Ritmeesters „IK MOEST IN ALLE GEVAL EEN INJECTIE VOORKOMEN" Bijeenkomst van de Westelijke Grote Drie waarschijnlijk Eerste Hongaarse vluchtelingen vanavond in Utrecht verwacht 1300 becklen in Jaarbeurshallen opgesteld beschermt Uw huid 1 NIVEA I Hr dag in - dag uit Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 Dr. Otto John voor zijn rechters Anders had ik tvellicht alles onthuld. „U moet zich mijn toestand indenken Dr. Otto John smeekte het zijn rechters van het Hoge Federale Hof te Karlsruhe bijna: „Ik kende veel geheimen en ik stemde in met samenwerking met de Russen. Niet om mijn leven te redden maar om te voorkomen, dat zij mij een injec tie zouden geven om mij van mijn vrije wil te beroven. Dan had ik wel licht alles wat ik wist. onthuld Het voormalige hoofd van het Westduitse Bureau voor de bescherming van de Grondwet vocht gisteren engergiek om zijn onschuld te bewijzen. Soms wond hij zich op. Hij ontkent de beschuldiging van verraad. Hij be weerde gisteren zich nimmer volledig aan de Russen te hebben overgege ven. Anders zou ik op dit ogenblik niet hier zijn Telefoonboekje.' De Russen hadden hem een telefoon boekje van de Westduitse inlichtingen dienst laten zien, hetgeen betekende dat zij de namen toch al hadden. „Ik moest ze iets geven om het vertrouwen niet te verliezen", aldus John. Bij een woordenwisseling met de voorzitter van het Hof. dr. Geier. ont kende John, dat hij een staatsgeheim verraden had, toen hij op 1 augustus 1954 op een persconferentie in Oost- Berltjn verklaard had. dat West-Duits- land en Frankrijk een geheime over eenkomst hadden gesloten voor samen werking van hun inlichtingendiensten Voortdurend bespied Op de vraag van de openbare aan klager, waarin hij er dan in toegestemd had met de Russen „samen te werken", bitste John terug: „Ik wilde iets doen om na mijn ontvoering weer uit Oost- Duitsland te komen en dit leek mij de enige weg" Hij had ook aan zelfmoord gedacht, doch dit was onmogelijk omdat hij voortdurend bespied werd Dr John zei op de vraag of hij er ooit aan gedacht had. dat hij nooit naar West-Duitsland zou kunnen terugkeren omdat hij daar onmogelijk was gewor den. dat hij niet verwacht had in West- Duitsland voor een rechtbank te moe ten verschijnen. Hij had verwacht, vooi een parlementaire commissie rekenschap te kunnen afleggen van zijn handelin gen. „Te dwaas" Een opmerking van de openbare aan klager. dr. Güde. dat John op de een of andere manier zou hebben kunnen protesteren tegen zijn vasthouding door de Russen weerde deze af door te zeggen dat de voorstelling van dr. Güde van Johns situatie en de Russen „te dwaas" was. John bekende gisteren tijdens een ondervraging in de zomer van 1954 in een badplaats aan de Zwarte Zee de namen van drie agenten van zijn in lichtingendienst te hebben genoemd, omdat hij het vertrouwen van de Rus sen wilde verwerven om later naar West-Duitsland te kunnen vluchten. 9 Vervolg van pag. 1 Hongarije De aanplakbiljetten, die de regering- Kadar de afgelopen dagen in Boedapest heeft laten aanplakken, zyn voor het merendeel door de bevolking afge scheurd. Op hun plaatsen zijn andere, op schrijfmachines getikte, mededelin gen aangebracht, afkomstig van het re volutionaire comité van studenten en van dat der jonge kunstenaars, waarin de volgende eisen worden gesteld: Eerbiediging van de beslissingen der Ver. Naties ten aanzien van Hongarije; het benoemen van Anna Kethly, voor zitster van de Hongaarse sociaal-demo cratische partij, tot permanent vertegen woordigster van Hongarije bij de Ver. Naties; het in VTjjheid stellen