In Noordwijk-Zee komen drie grote flatgebouwen' THE GREAT PRETENDER THE PLATTERS ™5E3BtEHj Tivee blokken met vijf en één met negen woonlagen - voorts 67 garages en 10 winkels Wim Huisman in de eerste ronde remise tegen Fransman Versé H. G. VAN LUIJKEN, Breestr. 97, Leiden DINSDAG 6 NOVEMBER 1956 (Ingez. Med.-Adv.> Zeer binnenkort leverbaar: y- if Tn'rtns aÉgööjühJp:,- aföac:aog|.P-" tmrtrnrrm m v ,.r' Begin volgend jaar zal in Noordwijk een begin worden gemaakt met de uitvoering van een groots opgezet woningcomplex, met flats van vijf en negen etages, benevens garages en winkels. Dit grot complex zal komen te staan op het golfterrein te Noord- wijk aan Zee, aan het verlengde van de Boulevard, in de buurt van de vuurtoren. Men verwacht dat men in het voorjaar van 1958 met de bouw gereed zal zijn. Het ontwerp is van de hand van de architect J. M. Bodt te Oegstgeest, die het maakte in opdracht van een bouw maatschappij te s' Gravenhage. Het plan voorziet in de bouw van twee flatge bouwen met totaal 60 woningen, 32 ga rages en 1 winkel. Op onze tekening ziet men deze flats links; naast het ene zichtbare portiek, moet men zich nog twee soortgelijke portieken denken. De winkel is geprojecteerd tussen het voor ste en het tweede flatgebouw in en heeft geen verdieping. De garages zijn in de tuin gedacht, tegen de achterzijde van de flats, doch zó dat het dak van de ga rage niet hoger komt dan de vloer van de onderste flat, zodat de bewoners geen last ondervinden van de agrages Zonnebalken Iedere nat krijst een eisen afgeslo- ten kelderruimte ondergronds, waar door men over voldoende bergruimte zal kunnen beschikken voor fietsen, kinderwagens e.d. Elke woning heeft een uitgebouwd zonnebalkon, terwijl op een dak een algemeen zonneterras is gedacht. 4 Er zal in deze flatgebouwen geen lift worden aangebracht, daar er „slechts" vijf woonlagen zijn; dit in tegenstelling met het derde flatgebouw, dat negen verdiepingen zal tellen en daarom wel een lift zal krijgen. Leidse Biljart Bond le klas: Rijnegom 1—Rijnegom 2 4—2; De Spijkerbak 1—De Spijkerbak 2 4—2; TOG 1't Centrum 1 24; Spijkerbak 2 —Spijkerbak 1 2—4; De Drei Pott 1— UVS 1 24; De Carambolé 1DOS 1 42; 't Centrum 1De Drei Pott 1 60; Rijnegom 2—De Spijkerbak 1 2-4; De Spijkerbak 2TOG 1 15; DOS 1UVS 1 60; De Carambolé 1Rijnegom 1 6—0. 2e klas: 't Centrum 2—Vrienschap 1 4—4- DOS 2—TOP 1 44 (regl.)De Heul 1—'t Zuid 1 2—6; Morschpoort 1— De Carambolé 2 62; De Heul 1— Morschpoort 1 44; 't Zuid 1p°S 2 26; TOP 1Vriendschap 1 62; Ca rambolé 2—'t Centrum 2 2—6. 3e klas: 't Zuid 2—DVS 1 6—2 (regl.) UVS 2—DVH 1 44; Morschpoort 2— Morschpoort 3 44; TOG 2De Drei Pott 2 6—2; De Drei Pott 2—UVS 2 8—0; DVS 1—DVH 1 6—2; Morschpoort 3—'t Zuid 2 4—4; Rijnegom 3—Morsch poort 2 08. 4e klas: Morschpoort 4—DVH 2 8—0; TOG 3—'t Vierkantje 1 44 (regl.); Vriendschap 2—DOS 3 4—4; Spijkerbak 3—Rijnegom 4 44. 5e klas: MBO 1—'t Zuid 3 2—6; Royal 1DVS 2 44 (regl.); De Valk 1— Morschpoort 5 8—0; De Heul 2—Caram bolé 3 2—6. 6e klas: UVS 3—DOS 4 7—1; Caram bolé 4—De Heul 8—0; MBO 2—Morsch poort 6 44; De Valk 2—Royal 2 4—4; DOS 4—De Valk 2 2—6; Morschpoort 6 —Royal 2 4—4; UVS 3—Carambolé 4 6—2. 7e klas: TOP 2—UVS 4 4—4; De Drei Pott 3Carambolé 5 80; DVS 3 Vriendschap 3 08 (regl.); Royal 3—'t Centrum 3 2—6; UVS 4—'t Cenrtum 3 26; Vriendschap 3Royal 3 44; Ca rambolé 5—DVS 3 0—6; TOP 2—De Drei Pott 3 4—4. Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de 6de ronde van de parencompetitie (tussen haakjes de stand) luiden; Zwart. 1. BrakelKins 130 pt. (6); 2. Bonnet -^Slieker 115 pt. (5); 3. mevr. Tielke- meijerMekel 114 pt. (3)4. De Vrles- Van Dijk 113 pt. (8)5. Nieuwenhuizen- Winterkamp 110 pt. (10); 6. mevrouw Kukler—Vogel 107 pt. (2); 7. v. d. Staaij Elink 103 pt. (li; 8. echtpaar Aenmeij 100 pt. (4); 9. echtpaar Vissers 97 pt. (7); 10 Huis—v. Weizen 91 pt. (9). Rood. 1. Dames WitkampKommer 80 pt. (2/3)2. DevileStarkenburgh 75 pt. (6); 3. echtpaar Werter 70 Pt. 4. Negen woonlagen Het flatgebouw van 9 verdiepingen ziet men rechts op de tekening. Het type woningen is hetzelfde als van de an dere twee flats doch de vierde woonlaag heeft geen uitgebouwd zonnebalkon. Hiervoor waren twee redenen; in de eerste plaats was het uit architectonisch oogpunt beter en afwisselender hier een iets andere gevel te projecteren, en ten tweede neemt men aan dat er bewoners zullen zijn die wel aan zee willen wonen, doch niet bijzonder prijsstellen op een zonnebalkon. Mochten de bewoners van deze vierde woonlaag toch willen zon nen, dan kunnen zij terecht op het ge meenschappelijk dakterras. Dit grote flatgebouw, waarin 36 woningen zijn ge projecteerd, zal op „poten" komen te staan. Hierdoor heeft men ruimte gewonnen voor een algemene berging voor fietsen en rijwielen, die men dan niet elk ogen blik naar de eigen kelderruimte, nog een verdieping lager behoeft te brengen. In dit gebouw zal een personenlift worden aangebracht, die tot in de kelder door loopt. Rond dit flatgebouw komen 9 winkels en 35 garages. De winkels komen alle gelijkvloers in het lagere gebouwtje waarvan men 1/3 gedeelte geheel rechts op de tekening ziet. Aan de voorzijde komen dus 3 winkels, de overige komen om de hoek. Boven de winkels zijn nog 6 woningen gedacht. Door deze objecten heeft Noordwijk aan Zee een afgerond badcentrum in aansluiting op een door architect Bodt ontworpen café-restaurant, dat even eens in de zeestrook zal verrijzen met het uitzicht op zee. Luxe De woningen zullen luxueus worden ingericht met een badkamer, ruime hal en centrale heteluchtverwarming. De oppervlakte van iedere woning zal on geveer 100 m2 bedragen, afhankelijk van het feit of het een drie- of een vier- kamer flat is. Keuken en hal worden belegd met rubber tegels. De oppervlakte van de winkels zal variëren van 30 tot 100 m2. Het bouwwerk zal worden opgetrok ken in witte glazuursteen met afzelia houten ramen, zgn doordraaiende ra men, een geheel nieuwe vinding, waarbij de ramen naar elke gewenste zijde open gezet kunnen worden. De winkelpuien worden uitgvoerd in afzeliahout. De hek jes van de balkons en de deuren zullen in levendige pasteltinten worden ge schilderd. Het ligt in de bedoeling de woningen horizontaal te verkopen, waarbij de prijs per woning op f. 35.000 f. 40.000 komt te liggen, in welk bedrag de garages niet begrepen zijn. Aanwinst Dit miljoenenproject zal ongetwij feld een belangrijke aanwinst voor de gemeente Noordwijk zijn. Vooral met het oog op de badgasten is deze aan winst van groot belang. Telkens blijkt, dat men maar nauwelijks genoeg ruimte heeft