RCL won (voorlopig) met 1-2 van Rijnsburgse Boys RCL-doelman Rijnsburger maakte weer zijn traditionele fout Van der Lippe weer de grote man hij Noordwijk Westerkwartier - Alplien kreeg een zeer onprettig slot MAANDAG 10 DECEMBER 1956 Thuisclub protesteerde tegen afkeuren van doelpunt (Van een onzer verslaggevers) We kunnen ons best voorstellen, dat men bij Rijnsburgsche Boys gewoonweg zit te smeken om de terugkeer van een aantal voorhoede spelers, die door blessures en zo noodgedwongen verstek moeten laten gaan. De met vier invallers spelende voorhoede was totaal onmachtig om ook maar één goed doelpunt te produceren en zo moest er nog een fout van de Leidersdorpse doelman aan te pas komen om Zwaan in de gelegenheid te stellen het enige doelpunt te maken. Overigens is de kans, dat de uitslag in 22 wordt gewijzigd wel aanwezig, omdat de Rijnsburgers na afloop protesteerden tegen het niet toekennen van een doelpunt. Voor de rust is het maar een zeer I want toen er weer een gevaarlijke aan- slappe wedstrijd geweest, zonder enig 1 - tempo. Het leek wel alsof de 22 spelers lood in hun benen hadden, zó moeizaam sleepten ze zich over het veld voort. In deze eerste helft was R.C.L. wel net zo veel beter, dat de 2>1 voorsprong, waar mee de rust aanbrak, als verdiend mag worden beschouwd, Het enthousiasme bij de roodwitten was in ieder geval wat beter, dan bij de thuisclub, die kenne lijk met een verkeerd supeioriteitsge- voel binnen de lijnen kwam. Zodoende kon een licht overwicht verkregen wor den. dat knap werd gevoed door de wel niet meer zo snelle, maar technisch en tactisch nog altijd uitstekend spelende Hiensch. die voor rust de linksbuiten plaats bezette. Baks speelde weer midvoor, maar verder dan wat stevige charges, waar mee hij tegen de Rijnsburgse achter hoede echter geen succes had, kwam hij toch niet. Toch was hij het, die de score opende door middel van een corner. Hij nam deze corner zó scherp, dat er aarzeling onstond In de geel zwarte defensie, waardoor het voor Geel een koud kunstje was de bal het laatste, misschien niet eens nodige duwtje te geven. Dat sterkte de Leiderdorpers voldoende om door te drukken. En dat had succes, District Leiden N.B.B. Na de derde ronde van de parencom petitie van het district Leiden van de Nederlandse Bridge Bond luiden de standen in de kopgroepen van de diver se klassen: Hoofdklasse: 1. dr. Reekersdrs Slem, 2. en 3. dames KuklerSmittenaar en Van WeerenVerkuil, 4. en 5. mr. KuytMeester en KapteinVan Kam pen. Ie klasse: Dames GoddijnWasse naar, 2. VinkHolst, 3. RobbersLepe laar. 4. echtpaar De Winter. 5. Planje Planje. 2e klasse: 1. v. d- Plasv. d. Plas, 2. v. d. LindenKoster. 3. mevr. Broek huisVan Berge Henegouwen. 4. Daniel—Van Hilst, 5. en 6. mej. De Rhoon HertogeWanrooy en Franzs Loose. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE SSS's-Gravenz. SV afg. HoogvlietZwaluwen 25 Ter Leede 1117 Zwaluwen 1110 VVGZ 10—15 's-Grav. SV 10—13 Quick Boys 1011 ARC 11—11 SSS Excelsior P RWH Hoogvliet 10— 11— 10— 7 12— 5 3e KLASSE A TSBExcelsior M 05 Rijnsb. BoysRCL 1—2 (o.p.v. R. Boys) 4—0 SHSJodan Boys Excelsior M 10—17 Rijnsb. Boys 98 OSVD 812 ROL 11—7 Monster 911 Ornas 63 SHS 9—10 Jodan Boys 8—1 TSB 8— 9 4e KLASSE A Noordwijk—Koudekerk 41 SportlustBodegraven 11 LeidenRouwkoop 35 Katwijk—GWS 1—3 Sportlust 11—18 Koudekerk 10—8 ---- - - 118 8—5 9—5 10—5 GWS 12—17 Noordwyk 915 Leiden 1111 RCV 9— 8 Katwijk Bodegraven Rouwkoop VWS val kwam. miste een der Rijnsburgse verdedigers en Maas kon toen gemakke lijk voor 2—0 zorgen. Dat werd de thuisclub echter te bar en de geelzwar ten gingen zich