van de gevangen genomen leden der regering- Nagy en het herstel van Nagy en kolonel Maleter in hun vroegere functies; vrijheid van spreken. De politie heeft deze aanplakbiljetten verwijderd. Hammarskjöld vandaag eerst naar Hongarije Dag Hammarskjöld, de secretaris-ge neraal der Ver. Naties, verliet vandaag New York voor een missie, waarbij hij misschien eerst Boedapest zal bezoeken alvorens naar Cairo te gaan. Dinsdagavond liet hij de Hongaren n.l. weten, dat hij bereid was op korte ter mijn naar Hongarije te gaan met het oog op de organisatie van het hulpver- leningswerk van de V.N. Verwacht wordt dat Imre Horvath, de Hongaarse minis ter van Buitenlandse Zaken, die op het ogenblik in New York is. Hammarskjöld nog voor diens vertrek het antwoord van zijn regering op dit aanbod zal meedelen. De secretaris-generaal had in de loop van dinsdag zijn vertrek naar Cairo uit gesteld, nadat hy, wat hij noemde, een „dringende" boodschap van de Hongaar se waarnemende minister van Buiten landse Zaken, Sebes, had ontvangen. Sebes liet Hammarskjöld weten, dat zijn regering bereid was „onderhandelin gen te voeren over de wijze, waarop de vereiste hulp het beste kan worden ver schaft, en over de manier, waarop de door de secretaris-generaal benoemde vertegenwoordigers ter plaatse kunnen deelnemen aan het organiseren van het hulpwerk". Waarschijnlijk heeft Ham marskjöld naar aanleiding van dit laat ste voorgesteld, zelf naar Boedapest te gaan voor het nodige overleg. Volgens doorgaans welingelichte krin gen te New York wil de secretaris-ge neraal graag laten zien, dat de gebeur tenissen in Hongarije hem evenzeer ter harte gaan als die in Egypte. (Ingez. Med.-Adv.) Verklaring van Pineau Algerië: binnenlandse aangelegenheid n Moscatel Geïmporteerd door OUO-Haarlem COMMUNISTISCH RAADSLID BEDANKT De heer D. C. Gljsen te Zwolle heeft naar aanleiding van de gebeurtenissen - rin Hongarije bedankt voor het lidmaat ais onderdeel van de toen voorgenomen j schap van de C.P.N. Als gevolg hiervan Europese verdedigingsgemeenschap. John zei, dat hij wist dat er een ont werp voor een dergelijke overeenkomst bestond, doch dat de formulering die hij op die persconferentie gebruikte, door de Russen was opgesteld. Hij moest die formulering wel volgen. heeft hij ook besloten te bedanken voor het lidmaatschap van de gemeenteraad van Zwolle, waarin hij de enige verte genwoordiger van de C.P.N. was. De heer Gijsen was lid van de gemeenteraad sedert 1946. Merendeel wil nooit meer terug! (Van onze correspondent te Wenen) Volgens mededeling van minister Heimer zijn er tot 12 november in Oostenrijk 17.461 vluchtelingen aangekomen, die vooral in de kampen van Eisenstadt en Tralsklrehen worden opgevangen, geregistreerd en van kleding en voedsel voor zien. Per dag komen er gemiddeld 2000 nieuwe vluchtelingen bij, zodat Oostenrijk de hoogste lasten te dragen krijgt. Daar de kampen slechts een beperkt aantal kunnen opnemen, heeft men nu ook kazernes voor de vluchtelingen open gesteld. Gelukkig heeft Zwitserland intussen al meer dan 1000 slachtoffers opgenomen, terwijl een kleine 700 nu op weg zijn naar ons land. Zij zijn gisteravond met een speciale Nederlandse trein uit Traiskirchen, ten zuiden van Wenen, vertrokken, en worden vanavond om zes uur In Utrecht verwacht. Vervolgens hebben verschillende lan- onder wélke regeringsvorm dan ook, zo Pineau, de Franse minister van Buitenlandse Zaken heeft gisteren te Parijs tegenover de oommissie van Buitenlandse Zaken van de Franse Senaat verklaard, dat Frankrijk zich niet zal verzetten tegen het plaatsen