alle badgasten een onder dak te verschaffen. De nieuwe flat gebouwen zullen *eker een vergroting van de logeergelegenheid zijn. Om het wereldkampioenschap dammen De strijd om de hoogste damtitel ving gistermiddag om vijf uur aan in het Carltonhotel te Amsterdam. Ook dit toernooi ging gebukt onder de zo tragisch wereldgebeurtenissen. In de eerste plaats miste men de Russische deelnemers en verder waren alle andere deelnemers wel zeer sterk onder de indruk van wat er zich in Hongarijë heeft afgespeeld. De stemming was zeer gedrukt en zelfs het feit dat juist door deze gebeurtenissen onze troef, Piet Roozenburg toch nog aan de start verscheen kon het geheel niet redden. Pas nadat de strijd een uur tje aan de gang was ontstond de sfeer van concentratie, die zo nodig is voor een dergelijke wedstrijd. In deze eerste ronde ging de meeste belangstelling uit naar de partij die ge speeld werd tussen onze landgenoot Van Dijk en de Canadees Deslauriers. Vanaf de eerste zet werd door onze invaller sterk op het creëren van spanningen ge speeld, waarbij hij door zijn tegenstander aardig werd gesteund. Na een twintigtal zetten was de stand dan ook volkomen onoverzichtelijk. De Parijse Chinees King was in zijn hotel in slaap gevallen en moest uit zijn bed worden gehaald, zodat hij een kwartier te laat aan zijn bord kwam. Maar hij bleek toen goed uitgeslapen, het geen te zien was aan een listige manoeuvre waarvan de Zwitser For- claz reeds bij de 13e zet slachtoffer werd en met een bord vol stukken theoretisch verloren was. De Marokkaan Merono, die voor het eerst aan een dergelijk toernooi meedoet moest meteen de vuurdoop ondergaan tegen Piet Roozenburg. Heel erg onder de indruk daarvan bleek hij niet te zijn. Rustig voor zijn bord, speelde hij zijn ei gen opvatting door, ook toen Roozenburg druk op zijn stelling begon uit te oefe nen De benjamin van het toernooi, de Belg H. Verpoest moest het opnemen tegen de nieuwe kampioen van Frankrijk, de student in de rechten Hisard, met een artistiek baardje, die nog veel belooft. Hisard vervulde de agressieve rol en had in 25 zetten een heel wat groter ge deelte van het bord in z'n bezit, dan hem toekwam. Uitgesproken voordeel had de Fransman toen echter nog niet. Zeer traag verliep de partij van de Rotterdammer Bom tegen de Italiaan Fanelli. Na twee uur spelen waren er pas 18 zetten gedaan, zodat hier de eer ste tijdcontrole nog wel een ernstig woordje meesprak. De Algerijn Navarro liet zich door de Belg Verleene in een hekstelling nemen, die er voor laatstgenoemde veelbelovend uitzag. De theoretische opvattingen van de Surinamer Armzand wijken enigszins af vande gangbare in ons land, zoals in zijn partij tegen de Fransman Guillot was vast te stellen. De laatste kreeg belang rijk terreinvoordeel. De 13-voudige kampioen van Neder land, Keller, had de Fransman Dionis als tegen stander en zoals wij van onze gez. door Bestellingen worden nu reeds genoteerd. mevr. Broekhuizen—Zwanenburg 61 pt. (8); 5. De HaasStikvoort 60 pt. (1); 6. Weber—v. Dijk 58 pt. (4); 7. dames v. d. Zeeuw 57 pt. (2/3); 8. Ginjaar—v. Rijn 43 pt. (5). Groen. 