B en W zijn in principe voor demping laatste stukje Levendaal Aangedrongen op verwezelijking van veemarktplannen 1957 Ziektekostenvoorziening voor ambtenaren der gemeente 95ste jaargang Woensdag 21 november 1956 Tweede blad no. 22992 Leidse begroting onder de loep Raad wenst de verbetering van wegdek Hooigracht nog uitgevoerd Het hoofdstuk Openbare Werken, dat gisteravond in het kader van de behandeling van de gemeentebegroting in de Leidse raad aan de orde was gesteld, bracht in eerste instantie acht sprekers achter de in de raadzaal opgestelde microfoons. Tal van belangrijke onderwerpen, welke aan het licht brachten, dat er in sommige opzich ten een controverse bestaat tussen de opvattingen van de raad en de wethouder van Openbare Werken, werden tijdens de debatten aangesneden. Van vele zijden werd aangedrongen op een spoedige verwezenlijking van de veemarktplannen, welke nu reeds vele jaren „in de maak zijn". Belangrijk was ook de mededeling van wethouder Jongeleen, dat het College van B. en W. in principe voelt voor de demping van het laatste stukje Levendaal. Weinig ingenomen was de raad met de mededeling van het College van B. en W-, dat de verbetering van het wegdek van de Hooigracht eerst in 1958 kan worden uitgevoerd. Men nam er dan ook geen genoegen mee. Een voorstel van de heer Schüller, mede ondertekend door een lid van de frac ties van de KVP, de VVD en de Prot. Chr., zal er toe moeten leiden, dat het College binnen drie maanden een plan indient tot verbetering van dit wegdek in 1957. Het werd in pre-ad vies genomen. Niet van belang ontbloot was ook de mededeling van de burgemeester, dat in de kring van de Verkeerseommissie het voornemen bestaat om in de Haar lemmerstraat tussen Prinsessekade en de Mare een eenrichtingsverkeer in te voeren. MEER SCHOT IN VEEMARKTPLAN! De heer Schüller (PvdA) die over dit hoofdstuk als eerste spreker het woord voerde, sprak allereerst over de nieuwe weg. die over het Schuttersveld moet worden aangelegd.-Spreker had bezwaar tegen het argument van B. en W. dat deze weg vooralsnog een tijdelijk karak ter moet dragen, dit in verband met het j een suggestie king van andere plannen, de totstand koming van de oost-west verbinding ur gent is. Ook spreker schaart zich volle dig achter het adres van de Ver. Oud- Leiden. H. SCHÜLLER een voorstel wachten op de verwezenlijking van het veemarktplan. De verkeerssituatie bij de Turfmarktbrug acht spreker weinig be vredigend. Waarom is in deze omgeving het definitieve plan nog niet vast ge steld? B. en W. moeten z.i. meer schot in de verwezenlijking van het veemarkt- plan brengen. VLUCHT IN DE RUIMTE Het antwoord van B. en W. „dat het wegdek van de Hooigracht in 1958 tot uitvoering kan worden gebracht", acht spreker een vlucht in de ruimte. In 1953 zeiden B. en W dat het plan reeds klaar was. In 1955 was het plan weer nagenoeg gereed. Nu spreekt het College weer van 1958. Spr. vraagt thans in deze aangele genheid een positief antwoord. Of is het misschien beter, dat de raad maar met een voorstel komt? Het wegdek van de Jan van Houtkade moet eveneens spoedig vernieuwd wor den. De Stadhouderslaan moet worden doorgetrokken en de Van Disselbrug en Jan van Goyenbrug door een nieuwe vervangen. Sterk dringt spreker aan tot demping van de Uiterstegracht. Hier wordt de toestand voor de bewoners onhoud baar. Volgens de heer Schüller zijn de moei lijkheden met de demping van het laatste stukje Levendaal oplosbaar. Laten B. en W. spoedig met een voor stel tot demping komen! DE MAARSMANSSTEEG De heer Van Iterson (Prot. Chr.) stond allereerst stil bij de nodige verbetering van profiel en wegdek van de Maars- manssteeg. Spreker pleitte voor het aan brengen van een aardig plaveisel, bijv. zoals rond de Pieterskerk. De Van Dis selbrug is gevaarlijk voor voetgangers en wielrijders. Ook spreker drong aan op spoedige'demping