hê'hë dank iky NEDERLAND GAAT NIET NAAR OLYMPISCHE SPELEN! ASPRO ASPRO' P.v.d. A. pleit in Tweede Kamer voor verhoging der belastingen f 100.000.— beschikbaar gesteld voor Hongaarse vluchtelingen beschermt! v Rijk leeft op te grote voet Stichting .Nationaal Comité hulpverlening Hongaarse vol! WOENSDAG 7 NOVEMBER 1956 Besluit werd unaniem genomen Er gaat geen Nederlandse ploeg naar de Olym pische Spelen te Melbourne. Dit besluit werd gis teravond genomen tijdens een algemene, buiten gewone ledenvergadering van het Nederlands Olympisch Comité in het KLM-gebouw te Den Haag. Het voorstel van het NOC-bestuur werd unaniem door de vergadering aanvaard. Het bestuur van het NOC, aldus deelde de president van het NOC, dr. J. Linthorst Homan mede, heeft 't besluit om alsnog van deelneming aan de Spelen af te zien, genomen., omdat daaraan wordt medegedaan door sportbeoefena ren, die zijn -aangewezen door het Sovjetrussische Olympische Comité. Tot dusver leek de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de Olympische Spelen zouden kunnen bijdragen tot een beter onderling begrip tussen de jeugd van de deel nemende landen. Sinds en door de gebeurtenissen van de laatste dagen in Hongarije ontbreekt echter de sfeer van een Olympisch festijn. Ook bij eerdere Olympische Spelen heeft het bestuur van het NOC zich de vraag gesteld, of het wel zin had zich op sportvelden te meten met vertegen woordigers van landen, die onze heilig ste overtuigingen reeds lang met voe ten treden. Wij zijn in 1936 gegaan naar Berlijn en later naar Oslo, Helsinki en Cortina d'Ampezzo, waar wij werden ge confronteerd met vertegenwoordigers van opvattingen, welke de onze op elk denkbaar terrein blijkbaar van de kaart wilden poetsen. Wij zijn gegaan, omdat wij in ons op timisme en ons wellicht kinderlijk idea lisme de hoop bleven koesteren, dat het goede in de wereld zou worden erkend en dat ons spel want „spel" blijft juist ook de beste sportontmoeting zou kunnen bijdragen voor het ontstaan van enig begrip. Maar daar gaat het nu niet meer om. Hoe kan de sport thans staan boven wat in Hongarije is gebeurd? Hoe zouden wij het zelf vinden, wanneer bij gruwelijke uitmoording van ons volk een ander zou zeggen, dat de sport daar boven staat? Enerzijds staat het Olympisch ideaal, dat zich richt op een beter begrip tussen hen. die elkaar in de Olympische sport ontmoeten, maar daar tegenover staat, dat het mede gaat om onze na tionale waardigheid. Het is wellicht in Boedapest een mo mentopname, doch dan van een men taliteit welke dwars tegenover datgene staat, wat het menselijke ideaal der Olympische gedachte is. Wij hebben nu het eigenlijke gelaat gezien, een gelaat, dat geen ontmoeting in sport waardig is. Zodat het nationaal onwaardig zou zijn zich daarmede op één lijn van sport te stellen. De heer Linthorst Homan tosloot met zijn spijt uit te drukken voor de Austra lische vrienden, met wie zo intens voor bereidingscontact is geweest en wier enthousiasme en gastvrijheid het NOC heeft leren hoogschatten. Het is hard. Maar wij moeten hard zijn in deze zo harde wereld, aldus de president van het NOC. INSTEMMING Nadat de verschillende vertegenwoor digers van de sportbonden hun instem ming hadden betuigd met het voorstel van het bestuur, werd het unaniem door de vergadering aangenomen. Een enkele tegen woord werd slechts gehoord van de heer Simon de Wit, die sprak namens de Koninklijke Verbonden Nederlandse Watersport Verenigingen. In een spe ciale vergadering had deze bond name lijk de hoop uitgesproken dat eventuele deelneming wellicht toch van belang kon zijn om in de toekomst toch betere verhoudingen te krijgen en dat de kwes tie met Rusland eigenlijk niet anders was dan ooit tevoren. De heer De Wit was echter onmiddellijk bereid het voor. stel van zijn bond in te trekken èn ook hij had slechts woorden van lof voor de beslissing van het