Razzia's volgden op de ontdekking van wantoestanden in transitcamp Café's verboden voor Engelse militairen Invallen van douane Fransman Gournier veroverde opnieuw de leiding Vooral toestelturnen gaf een grote vooruitgang te zien HOOFDPIJN? WEG HOOFDPIJN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 Hoek van Holland in rep en roer (Speciale berichtgeving) Het was reeds lang een publiek geheim dat er ln het Britse transitcamp te Hoek van Holland op zfln zachtst uitgedrukt „wantoestanden" heersten. Ont dekking van grote tekorten in de zgn. Naafi-kantine hebben ertoe geleid dat de Britse militaire politie overleg heeft gepleegd met Nederlandse Instanties. Zon dagavond en -nacht hebben douane-ambtenaren op vele plaatsen ln Hoek van Holland invallen gedaan, voornamelijk bij personen die werkzaam zijn in het transitcamp., maar ook in café's Er werden sigaretten, drank en Engels mili tair geld in beslag genomen. Visitaties Smokkelarijen op grote scliaal Er zijn zondagavond verscheidene douane-ambtenaren naar Hoek van Holland gegaan om de daar aanwezigen te assisteren bij de razzia. Er kwamen zelfs overvalwagens aan te pas. Aller eerst werd koers gezet naar enkele café's. waarvan men dacht, dat er drank en sigaretten, die uit het transitcamp waren gesmokkeld, aanwezig zouden zijn. Alles werd aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen in de café's. Gasten mochten niet vertrekken, de voorraad drank werd nagegaan om te controleren of er bij was. welke zonder invoerrechten uit het kamp was geko men, kassa's werden opgebroken. Men wist dat er vele Britse militairen met militair geld. dat alleen in het transit camp mag worden uitgegeven, zouden nebben betaald. Inderdaad werden en kele van zulke biljetten aangetroffen. Wij vernemen in dit verband, dat er een aantal Britse militairen is gear resteerd. Zij zouden in café's en andere zaken met dit militaire geld hebben betaald. NOC houdt voet bij stuk Gistermiddag heeft in Den Haag een gedaehtenwisseling plaats gehad tus sen enige leden van het NOC-bestuur, bestuursleden van de Koninklijke Ver bonden Nederlandse Watersportver enigingen en een woordvoerder van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond. De vergadering werd mede bijgewoond door twee buiten de sportwereld staande bekende personen. Dit onderhoud had als resultaat, dat het NOC-bestuur de groeiende bezorgd heid over het besluit tot niet deelneming van Nederland aan de Olympische Spe len gisteravond nog ter kennis van zijn mede-bestuurderen zal brengen. Inmiddels heeft het bestuur van het Nederlands Olympisoh Comité aan deze bonden medegedeeld, geen reden aan wezig te achten nogmaals een algemene vergadering bijeen te roepen over de uitzending naar Melbourne. HOCKEYCLUBS BETREUREN ACTIES De besturen van de Haagse eerste klasse en oud eerste klasse hockey-ver. Groen Geel. HDM, HOC, HHIJC en TOGO hebben het volgende telegram gezonden aan het bestuur van de Kon. Ned. Hockeybond te Amsterdam: ..Betreuren acties uit hockeykringen ■welke bij NOC aandringen op herziening unaniem besluit NOC-bonden, inzake niet-deelneming aan Olympische Spelen. Kunnen ons met voornoemde acties niet verenigen". TELEGRAM AAN IOC De kanselier van het IOC heeft een telegram ontvangen van de Kon. Ned. Verbonden Watersport-Verenigingen, waarin hem verzocht wordt aan het NOC te vragen terug te komen op het besluit tot niet-deelneming aan de Spe len te Melbourne. De heer Mayr verklaarde in verband hiermede, dat al wat hij doen kon. was een afschrift van het telegram te zen den aan het NOC. Leidse Schaakbond Voor