Reorganisatie-opruiming! Commissie-Rutten bracht na drie jaar studie omvangrijk rapport uit Creme PufF' Geen studieloononderzoek naar behoefte aan academici en vermijding van te grote overheidsbemoeiing j Steeds meer Hongaren vluchten uit I vrees voor deportatie. Waarnemers heh- i ben vastgesteld, dat zich op de wegen naar het westen In Hongarije op het ogenblik een stroom van meer dan tlen- I duizend vluchtelingen bevindt, vooral I bestaande uit jonge arbeiders, stndenten I meisjes, vrouwen en kinderen. Schoonheid is het mooiste geschenk... 'f Manufacturenhandel LEITEX" Tegen sterk verlaagde prijzen!! Met een enkel woord Een NUTTIG geschenk!.. OYERDUIN heell 't! fflontieA Agenda VRIJDAG tt NOVEMBER 195* Voorzieningen voor studenten Niet alleen de veranderde omstandigheden, maar ook de veran derde inzichten met betrekking tot de taak en verantwoordelijkheid van de universiteit ten aanzien van de student, maken bepaalde voor zieningen noodzakelijk, zo zegt de Commissie Rutten (adviescommissie voor te treffen voorzieningen ten behoeve van studenten) o.m. in haar 170 pagina's tellende rapport, dat zij vandaag aan de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aangeboden. De commissie bevelt in haar rapport o.a. aan het verrichten van een onderzoek naar de maatschappelijke behoefte aan academici, voor lopig beperkt tot de technische beroepen op intellectueel niveau, op te dragen aan het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Centraal Planbureau, in contact met een deskundige commissie, waarin de nodige sociologische instituten vertegenwoordigd zijn. De mogelijkheid dient geopend te worden om bij behoorlijke studieresultaten aan de universiteit, blijkend uit een gunstig advies van de faculteit, een rente loos voorschot met terugwerkende kracht om te zetten in een beurs. Het studieloon dient, volgens de commissie, op verschillende gronden als vorm van financiële overheidssteun te worden afgewezen. dentcn behulpzaam te zijn bij de keuze ran bun atudle en by het atuderen zelf. dient de mogelijkheid geopend te worden in uitzonderlijke gevallen aan een student het recht tot het af leggen van academische examens te ontzeggen. Van deze met vele waarborgen om geven maatregel, die ln de praktijk ver moedelijk «lechta zelden zal worden toe gepast. verwacht de commissie vooral een gunstig preventief effect. Studieduur Teneinde te voorkomen, dat de studie duur wordt verlengd, zouden de examen eisen moeten worden afgestemd op de door elke faculteit vast te stellen ter mijn. waarbLnnen een normaal begaafd student een bepaald examen kan af leggen. Werkstudentschap ongewenst Het werkstudentschap wordt in het algemeen ongewenst geacht. Tegen het tijdelijk verrichten van betaalde arbeid teneinde te voorzien in een incidentele behoefte bestaat geen bezwaar, mits de studie niet in het gedrang komt er er voldoende tijd overblijft voor algemene ontwikkeling en sociale contacten. Studie-indeling De commissie beveelt aan betrekke lijk kleine werkgroepen voor eerstejaars en eventueel ook tweedejaarsstudenten in te stellen, waarin onder supervisie van de hoogleraar, door leden van de wetenschappelijke staf, leiding wordt ge geven bij de studie. Aanbevolen wordt het studium generale meer dan tot nu toe te incorporeren in het onderwijs. In elke faculteit behoort tussen het kandi daats- en doctoraal examen plaats te worden ingeruimd voor de wijsbegeerte van het betrokken studievak, waarin ook de samenhang van dat vak met andere takken van wetenschap en met het maatschappelijk leven aan de orde ko men. Verwacht wordt, dat de voorgestelde wijzigingen niet zullen behoeven te leiden tot een door de commissie una niem afgewezen verlenging van de studieduur Gezondheidszorg