PUN? Zwitsaletten Zestig schepen versperren de vaart door het Suezkanaal Eerste steen voor liet achtste bouwplan van Buitenlust MAANDAG 1! NOVEMBER 195# Nederlandse bergers in actie Misschien verbreden of omleggen nodig Ook een schip met munitie dwars in het kanaal (Van een speciale medewerker) Naar wij vernemen is alleen de Neder landse bergingsmaatschappij W. A. van den Tak te Rotterdam, die steeds in nauwe samenwerking met L. Smit en Co's Internationale sleepdienst werkt, aangezocht om haar diensten te verle nen bij de berging en opruiming van diverse wrakken in het Suezkanaal. ten einde dit kanaal zo spoedig mogelijk weer bevaarbaar te maken. Deze Neder landse bergingsmaatschappij zal deze diensten weer verlenen in samenwerking met de Deense maatschappij Svitzer. Reeds zijn van Nederlandse zijde enige deskundigen naar het Suezkanaal ge zonden om als voorposten de situatie te verkennen. De Nederlandse bergers weten hoege naamd nog niets van de situatie ter plaatse, zodat zij met geen mogelijkheid kunnen bepalen hoeveel en welk mate rieel zij naar het Suezkanaal moeten zenden. Wel hebben zij reeds enig klein materieel verscheept, dat te allen tijde de diensten kan verrichten. Toegezegd is. dat de deskundigen, die af zullen reizen of mogelijk reeds afgereisd zijn, geen moeilijkheden in de weg zullen worden gelegd. Men neemt dan ook aan, dat zij zonder bezwaren hun plaats van bestemming zullen kunnen bereiken. Welke deze plaatsen van bestemming zullen zijn, is nog niet bekend. Immers, zo vernemen wij, zijn er niet negen schepen in het Suezkanaal tot zinken gebracht, doch zijn er minstens 50 a 60 objecten in het kanaal, die de doorvaart versperren. De werkzaamhe den. die daar verricht moeten worden, zijn dus zeker niet van eenvoudige aard. Het is mogelijk, dat de tot zinken ge brachte schepen beschouwd kunnen worden als totaal verlies. Het gaat er toch niet zozeer om de schepen te ber gen. als om de wrakken op te ruimen teneinde het Suezkanaal weer bevaar baar te maken. Volgens de totdusver bekende berich ten zou er ook een schip met munitie dwars In het kanaal zitten. De Neder landse bergers weten thans in het geheel nog niet hoe dit schip op te ruimen, omdat men nog in geen enkel opzicht op Walvis op de Noordzee NIEMAND WIL HET DIER HEBBEN Reeds enkele malen is op de Noordzee een walvis gesignaleerd. Het beest ter lengte van ongeveer 18 meter heeft al eens een aanvaring van een schip te verduren gehad, maar drijft nog steeds rond. Zondagmiddag kwam de Poolse treiler Wielkiwoz het dier tegen op on geveer 30 mijl van IJmuiden. De be manning besloot de walvis op sleeptouw te nemen en in IJmuiden binnen te brengen. Maar bij de uiterton, dat is drie mijl uit de kust, oordeelde de kapitein het raadzaam om toch eerst nog meer even contact op te nemen met de factor in IJmuiden, de heer D. J. Krijger. Wat doe je nou zo gauw met een wal vis? De heer Krijger stelde zich in ver binding met de vismeelfabriek, of die er wellicht interesse in had. Maar daar kon men het dier niet verwerken. Wie over walvissen praat denkt aan de Willem Barendsz. Daarom werd de rederij Vinke in Amsterdam opgebeld. Die zag er echter ook niets in. Heel wat tele foontjes zijn er zondagmiddag in den lande aan besteed, maar het slot van het lied was, dat de kapitein van de Wielkiwoz de boodschap kreeg, dat men er in IJmuiden echt geen raad mee wist. En dus heeft men het plan, om hem af te meren aan de loswal in de