CHIEF WHIP Creme Pu ff' Nederlandse en Deense schepen op weg om Suezkanaal te vegen Turkse minister in Engeland OP IEDERS LIP! Met een enkel woord HONGARIJE Agenda rt u VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 Onder auspiciën der Verenigde Naties Joegoslavische V.N.-militairen zouden Egyptenaren leren wapens te hanteren De directeur van de Egyptische organisatie voor het Suezkanaal. Ba- dawi. die een bezoek aan de Ver. Staten heeft gebracht, heeft na een on derhoud met president Nasser verklaard, dat de ..Verenigde Naties zul len helpen bij het vrijmaken van het Suezkanaal en dat de aanvallers, die het kanaal blokkeerden de kosten ervan zullen betalen". Inderdaad heeft een woordvoerder van de volkerenorganisatie giste ren te New York bekend gemaakt, dat Nederlandse en Deense ber gingsschepen op weg zijn naar het kanaal om onder auspiciën van de V.N. opruimingswerkzaamheden te verrichten. Hij noemde dit ..een eer ste maatregel in afwachting van de voltooiing van de plannen om met behulp van de V.N. het kanaal van obstakels te zuiveren". agitatie tegen De Israel duurt voort De acties van het internationale poli- tieleger gaat langzaam meer en meer vorm aannemen. Deense troepen zouden vanmorgen het niemandsland tussen de Britse en Egyptische strijdkrachten ten zuiden van Port Said bezetten. Zij zou den daar als buffer moeten fungeren. Gisteren zijn ook weer nieuwe Joego slavische troepen in Egypte aangeko men. Zevenhonderd man'met 128 voer tuigen. anti-tankgeschut en zware ma chinegeweren. Het is momenteel het sterkste contingent van het V.N. leger. Volgens de bevelhebber, generaal Burns, zullen zij naar een kamp ten zuidwesten Overstroming trof Medan eu omgeving Medan, de hoofdstad van Noord- Sumatra, en honderden omliggende desa's zijn gisteren door een zware overstroming getroffen. Medan staat voor tweederde onder water en het leven in de stad is totaal ontwricht. Volgens berichten, die vanochtend in Djakarta zijn ontvangen, hebben 17 mensen het leven verloren. Gevreesd wordt echter, dat het aantal doden veel hoger zal zqn. De ramp is veroorzaakt doordat de Deli-rivier buiten haar oevers is getre den als gevolg van de buitengewoon he vige regens van de laatste dagen. Van ochtend regende het nog steeds in Me dan. In vele delen van de stad staat het water een meter hoog en het is mogelijk dat het nog verder stijgt. Het zwaarst zijn de desa's langs de weg van Medan naar Belawan getroffen. Enige van de desa's werden zo onver wacht door de watermassa's overvallen, dat velen niets anders restte dan voor hun leven te bidden. Nader wordt gemeld dat in Geloengar zes personen zijn omgekomen. Een aan tal huizen bezweek onder de druk van het kolkende bruine water, dat met grote snelheid in de richting van de zee stroomde. In 12 districten rondom Me dan hebben honderden stuks vee de dood gevonden. Een aantal Nederland se tabaksondernemingen en velden met gewassen staan geheel onder water. Het hoofd van de politie in de residentie Langkat, R. Joesoef. is verdronken, toen hij trachtte de bevolking van de dorpen nabij Rinjei, 30 km ten zuiden van Me dan, te bewegen hun woningen te verla ten om te worden geëvacueerd. De boot, waarmee hij over de ondergelopen vel den voer. sloeg om. Ook uit Deli Serdang, ten noorden van Medan. komen berichten binnen over overstromingen. Zes rivieren zijn buiten de oevers ge treden. doch thans zakt het water weer. Met grote spoed zijn artsen naar het ge troffen gebied