Duizenden Hongaarse vrouwen eren hun gevallen mannen en zonen Bosjes bloemen bleken machtiger dan ratelende Russische tanksl Ongeschoolde krachten kunnen 1300 woningen per jaar Itouwen Met een enkel woord De NAVO moet vernieuwd worden Agenda WOENSDAG 5 DECEMBER 1956 Spontaanontroerendmaar ook agressief (Ingez. Med -Adv.ï Meer dan 30.000 vrouwen en jonge meisjes trotseerden gisteren in Boedapest de Russische schildwachten en wapens om bloemen te leggen op het graf van de Hongaarse onbekende soldaat. Het was gisteren precies een maand geleden dat de tweede Russische aanval op Boedapest werd ingezet. Tenminste één vrouw werd gewond door een Russische kogel toen er een handgemeen ontstond, maar de zwijgende processie van sombere en veelal in het zwart geklede vrouwen trok onbewogen langs het monument. Deze demonstratie was spontaan en ontroerend. Hier liepen duizenden, tienduizenden, wier broers, echtgenoten en zonen waren gevallen in de verbitterde en hopeloze strijd. Maar uit dezelfde geest van verzet schre den hier opnieuw deze vrouwen die reeds zoveel hadden verloren. Eén gewonde Velen onder hen liepen met hun kin deren aan de hand, of zelfs met kinder wagens. Alle kwamen samen op het Hel denplein om ongeveer elf uur. Maar tientallen Russische pantserwa gens en tanks kwamen ook ratelend te voorschijn en sloten het plein af voor de lange colonne het grote monument kon bereiken. Russische soldaten, die met machine geweren gewapend waren sprongen drei gend uit de pantserwagens en stootten de vrouwen terug, vrouwen die zich al leen maar verweerden met kleine ar moedige bosjes bloemen „Kijk naar die Russen", riep plotseling een oude vrouw. ..kijk naar ze", ze heb ben geweren en ze zijn bang. Wij zijn maar vrouwen en kinderen, maar wij zijn niet meer bevreesd Toen een Hongaarse man zich bij de vrouwen wilde aansluiten werd hij weg geduwd en de vrouwen riepen. ..dit zijn de moeders, zusters en dochters van de mannen die ze lief haddenga liever De Russen sloten het plein hermetisch af. Cordons van tanks werden over de Donaubruggen geworpen, en de 30.000 vrouwen werden van de andere helft van de stad geïsoleerd. De Russen stonden toen honderd vrouwen toe om naar het monument te gaan. De rest van de menigte, gekleed in het zwart en met Hongaarse vlaggen zwart omrand, drong op tegen het Rus sische cordon. De situatie werd zeer gevaarlijk Provocatie Op dat moment .terwijl het verdriet plaats begon te maken voor haat tegen deze nieuwe provocatie, arriveerde de Hongaarse marionetten-minister van de strijdkrachten Ferenc Münnich met twee Russische generaals. Hij overlegde met de Russen. Daarna trokken de sol daten en tanks zich terug en kregen de vrouwen vrije doorgang naar het monu ment. In groepjes van vier. gebogen tegen de ijskoude stekende wind en de gure re gen. liepen de vrouwen en kinderen over het plein naar het met vlaggen getooide monument. Ze legden de armzalige bloe men en de kandelaars neer. ter herden king van een dodental dat nog niet ge schat kan worden. Maar de minister noch de Russische generaals konden geheel en al het bloed vergieten voorkomen. Een meisje van nog geen 16 jaar spuwde een Russische officier in zijn gezicht. Hij greep haar beet en wilde haar in een pantserauto sleuren. Maar een dozijn vrouwen vloog hem aan. en trok het meisje uit zijn handen. Een hogere Russische officier bemoeide zich met de strijd. Om een uur bereikte de demonstratie haar hoogtepunt. Een aantal vrouwen I raakte buiten zichzelf en viel een Russi sche generaal aan. De generaal duwde de vrouwen weg, maar de groep groeide. Een adjudant trok zijn revolver om de vrouwen te bedreigen. Ze renden weg, gevolgd door verscheidene Russische soldaten. De Russen vuurden in de lucht maar een kogel trof een vrouw in haar been. Door een Hongaarse ambulance werd ze naar het ziekenhuis gebracht. Gebroken Dat brak de demonstratie. Korte tijd later liepen de vrouwen in grote groe pen terug naar de binnenstad, op korte afstand gevolgd door de Russische