van de Uiterstegracht. Het advies van de Commissie Openbare Werken, inzake de demping van het laatste stukje Levendaal moet. naar het spreker wil voorkomen, eerst een lustrum medemaken, voordat een voorstel in de raad komt. EEN SUGGESTIE I)e heer Drijber (VVD) sprak even eens over de aanleg van een tijdelijke weg over het Schuttersveld met bijko mende werken en was van mening, dat de verbindingen noord-zuid en oost- west de eerste vijf jaar niet aan de orde zijn. Zolang dit nog niet is ge realiseerd, doet spreker de suggestie aan de hand om in een uit de richting station een eenrichtingsverkeer in te voeren. Vermoedelijk zal dit op de Vrijdagse marktdag niet gaan. doch is hier geen oplossing voor te vinden. Met de heer Schüller is spreker het eens. dat het wegdek van de Hooigracht dringend ver nieuwd moet worden. Een vlottere af doening van aanvragen voor een bouw vergunning blijft spreker op prijsstellen. De heer Portheine (VVD) haalde met instemming het adres aan van de Ver. Oud-Leiden inzake de demping van het laatste stukje Levendaal. In Leiden is nog maar weinig stedenschoon en dat moet bewaard blijven. Uit verkeerstechnisch oogpunt lijkt spreker deze demping niet van belang. Alvorens echter zijn standpunt te be palen, wacht hij het antwoord van het College af. BREESTRAAT MOET MEER ALLURE KRIJGEN De heer De Hosson (KVP) achtte de trage gang van het afkomen van een be slissing op een aanvrage van een kleine verbouwing on-efficient. Ook bij een vergunning voor het aanbrengen van re clame doet zich dit euvel voor. Tenslotte de Breestraat. Het College zal er op hebben toe te zien. dat deze straat meer allure krijgt. Belasting kantoren. het gebouw van de Raad van Arbeid en het kantoor van Van Gend en Loos moeten hier z.i. ver dwijnen. De heer Van Weizen (CPN) wees er op. dat met het oog op de verwezenlij - CENTRALE TELEVISIE-MASTEN De heer Lardee (PvdA), die de hui zenbouw uiteraard voorrang wenst te verlenen, was van oordeel, dat alle an dere plannen niet aan het veemarktplan - dat inderdaad lang op zijn aanpak laat wachten - mogen worden opgehan gen. Spreker betreurt het, dat perso neelsgebrek oorzaak is. dat de vuilnis emmers niet uit de hofjes worden opge haald. Is het niet mogelijk centrale te levisie-masten te plaatsen? TRAAG AFKOMEN VAN VERGUNNINGEN De heer Huurman (Prot. Chr.) be treurt eveneens het trage afkomen van bouwvergunningen. Nimmer komt een vergunning af binnen de wettelijk daar voor gestelde termijn van drie weken. Vele moeilijkheden Wethouder Jongeleen. die hierna van antwoord diende, had niet de illusie, dat hij de raad geheel zou overtuigen, want er zijn vele moeilijkheden. Zo bijv. het tekort aan technisch personeel. Wat be treft de Bruggenbouw vond een wisse ling plaats van de ingenieur, die de plannen voorbereidt. De bouw van een nieuwe Turfmarkt- brug is inderdaad zeer belangrijk. De kwestie van de vaarweg rond Leiden maakt echter bij dit plan een onder werp van bespreking uit. Voor de Van Disselbrug is een schetsplan gereed. Spr. kan de raad echter geen garantie geven over de tijd wanneer dit plan wordt uit gevoerd. Verbetering van de Jan van Goyenbrug komt nog niet aan de orde. Nadat spreker enkele indrukwekkende cijfers - in het afgelopen jaar zijn o.a. 3V2 miljoen klinkers verwerkt - had genoemd over de bestratingswerk- zaamheden, bracht hij de raad onder het oog. dat het College geen vrijheid kan vinden om de Hooigracht in 1957 van een nieuw wegdek te voorzien. De bestrating van de nieuwe buitenwij ken vraagt thans zeer veel aandacht. Voor de Maarsmanssteeg is aan een zeer aardige bestrating gedacht, met in het midden een riolering. DE NIEUWE VEEMARKT Het wegenschema rond de nieuwe veemarkt kan geen genade vinden in de ogen van Ged. Staten. Thans tracht het Colleee nog overeenstemming met G S. te vinden. Het schetsplan van de hal zal