de eerste klasse-competitie L.S.B. heeft Philidor 1 er tegen het vierde tiental van .S.G. geen gras over laten groeien. Alleen de voorzitter van LSG ds. Mackaay, redde de eer door remise te maken, maar alle overige LSG'ers werden, merendeels volgens de regelen der kunst, aan de kant gezet met een nul! Aanvoerder Van den Bosch van LSG had er in zijn welkomstwoord al op gezinspeeld, niettemin zal hij toch wel niet aan een zo grote nederlaag hebben gedacht. De gedetailleerde uit slagen zijn: P. van den Bosch (LSG IV)D. van Gelder (Philidor) 0—1: P. F. Janzen— H. J. W. Elemans 0—1; Th. van den Oord sr.—W. F. Schuss 0—1: E. J. Kerkhoven—P. J. Preenen 0—1. J. H. F. Foppen—P. Selier 0—1: L. J. Kanbier J. Padding 0—1; ds. P. J. Mackaay— J Koet V2—V2D. Melis—A. Geyer 0—1: W. Masehkow—Th. P. van den Berg 0—1: J. Vreeken—W. F. Wakka 0—1. totaal V29V£. AFVALWEDSTRUD In de tweede ronde van de eindstrijd der afvalwedstrijd heeft Barkema de tweede overwinning in successie be haald. Brunt was ditmaal zijn slacht offer. zij het niet zonder tegenstribbe len. Maar tegen het nauwkeurige sa menspel van Barkema's loperpaar kon hij niet op. In de andere partij tussen Van Wijnen en Modderman was de strijd eveneens zeer interessant. Modderman verdedigde zich onregelmatig en ging later tot een centrumaanval óver. Het was jammer dat Van Wijnen een bok schoot, die hem direct een toren en de partij kostte, anders had het eindspel nog spannend kunnen worden. De stand luidt nu: A. Barkema 2 pnt: C. Brunt, en A. E. J. Modderman 1 pnt; P. van Wijnen 0 pnt. Volgende week dinsdag de laatste ronde met de partijen Barkema—Mod derman en Bruntvan Wijnen. Barke ma heeft aan remise genoeg, alleen een overwinning van Modderman kan de spanning er nog inhouden Of dit hem lukken zal? Het lijkt niet erg waar schijnlijk. Ook werden Nederlandse personeels leden zoals koks en kelners samenge bracht in de grote visitatiehal van de douane aan de Harwichkade. Sommigen werden gevisiteerd. Men kon bij deze visitatie en bij de huiszoekingen Engelse sigaretten die ongebanderolleerd waren, in beslag nemen maar de voorraad was toch beslist niet ontstellend groot. Het smokkelen van allerlei artikelen uit de enclave, zoals het Britse accijns vrije militaire kamp toch kan worden genoemd, loopt reeds over een groot aantal jaren, zodat al met al toch van een enorme partij kan worden gespro ken. De controle in bet kamp zelf schijnt uiterst slecht te zijn. Zo gebeurde het meermalen dat burgers ln het kamp whisky a raison van f. 0.25 per glas gingen drinken. De smokkelarij be perkte zich niet alleen tot drank en sigaretten. Ook textiel, aanstekers e.d. die In de Naafi-kantine zeer goedkoop kunnen worden gekocht, verdwenen ln grote hoeveelheden naar burgers. Opwinding Het feit dat in enkele cafe's militair geld werd aangetroffen, heeft ertoe ge leid dat de commandant van het transit camp een dagorder heeft doen uitvaar digen waarin de militairen wordt ver boden zich m deze café's op te houden, zodat deze gelegenheden wat men noemt „out of bounds" zijn verklaard. Uiteraard heeft deze hele affaire nog al de nodige opwinding veroorzaakt in Hoek van Holland. De bewoners van de Hoek wisten over het algemeen wel dat er nogal wantoestanden in 't kamp heer sten. Men wijt dat aan onvoldoende administratieve controle. De Britse militaire politie onderzoekt thans of er ook artikelen afkomstig zijn van dief stal. De Nederlanders die zondagavond werden opgehaald het waren er zeer velen zijn in de loop van de nacht allen weer vrij gelaten. Het is nog niet gebleken, dat er personen