hl* Mary Kok vestigt Europees record 200 meter vlinderslag Damesploeg zwom in Zwolle wereldrecord op estafette Sportief tegenover van Gymnasiasten gebaar Algemene De vergetenMode Publiek droeg HVL naar zege op Delfts CSVD MAANDAG 10 DECEMBER 1956 In 25 nieterbad van La Louvière In het moderne en zeer artistiek uitgevoerde 25 meterbad van La Louviere, een stadje van ruim 20.000 inwoners aan de Belgisch-Franse grens, daverde het zondagavond van het enthousiasme. Het luide applaus en hoera-geroep van een kleine duizend toeschouwers, golden het 16-jarige Robben-zwemstertje Mary Kok, die na een prachtig gezwommen wedstrijd een Europees record op de 200 meter vlinderslag vestigde met 2 min. 47,7 sec. en het Nederlandse record van Corrie Schimmel met 1,8 sec. verbeterde. De limiet-tijd voor het Europese record was door de LEN vastge steld op 2 min. 48 sec. Een week geleden had Mary Kok, die lange tijd last van angina had gehad en daardoor nauwelijks tot topprestaties kon komen, in Hilversum op fraaie wijze het wereldrecord op de vier maal honderd meter wisselslag individueel op haar naam gebracht en daarmee triomfantelijk haar terugkeer gevierd. het wereldrecord, dat- op 9 juli 1956 door de Amerikaanse Shelley Mann is geves tigd. Mary startte tegen haar clubgenootje Truusje van Oosterom. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat Truusje het niet tegen haar tegenstandster zou kun nen bolwerken. Reeds na 25 meter bleek de „klasse" van Mary al. En op de vol gende banen vergrootte zij haar voor sprong steeds meer. Na 100 meter lag zij al bijna baan voor op Truusje van Oosterom. De chronometers wezen toen 1 min. 18,5 sec. voor Mary aan. De Bel gische, Franse en Engelse deelnemers riepen in koor: „Mary, Mary, Mary",ter wijl de uit 31 leden bestaande Robben- ploeg (20 dames en 11 heren) niet ach terbleef met aanmoedigen. Mary Kok zwom een zeer mooie race in prachtige stijl. En toen zij na. 200 meter aantikte bogen de officials zic-h met grote be langstelling over de chronometers. De drie tijdopnemers noteerden: mevr. M. Stender (Nederland) 2 min. 47,6 en de heren M. Danheux (België) 2 min. 47,7 en M. Lefebre (Frankrijk2.48.1. Een Europese record en een verbetering van het Nederlands record. Mary Kok ver telde na afloop dat ze wel wat vermoeid was, maar dat ze zich dolgelukkig voel de. 3,3 sec. ligt ze met haar tijd bover. Wereldrecord Zaterdagavond heeft een Ned. dames- zwemploeg te Zwolle 'n poging gedaan om het wereldrecord 4 x 100 meter wisselslag esafette, dat sedert kort of ficieus op naam staat van de Robben- ploeg met een tijd van 4 min. 54,3 sec., te verbeteren. De Nederlandse ploeg bestond uit Joke de Korte (rugslag), Ada den Haan (schoolslag), Tineke Lagerberg (vlinderslag) en Cockic Gastelaars (vrije slag). De totaaltyd van de 4 x 100 meter wisselslag estafette bleek 4 min. 53,1 sec. te bedragen, waarmede dus het nog niet erkende wereldrecord van de Rob ben met 1,2 sec. werd verbeterd. De tijd van 4 min. 53,1 sec. zal evenwel waarschijnlijk niet door de internatio nale zwem federatie als wereldrecord worden erkend, evenmin als de tijd van de Robben van twee weken geleden, om dat het congres van de FINA te Mel bourne heeft besloten om uitsluitend wereldrecords, in 50 meter of 55 yards baden gemaakt, te homologeren. Indien het wereldrecord van de Ne derlandse ploeg niet wordt erkend, dan zal evenwel de tijd van de Robben van 4 min. 54,3 sec. als Nederlands record wel kunnen worden erkend. Dat kan niet geschieden met de tijd zaterdag avond in Zwolle gemaakt, omdat geen verenigingsploeg aan de start is ver sohenen. De heer J. J. W. A. van de Kie- boom te Nijmegen is benoemd tot voor zitter van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging. Deze functie was vacant sinds het overlijden van de heer G. Joh. Bruinsma. Courses Hilversiuu De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Hagelprijs. 