Betty Cuthbert veroverden hun en derde Bobby Morrow gouden plak Plastic speelgoed monteren: VELPOM U.V.S.- Deslauriers heeft voldoende aan remise om titel binnen te halen Ritmeesters Opnieuw vele nieuwe records Meer dan 50% der huwelijken in Indonesië wordt onthouden Keiler is uitgespeeld ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 Olympische Spelen De Australische supporters braken in hun enthousiasme bijna het nieuwe moderne zwembad van Melbourne af, toen bekend werd ge- maakt, dat de drie vertegenwoordigers van hun land op de 100 meter vrije slag heren beslag hadden gelegd op de drie Olympische medailles. Jon Hendricks werd Olympisch kampioen in de Olympische record tijd van 55.4 sec. Hij werd op het erepodium geflankeerd door zijn land genoten John Devitt (55.8 sec.) en Garry Chapman (56.7 sec.). Tus sen haakjes: deze uitslag meldden wij gisteren reeds in een deel van onze edities, evenals het resultaat van de finale 200 meter schoolslag dames, welke door het Duitse meisje Ursula Happe werd gewonnen in de eveneens nieuwe Olympische recordtijd van 2 min. 53.1 sec. De Olympische kampioene 1952, de Hongaarse Eva Gyarmati-Szekely, die voortdurend in huilbuien uitbarst, omdat zij sedert tien dagen geen nieuws van haar familieleden uit Hongarije heeft ontvangen zij heeft een dochtertje van 2x/2 jaar legde beslag op de zilveren medaille (2.54.8) en de Oost-Duitse Eva-Maria ten Eisen veroverde met een tijd van 2.55.1 de bronzen medaille. In het Olympisch stadion werden de atletiekwedstrijden voortgezet en op nieuw sneuvelden er Olympische en we reldrecords. De finale van het nummer 4 x 100 m. estafette dames werd gewonnen door de Australische ploeg in de nieuwe Olym pische en werelrecordtijd van 44.5 sec. Groot Brittannië legde met de eveneens uitstekende tijd van 44.7 sec. beslag op de zilveren medaille en het brons ging met 44.9 sec. naar de Ver. Staten. De Russische ploeg eindigde op de vierde plaats met 45.6. De Australische ploeg was als volgt geformeerd: Shirley Strickland. Norma Crocker. Fleur Mellor en Betty Cuthbert. Voor de laatste be tekende dit de derde gouden medaille op deze Olvmpische Spelen. Zij won immers reeds de 100 en 200 meter sprint. Ook de Amerikaan Bobby Morrow, winnaar van de 100 en 200 meter bij de heren, sleepte zijn derde gouden medaille in de wacht. Hij was de laat ste loper van de Amerikaanse ploeg in de 4 x 100 meter estafette heren. De ploeg van de Ver. Staten zegevier de in dit nummer in de fantastische t(jd van 39.5 sec., een nieuw Olym pisch en wereldrecord. Rusland werd met 39.8 tweede en Duitsland legde met 39.8 beslag op de derde plaats. Verrassende zege van Delanye De Ier Ronnie Delaney won de 1500 meter in de nieuwe Olympische record tijd van 3.41.2. Een hele verbetering al weer met Helsinki, waar de Luxembur ger Barthel dit nummer toen won in 3 min. 45.2 sec. Op de tweede plaats kwam de Duitser Richtzenhain. die evenals nummer drie de Australische crack John Landy, 3.42 voor zich liet afdrukken. De zege van Ron Delaney kwam als een verrassing. Hij behoort weliswaar tot het selecte gezelschap van topatle ten die de mijl binnen de vier minuten hebben gelopen, en ook heeft deze 21-ja- rige student in het vorige winterseizoen vrijwel elke indoorwedstrijd