Haringhaven, maar laten varen. De Wielkiwoz is met de walvis de Noordeze weer opgestoomd om hem daar weer rustig aan zijn lot over te laten. Met het gevolg, dat de kolos thans weer vrij ronddrijft. Ook zeilers willen naar Spelen Het bestuur van de Koninklijke Ver bonden Nederlandse Watersport Ver enigingen heeft het volgende telegram gezonden aan het bestuur van het NOC: „Bestuur KNVWV doet dringend be roep op NOC beslissing over deelne ming Melbourne over te laten aan de betreffende sportbonden zoals Zwit serland deed". Het telegram was on dertekend door de heer E. Crone, voor zitter van de KNVWV. Antwoord dr Linthorst Homan op telegram De Waal Dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van het NOC. heeft op het telegram van De Waal men zie pagina 1 van het Sportblad het volgende geantwoord: „Het Zwitserse besluit kan geen ver andering brengen in het eenstemmige besluit van de algemene vergadering van het NOC, dat trouwens genomen was voordat Zwitserland zich in eerste in stantie had uitgesproken. De algemene vergadering van het NOC heeft uit drukkelijk een eigen Nederlands stand punt vastgesteld dat ondanks alle ver dere mogelijke gebeurtenissen absoluut gehandhaafd blijft". de hoogte is van de situatie van het schip en de mogelijkheden hoe dit werk aan te pakken. Een lekenvraag zou zijn of men in korte tijd*ter plaatse het Suezkanaal niet kan verbreden of om kan leggen, of de wrakken door het wegzuigen van zand, zoals bij de „Faustus" in de kanaalbodem te laten verzinken. De diverse Nederlandse maatschap pijen, die in het Suezkanaal bagger- werkzaamheden hebben verricht, zou den hierop antwoord kunnen geven. Dit is de vraag, die aan bergers gesteld kan worden. Zou men in korte tijd het kanaal kun nen verbreden of omleggen, dan zou dit betekenen, dat de bergers rustiger aan him objecten zouden kunnen werken. (Ingez. Med.-Adv.) Bestrijd UW PIJNEN met: Sartre veroordeelt Russische aanval Jean-Paul Sartre, de bekende en invloedrijke Franse schrijver en filo soof, heeft tezamen met vele andere Franse auteurs zijn „onvoorwaarde lijke veroordeling" uitgesproken over de Sovjetrussische actie in Hongarije. De communistisch-gezin- de Sartre verklaarde: „Ik breek, zij het met droefheid maar volkomen, met mijn vrienden de Sovjetrussi sche schrijvers, die de massamoord in Hongarije niet afkeuren (of niet kunnen afkeuren). Men kan niet langer vriendschap voelen voor het leidende deel van de Sovjetrussische bureaucratie: de ontzetting is te groot". „Van de leiders der Franse communis tische partij zei Sartre: „Elk van hun uitspraken, elk van hun gebaren, is de uitkomst van dertig jaren leugen en be drog. Hun reageren is geheel en al het reageren van personen zonder verant woordelijkheidsgevoel". Aldus Sartre in een vraaggesprek dat gepubliceerd is in het Franse weekblad „l'Express". Sartre heeft ook zijn lidmaatschap van de vereniging „Frankrijk-Sovjet- Unie" opgezegd. Het orgaan van de Franse communis tische partij. „l'Humanité". schrijft, dat vier journalisten en schrijvers. Claude Roy. Roger Vaillant, J. F. Rolland en Claude Morgan openbare verklaringen hebben getekend, „die in feite de fas cistische aanval op de partij rechtvaar digen". Het politieke bureau van de partij heeft besloten „deze daad van ernstige onge disciplineerdheid" voor te leggen aan de centrale commissie voor politieke con trole. AFP tekent hierbij aan. dat dit viertal moties heeft getekend, waarin geprotes