1. Sador B (A. Siderius) (1.32.8); 2. Star Volo; 3. Tapuit S. Tot f 17.60, pl. f3.60, 1.80. 2.30; gek. f 12.70; COV. f3.70. Vorstprijs. 1. Simone (A. R. Nottelman) (1.27.5); 2. Troubadour; 3. Toekan S. Tot. w f2.20; pl. f 1.30. 2.10, 2.30; gek. f4.70: cov. f 8.50. Thlalf-prljs, le afd. 1. Tector (A. R. Nottelman) (1.29.4); 2. Ready Hollandia G; 3. Roelina. Tot. w. fl.90; pl. f 1.30. '1.50, 1.40: gek. f3.20; cov. f4 60. Mistprijs. 1, Tarantella (W. Leeuwen kamp) (1.27.3); 2. Rio Rita; 3. Qulta Norma. Tot. w. f 1.60; pl. f 1.30. 1.80, 1.70; gek. f6.30; cov. f6.70. IJzel-prijs, le afd. 1. Roland Spencer (W. J. A. van Schijndel) (1.27.6); 2. Our Borani; 3. Rebecca. Tot. w. f6.90; pl. f 1.50, 1.30. 1.50; gek. f 10.20; cov. f4.40. Kampioenschap der leerling-pikeurs- prijs. 1. Prinses Zora (J. Wagenaar jr.) (1.25.3); 2. Q Bascom; 3. Queri. Tot w. f3.—; pl. f 1.40, 4.10, 4.70; gek. f'lS.— cov. f21.40. Sneeuwprijs. 1. Oranje Nassau (Oh. Bergisch) (1.26.6); 2. Omar Spencer; 3. Quick P. Tot. w. f 212.50; pl. f6.10 4.30, 2.20; gek. f7.50; cov. f 15.50. Schaatsprijs. 1. Quick Fire (P. A. S troo per) (1.28.3); 2. Olympla B; 3. Quicksil ver S. Tot. w. f 4.70; pl. f 1.60, 1.50, 1.40; gek, f 18.90; cov. f4.90. Thialf-prijs, 2e afd. 1. Ulrica B (W. H. Geersen) (1.29.9); 2. Ray Robinson; 3. Reni Spencer. Tot. w. f 1.90; pl. fl.50, 2.50, 5.gek. f 6.90; cov. f 4.50. IJzel-prijs 2e afd. 1. Sita (W. Leeuwen kamp) (1.26.3); 2. Sunny Williams; 3. Paul Spencer. Tot. w. f2.70; pl. fl.40, 1.50, 2.50; gek. f4.60; cov. f3.70. Totalisator-omzet f 143.790. Jeugdkampioenschap van Leidse Schaakbond Op donderdag 27, vrijdag 28 en zater dag 29 december worden in het Federa tiehuis Gerecht 10 te Leiden de wed strijden gespeeld om het jeugdkam pioenschap van de Leidse Schaakbond. Deelgenomen kan worden door leden en niet-leden van de LSB, mits zij op 31 augustus nog geen 20 jaar oud zijn en zij in het rayon woonachtig zijn. De win naar van het toernooi heeft het recht (en de plicht) deel te nemen aan het in de Paasweek door de KNSB te organi seren toernooi om het jeugdkampioen schap van Nederland. Op dezelfde dagen als waarop het jeugdkampioenschap wcrdt gespeeld, wordt bovendien een tweede jeugdtoer- nooi gehouden, dat openstaat voor min der sterke spelers. Ingeschreven moet worden voor 22 de cember bij de heer G. Kuperus, Zoeter- woudse Singel 73. DAMMEN Haagse damkamp Het damtoemooi te Den Haag tussen vier spelers die deel hebben genomen aan het wereldkampioenschap en vier Haagse dammers, is door de gasten ge wonnen met 2012. De resultaten van de derde en vierde ronden waren: Derde ronde: C. GournierH. F. J. Kinnegen (Den Haag) 20; M. D6s- lauriersA. J. Ivens (Den Haag) 20; W. HuismanG. R. E. Fisser (Den Haag) 2—0; W. de Jong—F. Gordijn (Den Haag) 11. Vierde ronde: C. GournierG. R. E. Fisser 02; W. de JongA. J. Ivens 20; W. HuismanF. Gordijn 11; M. DeslauriersH. F. J. Kinnegen 11. HENGELSPORT De Bliek hield een wedstrijd te Hoogmade. De vangst was matig. Na 2x1 uur vissen werd er 2385 gram vis aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. C. Zandvliet (wis- selbeker le prijs); 2. Chr. Schouten: 3. W. Schouten: 4. D Brink: 5. Chr. Schouten jr. (wisselpfijs gr. voorn); 6. A. Crama: 7. L. v. Puffelen; 8. H. Schouten; 9. C. v. d Wijngaard; 10 A. Beij. Visclub KNG hield een wedstrijd te Sassenheim. De vangst was matig. Uit slag: 1. W. Gijsman 990 gr., tevens winnaar van 2 wisselbekers; 2. D. Hoog straten 822 gr.: 3 J. Wassink 775 gr. (wisselbeker aantal); 4. P. Neuteboom 655 gr.: 5. P. Kooien 470 gr.; 6. D. Flippo 395 gr.; 7. P. v Egmond 370 gr.; 8. C. v. Es 240 gr.; 9. J. Raman 215 gr.; 10. I. v. d. Reijden 168 gr. Rondom de korf De wedstrijd GymnasiastenDe Al gemene werd op verzoek van het bestuur van Gymnasiasten en met goedvinden van De. Algemene en het K.N.K.B.-bestuur te elfder ure van het programma afgevoerd, daar de Hagenaars te veel reserves zouden tellen. Een sportief gebaar van het bestuur van „De Algemene", dat echter niet door alle leden van deze club voldoende begrepen is. Zuiderkwartier moest in Achilles zijn meerdere erkennen. In de eerste helft van deze wedstrijd gaven beide twaalf tallen elkaar niets toe. Krachtsverschil was er in deze periode hoegenaamd niet. Met een ver schot bezorgde Vinkesteijn de geelblauwen in 18 minuten de lei ding (10). De vreugde was van korte duur. Vier minuten later scoorde O'Kelly op gelijke wijze 1—1. Met een handige schijnbeweging kon v. d. Kaaij opnieuw voor een Leidse voorsprong zorgen (21), doch ook hierop had Achilles een antwoord. Peters bracht kort voor de rust de partijen andermaal op gelijke voet. Rust 22. Na de hervatting werd Achilles gaan deweg sterker. Door P. Hoogwater namen de gasten de leiding (23). Mej. in 't Hol bracht 10 minuten later de stand op 24 en door Boers liepen de Hagenaars zelfs tot 25 uit. Vinkesteijn verkleinde de Leidse achterstand tot 35. doch alle pogingen om deze nog verder in te lopen faalden. Ook In de returnwedstrijd tegen Hou Stand kwam Fluks niet verder dan een gelijkspel. Ditmaal werd het 22. Het geestdriftige spel van deze ploeg schijnt Fluks niet erg te liggen. Tegen veel sterkere ploegen hebben wij onze stadgenoten althans bedui dend beter zien spelen dan tegen deze Haagse club. Reeds na 3 minuten opende v. d. Vet met een ver schot de score voor de Competitie CKB Van de acht vastgestelde wedstrijden vielen er zaterdag 3 ten prooi aan afge keurde velden. De oogst was dan ook weer klein. In de hoofdklasse west werd alleen VESDIO gespeeld en de 132 zege van de thuisclub was normaal. Hoewel de Hagenaars thans aan de kop staan zijn ze vrijwel kansloos voor de titel. In IA was de 74 zege van Tonego of liever VES" 2 een verrassing. De Haagse reserves verloren daarmee de leiding. Thans gaat Tonego aan de kop met even zo goede kansen als VES 2. VEO ver sloeg Fiks met 61. De Oegstgeesters doen het slecht en VEO maakte een sprong omhoog op de ranglijst. Tonego 712 Warmond 66 VES 2 6—10 DES 2 7—6 Ijsvogels 67 Fiks 6—3 VEO 66 Pernix 60 Pernix gaf in 1B Excelsior geen schijn van kans de oranjekragen waren prima op schot en bij rust was de stand reeds 93. Met 207 kwam het einde van deze strijd waarin Ton Tieleman 6x scoorde. ODI bleef in de running door een 95 zege op Snel na veel onver- kwikkelijkheden Pernix 2 7—14 Snel 7—6 ODI 58 Vr'scha ar 2 32 Or. Nassau 56 Excelsior 2 52 Oranje Wit 6— 6 Blauw Wit 6—0 UITSLAGEN Hoofdkl. West: VES—DIO 13—2 le kl. A: Tonego—VES 2 7—4; VEO— Fiks 6—1. le kl. B: Pernix 2—Excelsior 2 20—7; ODI—Snel 9—5. MICRO-KORFBAL Op het Micro-korfbaltoernooi, dat Per nix onder auspiciën van district Zuid-H Noord, hield, ging het er fel van langs. Dé hal van de Leidse groente- en fruitvei ling daverde vaak van de aanmoedigin gen en hoewel aan dit als training be doelde toernooi geen prijzen verbonden waren, werd er gespeeld alsof er van alles mee te verdienen was. Naast dit enthousiasme van de jeugdige deelne- mers(sters), dat steeds sportief bleef, werd er heel vaak aardig gekorfbald. Vooral de ontmoeting tussen de A-junio ren van VEO en Óns Eiland was uit 1 stekend. De jongste jeugd was schot vaardig en de junioren schoten in 3 uur I tijd 39 doelpunten by elkaar. De 18 1 doelpunten van de 3e en 4e klassers in ruim 2 uur staken hierbij ongunstig af. Om toch even de sterksten te noemen; bij de junioren B was Ons Eiland dui delijk het sterkste en ook in de A groep werd Ons Eiland nummer 1, doch hier had VEO evenveel punten verzameld. In de 3e kl. B. trok TOP (Sassenheim) aan het langste eind en het Alphense Tempo behaalde in de 4e klasse de mees te punten. Zaterdag a.s. volgt het toernooi voor I le en 2e klassers. I gasten (01). Na een goed genomen vrije worp zorgde Betcke voor de ge lijkmaker 11). waarna Zandvliet na een fraaie combinatie voor een 21 voorsprong zorgde. Voor de rust bleven verdere doelpunten uit. Ook in de twee de helft was het schot aan Leidse zijde zoek. Na een mooie doorbraak bracht Van Koert na 19 minuten de stand op 22. In de resterende tijd waren de gasten zelfs wat meer in het offensief, doch hun aanval schoot van te verre afstand. Ook bij Fluks lukte het voor de korf niet meer. zodat met een gelijk spel (22) het einde kwam. KNS had met. Eureka meer moeite dan verwacht werd. Vooral in de eerste helft gaven de Rotterdammers zeer goed partij en namen zij zelfs tot twee maal toe de leiding. In beide gevallen wist KNS de achterstand weg te wer ken; de eerste maal door mej. Onvlee, de tweede maal door mevr. v. Dinter Rust 22. Na de hervatting kwamen de oranje- witten langzamerhand in de meerder heid, al bleven de gasten goed party geven. Ultzen zorgde voor een 32 voorsprong en Riezenkamp stelde de Leidse overwinning tenslotte veilig (4—2). Crescendo doet het veel beter dan bij haar eerste optreden in KNKB-verband. Een 32 overwinning op ALO in de residentie is een goede prestatie, al heb ben ze dit keer zéker met pech te kam pen gehad. In de eerste helft was de thuisclub veel sterker, doch slaagde er niet in de Leidse verdedigers te passe ren. Tegen de verhouding in ging de rust met 'n 10 Leidse voorsprong door mej. Verkuijlen in. Ook in de tweede helft was ALO aanvankelijk sterker en scoorde na een kwartier de verdiende gelijkmaker (1—1). Door P. Kool kwam Crescendo opnieuw voor te staan (1—2), doch ook nu diende ALO van repliek en scoorde weer gelijk (2—2). Met deze uitslag hadden beide ploegen zich reeds verenigd, toen Hogeboom in de laatste ogenblikken met een doorloopbal nog voor een Leidse zege zorgde (23). KORFBALUITSLAGEN K.N.K.B.: Zuid-Holland I: Ons EibernestDie Haghe 1—5; Spangen—Dee tos 5—3; HKV't Zuiden 74. Zuid-Holland II A: ActiefZwervers 9—3: Zuiderkwartier—Achilles 3—5; HSVVelox 50; ReadyRozenburg Zuid-Holland II B: DKC—BI. Wit '51 49; OSCRSperwers 24; Schiedam —Quick 48; Fluks—Hou Stand 2L. Zuid-Holland III B: ALOCrescendo 23; KNSEureka 42; Phoenix Pams 114; TrekvogelsRaven 70; Wion—USV 10—1. Reserve I: Fluks 2—Spangen 2 3—1; HKV 2't Zuiden 3 32; Zwervers 2— 't Zuiden 2 19. Reserve II B: Ready 2—Deetos 3 7—4; Vic. Oriëntis 2—HSV 2 12—3; 't Zuiden 4Gymnasiasten 2 51. Reserve III B: Phoenix 2Ons Eiber nest 4 33; HKV 4Vic. Oriëntis 3 8—3; KNS 2—De Algemene 3 5—1; HSV 3—Hou Stand 2 3—3. LEIDSE KORFBALBOND le klasse: NoorderkwartierDe Da naïden 0—7; Vic. Oriëntis 4—KNS 3 5—3. 