gewonnen waarin hij uitkwam, maar daarna was hij zijn vorm kwijtgeraakt. Toch heeft hij Eire de eerste gouden medaille in deze Spelen weten te bezorgen. Toen het starschot voor de race ge lost was en de Nieuwzeelander Murray Halberg de leiding had genomen voor de Brit Hew son, met de Australische hou der van het wereldrecord op de mijl, John Landy, in de negende positie, liep Delaney onopvallend in de middenmoot van de groep van in totaal 12 deelne mers. De Australiër Lincoln nam de lei ding over na 1 3/4 ronde en ging nog aan het hoofd toen Landy zijn eindspurt uit de laatste positie begon. Intussen was de Brit Hewson naar voren gegaan, en op 300 meter voor de finish leidde hij het veld, drie of vier meter voor Richt zenhain en Landy, de indruk makend dat hij het goud binnen zijn bereik had, toen Delaney op zijn beurt begon te spurten. De kleine Ierse kolonie was op getogen bij het zien van de groene trui die als een schicht, na het uitkomen van de bocht op 150 meter van de eindstreep, de een na de andere concurrent passeer de. Vijftig meter verder had hij ook Hewson, die kennelijk vermoeid raakte en zich ook in de tweede positie niet kon handhaven, ingehaald en van dat ogenblik af werd hij niet meer bedreigd. HOOGSPRINGEN DAMES De Amerikaanse Mildred McDaniel heeft het Olympisch goud voor het hoogspringen dames gewonnen met 1.76 meter, hetgeen een nieuw Olym pisch en wereldrecord betekende. Het oude Olympische record stond sedert 1948 (Londen) op naam van de Ame rikaanse A. Coachmann met 1.68 me ter. Het oude wereldrecord stond met 1.75 meter op naam van de Roemeen se Yvette Balas (Roem) en werd op 14 juli van dit jaar te Boekarest ge maakt. Thelma Hopkins (Eng.) werd tweede en de Russin Maria Pissareva derde, beiden met 1.67 meter. SCHAKEN. Om de Zilveren Koning van ons blad De uitslagen van de 3de ronde in de voorwedstrijden der persoonlijke kam- p oenschappen zijn: lste klasse A: WeilandSchuss 1-0; TelengDemmendal 0>1Bonefaas Verduyn afg. lste klasse B: Van Wijnen—Smit y2y2; Jerry Beydr. Groeneveld V2; DonkerPreenen afg. 2de klasse A: Et/mans—Spek Vi\ Tervooren—Geyer V2SluytsVer- lind 0'1. 2de klasse B: HofsteeSmit 0>1; Batenburgdr. Bakhuizen van den Brink 10; BlangeVeldhuizen 10. De standen zijn nu: lste klasse A: W. G. Demmendal en H. Th. Weiland 2%; J. Verduin l%x; A. Bonefaas 1; W. F. Schuss y2 en F. Teleng 0 pt. lste klasse B: Jerry Bey en P. van Wijnen 2; A. Smit Vk\ W. Donker lx; dr. W. L. Groeneveld 1; P. J. Preenen J/iX pt. 2de klasse A: G. Verlind 3: M. D. Et- mans 2%; J. G. L. Tervooren V/2; A. Geyer en A. Spek 1: G. P. Stuyts 0 pt. 2de klasse B: T. Bllange 3; dr. R. C. Bakhuizen vam den Brink en W. F. Smit 2; L. Batenburg en T. Veldhuizen 1; T. P. Hofstee 0 pt. MARATHON Het Olympisch kampioenschap Ma rathon is gewonnen door de Fransman Alain Mimoun in de tijd van 2 uur 26 min. 32 sec. De zilveren medaille is ge wonnen door de Zuid-Slaviër Mihalic en de Fin Karvonen won de bronzen medaille. De Koreaan Hoon Lee werd vierde, de Japanner Kawashima vijfde en de Tsjech Emile Zatopek, winnaar van de Marathon in Helsinki, eindigde op de zesde plaats. De einduitslag van de 4 x 400 meter estafette heren luidt: 1. en Olym. kampioen Ver Staten 3 min. 4.8 sec; 2. Australië 3.06.2; 3. Gr. Brittamiië 