bestuur. De heer Van der Braak. (Nederlandse Boksbond) had slechts één opmerking over de motivering van het NOC. Hij had liever gezien dat Nederland zich terugtrok in verband met de interna tionale politiek. Het tweede voorstel om het bestuur te machtigen om een bedrag van f. 100.000 beschikbaar te stellen voor de leniging van de nood onder de Hon garen werd bij acclamatie aangeno men. De voorzitter maakte de vergadering er echter op attent, dat gezien het hoge bedrag het noodzakelijk was deze machtiging ook nog eens door de eerst komende gewone algemene vergadering te laten bevestigen. Maar men mag aannemen dat deze formele toezegging, gehandhaafd zal worden. Met een daverend applaus beloonden de afgevaardigden de suggestie van Cees Kerdel de ploegbaas van onze Olym pische ploeg, zoals hij zichzelf aankon digde gebruik te maken van de bla kende vorm van de leden van de Ne derlandse ploeg en hen in wedstrijdén, waai-van de baten zullen worden aange wend voor het lenigen van de nood van de Hongaarse vluchtelingen, te laten uitkomen. NOOIT PRIJSGEVEN „Nu het besluit is gevallen moet men daaruit niet distilleren, dat wij de Olvm- pische gedachte moeten prijsgeven",' zei vervolgens generaal-majoor C. F. Pahud de Mortanges in een slotwoord. De vice- president van het NOC en chef van de Nederlandse delegatie die naar Mel bourne zou gaan, besloten met een op roep tot allen het Olympische ideaal hoog te houden, met de woorden: „Wij moetj blijven strijden voor vrijheid en vrede. Wij moeten het Olympische ideaal in het hart blijven dragen". De heer Linthorst Homan deelde ten slotte nog mede, dat de heren Paulen en Quarles van Ufford wel naar Mel- burne zullen gaan, maar daar in geen enkel opzicht Nederland zullen verte genwoordigen. Ir. A. Paulen is door de internationale atletiekfederatie aange wezen voor het controleren van het ma teriaal, dat bij de Olympische atletiek wedstrijden wordt gebruikt. Hij zal een dezer dagen naar Melbourne vertrek ken, doch vóór de aanvang der Spelen terugkeren. Wel maakt het NOC dank baar gebruik van zijn aanwezigheid al daar om enkele details met het organi satie-comité af te handelen, terwijl de heer Paulen tevens de terugreis van de m Australië vertoevende vier Neder landse atleten, vóór de aanvang van de Spelen, zal verzorgen. De aanwezigheid van jhr. L. J. Quarles van Ufford wordt in Melbourne vereist door zijn functie als president van de Internationale Hockey-Federatie. Doch ook de heer Quarles zal zodra zijn bezigheden dit toelaten onmiddellijk naar Nederland terugkeren en in geen enkel opzicht Nederland by de Spelen vertegenwoordigen. DIEPE INDRUK Woensdagmorgen om 7 uur Melbour- ne-tyd hebben Australië en de Neder landse kolonie vernomen, dat "Nederland niet deel neemt aan de Olympische Spe len. Op de Nederlandse emigranten maakte dit nieuws diepe indruk en in kringen van de Nederlandse kolonie heerste de opinie, dat het een betreu renswaardig besluit is om politieke re denen. De heer E. J. Smiley, Olympisch atta ché voor Nederland, de heer W. Jonker, Een tweede voorstel van het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité om een bedrag van f. 100.000 beschikbaar té stellen voor de leni ging van de nood onder de Hongaarse vluchte lingen werd bij acclamatie aangenomen. voorzitter van de „Dutch Australian As sociation" in de staat Victoria, Annie Timmermans, trainster voor de Neder landse zwemploeg waren allen zeer on der de indruk en teleurgesteld. Ieder een was er van overtuigd, dat de niet- deelneming van Nederland een slechte indruk op Australië maakt. De Nederlandse atleten, die in het Olympisch dorp waren, zijn geschrok ken toen zy het bericht vernamen. Waarschy'nhjk wordt er een bijeenkomst gearrangeerd om de jongens en meisjes een uiteenzetting van de situatie te geven. OOK SPANJE GAAT NIET Ook Spanje zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Het