vermoedelijk spoedig bij het College worden ingediend. DEMPING LEVENDAAL T.a.v. de demping van het stukje Le vendaal. zijn verschillende ideeën naar voren gekomen. Hoewel B. en W. voor demping zijn, is er nog geen beslis sing gevallen. Over de demping van de Uiterste gracht hoopt het College reeds spoe dig een beslissing te nemen. Spreker heeft er vertrouwen op, dat het Spoorwegbouwbedrijf spoedig zal beginnen met de bouw van een viaduct aan de Lammeschansweg. Overeen stemming hierover is met de Spoor wegen bereikt. WEG SCHUTTERSVELD Over het Schuttersveld heeft het Col lege gezien de parkeerplaats van de au to's van de veemarkt, nog niet de ge hele beschikking. Met het oog hierop denkt het College over de aanleg van een tijdelijke weg. Reclame- aanvragen moeten een be paalde procedure doorlopen. Ook met de aanvragen van een bouwvergunning is dit het geval. B. en W. zijn in dit op zicht gebonden aan verordeningen. In dien de raad van oordeel is. dat een en ander te lang duurt, laat de raad dan (Ingez. Med.-Adv.) een voorstel doen om de verordeningen op te heffen. Het komt spreker gewenst voor, dat de suggestie van de heer Drijber over het eenrichtingsverkeer in en uit de richting station nog eens in de verkeerseommis sie wordt bekeken. Bij de reinigingsdienst zijn 24 vaca tures. zodat B. en W. het personeel nog niet extra kunnen belasten met het weg halen van vuilnisemmers in hofjes. In een plan zuid-west zullen binnen- antennes voor de televisie worden aan gebracht. KOM MET EEN VOORSTEL Indien de raad met de heer Huurman van oordeel is dat gronden op 1 januari of 31 december verpacht moeten worden, laat men dan met een voorstel komen. Spreker is bereid een dergelijk voorstel in het College te verdedigen. Vernieuwing van het wegprofiel van de Jan van Houtkade acht spreker thans niet urgent. Hoewel hier en daar in de bestrating een verbetering zou kunnen worden aangebracht, valt de bestrating in Leiden over het algemeen, volgens spreker, wel mee. In de toekomst zal de gemeente, met het oog óp het klinkermateriaal, meer en meer moeten overgaan tot het aanbrengen van geslo ten wegdekken. AANTREKKELIJKE KANTEN De burgemeester, die hierna nog even inging op de suggestie van de heer Drij- Leidse raad maandag weer bijeen Bouw van een gereformeerde school in het zuidwestelijk stadsdeel Terwijl de Leidse raad nog middenin de begrotingsbehandeling zit, is al weer een nieuwe vergadering tegen a.s. maandag uitgeschreven. Tal van belang rijke voorstellen, wij noemen hiervan een ziektekostenvoorziening voor het gemeentepersoneel, de bouw van een gereformeerde school in het zuidweste lijk stadsdeel, de vestiging van een nieuwe buitenlandse industrie en de benoe ming van een gemeente-archivaris, zullen in deze zitting aan de orde worden gesteld. Na moeizame onderhandelingen, waar bij het voor en tegen werd overwogen, stellen B. en W. de raad thans voor om op een nader door het College te be palen tijdstip toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling ziektekosten voorziening t.b.v. ambtenaren in dienst der gemeenten in Zuid-Holland, welke regeling voor een groot aantal gemeen ten in deze provincie reeds door G.S. werd goedgekeurd. De commissies voor de Personeelszaken, het Georganiseerd Overleg en de Financiën kunnen met deze regeling akkoord gaan. VESTIGING BUITENLANDSE INDUSTRIE Met de „Pintsch Bamag Nederland n.v. in oprichting" een dochteronderne ming van het „Pintsch Bamag Concern" te Butzbach-Hessen in Duitsland, zijn onderhandelingen gevoerd omtrent de vestiging van deze dochter-onderne ming hier ter stede. Genoemde n.v. heeft te koop gevraagd een perceel industrieterrein, gelegen aan de Kanaalweg, met een uitgang naar de Trekvliet, ter grootte van 4650 m2 voor de prjjs van f. 70.700— in totaal, onder voorwaarde echter, dat de gemeente van de „Junta Electric n.v.", gevestigd te 