Tweede Kamer wenst hogere lonen voor de landbouw Een NUTTIG geschenk!.. OVERDUIN heeft 'f! Advies S.E.R. In Algerije gaat de strijd nog vrijwel onverminderd voort Amerika bezorgd over invoer van Russische wapens in Syrië Kindje verkouden? EZSHTÉnZl Levenslang voor Brusselse kapper Blij! meester Mel een enkel woord iaerdlrec,eur ïan -c KLM-zal Pfr Agenda fi DONDERDAG 29 NOVEMBER 1956 Volgende week beslissing Motie-Roemers ter opheffing van de achterstand (Van onze parlementaire redacteur) De achterstand van de lonen in de landbouw is door de loonmaat regelen van 19 maart jl. nog vergroot. De meeste loontrekkenden heb ben 6 loonsverhoging gekregen plus 2 extra vakantiebijslag. De landarbeiders hebben 3 °/c gekregen en geen extra vakantiebijslag. Dat is naar verhouding een blijvende nieuwe achterstand van 5 De Tweede Kamer is echter algemeen van oordeel, dat de regering voor stellen van het georganiseerde bedrijfsleven (het Landbouwschap) om de achterstand op te heffen dan wel te verminderen, in welwillende overweging dient te nemen. Deze mening is neergelegd in een motie, die de heer Roemers (P.v.d.A.) gisteren indiende bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken. Tevoren had minister Snnrhoff uiteengezet, dat er van de differentiatie in de nieuwe loonpolitiek niet zo erg veel terecht Is gekomen, want het overgrote deel van de arbeiders (80 heeft geen 3 maar 6 loonsverhoging gekregen. Men kan zeggen, aldus de minister, dat ls prachtig, maar wanneer men voor de taak staat, dat de loonsverhoging gelijke tred moet houden met de economische voor uitgang, dan moet men zich toch afvragen of met dit systeem van vrijere loon vorming de economische mogelijkheden niet voorbij worden geschoten. In enkele bedrijfstakken zijn niet onaanzienlijke spanningen ontstaan. Een eventuele verhoging van de Ionen In de landbouw met 5 is nauw ver weven met de algemene loon- en prijspolitiek en het landbouwbeleid, waarover het kabinet zich nog nader moet beraden na ontvangst van het rapport van de Sociaal Economische Raad over de bestedingsbeperking. Er valt dus thans over de mogelijkheden nog niets te zeggen. I Omtrent de noodzaak tot bëperking 1 van de sociale uitbouw verklaarde mi nister Suurhoff. dat hij daarbij over weegt nieuwe sociale wetten, zoals de al gemene kinderbijslagverzekering, de we duwen- en wezenvoorziening, de nieuwe invaliditeitswet en ziekenfondswet, min der royaal op te zetten, maar het is niet de bedoeling deze wetten achterwege te laten. Er kan ook beperking geboden zijn ten aanzien van het loonbeleid. De heer De Kort <KVP) diende een amendement in om de post van f. 80.000 voor subsidie aan de beroepskeuzebu reaus te verhogen met een gulden. Zijn bedoeling was daarmede uit te spreken, dat de subsidiering van de beroepskeuze bureaus tijdelijk dient te worden verbe terd in afwachting van het desbetref fende rapport-Langeveld. Minister Suur hoff zou het echter onjuist vinden op dat vooruit te lopen, maar hij wilde wel toezeggen een onderzoek te zullen in stellen hoe de bureaus rellen en zeilen. Als dan blijkt, dat er direct iets moet worden gedaan en het kost niet teveel, wil hij overleg plegen met de minister van Financiën om iets te doen. Halve maand extra voor bejaarden (Van onze parlementaire redacteur) De bejaarden, die een uitkering ontvangen krachtens de noodwet- ouderdomsvoorziening, zullen een extra-uitkering-ineens krijgen van een halve maand in verband met de verhoging van de sociale uit keringen als gevolg van de loons verhoging. Rekenkundig zou het moeten zijn 40 pet. van een maanduitkering. Een volle maand extra, waarop diverse Kamerleden hadden aan gedrongen, zou 12 miljoen gulden extra kosten en dit laat de schat kist niet toe, aldus minister Suur hoff gisteren in de Tweede Ka mer. (Ingez. Med.