Spaanse mi nisterie van sport en lichameiyke opvoe ding heeft dit besluit genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen in Hongarye. Het Zwitserse Olympisch Comité zal vandaag in een speciale vergadering by- eenkomen om te beslissen over de deel neming van de Zwitserse ploeg. HONGAREN VERTROKKEN De Hongaarse Olympische ploeg is uit Praag naar Melbourne vertrokken. Het eerste gedeelte van de Hongaarse af vaardiging, 92 personen, reist met een Frans vliegtuig. De rest van het gezel schap vertrekt woensdag. Otto Mayer, kanselier van het IOC, heeft in Lausanne verklaard, dat nog geen enkel nationaal Olympisch Comité de Russische ploeg heeft verzocht, van deelneming aan de Spelen te Melbourne af te zien. (Ingez. Med.-Adv.) ZIJ Dank zij 'ASPRO' was ik vanmorgen toch in de zaak. Gisteravond voelde ik mij wat koortsig. Zeker een opkomende 'verkoudheid of griep. Vlug nam ik 2 'ASPRO' tabletten in en vanmorgen was de koorts weg. Daarom - geef v L/vyft mii maar 'ASPRO', want Nederlandse bedrijven gingen te Djakarta over in Indonesische handen Savelkoulvan Gorcom-Veemcombinatie (Van onze correspondent in Djakarta) Een oude, bekende Nederlandse firma in Djakarta heeft, zoals zovele Neder landse zaken vóór haar, het veld moeten ruimen: de kleermakerij Savelkoul heeft haar deuren voorgoed gesloten. Ruim 65 jaar geleden werd deze zaak gesticht. Er is zeker geen oud-Djakar- taan, die zich het verdiepingsgebouw van Savelkoul aan Rijswijk nu Dja- lan Segara niet herinnert. Het pand ligt teruggetrokken van de ryweg, met op het ruime, niet-omheinde erf er voor, een kleine gedenkzuil, die, naar wy menen, de herinnering aan de sbichter moest levendig houden. Dat zal nu wel verdwynen, evenals de étalages, waarin de stoffen van overzee, keurig gedrapeerd, en de heren-mode-artikelen naar de laatste smaak waren uitgestald De andere partijen zijn voorlopig tegen De nieuwe minister van Financiën acht het nodig het tekort op de Rijksbe groting voor 1957 met 400 a 500 miljoen gulden te verminderen. Hy wil dat doen door beperking van de uitgaven, maar ook door verhoging van de inkomsten. Bij de algemene financiële beschouwingen over de Ryksbegroting, die gisteren in üe Tweede Kamer werden gehouden, zei de heer Vondeling (PvdA) kritisch te staan tegenover schrapping van overheidsuitgaven, maar op het gebied van de verho ging van inkomsten viel hy minister Hofstra van harte by, want de PvdA heeft nog tal van wensen en daarvoor wil zij ook hogere belastingen heffen. Hij be pleitte verhoging van de vennootschapsbelasting en verhoging van de toptarieven van de inkomstenbelasting, gepaard gaande met een verhoging van de omzet belasting op weelde artikelen. Voor zyn denkbeelden kreeg de heer Vondeling echter geen steun uit de Ka mer. Integendeel. De heer Lucas (KVP) verklaarde niet te accepteren dat enige verhoging van inkomsten onvermijdelyk is. Hij is geen voorstander van de over heveling van particuliere inkomsten naar de staat ter herverdeling. De aan gekondigde belastingverhoging op ben zine en alcohol wil hij objectief overwe gen, maar voorshands voelt hij niets voor belastingverhoging. Laat de nieuwe minister van Finan ciën zich tweemaal bedenken, waar schuwde de heer v. d. Wetering (CHU) alvorens de aangekondigde voorstellen in te dienen. Ook ds. Zandt (SGP) wil de niets weten van belasting verhoging zolang er nog teveel ambtenaren zyn en er geld wordt weggegooid naar de V.N.. De heer v. Leeuwen (VVD) leek het evenmin juist naar evenwicht van de begroting te streven door belastingver hoging, maar voor de heer Van Eysden (AR) zou de verhoging van belasting op benzine en alcohol aanvaardbaar zijn. De wederinvoering van de omzetbelas ting op suiker vond hij echter bezwaar lijk, evenals de heer Lucas (KVP). om dat er immers ook sprake is van af schaffing van het consumentensubsidie op suiker. Dat moet niet alles