heviger verweren, waar door de balans weer in evenwicht kwam. Toen kwamen ook de doelpunten. Het eerste kwam door Rinus Zwaan, die ech ter beslist geen schot afvuurde, dat in de annalen als „onhoudbaar" wordt aan geduid. Integendeel, het schot was ge makkelijk houdbaar, maar doelman Rijnsburger maakte zijn langzamernand traditionele fout en liet de bal glippen. Nog voor rust kwam ook de gelijk maker. die geen gelijkmaker was. maar het toch wel weer worden kan. Op deze foto ziet men het om streden doelpunt van Rijnsburgse Boys. Het werd op advies van de RCL-grensrechter door de arbiter afgekeurd. Rijnsburgse Boys heeft protest aangetekend. Deze orakeltaal laat zich gemakke lijk verklaren. Bleichrodt kwam van de linksbuitenplaats af naar binnen, passeerde enkele Leiderdorpers schoot toen scherp in. Op advies ech ter van de R.C.L.-grensreehter keur de scheidsrechter Verhoeff dit doel punt af, waartegen de Rijnsburgers na afloop protesteerden. In de tweede helft hadden bij R.C.L, Hiensoh en Baks geruild, hetgeen in zoverre een verbetering was. dat Hiensch nu nog veel meer kans kreeg gevaarlijke aanvallen op te bouwen. Dit lukte wel, maar allengs verkreeg Rfjnsb. Boys toch wel zo'n groot overwicht, dat het on begrijpelijk was, dat daaruit geen doel punt voorkwam. Noch Van Duijn, zeer traag, noch Van Vliet, zeer zelfzuchtig, zagen kans ook maar één moment ge vaarlijk te worden. Dat gebeurde aan de andere kant nog wel, want ook de spaarzame tegenaanvallen schoten Baks en Geel zeer scherp in. waarbij de vuist van doelman Heemskerk slechts op het nippertje redding kon brengen. Tenslot te kreeg ook invaller veteraan Hem- sing nog een prachtige kans. maar de benen wilden niet meer wat de brains kennelijk voorschreven. En zo kwam R.C.L. aan een zwaar bevochten, maar overigens niet eens onverdiende 2—<1 Vierde klassers zaterdagroetbal N oord wij k- 4e KLASSE A (WEST 1) SMNIJmuiden 1—3 RobaverLisser Boys 31 TelefoniaZandv. Meeuwen SVOW—AGT KinheimSMS Robaver 1017 Zandv. M. IJmuiden 9—13 AGT 11—13 Lisser boys 11—13 SVOW 11—10 SMN Telefonia Kinheim SMS 5—3 5—3 3—1 11—9 -Koudekerk (41) Over het algemeen was Noordwijk meer in de aanval dan de Koudekerkers. wier stugge verdediging echter ontzag inboezemde, zodat in de eerste helft het spel zich veelal op het middenveld ontwikkelde. Toch kwam Noordwijk in de eerste helft nog aan de leiding, toen rechts buiten Ram (ex-Alphiaj drie minuten voor rust snel met de bal naar binnen kwam en met een welgericht schot de Koudekerkse doelman geen kans gaf. Koudekerk opende de tweede helft met een serie gevaarlijke aanvallen en toen Zweris in de tiende minuut met een kopbal gelijk maakte, begon de verwachte Noordwijkse zege minder zeker te lijken. Van der Lippe gaf ech ter in de volgende tien minuten de strijd een geheel ander beeld. Op weer galoos handige wijze wist hij twee maal achtereen de Koudekerkse defensie, de doelman incluis, het nakijken te geven: 31. Daarmee was het pleit voor 99% beslecht. Frans Koeman wist kort, voor het einde de voorsprong nog eenmaal te vergroten: 4—1. SportlustBodegraven (1-1) In Woerden heeft Bodegraven het enigszins van slag zijnde Sportlust een 11 spel afgedwongen. Over het geheel genomen is het een meer spannende dan fraaie wedstrijd geworden. Sport lust startte met een serie gevaarlijke aanvallen en nam na 20 minuten spe len de leiding door zijn linksbinnen. De aanvallen van Bodegraven waren te simpel van opzet en berokkenden de Woerdense achterhoede weinig moeite. In de tweede helft wist de goed op dreef zijnde Bodegraven-defensie de talrijke pogingen van Sportlust, om