GESLOTEN tot 1.30 uur JONGEDAME De oplichterstruc KAAS Ons kort verhaal door Cyril Donson Fa. PENSEEL, Haarl.sfr. 175, Leiden betoiicoiistructeurs betontekeiiaars VOORLICHTINGSAVOND EMIGRATIE MET FILM DONDERDAGMORGEN (6 DECEMBER) leiden VROOM a IMtEKNMA Y\ enige flinke meisjes NETTE JONGEN Tarief „SLEUTELTJES" Cassière Jongste Bediende Vroom Dreesmann Leiden N.V. ADMINISTRATIEF AMBTENAAR B le-KLASSE I^Strooigoed? te zoet doe ''méér met fO l.TJES SLFU DINSDAG 4 DECEMBER 1956 Geïrriteerd legde Beddington de hoorn op de haak. Dat dit nu juist moest gebeuren op het moment, dat hij tot over zijn oren in het werk zat en twee partners met vakantie waren! Hij stond op van achter zijn bureau en trok zijn regenjas aan, zette zorg vuldig de bolhoed op zijn al danig kaal wordend hoofd en hing de nauwkeurig opgerolde paraplu over zijn rechterarm. Buiten op straat hield hij een taxi aan, stapte in en zei waar hij moest zijn. In gedachten verzonken staarde hij voor zich uit. Wat kon in hemelsnaam zó dringend zijn. dat Chartreuse hem op zulk een gebiedende wijze had ontboden? De juwelier was al voor een langer reeks van jaren dan hij zich nog vermocht te herinneren een goede cliënt van hem geweest, zodat hij dan ook eigen lijk geen ontstemming mocht tonen. Beddington fronste de wenkbrauwen. Hij stond voor een raadsel. Het moest wel iets bijzonder verontrustends zijn, want anders zou Chartreuse hem toch niet op dit uur van de dag hebben laten komen! Hij begon tenslotte zelfs zenuwachtig te worden omdat de taxi nauwelijks kon opschieten in de over drukke straten. Kalm blijven. Bed dington, zei hij tot zichzelf. Ongeduld is niets voor jou! Chartreuse bevond zich in het kan toortje' achter de winkel, toen Bed dington tenslotte arriveerde. De juwe lier zag er verontrust uit. In de stoel tegenover het bureau zat een gedistin geerd uitziende heer. Beddington wierp even een snelle, onderzoekende blik op hem. Hij moest ongeveer vijftig jaar oud zijn, had donker-grijs haar. eer lijke ogen en een lang, kaarsrecht figuur. Wat zijn de moeilijkheden. Char treuse?, vroeg Beddington kortaf. Het was duidelijk, dat het Chartreuse moeite kostte zich te beheersen. Lees dit eens. Chartreuse gaf hem het briefje. Beddington las: Ik heb vandaag voor de heer Alphonso Caranto een paarlen halssnoer getaxeerd en de waarde op £250.— bepaald. Dit hals snoer als onderpand accepterend, heb ik hem 100,geleend, terug te beta len binnen een maand. Indien de lening niet wordt terugbetaald binnen de ge stelde termijn, vervalt het halssnoer aan mij. De verklaring was correct onderte kend en ongeveer drie weken terug ge dateerd. Beddington herkende het handschrift als dat van zijn cliënt. Hij had een goed geheugen voor zulk soort bijzonderheden. Beddington trok vragend zijn linker wenkbrauw op en keek Chartreuse aan. Dit lijkt me volkomen in orde te zijn, begon hij voorzichtig. De juwelier wist zich slechts met moeite te beheersen. Ik zal je de hele geschiedenis ver tellen. Beddington, en dan moet je mij je advies geven. Hij slikte even en ging toen verder. Dezedeze heer hierhij sloeg een woedende blik op de onver stoorbare heer Caranto. kwam drie weken geleden met een halssnoer in mijn winkel. Hij zei. dat hij tijdelijk wat kort bij kas was en 100 pond wilde lenen. Hij vroeg of ik het halssnoer wilde taxeren en