vertrokken en worden medicijnen en rijst aangevoerd voor de tienduizenden evacuees. Gevaar voor „tweede front" in Svrië (Van onze Londense correspondent) In Londen bestaat de indruk, dat het Britse parlement, zoals trouwens ieder een. vrijwel uitgepraat is over de Suez- kwestie en daar beu van is. Er bestaat echter ongerustheid over Syrië, omdat een eventueel „tweede front" van de as Moskou-Cairo de situatie geheel kan veranderen. In dit verband is de aan komst in Londen van Menderes, de plaatsvervangende Turkse minister van Buitenlandse Zaken, van veel betekenis. Hij is in gezelschap van de secretaris generaal van zijn departement Noeri Birgi. Beiden hebben reeds twee dagen overleg gepleegd in Parijs. In Turkije en Irak alsmede ook in de Libanon zijn er velen, die Syrië thans willen binnenvallen om de Russen vóór te zijn. Volgens onze informatie dringt Pakistan er bij zijn bondgenoten van het Bagdad-pact op aan. dat, indien er han delend tegen Syrië dient te worden op getreden, dit zal moeten geschieden door middel van de Ver. Naties. Men wil niet dezelfde methode toepassen als Enge land en Frankrijk tegenover Egypte, om de Arabisch-Aziatische kritiek daarop niet te verzwakken. Tot zover onze Londense correspon dent. Verscheidene bladen in Instanboel maken melding van berichten van Radio-Moskou en in de „Prawda", volgens welke de grote Westelijke mogendheden en Israël zouden trachten Turkije en Irak er toe te bewegen Syrië aan te vallen. Zij noemen deze berichten leugens en laster. Een der bladen schrijft dat men, naar Radio-Moskou luisterend, herinnerd wordt aan 1939, toen Moskou steeds maar beweerde dat Finland zich gereed maakte om Rus land aan te vallen! Omtrent berichten van Radio-Cai ro, dat Glubb Pasja, de voormalige Britsebevelhebber van het Jor daanse legioen, zich te Ankara zou bevinden, wordt in bevoegde krin gen van de Turkse hoofdstad gezegd dat dit een propaganda-manoeuvre is om Turkije verdacht te maken. van El Kantara achter de Egyptische linies gaan. De Britse en Franse legerleiding ln Port Said heeft inmiddels reeds bij de Ver. Naties een protest ingediend, daar de Joegoslavische militairen de Egypte naren zouden opleiden in het hanteren van de wapens. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld en gisteren werd het bericht tegengesproken door een woordvoerder van de V.N. Uitbreiding taak De Canadese minister van Buiten landse Zaken. Pearson, heeft gisteren in het Lagerhuis te Ottowa verklaard, dat op het ogenblik overwogen wordt „of de taak van de V.N. troepen uitgebreid moet worden tot bewaking van de gren zen van Israël met Syrië en Jordanië". Het is echter een moeilijke kwestie, daar de troepen aanvankelijk slechts bedoeld worden voor toezicht op het bestand in Egypte. Deze kwestie is inmiddels vrij urgent geworden door de voortdurende agitatie van de omringende landen tegen Israël. Onder leiding van Moskou, waar giste- Stand giro 777 en 999 De stand van giro 777 van het Neder- landsche Roode Kruis te 'sGravenhage is heden gestegen tot f. 2.821.651.91. De stand van Giro 999 van het Natio naal Comité Hulpverlening Hongaarse Volk te Amsterdam is vandaag geste gen tot f. 2.402.382.57. Juffrouw door schot hagel getroffen Gaf buurman klap met hondezweep (Van onze Haagse redactie) Op de Oostvlietweg te StompwUk heeft een noodlottig ongeval plaats gehad, waarbij een 43-jarige juffrouw door een schot hagel in de schouder werd getroffen. Een man liep met zijn jachtgeweer