gelykty- dig gebeuren op 1 januari a.s., want dan is de prysstyging niet te verwerken. De afschaffing van de consumenten subsidies op melk en suiker werd overi gens algemeen wel juist gevonden in een tijd van topbedrijvigheid, maar de heer Vondeling (PvdA) drong er op aan de melkprijs in twee étappes te verho gen. want hij schat dat door de ophef fing van de subsidies de melk ongeveer een dubbeltje per liter duurder zal wor den. Bestedingen te royaal Blijkens het tekort op de begroting leeft het Rijk op te grote voet. Maar dat doet het Nederlandse volk als geheel ook Er wordt meer ingevoerd dan er met de uitvoer kan worden betaald. Beperking van de bestedingen is noodzakelijk. Be stedingen in de industrie, voor uitbrei ding of vernieuwing, zijn nuttig omdat zy de produktie verhogen of goedkoper maken, maar toch zal er ook een rem moeten worden gezet op de investeringen in de industrie. Te grote bestedingen in de consumptieve sfeer vergroten de pro duktie niet. Integendeel. Ook de con sumptieve bestedingen dienen dus te worden afgeremd en de heer Lucas (KVP) zou dat liefst zien gebeuren door het sparen aan te moedigen. Hij zag hier een kans voor maatregelen op het ge bied van de bezitsvorming. Tenslotte zal ook de overheid haar in vesteringen moeten beperken, hoewel de heer Vondeling (PvdA) de uitlating van minister Zijlstra wilde onderstrepen dat niet by voorbaat vaststaat dat investe ringen van de overheid een minder nut tig effect hebben dan die van particu- liéren. De voornaamste oorzaken van de over- bestedingen zocht de heer Van Leeu wen (VVD) in de beloningsinflatie, in loonsverhogingen die niet zijn gebaseerd op een vergroting van de produktiviteit. Daardoor stijgen de prijzen. De hand having van de waarde van de gulden is een eerste eis. maar succes hangt niet af van de minister van Financiën, doch van de loonpolitiek en het prijsbeleid. In België heeft men begrepen dat een prys stop zinloos is zonder een loonstop. Be ter dan belastingverhoging is aantas ting van de overbestedingen in de oor zaak: de beloningsinflatie". Over de noodzaak van de beperking van bestedingen in de drie sectoren: in dustrie. consumenten en overheid, wacht de regering het advies af van de SER en zolang dat advies er niet is (het kan nog enkele weken duren) hangt het fi nanciële beleid nog in de lucht. Want van de omvang van de beperking der overheidsinvesteringen hangt het ook weer af in hoeverre de rijksuitgaven verder moeten worden beperkt. Vandaag kan minister Hofstra in zyn antwoord dus nog geen duidelijk beleid .uitstippelen. Waterpolonieuws De Sleutelstad-dames hadden gister avond weinig moeite met de Zwip-da- mes. die ze in alle opzichten de baas waren. Toch was direct na het begin het eerste doelpunt voor de Haagse dames, toen de mid voor vrij voor doel kwam na haar tegenstandster duidelyk te hebben weggetrapt. Het was echter al gauw gelijk door een hard schot van Ans Fasseur. Annie Oostrom maakte er 21 van en dezelfde speelster zorgde, na een straf- worp gemist te hebben, voor 31. In de 2de helft startte Sleutelstad met 6 speelsters, omdat vlak voor de rust An nie Oostrom er uitgestuurd was. Direct na de hervatting zette Lies Wolters goed door. Voor doel werd ze resoluut onder water gestopt, waardoor ze een strafworp kreeg toegewezen. Hierdoor werd het 41. Sleutelstad deed het daarna iets kalmer. Toch kwamen er nog twee doelpunten, beide door goede sohoten van Lies Wolters. Want de Bank Rakjat (Volksbank), die reeds enige tyd op de bovenverdieping huisde, heeft het gebouw gekocht en zai nu ook de gelykvloerse ruimte in ge bruik nemen. Het Bandoengse filiaal van de firma Savelkoul is gekocht door een Djakar- taanse Indonesische firma in textiel en mode-artikelen, die voornemens is de exploitatie van de kleermakery in Bandoeng even bekend als Savelkoul in Djakarta was voort te zetten. Ook de farmaceutische groothan