van het Algerijnse vraagstuk op de agenda van de Ver. Naties, maar dit lichaam de bevoegdheid zal ontzeg gen een binnenlandse aangelegenheid van Frankrijk te behandelen. Frank rijk zal op de vergadering der Ver. Naties de omvang van de buitenland se inmenging in Algerië traohten aan te tonen, aldus Pineau. De Franse minister zei voorts dat de Franse regering al in het begin van oktober inlichtingen had ontvangen, dat er in de lente een aanval op Is raël zou worden ondernomen. Met be trekking tot de internationale politie macht merkte hy op, dat het wense lijk is, dat deze macht de hele kanaal zone tussen Ismallia en Suez bezet teneinde het Suezkanaal opnieuw onder internationaal beheer te bren gen. den het contingent vluchtelingen, dat zij willen opnemen, verhoogd. Dat is het geval met Zwitserland, ons land en Australië, dat 3000 vluchtelingen wil herbergen. Tegen de verwachting in, zijn het niet uitsluitend hele gezinnen, kinderen of oudere personen, maar ook jonge sterke mannen, die als waarde volle werkkrachten in het arbeidsproces kunnen worden ingeschakeld. Het merendeel wenst niet meer naar Hongarije terug te keren, zelfs al zou er in hun land het beste democratische parlementaire regime volgens Westers model worden ingevoerd. De slachtoffers hebben te veel geleden. Ztl verwachten van de komende jaren, veel ontbering en armoede, dat zij hun verdere leven in het buitenland willen doorbrengen. Men kan echter het gehele volk niet evacueren, zodat de hulpacties zich voornamelijk op Hongarije en Boeda pest zelf moeten concentreren. Aangezien de geldelijke steun uit het buitenland pas in verloop van tijd aan Oostenrijk kan worden afgedragen, be schikt de Oostenrijkse regering op het ogenblik niet over voldoende geldmidde len voor de onmiddellijke verzorging van de vluchtelingen. Men mag daarbij niet over het hoofd zien dat Oostenrijk de laatste jaren al voor 100 000 vluchtelin gen de zorg op zich heeft moeten ne men. (Ingez. Med.-Adv.) Hatta: „Indonesië bereikte niet veel Vice-president Hatta, die heeft aan gekondigd zijn functie te zullen neer leggen. heeft vandaag verklaard, dat Indonesië niet veel heeft bereikt, sinds Nederland zes jaar geleden de soeve reiniteit overdroeg. In een toespraak- tot regeringsambte naren in Soerabaja zeide Hatta. dat overal en onder alle lagen van de be volking „wij gevoelens van ontevreden- hied waarnemen". Hatta noemde als een van de belang rijkste oorzaken van de huidige situatie, dat politieke partijen te dikwijls onder linge twisten hebben en weinig aandacht hebben besteed aan het welzijn van het land. Hatta zeide. dat de Indonesische po litieke partijen zich nog niet volledig be wust zijn van hun verplichtingen tegen over het volk. de verplichting het volk te leiden in de richting van mede-ver antwoordelijkheid in regeringszaken Huldiging dr. ir. H. M. Domme Dr ir. H. M. Damme zal, zoals be kend vrijdag 16 november a s. zijn tach tigste verjaardag vieren. De PTT, de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, het Kon Instituut van Ingenieurs, het Ned. Verkeersinstituut. het Ned. Instituut voor Officiency. de Orde van organisa tie-adviseurs en de KLM zullen die dag 's middags in het hoofdkantoor der KLM te Den Haag de heer en mevr. Damme een ontvangst aanbieden. Alleen NIVEA bevat Eucerit bet voedtngsmtddel voor de hutd Groot Russisch leger aan Poolse grens Uit bronnen van de Westduitse Inlich tingendienst wordt vernomen, dat Sov jet-Rusland zijn militaire macht langs de Russisch-Poolse grens verdubbeld heeft, als een duidelijk gevolg van de vrees, die