aan de schouder op de Oostvlietweg. toen hij haar ontmoette. Tussen beiden bestond reeds lang een burentwist. Vast is komen te staan, dat de juffrouw het eerst haar buur man met een hondezweep een klap in het gezicht heeft gegeven, zonder dat daartoe enige aanleiding bestond. Daarna heeft de getroffene zich om gedraaid en haar vastgegrepen, waar uit een kleine worsteling ontstond. De man kwam bij deze worsteling te vallen, waarbij een schot afging, dat de juffrouw in de schouder en hals trof. Het slachtoffer is naar een zie kenhuis te Leiden overgebracht. De Rijkspolitie heeft het wapen in geslag- genomen. ren de Iraakse staat beschuldigd werd van een poging „om de waakzaamheid van andere volkeren in slaap te wiegen en tijd te winnen om een aanval op zijn buren voor te bereiden". Het Jordaanse parlement heeft met 39 stemmen tegen één en een onthou ding het besluit van de regering goed gekeurd om te streven naar de afschaf fing van 't Brits-Jordaanse verdrag en het vertrek van de Britse strijdkrach ten. Tijdens het debat eisten de meeste afgevaardigden volledige samenwerking met de andere Arabische landen om Israël van de kaart te vegen. Zij wilden nauWe banden met Rusland, communis tisch China en versteviging van de Arabische eenheid. (Ingez. Med.-Adv.) In speciale Geschenkver pak king BINNENLAND Over een goede week zal de laatst herstelde woning van de op 22 september door de vliegtuigramp ln Strijp (Eindho ven) geteisterde huizen weer door de oor spronkelijke bewoners kunnen worden be trokken. De schadeloosstelling der slacht offers door het Ministerie van Oorlog heeft bijna haar beslag gekregen. Nog slechts en kele van de 22 betrokken gezinnen wach ten op de definitieve afrekening, waarop zij overigens reeds ruime voorschotten hebben ontvangen. De getroffenen zijn alle zeer tevreden over de wijze waarop zij geholpen en schadeloosgesteld zijn. - De Haagse politie heeft 12 personen aangehouden wegens diefstallen ln vier grote magazijnen. Het ging hier om een man, drie vrouwen, vier Jongens en vier meisjes, Een 26-jarige motorrijder uit de Ver- distraat in Den Haag is gistermiddag, toen hij van de Carneglelaan de Groot Herto- glnnelaan wilde oprijden, tegen een stoep rand aangereden en gevallen. Hij werd naar de Ursulakllnlek ln Wassenaar over gebracht. waar hij kort na aankomst over leed. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermei Australië via Engeland (8 dec.); Brazilië ss. „Libertad" (3 dec Canada ss. ..Maas dam" (5 dec); ss „Zuiderkruis" (8 dec.); Chill: via New York (5 dec); Ned Antillen „Helicon" (3 dec); Nieuw Zeeland via Engeland (8 dec); Suriname ss „Cottlca" (5 dec) Door het opvriezen vaai het vochtige wegdek kwamen verschillende auto's op de rijksweg AmsterdamDen Haag in moei lijkheden. Er kwamen verschillende bot singen \oor. die materiële schade tot ge volg hadden. Ook kwamen enkele auto's ln de grasberm terecht. BUITENLAND Meer dan tweeduizend man Britse troepen hebben donderdag een gebied ter oppervlakte van duizend vierkante kilo meter in het zuiden van de staat DJohore Malakka) doorzocht. De inwoners van de lorpen staan bekend om hun communis tische gezindheid. Zij helpen benden ver zetslieden met levensmiddelen en het ver strekken van inlichtingen over de bewe gingen van Britse militairen. Ook kampen voor arbeiders van rubberondernemingen werden door de militairen doorzocht; 123 mannen en vrouwen sjjn gearresteerd. Een vijftigtal leden van een Ameri kaanse Zionistische