Ten aanzien van de gezondheidszorg adviseert de commissie aan elke univer siteit en hogeschool een universiteits arts te benoemen, die belast zal zijn met de verantwoordelijkheid voor de orga nisatie van de universitaire gezond heidszorg en wiens hoofdtaak zal liggen op het gebied van de preventieve ge zondheidszorg. Voor de verzorging van de universitaire gezondheidszorg dient van overheidswege een vast bedrag van maximaal tien gulden per ingeschreven student beschikbaar te worden gesteld. Huisvesting Om op korte termjjn in de onvoldoen de woonruimte voor de studenten te voorzien, noemt de commissie de vol gende mogelijkheden: het verwervetn en restaureren van thans door studen ten bewoonde panden, het verwerven van thans niet door studenten bewoonde, voor restauratie geschikte panden en het bouwen van nieuwe studenten tehuizen (etagewoningen of hoge woon gebouwen DaarbU dienen woon een heden voor 8—12 studenten te worden geschapen. Rijkssteun zou niet nodig zijn als de meest gunstige premierege ling zou worden toegepast. Sport Voorlichting Ten aanzien van de door de overheid op het gebied van de lichamelijke op voeding te treffen personele en mate riële voorzieningen, adviseert de com missie om in gemeenschappelijk overleg van het ministerie en de betrokken in stellingen een plan te ontwerpen voor de eerstkomende 5 Jaren, waarin tevens de prioriteit van de te treffen voorzie ningen worden vastgelegd. Voorzieningsraad ..Ingesteld worde een raad voor voor zieningen ten behoeve van studenten", aldus de commissie, „waarin gelegen heid bestaat tot het plegen van over leg over alle met deze voorzieningen samenhangende vraagstukken en die tevens optreedt als adviesorgaan voor het college van curatoren en de se naat. die aan de universiteit de uit eindelijke verantwoordelijkheid voor deze materie dragen". De commissie beveelt verder aan een i Tenslotte geeft de commissie in over- landelijk orgaan voor academische voor- weging aan enkele deskundigen een op lichting in te stellen. Bij de voorlichting dracht te verstrekken tot het volgen van dienen de studenten in ruime mate te I de ontwikkeling van de in het rapport worden betrokken. Voorts acht de commissie het geven van bindende adviezen aan de indivi duele student, ten aanzienvan het al dan niet ondernemen resp. voortzetten van een bepaalde studie, in het alge meen niet verantwoord. Ter bevordering van een meer ver antwoorde studiekeuze dient aan Iedere universiteit en hogeschool een psychologisch bureau voor studiead viezen te worden opgericht teneinde de studenten, die zulks wensen de ge legenheid te bieden, door een gesprek en eventueel psychologisch onderzoek, een beter inzicht te krijgen in de eigen geschiktheid voor de gekozen studie. Als sluitstuk van het geheel van maatregelen, die beogen de stu- 0 Vervolg van pag. 1 Duizenden Hongar en zijn nu nog op weg naar de vrijheid Somstijds worden zij door Russische soldaten beschoten of uitgeplunderd. De meestcn zijn uitgehongerd, hebben geen voldoende kleding om zich tegen de doordringende koude te beschermen, zijn geheel verkleumd en velen zijn ziek en uitgeput. Aan de Oostenrijkse grens begint dan opnieuw de ellende. Daar maken de Russen jacht op de vluchtelingen. De grens bij Andau. die tot nu toe nog open lag, wordt steeds gevaarlijker. De Rus sen schieten zonder pardon op de trek kende menigte. In Oostenrijk wordt de situatie met. het uur nijpender. Men kan deze enorme toevloed van mensen niet meer aan. Staatssecretaris Kreislv van Buitenlandse Zaken richtte gisteren zijn dramatische oproep tot de vrije wereld. Er moet direct grootscheepse hulp ko men. anders dreigt Oostenrijk te stikken in deze onafgebroken mensenstroom. Hij stelde landen als