als onderpand aan nemen Ik onderzocht het snoer zorg vuldig en zag direct, dat het een veilig pand was. Ik vertelde hem. dat het 150 pond waard wasChartreuse haal de een zakdoek te voorschijn en wreef over zijn nat geworden voorhoofd. Hij pakte toen het snoer weer op en stopte het in zijn binnenzak. ,.U weet heel goed, dat het tenminste 250 pond waard is", zei hij. Ik moest dit ten slotte wel toegeven en leende hem uit eindelijk 100 pond, waarna ik de schuld bekentenis uitschreef, die je zo juist gelezen hebt. Hij stond er op, dat hij die zelf zou dicteren en ik maakte daar geen bezwaar tegen. Toen hij me tenslotte het snoer weer overhandigde, deed ik natuurlijk geen moeite om het nogmaals zorgvuldig te onderzoeken.... Chartreuse zweeg. Hij zocht kenne lijk naar woorden. Hij slikte duidelijk hoorbaar en ging toen verder. Korte tijd nadat hij was wegge gaan, kwam ik er achter dat het snoer, dat hij mij gegeven had. een kopie wasniet meer dan 5 pond waard. Ik was buiten mijzelve van woede, dat ik me zo had laten bezwendelen. Maar dat is nog niet allesHij bette zich wederom het glanzend-natte voor hoofd, Een paar dagen later ver kocht mijn assistent de kopie voor 7 pond aan een vrouw, die naar een goedkoop halssnoer had gevraagd. Ik feliciteerde hem zelfs omdat hij het verlies iets kleiner had gemaakt. Toen vandaag dus kwam dezedeze schurk terug en had de onhebbelijk heid om zijn halssnoer terug te vra gen. Beddington zette even zijn bril af en verzonk toen in gedachten. Daarna keek hij de heer Caranto vragend aan. Ik veronderstel, dat U de 100 pond. die U hebt geleend, wil terug betalen? De man begon te glimlachen. Inderdaad, en ik mag er misschien aan toevoegen, dat ik het niet gepast vind mij een schurk te noemen. Beddington zuchtte en keek Char treuse aan. —Ik geloof, dat je niets beters kunt doen dan de heer Caranto de getaxeer de waarde van het snoer te vergoeden! Chartreuse kon zich nauwelijks meer beheersen. Wat? Die zwendelaar hééft al 100 pond in de wacht gesleept en moet ik hem dan nü nog eens 150 pond be talen? Beddington bleef dood-ernstig. Chartreuse, je hebt mij kennelijk laten komen om mij juridisch advies te vragen. Dat advies luidt dan. dat je deze heer inderdaad nog eens 150 pond dient te geven, waarna deze- schuld bekentenis als afgedaan kan worden beschouwd. Op de lange duur zou het je méér kosten, als Je dit advies niet zou aanvaarden. Op de weg terug naar kantoor, schudde Beddington nu en dan het hoofd. Het was de meest geraffineerde dubbele oplichterstruc, die hij ooit had meegemaakt. Chartreuse was op de meest brutale wijze bezwendeld. En het was hem even duidelijk, dat er geen andere mogelijkheid was geweest om deze kwestie op te lossen. Hij zou zijn vriend, de hoofd-inspecteur Arnold, dit eens vertellen. De truc mocht elders eens herhaald worden Een week later ontving Beddington van één van zijn cliënten. Sir Chris topher Harding, een uitnodiging voor een diner. Hij had de laatste dagen bijzonder hard gewerkt en hij keek met genoegen uit naar de prettige avond, die zoals hij uit ervaring wist in het verschiet lag. Hij en Sir Christopher waren al jarenlang goed bevriend en zij hadden wederzijdse belangstelling voor literatuur, muziek en kunst. Toen hij Brookfield House, waar zijn vriend-de-schrijver woonde, betrad, voelde Beddington dat