Jeugdorganisatie heeft donderdag voor het gebouw van de Ver. Na ties in New York een grote Russische vlag verbrand utl protest tegen de ..begunsti ging van de Arabieren en de Sovjet-Unie door de Ver. Naties. Kardinaal Wyszynskl, de ln zijn functie teruggekeerde primaat van Polen, heeft een aantal bisschoppen voor de wes telijke gebieden aangewezen en anderzijds functionarissen, die door de regering be noemd waren ontslagen. Een aantal kerke lijke waardigheidsbekleders, die destijds verwijderd werden omdat zij weigerden aan 't. regiem toe te geven, is in de oude func ties hersteld. Sommige parochieherders zouden ontslagen zijn, aldus meldt de cor respondent van de „Times". De Franse veiligheidstroepen hebben in het gebied van Tebessa in Algerije een konvooi met wapens voor de Algerijnse op standelingen onderschept, dat uit Tunesië afkomstig was. Bij gevechten met het es corte van de karavaan zijn 17 opstande lingen gesneuveld en acht gevangen ge nomen In Frankrijk is met ingang van 1 Jan. bij regeringsdecreet verboden schoolkinde ren tot elf jaar huiswerk mee te geven. Het onderwijzend personeel moet dagelijks een uur vrijmaken opdat de kinderen het werk op school kunnen doen. De blinde Amerikaanse professor ln de fy9lca T. A. Benham (Haverford Colle ge) geeft sinds kort onder de naam „Science Recorded" een wetenschappelijk tijdschrift op geluidsband uit, teneinde blinden ln staat te stellen zich van de vorderingen der wetenschap op verschil lend gebied op de hoogte te stellen. Ook wetenschappelijke boeken legt hij op de geluidsband vast. Zeven Amerikaanse archeologen heb ben in de afgelopen zomer ln Jordanië de plaats ontdekt waar de in de bijbel ge noemde stad Gidbeon heeft gelegen. Zij hebben er de stadsvers terkin gen en de waterleiding blootgelegd. De opgravingen vonden plaats bi) het tegenwoordige El- Jib, een Arabisch dorp met 900 inwoners, ongeveer 12,5 km .ten noorden van Jeru zalem. Te Buck Hill Fals, in Pennsylvania (V.S.) wordt een congres gehouden van buitenlandse leiders op het gebied van de protestantse zending. Op deze bijeen komst worden plannen voor de eerstvol gende drie Jaar opgesteld voor zending en welzijnsverzorging over de gehele wereld. Op het congres zijn 45 protestantse rich tingen vertegenwoordigd, die tezamen ongeveer 86 miljoen kerkleden tellen. 0 Vervolg van pag. 1 Deportaties worden voortgezet Inmiddels zyn er weer verscheidene tekenen, dat de Russen en hun vazallen in Hongarije de touwtjes weer strakker gaan aanhalen. In de eerste plaats schijnen de Russen de vluchtelingen de pas naar de vrijheid in Oostenrijk te willen afsnijden. Soldaten van het Rode leger waren gisteren bezig op anderhalve kilometer van de Oostenrijkse grens mijnenvelden te leggen. De deportaties naar Rusland gaan inmiddels nog steeds door. Volgens spoorwegfunctionarissen zijn er in totaal 36.000 tot 38.000 Hongaren per trein naar de Sovjet-Unie (en verder?) vervoerd. Alleen via de lijn MiskolcUthely zou den al 24.000 personen, onder wie 90% tussen 20 en 50 jaar oud, zijn wegge voerd. Naar verluidt geven de Russen op 6ommige plaatsen reeds speciale passen uit om als „betrouwbaar communist" ar restatie door de Russen of de geheime politie te kunnen ontlopen en zich zo voor deportatie te kunnen vrijwaren. Ook arbeiders te Boedapest, die het werk hebben hervat, krijgen dergelijke pas sen. Helaas bestonden er dergelijke spe ciale passen niet voor de dertig leerlin gen van de plaatselijke muziekschool