's-Gravenhage. welke n.v. inmiddels als dochteronderneming in bedoeld concern is opgenomen, eveneens voor de prijs van f. 70.700.vrij op naam, terugkoopt het aan deze n.v. ingevolge raadsbesluit van 19 december 1955 verkochte en op 29 maart 1956 aan haar geleverde perceel industrieterrein, groot -± 5050 m2, gele gen aan de Roosveltstraat. Het ligt in de bedoeling op het te koop gevraagde terrein een hoofdkan toor met het front aan de zijde van de Kanaalweg te bouwen en achter dit ge bouw de nodige fabriekshallen op te richten voor service, montage en revisie van technische installaties en apparaten. Tegen vorengenoemde transacties be staan naar de mening van B. en W. geen bezwaren, temeer niet, omdat zij de vestiging van een dochteronderne ming van dit op verschillende techni sche gebieden werkzame concern van belang achten voor de gemeente. RUIM ÉÉN MILJOEN VOOR BOUWRIJP MAKEN VAN TERREINEN Ter verdere uitvoering van het par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Zuid- west" hebben B. en W. een plan doen ontwerpen tot het bouwrjjp maken van terreinen, gelegen ten zuiden van de Haagweg. met aanleg van een ge deelte van de Churchilllaan en door trekking van de Toussaintkade. De be doelde terreinen zijn bestemd voor de bouw van woningen, winkels en auto- boxen door particulieren. Met het oog hierop wensen B. en W. een bedrag van f. 1.032.000 beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van deze terreinen en een bedrag van f. 654 560 voor de aanleg van een ge deelte van de Churchillla an. inclusief de kosten van de daarvoor nodige grond, alsmede voor de aanleg van een ge deelte stamriool. RESTAURATIE BIBLIOTHECA THYSIANA Curatoren van de Bibliotheca Thysia- na hebben het College verzocht te be vorderen. dat een gemeentelijke bijdrage wordt verleend in de kosten van restau ratie van het pand Rapenburg 25. Het pand, dat is vermeld op de voorlopige lijst der Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst heeft een goed bewaarde gevel, daterende van 1655 van bak- en bergsteen in de trant van Pieter Post. De gevel is in 1902 gerestaureerd. De thans voorgenomen restauratie bestaat in hoofdzaak uit het herstellen van de metselwerken in bak- en in natuursteen aan de voor- en zijgevel en van de bekapping. het vernieuwen van het dakvenster, het vervangen van de bestaande zinken dakbedekking op het plat door lood met toepassing van rui ters, het repareren van de buitentim merwerken. het vernieuwen van liet voordeurkozijn met deur, het verrichten van de nodige schilderwerken, stuca- doorswerken. smeedwerken en het weder in de oorspronkelijke toestand terug brengen van de fraaie trap in de voor hal. De rechterarm van deze trap is destijds helaas vervangen door een kamertje, waardoor de architectuur van de voorhal werd geschaad. Volgens de begroting zullen de restau ratiekosten f 54.000 bedragen. De mi nister van O. K. en W. heeft zich bereid verklaard in de kosten van deze restau ratie een rijkssubsidie te verlenen van 65% tot een maximum van f. 35.100, terwijl verwacht kan worden, dat de bijdrage uit de provinciale kas 15% of maximaal f. 8.100 zal bedragen. De tegemoetkoming van Leiden ware te bepalen op 10% van f. 54.000 of maxi maal f. 5 400. BOUW GEREF. SCHOOL Voor de bouw en inrichting van een Gereformeerde school voor gewoon lager onderwijs in het zuidwestelijke stadsdeel wenst het College een bedrag van f. 357.000 beschikbaar te stellen. Inmiddels is de voor deze bouw ver eiste urgentieverklaring afgegeven en zijn de bouwplannen goedgékeurd. Behalve de bouw van deze school zijn er nog tal van voorstellen in de onder wijssector. Wij noemen daarvan het be- ucu Bc»teiu. schikbaar stellen van een bedrag van I Waardgracht ber inzake het eenrichtingsverkeer, zei- de, dat hieraan inderdaad" aantrekkelij ke kanten zitten. Er zijn echter ook en kele moeilijkheden