teerd wordt tegen de Russische inter ventie in Hongarije. Koninklijke giften voor de Hongaarse vluchtelingen H.M. de Koningin heeft belangrijke giften toegezegd aan het nationaal co mité hulpverlening Hongarije en het Nederlandsche Roode Kruis ten behoeve van de Hongaarse slachtoffers. Radioberichtgeving INZAKE HONGAARSE VLUCHTELINGEN De in het Nationaal Comité Hulpver lening Hongaarse Volk te Amsterdam en de Nederlandse Federatie voor vluch telingenhulp in Den Haag samenwer kende hulporganisaties, zullen dankzij de medewerking van de Radio-Omroep- Verenigingen in de week van 12 tot 17 november de gelegenheid krijgen, in formaties aangaande hulpverlening aan de Hongaarse vluchtelingen via de radio door te geven. Deze mededelingen wor den uitgezonden over Hilversum II tus sen 18.15 en 18.20 uur. en over Hilver sum I tussen en 19.15 19.20 uur. telkens aansluitend aan de nieuwsberichten. De heer W. K. N. Sehmelier Staatssecretaris Binnenlandse Zaken, bezitsvorming, P.B.O. De heer W. K. N. Schmelzer is met ingang van vandaag benoemd tot Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, bezitsvorming en publiekrech telijke bedrijfsorganisatie. HU zal wor den belast met de behandeling van de zaken betreffende de bezitsvorming en de P.B.O. en met de voorlichting van de vice-minister-president ter zake van de sociaal-economische en finan ciële politiek. Prijs van f 35.000 In de 523e Staatslotery, derde klasse is een prijs van f. 35.000 gevallen op no. 15013. „India zelf ook niet zonder blaam In een toespraak tot een bijeenkomst van jongeren van de Indiase (regerings) CongrespartU heeft premier Nehroe o.m. verklaard dat de „oorlogsdreiging, na de verschrikkelUke gebeurtenissen in Egypte, HongarUe en Algerije, opnieuw over de wereld hangt". Hij voegde hier aan toe: „in deze drie landen heeft men gepoogd de menselUke vrUheid te ver nietigen". (Uit deze visie blijkt weer eens, dat deze leider van een groot land byzonder slecht geinformeerd is over de bedreiging in het Midden-Oosten. Na een (uitvoerige!) opsomming van de enorme hoeveelheden oorlogsmateriaal, die de Russen in de Sinai hadden opge stapeld. concludeerde het Britse zon dagsblad „Sunday Times": „De verove ring van Sinai door de Israëliërs heeft juist bijtijds de Sovjetrussische plan nen doorkruist, even voor Nasser en de Sovjet-Unie klaar waren om toe te slaan". Red. L.D.) Na het „machtsstreven der grote mo gendheden" veroordeeld te hebben, ver volgde Nehroe: „Alhoewel voor ons de Egyptische crisis van groter betekenis is dan de overige gebeurtenissen, neemt dat niet weg dat het in Hongarije voor gevallene even belangrijk en noodlottig is als hetgeen in Egypte plaats greep". De premier van India meende ook dat het „Algerijnse volk een verschrikkelijk oordeel moet ondergaan". Nehroe kwam ook nog over India zelf te spreken. Laten wij eraan denken, dat wij niet zonder meer andere staten voor hun onvolkomen heden in staat van beschuldiging kunnen stellen, daar ivij zelf ook niet zonder blaam zijn. In India wordt de klasse der paria's nog steeds op vreselijke wijze onderdrukt en de verschillende kasten der Hin does willen niets met haar te maken hebben. Wij zijn te zeer geneigd anderen te willen verbeteren, zonder voldoende aandacht aan onze eigen fouten te schenken", aldus de pre mier van India. Mffl -Adv KANTOOR BENODIGDHEDEN Demmeiiie Haarlemmerstraat 169 Ex-medewerker* van Westerling voor gerecht Donderdag a.s. zal de rechtbank