-Adv.) ST.-NICOLAAS GEEFT 'T Alleen: HOOIGRACHT 62 LEIDEN - TELEF. 25650 GEWICHTSGRENS BACONVARKENS. De vraag naar bacon in Engeland is thans bevredigend, zodat ook in de week van 3 t/m 8 december varkens met een koud geslacht gewicht van 63 t/m 72 kg. voor de baconbereiding mogen worden geslacht. Zoals het Produktschap voor Vee en Vlees reeds eerder mededeelde, kan omstreeks Kerstmis en nieuwjaar minder bacon dan normaal worden uit gevoerd, zodat de mesters rekening met de mogelijkheid dienen te houden, dat na 8 december tijdelijk tot een beper king van de gewichtsgrenzen moet wor den besloten. Wat blijft over van differentiatie? Maar als we de achterstand van 5 in de landbouw ongedaan zouden maken aldus minister Suurhoff. dan komen di rect een paar andere groepen, die ook slechts 3 Te hebben gekregen, zoals de bouwvakarbeiders en de werkers in de grafische bedrijven, hetzelfde vragen. Het zou moeilijk zijn uiteen te zetten dat het voor de landbouw wel kan en voor hen niet. Indien de regering dan zwicht dan is de differentiatie tussen 3 en 6 Tc volko men verdwenen. Als dat het resultaat zou zijn van de eerste loonsverhoging in het kader van de vrijere loonvorming, zal men zich in overleg met het bedrijfs leven moeten bezinnen op de vraag of de differentiatie niet langs een andere weg moet worden nagestreefd. Misschien moet een oplossing worden gezocht in de richting van winstdeling. Als de Kamer een uitspraak doet ten gunste van een verhoging van de lonen in de landbouw, dan zal het Kabinet deze uitspraak zeker in zijn overwegin gen betrekken. „Maar ik wijs erop", al dus de minister, dat wat wij doen of niet doen met de lonen in de landbouw, de toekomstige ontwikkeling van de loonpolitiek zeker zal beïnvloeden en daan'an zal de Kamer zich bewust moe ten zijn. Voorts maakte de minister er op at tent. dat een loonsverhoging in de landbouw zou dwingen tot een grotere bestedingsbeperking. Over de motie, waarvan de aanneming verzekerd is, wordt de volgende week beslist. Vervolg van pag. 1 4. Afschaffing van de investerings aftrek, met dien verstande, dat wordt onderzocht of het administratief- technlsch mogelijk is de investerings aftrek te doen voortbestaan voor bepaalde categorieën van investerin gen, die voor ons nationaal economisch bestel van essentiële betekenis zijn. Daarbij werd als voorbeeld aangege ven het Engelse; dus catagorieën als de scheepvaart, de research en instel lingen met betrekking tot de levering van energie. Een investeringsvermin dering van 50 miljoen gulden wordt hiervan verwacht. 5. Wijziging in het beleid bij het verlenen van Rijksgoedkeuringen voor investeringen in bedrijfsgebouwen in deze zin. dat het algemeen beleid in deze wordt verscherpt en dat het ter rein. waarop het soepelere beleid ten aanzien van industriële bouwwerken wordt toegepast, een beperking onder gaat. Men wil dus niet tornen aan zuivere bedrijfsgebouwen van de indus trie, maar wel bijvoorbeeld aan kanto ren en dergelijke. De bedoeling is deze bouwnijverheid te beperken met 90 miljoen gulden, welk bedrag omdat die investeringen andere zaken met zich meebrengen zou oplopen tot 125 mil joen gulden. 6. Hoewel de mogelijkheden tot be perking van de bestedingen door het Rijk, de provincie en de gemeenten niet ten volle door de Raad kunnen worden overzien, meent hij, dat een beperking van de voor 1957 geraamde consump tieve materiële uitgaven met f. 75 mil joen en van de voor 1957 in uitzicht genomen investeringen met. f- 125 mil joen in deze sector verwezenlijkbaar is. De Raad spreekt de verwachting uit. dat de werknemersorganisaties aan deze beperking van de consumptieve bestedingen medewerking zullen ver lenen door af te zien van loonsverho gingen ter compensatie van