pant serwagens en de rammelende tanks waarvan het geluid sinds vier novem ber. een maand geleden, dood en ver derf betekent. Om twee uur waren er nog grote groe pen die zich door de drukke straten van de binnenstad bewogen, maar er waren geen verdere incidenten. De demonstratie werd gadegeslagen door de ambassadeur van India te Mos kou. K. P. S. Menon, die als persoonlijk vertegenwoordiger van premier Nehroe naar Boedapest gezonden is om een on derzoek in te stellen naar de Hongaarse revolutie. De vrouwen juichten Mcnon toe. toen zijn auto met de vlag van India lang zaam langs hen reed. Duraeenvoudiger, sneller en goedkoper In deze huizenfabrieken kan ook tijdens strengste vorst normaal worden gewerkt! (Speciale berichtgeving) Na een studie van anderhalf jaar en het voeren van vele onderhande lingen is Dura's Aannemingsmij N.V. te Rotterdam gereed om te begin nen met de bouw van een fabriek te Vlaardingen en eventueel ook op andere plaatsen bij Amsterdam bv.). waarin over een jaar volgens het Franse systeem Coignet op grote schaal woningen op mechanische wijze kunnen worden vervaardigd. Vertegenwoordigers van het ministerie van Wederopbouw en Bouwnijveheidvan ratiobouw en van gemeentelijke technische diensten zijn van een excursie naar Lille in Frankrijk terug gekeerd met groot enthousiasme over het systeem Coignet. waarvan Dura's Aannemingsmij N.V. zich de licentie heeft verzekerd. Minister Witte is eveneens enthousiast over dit systeem en heeft toegezegd al zijn medewerking te zullen verlenen voor de toepassing daarvan in Nederland. Systeem Coignet Eigenlijk verkeren de plannen omtrent de bouw van fabrieken voor de vervaar diging van woningbouwelementen nog ineen embryonaal stadium, zo verklaar de de heer Job Duro op een persconfe rentie. Ook het gemeentebestuur van Vlaar- dingen is enthousiast uit Frankrijk te ruggekeerd en is bereid alle medewer king te verlenen voor de bouw van een fabriek op Vlaardings grondgebied dus langs de Nieuwe Waterweg, waar de wo ningnood het grootst is. Ook wordt er gedacht aan een fabriek in de IJ-mond waarvoor Minister Witte reeds in prin- I cipe zijn medewerking heeft toegezegd. Het is mogelijk in deze fabriek (en) te komen tot een produktie van 6 wo ningen per da? of in gemiddeld 250 werkdagen gemiddeld 1300 woningen per jaar per fabriek. De vervaardiging van de elementen (ca 20 per woning) kan volledig door ongeschoolde arbeiders geschieden. De woningen verlaten kant en klaar de fabriek. Er komt geen metselaar, geen stucadoor en geen tegelzetter aan te l pas. Ook het monteren van de ele menten kan door ongeschoolde krach ten worden uitgevoerd. Men heeft be rekend dat er 650 werkuren per wo ning nodig zijn. inclusief het maken van de fundering, het gieten van de elementen en het vervoer en de mon tage daarvan. In de fabriek zal ook bij vorst kunnen worden doorgewerkt. De heer Dura deelde ons nog mede dat het niet de bedoeling is alléén het systeem-Coignet in Nederland te gaan toepassen. Bij het ontvangen van zeer grote opdrachten zou dit in samenwer king met andere aannemingsmaat schappijen kunnen geschieden. In de fabriek Het systeem Coignet houdt in de bouw van woningen in de fabriek en niet op de bouwplaats. Dat wil zeggen: in de fa briek worden met automatisch werkende machines aan de lopende band elemen ten vervaardigd, die op de bouwplaats slechts behoeven te worden gemonteerd om blokken etagewoningen te doen ver rijzen. De blokken bestaan uit: gevel-, binnenwand- en vloerelementen. Met I Straaljagers hadden moeilij kh eden Vliegers bleven ongedeerd Gistermiddag om even voor twee uur is in de omgeving van de gemeente Vessem in Noord-Brabant een Repu blic F-84 F „Thundcrstreak"-straal- jager van de vliegbasis Eindhoven van de Kon. Luchtmacht verongelukt. De bestuurder, tweede luitenant-vlieger H. Vendrig. deelde aan de verkeers toren op de basis mede. dat zijn machine in brand stond en dat hij haar zou verlaten met de schietstoel. Aldus geschiedde. Op de grens van Vessem