del van Gorcom is van eigenaar ver wisseld. De onderneming is verkocht aan een Indonesiër van Chinese ori gine. De beide directeuren, de ge broeders Soesman, bljjven echter - het is een der koopvoorwaarden voor lopig nog leiding geven aan het be drijf. Tenslotte is ook de veemcombinatie Tandjong Priok van eigenaar verwisseld. Zij heeft het van de Nederlandse veem- bedrijven nog het langst uitgehouden. Doch haar uiteindelyk lot was bezegeld, sinds licenties voor de uitoefening van het veembedryf alleen aan ondernemers van Indonesische landaard werden ver strekt. De veemcombinatie T.P., na de oorlog opgericht door een aantal vooroorlogse Nederlandse veembedrijven, is in han den van een Indonesische combinatie overgegaan. Ook hier blijft echter op verzoek van de nieuwe eigenaren de hui dige directeur voorlopig nog in functie. Geen communisten meer in Pen>club Een aantal leden van het Pen-cen trum voor Nederland heeft zijn bestuur verzocht een spoedvergadering uit te schrijven, waar door A. Morriën, Mau- rits Dekker, H. A. Gomperts. J. J. Klant, Max Nord en H. Wielek een motie zal worden ingediend die het bestuur op draagt communistische schrijvers uit het Pen-centrum voor Nederland te verwijderen. Amsterdamse taxi-staking opgeheven De staking van de Amsterdamse taxichauffeurs in loondienst, die 5*A maand heeft geduurd, is opgeheven met 198 stemmen vóór, 66 tegen, 5 blanco en 4 ongeldig. Maandag 12 no vember a.s. zullen de chauffeurs zich weer bjj hun patroons melden aldus is na afloop van een gisteren ?^n"- den vergadering door de stakingslei ding medegedeeld. Het weekloon wordt verhoogd met f. 1,25 en daardoor gebracht op f.31.-. Voorts wordt in drie termijnen een to taal bedrag van f. 85,40 uitgekeerd, sa mengesteld uit 2% over 1955, 3% over 1956 en een overbrugeingsuitkering van f. 42,70 over de gestaakte maanden, al dus een toelichting van werkgeverszijde. De ondernemers hadden de thans aanvaarde regeling met een nu ver vallen aantal beperkende bepalingen reeds op 21 september jl. aan de sta kers voorgesteld. Toen werd dit voor stel (dat ook in de gemeentelijke ad viescommissie voor het huurauto- en taxibedrijf was behandeld) door de stakers afgewezen. Postgiro 999 Koningin Juliana aanvaardde beschermvroiiivschap In Utrecht is gisteravond opgericht de Stichting „Nationaal Comité hulp verlening Hongaarse volk", onder voorzitterschap van de heer Evert Kupers. Bij de aanvang van de vergadering deelde deze mede, dat Koningin Juliana zich bereid heeft verklaard, het bescherm vrouwschap van het comité op zich te nemen. Zy heeft dit in een telegram, dat juist voor het begin van de verga dering werd ontvangen, medegedeeld. In het telegram zegt de Koningin, ontsteld te zijn over het gebeuren in Hongarije. Zy aanvaardt het beschermvrouwschap van het Nationaal Comité gaarne, in het vertrouwen dat het Nederlandse volk in zyn deernis met het Hongaarse lot wegen en middelen zal vinden tot krach tige daadwerkelijke hulp, al waar deze mogelijk blijkt. De minister-president dr. Willem Drees, heeft het ere-voorzitterschap van de Stichting aanvaard. De vergadering werd voorts namens de regering by gewoond door de heren mi-. O. W. S. Josephus Jitta en dr. E. O. baron van Boetzelaer. De Commis sarissen van de Koningin in de provin cies waren of zelf aanwezig, of hadden zich doen vertegenwoordigen. De oprichtingsvergadering werd ver der by gewoond door de vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers organisaties, van de boerenbonden en middenstandsverenigingen, van de Ne derlandse Universiteiten en studenten organisaties, van publiciteitsorganen en van een groot aantal landelyke chari tatieve verenigingen, die tezamen het bestuur van de Stichting zullen vormen. Het comité stelt zich gelyk ge meld ten doel alle reeds aangevan gen spontane activiteiten tot hulpver lening aan het lydende Hongaarse volk, voor