Rusland koestert ten opzichte van de situatie in Polen De Russen hebben grote troepen-versterkingen naar het grensgebied met Polen ge zonden. bestaande uit pantser- en gemo- tariseerde eenheden, die anders gewoon lijk diep binnen in Rusland liggen gelegerd. Berichten en rapporten zeg gen. dat meer dan 40 pantser- en volledig gemotoriseerde infanterie-divi- sies. waaronder zich elitetroepen van het Rode leger bevinden, nu gestationeerd zijn langs de Poolse grens". Functiona rissen van de inlichtendienst voegden daaraan toe. dat de normale Russische leger-sterkte in het gebied dicht bij de oostelijke grens van Polen ongeveer 20 divisies bedroeg. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren op een persconferentie te Parijs verklaard van mening te zijn dat Frank rijk en Engeland hun troepen in etap pen uit Egypte zullen terugtrekken. Op de vraag welk gedeelte van het Suezkanaal door de internationale po litiemacht zal worden bezet, antwoordde de woordvoerder dat de uitvoering van de resolutie der Ver. Naties op dit punt toevertrouwd is aan secretaris-generaal Dag Hammarskjöld. Hy zei voorts dat een byeenkomst van de Westelyke Grote Drie in de toekomst waarschünlijk is. De regerin gen van deze landen aldus de woordvoerder willen dat een derge lijke bijeenkomst wordt gehouden, maar zyn het erover eens dat deze niet gelegen komt voordat de resolu ties van de Ver. Naties over het Suez kanaal zijn uitgevoerd. Utrecht gereed Bijna 1300 stalen bedden, tweehoog opgetast, staan op het ogenblik in de vorig jaar gereed gekomen nieuwe Ju- lianahal op de Jaarbeursterreinen te Utrecht. Utrecht is gereed om de eerste stroom vluchtelingen uit Hongarije te ontvan gen; ruim 200 Rode Kruishelpsters en -helpers zijn gesteld voor een zware taak Men kon beschikken over de materialen van 17 rampendepots, die in alle delen van het land aanwezig zijn. Er is op het hoofdkantoor van de Utrechts afdeling van het Rode Kruis hard gewerkt en weinig gepraat. Vannacht hebben Rode Kruiszusters 1300 bedden opgemaakt. - want men re kent in totaal op 1300 vluchtelingen - zijn een groot aantal aluminium kinder ledikanten gereed en twee ziekenzalen ingericht. Ernstig zieken zullen in ge reedstaande ambulance-auto's direct naar de Utrechtse ziekenhuizen worden overgebracht. Vandaag is de Jaarbeurs begonnen met de verwarming van de grote hallen. De kosten hiervan, onge veer f. 160 per uur. zullen door de Jaar beurs gedragen worden. In de bovenver dieping van de Julianahal zal een re creatieruimte worden ingericht, alsmede een speelzaal voor de kinderen. In de Margriethal worden de vluchte lingen vanavond ontvangen. De sociale dienst van de B B. zorgt voor koffie en broodjes Donderdagmorgen zullen de vluchtelingen geregistreerd en doorge licht worden Tevens zal een medische keuring worden gehouden. Veldkeukens zullen öp de terreinen van de Jaarbeurs worden opgesteld om de vluchtelingen van voedsel te voorzien. De Well fare dienst van het Rode Kruis zal voor de nodige recreatie zorgen. De Stichting stadsontspanning Utrecht is voornemens St. Nicolaas. die zaterdag a.s. in Utrecht door het gemeentebestuur wordt ontvangen, ook een bezoek aan de Hongaarse vluchtelingen te laten bren gen. als de vluchtelingen tenminste za terdag nog in Utrecht vertoeven. BINNENLAND Op 6 december a.s. zal ln de Neder landse Antillen een frankeerzegel worden uitgegeven ter herdenking van het 10- Jarig bestaan van de Caraibisohe com missie. Het zegel laat met een gestyleerd weer gegeven schipbrug en een aantal oude hulzen een beeld zien van de St. Anna- baal