en Middelbeers kwam het toestel aan de grond in de ontginning van de Landschotse heide, op circa 9 kilometer van de vliegbasis. De vlieger werd op ongeveer drie kilo meter van de plaats waar het toestel was neergekomen ongedeerd aange troffen. Het vliegtuig schoot na de aanraking met de grond een heel eind door en bleef op korte afstand van een ploegen de landbouwer liggen. Wrakstukken lagen wijd en zijd verspreid. Op de vliegbasis heeft even later een ..Thunderstreak"-straaljager van de Kon. Luchtmacht met moeilijkheden te kampen gekregen. De vlieger zou een vlucht gaan ondernemen, maar merkte vóór de start, tijdens het proefdraaien van de straalmotor, dat er iets niet in orde was. Hij verliet het toestel. Een begin van brand is door de brandweer van de basis geblust. Geruchten over John Foster Dulles Het Parijse dagblad „Le Monde" maakt melding van geruchten in diplo matieke kringen, volgens welke Foster Dulles binnenkort vanwege zijn gezond heid ontslag zou willen nemen als Amerikaans minister van Buitenlandse Zaken. Als een van de kandidaten, die de meeste kans zouden maken hem op te volgen wordt generaal Grünther ge noemd. die een vriend van president Eisenhower is en goede betrekkingen met de Europese regeringen onderhoudt. Maandag is Foster Dulles, hersteld van zijn kanker-operatie, weer aan het werk gegaan op het State Department. Zaterdag vertrekt hij naar Parijs waar hij een vergadering van de NAVO-raad. die op 11 december begint, zal bijwonen. 20 elementen zet men een 3-kamer- woning ineen. In de fabriek kan een ploeg van 80 man met tweeploegenstelsel elementen voor drie huizen per dag vervaardigen. Op de bouwplaats kan een ploeg van 10 arbeiders een woning per dag mon teren. kant en klaar voor bewoning, op het schilderwerk en de beglazing na. Bij de traditionele bouw is 50 pro cent vakarbeiders nodig, bjj dit systeem slechts 16 procent. Dit bete kent dat overwegend ongeschoolde krachten kunnen worden ingescha keld. Zij kunnen in korte tijd tot ge specialiseerde arbeiders worden opge leid. Met dit systeem wordt in Frank rijk reeds jaren gebouwd en met goede resultaten. BINNENLAND Nu de winter nadert, blijken er weer wilde zwijnen uit de Duitse grensgebieden, welke zeer bosrijk zijn. af te dwalen naar Zuid-Gelderland, tussen Maas en Waal. De vorige week werd een wild zwijn gescho ten in Malden nabij Nijmegen en maan dag werd door een jager tijdens een drijf jacht nabij Bergharen een zwaar wild zwijn neergelegd. Reeds enige dagen zwierf dit dier in de bossen rondom Bergharen. De directie van de Senembah Maat schappij deelt mede, dat de gevolgen van de overstromingen in Sumatra-Timoer voor haar bedrijf niet ernstig zijn ge weest. Slechts zal de uitlevering van oogst 1956, die reeds 15 onder het aantal pak ken van oogst 1955 zou blijven, verder verminderen, aangezien de najaarsoogst ten gevolge van die overstromingen be perkt zal worden. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland", on der commando van kapitein H. Zeilmaker, donderdag 6 december de Amsterdamse haven binnenlopen. Het schip zal op 13 december a s. weder om uit Amsterdam naar Djakarta vertrek ken waar het op 10 Januari 1957 wordt verwacht. BUITENLAND Adlai Stevenson, die twee maal als democratisch kandidaat voor het Ame rikaanse presidentschap is verslagen, heeft aangekondigd, dat hij niet opnieuw naar het presidentschap zal dingen. Hij zei zijn advocatenpraktijk in Chicago weer te zul len opnemen. Volgens het Amerikaanse nationale democratische comité, dat deze verklaring openbaar maakte, blijft Steven sons belangstelling voor de democratische partij evenwel „onverminderd". Een buiten van de prins van Ho- henlohe in de Spaanse provincie Avila is maandag volledig afgebrand. Het gebouw was nog op last van Philips de Tweede door de bouwmeester van het Escuriaal gebouwd en bezat grote architectonische waarde. 