als bijv. een te smal le Turfmarktbrug. de vrijdagse markt en de hoek van 90 graden, die het ver keer uit de richting Haarlemmerstraat moet maken om de Turfmarkt op te draaien. Spreker zal deze oplossing nog eens bekijken. In tweede instantie merkte de heer Schüller o.m. op. dat de wethouder van Openbare Werken steeds maar komt aandragen met de mededeling over het personeelstekort bij de Dienst van Ge meentewerken. Beter zou het zijn als hierin, bijv. door een herwaardering van het personeel, werd voorzien. Dan be staat z.i. ook de mogelijkheid om nieuw personeel gemakkelijker aan te trekken. Bij de elektriciteitsfabriek vond een herwaardering van het personeel - en met gunstig resultaat - plaats. Waarom kan dit ook niet bij Gemeentewerken plaats vinden? VOORSTEL VERBETERING HOOIGRACHT Indien er geen klinkers voorhanden zijn, bepleit spreker voor de Hooi gracht het aanbrengen van een geslo ten wegdek. Met het oog hierop dient de heer Schüller een mede door de heren Questroo, Hagens en Ten Broek on dertekend voorstel in, luidende: de raad besluit het College van B. en W. uit te nodigen om binnen drie maan den een plan in te dienen tot verbete ring van het wegdek van de Hooi gracht. zodat in 1957 tot uitvoering van dit plan kan worden overgegaan. KOM TOT EEN DAAD De heer Drijber, die toegeeft dat zijn suggestie maar een noodoplossing is, zegt" dat de gemeente dan toch in ieder geval maar tot een daad moet over gaan. Indien de wethouder zijn straatklin kers wil sparen en deze hierdoor het wegdek van de Hooigracht ten goede komen, kan z.i. de herbestrating van het Rapenburg wachten. Spreker wil gaarne adhesie betuigen aan het denk beeld van de Verkeerseommissie om de Haarlemmerstraat tussen Prinsessekade In een vacature van onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Ha- verstraat willen B. en W. voorzien door benoeming in vaste dienst van de heer C Th. Maas, die reeds geruime tijd als tij delijk onderwijzer aan deze school werk zaam is. Op verzoek van de heer F. A. Schilthuizen. stellen B. en W. voor deze leerkracht eervol ontslag te verlenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Lange- brug. NIEUW BRANDWEERMATERIAAL Aangezien de huidige hogedruknevel- spuit van de brandweer niet meer be trouwbaar is en als rijdend voertuig dringend voor vervanging in aanmer king komt en ook het chassis van de kraanwagen door een ander vervangen moet worden, stellen B. en W. de raad voor hiervoor in totaal een bedrag van f. 49.000 beschikbaar te stellen. Voorts zullen in deze zitting nog de volgende voorstellen aan de orde wor den gesteld: aankoop van de percelen f. 9.400 voor het aanschaffen van leer middelen t.b.v. het onderwijs in licha melijke oefening van een aantal scholen; het bedrag, dat per leerling voor de bijzondere scholen voor lichamelijk ge brekkige kinderen in het jaar 1956 be schikbaar wordt gesteld ter bestrijding van de kosten, bedoeld in artikel 32. lid 1. van het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949. te bepalen op f. 642 86; medewerking te verlenen voor het aan schaffen van meubilair t.b.v. de chris telijke school voor g.l.o. aan de Adriaan Pauwstraat, idem van leermiddelen voor de chr. school aan de Antonie Duyck- laan. de r -k. ulo-school aan het Leven daal en de r.-k. meisjesschool aan de Haarlemmerstraat 34, idem voor het aanbrengen van een dubbele gootsteen in het handenarbeidlokaal in de Geref. school aan de Asserstraat. 79 en 98. resp, voor f. 2.850 en 950; herziening van het partiële uit breidingsplan Leiden zuidwest; verlen ging van de termijn (tot 23 der. '57) van onderstaande voor ontruiming in aan merking komende woningen Waard gracht 57. 61. 65. 69 85. 88 89, 92. 93. 94 97. 98, 101, 102. 103, 105. 107 109 en 113, Weverstraa' 4. 7, 8 11. 22. 23. 26. 27. 28. 31, 32 34. 36. 