te Breda de zaak behandelen contra twee broers uit Tilburg. Beiden staan te recht wegens oplichting en zyn in fe bruari 1956 gearresteerd. Zy waren in het bezit van een docu ment, dat zü overgehouden zouden hebben uit de tyd, dat zü de vertrou wensmannen waren van Westerling. Het op zegel door Westerling gete kende papier bevatte een verklaring, dat de laatste een overeenkomst had met de Nederlandse regering, die hem f. 200.000,zou hebben verstrekt voor het financieren van zijn acties in In donesië. Westerling heeft ontkend een dergelijk document ooit getekend te hebben. Het gevolg van deze ontken ning was, dat de broers werden gear resteerd. Een van hen wordt in de dagvaarding ervan beschuldigd het papier te hebben vervaardigd. Hij wordt ervan verdacht het document te hebben gebruikt om geld los te krijgen van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hem worden bovendien nog twee andere verduiste ringszaken voorgelegd. Een daarvan houdt in, dat hij f. 15.000 zou hebben verduisterd, die Westerling hem ter hand zou hebben gesteld voor het afdoen van schulden. Westerling is voor de behandeling van deze zaak als getuige opgeroepen. Mr. P. de Kanter vertegenwoordigt het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Bo vendien is als getuige gedagvaard de rijksrechercheur C. M. van der Does, tegen wie de broers enige beschuldigin gen hebben geuit. Zij hebben de ogen gelukkig wijd open! Lord Russell van Liverpool, de Britse advocaat die o.m. bekend werd door zyn boek „De gesel van het hakenkruis", is uit de Liberale partij getreden, omdat hij het niet eens is met de afkeurende houding, die de liberale leiders ten aan zien van de Brits-Franse interventie in Egypte ingenomen hebben. De vroegere minister van Oorlog in het socialistische kabinet in Engeland, Emanuel Shinwell, heeft geheel andere mening laten horen dan die, welke de partijleiding huldigt inzake de Engelse actie in Egypte. In een redevoering in Singapore ver klaarde Shinwell o.m., dat de Frans- Engelse interventie „gerechtvaardigd was omdat de Ver. Naties treuzelden met doeltreffende stappen". Zwaarbepakte Noorse soldaten gaan op het vliegveld van Oslo aan boord van een enom Amerikaans transportvliegtuig, waarmee zij als voorhoede van het internationale politieleger voor Egypte naar Na pels vertrokken. Vandaar zullen zij met anderen door Zwitserse vlieg tuigen naar Egypte worden ver voerd. In Oegstgeest-Noord Na overwinnen van talloze moeilijkheden Het was voor de eerste maal in het ruim 30-jarig bestaan van de Woning bouwvereniging „Buitenlust" dat by de aanvang van een nieuw bouwplan, een officiële eerste-steenlegging werd verricht. Er was ditmaal wel byzondere aanleiding voor, want dit 8e bouwplan komt tot stand op een plaats, waar deze woningbouwvereniging nog niet eerder had gebouwd, nl. In Oegstgeest- noord, terwijl bovendien het bestuur van Buitenlust wel uitermate grote moeilijkheden te overwinnen heeft gehad voordat de vereiste vergunningen waren verkregen. Op het met vlaggen versierde bouw terrein waren tal van genodigden bijeen gekomen om de plechtigheid bij te wo nen. Behalve de burgemeester en zijn echtgenote, de beide wethouders, ver schillende raadsleden, de gemeentese cretaris en de directeur van gemeente werken. waren aanwezig de aannemers de heren Hoogstraten en Voordouw. de architect de heer v. d. Heyden en de vertegenwoordigers van de Federatie van Woningbouwverenigingen van Lei den