3.07.2; 4. Duitsland 3.08.2; 5. Canada 3.10.2. GEEN NIEUWE KRACHTTOER VAN INDONESIË Het Indonesische voetbalelftal is er niet in geslaagd de krachttoer van don derdag te herhalen, toen het gelijk speelde tegen het Russische elftal. In de overgespeelde wedstrijd moesten de Indonesiërs de wet van de sterksten ondergaan. Zij verloren met 40. De Russen verkregen de zege echter niet alleen door het gebruik maken van zuiver technische wapens, maar zetten ook herhaaldelijk hun grotere lichaams kracht in. Het werd een harde wedstrijd waarin de Russen herhaaldelijk door het publiek werden uitgefloten en de Rus sische midvoor Streltsov tot drie maal toe gewaarschuwd moest worden door de Nieuwzeelandse scheidsrechter Lund. Lund. In de halve finales van het voetbal toernooi komt Zuid-Slavië tegen India uit en Rusland tegen Bulgarije. HOCKEYTOERNOOI In het hocekytoernooi zijn nu alle ploegen bekend voor de finale-poule. Dat zijn India, Engeland, Pakistan en Duitsland. De Engelse ploeg plaatste zich na een beslissingswedstrijd tegen Australië, welke met 1—0 werd gewon nen WATERPOLOTOERNOOI In de finalegroep van het waterpolo- toernooi hebben zich de volgende lan den geplaatst: Zuid-Slavië, Rusland, Hongarije, Ver. Staten, Italië en Duits land. SCHIETEN De uitslag van de wedstrijd kleiduiven schieten luidt: 1. en Olym. kampioen Rossini (It.) 195 punten uit een moge lijk totaal van 200 punten. 2. Smelcynski (Polen) 190, 3. Cicero (It.) 188. (ingez. Med.-Adv.) PLASTIC LIJM Sportagenda Wassenaarseweg 2.30 uur: UVS—De Valk. Zoeterwoudse Singel: Korfbalwedstrijden: De Algemene Ons Eibernest (2 uur) en Zuiderkwar tierReady (2 uur). Leidse Hout: 2 uur: CrescendoEureka (korfbal). Hoe komt mijn club uit UVS Van Putten, De Wolf, Van Leeuwen, Pardon, De Haas, F. v. d. Zeeuw. Verhoogt, Rijshouwer, C. v. d. Zeeuw, W. Bekkering, J. Verkuylen. Lugdunum Planjer, Ligtvoet. J. Teeuwen. Filippo, Hoekstra. De Roo, H. Teeuwen, Van Rooyen, Krijgsman, Ver hoeven, Mizee. LFC J. Selier. O. Spierenburg, J. Neuteboom. B. Sinteur. B. Pijnakker, J. v. d. Blom. W. Nachtegeller, W. van Kampen, T. Eradus, G. v. d. Heijden, A. Heijmans. Roodenburg Fasseur, Hensen, v. d. Blom, Weerlee, v. Polanen. v. Rooyen, N.N., Abrahams. Guldemond. Bekker, v. Groeningen. DOCOS Smits, v. Oudenhoven, Kerstens, Brasker, Ouwerling, Mazurel, Jan v. Marwijk, v. Teylingen, Joost. v. Marwijk. Jansen, v. d. Berg. Warmunda Ter Beek, Faas, J. v. Winsen, W. v. Winsen, J. A. F. v. Win- sen. v. Dam, Sikking, A. v. Winsen, Vel- tenaar, v. Seggelen, Vergeer. (Ingez. Med.-Adv.) Zondag 2.30 uur Om het ivereldkampioenschap dammen (Van een speciale verslaggever) De achttiende ronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap dam men werd gespeeld in de schaduw van de ruïne van Breder ode. Heel wat eeuwen zagen neer op het nog veel oudere spel der mozaïeken. Hotel Natuurbad Velser- end te Santpoort was thans het toneel van de strijd. Een afgelegen gelegenheid vooral voor deze tijd van 't jaar en zeker niet ideaal voor dit doel. Maar men zegt dat er in de gehele gemeente Velsen geen geschikte gelegenheid is te vinden. Het bezoek was deze avond zeer matig, hetgeen niet te verwonderen was en ook maar gelukkig, want waar men de toeschouwers zou hebben moeten bergen ls een geheim dat geen enkele organisator ha4 kunnen oplossen. Veel belangrijks voor de bezetting van toont van de club der bommengooiers 1 6. 