemeentelijke zaken, waarbij hij vooral de menselijke verhoudingen zo bijzonder in het oog hield. Gij bent, aldus de heer Van Dijk, een man van weinig woorden, doch meer van daden. Nadat de heer C. F. Meerpoel. voor zitter van het collectantencollege St Pe trus. gewezen had op de hoge plichts opvatting van de heer Ten Broek in dit College, bracht de heer B. J. Huurman de felicitaties over van de Prot. Chr. raadsfractie. Spreker waardeerde het in de heer Ten Broek, dat hij steeds begrip en waardering kan opbrengen voor het standpunt, dat een ander inneemt. LANDBOUW-ATOOMCONFERENTIE TE WAGENTNGEN GEOPEND In de aula van de Landbouwhoge school te WagenJngen is vanochtend het eerste congTes van de Europese Contact groep van de F .A.O. (de wereldvoedsel organisatie) op het gebied van het ge bruik van Isotopen en radioactieve stra len bij het landbouwkundig onderzoek begonnen. Winkelruit sneuvelde ten tweede male Zaterdagavond is de grote etalageruit van een pianohandel aan de Haarlem merstraat wederom gesneuveld. Zoals wij reeds zaterdag meldden, was de ruit vrijdagmiddag vernield toen een jongen een meisje door de ruit heen duwde. Za terdagmorgen was de ruit vernieuwd. Zaterdagavond wienp een onbekend ge bleven jongeman een flesje naai- enkele meisjes, die voor de winkelruit stonden. De meisjes ontweken het flesje, met het gevolg, dat dit door de ruit vloog. Voor de tweede maal in twee dagen tijd sneu velde de ruit. De schade beroeg dit maal f 600. Voorts wees de heer Huurman op het aandeel dat de heer Ten Broek heeft in de werkzaamheden van de Huisvestings commissie. Terwijl hij in deze commis sie een open oog heeft voor de omstan digheden. waarin een gezin verkeert, stelt hij daartegenover de mogelijkheden welke er op een bepaald moment zijn. Het college van B. en W. overhandig de de heer Ten Broek een in gebak en fondant opgetrokken huis waarop de voor de heer Ten Broek veelbetekenende woorden: particulier bouwbedrijf, hout rijke huizen, 70-jarige ervaring. Een en ander sloeg ongetwijfeld op het pleidooi, dat de heer Ten Broek bij de behande ling van de laatste gemeentebegroting hield voor huotrijke huizen. Onder de velen, die in cie loop van de middag hun felicitaties aanboden, merk ten wij o.m. op de commissie van open bare werken, de heer J. F. de Bree. voor zitter van de afdeling Leiden van de KAB, talrijke raadsleden, dr. K. Reit- sma. directeur van het Openbaar Slachthuis en ir. D. Y Lem. directeur van Gemeentewerken. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: O. den Hollander, 34 Jr. en A. Kalkhoven, 25 Jr. OEÜSTÜEESi BURGERLIJKE STAND Geb.: Clarimus Chr. Th., z. v. H. J. Bonda en C. C'hr. Th. Rietberg; Klazina, d. v. M. Zandbergen en A. Zwanenburg; Willem G„ z. v. W. Zandbergen en M. de Mooij; Petra N. M.. d. v. N J. Dol en M. Houwaart. Ondertrouwd: B. Bon, 26 j.. en A. H. den Haan ,23 j.; J. W. Luijnenburg, 22 j., en M. J. J. Wijsman ,21 j A. P. Kuipers, 27 J.. en A. M. van der Hulst, 24 j.; N. G. M. Masson, 27 J en A. A. J. M. Arnoldus, 22 J.; J. G. Schuts, 33 j., en M. M. E. Reekers. 29 j.; N. J. Paardekooper, 23 J.. en M. M. de Groot, 23 J.; W. G. M. Aan- hane. 26 j.. en M C. Stuifzand, 29 j. Getrouwd: J. Kagenaar en N. van Eg- mond; L. F. Gieles en E. G. van de Kooy. Overleden: M. D. van RooiJ-Basseleur. VOORSCHOTEN Advenstavond Het chr. gemengd koor „De Lofstem" organiseert donder dag 13 december a.s. 