op Curacao. Op de Nieuwe Hemweg ln Amster dam is vannacht omstreeks 2 uur de 42- jarlge heiondernemer G. J. van Weelden uit Zaandam met zijn auto met zeer ho ge snelheid tegen een lichtmast staan de op de verkeersheuvel bij de Hembrug- --0- pont gereden. HIJ kwam bij deze bot- panse gezant ln Zweden de heer Akira Oye sing om het leven. De lichtmast viel in benoemd tot ambassadeur van Japan in stukken op de auto en op het wegdek De Nederland. De heer Oye zal de heer Sue- voorzyde van de auto werd geheel ver- masa Okamoto. die reeds afscheid heeft 'genomen als ambassadeur van Japan op volgen Vrijdag a.s. zal het uitgebreide Uni- Het gebied van Caisan (Zuld-Viet- lever research laboratorium, dat ln i nam) aan de Golf van Slam is ln het af- Vlaardlngen in de nabijheid van de rivier gelopen weekeinde door een wervelstorm is verrezen, 'n bouwwerk van 7400 m2 op getroffen. Ongeveer 45.000 vluchtelingen een terrein van 2Vi ha. door de minister- uit Noord-Vletnam, die zich daar in de p-esident dr W Drees officieel geopend afgelopen twee Jaar heben gevestigd, zijn worden. dakloos geworden. Er is een griepepide- mie uitgebroken en men vreest dat er De Provinciale contact-commissie zlch oolt tvphus zal ïoordoen Zuid-Holland voor het woonruimte- vraagstuk houdt haar najaarsvergadering op donderdag, 29 november in de boven zaal van .Avifauna" te Alphen a. d. Rijn. Op deze vergadering zal des morgens (te 1040 uur) een inleiding gehouden worden door dr lr. F Bakker Schut, hoofddirecteur van de gemeentelijke dienst van de wederopbouw en stadsont wikkeling te Den Haag over het onder werp „Sanering en stadsreconstructie" De regering van Japan heeft de Ja panse gezant In Z' a nleld. De Nederlandse torpedobootjager „Van Speijk" ls gisteren onder comman do van de luitenant ter zee A. G van der Land. van Georgetown (de hoofdstad van Brits-Guyana)na een bezoek van 4 dagen, naar Paramaribo vertrokken. In officiële kringen te Georgetown werd er op gewezen, dat dit het eerste bezoek van een Nederlands oorlogsvaartuig aan Brlts-Guyana was sedert meer dan 125 jaar. De heer Gerrit Doeksen, directeur van de N.V. tot voortzetting van de Kon Hollandsche Lloyd, die dinsdag een hal ve eeuw ln dienst was van deze rederij en tevens zijn 69-verjaardag vierde, ls be noemd tot Officier ln de Orde van Oran je Nassau. De burgemeester van de hoofd- BU1TENLAND Bij de verkiezing van administra teurs van een grote Blrmaanse pagode ln Rangoon zijn de gemoederen zo verhit geraakt, dat tien monniken met machine pistolen en sabels een overval op de pa gode hebben gedaan toen hun tegen standers daar in gebed bijeen waren. Twee monniken kwamen om het leven, twee werden ernstig gewond. Het is nog niet bekend of de verkiezing nu beslist is. Drie Britten hebben zich bereid ver klaard elk één oog ter beschikking te stel len van een volkomen blind geworden slachtoffer van de strijd ln Hongarije, al dus in maandagavond te Londen verno men. De drie Britten hopen, da: door stad heeft de Jarige Jubilaris de versier- hoornvllesoverbrenging drie slachtoffers selen van deze onderscheiding opgespeld tijdens een bijeenkomst met de leden van de raad van beheer ln het kantoor der K N.L. Tijdens een druk bezochte recep tie kwamen tallozen de heer Doeksen ge lukwensen. Gisteravond is een beladen schip op de Maas te Maastricht op het onder water liggende gedeelte van een der pijlers van de spoorbrug gevaren. Door de sterke stroom ter plaatse kwam het schip dwars ln de vaargeul te liggen, waardoor de scheepvaart stroomafwaarts werd gestag neerd. Het treinverkeer over de