de score te verhogen, steeds weer te ver ijdelen. Toen P. Kooistra met een listig boogballetje de stand had gelijk ge maakt. gooide de Woerdenaren het over een andere boeg. Zij gingen harder spe len. waardoor de stemming in het veld er niet prettiger op werd. Timmer van Bodegraven maakte nog een keer hands in het strafschopgebied, maar tot grote ontstemming van Sportlust werd dit niet bestraft. SVOW—ACT (5—3) In de eerste helft van deze ontmoe ting bleek de jonge SVOW-voorhoede bijzonder goed op schot, want niet min der dan vijf maal moest de Amster damse doelman naar het net. Overigens was AGT het eerst aan het woord, want in de zevende minuut opende de Am sterdamse linksbinnen de score. Naar mate de speeltijd verstreek kwam de thuisclub echter steeds meer in de aan val. In de vijftiende minuut maakte 108 Steensel gelijk en daarna trof H. Rosier 108 twee maai kort achter elkaar de roos 118 I (31). SVOW bleef in de aanval en op- 10—51 nieuw had Steensel succes. Door on tijdig uitlopen van Hoegendijkhoff werd het 42, maar kort voor de pauze maakte Kees Vreeken er 52 van. In de tweede helft bleken beide de fensies zich beter aan te passen bij het aanvalsspel en duurde het tot de der tigste minuut voor de gasten opnieuw de achterstand wisten te verkleinen: 5—3. Hierbij bleef het. al moest SVOW zich in het laatste kwartier met hand en tand verdedigen. LeidenRouwkoop (35) In een slechte wedstrijd heeft Lel den een verrassende 35 nederlaag te slikken gekregen van hekkesluiter Rouwkoop. Voor een goed deel was deze nederlaag te wijten aan blunders van de Leiden-defensie. Zo liet doelman v. d. Walle na een half uur spelen de bal uit zijn handen stuiten, waarvan de Voorschotense linksbuiten Ravensber- gen dankbaar profiteerde: 0—1. In de 34ste minuut maakte Rietkerken gelijk, maar een minuut later kreeg de Leidse rechtshalf Hoogervorst na een voorzet van Ravensbergen de bal verkeerd op zijn schoen en via de handen van v. d. Walle werd het 12. Twee minuten later aarzelde rechtsback Ginjaar met wegwerken en opnieuw was het Ra vensbergen, die dit afstrafte: 1—3. In de 38ste minuut de doelpunten volg den elkaar op aan de lopende band scoorde midvoor Van Noort 1—4 en onmiddellijk na de aftrap voor deze treffer, kogelle v. d. Kraan het leer aan de overkant in de touwen: 2—4. Na de rust ging Leiden in het offen sief. maar het doelpunt kwam aan de andere kant. waar Ravensbergen de hattrick verrichtte: 25. Tenslotte wist Leiden de eindstand een wat gerieflijker aanblik te geven door Rietkerken: 35. KatwijkGWS (13) De Katwijkers hebben ook ln de twee de wedstrijd hun meerdere moeten er kennen in GWS. De Sikkens-mensen wonnen verdiend met 3—1. Hoofdzake lijk was de Katwijkse nederlaag te wijten aan het onsamenhangend voorhoedespel térwijl er in de achterhoede verschillende kostbare dekkingsfouten gemaakt wer den. De wedstrijd was 10 minuten oud, toen Spiering met een mooi schot Kat wijk de leiding gaf. De vreugde duurde een half uur. Daarna maakte de rechts buiten van de gasten geiyk. De rust kwam met 11. Na de hervatting had aanvankelijk Katwijk een lichte veld- meerderheid, maar het ontbreken van Van Rooyen bleek een geduchte ver zwakking, terwijl bovendien de achter hoede van G.W.S. er behoorlijk het oog in had. Verdoes speelde na een klein half uur verkeerd terug op zyn keeper wat de Sassenheimse linksbuiten reso luut afstrafte. 