's avonds om 8 uur een adventsavond in de Hervormde Kerk. Daar zal het koor zingen, terwijl ook samenzang zal klinken onder het motto „Komt allen tezamen". Drie jubilarissen bij Boor In de kantine van de scheepsbouw- en reparatiewerf „De Hoop" v.h. gebr. Boot aan de Sumatrastraat vond zater dag de huldiging plaats van drie jubi larissen, die allen 25 jaar in het bedrijf werkzaam zijn. Het betreft hier de he ren C. Elzenaar, boekhouder, H. van Oosten en P. de Hollander, beiden chef scheepswerf. Op hartelijke wijze werden zij door de directeur, de heer P. Boot jr., toegesproken, waarbij vanzelfsprekend de goede hoedanigheid van de jubilaris sen werden geroemd. O.m. vervullen zij hun verantwoordelijke taken met grote opgewektheid en met de nodige accura tesse. Het bedrijf kan met dankbaarheid terugzien op hetgeen zijn in de afgelo pen kwart eeuw hebben verricht, aldus de heer Boot, die vervolgens tot elk der jubilarissen persoonlijk woorden van dank en waardering richtte. Hij sprak de wens uit, dat het drietal nog vele jaren in goede gezondheid bij het bedrijf werkzaam zal mogen blijven. Het deed de directeur genoegen aan de jubilaris sen het getuigschrift van de Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Handel, alsmede de daarbij behorende medaille uit te kunnen reiken, terwijl vanzelfsprekend ook de gebruikelijke enveloppe met inhoud niet ontbrak. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer G. l'Amie, die o.m. enige aan dacht schonk aan de onderlinge geest van samenwerking. Namens het gehele personeel bood hij geschenken aan. De dames werden venast met een boeket bloemen. De heer de Hollander sprak tot slot woorden van dank voor de huldi ging. Avondtekensehool bestaat tachtig jaar Zaterdagavond vond de feestelijke herdenking plaats van het 80-jarig be staan van de Ambachts-avond-teken- school „Voorschoten". De voorzitter, de heer H. A. Kort hals, richtte allereerst woorden van welkom tot de burgemeester en de beide wethouders, alsmede tot de ge meentesecretaris, tot de ambachts heer, IV. A. A. J. Baron Schimmel- penninck van de O.ve en tot mevrouw Turion. De voorzitter gaf vervolgens een overzicht van de stichting en de ontwikkeling van de school. Het initiatief was uitgegaan van de „Maatschappij tot Nut van het Alge meen". destijds onder voorzitterschap van de ambachtsheer jhr. mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde. Op 30 juni 1876 deed de heer D. P. Yperlaan het voorstel tot oprichting, waarna op 14 september 1876 het besluit viel, een Raad van Toezicht benoemd werd, waarin zitting hadden de heren D. P. Yperlaan, A. J. Turion, Jac. J. Verhoog iruim 30 jaar secretaris), K. Veenendaal en K. H. Overdiep. Van de aanvang af heeft het gemeen tebestuur van Voorschoten steeds deze school gesubsidiëerd. Tot 1919 ontving de scholo een jaarlijkse bijdrage van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. In dat jaar werd de school losgemaakt van 't Nut en als zelfstandige school voortgezet. Daarna bestonden de inkom sten uit subsidies van gemeente en Aijk en bijdragen van particulieren. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven feli citeerde het schoolbestuur met het be reiken van deze mijlpaal. Spr. wees op de grote veranderingen, die zich in de loop van deze 80 jaren hadden voltrok ken. De opriothers gaven destijds blijk van een zeer ver vooruitziende blik. De burgemeester eindigde met de wens uit te spreken, dat de Ambachtsavond- tekenschool nog tal van jaren mag groeien en bloeien. Als derde spreker nam de heer W. Scheer, oud-directeur der school, het woord. Deze oud-directeur haalde op een uitermate humoristische manier oude herinneringen op. Wethouder Joh. de Graaff overhan digde aan de voorzitter een enveloppe met inhoud, om voor de school te be steden. Nadat nog het woord was gevoerd door de heer L. J. Los (37 jaar bestuurs lid) dankte de voorzitter voor de geluk wensen en overhandigde hij aan de he ren Los en Meijer een blijvende herin nering aan deze jubileumdag. Na dit officiële gedeelte werd een vlot gespeeld blijspel .Het witte schaap van de familie" voor het voetlicht gebracht door de Haagse amateurtoneelvereni ging ..De Metalen", onder leiding van de heer J. H. van Eist en onder regie van de heer L F. Ledeboer van Wester hoven. In de pauze werd druk gebruik ge maakt. van de mogelijkheid om de ten toonstelling van tekenwerk en prakta- Het college van B. en W. biedt de heer P. C. A. ten Broek een „huis" aan. (Foto L.D./V. Vliet) KONINKL. NEDERLANDSE EDELMETAALBEDRIJVEN Ten aanzien van de gang van zaken bij de N.V. Koninklijke Nederlandse Edelmetaalbedrijven van Kempen, Be geer en Vos in het verslagjaar 19551956 wordt medegedeeld, dat in het algemeen de omzetten bij de sub-maatschappijen, zowel in waarde als naar hoeveelheid, ondanks de toenemende concurrentie o.m. uit het buitenland, regelmatige stijging te zien geven. De N.V. Zilverfabriek „Voorschoten" (de Zilfa) kon een verdere uitbreiding van haar afzet bewerkstelligen. De N.V. Dutch Chain Works kon haar omzetten weer enigszins verhogen, ter wijl betere exportprijzen konden worden bedongen dan in het vorige boekjaar. De N.V. „Koninklijke Begeer" behaalde een bevredigende omzet. De afdeling voor de detailhandel, de juweliersmagazijnen Begeer, van Kem pen en Vos mooht bij een gestegen pm- zetcyfer een evenredig hogere winst maken. Met betrekking tot de N.V. Juweliers magazijnen, Begeer, van Kempen en Vos in Indonesië kan de directie nog geen hoopvol geluid doen horen. Een saldo ad f. 191.118 resteert, waar uit onveranderd van 6ró dividend op preferente prioriteits- en gewone aan delen wordt voorgesteld. (Ingez. Med.-Adv.) Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd sche werkstukken van leerlingen en oud-leerlingen te bezichtigen. Deze ten toonstelling was ook 's middags reeds te bezichtigen. Tevens was er nog gelegen heid het 'bestuur geluk te wsenen. WARMOND Bij de Ned. Herv. Kerk is herkozen tot kerkvoogd de heer W. J. Oudshoom en gekozen tot notabel de heer H. Dekker. TAFELTENNIS „Steeds Vooruit" De uitslagen van de afgelopen week luiden: Heren: DOS 7Steeds Vooruit 1 64; Steeds Vooruit 2DRS 1 44; Steeds Vooruit 4Avanti 1 55; Sparkler 2—Steeds Vooruit 3 100. KERSTWIJDING z Op zaterdag 22 december wordt in 't Trefpunt een kerstwijding gehouden. Deze werstwijding is in de eerste plaats bedoeld voor de leden van alle jeugd verenigingen. Voorts worden verwacht de leden van de Herv. Vrouwengroep en de Herv. Mannenvereniging. Ook zijn welkom allen, die voor dit samenzijn belangstelling hebben. Op deze avond zal worden opgevoerd het kerstspel „Adam waar