brug be hoefde niet te worden stopgezet Enkele sleepboten trachten het vastgelopen schip weer vlot te trekken, hetgeen tot nu toe nog niet is gelukt. van de strijd weer een van hun ogen zul len kunnen gebruiken. De Sovjet-Unie heeft besloten haar olieleveranties aan Israel stop te zetten, aldus heeft Gora Joseph tal. secretaris van de Israëlische Arbeiderspartij. Mapal, dinsdag meegedeeld. Een nieuwe overeen komst, waarbij Israël sinaasappelen aan de Sovjet-Unie zou leveren ln ruil voor olie, zou het einde van dit Jaar ln wer king treden. Volgens te Algiers ontvangen berich ten is een postkonvool maandag tussen El Marsa en Tenes. ten oosten van Oran, in een hinderlaag gevallen. Twaalf per sonen werden door de Algerijnse opstande lingen. die met lichte machinegeweren en mortieren gewapend waren, gedood. President Eisenhower heeft ln zijn boodschap aan premier Boelganin van de Sovjet-Unie gezegd dat hij „voortgaat te werken voor de zaak van de wereldvrede en voor een betere verstandhouding op basis van redht voor allen", aldus heeft het Sovjetrussische nieuwsbureau Tass dinsdag meegedeeld In de boodschap wordt maarschalk Boelganin bedankt voor zijn felicitatie ter gelegenheid van Eisenhowers herverkiezing tot president. De Indiase ambassadeur ln Washing ton. Mehta. heeft dinsdag na een onder houd met president Eisenhower verklaard, dat premier Nehroe van India waar schijnlijk binnen zes weken Washington zal bezoeken om met president Eisenho wer over Internationale vraagstukken te spreken. De eerste twintig straaljagers voor de nieuwe Westduitse luchtmacht zijn dinsdag door de Amerikaanse luchtmacht op het vliegveld van Furstenfeldbruck bij München aan de Duitsers overgedragen. Het zijn toestellen van het type f-84-f. die met de uitrusting voor de vliegers een waarde van 50 miljoen gulden vertegen woordigen. De vliegtuigen zijn bestemd voor de NAVO-eenheden van de Duitse luchtmacht. De locomotief en drie rijtuigen van de Simplonexpres van Bulgarije naar Tur kije zijn tussen Svilengrad en Kadikoy. op Grieks gebied ontspoord Er zijn verschei dene gewonden. Het ongeluk zou veroor zaakt zijn door een breuk in de rails. De Argentijnse communistische partij mag niet deelnemen aan de algemene verkiezingen, die volgend Jaar worden ge houden. omdat de partij niet democra tisch ls. aldus heeft een Argentijnse rech ter dinsdag bepaald. Vorige maand heeft president Aramburu een „handvest voor de politieke partijen' 'afgekondigd, vol gens hetwelk alleen democratische partij en aan de verkiezingen mogen deelnemen. In Teheran ls dinsdag bekendge maakt dat de Sjah van Perzlë heeft Inge stemd met de verloving van zijn dochter uit zijn eerste huwelijk Prinses SJahnaz. met Ardasjir Zahedl. de 28-jarige zoon van de voormalige Perzische minister-pre sident. Prinses Sjahnaz (16) ls het enige kind van de Sjah. Ongrondwettig Het Amerikaanse Opperste Gerechts hof heeft beslist, dat de wet van de staat Alabama, die kleurlingen verbiedt vóór in een openbaar vervoermidel plaats te nemen, in strijd is met de Grondwet. (Blanken nemen vóórin plaats, negers achterin). De rechtszaak waarop dit vonnis werd uitgesproken kwam voort uit de elf maanden durende boycot van de stads bussen in Montgomery (Alabama) door kleurlingen, omdat zij niet op de slecht ste plaatsen in de bussen wensten te zit ten. De busmaatschappij ls door die boycot overigens aan de rand van het faillissement gebracht De bslissing van het Opperste Ge rechtshof dat de wet van Alabama on grondwettig is. velt tegelijkertijd een doodvonnis over soortgelijke wetten in Florida. Georgia. Louisiana, Mississippi. Oklahoma. Tennessee en Texas. In al deze staten kunnen kleurlingen voortaan niet verplicht worden in openbare ver voermiddelen de slechtste plaatsen in te nemen. Particuliere ondernemingen mogen de bepalingen ten aanzien van de rassen discriminatie echter maken die zij zelf wensen. (Ingez. Med.