1 Echtpaar Bernard 88 pt. (1); 2. Dubbelaar—Jonker 75 pt. (3); 3. mevr. v. Egmondmevr. Zwanenburg 67 pt. (6); 4. echtp. Mollema 65 pt (7); 5 echtp. De Haas 64 pt. (2); 6. Altink— Dubbelaar 63 pt. (4)7. dames Winter kamp—Nieuwenhuizen 44 pt. (5); 8. echtp. Niehot 38 pt. (8). De „revolutionaire raad" van Hongarije voor het laatst in Györ bijeen. De leiders van de Hongaarse opstand bespreken de toestand, nadat bekend u»as geworden, dat de Russen met hun volledige mo derne oorlogsmachine de voor even herwonnen Hongaarse vrijheid gin gen neerslaan. Kort voordat de Hongaarse grenzen gesloten wer den. kon deze foto nog het land verlaten. Bondskanselier Adenauer heeft zijn vertrek naar Parijs, dat aanvankelijk op vanochtend was gesteld, tot vanavond uitgesteld, met het oog op de jongste internationale ontwikkelingen. Hij zal woehsdag naar Bonn terugkeren. BOKSEN. Door een technische knock-out in de elfde ronden op zjjn tegenstander Pedro Klijssen heeft Willie Schagen gister avond te Rotterdam de Nederlandse zwaargewichttitel veroverd. Klijssen was titelhouder. Koningin Juliana's vakantie Zij kan binnen 12 uur terug zijn In antwoord op vragen over de vakan tie van H.M. de Koningin in verband met de jongste internationale ontwik kelingen in ons van officiële zijde meegedeeld, dat H.M. de Koningin bij het rijzen van de internationale moei lijkheden advies aan de ministerraad heeft gevraagd over de vraag of het nodig zou zijn haar vakantie af te breken. De ministerraad heeft de Koningin geadviseerd haar vakantie normaal voort te zetten. Bij dit advies heeft de ministerraad laten overwegen dat het zeker nodig was voor de Koningin, een ononderbroken periode van drie weken rust te genieten. De Koningin heeft dit advies opgevolgd. Zij is echter steeds voor het kabinet bereikbaar geweest en heeft ook steeds met het kabinet in het nauwste con tact gestaan. Zij heeft haar vakantie voortgezet op grond van de overweging dat maatregelen zfin getroffen die verzekerden dat. zij binnen twaalf uur in Nederland terug kan zijn. Stakingen in Indonesië De havenarbeiders in Soerabaja zijn heden begonnen met het boycotten van Britse schepen in de haven van Tand jong Priok. De communistisch georienteerde vak bond van de havenarbeiders boycott ook een Britse zee-transportmaatschappij en de United Molasses Company in Tand- joeng Perak. Inmiddels heeft de communistische vakbond van ondernemingsarbeiders, de Barboepti" een algehele staking van 2 dagen afgekondigd door geheel Indone sië op Britse en Franse ondernemingen.. De staking zal morgen beginnen. Een woordvoerder van de onderneming zei, dat bij de staking 75.000 arbeiders op 150 ondernemingen (ruber en thee), 390.000 ha beslaande, zouden zijn betrokken. SAMENWERKING MET „INTOURIST" OPGEZEGD Naar aanleiding van het optreden van Rusland in Hongarije, heeft het Reis bureau OLissone-Lnldeman), in Neder land dat tot nu toe als vertegenwoordi ger in ons land voor het Russische staats reisbureau „Intourist" optrad, de sa menwerking met genoemd Russisch bu reau MEER DAN 1,5 MILJOEN LEERLINGEN BIJ L.O. Blijkens voorlopige cijfers van het Cen trale Bureau van de Statistiek bedroeg het aantal leerlingen op de lagere scho len op 16 september 1.513.000 tegen 1.492.600 een jaar tevoren (toeneming 1,4%) Het aantal voor de eerste maal tot la ger onderwijs t-oegelatenen liep in de pe riode van 17 januari—16 september 1956 t.o.v. het vorig jaar met 10.100 (4,3%) terug