er iets bijzon ders in de lucht hing. Voorzover ik mij herinner, vier je vandaag toch niet je verjaardag?, vroeg hij glimlachend. Sir Christopher begon hartelijk te lachen en porde zijn vriend in de maag. Je kent mij langzamerhand wel genoeg, kereliedere gelegenheid voor een feestje grijp ik altijd met beide handen aan. Mijn dokter heeft me verteld, dat ik veel te veel gesteld ben op goed eten en een goed wijntje. Dat moeten we dus vieren. Kirby, mijn dokter, komten Arnold, die goede. oude Arnold hij is jarenlang een bron van inspiratie voor mij geweest, zonder dat hij het zelf wist! En dan natuurlijk Chartreuseeen andere cliënt van jou, is 't niet? Beddington meende een ironische glans in Sir Christopher's ogen op te merken, maar hij reageerde er niet op. Successievelijk arriveerden ook de anderen en hoe langer men tafelde, hoe duidelijker het voor Beddington werd, dat dit geen gewoon avondje was. Hij begon zich al af te vragen wat er achter kon steken. Sir Christopher stond bekend om zijn merkwaardige grappendat wist hij uit eigen, bittere ervaring. Maar hoe hij ook piekerde, hij kon de sleutel voor dit avondje niet vinden. Sir Christopher trok aan een rijk geborduurd bellekoord. Enkele minu ten later verscheen Carter, de butler. Ah, ben je daar. CarterZou je soms je vrouw en je broer willen vragen hier te komen? Hij keek op zijn horloge. Precies over tien minuten. Ik zal er voor zorgen, sir. ant woordde Carter, waarna hij zich terug trok. Ik vermoed zo, dat jij. Bedding ton, en misschien ook wel Chartreuse, je zult afvragen, wat dit allemaal te betekenen heeft. Hij greep in zijn binnenzak en haal de een enveloppe te voorschijn. Bed dington zag, dat zij zorgvuldig geze geld was. Beddington, wil jij deze enveloppe onder je hoede nemen en aan Char treuse overhandigen, als ik je dat vraag? En nu Hij strekte behaaglijk de benen en keek zijn gasten één voor één even aan. Een maand geleden daagde ik Arnold uit. Ik was toen weer aan een boek begonnen. Het gaat over een mis daad en zoals gewoonlijk, kwamen we in gesprek over de tegenwoordige op sporingsmethode van de politie. Hij boog zich voorover en tipte de as van zijn sigaar. Zoals hij weet, ben ik vol lof over de manier, waarop de politie in dit land werkt. De meeste misdaden wer pen geen dividend af. maarHij keek Arnold lachend aan. ik vertel de hem. dat ik van mening was dat er een oplichters-truc bestond, die zó ge raffineerd in elkaar zat, dat, alhoewel het slachtoffer er zeker van moest zijn dat hij opgelicht was, hij er niets aan zou kunnen doen. De truc zou zelfs zó uitgevoerd kunnen worden, dat de be nadeelde graag nóg eens zou betalen om verdere stroppen te vermijden. Hij trok eens heftig aan zijn sigaar en vertelde toen verder. Natuurlijk had onze vriend Ar nold slechts spottende woorden voor die truc over. Tenslotte gingen we ech ter een weddenschap aan. Hij beloof de zelfs, dat hij er voor zou zorgen dat ik niet in moeilijkheden zou komen zo er iets mis mocht gaan. Sir Christopher stond op en liep naar een klein tafeltje. Hij pakte de twee langwerpige doosjes, die daar lagen, op en gaf ze aan Chartreuse. Vertel mij eens. Chartreuse, heb je deze dingen al eerder gezien? Beddington begon al inwendig te lachen en het gezicht van de juwelier was een plaatje waard, toen hij uit de doosjes twee paarlen