21 Dezelfde speler pro fiteerde daar na nog eens van zijn veel te grote vrijheid die hl) genoot, zodat het 1—3 werd, wat ruim voldoende bleek om de wedstrijd te winnen. Wassenaar verloor van Blauw Zwart (Van één onzer verslaggevers) Dat voetbal soms een heel raar spel kan zijn, werd ons gisteren weer eens duidelijk gemaakt op de Schulpwei in Wassenaar waar Blauw Zwart de an dere plaatselijke tweede klasser Wasse naar ontving. Na 10 minuten spelen in de tweede helft had Wassenaar een 10 voorsprong veroverd en behield die tot een kwartier voor tijd. Iedereen dacht aan een overwinning van de groen witten, die steeds in de aanval waren, en zeker niet aan een zege voor de thuisclub. Maar in nog geen twee minuten was de hele situatie totaal veranderd en was Wassenaar de ge slagen ploeg. Twee snelle uitvallen van de Blauw Zwarte voorhoede en twee treffers (van Wildenberg en L. De- kleermaecker) beslisten de strijd, die hiermee een onverwacht einde nam. De eerste dertig minuten waren voor Blauw Zwart, dat de gasten voortdurend in de verdediging wist terug te drukken. Doelman Delsing moest verschillende malen zijn kunnen demonstreren bij aanvallen van de broers Leo en Jan De- kleermaecker en Van Dongen, die al leen met het hoofd scheen te kunnen voetballen. Van het speciale karakter van een derby tussen plaatselijke ploe gen was niets te merken. De vele mee gebrachte toeters werden slechts spora disch gebruikt en ook de aanmoedigin gen die men dan altijd hoort, bleven nog beneden de maat. Met het naderbij ko men van de rusttijd raakte Wassenaar meer en meer ingespeeld en herwon het zo nodige zelfvertrouwen, maar meer dan een drieal hoekschoppen stond de ver dediging van Blauw Zwart niet toe. Vlak voor de pauze miste Prosman nog een fraaie kans om de score te openen. Zijn harde schot verdween via een paar Blauw Zwart-spelers net over de lat. De tweede periode was veal interessan ter en nu kwam ook het talrijke publiek meer in beroering. Na zes minuten speelde Prosman zich vrij en stormde op het vijandelijke doel af. Het laatste struikelblok Arle Riem, werd in de lu ren gelegd, en met een schot in de bo venhoek zou hij Van Leeuwen slaan. Edoch, de bal stuitte van de onderkant van de lat nog juist terug in het veld waar hij door de verdediging werd weg gewerkt. Uitstel van executie, bleek vlak daarna, want na prachtig aangeven van Buitelaar duwde Prosman de bal toch in de goal: 01. Daarna was het Wassenaar wat de klok sloeg, en schoten van Wim Verboon Jan Uitenboogaard, Buitelaar en Pros man misten alleen nog de juiste rich ting. Niemand verwachtte nog een ne derlaag voor de gasten, die met een overwinning het leiderschap wat ze vo rige week aan Lugdunum verloren, weer dicht zouden naderen. Maar juist het onverwachte gebeurde, Wildenberg en Leo Dekleermaecker bekroonden een snelle uitval met een doelpunt, en wat Wassenaar ook nog probeerde, het bleef een geslagen ploeg en in de stand (21) kwam geen wijziging meer. iiagez. Med.-Adv.) Hagenaar Sedee brak been Twee spelers werden uit veld gezonden (Van een onzer verslaggevers) Alphen heeft in Den Haag een uiterst felle aanval van Westerkwartier moeten afslaan op zijn fraaie koppositie. Helemaal zijn de Alphenaren daarin niet ge slaagd. Zij moesten tenslotte genoegen nemen met een 33 spel. Natuurlijk is dit verliespunt voor de Alphenaren niet prettig, maar veel erger was in de eerste plaats, dat de bekende Haagse goal ge (ter Sedee in de laatste minuut van de wed strijd een been brak en dat de Alphenaar Boon en een Westerkwartier-speler met elkaar slaags raakten en door de zwak leidende scheidsrechter van het veld moesten worden gezonden! De wijze, waarop de gastheren in de tweede helft meenden het offensief van de Alphenaren te moeten breken, kon beslist niet door de beugel. Vooral linksachter Engels