te Magymezoe, die op 24 november door de Russen werd omsingeld. De leerlingen werden als „gijzelaars" gevangen geno men en weggevoerd. Gevreesd wordt, dat zij gedeporteerd zijn. Het is dus te begrijpen, dat de stroom vluchtelingen naar Oostenrijk ondanks alle Russische voorzorgsmaatregelen nog steeds aanhoudt. Liever trotseren de Hongaren een korte periode van grote ontberingen en overal dreigende dood door een Russische kogel, dan wellicht een jarenlange marteling onder het communistische juk. Dezer dagen wordt de honderdduizendste in Oostenrijk ver wacht. Om de vluchtelingen die dikwijls in deerniswekkende toestand over de grens komen te kunnen helpen, heeft het Oos tenrijkse Rode Kruis nu medegedeeld, dat het z.g. „vliegende colonnes" heeft gevormd, die langs de grens patrouille ren en die direct ontboden kunnen wor den op plaatsen waar men plotseling grote groepen vluchtelingen moet hel pen. De secretaris-generaal der Ver. Naties. Dag Hammarskjöld, en de waar nemend hoge commissaris voor de vluch telingen. James Read, hebben de rege ringen van de leden der volkerenorga nisaties dringend om hulp voor de Hongaarse vluchtelingen verzocht. In de oproep wordt gezegd, dat er de eerste zes maanden in Oostenrijk zeker 16.5 miljoen dollar nodig zal zijn. Dit is al leen al nodig voor de eerste levensbe- j hoeften en het onderdak van de 60.000 Hongaarse vluchtelingen. (Ingez. Med.-Adv.) 1%/; v WS3É Schoonheid is het mooiste geschenk.. CREME PUFF maakt verder zoeken naar het ideale geschenk overbodig. Deze meesterlijke creatie van Max Factor staat bovenaan het verlanglijstje van elke vrouw. max Factor's crème make-up basis en poeder in één Creme Puft handelsmerkbeiekenl Max Factor Hollywood creamy powder make-up. MAX FACTOR HOLLYWOOD - IMP. MARFAC N.V., HUDDESTRAAT 5. AMSTERDAM Veekoopman beroofd WERKSTER HAALDE f.600 UIT BINNENZAK. Na een urenlange speurtocht door Den Haag waarbij verscheidene café's en adressen werden bezocht, is het twee Rotterdamse rechercheurs ten slotte gelukt een 37-jarige werkster uit Den Haag aan te houden, die een Hilversumse veekoopman te Rotter dam van f. 600 heeft beroofd. In een café te Rotterdam hadden twee veekooplieden uit Hilversum kennis ge maakt met de werkster. Men ging naar een ander café en daar voelde de werk> ster er opeens niet meer voor de kennis making voort te zetten. De mannen, die enigszins onder invloed van sterke drank waren, vonden het niet erg, maai- plot seling miste een hunner het geld en aangifte bij de politie volgde. Via een taxichauffeur, die de vrouw naar Den Haas had gereden, begon het onderzoek met als uitgangspunt de plaats, waar zij in de residentie was uit gestapt. Het gelukte de rechercheurs de vrouw te arresteren. Zij bekende; tij dens een taxirit van het ene café naar het andere was de sigaret van de koop man tussen zijn kleding gevallen. De werkster was behulpzaam geweest het rokertje op te vissen, maar had en pas sant de bankbiljetten, die los in de bin nenzak van zijn colbert hadden gezeten la t»n verdwijnen Spoed verlangd met Ziekenfondswet (Van onze parlementaire redacteur) Bij de behandeling van de afdeling Volksgezondheid van de begroting van Sociale Zaken is gisteravond in de Tweede Kamer algemeen aangedron gen op spoed met een nieuwe Zieken fondswet. „Het moet toch niet zo moeilijk zijn tot overeenstemming te komen", meen de de heer Van de YVetering (CHU). „Het Is moeilijker dan U denkt", in terrumpeerde minister Suurhoff. „Maar