zijt gij?'' Opvoering van Vandaag is morgen De afgelopen wereldoorlog Is voor vele toneelschrijvers aanleiding ge weest tot het doen ontstaan van diver setragedies. Ligt het sentiment er in de meeste gevallen wei erg dik boven op. de waarde van dergelijke oorlogs stukken moet men in ieder niet ai te zeer onderschatten. Succesvol zijn over het algemeen de opvoeringen geweest van het toneelspel in drie bedrijven door Herbert F. Rates „Vandaag is mor gen". Zaterdagavond zijn het „De Sleutelspelers", toneelvereniging van deStedelijke Lichtfabrieken, geweest, die er in de goed gevulde Schouwburg mee op de planken kwamen. Reke ning houdend met het feit, dat ama- teurtoneeivereniglngen zch op bijzon der glad ijs begeven, wanneer zij de keus op een drama laten vallen, kan men over de resultaten van deze avond niet al te ontevreden zijn. Zowel regisseur C. Hakkert als de spelers hebben zich veel moeite getroost voor het welslagen van deze eerste to neelopvoering in het winterseizoen. Ba tes heeft in het stuk duidelijk willen aantonen, dat de glorie van het hel dendom slechts betrekkelijk kan zijn. De hoofdpersoon Jack Sanderson (A. Crama), die zowel door zijn zusje Diana (mej. E. M. A. Verver) als door zijn verloofde Catherine (mevr. S. Crama— Leppers bewonderd wordt om zijn pres taties als oorlogsvlieger en om al zijn onderscheidingen, weet zelf maar al te goed. dat hij geen held is. maar een angstige jongeman, die voortdurend dingen moet doen, die hij verafschuwt. Hierover kan hij slechts praten met zijn vriendin Julia (mej. J. L. Piersma), die niet op uiterlijk vertoon gesteld is. maar slechts de mens zoekt. Een en ander leidt tot een botsing met Cathe rine, welke echter niet lang duurt, daar reeds de volgende morgen het sneuvelen van Jack bekend wordt Hoewel er heel wat toneelervaring voor nodig is om op de juiste wijze rol len va nonder groot leed gebukt gaande en tot inkeer komende mensen te ver tolken hebben „De Sleutelspelers" er in ieder geval ernstig naar gestreefd het FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: Van LeydenRomunde, zn., Krommenie. Gtrouwd: C. Müller en I. Kammann, Djakarta: Th. Beels en S. J. de Beurs, Overveen; A. Muller en J. Ma Leupen, Bilthoven. Overleden: M. C. AvenariusHendriks vr. 85 jr.. Ruurloo; J. VonkKoene. vr. 75 jr., Haarlem: J. M. E. DtoontVan Dijk, vr. 63 jr., Den Haag. laatste bedrijf zo aannemelijk mogelijk te doen zijn. Verdienstelijk spel werd o.m. geleverd door de heer A. van Eg- mond als gepensioneerd officier, de heer J. C. van Steen als Pools vliegerofficier en door mevr. M. E. StaatsJanzen als de moeder van Jack. De rol van de huisbediende James werd gespeeld door de heer G. J. M. Goslinga. De aan wezigen. o.w. zich wethouder D. v. d. Kwaak bevond, toonden zich na afloop dankbaar voor het gebodene. Er waren bloemen voor de dames. BEURSOVERZICHT Vast, behalve scheepvaart Amsterdam, 10 december 1956 Scheepvaart vormde een uitzondering op de vaste stemming die het markt- beeld vandaag beheerste. Terwijl over de gehele linie de koersen op hoger niveau kwamen waren vrijwel alle scheepvaart aandelen in mineur. Dit vond zijn oor zaak in geruchten ter beurze dat van Ommeren voornemens is met een emis sie te komen in de verhouding van 1 op 4. In de huidige omstandigheden was dit voor de beurs een baisse factor. Van Ommeren zelf