ging daarbij de perken ver te buiten! BILJARTEN De Ri.instreekbewoners begonnen de wedstrijd nogal nerveus. Vooral de ach terhoede had tijd nodig om zich in te spelen. Hierdoor kregen de beide Haag se buitenspelers vrij spel en konden zij met scherpe voorzetten verwarring stichten in de Alphense defensie. Reeds in de vijfde minuut wist de Haagse mid voor hiervan te profiteren en lag de eer ste treffer achter doelman Britsemmer: 10. Bij een der tegenbezoeken van de Alphense voorhoede aan het Haagse doel plaatste Van Oort de bal goed voor het doel. waar de hoog opspringende Frans Mees het leer door de handen van doel man Alkemade in het net kopte: 11. Nadat uit een vrije schop de bal juist op de deklat bij Alphen was terecht ge komen. wist R. Tuihenburg korte tijd la ter een keihard schot te lossen, dat de Haagse doelman niet geheel de baas kon worden. De toesnellende Frans Mees wist de terugspringende bal in het net te plaatsen: 12. Van dit moment af leek er nog maar één elftal te spelen. De thuisclub nam het spel volkomen in handen en aan val op aanval werd op het Alphen- doel gelanceerd. Alphen's achterhoede speelde in deze periode paniekvoetbal, dat het ergste deed vrezen, vooral na dat rechtsbuiten Van Meggelen de stand gelijk had gemaakt en de Hage- Lisse nam revanche Ten aanschouwe van enige duizenden toeschouwers vond in het Lisser Sportpark de returnwedstrijd plaats tussen Lisse en Uillegom. Deze bollen streek-derby had een uitermate sp-n- nend verloop en eerst viif minuten voor het einde viel de beslissing ten gunste van Lisse. dat hiermede re vanche nam voor de eerste wedstrijd van het seizoen. Het is een faire boeiende kamp ge weest. waarin beide ploegen elkaar geen duimbreed grond toegaven. Zowel de Lisse- als de Hillegomverdediging blonk bijzonder uit. Na veel spannende en op windende momenten brak de rust met blanke stand aan. Direct na de hervatting kwam Lisse enthousiast opzetten, maar de Hillegom- defensie bleek zeer betrouwbaar. Lang duurde het Lisse-offensief niet. daar ook de aanval van Hillegom zich ging roe ren en spoedig ontkwam het Lisse-doel ternauwernood aan een doorboring. Hoe beide partijen ook zwoegden, een doelpunt liet lang op zich wachten en velen hadden zich reeds verzoend met een puntloos gelijkspel, totdat vijf mi nuten voor het einde Lisse een corner kreeg te nemen waaruit een hacheliik moment voor het Hillegom-doel ont- naars uit een onnodig door Van Enge len veroorzaakte penalty de leiding weer hadden overgenomen: 32. Het spel in de tweede helft had dik wijls weinig met voetbal gemeen. Wij zagen een steeds aanvallend Alphen. te gen een zich steeds feller en krampach tiger verdedigend Westerkwartier. In deze periode slaagde Frans Mees er in met een listige kopbal de stand weer ge lijk te maken, waarna het hek voor de Hagenaars kennelijk helemaal van de dam was. Het regende vrije schoppen, met het uiteindelijk gevolg, dat twee spelers naar de kleedkamer gezonden werden, wat er zeker méér hadden moe ten zijn. Dat tenslotte Sedee een been brak. meldden we reeds. Het completeer de slechts de onsmakelijke vertoning in de tweede helft. Het bleef bij 'n 3-3 spel. Wilhelmus en VVSB deelden de winst (Van onze correspondent) In een sportieve, snelle wedstryd heb ben Wilhelmus en VVSB in Voorburg de punten eerlyk gedeeld. De wedstrijd opende met een fel of fensief van de bezoekers, die met open aanvallen de defensie van Wilhelmus uit verband speelden. Bij een der voorzet ten ontstond een hevige scrimmage voor het Voorburg.se doel, waaraan door In valler v.d. Weijden een einde werd ge maakt. toen hij