en Omstreken en bestuursleden van de woningbouwvereniging Spinoza te Rijnsburg. Twee officieren nl. de heren Heerding en Hasselman. de laatste als afgevaardigde van de commandant van het M.E.B.. vertegenwoordigden de Ma rine. Op het vastgestelde uur werd aan burgemeester H. L. du Boeuff de truf fel ter hand gesteld, welke hem later ten geschenke werd gegeven, om de eerste steen te leggen. Hoewel geen dagelijks werk voor een burgemeester ging hem deze technische handeling vlot af. TOESPRAKEN IN WITTE HUIS Het gezelschap vertrok daarna naar het Witte Huis, waar het werd verwel komd door de heer G. Blansjaar na mens het bestuur en de raad van com missarissen van Buitenlust. Men kan zich afvragen, aldus spr. of een eerste steenlegging een belangrijke gebeurte nis is, daar er dagelijks duizenden ste nen worden gelegd, evenwel nog niet genoeg om de woningnood op te heffen. Gelet evenwel op de bijzondere om standigheden met betrekking tot dit 8e bouwplan was er voor een officieel tint je wel aanleidng. temeer omdat hier mee werd gelogenstraft dat ondanks het ETI-rapport dé arbeiderswoningbouw in Oegstgeest kan doorgaan. Vanwege de moeilijkheden van dit bouwplan, werd gesproken over „het plan der zuchten". Hij prees de werkkracht van de archi tect en sprak de hoop uit dat deze wo ningen voorspoedig tot stand zouden komen, waarmee dan een klein stukje woningnood in deze gemeente zal zijn opgeheven. De voorzitter der vereniging de heer E. Massink merkte o.m. op dat circa 190 leden op een woning wachten. Het verheugde hem. dat ook de Marine een deel dér woningen kan krijgen, omdat zovelen hier buiten gezinsverband moe ten wonen. De burgemeester ging nog eens na welke lijdensweg moest worden afge legd alvorens de vergunningen er wa ren. Hij kwam hevig in het geweer tegen de paperassenwinkel en vreesde dat als geen verandering komt in het ambtelijk perfectionisme, de achter stand in de woningbouw voorlopig niet zal zijn ingehaald. Grote waardering bleken hij en het dagelijks bestuur der gemeente te hebben voor de acti viteit van het bestuur der vereniging. Hoewel het begrijpelijk is. dat men vecht voor zijn leden, vroeg hij niet temin begrip voor de moeilijkheden van B. en W. als het om woonruimte verdeling gaat. Het M.E.B. dat een fraai bloemstuk had geschonken, was erkentelijk aldus lt. Heerding. dat iets voor de mensen gedaan wordt al zijn de 25 voor de Marine bestemde woningen niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat. Hij hoopte op een blijvende samenwer king met de woningbouwvereniging. De heer Hoogstraten, die de burgemeester de truffel, die deze gehanteerd had. ten geschenke gaf wenste hem toe dat hij nog vele eerste-stenen zal mogen leg gen. Tenslotte werd nog het woord ge voerd door de heer v. d. Heyden en de heer N. J. Schoneveld namens de Fe deratie. CPN-KANDIDAAT BEDANKT VOOR LIDMAATSCHAP Het dagelijks bestuur van de Alge mene Schippersvereniging te Rotterdam deelt mede, dat het „tot zijn genoegen" bericht heeft ontvangen, dat de heer Jan Meertens. districtsbestuurder van de Algemene Schippersvereniging te Gro ningen met onmiddellijke ingang als lid van de CPN heeft bedankt. De heer Meertens heeft het hoofdbestuur van de CPN medegedeeld, dat de gebeurtenissen in HongarUe hem zodanig hebben ge schokt, dat hy zich verplicht achtte dit besluit te nemen. By de vorige Kamer verkiezingen was de heer Meertens door CPN kandidaat gesteld. Troepen op Formosa in alarmtoestand