bij zijn die in het groot zouden hebben gesmokkeld. Het ging veeleer hier om eigen gebruik van een of meer pakjes sigaretten. De ambtenaren van de dienst van invoer rechten en accijnzen blijven echter op dit punt actief. Er schijnt in het Britse transitcamp weinig controle mogelijk te zijn op de uitgangen, daar er vele zijn. Dit maakt het mogelijk, dat partijen sigaretten en andere artikelen naar buiten kunnen worden gesmokkeld. Het is overigens een vreemde situatie, zo'n accijnsvrije enclave, die toch een groot gedeelte van Hoek van Holland beslaat. Naar men ons mededeelde van de zijde van de dienst van invoerrechten en accijnzen moet er in de loop der jaren zeker vele honderdduizenden sigaretten uit het kamp zijn gesmok keld. De prijs die men er doorgaans voor vroeg was een gulden per twintig stuks. Ook dc drank was uiterst goed koop. Zo werd er voor Franse cognac vaak niet meer betaald dan 6 gulden per fles. Om het ivereldkampioenschap dammen R ant Roozenburg en Keiler speelden remise (Van een speciale verslaggever) De zesde ronde van het toumooi om het wereldkampioenschap dammen vond te Zutphen plaats. Er Is een traditie die wil. dat in elke belangrijke wedstrijd een der spelers in een combinatie loopt, die in elk leerboekje voor beginners ls te vinden. Deze traditie werd gisteravond gehandhaafd en nog wel door Verse, die tegen Deslanriers speelde. Daar eerstgenoemde zich door overwinningen op De Jong en Hisard. respectie velijk kampioen van Nederland en van Frankrijk, de bijnaam had verworven van „kampioenendoder", was men vol belangstelling voor zijn partij tegen de kam pioen van Canada. Dat werd echter een teleurstelling, want reeds bij de 14e zet zorgde Verse voor het voortbestaan van bovenaangehaalde traditie door toen reeds ln een doodeenvoudige combinatie te lopen.' Natuurlijk is de Fransman onmiddel lijk voorgedragen als lid van de club der ..groenzetters" (geen: „zoeters"!) en hij maakt een zeer goede kans als lid te worden geaccepteerd, gezien het feit dat hij reeds na 18 zetten een stuk kwijt was. De belangrijkste partijen van deze ronde waren ongetwijfeld Roozenburg Van Dijk en King—Keiler. De laatste had nog een appeltje te schillen met de Chinees, die in 1952 van hem had ge wonnen. De partij werd door Keiler scherp opgezet en het gelukte hem. in een klassiek genre de tegenstander de nadelige randschijf te bezorgen. Roozenburg en Van Dijk speelden een pure klassieke, waarin het. gelijk bekend in hoofdzaak om de tempi gaat, Gournier toonde zich in de partij te gen Verleene ook weer een speler van grote klasse. Men vraagt zich af waarom Frankrijk deze man niet eerder de in ternationale arena heeft ingezonden. De aanvalspartij welke hij Verleene voor schotelde getuigde van veel bravour en dat de Belg niet zonder meer onder de voeten werd gelopen, kwam slechts door zijn voorzichtige en nauwkeurige verde diging. Fanelli had de pech alle kopstukken het eerst in dit toernooi te ontmoeten en daaraan is in hoofdzaak zijn slechte sporen te danken. Gisteravond tegen een geladen De Jong werd hij het slachtof fer van een damcombinatie en moest hij een nederlaag incasseren. King toonde zich in uitstekende vorm. Hij wist Keilers aanval geheel tot staan te brengen en in de stand van zeven om zeven stukken had King zeker geen nadeel meer. Ook in het resterende eindspel weigerde de Chinees een fout te maken en het werd een puntenverde ling. In het middenspel van de partij Roo zenburgVan Dijk vervolgde Van Dijk met de Ghestem-doorstoot en toen werd de stelling volkomen onoverzichtelijk. Juist toen men