halssnoeren haalde. Arnold begon luid te lachen. Prachtig. Christopher....;. Ik geef me gewonnen! Sir Christopher schudde echter het hoofd. Neeik moet je eerst nog ver tellen, hoe alles in zijn werk is gegaan. Hij richtte zich tot Beddington. Zou je ons misschien willen ver* tellen, wat je van deze zaak weet? Beddington knikte en deed toen ge trouw verslag van wat hij bij Char treuse had meegemaakt. Juist toen hij uitgesproken was, ging de deur open en kwam Carter binnen, vergezeld door een aantrekkelijke vrouw van een jaar of dertig en een man, die bijzonder veel op hem geleek. Sir Christopher had kennelijk veel plezier in dit alles. Moet ik nü nog wat uitleggen, vroeg hij lachend. Ik veronderstel, dat deze twee. zei Beddington, de daders zijn. Carters broer leende het geld, en ruilde, nadat Chartreuse het snoer had getaxeerd. dit voor het andere omtoen ging de vrouw van Carter naar de zaak en kocht het valse snoer, waarna Carter's broer weer verscheen. Bijzonder intel ligent uitgedacht, Christopher, bijzon der intelligent! Arnold trok een hoogst ongelukkig gezicht. Ik ben je dus een kist sigaren schuldig. Sir Christopher knikte. Havana's, vergeet dat niet! Char treuse. zou je nu de enveloppe, die Beddington zo zorgvuldig vasthoudt, willen openen? Beddington reikte de enveloppe aan. Chartreuse begon te blozen, toen hij de cheque zag. Hij begon Sir Christo pher uitvoerig te bedanken, maar deze viel hem in de rede. Nonsensik moet jöü bedan kenje hebt nu weer de 250 pond terug, die je al verloren meende te hebbenplus tien extraeen redelijke vergoeding, meen ik, voor het gebruik, dat ik van je zaak en je tijd heb gemaakt om te bewijzen, dat die truc wel degelijk uitgevoerd kon wor den. Vind je ook niet. Beddington? Beddington glimlachte. Hij trok ver genoegd aan zijn sigaar. Ja, een bijzonder redelijke ver goeding, vind ik Op het Ierse vliegveld Shannon heeft het er even om gespannen. Daar kwam een groep arbeiders in aan merking voor een loonsverhoging van dertig procent. Zij nam echter ge noegen met vijftien onder één voor waarde: de mannen moesten radio technici blijven heten. Wanneer ze dertig procent hadden ontvangen zouden zij in het vervolg als mecha- niciens door het leven zijn gegaan. gevraagd voor lichte kantoorwerkzaamheden. Aanm.: woensdag, donderdag en vrijdag van 9-6 u. CONSTRUCTIEBUREAU in Amsterdam vraagt: en voor thuiswerk. Aanmeldingen onder no. 5741 aan het bureau van dit blad. Het Gewestelij'k Arbeidsbureau te Leiden, geeft een voor lichtingsavond met film over CANADA op VRIJDAG 7 DECEMBER 1956 in „DEN BURCHT" te Leiden. Aanvang 8 uur. TOEGANG VRIJ. Bij het ACADEiMISCH ZIEKENHUIS te Leiden kunnen worden geplaatst: VOOR DE MANGELKAMER. satlarjsregeling Leeftijd: 15 jaar 16 jaar 17 jaar 18 jaar 19 jaar netto p. maand f 100,46 f 108.61 f 116,76 f 117.44 f 121,78 Leef t\jd: 20 jaar 21 jaar 22 jaar na 1 jaar na 2 jaar netto p. maand f 128.11 f 133,93 f 145,17 f 147.92 f 152,63 Uitvoeriger inlichtingen worden gaarne tijdens de spreek uren (dinsdag- en vrijdagmorgen om 10.30 uur) verstrekt door de adj.-directrice. Schr. soil, te richten aan de adj.-directrice. gevraagd voor magazijn- en expeditiewerk. Leeftijd plm, 16 jaar. HOOG LOON. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Aanmelden: LEIDiSC-HE GROOTHANDEL. Langebrug 35. 