2e klasse: Crescendo 2—De Danaiden 2 53; MorschkwartierKNS 4 43 Vic. Oriëntis 5De Algemene 4 63. 3e klasse: Noorderkwartier 2Fluks 4 1—0; De Algemene 5—Crescendo 3 1—11; Vic. Oriëntis 6—KNS 5 (Vic. Oriëntis niet opgekomen). Adspiranten: le klasse: Fluks aMorskwartier a 41; Vic. Oriëntis aCrescendo a 7—1. 2e klasse; De Algemene bMorskwar tier b 00; KNS bMinerva a 18 3e klasse: Fluks dKNS c 10. Oefenklasse: Zuiderkwartier bCres cendo c 11. COMPETITIESTANDEN Onrust onder schoolhoofden Het hoofdbestuur van de Vereniging van Hoofden van Scholen en het voor lopig hoofdbestuur van de Vereniging van hoofden bij het Prot. Ohr. Onder wijs hebben gezamenlijk vergaderd in hotel Terminus in Den Haag. Besloten werd uit naam van beide verenigingen een schrijven te zenden aan de leden van de onderwijs-comimis- sie der Tweede Kamer, waarin met klem de aandacht wordt gevestigd op de noodzakelijkheid om de hoofden- marge, die in de loop der jaren is ge daald van 46,9% tot 11,8% voor kleine-, en 16,6% voor grote scholen, en in 1946 niet deelde in de verhoging der onder- wyzerssalarissen, op peil te brengen. In deze brief wordt de onrust, die onder de hoofden heerst uiteengezet. Voorts wordt geklaagd over het ver loop naar het Ulo en het onvoldoende aantal sollicitanten. Het peil, menen de hoofden, daalt, zodat de eisen reeds lager gesteld worden. De hoofden tonen zioh verontrust over het standpunt van de minister van O., K. en W„ uitgesproken in de Memo rie van Antwoord, waarin wordt gezegd, dat eerst het salaris van de onderwijzer- hoofdaktebezitten bepaald dient te wor den. Gezien het arage verloop der on derhandelingen. waarmee reeds enige jaren gemoeid zijn. achten de hoofden het noodzakelijk, dat aan het herstel van het onrecht van de hoofdenmarge voorrang wordt gegeven. Door te be palen, dat de marge een zeker percen tage van het salaris van de onderwijzer- hoofdaktebezitter zal bedragen, is dit zeer wel mogelijk, meende de vergade ring. Politie contra „Roek and rollers" De Amsterdamse politie heeft zater dagnacht op het Leidseplein te Amster dam de handen vol gehad aan ongeveer 500 meisjes en jongens. „Rock and roll"- types, aldus de politie, die schreeuwend en joelend op het plein bijeen waren. Op herhaalde verzoeken om weg te gaan werd door de jongelieden niet ingegaan, zodat vier politieagenten genoodzaakt werden toen de jongelui begonnen op te dringen met de gummiwapenstok de rust te herstellen, hetgeen vrii spoe dig gelukte. (Ingez. Med.-Adv.) krijgt ook in Den Haag baar eigen huis! Onlangs heeft Wit te veen in Rotterdam een speciale salon geopend voor positie-kleding. Deze „vergeten" Mode kreeg daarmee voor het eerst in Nederland haar eigen huis, onder de toepasselijke naam „Entre Nous". Deze salon mag zich verbeugen in een waarlijk overweldigende belangstelling van a.s. Moeders - niet alleen uit Rotterdam zelf, maar mt het gehele land en vooral uit Den Haag. Wij hebben daarom besloten „Entre Nous" ook in Den Haag te vestigen en wel aan bet Noordeinde 196. De opening zal reeds a.s. dinsdag 11 december plaats vinden Ook hier zullen a.s. Moeders geheel „onder ons" zijn en, bij gestaan door een ervaren mode-adviseuse, keuze kunnen maken uit een totaal nieuwe, zeer veelzijdige collectie maternity-modellen uit binnen- en buitenland. Bij „Entre Nous" zult U vele mo dellen kunnen bewonderen, die stuk voor stuk een primeur betekenen voor ons land Bij „Entre Nous" is de internationale Maternity-Mode compleet vertegenwoordigd! Het is geen „dure" mode, zoals uit enkele prijsvoorbeelden blijkt; japonnen reeds vanaf f 33,75, wikkel rokken vanaf f 22,75. Alle a.s. Moeders zijn van harte welkom bij de speciaalzaak voor positie-kleding van NOOR DEINDE 1S6, DEN HAAO - WESTERSINGEL 50, ROTTERDAM Volleybal-competitie Zyn overwinning op het Delftse CSVD in de gewestelijke hoofdklasse had HVL voor een belangrijk deel aan het publiek te danken. In de eerste game kwamen de Leidenaars met de hakken over de sloot en was het al te zien, dat de Dclftenaren over een uitstekende ploeg beschikten. CSVD was dan ook in de tweede en derde game heer en meester en nam ook in de vierde game, welke de beslissende game had kunnen zijn. een 126 voorsprong. Maar op dat moment begon het publiek zich te roeren. CSVD liet zich hierdoor intimi deren en dit tot dat ogenblik prima spelende zestal ging de gekste fouten maken. HVL accepteerde dit alles dankbaar, won de game en voltooide In de vijfde zfln overwinning. Met recht kan men dus zeggen, dat het publiek HVL naar de zege droeg. LEIDSE COMPETITIE In de eerste klas heren was de groot ste verrassing de nederlaag van Prof. Wijk 2 tegen het altijd wisselvallig spe lend PSVA-team. CIOS demonstreerde tegen GGV een heel aardig spelletje, dat resulteerde in een overwinning, die de Noordwijkers juichend accepteerden. De studenten hadden meer moeite met LPSV dan werd verwacht, terwijl Donar 1 en Sleutelring 2 beide een puntje rij ker werden door tegen elkaar gelijk te spelen. De big-match in de heren tweede klas. tussen HVL 3 en KVC 1. eindigde onbeslist, wat een voordeel betekende voor de Katwijker. die him drie punten voorsprong behielden. Prof. Wijk 3 en NVC kwamen nu gelijk met HVL 3 op de tweede plaats. Rouwkoop ktyam zo waar weer eens met een overwinning uit de bus, al was de zege op het zwakke Don ai- 2 niet overtuigend. Nw. Brunhilde kwam al heel goedkoop aan de punten in de dames eerste klas. doordat de damestudenten weer eens niet volledig opkwamen. Prof. Wijk 1 bleef zonder puntenverlies op de eerste plaats, terwijl Prof. Wijk 2 zich omhoog werkte ten koste van Donar 1. Or. Groen 1 wist Argos 2 een puntje afhandig te maken. Nw. Brunhilde 2 schudde een ernstig kandidaat voor de titel van zich af door het Katwijkse KVC op eigen grond een 31 nederlaag toe te bren gen. Een voortreffelijke prestatie! Zeer verrassend was ook de nederlaag, die kampioenspretendente GGV 1 in de da mes derde klas leed tegen Nw. Brunhil de 3! L. D. 1 had weinig moeite in de heren derde klas met LPSV 2, terwijl ook GGV 2 aan de winst bleef. Zuid-Holland I: Zuid-Holland II A HKV 10 16 Rozenburg 9 15 Spangen 9 15 Regenboog 8 13 't Zuiden 8 11 Ready 10 13 Die Haghe 8 10 Achilles 9 12 Deetos 8 10 HSV 10 9 O. Eibernest 11 10 Zuiderkw. 9 8 De Algemene 8 4 Actief 8 5 V. Oriëntis 9 4 Zwervers 8 5 Gymnasiast. 9 0 Velox 10 2 Zuid-Holland II B Zd-Holland III B BI. Wit '51 8 16 KNS 11 22 Fluks 11 16 Trekvogels 10 15 Quick 8 15 Wion 10 13 OSCR 10 9 Crescendo 10 10 Hou Stand 11 9 ALO 9 9 Olympiaan 10 8 Eureka 11 9 9 Sperwers 11 8 Raven 11 DKC 8 5 Pams 11 7 Schiedam 9 0 Phoenix 10 6 USV 10 4 Hockey-uitslagen Heren, le klasse: HHYCAmsterdam 20. BMHCLaren 00, Be Fair SCHC 04. TOGO—Hilversum 2—1. Overgangsklasse A: HDMDelftse Studs 2—0. BMHC 2—Victoria 0—1, Al lianceHGC 00, AeolusLeiden 42. 