algemeen dacht dat Van Dijk iets zou bereiken, vond Roozenburg een zeer verraderlijke combinatie die alle moeilijkheden oploste. In de partij DionisAmzand ontstond plotseling een hevig gekletter van stuk ken en toen het demonstratiebord was bijgewerkt bleek Dionis het slachtoffer van een damcombinatie te zijn gewor den. Het nu volgende moeilijke eindspel werd door Amzand prachtig gespeeld, maar toen in het dammeneindspel de standaardwinst moest worden bereikt, wist Amzand die niet. te vinden. Huisman gelukte het in deze ronde wat meer vat op de vijandelijke stelling te krijgen, maar Hisard verdedigde zich bekwaam en het slot werd weer remise. Klaverjascompetitie Afdeling 1: T. en D—M.D.S. 9—3; A.P.P.Groenoord 84; L.B.F.D.S.B. 5—7: DKB—Krantz 4—8; P v H—Zaal berg 3—9; OosthoekSLF 5—7. Afdeling 2: T en D 2—Oosthoek 2, 7—5 MDS 2—MDH 9—3; 't Centrum—DSB 2. 5—7: LBF 2—AWS 7—5; Oosthoek 2— AWS 6—6: Groenoord 2—P v. H 2. 6—6. Afdeling 3: Krantz 2T en D 2, 66: DSB 3—APP 2. 8—4; DSB 4—DKB 2, 48; Oosthoek 3Overrijn 5^—6%; Groenoord 3—MDS 3, 5!a6^. UITSLAGEN Fanelli—De Jong 0—2. King—Keiler 1—1. Hisard—Huisman 1—1. Deslau- riers—Verse 2—0. Amzand—Dionis 1—1. MeronoForclaz 1—1 BomVerpoest 2—0. Roozenburg—Van Dijk 1—1. Ver leeneGournier 02. De stand luidt na de zesde ronde: 1. Gournier 10 pnt. uit zes partijen. 2 4 Bom. Keiler en Roozenburg allen 9 pnt. uit zes partijen. 5. Van Dijk 8 pnt. uit zes partijen. 6. Deslauriers 7 pnt. uit vijf partijen. 7. King 6 pnt. uit vijf par tijen. 8/9 Verse en Huisman, ieder 6 pnt. uit zes partijen. 10/11 Hisard en De Jong. ieder 5 pnt. uit vijf partijen. 12. Verpoest 5 pnt. uit zes partijen. 13. Na varro 4 pnt. uit vijf partijen. 14 16 Dionis. Forclaz en Verleene ieder 4 pnt. uit zes partijen. 17. Amzand 3 pnt. uit vijf partijen. 18/19 Fanelli en Merono, ieder 2 pnt uit zes partijen. Rex Norris terug naar India Rex Norris, die bijna twee jaar ge leden naar Nederland kwam om de hockeyploeg klaar te stomen voor de Olympische Spelen in Melbourne, is gistermorgen van Schiphol naar Bom bay vertrokken. Tijdens een lunch op de luchthaven werd Norris toegesproken door de voorzitter van de KNHB, de heer VV. F. Westermann, secretaris jhr. L. J. Quarles van Ufford, coach Rein de Waal en Dick Loggere, die elk op hun manier Norris bedankten. Norris zelf sprak zijn teleurstelling uit over het feit. dat hij zijn taak niet heeft kunnen afmaken, omdat de hockeyers niet naar Melbourne gaan. Aan de lunch, waaraan door alle Olympische hockeyers en verscheidene dames werd deelgenomen, kreeg Norris diverse geschenken Rex Norris kwam in februari 1955 naar Nederland, trainde het Neder landse herenelftal in de seizoenen 1954- 1955 en 1955-1956. had ook het dames- elftal onder zijn leiding en verder wa ren er vele clubs, die van zijn raadge vingen profiteerden Het lag in de be doeling, dat hij de reis naar Melbourne en de na-Olympische trip naar Singa pore, Hongkong en India zou meema ken, waar hij dan zou achterblijven. Wereldrecord voor Ada den Haan Op 200 meter schoolslag In het overdekte zwemstadion (25 meter) te Naarden heeft de 15-jarige Bussumse zwemster Ada den Haan van de zwemclub 't Gooi, die oorspronke lijk in de Olympische zwemploeg voor Melbourne was opgenomen, over de 200 meter schoolslag de uitstekende tijd van 2 min. 46.4 sec. laten afdruk- i ken, waarmee zij het wereld-. Euro- j pees en Nederlands record op deze af- stand op haar naam bracht. Voor het wereld- en Europese record I was de limiet vastgesteld op 2 min. 48.5 sec., en voor het Nederlands record 2.49.2. Ada den Haan is de eerste