de bal langs de onthut ste Wilhelmus-doelman in het net prikte0—1. Wel bleef WSB hierna het beste van het spel behouden, maar toen een dieptepaas de Noordwyker- houtse achterhoede volkomen verraste, kwam de Voorburgse rechtsbuiten vrij voor doelman Rooijakkers, die, snel uit lopend, het leer langs zich heen in her. net zag verdwijnen: 11. Kort daarna zag de overigens niet slecht leidende scheidsrechter een schoolvoorbeeld van buitenspel over het hoofd, waardoor de Wilhelmus-rechtsbuiten opnieuw een scoringskans kreeg: 21. Even dreigde de VVSB-defensie onder de voet gelopen te worden, maar langzaam maar zeker herstelde men zioh. Met een tactisch genomen vrije schop, waarby eerst Ne- derstigt over de bal liep en spil v. d. Togt. vervolgens keihard op doel schoot, werd de Voorburgse doelman verrast en ging men met een 22 stand rusten. De tweede helft was kwalitatief bedui dend minder dan de eerste. Wel pro beerden beide partijen met snelle open aanvallen de wedstryd in hun voordeel te beslissen, maar geen van belde well s' daarby ook maar enig risico te ne men, zodat de meeste aanvallen steeds tijdig konden worden afgeslagen. By het Beekman kampioen le klasse 47/2 BEEKMAN Dank zjj een beter gemiddelde dan zijn stadgenoot Mol heeft de Amster dammer Beekman het kampioenschap van Nederland eerste klasse groot biljart 47/2 veroverd. Titelhouder Van Nynatten viel in de laatste twee ronden tegen, maar slaagde er toch als enige in boven de promotiegrens van 16 te blijven, zodat hfj voortaan in de ereklasse zal uit komen. De eindstand luidt: m.p. car. brt. h.s. a.g. 1. Beekman 12 2052 131 81 15.66 2. Mol 12 1949 132 131 14.76 3. v. Nynatten 10 1900 101 159 18.81 4. Van Loon 10 1863 117 132 15.92 5. Vink 6 1769 143 82 12.37 6. Ligthant 2 1458 146 89 9 98 7. Broerse 2 1141 133 90 8.57 8. Eiohelsheim 2 1104 129 60 8.55 Het toernooigemiddelde bedroeg 12.83. Voetbal in Engeland Zowel de leider van de eerste divisie, Manchester United, als hekkesluiter Sunderland heeft een goede dag ge had. Manchester United vergrootte de voorsprong op runner-up Totten- ham Hotspur tot 4 punten en Sunder land deed de laatste plaats op de ranglijst over aan Charlton Athletic. Manchester United klopte ln een uit wedstrijd Aston Villa met 3—1. Rechts buiten John Berry was ditmaal de grote man ln de voorhoede van de league kampioen. Alle drie goals ontstonden na voorbereidend werk van deze vleugel speler. Twee ervan kwamen voor reke ning van Tommy Taylor, de midvoor van het Engelse elftal, en de derde werd gescoord door Dennis Viollet. die na langdurige afwezigheid ten gevolge van een blessure weer was opgesteld. Man chester United heeft 32 punten uit 20 wedstrijden; de tweede plaats is voor Tottenham Hotspur, welk team, in een zelfde aantal ontmoetingen 28 punten vergaarde. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Aston Villa—Manchester United 13 Blackpool—Cardiff City 3—1; Bolton Wanderers—Newcastle United 3—1; Charlton AtleticPreston Northend 34; Everton—Birmingham City 2—0; Leeds United—Portsmouth 4—1; Luton Town—Arsenal 1—2; Manchester City- Chelsea 54; Sunderland -Burnley 2—1; Tottenham Hotspur—West Brom- wich Albion 22; Wolverhampton Wan derers—Sheffield Wednesday 2—1. stond. Invaller Th. v. d. Zwet kreeg een unieke kans en onder grote geestdrift I eindsignaal bleek dan ook de ruststand scoorde hij het winnende doelpunt. J nog ongewijzigd. De zaalhandbalwedstrijd tussen de damesteams van Duitsland en Neder land, te Frankfort gespeeld, is geëindigd in een 11—5 overwinning voor de Duit» ploeg.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6