Zwitserland. België. West-Duitsland en Nederland als voorbeeld, die al vluchtelingen uit Oos tenrijk hebben weggehaald. Maar het waren nog druppels op een gloeiende plaat. Ofschoon Oostenriik niet riik is en veel andere verplichtingen heeft, maakt men zich niet zozeer zorgen over de geldmiddelen als wel over de plaatsruim te. De Oostenrijkse bevolking, die toch al xoveel voor de vluchtelingen heeft ge daan. wordt bovendien door minister Helmer opgeroepen om nog meer villa's, zomerhuisjes en kamers voor de vluch telingen open te stellen. De regering is zelfs bereid hiervoor vergoeding te beta len. Wat de neutraliteit van Oostenrijk be treft heeft minister Figl voor de Ver. Naties gisteren verklaard, dat er geen wapens over de Oostenrijkse grens naar Hongarije zijn gezonden, doch alleen hulptransporten tot leniging van de nood. (Lngez. Med.-Adv.) genoemde voorzieningen en het uitbren gen van adviezen daaromtrent. Op 23 oktober 1953 werd de commissie door minister Cals gei'nsrtalleerd. In to taal naim%i, afgezien van de vertegen woordigen van de ministeries, 39 niet- leden van de commissie, onder wie 10 studenten, aan de besprekingen in de subcommissies en werkgroepen deel. Basis der adviezen De commissie heeft haar adviezen gebaseerd op een aantal richtlijnen, o.a. dat het stelsel van voorzieningen niet mag leiden tot het verloren gaan van het besef, dat de ouders zoveel mogelijk de studiekosten van hun kin deren zelf moeten betalen. Voorts, dat de mede-verantwoordelijkheid van de (lngez. Med.-Adv.) NOORDEINDE 42 - LEIDEN De verkoop loopt ten einde. Profiteert deze week nog van een partij: Interlock en wollen herengoederen, damesondergoederen, theedoeken en badhanddoeken, zakdoeken voor dames, heren en jongens. Nylonkousen, pyjamaflanel, iournituren. BINNENLAND Bij een botsing tussen twee perso nenauto's ls gistermiddag omstreeks vijf uur op de hoek van de Heemraadsingel- Mathenesserlaan de 46-Jarlge verzekerings inspecteur F L. K. O. Schoonderbeek van de Pleter Hoochweg te Rotterdam om het leven gekomen. Zijn passagier, de 40-Ja- rige vertegenwoordiger H. Muller werd ge wond. Het ongeluk ontstond volgens de politie doordat de eerste geen voorrang verleende aan de ander personenauto. Na de botsing schoot zijn wagen tegen een lantaarnpaal. De bestuurdervan de andere auto liep geen letsel op. De Algemene Vereniging van Accoun tants heeft gisteren te Amsterdam haar Jaarlijkse algemene vergadering gehouden De voorzitter, de heer J. Brielsman te Arnhem, opende en gaf vervolgens het woord aan mr. H. A. C. Branderhorst, voorzitter van de Raad van Toezicht dezer vereniging, die een inleiding hield over het onderwerp .naar een wettelijke status van het accountantswezen' 's Middags sprak de heer G. W. Beunder leider van het wetenschappelijk bureau van de vereniging, over het onderwerp .De accountantsverklaring, meer in het bijzonder de accountantsverklaring bij al gemene controles van midden-, grote en kleine bedrijven". Gistermiddag zijn twee wagons van een elektrische trein op het stationsempla- cemcnt te Enschede ten gevolge van een ontijdige wisselbediening ontspoord. Een der wagons kwam dwars op de rails te staan, waardoor drie sporen werden ge blokkeerd. Er deden zich geen persoonlij ke ongevallen voor. Het treinverkeer on dervond enige vertraging. De Nederlandse minister van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt is gisteren ontvangen in het stadhuis te Oostende, bij gelegenheid van het bezoek dat het Nederlands hospitaal- kerkschip ,,De Hoop" aan de haven nrengt Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms ..Montferland" (26 nov.) en ss „Granadero" (1 dec); Australië: vla Engeland (1 dec); Brazilië, ms „Montfer land" (26 nov.); Canada: ss Seaterdljk" (28 