zwemster die onder deze limieten is gekomen. De clubgenootjes van Ada den Haan, Jans Koster en Corrie Schimmel, die een poging deden het Nederlands record op de 200 "meter vrije slag. dat met 2 m. 23.8 sec. op naam staat van de Robben- zwemster Mary Kok. te verbeteren, slaagden niet. Corrie Schimmel legde de afstand af in 2 min. 24.2 sec. en Jans Koster had er 2 24.6 voor nodig. Wandelsportver. te Katwijk-Rijn opgericht ?romencnta" ADA DEN HAAN Tinneke Lagerberg, eveneens van 't Gooi zwom de 100 meter vlinderslag in 1 min. 13 6 sec., een nieuw persoon lijk record, waardoor zij de vijfde plaats op de wereldranglijst veroverde en ook I onder de door de KNZB gestelde limiet (1.13 8» kwam voor de gouden prestatie medaille. In het Parochiehuis te Katwijk aan den Rijn werd gisteravond de officiële oprichtingsvergadering gehouden van een wandelsportvereniging, over de j voorbereiding waarvan wij reeds een I en ander mededeelden. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van het voorlopig bestuur, de heer J. van der Mark. die na een woord van welkom de tot dusver door j het voorlopig bestuur genomen stap pen besprak. Hierna ging spreker over I tot de officiële oprichting door het I uitspreken van een verklaring, waarin tevens werd bekend gemaakt dat de naam der vereniging zal luiden „Pro- in enanta". De verklaring, welke door de aanwe zigen staande werd aangehoord, werd met een driewerf hoera begroet. Vervol gens vond de onthulling plaats van de verenigingsvlag in de kleuren blauw en zwart, die door een tweetal meisjesleden werd ontplooid. Na de hierop volgende pauze was het woord aan de heer P. Denenkamp. lid van het hoofdbestuur en voorzitter van de kring Zuid-Holland van de Neder landse Wandelsportbond, die na het be stuur te hebben gecomplimenteerd met de voortvarendheid, waarmede de op richting was voorbereid, een propagan distisch woord sprak. Hij wees hierbij op het nut, dat de wandelsport voor de gemeenschap heeft. Het is niet alleen de sport, waarvan de wandelaar geniet, doch hij bevindt zich ook te midden der na uur. Tevens werkt de wandelsport er aan mede, dat de jeugd van de straat wordt gehouden. Spreker besloot met het bestuur succes toe te wensen in zijn werk en sprak de hoop uit. dat de wan delsportvereniging ..Promenanta" tot in lengte van dagen zou mogen groeien en bloeien. Tenslotte wrerd, namens de afdeling Katwijk van de Nederlandse Wandel sportbond, nog een woord van gelukwens gesproken door de heer M. J. Huiberts. Onder de aanwezigen merkten wij verder nog op de heer W. J. H. Breede- velt, voorzitter van het kringbestuur van de wandelkring Leiden e.o. van de Ne derlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding. vertegenwoordigers van het be stuur van de wandelsportvereniging „Amicitia" te Katwijk aan Zee en een delegatie van de wandelsportver. TOP van de Mr. Dr W van den Berghstich- t-ing te Noordwijk. REEDS 65 LEDEN Van de zijde van het bestuur der nieuw opgerichte vereniging werd ons voorts nog medegedeeld, dat zioh tot Uitvoering nieuw Brnnhilde (Van onze sportredacteur) Moderne gymnastiek en vooral op het gebied van het toestelturnen een opval lende vooruitgang. Dat was de conclusie, welke wij mochten trekken na afloop van de uitvoering, die de Dames Gymnastiek-, Atletiek- en Volleybalvereniging „Nieuw Brnnhilde" gisteravond in een goed bezette Stadsgehoorzaal gaf. Nieuw Brunhllde heeft een goed jaar achter de rug, deelde presidente mevrouw M. van Dorsten-Hoogendoom in haar openingswoord mede. In alle takken van de door de vereniging beoefende sporten werden successen