2e klasse C: Te WerveRing Pass 2 2—0, BMHC 5—Kieviten 2 0—1, Hudito HGC 3 12, ZuidwijckLeiden 2 20 Dames, le klasse: AmsterdamGooi 0—1 BDHC—Kieviten 2—2. RBC—Be Fair 01, HilversumTOGO 10. 2e klasse B: Rood Wit—BDHC 3 5—2. SpiritAlliance 2 2—1, TOGO 2—Lei den 21. Zuidwijck sloeg reserves van Leiden met 20 De derby ZuidwyckLeiden II :s dit keer een overwinning geworden voor Zuidwijck. Reeds dadelijk in het or gin wist Zuidwyck een voorsprong t,e ne men door mooi spel van Post e:i v. Ekeris. Leiden kwam hierna sterk opzetten, maar de verdediging van Zuidwijck was in een uitstekende conditie en wist mede door de slechte afwerking van de Leidse aanvallen doelpunten te voorkomen. Zo bleef de score tot de rust beperkt tot 1-0. Na de rust gaf de strijd eenzelfde, sterk afwisselend spelbeeld te zien. Leiden deed verwoede pogingen de achterstand in te lopen, zonder even wel resultaat te boeken. Het was Zuidwijck. da: met een vloeiende com binatie: Hogerhuis. Donders. Post. Deur- loo en v. d. Bijl het tweede en tevens het beslissende doelpunt wist te scoren. UITSLAGEN: Dames, eerste klas: LUSV 1Nieuw Brunhilde 1 0—3 (regl.); P. W. 1— Rouwkoop 1 30; Donar 1P. W. 2 03 Argos 2—Or. Groen 1 2—2. Dames, tweede klas: Argos 3PW 3 0—3; KVC 1—Nw. Brunhilde 2 1—3; NVC 1Donar 2 30 (regl.); Rouwkoop 2—LUSV 2 3—0 (regl.). Dames derde klas: Olympia 1DES 1 0—3; P.W. 4—GGV 2 0—3 (regl.); Nw. Brunhilde 3—GGV 1 3—1. Heren eerste klas; Donar 1Sleutel ring 2 2—2; GGV 1-CIOS 1 1—3; PSVA 1—PW 2 3—0; LUSV 1—LPSV 1 3—1. Heren tweede klas: HVL 3KVC 1 2—2; PW 3—LUSV 2 3-0 (regl.); Rouw koop 1Donar 2 31; Sleutelring 3 LDM 1 2—2; NVC 1—PSVA 2 3—0. Heren derde klas: PW 4Sleutelring 4 1—3. LPSV 2—LD. 1 0—3; HVL 4— GGV 2 1—3; WPSS 1—GGV 3 3—1. Heren vierde klas: Or. Groen 3LDM 2 3—0 (regl.); GGV 4—Koksschool 2—2; Olympia 1PSVA 3 22; Donar 3De Vlam 1 0—3; LD. 2—De Vlam 2 1—3. Hoofdklasse West: HVL 1—CSVD 1 3—2. Vrijdagavond a.s. om acht uur vindt in het Gymnasium het eerste treffen plaats tussen de twee Leidse hoofdklas sers HVL en Sleutelring. Briefkaartactie Jeugd Rode Kruis De jaarlijkse briefkaartenactie van het Jeugd Rode Kruis, die gewoonlijk ongeveer 40.000 door de jeugd getekende kaarten omvat, is dit jaar uitgebreid met 2250 stuks, die voor de Hongaren hier te lande bestemd zijn. Leerlingen van de Nederlandse mid delbare scholen zullen deze kaarten voorzien van tekeningen, die onder geen beding een politieke strekking mogen hebben. De kaarten, waarop in het Ne derlands en Hongaars gedrukt is: „De Nederlandse jeugd wenst U via het Jeugd Rode Kruis veel geluk in 1957", zullen op Nieuwjaarsdag door medewer kers van het Jeugd Rode Kruis worden aangeboden aan onze Hongaarse gasten. 7105 nieuwe woningen in oktober Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werden in oktober 1956 7.105 woningen opgele verd. In de gelijknamige maand van de jaren 1945 t.m. 1955 kwamen resp. gereed: 66, 297, 1058, 3648, 3760, 4955, 5282, 5811, 6183, 6446 en 6485. net aantal in oktober 1956 gereed geko men woningen vormt voor die maand een record. In de eerste tien maanden van 1956 werden 53.329 woningen voltooid, tegen 46.606 in de overeenkomstige periode van 1955. Gerekend tot en met oktober 1956 werden sedert, de