-Adv.) Een saluut aan kwaliteit PEN-besfuur wil resolutie doorvoeren Naar aanleiding van de perspublika- tles van de laatste dagen deelt het be stuur van het Pen-centrum voor Neder land mede. dat het de volledige con sequenties der aangenomen resolutie aanvaardend, alle maatregelen neemt die de doorvoering ervan waarborgt. Het bestuur betreurt het dat een aantal leden voorbarig een beslissing heeft ge nomen en is verontwaardigd over het onverdiende wantrouwen in zijn inte griteit. Intussen bedanken steeds meer schrij vers voor het lidmaatschap van het PEN -centrum, o.a. Johan Winkler, Henrik Schole en Hella Haase. (foyer): K. en O.-lezing pa- sso ai Lima de Prado over de WOENSDAG. Stadszaal ter de Suasso Pygmeeën ln Afrika. 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". „Een engel kwam voorbij". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Deelnemers- avond 3 October Vereenlging. 8 uur nam. Middelstegracht 3: Spr. ds. Jos v. d. Schors over de Sueakwestie en de bijbel. uur nam. Gerecht 10: Spirltsch Genootschap. 8 uur nam. Plantage 16: Spr. drs. Th Beemer over „Dood en opstanding" 8 uur nam. Voorschoten: Geref. Kerk. Dank dienst voor het gewas. Ds. M. den Boer. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: VPRO-ensemble Benny Vreden, 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sacrum". Een engel kwam voorbij". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Residentie-or kest o.l.v. D. Sternefeld. Solist Fred Ge vers. 8 uur nam Doelenkazerne: Ontspanningsavond ge- ze'.sohap Jac. Bijleveld. 8 uur nam. Stadhuis: Stichting ..Fotu". 8 uur nam. Gerecht 10: Eglise Wallonne. Spr. ds. R. G. H. Boiten over „Aubervllllers". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Spr. K. C. van Oossa- nen: Over 1000 Jaar vrede op aarde. 8 uur nam. Warmond: „De Burcht". Prijsjas- avond t.b.v. hulp aan Hongarije. 8 uur nam. VRIJDAG In den Vergulden Turk: Ned Mij voor Nijverheid en Handel Spr prof lr. Roeterink over samenwerking tussen on derwijs en Industrie. 12 30 uur nam Gerecht 10: K. en O.-cursus Randstad Holland. 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus bloemen- schikken. 7 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ned. Ohr Rels- verenlging. Spr. dr. P. H. Pott over „Kloos ters ln Tibet" 8 uur nam Volkshuls: Propaganda-avond Openbaar Montessori-onderwijs Spr, de heer H. J. Jordan, 8 uur nam. Fiat 27 ct. al meer dan 20 jaar één der meest ge liefde Ritmeester sigaren Zó branden De Provinciale contact-commissie Zuid-Holland voor het woonruimte- vraagstuk houdt haar najaarsvergade ring op donderdag 29 november in de bovenzaal van „Avifauna" te Alphen a. d. Rijn. Op deze vergadering zal des morgens (te 10.40 uur) een inleiding gehouden worden door dr. ir. F. Bakker Schut, hoofddirecteur van de gemeentelijke dienst van de wederopbouw en stadsont wikkeling te 's-Gravenhage, over het onderwerp „Sanering en stadsrecon structie". Geref. unk. 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg) Spr. ds. J. A Smlnk. 8 uu Pieterskerk: Avondgebed, m.mv. Stotijn. 7.15-—7.45 uur namiddag. Lakenhal: Forum ter gelegenheid Start-tentoonstelling. 