120 woorden tl, 2030 woorden f 1,50 (een woord hoogstens 12 letters). Bewijsnummers f 0,10 extra Toezending nummerbrieven f 0,20 meer. Wij vragen voor onze afdeling ADMINISTRATIE (min. leeftijd 18 jaar). Persoonlijke sollicitaties dagelijks of brieven met volledige inlichtingen aan de afd. Personeelszaken. Bij de afdeling PERSONEELSBELEID van het ACADE MISCH ZIEKENHUIS te Leiden is gelegenheid tot plaatsing van een functionaris in de rang van Gezocht wordt iemand met tenminste middelbare schoolopleiding en belangstelling voor personeel- problemen. Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring min. f 338,max. f 473.en 6 Gegadigden voor deze betrekking zullen eventueel uitgenodigd worden voor een psychologisch onder zoek. Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen over leef tijd, opleiding en praktijk te richten aan de Directeur-Ge neesheer van het Academisch Ziekenhuis. hijskraan? niets aan Inderdaad, met KAAS hebt U altijd succes, want KAAS is lekker, voedzaam èn gezond! Vraag daarom vandaag nog het kaasreceptenboekje aan bij Het Nederlands Zuivelbuteau, Groot Hertoginnelaan 26, Den Haag (extra 10 ets postzegel bijsluiten). Uw leverancier heeft het ook voor U. Sint gepasseerdKAAS geprefereerd GEVRAAGD Gevraagd net meisje voor de huishouding. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Dreef. Burg- steeg 5. Beschaafde juffr. gevraagd voor koken en lichte huish. bezigh., tot 45 jaar. Ook een maal in de 14 d. het weekend, verder enkele uren p. dag. Brieven bur. van dit blad on der no. 5708 k. In de Paedologische Kliniek Curium" te Oegstgeest kan een assistente in de keuken worden geplaatst. Schriftelijke sol. te richten aan de direc trice. Rhijngeesterstraatweg 32 Zit-slaapkamer met volle dig pension gevraagd. Week einde afwezig. Gaarne brieven met prijs bur. van dit blad onder no. 2562 k. Gevraagd meisje voor halve dagen of werkster voor 3 hal ve dagen p. w. Buys Ballotstr. no. 30. B Goed thuis gezocht voor lieve poes. plm. 1 Jaar. Mevr. Stevens, Burggravenlaan 145. B Wordt gevraagd net meisje, liefst van de Huish school. 82 uur, in klein gezin, zon der kinderen. Mevr. Strieker. Marelaan 38. Oegstgeest. B Gevraagd toor terstond hulp in de huishouding van 812 uur. Aanmelding War- monderweg 16, tussen 7 en 8 uur *s avonds. B Net meisje. 22 j.. zoekt leu ke vriendin, liefst kunn. dan sen. Brieven bur. van dit blad onder no. 2569 k. B Zit-slaapkamer met voll. pension voor twee heren gevr. Br. bur. v. d. blad no. 2578 k B Heer zoekt zit-slaapkamer te Leiden b. b. h. h. Brie ven bur. v. d. blad no. 2592 k B Gehuwd echtpaar vraagt gem. kamers. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2601 k. B Huis. Welk bejaard echtpaar wil zijn eigendom verkopen op voorw. dat zij gratis blijven wonen? Brieven bur. van dit blad onder no. 2600 k. B Toekomstig echtpaar zoekt 2 kamers met keuken of ge bruik v. keuken, liefst onge meubileerd. Leiden of omge ving. Brieven bur. van dit blad onder no. 2629 k. B Gevraagd heren-skischoe nen plm. mt. 45. W. Singel 67 Teléf. 