tot 222.300. landgenoot gewend zijn, kwam hij_ met een fraaie opzet voor de dag, waarin de Fransman echter stand hield. De uitslagen van de eerste ronde lui den; J. M. Bom (Ned)E. Fanelli (It.) 20; P. Roozenburg (Ned)J. Merono (Marokko) 2-0: M. Nava.rro (Algiers) M. Verleene (België) 1-1; C. Goumier (Frankrijk)J. Armzand (Suriname) 0-2; Ir. G. E. van Dijk (Ned)M. Des laurier (Canada) 1-1; H. Verpoest (Bel gië)—M. Hisard (Frankrijk) 1-1; R For- claz (Zwitserland)L. T. King (China) 0-2; M. Dionis (Fr.)R. C. Keiler (Ned) 1-1; A. Verse (Fr.)—W. Huisman (Ned) 1-1. Korfbalstanden Zuid-Holland I. Spangen 6-10 Ons Eibern. 't Zuiden 6- 9 Vic. Oriënt. H.K.V. 6- 8 De Algem. Deetos 5- 8 Gymn. Die Haghe 5- 6 Zuid-Holland II A. Fluks BI. Wit Quick *51 7-11 5-10 5- 9 O.S.C.R. Hou Stand D.K.C. 5 -3 6 -0 7-6 7-5 i-3 Oympiaan 7- 6 Schiedam 7-0 Sperwers 7- 6 Zuid-Holland II A. Rozenburg 6-11 Actief 5-3 Ready 7-10 H.S.V. 6-3 Regenboog 6- 9 Zuiderkw. 6-3 Achilles 6- 8 Velox 6- 2 Zwervers 6- 5 Zuid-Holland m B. K.N.S. 7-14 Pams 8- 6 Trekvogels 6- 9 Phoenix 6- 4 Wion 6- 8 Crescendo 6- 4 AX.O. 6- 7 Raven 7- 4 Eureka 7- 6 UB.V. 6- 2 Nasser vraagt steun Frans-Britse troepen veroverden Porf-Foead In tegenstelling met de verklaring van Egypte aan de Verenigde Naties heeft Nasser vandaag een hartstochtelijk be roep gedaan op „allen in de wereld, die nog iets geven om waardigheid en recht in de internationale betrekkingen" om hem te helpen met vrijwilligers, wapens „of op andere wijze Het volk van Egypte vecht niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de beschaafde wereld. Terwijl Egypte dit bericht de wereld inzond maakte het Franse ministerie van Defensie bekend, dat de Frans- Britse strijdkrachten Port Foead ten Oosten van Port-Said hadden bezet. De verovering geschiedde door Franse pa rachutisten, die gistermiddag waren neergelaten. Ook vanmorgen hebben de Engelse en Franse troepen bij Port-Said versterking gekregen. Bij het aanbreken van de dag landden Britse comman do's in deze omgeving. Het Egyptische hoofdkwartier deelde mede, dat in Port-Said hevige straat gevechen woedden „na een Brits-Franse poging om in gecombineeerde land- en zee-operaties troepen aan land te zet ten". Er werd aan toegevoegd, dat de Egyptische troepen de toestand goed in de hand hebben. Volgens een Franse woordvoerder van het ministerie van Defensie zou het oostelijk deel van de stad in Franse handen zün. Van de Egyptische troepen wordt een inlevering van alle wapens geëist, een verzameling van de militai ren op plaatsen door het Brits-Franse opperbevel aan te wijzen en een onvoor waardelijke overgave van de onbescha digde stad. Het communiqué van het Franse op perbevel waarin de ontscheping van Franse troepen te Port Foead wordt be kend gemaakt, maakt geen melding van enige Egyptische tegenstand. Het zegt laconiek: „Een kleine menigte nieuws gierigen op het strand sloeg de ontsche ping gade". Later werd bericht, dat de gelande troepen en de parachutisten contact hadden gemaakt. De stad Port- Said zou thans geheel omsingeld zijn. Geen levering aan Sov j et - Ambassade (Van onze Haagse redactie) Naar wtf vernemen Is voor het perso neel der Sovjet-Russische ambassade en figuren van de Russische kolonie, die momenteel hun intrek in het gebouw van de