het is toch geen kabinetsfor matie?", repliceerde de heer Van de Wetering. Toen was er geen minister, die de knoop kon doorhakken, maar in dit geval toch wei en dat moet de minister nu maar eens doen. Van de 120 Ziekenfondsen zouden er al gauw 40 tot 50 afvallen indien de eisen van goed bestuur worden gesteld". Zoals altijd was er ook nu weer kri tiek op het subsidiebeleid, waarin men geen lijn kon ontdekken Geklaagd werd. dat er zo weinig wordt gedaan voor de verpleegstersopleiding in vergelijking met de opleiding van maatschappelijke werksters. Volgende week zal minister Suurhoff op de diverse beschouwingen antwoor den na afhandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken. Aanbod van Nederland: HONGAARSE VLUCHTELINGEN OP EMIGRATÏESCHEPEN. Nederland heeft aangeboden plaats te zoeken aan boord van Nederlandse emigratieschepen voor Hongaarse vluchtelingen, die zich in Nieuw-Zee- land of andere landen willen vesti gen. De Nieuwzeelandse minister voor immigratie verklaarde dit te hebben vernomen van de Nederlandse gezant in Nieuw-Zeeland. De Nederlandse regering heeft dit edelmoedige aanbod" gedaan aan de intergouvernementele commissie voor Europese migratie, aldus de Nieuwzee landse minister, die voorts zei. dat de Nederlandse regering zioh ook bereid heeft verklaard Hongaarse vluchtelin gen, die wachten op vervoer naar o*er- zeese landen, tijdelijk in Nederland op te nemen. In Engeland gaat de benzineprijs omhoog Frankrijk heeft Rusland om olie verzocht Woordvoerders van verscheidene grote oliemaatschappijen te Londen heoben gewaarschuwd, dat de benzineprijs aan zienlijk zal worden verhoogd tengevolge van de grote vervoerskosten door de route om de Kaap de Goede Hoop. In Engeland wordt alles gedaan om het verbruik van olieprodukten zoveel mo gelijk te beperken. Frankrijk onderhan delt momenteel met Rusland om Rus sische olie te verkrijgen. De vice-presi dent van de Russische ministerraad Mikojan verklaarde hierover, dat de deskundigen van beide partijen op het ogenblik deze kwestie bestuderen, welke zich echter nog steeds in het stadium der onderhandelingen bevindt VRIJDAG Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap Detective Story 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed mm.v. J. Sto- tfjn. 7.157.45 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Uitvoering Chr. Tamboer en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" 8 uur nam. RehobothGeref. gemeente onder 't Kruis. Spr. ds. J. A Smlnk over „De drei gende oordelen Gods in steeds donker wordende tilden". 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van Oud- strilders en dragers van het „Het Mobl- llsatlekruis". Spr. kap. W. B. ten Cate Brouwer over parachute-springen. 8 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 254 en 7j104 uur nam. Rapenburg 61; Stichting Psycho Syn these. Spr. B. v. d. Meer. 8 uur nam. Warmond: 't irefpunt. Zendings bijeenkomst. Spr. ds. Beek. Ond. „De zen ding op Nieuw-Guinea". 8 uur nam. Rehoboth: Verkoping ten bate van Chr. Bllndeninrichting „Bartimeüs". 36 en 710 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitgestelde feestavond Ouden van Dagen. 7.30 uur nam. ZATERDAG. Den Burcht: Feestavond „Vrienden van UVS" 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tentoonstelling Leid- se Pluimvee- en Konijnen-Ver. 811 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 254 en 1\104 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen". 