nov.); Chili: vla New York (28 nov.); Indonesië: ss „Sarangan" (29 nov); Ned. Antillen: ms. ..Breda" (27 nov.) Ned Nw Guinea: ms „Karlmata" (29 nov.); Nieuw Zeeland: vla Engeland (1 dec); Suriname: ms „Nestor" (28 nov); Unie van Afrika en zw Afrika: ms „Winchester Castle" (1 dec) Ter gelegenheid van de officiële inge bruikneming van de 500.000ste na de 2e wereldoorlog in Nederland gebouwde wo ning, is gisteren te Groningen de algeme ne vergadering van het Nederlands Insti tuut voor Volkshuisvesting en Stedebouw gehouden. De Kon. Ned. Zuivelbond F.N.Z. houdt donderdagmiddag 20 december in „Esplanade" te Utrecht zijn algemene ver gadering. Voor de eerste maal in ons land zal van 27 t/m 30 november a s. in een gedeel te van het R A I. gebouw te Amsterdam een verkooptentoonstelling van gebruikte automobielen gehouden worden door de afdeling Amsterdam van de B.O.V.A.G. De opzet is te trachten de handel in ge bruikte motorrijtuigen in goede banen te leiden. De C.H.-Tweede Kamer-fractie heeft benoemd als voorzitter, de heer H. W. Tl- lanus, als vice-voorzitter mr. H. K. J. Beernlnck en ais secretaresse-penning- meesteresse Jkvr. mr. C. W I. WittewaaJ van Stoetwegen. De gemeente Amsterdam heeft de schrijfster Mies Bouhuys dit Jaar de z.g. Koepelprijs, bestemd voor auteurs op het gebied van het toneel voor Jonge kinderen toegekend. Deze prijs, groot f. 500.werd ingesteld als gevolg van een schenking aan de gemeente van de geliquideerde ver eniging sociëteit „De Koepel" De jury be stond uit mevrouw Jeanne van Schaik- Wiling en de heren J. J. van Mechelen en E. van Paridon De Westduitse escortevaartuigen ..Elder" en „Trave". voormalige mijnen vegers van het type Isles", zullen van 23 tot 26 november a s. een niet officieel be zoek aan Den Helder brengen Gletermldag heeft de burgemeester mr. C. E E. Kuntze van Barneveld ln het Con certgebouw te Barneveld het derde natio nale pluimveecongres geopend. Onder de autoriteiten op het gebied van de pluim veehouderij. die de opening van het con gres bijwoonden, bevond zich de voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, ir. J. G. Tukker. De politie te Rotterdam heeft een 31-jarige schrijfmachinemonteur uit Rot terdam aangehouden, die verdacht wordt van verduistering, oplichting en flessen trekkerij. De man heeft kans gezien in de laatste anderhalf Jaar verschillende leve ranciers van schrijf- en rekenmachines in Den Haag. Amsterdam. Rotterdam. Gouda en Apeldoorn voor enkele duizenden gul dens te benadelen. Hij kreeg machines in consignatie en verkocht deze. Zijn leveran ciers betaalde hy evenwel niet. BUITENLAND Naar van doorgaans welingelichte zijde te Warschau wordt vernomen, zou „binnen enkele weken" een delegatie van de Joegoslavische communistische partij onder leiding van president Tito zich naar Polen begeven. Prof. Bcel minister van Staat Hoge onderscheidingen voor afgetreden ministers Bg K.B. van 21 november Is de vice- minister-president van het vorige kabi net. prof. dr. L. J. M. Bee! benoemd tot minister van Staat. Bij besluiten van geliike datum is de oud-minister mr. F. J. F. M. van Thiel benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en zijn. aangezien 7.ij reeds een koninklijke onderscheiding hadden, bij bevordering benoemd de universiteit voor het geestelijk en lichamelijk welzijn van haar alumni inhoudt. 