werd 10 punten lager ge taxeerd en voor de meeste fondsen van de Scheepvaartlijst betekende het ge rucht koersverlies van enige punten. Daartegenover stond de vaste stem ming voor internationale waarden onder leiding van Koninklijke, die ex interim dividend van f. 1.50 ofwel 7werden verhandeld, maar desondanks boven het vorige peil uitkwamen op circa f. 156 overeenkomend met 780Tp. De handel bleef kalm maar de ondertoon van de markt was goed. Aku was aan de vaste kant. Unilever gevraagd en Philips, die ex 6"^ interimdividend verhandeld werd, wist daarvan een deel in te halen. Van Indonesische fondsen was Am sterdam Rubber vast op de gunstige me dedelingen in de jaarvergadering. Ver. Deli bleef goed op prijs. Van bankaan delen werden certificaten HBU hoger gewaardeerd in verband met het zeer gunstige jaarverslag. Staatfondsen eer der iets luier. De markt sloot rustig, met behoud van de gunstige ondertoon. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10 december Londen 10,62%—10,63 Vb; New York 3.82%— 3.83Montreal 3.981%—3,98%; Parijs 1.0810—1.0820; Brussel 7,59%—7.6ó%; Frankfurt 90.7890.93; Zurich 86.83 86.88: Zurich 'vr. fres) 89j34—89.39; Stockholm 73.58'273.63%: Kopenhagen 54,87'254 92%Osk> 53,»1%—63.36*4; Milaan 60.59V2—*60,64V». Beurs van Amsterdam Maandag 10 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl 87-s Ned '51 3% 92% 92% Ned '53 (3%) 90A 90 Ned '56 3% 90Ar 90 Ned '48 3% 86 tf 86% Ned '54 3% 87% 87% Ned. '55 3% 87% 87% Ned '55 n 3 88% 88% Ned. '47 3% (3) 89A 8812 Ned. -37 3 85% 84% Dollarlng '47 3 93A 93 Investeringscert. 3 91% 91% Ned 62-64 3 90)2 90% Indië A3 87% 87% Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 48 48% Nat. Handelsbank 109% 109 Ned Handelsmij. 168% 170% AKU 326% 228% Philips 255% 253% Unilever352 355 Wilton Feyenoord 218 217 Biliton 2de r219 221 Kon Olie (f 50.—) 155.70 155.90 Kon Olie 155.60 155.80 Amst Rubber 74% 78% Holl Amer lijn 191% 188 Kon N Stoomboot172% 160 Ned Scheepv Unie 161% 167% HVA 93% 95 Java Cult 56% 57 Deli Mij en (Ver.) 100 102 Senembah 64% 64% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 91 91% Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 93% R'dam -37 I-m 3% 91 Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 101 101 Premieleningen 94% 93% A'dam '56 I 2% 91% 931 A'dam '56 II 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 85% 85 Enschede '54 2% 86% 88 B Den Haag '52 I 2% 98% 99% 99 R'dam '52 I 2% 105 B 106 idem n 2% 100% Utrecht '52 2% 107 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 217% 219% Rott. Bank 187% 191% Twentsche Bank 186 189 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 202 196% Kon. Ned. Grofsm. 106 109% Rott. Droogdok Mij 541 550 Tleleman en Dros 9% 9% Handelsondernemingen Borneo Sum. H Mij 80 83% 96 98% Diversen 253 B 258 Ned Mij Walv.vrt. 68% 69% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 20% 20 Amerik. fondsen Anaconda 77% 79it« Shell Oil Comp 89% 90% Nog enkele fondsen ait Lelden en omgevtng Aandelen VK 7/12 Holl Constructie 380 Ing dut v Bouwnijv 499 Int Kunststof! Ind 49% 43 Kon. Ned Edelmet 72B 75gb Pref w a Idem 67 75g Textiel Gebr v Wijk 77% Leidsche WoLpinn 279 280GB Ned Electroiasm 330l 325l Sikkens Lakfabr 53 420gb Ver Touwfabrleken 162GB 165 Wernlnk"» Betonm. 88GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9