8 uur nam. Clubgebouw OosterkwartierTentoon stelling Leidse Vogelvrienden. 10 uur voorm.10 uur nam. Bellevue: Tentoonstelling „de Bonte Duif". 611 uur nam. „In den Vergulden Turk": Receptie mevr. M. Soomers (70 jaar). 46 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)Be zichtiging nieuwe glas-in-loodramen. 45 uur nam. ZONDAG. Clubgebouw Oosterkwartier: Tentoon stelling Leidse Vogelvrienden. 10 uur voorm.6 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tentoonstelling Leid se Pluimvee- en Konijnen-Ver. 10 uur 'oorm.6 uur nam. MAANDAG Waaggebouw: Diepzee-show 254 en Vi10V2 uur nam. DINSDAG Waaggebouw: Diepzee-show 254 en 7J4lOVi uur nam. WOENSDAG Waaggebouw: Diepzee-show 25'/2 uur. MarekerkSamenkomst hervormde wijk- gemeente. Spr. ds. J. v. d. Wiel over „Waar is uw broeder?". 8 uur nam. DONDERDAG Hotel Central: Ledenvergadering Ver. tot LJebestrijding. 4 uur nam. Jongetje bij bellen blazen gestikt (Speciale berichtgeving) Gisteravond omstreeks 7 uur is het 7-jarig zoontje van de familie Van Doorn, in Veenendaal, op tragische wijze om het leven gekomen. Het jongetje was voor de ouderlijke wo ning. een slagerij, aan de Prins Bern- hardiaan, aan het bellenblazen met een daartoe in de handel gebracht plastic middel. Het slikte daarbij een van de bellen in, waardoor hem de adem benomen werd, zodat het be wusteloos geraakte. Dr. Ket liet de jongen overbrengen naar het Juliana- ziekenhuis, te Veenendaal. Hjj was echter voor aankomst reeds overle den. (Ingez. Med.-Adv.) „TRESLONG" - Hillegom ELKE ZATERDAG Diner- en Soiree- Dansante met div. attracties. TOT 4 UUR GEOPEND. kII- dancing by candle TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling „Start V". (Tot 10 december). Ned. Legermuseum: Lustrumtentoon stelling „Pro Patria". Werkd. 10—5 uur; zondags 15 uur (t/m. 16 december). BIOSCOPEN Luvor „Het trottoir" 18 jr. Werkd, 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LIdo „Zolang er vrouwen zullen zijn" 18 jaar: Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Casino „Mens durf te leven!" a.l. Werkd 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. (bovenstaande theaters geven op 5 dec. slechts één avondvoorstelling en wel te 7 uur.) Trianon „Inspecteur Callaghan en de geheime code" 14 jaar; werkd. 2.30 7 en 9.15 uur: zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur Re\ „Meisjes van de grote stad" 18 jaar Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en egstgeest wordt tot zaterdagmorgen 1 december 8 uur waar genomen door Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; Apotheek „Tot hulp der Menschheld". Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Bil geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist bel op 2 2 2 2 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 1 A s temp 7 u. u 3 h Stockholm nevel w 1 -6 0 Oslo mist wzw 1 -18 0 Kopenhagen zwaar bew. n 5 -2 1 Aberdeen geh. bew. wzw 4 1 2 Dublin geh. bew. wzw 3 2 0 Londen onbewolkt nw 4 -1 0 Amsterdam licht bew. no 1 1 2 Brussel onbewolkt nnw 4 1 9 Parijs onbewolkt nnw 6 2 0 Bordeaux onbewolkt nnw 2 2 10 Grenoble zwaar bew. nw 7 3 4 Nice half bew. nnw 4 4 0 Berlijm geh. bew. wzw 2 1 1 Frankfort zwaar bew. w 1 2 1 München sneeuw wnw 2 -1 0.1 Zürich mist w 1 -2 2 Genéve zwaar bew. n 6 0 2 Locarno vrijw. onb. ono 2 4 0 Wenen geh. bew. n 4 2 0 Innsbruck sneeuw windstil -2 1 Rome zwaar bew. zo 4 7 28 M&llorca licht bew. nnw 11 9 3

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2