22674. AANGEBODEN B Luxe herenhuizen met en zonder garage, vrije vestiging, te Noordwij kerhout. Koopsom van f 34.000f 39.500. Ruime hypotheek h. j. Cramer en Zn. makelaars. Afd. nieuwbouw A. j. Ruijter, tel. K 20 - 66272. Bijkantoor Leiden K1710 - 32295. B Riante herenhuizen met en zonder garage, vrije vestiging. Oegstgeest. Koopsom f 26.250 en f 30.000. Ruime hypotheek. H. j. Cramer en Zn., make laars. Afd. nieuwbouw A. j. Ruijter. tel. K 2o - 66272. Bij kantoor Leiden K 1710 - 32295 B Enorme sortering schilder stukken voor boven uw dres soir vanaf f 14.50 compleet met lijst. Lijstenmaker) „De Concurrent". Haarlemmerstr. 72 Tevens het aangewezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. B Luxe autoverhuur. W(j ver huren o.a. Mercedes-180-D., Simca, V.W. en Morris. Garage Bierman, Voorhout, tel. 02532 - 7433. B Verkeersongevallen gebeuren door onvoldoende verkeersken- nis. Oudrijbewijs-examinator Kwak bespreekt iedere woens dag 8 uur nm. m. b. van licht beelden en verkeerstafel de voorschriften, f 1.50 p. p. Zoe- terwoudse Singel 104, telefoon 22803. B Nieuwe babybox met ver hoogde vlonder en telraam f 17.75. Plastic boxmatrasje f7.95. Kinderstoel f 17.25. Hooglandse Kerkgracht 40 A. Leiden, telefoon 22287. B Geschenk van blijvende waarde is zo'n fotoserie van Uw kindje. Drie verschillende briefkaartfoto's kosten maar f 3.75. Natuurlijk bij de spe ciaalzaak voor kinderfotogra- OOlg B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91; b. g. g. 11.53.96. B Polshorloges vanaf 11.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit. Billijke pryzen. Plasmeyer Storm Buy- singstraat 33. Tel.' 32173. B Praktisch cadeau. Elektr. str aalkachel, groot warmte ver mogen. 5 a 6 cent per uur ver bruik. Edy. Miele en A.E.G. wasmachines vanaf f 189. Snel- drogers vanaf f 149. De Lange, Hoge Rijndijk 74. tel. 23425 en Hoofdstraat. Leiderdorp. Telef. 26166. B Een elektr. geschenk? Huis- kamerkappen vanaf 7.95, sche mer- en wandlampjes vanaf f 3.25, grote schemervoetkappen 10.50. Kronen, ganglantaarns, strijkijzers, complete batterij 0.98. De Lange. Hoge Rijndijk 74 tel. 23425 en Hoofdstraat. Leiderdorp. B Salon kast met. Ingebouwde automatische wisselaar. 135 zeer moderne platen, speelt 10 platen. Als nieuw. Konlngstr. 28 A, Lelden. Na zee uur. B B. a. net persoon voor het innen van kwitanties of andere werkzaamheden. Br. bur. v. d. blad no. 2558 k. B Voor Slnt-Nicolaas, mooie zwarte Poedels. Adres: Caland- straat 40, Lage Morsweg. B Een paar z. g. a. n. rol schaatsen aangeb. met hoge schoenen. Tegen elk aanm. bod. 3 Ootoberstr. 7 A. Leiden, des avonds na 6 uur. B Te koop aangeboden prima elektr. wasmachine, merk Erres. Langeborststr. 23. Voorschoten. B Heeft U een feestje, con tact- of gezellig avondje. Laat dan Uw muziek verzorgen met de nieuwste ..Trio Track" pla tenspeler met versterker met de nieuwste platen. Inlichtin gen: Transvaalhof 25. B Voor St.-Nicolaas pracht cyclamen vanaf f 0.50. primu la's f 0.50, varentjes f 0.50. ver se anjers f 0.20 p. st. Grote sortering bloemen en planten. Lage prijzen. M. v. d. Haven, St.-Jorissteeg 16. Lelden. B Radio Philips aangeb. in zeer goede staat f 50. Telef. 31191 tussen 19.30 en 20.30 u. B Wegens overeompl. Ikophot belichtingsmeter f 40. Oranjelaan 8. B Cremekl. vleugel. Kaps. 1.70 m. f 2000, Chinees driedelig kaststel f 600. Moderne creme- kleur. 6-arms metalen kroon spec. ontw. f 100. Alleen voor part. Brieven bur. van dit blad onder no. 5760 k. B Waardevol St.-N'icolaasca- deau. 50 visitekaartjes bedrukt met naam en adres P.T.T.-mo del f3.75. 100 stuks f5.50. Vóór St.