bevrijding 493.206 nieuwe woningen opgeleverd. NA NEGEN JAAR.. Een gouden ring met diamant ter waarde van ongeveer f. 200, die een inwoonster van Den Haag negen jaar geleden op haar verlovingsdag kwijt raakte, is terecht. Bij controle van op kopers vond de politie deze ring. Na veel speurwerk, want de eigena resse had geen aangifte van vermissing gedaan, bleek dat de toenmalige werk ster van de eigenaresse de ring had weggenomen. De vrouw had de ring negen jaar bewaard, voordat zij hem verkocht. Tafeltenniscompetitie Scylla zorgde met draw tegen Wifra voor prettige surprise Na de enkele weken van rust, die de hoofdklassen hadden, werden de laatste wedstrijden uit de eerste helft verwerkt. Daarbij heeft het niet aan verrassingen ontbroken en de grootste was wel de overtuigende 73 zege van het tot nog toe zwak spelende Povac op Quick, waardoor Nedlloyd bijna ze ker is van de titel. Nedlloyd won met 82 van Sparta 2. Smash klopte Sparta 3 met 6—4 en verhoogde daarmee de spanning om de voorlaatste plaats. Scylla zorgde voor een prettige verrassing door in Rotterdam Wifra een 5—5 spel af te dwingen. Bij de Rotterdammers was Wim Stoop met drie overwinningen de grote man. maar daarna kon alleen Mostert van v. d. Voort winnen. De Rottrdammers hadden het dubbel spel nodig om één puntje te ver overen. In groep B won Wibo met 64 van Luck Raek in Weert. Carbon won in Venlo met 82 van Blue Star. PSV kwam tegen landskampioen niet verder dan 2—8. De kansen op de titel in overgangs klasse F worden voor Nedlloyd 2 wel wat groter, ondanks het 55 spel tegen Wibo 4. Treffers was zo dom om de thuis wedstrijd tegen AVGA te verliezen, waardoor de e Amsterdamse club een der voornaamste concurrenten van Nedlloyd wordt. Wout Heemskerk deed meer dan zyn plicht door driemaal te winnen. Maar Jos. v. d. Meer faalde en kwam niet eenmaal tot winst, terwijl v. d. Zwet tenslotte maar éénmaal kon worden gelukgewenst. DOS 2 won heel gemakkelijk van Sparta 5. De reeds eer der gespeelde wedstrijd DOCOS—Wibo 4 was met 8—2 voor de Leidenaars. KKK bleef in de kopgroep door een 64 zege op Povac 3 en voor Maccabi lonkt het degradatiespook reeds. Nu weer werd van Smash 2 met 91 verloren. In groep G klopte Wibo 3 in Noord- wykerhout Wilskracht met 7—2. Voor Wilskracht won alleen Leeuwendaal 2 partijen en wel van v. Soest en Hen- drikxs. Voor het dubbelspel was geen tijd meer Een voetbalwedstrijd tussen de na tionale teams van Italië en Oostenrijk te Genua gespeeld, is geëindigd in een 2—1 zege voor de Italianen, die bij de rust met 1—0 de leiding hadden. VERENIGING „VRIENDEN VAN VEERE" In Veere is opgericht de Vereniging „Vrienden van Veere". Tijdens de op richtingsvergadering in het stadhuis werden de volgende leden in het bestuur gekozen, mr. dr. W. Hugentholtz, Leiden voorzitter; dr. W. H. van den Berge, Voorburg, dr. P. H. Ritter jr., Utrecht; dokter D. Peeraer, Antwerpen; D. A. van Houte, Rotterdam, leden. Tot ere-vooi- zitter werd benoemd jhr. I. F. den Beer Poortugael, burgemeester van Veere, die tevens een adviserende stem in het be stuur heeft. De heer W. Abeleven, kunst schilder te Veere, voorzitter van de VW aldaar, werd gekozen tot contactpersoon. Bepaald werd, dat alleen belangstellen den buiten Veere lid der vereniging kunnen zijn met stemrecht; ingezetenen van het stadje kunnen donateur wor den. Vele vooraanstaande Nederlanders woonden de oprichtingsvergadering by.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8