4at aan de universiteit het klimaat wordt geschapen, dat bevor derlijk is voor goed studeren en voor het verwerven van de vorming en le venshouding die de academicus ken merken. Tevens dient door onderwijs methoden, die daarop zijn gericht en door het in ruime mate betrekken van de studenten bij de organisatie van collectieve voorzieningen, het eigen verantwoordelijkheidsbesef van de stu dent zoveel mogelijk bevordert te wor den. Het treffen van voorzieningen door de overheid mag niet zo ver gaan dat het particulier initiatief in deze wordt over genomen en gewaakt dient te worden tegen te grote bemoeiing van de over heid met het studentenleven en met de individuele student. Als laatste richtlijn wordt genoemd, dat bij het toekennen van financiële overheidssteun aan studenten in het al gemeen de voorkeur dient te worden ge geven aan de zgn. directe steun. Het verlenen van indirecte steun, welke erop gericht is voor alle studenten zonder onderscheid de studiekosten in ruime zin te verlagen, dient te worden beperkt. (lngez. Mod.-Adv.) In 1955 werden in de Unie van Zuld- Afrika 218.000 bijbels gekocht. Met dit met gewapende personen, aantal neemt Zuid-Afrika de vierde plaats achter de V.S. met 500.000 exemplaren, ge volgd door West-Dultsland en Engeland, met ieder ongeveer 300 000. In vergelijking met de bevolkingsdichtheid staat de Unie van Zuid-Afrika echter bovenaan de lijst. Het Christen-democratische orgaan „II Popoio" heeft er vandaag bij de Itali aanse dagbladen op aangedrongen, geen foto's meer te publiceren van Hongaarse vluchtelingen, omdat de Russen de fami lieleden van die vluchtelingen ikunnen op sporen. De Westduitse spoorwegen zijn van plan een door atoomenergie aangedreven locomotief van 5.916 pk te bouwen. Hij zal 175 ton wegen en 35 meter lang zijn. In dien hij 200.000 km Jaar rijdt zal hij zui niger ln het gebruik zijn dan een stoomlo comotief, maar iets duurder dan een elektrische. Tien kilometer ten zuiden van Oe- soemboera is een gedenkzuil aangebracht op de plaats waar Stanley en Livingstone op de oever van de Oesóemboera htin kamp opsloegen Het ls een monoliet van 15 ton waarop staat: Livingstone-Stanley 25/11/1871". De Amerikaanse miljonair Marshall Field, die 8 november in New York over leed, heeft meer dan 30 miljoen dollar ver maakt. aan het wetenschappelijk instituut dat zijn naam draagt. De rest van zijn fortuin gaat naar zijn zoon. zijn vrouw ên zijn klelnkindéren. Hoeveel dit ia. is niet bekend. Te Bloemfontein in Zuid-AIrika is Sir de Villiers Graaff gekozen tot leider van de Verenigde Party, ln welke func tie hij Jacobus Strauss opvolgt. Daarmee wordt hij automatisch leider van de oppo sitie ln het Zuidafrlkaanse parlement. Het 6.795 ton metende Duitse vracht schip „Weserstein". dat dezer dagen te Durban geen stookolie kon krijgen, omdat het lading aan boord heeft voor Commu nistisch China, heeft zonder moeilijkheden te Port Elizabeth kunnen bunkeren. Het schip kon meer olie krijgen dan het nodig had. Men verwachtte dat het schip, dat het schip, dat uit Bremen afkomstig is. direct zijn reis zal vervolgen. De gouverneur van Cyprus. Harding, heeft donderdag bekend gemaakt, dat strengere straffen worden Ingevoerd om het verzet op het eiland te bestrijden. De doodstraf zal voor meer gevallen gelden o m. de clandestiene aanmaak en het dra gen van wapens of ontplofbare stoffen en, in zekere omstandigheden, voos de omgang ST.-NICOLAAS GEEFT 'T Alleen: HOOIGRACHT 62 LEIDEN - TELEF. 25650 De laatste 200 man Britse troepen, die zich nog sodert het einde van de tweede wereldoorlog in Japan bevonden zijn donderdag van hun basis in Kure vertrokken om vrijdag scheep te gaan naar hun resp. landen van herkomst: En geland, Canada Australië en Nieuw-Zee- land. In het Britse atoomcentrum Harwell (Berkshire) is woensdag de grootste zwaarwater-reactor van West-Europa „Dido". in werking gesteld, die voor kern onderzoek zal worden gebruikt en ook radio-actief kobalt voor ziekenhuizen en Industrie zal leveren. Het volgend Jaar zal nbg een reactor „Pluto" ln gebruik worden genomen. De woordvoerder van