2127Ü (accepteert zijn vervroegd St.-Nicolaas-cadeau)7. 31 x 22 (ge dwongen); 7. 2430; 8. 35 x 24. 19 x 39; 9. 28 x 10, 39 x 17; 10. 25 x 14, 9 x 20; 11. 3833, 5 x 14 (en Keiler had een stuk meer, zodat de rest hem niet veel moeilijkheden meer behoefde te geven). Niet zo gemakkelijk verliep de zaak voor Deslauriers. De Belg Verleene had ons reeds in de bus op de weg naar de speelzaal in het oor gefluisterd: „Men heeft de huid van de beer reeds ten ver koop aangeboden, maar de beer zal toch eerst nog geschoten moeten worden", en dat moest hij inderdaad, want ondanks alle moeite, die hij zich gaf, kon de Ca de eerste plaats stond er niet op het programma. Deslauriers speelde tegen de Belg Verleene en Keiler, die voor de laatste maal in de ring kwam ontmoette de Zwitser Forclaz. In beide partijen werden overwinningen voor de favorie ten verwacht, al zouden zij er wel en kele uren voor moeten vechten. Voor Keller is dat echter anders gelopen. Want Forclaz bleek niet. op de hoogte van de volgende theoretische val, waar van hij het Slachtoffer werd: 1. 32—28, 20—24: 2. 37—32, 14—20; 3. 41—37, 18—23; 4. 34—30, 17—21; 5. 30—25, 10—14; 6. 39—34?? (waarmede Forclaz zich een achtenswaardig lid Een niet alledaags voorkomend schavotjein Melbourne. Na de 400 meter stonden er niet drie, doch vier atleten op het erepodium, want de Rus Ignatiev. deelde de derde plaats met de Fin Hallsten. Win naar werd de Amerikaan Jenkins, terwijl de Duitser Haas op de zilve ren medaille beslag legde. nadees in een klassieke opening in de eerste 25 zetten geen enkel voordeel be halen. Door een blunder van Verleene kwam Deslauriers tenslotte een stuk voor en in het eindspel bleek de Canedees de sterkste, zodat hij in zijn slotpartij van hedenavond voldoende heeft aan remise om zich wereldkampioen te weten. UITSLAGEN J. M. Bom (Ned.)Navarro (Algiers) 20; H. Verpoest (Belg.)W. de Jong (Ned.) 11; P. Dionis (Fr.)—Verse (Fr.) 02; E. Fanelli (It.)M. Merono (Ma rokko) 02; P. Roozenburg (Ned.) J. Amzand (Suriname) 20; M. Ver leene (Belg.)M. Deslauriers (Canada) 0—2; C. Gournier (Fr.)—M. Hisard (Fr.) 02; E. G. van Dijk (Ned.)Li Tchoan King (China) 1—I; R Forclaz (Zwits.)R. C. Keller (Ned.) 0—2; W. Huisman (Ned.) was vrij. De stand na de achttiende ronde luidt: 1. Deslauriers 26 punten uit 17 partijen; 2. Keiler (uitgespeeld) 26 uit 18; 3/4/5. Van Dijk, Roozenburg en Bom, allen 22 uit 17; 6/7. De Jong en Gournier beiden 20 uit 17; 8/9/10. Huisman, King en Verse allen 19 uit 17; 11. Hisard 18—uit 17; 12. Verpoest 15 mt 17: 13/14. Dionis en Merono beiden 13 uit 17; 15/16. For claz en Navarro 12 uit 17: 17. Amzand 11 uit 17; 18. Verleene 9 uit 17; 19. Fa nelli 6 uit 17. „Schandalige cijfers" (Van onze correspondent in Djakarta) De gemakkelijkheid, waarmede in Indonesië echtscheiding kan worden verkregen, komt tot uitdrukking in het zeer groot aantal ontbonden huwelij ken. In 1955 waren er niet minder dan 760.000 echtscheidingen op 1.313.000 huwelijken; dat is dus ruim 57Het nog niet geheel geëindigde jaar 1956 laat zich tot dusver iets gunstiger aan zien en komt „slechts" tot 50%. In cijfers: 629.000 echtscheidingen en 