'Bovendien herbergde het vele kunstschatten waaronder schilderyen, die alle verloren zijn gegaan. Rechercheurs van de veiligheids dienst der Zuidafrikaanse politie hebben maandag kantoren van verschillende orga nisaties in Zuid-Afrika doorzocht. Een aantal mensen is op beschuldiging van „verraad' aangehouden, zo heeft het hoofd van de veiligheidsdienst, majoor Spengler, bekendgemaakt. Volgens de Berlijnse „Nachtdepesche" zouden in het laatste etmaal vele stu denten in Oost-Berlljn en in Freiberg (Saksen) door de staatsveiligheidsdienst gearresteerd zijn. Zij zouden beschuldigd zijn van samenzweren tegen de Duitse democratische republiek. In de afgelopen vier weken zouden ver der duizenden functionarissen van de „socialistische eenheidspartij" in de plaat selijke en regionale afdelingen zya afge treden. De Tsjechoslowaakse staatsveilig heidsdienst heeft onlangs een Engels spionagenet ontdekt, aldus zegt de Tsje choslowaakse minister van Binnenlandse Zaken Barak, in een artikel in het com munistische orgaan ..Het leven van de partij". Een zekere dr. Potocka leidde het komplot. Volgens Barak heeft „de inter nationale reactie" de laatste weken zeer veel moeite gedaan om onrust in het land te zaaien. Een groot aantal „agenten van imperialistische splonagecentrales" waren gearresteerd. De Franse Raad van de Republiek heeft met 127 tegen 67 stemmen een reso lutie aangenomen, waarin de regering wordt uitgenodigd een einde tc maken aan het bloedvergieten in Algerië. De Franse soevereiniteit moest echter worden gehandhaafd. De regering wordt tevens verzocht er voor te zorgen, dat Tunesië. Marokko en andere landen de Algerijnse opstandelingen geen hulp meer kunnen verlenen. Het Labour-parlementslid Arthur Henderson heeft gisteren in het Engelse j Lagerhuis de vraag gesteld of premier Eden van plan is president Eisenhower te I ontmoeten voor hij van Jamaica terug- I keert. Butler antwoordde uit naam van I de premier: „Er is nog niets geregeld. maar premier en regering denken sterk 1 aan de mogelijkheid van een ontmoeting. Het tijdstip moeten we echter aan de j regeringshoofden overlaten". Volgens berichten die in Havanna ontvangen zijn. is het gistermiddag in het gebied van Miouero tot een eerste treffen tussen de Cubaanse regeringstroepen en opstandelingen gekomen. De autoriteiten i van Manzanillo zouden toezending van ziekenauto's, medicamenten en bloed- plasma gevraagd hebben. De zuster van de opstandelingenleider. Fidel Castro, heeft tegenover het Mexi caanse blad ..Ultimas Notlclas" verklaard, dat het aantal opstandelingen 50.000 man bedraagt. De Britse admiraliteit heeft dezer dagen haar goedkeuring gehecht aan een nieuwe schijnwerper, die onder water op diepten van meer dan 300 meter kan worden gebruikt en de mogelijkheden voor onderwatertelevisie, fotografie en duik- operaties aanzienlek zal vergroten. Zestien Afrikaanse schoolkinderen zijn maandag verdronken doordat de bar kas, die hen naar een r.k. missiegebouw zou brengen, in de Inhambanebaal, 500 kilometer ten noorden van Laurenco Mar ques aan de Afrikaanse oostkust, omsloeg. Drieëndertig anderen konden de kust be reiken. Een luchtopname van de zware brand in de Ncwyorkse haven, waarbij door een ontploffing van acetyleenflessen en verfbussen tien mensen werden gedood. Vervolg van pag. 1 Brits-Franse actie in Egypte noodzaak Ook de heer Calmeyer (CHU) achtte voor de NAVO een nieuwe politieke ha- sis nodig en evenals andere sprekers drong hij aan op versterking van de parlementaire invloed in de NAVO. In verband met het conflict in het Mid den-Oosten zei hjj in het algemeen op het standpunt te staan, dat dictators ttf- dig moeten worden opgeruimd. Wat zou het een zegen voor de wereld zijn ge weest, indien Hitier was geliquideerd voor hij de tweede wereldoorlog kon ont ketenen. Daarom was de Brits-Franse actie in Egypte noodzaak. Daarbij herinnerde hij eraan, dat de bestorming van de vesting Europa in de tweede wereldoorlog moest beginnen met de verovering van de Noordkust van Afrika. De communisten dienden een motie in, waarin wordt afgekeurd, dat de Ne derlandse delegatie in de V.N. zich