-Nicolaas besteld, een doos sigaretten cadeau. A. A. Ver hoog en Zonen Haarlemmer straat 29. Telef. 22197 - 25374. B RJjnsburgers! Voorkomt teleurstelling. Koopt bij eën vakman. Pracht sortering da mes- en herenpolshorloges. Elk horloge 2 jaar gratis ver zekerd tegen verlies, diefstal, brand, schade. Koelewijn. Mo leneind 21, Rijnsburg, Telef. 8181. B Goede nachtrust ls gezond! De grootste sortering binnen- veringmatrassen o.a. Epeda. Auping. Pullman. 1-pers. van af f52.50. 2-pers. f78.—. ..De Kleine Winst". Haarl.straat 51 B Autoverhuur. Morris, Volks wagen met radio. Ford Tauaius '56 met radio. ..Atlantic", tel. 110977 - 321069. Den Haag. B Een schilderstuk is een nut tig geschenk van blijvende waarde. Wij hebben voor U een enorme sortering, reeds vanaf f 14.50 voor boven dres soir, compleet met lijst. Lijs tenmakerij ,,De Concurrent". Haarlemmerstraat 72. B Moderne vazen, grote en kleine glazen. Gero artikelen, kristal, kop en schotels ln 80 verschillende soorten vanaf 0.49. Tornado artikelen, stalen strijkplanken. P.D. koffiemo lens, keukenuitzetten. De Lan ge. Hoge Rijndijk 74. Telef. 23425. B Japans. Chinees en Ita liaans mandenwerk. Zeer apart. Leuke cadeaus voor a.s. St.- Nicolaas. Fa. Feringa en Slui ter. Nwe Rijn 26, Leiden. Tel. 25377. B Rotan meubelen, baby- en poppewiegen in diverse mo dellen en prijzen. 4Jit eigen werkplaats. Voordelige aanbie ding. Fa. Feringa en Sluiter. Nwe Rijn 26 Leiden. Telef. 25377. B Autorijschool ..Beatrix" ver mindert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Lesuur f 6.Lesmate riaal Ford Taunus. Beatrixstraat 4. Tel. 30319. B Wasmachines 155 gld., geen beschadiging maar nieuwe ma chines. pulsator combinatie, dus lekken uitgesloten, inh. 60 liter, volle garantie. Droogcen- trifuges 149.50. Gem. bet. Tel. 30372. Oude Singel 206. B Woonschip. Te knop woon schip. z. g. a. n.. 14 x 4 m.. bev. 1 grote. 1 kl. slaapkamer, grote woonkamer. keuken, w.c.. licht water enz., met ligplaats. Bevragen bij J. J. Drewes. Rijndijk 114, Voor schoten, Tel. 22773. Lelden. B Mahoniehouten tafeltje, ovaal blad en 3 poot. in goede staat, f 30.Haarl.weg 49, ..Groenoord". Ter overn. Philips Phlli- shave (droogscheer apparaat) f25, Infraphillamp f25, ka merjas f25. coin de feu (korte B Aangeboden accordeon, spot koopje. 80 bassen. 4 registers. 2 basreglsters. merk „Welt- meister", prachtig instrument. Te bevr.: W. Singel 67. Telef. 22674. B Nng steeds uit voorraad leverbaar. z. g. a. n. olie tankjes. ook geschikt voor benzine Inhoud 60 liter. Prijs f 6.50 per stuk. Tevens prach tige 20 liter bussen f3.per stuk. Rijnsburgerweg 124, Rijns burg. S Aangeboden aquarium, com- eet. 120—60—50. G. Dou- straat 15, Leiden. B Te koop een nieuwe luxe kanariekooi en 3 prachtige zingende kanaries (geel). Pracht St. Nicolaascadeau. Oude Singel 156. Leiden. 2 x b. B Twee gloednieuwe Solexen te koop. van f 410.compleet voor f 360.p. stuk. Boekhorstlaan 8, Voorhout. B Te koop Opel Olympia van 1952, mechanisch en uiteriyk als nieuw. Prijs f 2350. Inruil motor(en). scooter(s) of brom mer (s) mogelijk. Boekhorst - laan 8. Voorhout. B H.M.W. sport bromfiets 1956 z. g. a. n. Te bevragen na 19.00 uur. Zaterdag gehele dag. Damlaan 3. Leiden. B B. z. a. dame van middel bare leeftijd voor lichte huis houdelijke werkzaamheden. Br. bur. v. d. blad no. 2665 k B Rijwielen. Pracht dames- sportrijwiel. tevens meisjes- en jongensrywiel, alles in staat van nieuw. Levendaal 47 hoek Oranjeboomstraat. Leiden. B Te knop aangeh. een rook- stoel met nieuwe kussens en leasen fauteuiltje. Borneo6traat 10, Oegstgeest. B Vogelkooien. Enorme keuze vogelkooien, in vele modellen. Vanaf f 6.75. J. Karei Steen straat 21. Tel. 20629. B Kanaries. Pracht St.