1.313.000 huwelijken. In 1953 bedroeg 't aantal ontbonden huwelijken 60%. In geen enkel jaar sedert 1950 is het onder de 50% geweest! In de volksvertegenwoordiging heeft het lid mevrouw Soetiah Soerjahadi, van de fractie der PNI (Nationalistische Partij) de cijfers rondweg „schandalig" genoemd. Zij meende, dat hieruit kan worden geconcludeerd, dat het huwelijk Voetbal-overzicht Op het moment, dat wij dit overzichtje schrijven, ziet het er naar uit, dat dit week-einde weer de nodige wedstrijden van het programma zullen moeten wor den geschrapt in verband met onbe speelbaarheid van de terreinen We zul len daarom kort zijn. UVS ontvangt het uiterst zwakke De Valk en heeft dus een goede kans de eerste overwinning op eigen terrein in dit seizoen te bewerkstelligen. In de 2e klasse amateurs krijgt LFC nog Lugdunum het gemakkelijk. De kanaries gaan op bezoek bij het op eigen terrein moeilijk te kloppen RKAVV en de kikkers steken een visite af bij Was senaar. In beide gevallen vrezen wij, dat de thuisclubs met de beide punten zul len gaan strijken. In de derde klasse A gaat Alphen zich handhaven aan de kop van do ranglijst, want van het puntloze Cromvliet moet zeker worden gewonnen. Roodenburg krijgt in 3 B bi) Ripperda een moeilijke wedstrijd, die in het gunstigste geval de Leidse Houtbewoners een gelijkspel oplevert. VVSB gaat van Lisse winnen en Alphia waarschijnlijk bij TYBB verliezen. In de vierde klasse A wint Teylingen van SJC, Foreholte van Warmunda, DOCOS van Meerburg en Te Werve van THB ANWB protesteert tegen verhoging benzinebelasting „WILLEKEURIGE SLACHTOFFERS". De A.N.W.B. heeft ernstige bezwa ren tegen het wetsontwerp tot verho ging van de belasting op benzine. De bond meent, dat het onaanvaardbaar Is, een bepaalde groep Nederlanders extra te laten betalen, omdat de staat in zijn geheel geld tekort komt. JDan kan men net zo goed alle Ne derlanders die Jan heten, laten op draaien voor de tekorten op de staats begroting", zo schrijft de bond. Hij maakt ook bezwaar tegen de me dedeling van minister Hofstra in de Tweede Kamer, dat het beroepsvervoer niet op benzine, doch op dieselolie of propaangas rijdt. De bond voert aan, dat van het vraohtautopark slechts 8.1 procent van dieselmotoren is voor zien. Van de beroepsvervoerders reden er vorig jaar 20,12 procent op diesel olie. Het argument van de minister, dat de benzine In Nederland nu even duur wordt als in België snijdt volgens de A.N.W.B. geen hout, omdat het gehele prijspeil in België tientallen procenten boven het Nederlandse prijspeil ligt. Korfbal - overzicht Op het moment, dat wij dit overzicht schrijven, ziet het er naar uit, dat een groot gedeelte van het vastgestelde pro gramma geen doorgang zaj vinden in verband met de toestand, waarin de terreinen verkeren. Wij tippen daarom slechts even de wedstrijden voor de Leidse clubs aan. De Algemene heeft thuis tegen Ons Eibernest een klein kansje op een suc cesje. Ook Vic. Oriëntis is naar onze mening tegen Deetos niet. geheel kans loos. Zuiderkwartier zal tegen Ready in zijn beste vorm moeten zijn om deze ploeg te weerstaan en Fluks moet beter op dreef zijn dan de laatste weken, daar Sperwers op eigen terrein vrij sterk is, K.N.S. kan bij winst op Trekvogels voorlopig weinig meer gebeuren en