hét Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag meegedeeld, dat het overleg tussen Engeland, Frankrijk en de V.S. over de jongste ontwapeningsvoorstellen van de Sovjet-Unie is afgesloten. Hij voeg de hieraan toe. dat het standpunt van de drie landen waarschijnlijk binnenkort ln een verklaring ln de V. N. uiteen zal wor den gezet. Een woordvoerder van de Joego-Sla- vische ambassade te Washington heeft donderdagavond meegedeeld, dat Joego slavië geweigerd heeft een visum te ver strekken aan de Amerikaanse kranten magnaat Hearst, die d>it land wilde be zoeken namens een speciale commissie van de Amerikaanse Senaat, die zich be zig houdt met de hulp aan het buiten land. Volgens het te Ankara verschijnende blad ..Son Pasta" hebben vijftien Bulga ren. onder wie vijf studenten, ln Turkije asiel gevraagd. Op 78-jarige leeftijd ls Vincent de MoroGiafferi, een der bekendste advo caten van de Parijse balie, overleden. De MoroGiafferi pleitte reeds voor de eer ste wereldoorlog met groot talent ln ver scheidene opzienbarende processen. In 1914 nam hij als vrijwilliger dienst in het Franse leger, werd bij Verdun gewond en beëindigde zijn militaire loopbaan bij de gevechten nabij Salonikl als eerste luite nant van de infanterie. Vincent de Moro-Giafferl had na de oorlog als radicaal-socialist hij was een volgeling van ex-premier Pierre Mendès- Franc* zitting ln de Franse Nationale Vergadering. CREME PUFF maakt verder zoeken naar het ideale geschenk overbodig. Deze meesterlijke creatie van Max Factor staat bovenaan het verlangliistie van elke vrouw. max Factor's crème make-up basin en poeder in één! Creme Poft handelsmerkbetekent Mar Factor Hollywood creamy powder maka-nfK MAX FACTOR HOLLYWOOD - IMP. MARPAC N.V., HUDDESTRAAT 5. AMSTERDAM oud-ministers mr. J. W. Beven en A. C. de Bruyn tot Groot-Officier in de Orde van Oranje-Nassau en de oud-ministers J. van de Kieft en prof. mr. J. C. van Oven tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De staatsecretaris van Financiën van het vorige kabinet, dr. W. H. van den Berge, die eveneens reeds een koninklij ke onderscheiding bezat, werd bij bevor dering benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. (lngez. Med.-Adv.) Keeltobletten helpen directl Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. „Operatie Cicero". 8 uur nam. Stadhuis (trouwzaal): Leids Jeugdpar- lement „Grondslag 7) uur nam. Inst. v. Preventieve Geneeskunde: Bio logische cursus K. en O. 8 uur nam. Den Burcht: Toneeluitvoering „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Doelenkazerne (Officierenmess): Alg. Ver. van Ned. Reserve-officieren. Lezing lt.-gn. Opsomer over de officiersopleiding. 8 uur nam. Royal: Psychometrische seance. 8 uur nam. SohouwburgAbonnementsvoorstelling Gezelschap „Theater". „Het bezoek van de oude dame". 8 uur nam. ZomerzorgLedenverg. Kynologenver. „Rijnland". 8 uur nam. ZATERDAG. Waaggebouw: Opening Leidse Licht- week. 7 J- uur nam. Den Burcht: Het Nieuwe Toneel". „Het meisje met het leeuwejong". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Detective-story". 8 uur nam. SohouwburgAbonnementsvoorstelling Gezelschap „Theater". „Het bezoek van de oude dame". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Ju bileumfonds P.C. en L. 8 uur nam. Gerecht 10: Najaarskoempoelan Ned. Padvinders. 4 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 810) utir nam. Vliet 8: Fancy-fair ten bate van Hon garije. 2)5 en 7) uur nam. Rehoboth: Feestavond „Rehoboth" en „Maranatha". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Feestavond Mondaccordeonver. „De Mondorico's". 7 3/4 uur nam. ZONDAG. Gerecht: Eredienst Soefi-beweging. Spr. C. W. van Gils. 11 uur voorm. Middelstegracht 3: Lezing Th. Dikkes over Israël. 