de stijging van het consumptieprijspeil in 1957. voor zover die het gevolg is van de uitvoeringen van het advies van de Raad ten aanzien van de afschaffing van de subsidies, de verhoging van de tarieven en de gedeeltelijke afwente ling in de prijzen van de ten behoeve van de landbouw te treffen maatre gelen. De Raad merkt in zijn slotbeschou wing op. dat de aanbevolen maatregelen een samenhangend complex vormen, dat in zijn geheel tot een evenwichtige ver deling van de vereiste bestedingsbeper king leidt, zodat de voor het welslagen van deze maatregelen vereiste mede- we ng van de organisaties van onder nemers en van werknemers mag wc. "en verwacht. F" voegt daaraan toe, dat deze medewerking zonder twijfel in ge vaar zou worden gebracht, indien het evenwicht in de maatregelen verloren zou gaan, hetgeen tot ongewenste prijs- en loonstijgingen aanleiding zou kunnen geven. De Raad zou dit betreuren, niet alleen om de economische gevolgen, maar ook. omdat de gedachte, dat voor de menc oude—" -•v»rH«»h*ine het gehele volk een bijdrage moet leveren, verloren zou .n. De strijd in Algerije duurt onverminderd voort. Ten zuidwesten van Tebcssa zijn dinsdag felle gevechten geleverd tussen Franse veiligheidstroepen en 250 goed gewapende opstandelingen, die vermoedelijk uit Tunesië kwamen. Er zijn minstens 33 opstandelingen gesneuveld. Aan Franse zijde viel een tiental doden en vijftig gewonden. Ten oosten van Orleansville is woensdag een militaire vrachtauto in een hinderlaag gevallen. Tien leden van de Franse veiligheidstroepen werden ge dood. Een van de inzittenden van de auto wordt vermist. Franse troepen zijn onmiddellijk een tegenactie begonnen. Tientallen doden aan beide zijden in weinige dagen Tussen Oran en Colomb Bechar heb ben de opstandelingen woensdag een trein laten ontsporen. Drie spoorman- nen kwamen om het leven; 27 mensen, tien leden van het militaire escorte, werden gewond. In de stad Algiers en omgeving zijn woensdag bij vier bomontploffingen zes I mensen gewond. Twee bommen werden ontdekt en onschadelijk gemaakt voor. zij tot ontploffing kwamen. Bij gevechten ten westen van Rebeval in het departement Algiers zijn woens-1 dag verscheidene opstandelingen buiten j Vervolg van pag. 1 Het V.N.-leger in Egypte sal in totaal tivee brigades (6000 man) tellen De Amerikaanse regering heeft Syrië meegedeeld, dat zij bezorgd is over de voortdurende verscheping van wapens van de Sovjet-Unie naar Syrië, aldus heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in Washington meegedeeld. Eerder had de woordvoerder gezegd, dat het ministerie ervan op de hoogte is. dat in de laatste maanden aanzienlijke hoe veelheden Russische wapens van verschillend type en verschillende grootte naar Syrië zijn gezonden. De secretaris-generaal van de Ver. Naties. Dag Hammarskjöld, heeft woensdag in New York bekendgemaakt, dat het V.N.-leger in Egypte volgens de voorlopige plannen, twee brigades - bij elkaar circa 6.000 man - zal tellen. Binnen veertien dagen zal het internationale leger in Egypte over 4100 man en in Napels over 300 man luchtmachtpersoneel beschikken. „Er zijn reeds voorbereidingen getrof fen door de Egyptische ambassades in het buitenlaand. over het zenden van vrijwilligers". ..Egypte heeft de aan komst van vrijwilligers nooit geweigerd, slechts uitgesteld", aldus Aly Sabri. Frankrijk zal na aankomst van het Joegoslavische contingent voor de V.N.