Ambassade hebben genomen, een moeilijke situatie ontstaan. Van de zijde der Ambassade had men aan een grote Haagse broodfabriek het verzoek gedaan om van gisteren af broden te leveren. De bakkers, die hiervan kennis hadden gekregen, hebben echter tegen deze levering geprotesteerd. Men wilde solidair blijven met de havenarbeiders, die geweigerd hebben om Russische schepen te lossen. Pogingen om elders de order onder te brengen, hebben gefaald. Ongeregeldheden in Óbano (N.G.) In Obano, gelegen aan de westelijke oever van het Paniaimeer in het centrale bergland op Nederlands Nieuw-Guinea is het zondag j.l. plotseling tot ongeregeld heden gekomen. Een ambonese onder wijzer en zijn gezin, alsmede een Papoea politieagent, werden vermoord. Een juist in dienst gesteld vliegtuig van de Ameri kaanse zending werd vernield. Alle ge bouwen in het plaatsje werden in brand gestoken. Per vliegtuig zijn inmiddels versterkingen aangevoerd. De daders worden opgespoord. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Groningen A. A. Koolhaas te Amersfoort. Bedankt voor Leeuwarden (vac. C. D. Moulljn) F. H. v. Aalst te Assen. GEREF. KERKEN Tweetal te Zwolle (vac. H. A. Momnlk), A. W. Meeder te Spfjkenisse en J. v. d. Zanden te Munmerwoude. Aangenomen naar Driebergen (vac. Th. Struys) J. H. Post te Heerenveen. Naar Oude- en Nieuwe-Weterlng A. G. Kornet te St. Anna Parochie. Naar Lemmer J. H. Blnnema te Oude Pekela. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Driebergen G. J. Buys te Papendrecht en E. Venema te Maassluis. Bedankt voor Vlanen N. de Jong te Kat wijk aan Zee. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Rottevalle mej. da. S. E. Doyer te Makkum-Wltmarsum. die dit beroep ook aannam. De Olympische Spelen Kent Hughes zou teleurgesteld zijn als Nederland niet komt In verband met de geruchten, dat Ne derland zich voor de Olympische Spelen zou terugtrekken, heeft een A.N.P.-ver slaggever te Melbourne een Interview gehad met Kent Hughes de president van het organisatiecomité van de Olym pische Spelen. Hughes verklaarde: „Ik zou zeer teleurgesteld zijn. indien Ne derland zich terugtrok Tot nu toe is geen enkel land tot 'n dergelijke maat regel overgegaan. Ik zou het lammer vinden als het Nederlands rood-wit. blauw niet meemarcheerde in het oivm- pisch defWé op 22 november. Wij leven in een wereld vol tegenstellingen, te leurstellingen, drama's en spanningen Juist dan kan de olympische vlam ons helpen de Jonge mensen tot elkaar te brengen". De heer W. Jonker, voorzitter van ie .Dutch Australian Association" in Victoria verklaarde; „De Nederlandse emigranten zouden zeer teleurgesteld zijn indien het Nederlands Olvmpisch Comité zich terugtrok. Nederland is in Australië bekend als een land met een opbouwende politiek. Indien landen als België. Zwitserland, Zweden Denemar ken, Noorwegen en Duitsland één lijn trokken en hun deelneming afzegden, eerst dan kan ik mij voorstellen, riat ook Nederland van dpplrpniing afzag". Inmiddels heeft het NOC telegram men ontvangen van het Kon. Ned Gym nastiek Verbond, het Veteranen Lpg'oen Nederland en de Beweging van Euro pese Federalisten om Nederland terug te trekken van de Oympische Spelen in dien daaraan Russen deelnemen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7