behaald. Spreekster zwaaide de technische leiding daarvoor lof toe. De traditionele geschenken voor de leidsters en leiders bleven echter ditmaal achterwege. Onder grote bijval van het publiek deelde mevrouw Van Dorsten-Hoogendoom namelijk mede, dat het daarvoor uitgetrokken bedrag door Nieuw Brunhllde was gestort op girorekening 999 ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Terugkomend op de uitvoering wil-dat op een uitvoering niet elk nummer len wij in de eerste plaats lof toezwaai en aan de jeugdige KNGV-leider H. den Hertog. Bij het brugturnen vooral heeft hij met de oudste meisjesgroep en de dames reeds opvallend goede resultaten bereikt. Het Ensemble brug. een geva rieerd nummer, werd door de mèisjes onbevangen uitgevoerd en er werd ge werkt. zoals wij op dit onderdeel in ja ren niet bij Nieuw Brnnhilde hebben ge zien. De klap op de vuurpijl was echter het nummer brug met ongelijke leggers. Dat was prima werk. De ademloze stil te in de zaal was dan ook wel een goed bewijs, hoe men meeleefde met de ver richtingen van de dames. Ook het paardspringen van de oudste meisjes bracht de zaal tot enthousiasme. Het was een vlot uitgevoerd en spectaculair nummer, waarbij enkele van de deel neemsters een keurige en correcte over slag maakten. Minder succesvol was de oefening op de lange mat. Het ging alles een weinig stroef en het was duidelijk, dat dit moeilijke onderdeel van de turnsport bij Nieuw Brunhilde nog in de kinderschoe nen staat. Maar het is nu eenmaal zo. even geslaagd kan zijn. In dit opzicht viel ook de slotoefening, bewegings étu des op muziek van Robert Schumann, wat tegen. De toiletjes waren char mant. maar we konden ons toch niet aan de indruk onttrekken, dat Nieuw- Brunhilde met deze oefenstof wat te hoog heeft gegrepen. Modern van stof en ongedwongen van uitvoering waren de nummers voor de jongere meisjes: een aardige les met boomstammen, een moeilijke balansoe fening op de banken en een les met stokken. De knotsoefening van de meisjes groep 4 kon ons meer bekoren dan eenzelfde der dames. Verder zagen wij nog een sierlijke hoepeloefening, een aardig nummer Veren en Zwaaien en een bal- oefening. die een wat rommelig beeld met zich meedroeg. De muzikale begeleiding was. zoals al tijd. toevertrouwd aan de vaardige vin gers van Han Zirkzee. De avond werd bijgewoond door Nieuw Brunhilde's be schermvrouwe. mevrouw J. M. van Kin- schot-Dorhout Mees. MOTORSPORT Werner Haas verongelukt Neergestort met sportvliegtuig De vroegere wereldkampioen Werner Haas. die eerst kort geleden zijn bre vet als sportvlieger verwierf, is tijdens een solovlucht met een tweepersoons sportvliegtuig op het vliegveld Neu- burg/Donau dodelijk verongelukt. Haas is 29 jaar oud geworden. Het ongeluk gebeurde kort nadat hij was opgeste gen. Toen men hem uit het wrak ge haald had bleek hjj reeds te zijn over leden. Werner Haas was een van de suoces- rijkste Duitse motorrenners van de laatste jaren. Hij is driemaal wereld kampioen geweest, in 1953 in de 125 en 250 cc-klasse. in 1954 in de 250 cc- klasse. In de afgelopen zomer maakte Haas als reserverijder deel uit van het NSU-team. dat op de zoutvlakten van Utah talrijke wereldrecords verbeterde. Het ogenblik van de oprichting: voorzitter J. v. d. Mark maakt de naam van de vereniging bekend, terwijl twee leden de vlag tonen. (Foto LD./van Vliet) dusver 65 leden aanmeldden, terwijl nog meerdere aanmeldingen worden ver wacht. Behalve de heer J. van der Mark hebben voorts in het voorlopig bestuur zitting de heren G van Esmond en J. de Bruin. resp. als secretaris en pen ningmeester. De eerste mars zal worden g<elopen a.s. zaterdagmiddag te halftwee, met als startplaats het schoolplein aan de Tulpstraat. (Ingez. Med.