Crescendo—Eureka lijkt iets voor een gelijk spel. De volgende wedstrijden staan o.m. op het programma: Zuid-Holland I: De AlgemeneOns Eibernest; 't ZuidenSpangen; Deetos Vic. Oriëntis; Gymnasiasten—HKV. Zuid-Holland II A: Regenboog Achilles; HSVActief; Zuiderkwartier Ready; VeloxRozenburg. Zuid-Holland II B: BI. Wit '51 Quick; DKCSchiedam; Sperwers Fluks; Olympiaan—Hou Stand. Zuid-Holland III B: Crescendo Eureka; Trekvogels—KNS; Wion—Phoe nix. Reserve I: De Algemene 2't Zuiden 2 (12 uur); Deetos 2Zwervers 2; Fluks 2HKV 2, 't Zuiden 3Ons Eibernest 2. Reserve II B: Deetos 3Achilles 2; Actief 2HSV 2; 't Zuiden 4Vicus Oriëntis 2; Ready 2Sperwers 2. Reserve III B: Ons Eibernest 4De Algemene 3; Phoenix 2Hou Stand 2- KNS 2—HSV 3; HKV 4—Achilles 3. LEIDSE KORFBALBOND Hedenmiddag geen adspirantenwed- strijden in verband met diverse Sint- Nicolaasfeesten. Zondag, Senioren: le klasse: Fluks 3—De Danaiden (12 uur): KNS 3Noorderkwartier (12 uur); Vic. Oriëntis 4Zuiderkwartier 2 (2 u 2e klasse: De Danaiden 2—KNS 4 (10 uur); Vic. Oriëntis 5Morschkwartier (12 uur); Crescendo 2—De Algemene 4 (12 uur). 3e klasse: Vic. Oriëntis 7KNS 6 (10 uur); De Algemene 5Noorderkwartier 2 (10 uur); Zuiderkwartier 3—Fluks 4 (10 uur). Bridgeclub VOG De uitslag van de 6de ronde van de Viertallencompetitie luidt: Hoofdklasse: Team Epskamp wint van team Ouds hoorn met 40 punten: team Schalks wint van team Smit met 13 punten; team Tjalkens wint van team Jansen met. 27 punten. Eerste klas: Team Uphoff wint van team Crama met. 10 punten; team Raar wint van team Caro met 18 punten; team V%- in vele gevallen beschouwd wordt als „een manier van samenleving zonder in botsing te komen met de zedelijkheids normen". Op een vergadering te Bandoeng van het adviesinstituut voor huwelijks- en echtscheidingszaken werd meegedeeld, dat West-Java met 200.000 per jaar „het record houdt". Men noemde het geringe inkomen, de wilde polygamie en het gebrek aan begrip voor de hei ligheid van het huwelijk en voor de waarde van het gezin voor de maat schappij, de oorzaken van een groot aantal huwelijksontbindingen. Vooruitstrevende vrouwen-organisa ties, o.a. die, welke aan de PNI verwant is, ijveren krachtig voor de invoering van een zodanige huwelijkswetgeving, dat het voor de man minder gemakke lijk zal worden zijn echtgenote te ver stoten. Mr. Soetiah Surjahadi gaf in het par lement cijfers om aan te tonen hoe noodzakelijk een wettelijke bescherming van de gehuwde vrouw is. (Ingez Med.-Adv.) Een saluut aan kwaliteit Fiat 27ct. al méér dan 20 jaar één der meest ge liefde Ritmeester sigaren Zó branden Succes in Roemenië In kringen die nauw verbonden zijn met de Roemeense delegatie, die in Mos kou besprekingen voert met de Russische autoriteiten, is vrijdag vernomen, dat de onderhandelingen geleid hebben tot be vrediging van alle Roemeense eisen. Vandaag zou het slotcommuniqué on dertekend worden. De delegaties zouden overeengekomen zijn, dat de betrekkingen tussen de Sov jet-Unie en Roemenië gebaseerd zullen worden op de beginselen van de Sovjet- russische verklaring van 30 oktober. steeg wint van team Planje met Voorts hebben de Roemenen, evenals 8 punten: team Nieuwland wint van team v. d. Burg met 13 punten. Tweede klas: Team Bosscha wint van team 'dama met 28 