ont houden heeft van stemming over de re solutie, die de onmiddellijke terugroe ping van de Brits-Franse troepen uit Egypte verlangde. Tevens wordt in de motie de regering in overweging gegeven Koe zocht de vrijheid Tijdens een transport op de Gus- toweg te Rotterdam is een koe op hol geslagen. Sterke mannen, die het beest in zyn vaart wilden stui ten, werden tegen de grond ge smakt. Vervolgens holde de koe een terrein aan de IJselhaven op en nam daar de 50-jarige havenarbei der J. de Neij uit de Vliegerstraat op de horens. Het slachtoffer werd gelukkig niet ernstig gewond; wel moest zijn kunstgebit er aan ge loven. Tenslotte rende het vrij heidslievende rund een loods bin nen en liep daar klem tussen enige patoken papier. Personeel van het abattoir moest eraan te pas ko men om het wilde dier ter plaatse voor de consumptie te bestemmen. Sahara zeer rijk aan bodemschatten Volgens een rapport over de bodem schatten van de Franse Sahara opge steld door een lid van het Franse par lement, zullen de enorme minerale reserves van dit gebied in toenemende mate worden geëxploiteerd. In het rapport wordt medegedeeld, dat zich in de Sahara aardgas- en olie reserves bevinden, welke laatste een jaarlijkse produktie van 4 miljoen ton aardolie (ongeveer 18% van het Franse verbruik in 1956) mogelijk zullen maken. De olie zal per buisleiding naar de Middellandse Zee worden vervoerd. De omvang van deze reserves is nog niet nauwkeurig vastgesteld. Verder zijn in de Sahara ijzererts- reserves van ongeveer 2 miljard ton ontdekt, alsmede koperreserves, waarvan een gedeelte in dagbouw kan worden geëxploiteerd, en mangaan-reserves van ongeveer 1.4 miljoen ton erts met een gehalte van 47%. De zeker aanwezige j kolen-reserves in de Sahara zijn 40 mil joen ton groot, terwijl de vermoedelijke omvang van deze reserves circa 1rtft miljoen ton bedraagt. de delegatie op te dragen er voor op te treden, dat de strijdkrachten der V.N. in Egypte „na. de aftodht der agressors" eveneens uit dit land zullen worden te ruggetrokken. Ds. Zandt heeft weer eens een amen dement ingediend om het gezantschap bij de Paus op te heffen. Onder het amendement staan alleen de handteke ningen van de drie staatkundig-gerefor meerden en het amendement zal dus wel hetzelfde lot beschoren zijn als de communistische motie. Het debat over de buitenlandse poli tiek gaat vandaag verder, waarna mi nister Luns morgen zal antwoorden. Giro 999 en 777: ruim zes miljoen De stand van giro 999 van het Natio. nale Comité Hulpverlening Hongaar se volk te Amsterdam, is vandaag ge stegen tot f. 2.794.786,99. De stand van giro 777 van het Ned. Roode Kruis te Den Haag tot f. 3.209.416,24. Prof. mr. P. J. Oud vandaag 70 jaar NOODLOTTIG SPEL.. Een 61-jarige filiaalhouder uit Rot terdam. die ongeveer een half jaar ge leden lid werd van een rouletteclub in Baarle-Nassau, was zo aan het spel ver slaafd geraakt, dat hij 't geld van zijn patroon ging gebruiken. Enige weken geleden kwam hij al f. 1000.tekort, maar de werkgever stemde erin toe, dat de schijnbaar berouwvolle man het geld in gedeelten terug zou betalen. Nadien is evenwel gebleken, dat hij opnieuw ruim f. 1000— van zijn patroon heeft verspeeld. Deze vond dat nu de maat vol was en deed aangifte bij de politie die de man inrekende. DONDERDAG Hotel Central: Ledenvergadering Ver. tot IJsbestriJding. 4 uur nam. Den Burcht: Speeltulnver. Ons Eiland. 7.30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Emigratie-voorlichtings avond Gew. Arbeidsbureau. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Mozart-concert, Camerata Academica. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur nam. Inst. v. Prev. Geneeskunde: K. en O.- oursus: ..Van kind tot volwassene". 8 uur nam. Zaal Mekel (Hogewoerd): De Zanger. Wedstrijd in kleur- en zangkanaries. 8 uur nam. ZATERDAG. Rijksmuseum voor Geologie (Garen- markt): Excursie Kon Ned. Natuurhis torische Ver. 2.30 uur nam. Schouwburg „De Sleutelspelers". Opv. van „Vandaag is morgen". 