-Adv.) Waterpolonieuws Het eerste zevental van Sleutelstad speelde gisteravond voor de bekercom petitie tegen HZPC II, kampioen der reserve hoofdklasse van de KNZB. Deze beste reserves van Nederland speelden een snel partijtje met veel zwemmen. Het schieten was echter vrij slecht en veel schoten belandden naast of over het doel. Bij Sleutelstad was dit iets beter. De opbouw van de aan vallen vlotte echter niet zo goed. Voor al in de le helft kwamen veel ballen rechtstreeks vanuit de achterhoede bij midvoor Jan Dool, die echter goed werd afgedekt. In de eerste helft ging de strijd ge lijk op. Beide ploegen kregen afwisse lend kansen, die echter voorlopig niet benut werden. Kort voor rust ontstond het eerste doelpunt. Een opzwemmende Haagse speler wist, toen hij aangevallen werd door de midaohter, de bal juist over te plaatsen naar zijn nu vrjjlig- gende midvoor. Diens harde schot was onhoudbaar. Het tweede doelpunt scoor den de Hagenaars direct na de rust, Binnekamp verwachtte kennelijk dat de bal nog overgeplaatst zou worden. De speler die de bal in zijn bezit had, schoot echter direct zelf en precies in de hoek: 02. Sleutelstad zette hierna alles op alles. Het werd 12 door Nico Brouwer, die na een vrije worp snel in schoot. Het Leidse offensief hield aan en zo moest de keeper een hard schot van Nico Brouwer corner stompen. Uit deze corner belandde de bal bij Jan Dool. die gelijk maakte. Vlak voor het einde kreeg dezelfde speler nog een mooie kans. die echter doordat hij niet snel genoeg kon schieten, verloren ging. Zo eindigde deze wedstrijd met een eerlijke puntenverdeling. Geen honorering piketuren gemeentepolitie De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft in de zaak van de recher cheur Wolf contra de gemeente Am sterdam over het al dan niet uitbetalen van de z.g. piketuren, de uitspraak van het ambtenarengerecht te Amsterdam vernietigd, dat de rechtmatigheid van de uitbetaling van de piketuren had aan vaard. De Centrale Raad van Beroep heeft de aanspraken van de betrokken politieman afgewezen. De Raad is van oordeel, dat uitbetaling van piketuren op de basis van overwerk in strijd is met de toepasselijke algemeen verbindende voorschriften. Bevoegdheid tandheelkundige VERZET TEGEN WETSONTWERP (Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van het feit dat bin nenkort in de Tweede Kamer een aan vang zal worden gemaakt met de behan deling van het wetsontwerp betreffende ..aanvullende bepalingen tot het verle nen van de bevoegdheid van tandheel kundige", welk ontwerp op 27 januari 1955 door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid is ingediend, heeft de Algemene Bond van zelfstandige tandtechnici in Nederland een brief ge zonden aan de leden van de Tweede Ka. mer om de teleurstelling van zijn leden kenbaar te maken. De Bond stelt namelijk, dat indien dit wetsontwerp zonder wijziging of toezeg ging van de minister wordt aangeno men zoals bekend is de strekking van het ontwerp, aan een aantal personen, die het beroep van zelfstandige tand- teehnicus uitoefenen en door verschil lende wetswijzigingen in het verleden tot een groep van z.g. „gedupeerden" ge rekend moet worden, alsnog de bevoecd- neid tot het uitoefenen van de volledige tandprothese, onder de titel „tandheel kundige", te verlenen hierdoor onge veer 250 zelfstandig werkende tandtech nici brodeloos worden gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7