De regering van Nationalistisch China op Formosa heeft de strijdkrachten opdracht gegeven, waakzaam te zijn. Alle verloven zijn ingetrokken. Deze maatregelen zijn genomen, zowel met het oog op de „gespannen toestand in het Midden-Oosten", als om gereed te zyn een eventuele aanval van de Chinese communisten op Formosa en de eilan den voor de Chinese kust af te kunnen slaan, aldus een woordvoerder van het ministerie van Defensie te Taipeh. Het Zuidkoreaanse kabinet kwam zaterdag in spiedvergadering by- een om te spreken over de berichten, als zouden aan de Noordkoreaanse kant van de bestandsgrer.3 troepen worden sa mengetrokken. Het Zuidkoreaanse leger is in staat van paraatheid. Deze week 500 vluchtelingen naar ons land De missie van de Nederlandse rege ring, die de komst van Hongaarse vluchtelingen naar ons land voorbereidt, heeft een aantal mensen geselecteerd en bereid gevonden voor vertrek in het kamp Judenau ten zuiden van Wenen. Er zal nu nog een dergelijke selectie worden gemaakt in het kamp Trais- kirchen. Inmiddels staat nog niet vast wanneer precies de door Nederland op te nemen vluchtelingen uit Oostenrijk zullen vertrekken. In elk geval zal deze week een groep van c.a. 500 personen vertrekken. Soekarno over koloniaal imperialisme ,,Het is nog niet dood" President Soekarno heeft de onafhan kelijkheid van de Aziatische en Afri kaanse landen vergeleken met de „on afhankelijkheid van een belegerde stad". Hy verklaarde van mening te zyn, dat het koloniale imperialisme nog niet dood is. „Het tracht nog steeds onze onafhankelijkheid te be lagen", voegde hy hier aan toe. In een toespraak tot de wetgevende vergadering, waarvan hij de leden in Bandoeng beëdigde, zeide Soekarno „houdt in gedachten, dat west-Irian nog niet vrij is. De jongste gebeurtenissen in Egypte hebben onomstotelijk aange toond. dat het koloniale imperialisme nog steeds tegen de onafhankelijkheid van de Aziatische en Afrikaanse volke ren bedreigt". Soekarno voegde hier aan toe, „dat de vyand op zijn hoede is en zijn tijd af wacht voor de aanval, terwijl hij zoekt naar onze zwakheden". Volgens Soekarno zijn intussen spion nen en leden van de vijfde colonne druk bezig de geest en het moreel aan te tas ten door te wyzen op de verdeeldheid en het volk over te halen verraad te plegen. KOLONEL LOEBIS DISCIPLINAIR GESTRAFT De voormalige plaatsvervangende chef-staf van de Indonesische land strijdkrachten, kolonel Loebis, „zal een disciplinaire straf worden opgelegd we gens het niet opvolgen van orders", aldus heeft het leger-hoofdkwartier van daag bekendgemaakt. Loebis, die mede aansprakelijk is voor de val van het eerste kabinet van Ali Sastroamidjojo in 1955 oefende in augustus kritiek uit op de premier voor zijn tussenkomst ten behoeve van mi nister Roeslan Abdoelgani, toen leger officieren hem trachtten te arresteren. In de mededeling wordt gezegd, dat de chef-staf. generaal-majoor Nasoetion. drie officieren ter verantwoording heeft geroepen wegens „daden in stryd met de krijgstucht". Aan twee kolonels, Soekanda Bratamengala en Sapari, zijn disciplinaire straffen opgelegd. „Genoeg vergif 0111 alle Israëliërs te vermoorden Arabische vorsten bijeen De voornaamste Arabische heersers zyn thans in het geheim bijeen in de Libanese hoofdstad Beiroet waar zij de belangrijkste problemen in hun gebieden aan de orde zullen stellen. O.m. zullen ook het vraagstuk van de Sovjetrussi sche en communistische infiltratie