- troepen in Egypte meer Franse troepen uit Port Said terugtrekken. De leitfêr van de Franse delegatie bij de Ver. Na ties, Vincent Brousta. heeft dit woens dag in de Algemene Vergadering bekend gemaakt. Premier Ben Goerion van Israël heeft in het. parlement meegedeeld dat zijn regering aan Nederland heeft ver zocht erop toe te zien dat de Israëlische militairen, die in Egyptische krijgsge vangenschap verkeren, krachtens de voorwaarden van de Conventie van Ge- nève worden behandeld. „Volgens in lichtingen van de Nederlandse diploma tieke vertegenwoordigers in Egypte heb ben de Egyptenaren negatief gereageerd onder het voorwendsel dat Egypte Is raël niet erkent", aldus de Israëlische premier. Van Nederlandse zijde wordt meegedeeld, dat formeel helemaal geen antwoord is ontvangen op het Neder landse verzoek aan Egypte de Israëlische gevangenen volgens de Conventie van Genève te behandelen. Wel is van Egyp tische zijde gesuggereerd dat het Inter nationale Rode Kruis in deze kwestie zou kunnen worden betrokken. Nasser laaf weer dreigen met derde wereldoorlog.... Wingcommander Aly Sabri heeft gis teravond gedreigd dat als Engeland, Frankrijk en Israël hun troepen niet zouden terugtrekken, Egypte tot maat regelen zou kunnen overgaan die tot een derde wereldoorlog zouden kunnen lei den. gevecht gesteld. Ook bij Akbou sneu velde een aantal rebellen. Nabij Saida in het departement Oran zijn bij een Franse operatie acht leden van een verzetsgroep gedood en vijf gevangen genomen. In Oran zelf heeft de Franse politie woensdag zeven leden van de Algerijnse communistische partij gearresteerd. 'Ingez. Med.-Adv.» Dan rug, keel en borstje inwrijven met Protesten tegen vervolging De Britse minister van Buitenlandse Zaken. Selwvn Lloyd. heeft gisteren in een brief aan Hammarskjöld geprotes teerd tegen het uitwijzen van Britse on derdanen uit Egvpte. Lloyd zegt hierin dat dit Egyptische bevel zonder uitzon dering iedere Britse onderdaan treft en dat het karakter van het uitwijzingsbe vel „herinnert aan de barbaarse metho den van massale deportaties op korte termijn, die in andere landen zijn toege i past" „In vele gevallen", aldus Lloyd, „heeft men de Britse onderdanen gedwongen Geen verzachtende omstandigheden (Van onze correspondent in Brussel) Jean Marie efebvre luisterde gisteren onbewogen en kaarsrecht gezeten naar het vonnis, dat de jury van het assisen hof van Brabant uitsprak t de doodstraf. Het betekent in feite levenslange opslui tlng (waarschijnlijk In Leuven), daar de doodstraf sedert vele jaren in België niet meer ten uitvoer wordt gebracht. De jury antwoordde met „ja" op de tien bezwarende vragen, die haar waren ge steld, en aanvaardde ten gunste van Lefebvre geen enkele verzachtende omstandigheid. Tot op het laatste moment poogden de geneesheren en psychiaters van de verdediging de mening ingang te doen vinden, dat de 40-jarIge kapper leed aan latente epilepsie en verzwakking van de hersenen tengevolge van een ongeval met een motorfiets. Maar alle uiteen zettingen van de verdediging maakten geen blijvende indruk op de rechtbank. Ook de verdedigers van Lefebvre waagden het niet zijn onschuld te be pleiten. Hun stelling was gebaseerd op het theoretisch vermoeden, dat de grote woede, die zich van Lefebvre had mees ter gemaakt, toen hij de 87-jarige gene raal, de 81-jarige schoonzuster en de 61-jarige dienstbode, vermoordde, te wijten kan zijn aan zijn epileptische aard. Maar de geneesheren en psychia ters van het openbaar ministerie en de advocaat van de burgerlijke partij, staatsminister Devéze, konden hier te genover stellen, dat Lefebvre nooit aan epilepsie heeft geleden. En bovendien (Ingez. Med.-Adv.) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel - De heer B. G. van Os van Delden, on- BINNENLAND De Ned. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening herdenkt van daag in Den Haag haar vijfjarig bestaan. Mr. D. A. Delprat, oudste directeur van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Ne derland. die op 10 Januari J.l. de leeftijd van 66 Jaar bereikte, zal in de buitenge wone algemene vergadering van aandeel houders van 20 december a s. als directeur aftreden. Gistermiddag is te Haarlem een on bekende heer van omstreeks 65 jaar, die per flets de westelijke rijbaan van de Schoterweg wilde oversteken naar de dr. Leydsstraat. aangereden door een achterop komende auto. Hij was op slag dood. De autobestuurder kreeg een shook en is na behandeld te zijn, naar zijn woning ver voerd. De landelijke middenstandscommissie van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie heeft een commissie ingesteld die een studie zal maken van het rapport van de Staatscommissie voor het midden standshandels- en vakonderwijs. Voorzitter dezer commissie Is jhr. dr. J. C. Mollerus uit Overveen. Gistermiddag ls een 54-jarige schui tenvoerder op de Amstel bij de omval te woorden riep en dreigend met z\jn tas Amsterdam over boord geslagen en ver- zwaaide, in bescherming moeten nemen dronken. De rijkspolitie te water heeft het tegen een woedende menigte. De hertog stoffelijk overschot later opgehaald. De bemerkte niets van het voorval, hij keek man is vermoedelijk getroffen door een n?t de andere kant uit. luik dat tengevolge van de sterke wind om Luckey Luciano en een veertiental andere Italiaans-Amerikanen, die op grond van hun onderwereld-praktijken uit de Ver Staten zijn gewezen en thans in Na pels en omgeving vertoeven, hebben presi dent Eisenhower verzocht hen weer in Amerika toe te laten waar zij zich voort aan „als goede burgers" zouden willen ge dragen. De president van de Sovjet-Unie. maarschalk Worosjilof. heeft aan presi dent Tito een telegram gezonden, waarin hij zijn gelukwensen aanbiedt op de 1 Joegoslavische nationale bevrijdingsdag. Worosjilof zendt ln zijn telegram zijn I beste v^IRSen voor de opbouw van het socialisme in Joego-Slavië en de ver- sterking van de vriendschap en samen werking tussen de belde landen. Ook pre- Het Produktschap voor gedestilleerde j sident Zapotocky van Tsjecho-Slowaklje dranken heeft aan de leden van de Staten zond aan president Tito zijn gelukwensen. Generaal een adres gezonden, waarin ge- op zijn verzoek de dienst van de K.L.M. verlaten. Deze ls sinds 1938 in dienst van de K L M. geweest. Sinds kort heeft hij de leiding van de verkoop en het vervoer voor het oostelijk halfrond. omvattende Europa. Azië, Australië en Afrika. steld wordt dat de regering met de verho ging van accijns op gedistilleerd van f 475 tot 596,50 per hl a .d. 50% haar doel, gro tere opbrengst van de gedistilleerd accijns niet zal bereiken, omdat de huidige accijns reeds maximaal ls. De afzetvermindering ten gevolge van de verhoging aldus het adres zal de te verwachten meerdere op brengst voor de schatkist teniet doen. BUITENLAND Een twee meter lange boa constrictor die in augustus op het station van Nice wist te ontsnappen uit een kist, waarin zij vervoerd werd ls woensdag teruggevon den in de kelder van het station, voor de ketel van de centrale verwarming. De politie van Sydney heeft woens dag een man die tijdens een rijtoer van de hertog van Edinburgh door de stad scheid- sloeg. De minister van O. K. en W. heeft een commissie ingesteld met de opdracht een technisch hogeschoolstatuut te ont werpen. In deze commissie ls benoemd tot lid en voorzitter, prof. dr. F. L. R. Sassen, raadadviseur-honorair bij het mi nisterie van O. K. en W. Morgenochtend houdt het bestuur van het Bedrijfschap Horecaf een open bare vergadering in hotel Kurhaus te Scheveningen .waar het zondagsrijverbod wordt besproken. Gistermorgen is een 67-jarige man op de Stationsweg te Bunnik tengevolge van een aanrijding door een bestelwagen overleden. Deze week zullen de eerste van de zes zogenaamde .Lake-tankers' van de Cura- gaose Scheepvaart Maatschappij, die twee en een half Jaar geleden werden opgelegd en werden vervangen door