5 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 25)'en 7)10Ï uur nam. Lakenhal: Rondleiding Tentoonstelling „Start". 8 uur nam. Middelweg 38: Tentoonstelling „Het kind ln het gezin". 810 uur nam. Den Burcht: Feestavond Alg. Bedrljfs- bond Voedings- en Genotmiddelen. 7) uur nam. DINSDAG Waaggebouw: Diepzee-show. 25) en 7)10} uur nam. Lakenhal: Excursie Cie voor Huishou delijke Voorlichting. 9) uur voorm. Middelweg 38: Tentoonstelling „Het kind in het gezin". 25) en 7 3/49 3/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): K. en O. „Klank en beeld uit Frankrijk". 8 uur nam. Rijksmuseum van OudhedenLezing >rof. M. de Bouard over „De Vikingen en 4ormandië". 8 uur nam. W assen aar: Verenigingsgebouw. Nut van 't Algemeen. Causerie óver Zweden en Lapland. 8 uur nam. WOENSDAG. Waaggebouw: Diepzee-show. 25J en 7J10} uur nam. Middelweg 38: Tentoonstelling „Het kind in het gezin". 25} en 7 3/49 3/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Rollei-voordracht K. de Groot. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Detective Story". 8 uur nam. DONDERDAG. Sch'ouwburgK. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Deteotlve Story". 8 uur nam. Volkshuis: K. en O.; K. en O.-cursus moderne woninginrichting. 8 uur nam. Stationsweg 43: Vergadering Kamer van Koophandel. 2) uur nam. Gerecht 10: Bazar ten bate van vluch telingen. 39 uur nam. Waaggi i—ïoï TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerkkoor- steeg) Tentoonstelling „Vrije en toege paste kunst". Werk. 2-5 en 7-9 uur; zon dags 2-5 uur nam. (tot 24 november). Lakenhal: Tentoonstelling „Start V". (Tot 10 december). Oegstgeest, Abtspoelweg 1 aTen- toonstelling van sier-aardewerk door Jan Kalsbeek. Dagelijks (behalve zondag en woensdag) 9.3012 uur v.m. en 25 uur nam. (tot 24 november). BIOSCOPEN. Casino Engelse filmweek. Vrydag „Blanke Paria's", 18 Jr. Zaterdag Simon en Laura", 14 Jr. Zondag „Dootor at Sea", a.l. Maandag „Een vroiïw aan boord", 14 Jr. Dinsdag „Opstand der Maori's" 18 Jr. Woensdag „Ontmoeting London Airport", a.l. Donderdag „In de rimboe van Austra lië". a. 1. Trianon „Alexander de Grote". 14 Jr Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Luvor „Het trottoir". 18 jr. Werkda gen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Spion voor de onderwereld", 14 jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex „De sheriff van Wlohlta". 14 Ir. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus ..Seven brides for seven brothers". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 24 november 8 uur waar genomen door: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31. tel. 21313, Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en Apo theek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8. tel. 26274, Oegstgeest. By geen gehoi specialist be! bij hulsarts of WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 5? a S3 S3 Et c JL SN Stockholm mist nno 1 -3 0.2 Oslo onbewolkt nno 1 -8 0 Kopenhagen mist no 7 1 0 Aberdeen nevel windstil 3 Dublin onbewolkt wnw 4 4 0 Londen onbewolkt nw 1 -5 0 Amsterdam onbewolkt ono 6 -2 0 Brussel onbewolkt o 5 -5 0 Parijs nevel windstil -6 0 Bordeaux mist windstil -5 0 Grenoble nevel nw 5 -0 0 Nice geh. bew. o 5 9 8 Berlijn onbewolkt ono 5 -2 0 Frankfort onbewolkt no 5 -3 0 München geh. bew. zzw 1 -4 0 Zürich geh. bew. wnw 2 -4 0 Genève 1.1 zei z 4 -1 0.1 Locarno geh. bew. windstil 3 0 Rome nevel windstil 5 11 Wenen geh. bew. windstil -3 0 Innsbruok geh. bew. nno 2 -2 0 Mallorca onbewolkt geen opg. 11 4 24 NOVEMBER Zon op: 8.17 uur; onder 16.40 uur. Maan op uur; onder 12.52 uur. Hoogwater te Katwijk te 7.21 uur en 19.47 uur. LaagwMer te 2.59 en 15.25 wxv.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2