ter sprake komen en de wry ving met de staat Israël. (Het zou overweging verdienen indien deze Arabische kopstukken ook het vin den van een Egyptische opslagplaats zouden behandelen waar de Israëlische troepen genoeg vergif aantroffen om de gehele bevolking van Israël te vermoor den zoals United Press uit Gaza meldt. Egyptische zelfmoordcommando's had den een Israëlische kolonel die in Ne derland geboren is naar de opslagplaats geleid, waar flessen met kalium-cyanide werden aangetroffen. >rAls dat was ge bruikt om onze watervoorziening te ver giftigen", aldus de kolonel, die thans de Hebreeuwse naam Haim Caon draagt, „zou deze voorraad ruimschoots vol doende zyn geweest". Red. L.D.). Nederland op 1 oktober 10.924.121 inwoners Volgens opgave van het CBS bedroeg het aantal inwoners van Nederland op 1 oktober jl. 10.924.121. In de eerste 9 maanden van dit jaar bedroeg het aantal huweiyken 68.035 (v.j. 66.617), het aantal levend gebore nen 176.881 (v.J. 174.776) en het aantal overledenen 63.659 (v.j. 60.838). Het aantal immigranten heeft in de eerste 9 maanden van dit jaar 36.645 bedragen tegen 38.265 in de overeen komstige periode van 1955, terwijl het aantal emigranten 46.220 bedroeg te gen 43.084 in de eerste 9 maanden van 1955. Twee doden bij autobotsing Een burger en een militair zyn van nacht om het leven gekomen bij een botsing op de Rijksweg tussen Hoeve laken en Voorthuizen. Tijdens zware mist botsten twee elkaar tegemoetkomende personenauto's op el kaar. De bestuurder van één der wagens was op slag dood. ZU'n medeinzittenda. werd zwaar gewond. In de andere per* sonenauto zaten zes militairen van het legerkamp Nunspeet. Deze wagen kwam in een sloot naast de weg terecht. Alle gewonden zyn naar een ziekenhuis te AiViersfoort overgebracht. TUdens het vervoer overleed een der militairen aan zijn verwondingen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Johanna Antoinetta Maria, dr. van A. M. van der Werff en W. J. M. Mathot; Herman Melnt. zn. van H. W. Joustra en A. Kloosterboer; Leentje Maria. dr. van P. Reijneveld en L. M. Voshart. OVERLEDEN H. Kamerling, man. 83 Jr.; A. Blokdijk, man, 31 Jr. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 12 november. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1606. Vette koelen en ossen 956. varkens 650. Prijs per kg. vet te koelen le kw. 304315, 2e kw. 290 300, 3e kw. 280290. varkens (lev. eew.) 198. 196, 194. puur tabak puur genot M/ICC f'S Mhiefc/ TAST TOE 'T IS VAN MARE 94 ?J TEEKEIVS MARE 90 Door onze speciale aanbieding van deze week kunt U allen iets extra's op tafel zetten 500 gram MALSE ROSBIEF, slechts 2.25 500 gram BIEFSTUK „SPECLA.AL" 3.— 500 gram KARBONADE met klein beentje1.80 ONZE DAGRECLAMES WOENSDAG 1.38 500 gram gehakt 1.28 1.38 500 gr. vet spek 1.15 0.45 200 gram leverworst 0.48 0.55 200 gr. hamworst 0.58 500 gram PALING ROOKWORST 500 gram BAK-BLOEDWORST 500 gram VARKENSPOOTJES Prima GEHAKT 1.40 SAUCIJSJES 1.50 Doorregen SPEKLAPPEN 1.20 DINSDAG 500 gram saucysjes 500 gr. m. speklapp. 200 gr. hoofdkaas 200 gram gek. spek DONDERDAG 500 gr. runderlappen 500 gram karbonade 1.6 1.70 500 gram speklappen 1.15 250 gram rookworst 0.65 1.35 0.99 0.40 100 gram H.AMSPEK 100 gr. TONGENWORST RAUWE ROOKWORST, de echte Gelderse, 100 gram 0.38 MAGER ZUURKOOLSPEK. per 500 gram slechts 1.50 DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN BIGGELAAR'S product

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9