8y2 uur nam. Rehoboth: Ned. Ohr. Vrouwenbond. Spr dr. F. A. Nolle over paranormale be gaafdheid 8 uur nam. Café Aniba: Chrysantenavond „Door Eendracht Verbonden" 8 uur nam. Warmond: Hotel „De Stad Rome". Jaarvergadering Jongeren Organisatie van de K.V.P. 8 uur nam. Warmond, 't Trefpunt, Feestavond Chr. Korfbalclub „Warmond". 7.30 uur nam. ZATERDAG De Kleine Burcht: Receptie Accordeon- ver „Crescendo". 244% uur nam. Stadszaal (Grote zaal): Lustrumcon cert Accordeonver. „Crescendo" 7V& uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Feestavond Per- soneelsver. „V«rl" 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leldse Jeugd Actie, scapino-ballet. 2J uur nam. R.-K. Lyceum: Welsprekendheidcon cours middelbare scholleren. 7.45 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Lltterls Sa crum" „Een engel kwam voorbij" 8 uur nam. Vliet 8: Engelse avond. Ver. van Gere- patrieerden. 8 uur nam. Zaal Swinkels (Hoogl. Kerkgraoht)Ba zar Jeugdorkest „de Burcht". 11 uur voorm.11 uur nam. ZONDAG. Ons Centrum (Hooigracht). Hum. Ver bond. Spr. de heer M. F. J. Ehrbecker. 10.30 uur voorm. Hooigracht 84: Hum. Verbond. Spr. M. F. J. Ehnbecker. 104 uur voorm. Lldo-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling. Willem van Iependaal. 104 uur voorm. Leldsohe Volkshuis: Landenmiddag San Salvador in Midden-Amerika. 4 uur nam. Den Burcht: Feestavond Centr. Ver. voor markt-, straat- en rivierhandel. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Kon. Ned. Mid denstandsbond. Spr. Jhr. dr. J. C. Mode rns. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Spr. Aart v. d. Werfhorst. 24 uur nam. DINSDAG. De Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. Casino-theater: K. en O.-fllmstudie- krlng. „Is filmkeuring censuur?". 9 1/4 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar R'dam. 1 uur nam. Remonstr. Kerk: Chr. Zangver. „Ex Animo". Mozart's Mis in C. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Gewandhaus-kwartet. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezaal (L. Vrouwenikerkkoor- steeg) Tentoonstelling „Vrije en toege paste kunst". Werk. 2-5 en 7-9 uur; zon dags 2-5 uur nam. (tot 24 november). DE BIOSCOPEN Rex. „Overrompeling der Vuurduivels" (14 Jaar). Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag „Paris Canaille". Trianon. „De wereld der stilte" (alle leeftijden). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u.: zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino. „De man die van rood haar hield" (18 jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u.; donderdagavond Cefa. Lldo. „Het rijstmelsje" (18 jaar). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor. „Alibi" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen, 17 november 8 uur waargenomen door: Apotheek van Drie- sum. Mare 110. tel. 20406; Apotheek Zui- der Lammensohansweg 4, tel. 23553; Apo theek Oegstgeest Wilhelminapank 8 tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) n 0.3 2 3 c S3 s S St- Stookholm geh. bew. zw 5 2 0 Oslo regen windstil 2 3 Kopenhagen zwaar bew. zw 5 2 0 Aberdeen onbewolkt nw 4 4 0 Dublin licht bew. nw 6 7 0.6 Londen geh. bew. zzw 3 4 0 Amsterdam geh. bew. zzw 6 6 0 Brussel geh. bew. windstil 4 0.3 Parijs Bordeaux geh. bew. n 2 5 0 geh. bew. n 2 4 0 Grenoble geh. bew. now 4 7 0 Nice regen nw 3 11 18 Berlijn nevel 0 3 0 1.8 Frankfort geh. bew. ono 2 5 0 München geh. bew. no 2 2 0 Zurich motregen nno 2 3 0.1 Genéve geh. bew. n 8 5 0 Locarno geh. bew. windstil 6 1 Wenen nevel windstil 4 0.1 Innsbruck nevel windstil 3 0 Rome zwaar bew. zzo 2 12 13 Mallorca zwaar bew. windstil 9 2

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2