8 uur nam. MAANDAG Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De volle waarheid". 8 uur nam. De Doelen: Leldse Amateur Fotografen- vereniging. Spr. ir. A. M. Overeijnder. 8 uur nam. Warmond: „De Stad Rome". Jaarver gadering Warmondse IJsclub. 8 uur nam. DINSDAG Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel ,De volle waarheid". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. J. H. C. Kern over Apulische Gnatnla- ceramiek ln Lelden. 8 uur nam. De Harmonie: Ver. Expogé. Spr. W. M. Offrlnga over Rembrandt. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Start V". (Tot 10 december) Ned. LegermuseumLustrumtentoon stelling „Pro Patria". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur (t/m. 16 december). Prentenkabinet (Kloksteeg): Fototen toonstelling Ned. Fotografen Kunstkring (t/m 31 december). BIOSCOPEN Luxor „Het trottoir" 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur: zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Zolang er vrouwen zullen zijn" 18 Jaar: Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Mens durf te levenI" a.l. Werkd 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino Donderdagcyclus. „La Ronde", 18 Jr. Trianon „Inspecteur Callaghan en de fehelme code" 14 Jaar; werkd. 2.30, 7 en .15 uur: zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur Portret- van Sierk Schroder Aan prof. mr. P. J. Oud, die naar gemeld vandaag 70 jaar is geworden, is vanmorgen om 11 uur door een kleine delegatie van de VVD te zijnen huize een door Sierk Sohröder van hem ge schilderd portret aangeboden. Vrijdag a.s. zal de heer Oud te Rotterdam aan zitten aan een diner, aangeboden door het dagelijks bestuur van de partij en zijn Rotterdamse kennissenkring, zater dag 15 december te Den Haag aan een diner met het hoofdbestuur, de Ka merfractie en vertegenwoordigers van de partij uit het hele land. Zaak de Braat onbepaald uitgesteld Het proces tegen de Nedrelander H. de Braai, die wordt beschuldigd van ondergrondse activiteiten, is wegens ziekte van de voorzitter van het Land- gerchet in Madjalengka (West-Java) voor onbepaalde tijd uitgesteld. De Braai is drie jaar geleden gear resteerd. Het proces tegen hem is de vorige maand begonnen. In Djakarta is bekend gemaakt, dat de rechter, Raden Dwirdjono Sastro- dirdjo, aan asthma lijdt. Nog steeds berichten over onrust in Bulgarije Dagelijks komen in Belgrado de hoofdstad van Joego-SIavië berich ten binnen over onrust in Bulgarije. Volgens de laatste zouden meer dan 200 legerofficieren wegens politieke onbe trouwbaarheid ontslagen zijn. Twee generaals zouden gedegradeerd en van hun commando ontheven zijn. De Bulgaarse regering zou de gevan gen gezette politicus van de Roeren partij Dimitar Gicav een functie in de regering hebben aangeboden, maar deze zou geweigerd hebben. Verder wordt melding gemaakt van demonstraties en ondergrondse activiteit. Rex „Meisjes van de grote stad" 18 Jaar Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. (bovenstaande theaters geven op 5 dec. slechts één avondvoorstelling en wel te 7 uur.) De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 8 december 8 uur waar genomen door Apotheek Boekwijt. Bree- straat 74, tel. 20552, Apotheek Haven Ha ven 18, tel. 20085 en Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. Oegstgeest. Tel. 26274. tel. 26274. Bh geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice, Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Inssbruck Rome Mallorca bi e 3 1 w ld t 93 a Sr- onbewolkt w 6 -2 1 mist ozo 1 -5 4 zwaar bew. w 12 6 0.1 mist windstil 8 10 regen zw f 10 0.1 motregen zw 7 9 0.1 zwaar bew. wzw 10 9 0 geh. bew. wzw 5 9 0.3 geh. bew. wzw 4 8 0 geh. bew. windstil 7 0 nevel windstil 2 O licht bew. nnw 6 6 0 motregen w 10 9 5 geh. bew. wzw 5 8 0.1 geh. bew. wzw 5 5 0.3 geh. bew. wzw 3 5 0 nevel windstil 2 0 licht bew. windstil 10 0 half bew. wnw 9 9 12 mist w 3 2 3 onbewolkt windstil 5 0 onbewolkt nw a a 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2