42 en 44. le Looierstraat 22 en Oosterkerkstraat 7 en 9; het geven van een uitkering ineens aan de secre taris en ontvanger van de gemeente over het tweede halfjaar 1956; het vaststel len van de bezo'diging van secretaris en ontvanger. ingaande 1 juli 195.5: het brengen van een wijziging in de begro ting voor het dienstjaar 1956 en het be schikbaar stellen van een perceel grond in het uitbreidingsplan „Leiden-Zuid- west" voor de bouw van een 10kV-onder- station. en de Mare uitsluitend voor eenrich tingsverkeer open te stellen. De heer Kortmann, die hierbij aanknoopte, hield een pleidooi voor het dan verwijderen van de bomen op de Stille Rijn en het beschermen van de walranden. WEL UITVOERIG NIET CONCREET Meerdere leden waren van oordeel, dat de wethouder wel uitvoerig, doch niet concreet gesproken had. De heer Drij ber schreef dit ten dele toe aan de nieuwe wtfze van behandeling der be groting, waardoor de wethouder - in tegenstelling met vorige jaren - ge noodzaakt wordt direct te antwoorden. De heer Van Dijk zou gaarne van de wethouder vernemen of de eventueel uit te voeren werkzaamheden aan het weg dek van de Hooigracht de voortgang van de woningbouw in de weg zullen staan. STINKSLOOT ACHTER KANAALSTRAAT Wethouder Jongeleen, die nog om elf uur voor zijn dupliek aan het woord kwam. wil de suggestie van de heer Schüller: herwaardering personeel Ge meentewerken, nog wel eens onder de loep nemen. Een voorstel over een tij delijke of definitieve weg over het Schuttersveld zal de raad t.z.t. worden voorgelegd. Het voorstel Schüller e s. inzake het wegdek van de Hooigracht, wenst spre ker in pre-advies te nemen. Zodra over eenstemming met de eigenaren is be reikt zal worden overgegaan tot demping van de stinksloot, gelegen achter de hui zen van de Kanaalstraat en de Cosijn- straat. Met de raad is hij het eens, dat de huidige situatie om een oplossing vraagt. De Dienst van Gemeentewerken is momenteel bezig aan de uitwerking van een plan tot demping van de Lange- gracht. Spreker brengt de heer Kort mann onder het oog. dat de Verkeers eommissie bij de invoering van eenrich tingsverkeer in een gedeelte van de Haarlemmerstraat, het verkeer eens deels wil leiden over de gedempte Mare. Verbreding van de Stille Rijn is hier dus niet voor noodzakelijk. Na deze uiteenzetting van de wethou der volgde de behandeling van de volg nummers. waarna ook achter de behan deling van dit hoofdstuk een punt werd gezet. THANS ONDERWIJS Hedenmiddag - na de ontvangst van Sint Nicolaas door het gemeentebe stuur - zette de raad zich aan de be spreking van de onderwijsparagraaf, waarbij ook de sport- en jeugdzaken aan de orde werden gesteld. In ons verslag van gisteren hebben wij bij de bespreking van de ontruiming van krotwoningen mej. Van Nienes (PvdA) in eerste instantie twee maal aan het woord gelaten. Dit is uiteraard niet mogelijk. Na de heer Van Iterson voerde niet zij, doch mej. Noordman (KVP) het woord. Raad komt niet klaar GAAT DONDERDAGAVOND VERDER Zoals reeds te verwachten was, heeft de raad voor de behandeling van de gemeentebegroting aan een „zes daagse" niet genoeg. Op voorstel van de burgemeester zal de raad nu ook donderdagavond bijeenkomen. Een geliefd paadje gesneuveld Vele bewoners van de Professoren- wijk zullen het betreuren, dat sedert enige dagen een begin is gemaakt met de „sloping" van het aardige paadje, dat zich door een brede groen-strook slingerde van de Zoeterwoudsesingel naar de Kamerlingh Onneslaan. In andere vorm zal dit pad "het Phi- losophenpad) terugkeren, doch het ..landelijke" zal er dan geheel af zijn. Vooral zij, die dagelijks van en naar hun werk van dit pad gebruik maak ten, zullen de verandering in het stads beeld daar ter plaatse met gemengde gevoelens gadeslaan. Een woord van hulde aan de plant soendienst voor het al deze jaren „ce- bodene" mag hier niet ontbreken.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3