grotere schepen weer ln de vaart worden gebracht. Hier door zullen enkele grotere tankschepen, die thans worden gebruikt voor de aan voer van olie uit Venezuela naar Curagao, vrijkomen voor het transport van olie naar Europa. „Ik wilde zien wat er zou gebeuren, als ik een brandende lucifer ln het kreu pelhout gooide", verklaarde een jonge man van zestien Jaar woensdag aan de politie, die een onderzoek Instelde naar de oorzaak van een bosbrand ln het Nationale Park van San Diego in de Amerikaanse staat Callfornlë. De brand, die acht dagen geleden uitbrak, heeft elf mensen het leven gekost en meer dan 17.000 ha. vernietigd. De Franse staatssecretaris voor in dustrie en handel, Maurice Lemaire. heeft woensdag ln de Nationale Vergadering bekend gemaakt dat Frankrijk uit dë Sovjet-Unie en Roemenie olie betrekt. „Voor ons heeft olie geen reuk", zo zei hU. Kroesjtsjef (eerste secretaris van de communistische partij van de Sovjet- Unie), Boelganin (minister-president). Molotof (minister van staatstoezicht) en de hoofden van alle diplomatieke verte genwoordigingen in Moskou hebben woensdag een receptie bezocht, die was aangeboden door de Albanese ambassa deur te Moskou, Prlftl ter gelegenheid van de twaalfde verjaardag van de „be vrijding" van zijn land. Het was voor de eerste maal, dat de Russische leiders en de buitenlandse diplomaten op een re ceptie te Moskou bijeen waren sedert de receptie in het Kremlin, die de diploma ten van de landen van de N.A.V.O. uit protest tegen uitlatingen van Kroesjtsjef hebben verlaten. Ditmaal voerde geen der Russische leiders het woord, tegen de ge woonte in. Van de zijde der Noorse vlootauto- riteiten ls te kennen gegeven dat er niets is gebleken van „onregelmatigheden" in verband met bezoeken van Oost-Duitse trellers aan de zuidwestelijke kust van Noorwegen. Volgens eerdere berichten waren er vermoedens dat door de opva renden van deze trellers waaronder de ..Robert Koch" uit Rostock spionage werd gepleegd. Aneurln Bevan, leider van de linker vleugel van de Britse Labourparty, zal volgens politieke kringen te Londen „minister van Buitenlandse Zaken" ln het socialistische „schaduwkabinet" wor den. v In Zürlch is Emll George Bührle, eigenaar van het bekende wapenconcern Oerlikon en Zwitserlands rijkste Inwoner, op 66-jarige leeftijd overleden. HIJ was Duitser van geboorte. Op de voorpagina van het Zweedse blad „Dagens Nyheter" ls de eerste draad loos overgebrachte kleurenfoto afgedrukt. ..Dagens Nyheter" is het eerste Europese blad. dat erin is geslaagd draadloos een kleurenfoto uit Melbourne te krijgen. De Zweedse vijfkamp-winnaar Lars Hall werd gisteren na zijn overwinning gefotogra feerd. en technici „scheidden" onmiddel lijk nadat de foto was de kleuren. Deze werden opnieuw door filters gefotogra feerd en de drie daaruit resulterende foto's werden draadloos naar Londen over gebracht ln een uur tyds, vanwaar ze langs de telefoto-lijn naar Stockholm wer den verzonden. een verklaring in het Arabisch (waar van zij de inhoud niet konden lezen), te tekenen, waarin wordt gezegd dat zij Egypte uit vrije wil verlaten, niet naar Egypte zullen terugkeren en afzien van elke eis tot schadevergoeding". In de brief zegt Lloyd voorts dat verscheidene duizenden van deze Britse onderdanen arme mensen zijn: circa zesduizend van hen zijn van Malthezer afkomst. „Zij worden gedwongen Egypte te verlaten, het land waarin zij jaren hebben ge woond, zonder zelfs voldoende geld te mogen meenemen om ergens anders een nieuw leven te kunnen beginnen", aldus Lloyd. Ook Frankrijk heeft om interventie verzocht en Israël heeft gisteren in de Ver. Naties de Egyptische jodenvervol ging aanhangig gemaakt. Israël vroeg de V.N. een „onmiddellijk onderzoek" in te stellen. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Fawzi, ontkende de be richten hierover als „geruchten zonder enige grond". De Internationale commissie van het Rode Kruis te Genève heeft evenwel aanleiding gevonden haar bemiddeling aan te bieden voor de Joden in Egypte. Men meent te weten dat de commissie in verbinding is getreden met de Egyp tische organisatie van de Rode Halve Maan en de Egyptische regering. Twee afgevaardigden" zijn reeds in Cairo en een derde zou zich nog bij hen voegen. Beschuldigingen van Sjepilof De minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie. Sjepilof. heeft gis teren in Kopenhagen Groot-Brittannië Frankrijk en Israël ervan beschuldigd „nieuwe plannen te hebben voor agres sie tegen de Arabische landen om Egyp te op de knieën te krijgen". Minister Sjepilof kwam woensdagavond op door reis van New York naar Moskou te Ko penhagen aan. Hij zei. dat „in de laatste dagen nieu we concentraties van Britse. Franse en Israëlische strijdkrachten zijn waarge nomen en dat het daarom duidelijk is, dat de imperialistische landen nieuwe acties tegen de Arabische landen bera men". Minister Sjepilof sprak over grote troepenconcentratie aan de grenzen van Syrië, Jordanië en aan „politieke infil tratie" in Libanon. (Ingez. Med.-Adv.) Eén o! twea Bennies en dat Brandend maagznnr ia geblust on-mld-del-lijk! Dat is voordeel extra met Rennies: U bent nooit in twijfel over het resultaat. „Zou het helpen?" is nooit in het ge ding, want Rennies helpen on-mid- del-lijk, van de ene minuut op de an der. En zo is de zuurbrand nauwelijks uitgeslagen of dat simpele tabletje - gesmolten op Uw tong - heeft die sner pende pijn in de klem gesmoord. Pro beer 't met Rennies, bij de eerste aan val de beste, dat U een hap eten ver keerd valt en de zuurbrand dreigt op te stijgen van Uw maag tot hoog in de keel. „Stop!" zegt Uw Rennle en de brand is geblust. Tankschepen te Palembang geladen Voor het eerst n& de boycot voor sche pen met Britse bestemming door arbei ders in de olie-industrie en van scheeps werven zy'n te Palembang tankschepen met bestemming Singapore en Malakka geladen. Volgens een woordvoerder voor de Koninklijke Shell en de Standard Va cuum hebben de arbeiders van Palem bang daarmee het besluit van hun vak bonden uitgevoerd om de boycot voor zover het Singapore en Malakka be treft op te heffen. De boycot op verschepingen naar En geland en Frankrijk duurt voort. hop zou een dergelijke aanval in over eenstemming te brengen zijn met het uitzonderlijk cynisch gedrag van be klaagde? Een kwartier na de moord zat hij rustig met zijn gezinsleden aan tafel! Nooit in de geschiedenis van dit hof hebben wij zo'n cynische moordenaar voor ons gehad, aldus de officier van het openbaar ministerie. Het requisitoir duurde slechts vier minuten Hebt U nog iets aan uw verdediging toe te voegen?, aldus luidde de klassieke vraag van de voorzitter. Lefebvre antwoordde cynisch-kalm: neen. Ik heb de waarheid gezegd. Het spijt mij. Dulles naar Parijs De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, zal op 8 december naar Parijs vliegen, waar hij de vergaderingen van de NAVO-raad, die op 11 december beginnen, zal bij wonen. In Parijs zal hij vermoedelijk ook met zijn Britse en Franse collega be sprekingen voeren. Dulles, die op het ogenblik nog voor herstel van een operatie in Florida ver blijft, zal zondag in Augusta In Georgia, waar president Eisenhower met vakan tie is, besprekingen voeren en maandag zijn werkzaamheden in Washington her vatten. DONDERDAG. Doopsgez. kerk: Spr. K. C. van Oossanen over „God schrijft wereldgeschiedenis" 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Detective Story". 8 uur nam. Volkshuls: K. en O.; K. en O.-cursus moderne woninginrichting. 8 uur nam. Gerecht 10: Bazar ten bate van vluch telingen. 