punten; team Grommé wint van team Kruizinga met 22 punten; team Cancrinus wint van team Groos met 4 punten. PAARDESPORT Pasman weer voorzitter van Hippische Sportbond Het bestuur van de Stichting Ned. Hippische Sportbond heeft in de meer dan een half jaar durende voorzitters vacature voorzien, door de heer J H. W. Pasman te Wassenaar met algemene stemmen tot algemeen voorzitter te her kiezen. De heer Pasman had zich in verband met. de van verschillende zijden op hem uitgeoefende aandrang bereid verklaard een eventuele herbenoeming te aanvaar den. doch had er daarbij prijs op gesteld vooraf zijn visie op een achttal essen tiële beleidspunten ter kennis van het bestuur te brengen, hetwelk zijn ziens wijze volkomen bleek te delen. De heer Pasman heeft zijn functie on middellijk aanvaard, waarmede de lei ding van de hippische sport en van de draf- en rensport in Nederland weer in één hand is gekomen. WIELRENNEN Lenig en Snel Morgen wordt een hometrainwedstrijd verreden in de zaal van J. v. d. Poel te Oud-Ade. Vertrek 10 uur Zijlpoort. Swift-Combinatie Als derde rit van hometrain-competitie rijden de senioren morgen 2x2 km. De afstand voor de junioren is 2 x 1 km. Aanvang 10.30 uur. BOKSEN Patterson wereldkampioen zwaargewicht De 21-jarige neger Floyd Patterson uit New York is wereldkampioen zwaarge wicht geworden. In de vijfde ronde van het titelgevecht te Chicago met de 40- jarige Archie Moore, wereldkampioen halfzwaargewicht, sloeg Patterson zijn tegenstander k.o. De titel was vacant sinds april van dit jaar toen Rocky Marciano zich terug trok. onlangs de Polen, belangrijke economi sche concessies verworven. Deze zouden vooral betrekking hebben op de levering van olie. Rapport geestelijke volksgezondheid gereed Minister Samkalden deelt in zijn Memorie van Antwoord mee. dat de Commissie Geestelijke Volksgezondheid haar rapport heeft voltooid en dat dit rapport binnenkort aan de onderschei dene ministers zal worden aangeboden. De minister wil na bestudering ervan overwegen of en zo ja in welke zin zij nerzijds maatregelen behoren te worden genomen niet betrekking tot de ver spreiding van ongewenste lectuur. Hjj meent voorshands wel te mogen betwij felen of op dit punt een grondige her ziening van het strafrecht nodig zal blijken. Wat de z.g. beeldromans betreft heeft zioh In het afgelopen jaar geen wijziging in ongunstige zin voorgedaan. Uiterst schadelijk te nemen beeldromans zijn. voor zover de minister is kunnen blijken, hier te lande niet aangetroffen. Hij acht het evenwel, alvorens een de finitief standpunt in te nemen, wense lijk af te wachten wat het rapport van de Commissie Geestelijke Volksgezond heid ook over de materie der beeldro mans, stripverhalen en drukwerken met een pornografisch karakter zal blijken te bevatten. Hockey-programma neren le klasse: BMHCBe Fair; AmsterdamHil versum; SCHC—Laren; TOGO—HHIJC. Overgangsklasse A: HGCBMHC 2; Delftse Studenten Aeolus; Victoria—Alliance; Leiden— HDM 2e klasse C: HOC 3—BMHC 5; Ring Pass 2—Zuid wij ck. Kievieten 2—Hudito; Leiden 2— Cl. te Werve Dames le klasse: Be FairBDHC; GooiHilversum, Kieviten—RBC; TOGO—Amsterdam. 2e klasse B: BDHC 3—Spirit; Leiden—Cl. te Wer ve; Alliance 2—Rood Wit; HBS—TOGO 2.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5