-N'ico- laascadeau. Met 3 mnd. schrif telijke garantie. Niet goed re tour. j. Karei, Steenstraat 21. Tel. 20629. B Duitse Herders. Prima hon den. Kerngezond en zonder gebreken. J. Karei, Steenstr. 21 tel. 20629. B Papegaaien, Prachtige liand- makke vogels en jonge Beo. j. Karei, Steenstraat 21. Tel. 20629. B Aangeb. haring- of bobspel met 4 keus. Prijs f 20.Mooi St.-Nicolaascadeau. Tesselschadestraat HA. B St.-Nicolaas nadert. Schil derstukken, foto-standaards vanaf 95 ct.. metalen fotolijs- ten met bol glas, in alle ma ten en prijzen, slaapkamer- schilderijtjes enz. vindt U ln ruime sortering bij: Lystenma kerij „De Concurrent Haar lemmerstraat 72. B Te koop een Solex en een bandrecorder. Allebei ln pr. st. Haarl.straat 70. DIVERSEN B Bezoekt de Janvossensteeg! Schitterend verlicht. Neemt deel aan de gratis etalage wedstrijd om waardevolle pry zen. U koopt bij ons goed en goedkoop. B Volkswagen van verlofgan ger te koop. bouw nov. 1953. Mech. en uiterlijk z. g. a. n. f 3400.—. Eikenlaan 24. Lei derdorp. O 2 heren zoeken serieuze ken nismaking met 2 meisjes. Leeft. 2530 Jaar. Br. met fo to erewoord retour. Brieven bur. van dit blad no. 2585 k. B Grote zonnige driekamer flat. staande Kanaalweg. 2e etage, prachtig uitzicht, te rui len voor heel huis. eventueel te kopen. Brieven bux. van dit blad onder no. 8593 k. B Bezoekt de Janvossensteeg! Schitterend verlicht. U koopt er goed en voordelig. Neemt deel aan de gratis vossenjacht om waardevolle prijzen, 't Is de moeite waard. B Dames en heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Iedere dame roept over onze permanent, geen warmte op het hoofd. Bespreekt vooral vroegtijdig. Heren, ook voor U brengen wij de nieuwste kap sels. Het Kappershuis. Apothe- kersdijk 8, telefoon 26218. B Woningruil Bodegraven Leiden. Aangeb. vrij huis, be- vatt. kamer. 3 sl.kamers, bad kamer. keuken, kelder, voor- en achtertuin, schuur. Gevr. soortgelijke woning te Leiden of omgeving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2595 k. B Woningruil LeldenLeider dorp. Aangeboden op nette stand, zonnige 3 kamerwoning, keuken, douche en schuur, ge heel vrij gezellig uitzicht, voor een nette behoorlijke woning te Leiderdorp of Hoge Rijndijk, Zoeterwoude. Br. bur. v. d. blad no. 2621 k B De Janvossensteeg is schit terend verlicht. Doet by ons Uw Inkopen en neemt deel aan de gratis vossenjacht en etalagewedstrijd om prachtige prijzen. B Zaterdag aan komen lopen wit/grijs katje. Tegen adv.- kosten terug te bekomen: Leliestraat 59. 48 uur na plaatsing dezer beschlkb. voor liefh. B Even lezen Heren! Ver zorgde kapsels Uw kapper in Leiden Ernest Langezaal. Za terdag geopend 85 uur. Kap salon Mor spoort, 1ste Binnen vestgracht 29. B Woningruil. Aangeb. te Was senaar Deyleroord. heel huis. 6 kamers, keuken, badk.. zolder. Huur f 56.50. Gevr. 4- of 5- kamerwoning te Oegstgeest of Voorschoten. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2597 k.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6