39 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 25$ en 74104 uur nam. VRIJDAG Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap Detective Story 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed mjn.v. J. Sto- tljn. 7.157.45 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Tamboer en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" 8 uur nam. Rehoboth: Geref. gemeente onder 't Kruis. Spr. ds. J. A Smlnk over „De drei gende oordelen Gods ln steeds donker wordende tilden". 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van Oud- strfjders en dragers van het „Het Mobl- lisatiekruis". Spr. kap. W. B. ten Cate Brouwer over parachute-springen. 8 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 254 en 74104 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho Syn these. Spr. B. v. d. Meer. 8 uur nam. Warmond: 't 1 refpunt. Zendings bijeenkomst. Spr. ds. Beok. Ond. „De zen ding op Nleuw-Gulnea". 8 uur nam. Rehoboth: Verkoping ten bate van Chr. Bllndenlnrlchtlng „Bartimeus". 36 en 710 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitgestelde feestavond Ouden van Dagen. 7.30 uur nam. ZATERDAG. Den Burcht: Feestavond „Vrienden van UVS" 8 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 254 en 7jlOf uur nam. Stadszaal: Uitvoering Tamboer- en Pllperkorps „Kunet en Genoegen". 8 uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier: Tentoon stelling Leldse Vogelvrienden. 10 uur voorm.10 uur nam. Bellevue: Tentoonstelling „de Bonte Duif". 611 uur nam. „In den Vergulden Turk": Receptie mevr. M. So om er s (70 jaar), 4—6 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)Be zichtiging nieuwe glas-ln-loodramen. 45 uur nam. ZONDAG. Clubgebouw Oosterkwartier: Tentoon stelling Leidse Vogelvrienden. 10 uur voorm.6 uur nam. Bellevue: Tentoonstelling „de Bonte Duif". 10 uur voorm.6 uur nam. MAANDAG Waaggebouw: 7441044 uur nam." DINSDAG ;ebouw: Diepzee-show Diepzee-show 254 en Waagj 74410 Waaggebouw: Diepzee-show 2544 uur. Marekerk: Samenkomst hervormde wljk- gemeente. Spr. ds. J. v. d. Wiel over „Waar ls uw broeder?". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling „Start V". (Tot 10 december). BIOSCOPEN. Casino Engelse fllmweek. Vrijdag „Blanke Paria's". 18 jr. Zaterdag ..Simon en Laura", 14 jr. Zondag „Doctor at Sea", a.l. Maandag ..Een vrouw aan boord", 14 Jr. Dinsdag „Opstand der Maori's" 18 Jr. Woensdag „Ontmoeting London Airport", a.l. Donderdag „In de rimboe van Austra lië". a. 1. Trianon „Alexander de Grote", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Luxor „Het trottoir", 18 Jr. Werkda gen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LI do „Spion voor de onderwereld", 14 jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „De sheriff van Wichita", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Seven brides for seven brothers". De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en egstgeest wordt tot zaterdagmorgen 1 december 8 uur waar genomen door Apotheek Kok. Rapenburg uu4?F' Apotheek „Tot hulp der Menschheld'Hooigracht 48, tel. Ö1060- Apotheek Oegstgeest. Wilhelmtnapark 8 Oegstgeest. tel. 26274. BH geen gehoor bh Uw huisarts of specialist bel op 2 22 2 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Rome Mallorca 2a wind g temp 7 u. v 3 c?5 sneeuw wnw 2 -8 0.8 geh. bew. windstil -12 0 regen n 8 2 5 licht bew. nw 8 2 8 onbewolkt w 5 2 3 licht bew. nw 8 3 0 regenbul nnw 7 3 5 regen wzw 5 2 4 half bew. wzw 5 1 4 onbewolkt nnw 5 5 13 regen windstil 2 7 zwaar bew. w 5 11 0 geh. bew. zw 5 1 6 geh. bew. zw 7 2 2 half bew. wzw 6 -0 18 sneeuwbui wzw 7 1 13 sneeuwbui zw 3 2 5 onbewolkt ozo 3 2 zwaar bew. z 5 12 0.6 zwaar bew. wzw 5 14 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2