zover nodig en mogelyk samen te bundelen en nieuwe initiatieven te sti muleren, opdat door een nationale ac tie de slachtoffers van de jongste ge beurtenissen in Hongarye zo spoedig als ÉÜSS£S> Russische troepen rukken mei vrachtwagens en lanks de Hon gaarse stad Magyerovar binnen. De wagens passeren het stadhuis, dat door de vrijheidsstrijders als hoofd kwartier werd gebruikt tijdens de verbitterde strijd tegen de over macht. Ziekenfondsverzekering bejaarden In het wetsontwerp, dat ten doel heeft de uit het wegvallen van de Noodwet Ouderdomsvoorziening voor de zieken fondsverzekering van bejaarden voort vloeiende nadelen weg te nemen, was de inkomensgrens, waar beneden bejaarden voor premiereductie in aanmerking kwamen, op f. 3300 gesteld. By nota van wyzigingen wordt nu voorgesteld deze grens tot f. 3400 te verhogen, dit in de verwachting, dat de Algemene Ouder domswet op 1 januari 1957 in werking zal treden, zodat het gehuwdenpensioen dan f. 1404 zal bedragen. De minister stelt zich voor, voor de toepassing van deze wet als inkomen aan te nemen de som van alle inkom sten die de betrokkenen en, indien hy gehuwd is, zijn niet van tafel en bed gescheiden echtgenote redelykerwys kunnen worden verwacht gedurende het eerstkomende jaar te zullen ge nieten. In de Memorie van Toelichting is ver meld dat er aan gedacht werd de in komens -controle op te dragen aan de commissies van onderzoek, die voor de uitvoering van de Noodwet-Ouderdoms voorziening zijn ingesteld. De vereniging van Nederlandse gemeenten heeft de minister echter bericht, dat zij er de voorkeur aan zou geven wanneer dit onderzoek zou worden opgedragen aan de gemeentebesturen. De minister meent voorshands dat voor het standpunt der vereniging veel te zeggen valt. dit mogeiyk zal zyn op de meest effec tieve wijze kunnen worden geholpen. Het comité doet een dringend beroep op het Nederlandse volk alle krachten samen te bundelen en gelden bijeen te brengen. Bijdragen kunnen worden ge stort op postgiro 999 ten name van de penningmeester van het Nationaal Comité hulpverlening Hongaarse volk. Het secretariaat van de Stichting be rust bij de heer W. L. Viersma, van Eeghenstraat 66, Amsterdam, tel. 020- 724465. De penningmeester is mr. J. H. B. Kernkamp p/a Ned. Overzee-Bank Keizersgracht 203, Amsterdam. Sportlezers schrijven NEDERLAND EN DE OLYMPISCHE SPELEN Gisteravond heeft het bestuur van het NOC en de daarby aangesloten sport bonden besloten de deelname van de Ne derlandse ploeg voor Melbourne in te trekken. Is dit wel juist? Myns Inziens behoort deze beslissing genomen te worden door de deelnemers en niet door de bonden, terwyi ik per- soonlyk-deze houding ook niet fair vind tegenover het organiserende land Aus tralië, dat steeds op de bres stond voor onze belangen in de Verenigde Naties (Nieuw-Guinea). Tot slot zou ik willen opmerken, dat de doelstellingen, waarop de Olympische Speltn zijn opgebouwd n.l. om de we- reldjeugd nader tot elkaar te brengen, nu meer nodig zyn dan ooit te voren. J. Breedeveld. Klaverjascompetitie Afdeling 1: SLFT en D 6H—5¥>; PvH—SLF 210: DSBDKB 8—4' LBF APP 9—3; Oosthoek PvH 8Vj3J,4Groenoord—Krantz 6—6; MDS—Zaalberg 7I.'24% Afdeling 2: T en D 2—SLF 2 6—6; LBF 2—PvH 2 4%—'7'4; DSB 2—Groen oord 2 5»è6H; AWS-'t Centrum 7—5. Afdeling 3: 't Centrum 2Overryn 6—6; Overryn—DSB 4 6—6: DKB 2— DSB 3 6—6; APP 2—Oosthoek 3 5—7: Krantz 2—'t Centrum 2 9—3; T en D 3 —Groenoord 4 7—5. HENGELSPORT Viscollege „De Voorn" hield een wed strijd in de Ringvaart te Sassenheim. Er werd in totaal 6133 gram vis gevangen. I De uitslag luidt: 1. J. Laurier 1682 gr.; 2. J. A. Lambooy 826 gr.: 3. J. Spierenburg 747 gr.: 4. F. v I d. Hal 556 gr.; 5 H. Cram a 444 gr.; 6. j! j J. v. Oosten 418 gr.; 7. P. Pompe 337 gr.; 8 K. Middelham 317 gr.; 9. N. Ravens- I bergen 252 gr.; 10. M. Keereweer 242 gr

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7