Dr. D rees liet voor de radio hartstochtelijk protest horen Scherpe kritiek op de reis van Spaak door de Sovjet-Unie Zo denkt de wereld over de Hongaarse tragedie Churchill volkomen achter Eden Vele organisaties spreken liaar felle verontwaardiging uit MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 Ook andere sprekers getu igden van afschuw De Nederlandse Radio Unie heeft gisteren om vijf uur over de zender Hilversum II een gezamenlijk pro gramma uitgezonden, waarin een vier tal Nederlanders en een Hongaar het woord voerden. Allereerst sprak de minister-president, dr. W. Drees. Deze zeide o.a.: „Onze gedachten en gevoelens zijn vandaag in beslag genomen door de ontstellende berichten omtrent hetgeen in Hongarije gebeurt. Dagenlang hebben wij meegeleefd met het Hongaarse volk in de hoop dat men kans had zijn vrij heid te herwinnen en weer zichzelf te worden na jaren van onderdrukking. Nu leven wij mee. helaas, met de ineen storting van die hoop. Met gevoelens van vertwijfeling die degenen moeten bezielen, die in een heldhaftige, maar ongelijke strijd tegen een overmacht van vliegtuigen, tanks, zware artillerie, de nederlaag tegemoetzien, hun land zien verwoesten en over hun volk weel de Russische overheersing zien komen. Achter velen die pas uit de kerker waren ontkomen, zullen straks weer de gevangenisdeuren zich sluiten. „Hongarije wordt nu overweldigd door de troepen van een mogendheid die steeds zegt te strijden voor de vrij heid van koloniale volkeren, maar die tal van vroeger werkelijk vrije vol keren aan haar renzen tot minder dan koloniën heeft neergedrukt. Van een mogendheid die pleegt te zeggen, dat ze de vrede wil en die de vredes duif gaarne als symbool voert, maar die thans niet vredesduiven boven Boedapest doet vliegen. Wij zijn helaas niet bij machte het Hongaarse volk bij te staan in zijn strijd om zich aan de greep van de overweldi ger te ontworstelen, al kunnen wij in de V.N. mee onze stem doen horen. Niet anders is mogelijk dan uiting te geven aan onze diepe verontrusting en een hartstochtelijk protest te doen horen tegen wat zich in Hongarije voltrekt over een volk, wat een ogenblik licht zag en waarover nu weer de duisternis der on derdrukking valt". „Mocht het straks mogelijk zijn iets te doen voor wie nog wisten te ontko men of, wat minder waarschijnlijk is, voor het lenigen van leed in het land zelf, dan zal het Nederlandse volk voor deze humanitaire arbeid zich stellig met kracht inzetten. Voor het ogenblik gaan onze gedachten met deelneming niet slechts, maar met bewondering uit naar wie alles waagden en alles offerden in de strijd Wachtmeester schoot uit zelfverdediging Een wachtmeester van de Rijkspolitie te Oude Pekela (Gr.) heeft zaterdag avond, toen hij door twee mannen werd' bedreigd, na enige malen te hebben ge waarschuwd, drie schoten uit zijn pistool gelost. De personen die hem bedreigden, een man uit Oude Pekela en een van diens zoons, werden hierbij gewond. Zij zijn naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. De wacht meester was onderweg naar zijn ver trekpunt voor het vellichten van nacht dienst, toen hij vernam, dat in een na bij gelegen straat een vrouw zou worden mishandeld. Hij stelde een onderzoek in, maar werd, in de betreffende straat aangekomen, bedreigd door twee man nen, van wie één een bezem in de hand had. Hij achtte het noodzakelijk, gezien de plaatselijke omstandigheden in de buurt, die als minder gunstig bekend staat, na herhaalde waarschuwing, uit zelfverdediging van zijn vuurwapen ge bruik te maken. Nederland beschermende mogendheid VOOR ISRAËLISCHE KRIJGSGEVANGENEN Het Ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede, dat de Israëlische re gering de Nederlandse regering heeft verzocht op te treden als beschermende mogendheid conform de Conventie van Genève, voor de Israëlische krijgsge vangenen in Egypte. De Nederlandse re gering heeft zich bereid verklaard deze humanitaire taak op zich te nemen. om de vrüheid. Ook als hun moedig pogen thans faalt, zal het een lichtend voorbeeld zün voor allen, die beseffen, dat in de wereld van vandaag, even zeer als in de t-ijd van het verzet tegen de Naziheerschappü, offerbereidheid geboden is in de worsteling om vrij heid, recht en eerbiediging der men selijke persoonlijkheid". Vervolgens voerden het woord de heer Th. D. J. M. Koersen, lid van de Tweede Kamer voor de KVP, prof. mr P. J. Oud leider van de Tweede Kamerfractie der VVD, de heer E. Vermeer, voorzitter van de PvdA en de Hongaarse predikant ds. Is. Tuschy. Zij allen getuigden in bewogen be woordingen van hun afschuw over de ge beurtenissen in Hongarije en de onmen selijkheid van het communistische regime. Politieke partijen in Indonesië veroordelen Rusland REGERING GEEFT NOG GEEN MENING De leiders van bijna alle Indonesische politieke partijen, uitgezonderd van de communistische partijen, hebben heden, de Sovjet-Russische aanval op Honga rije als „agressie" veroordeeld. De Indonesische Regering heeft echter haar standpunt nog niet bepaald. De woordvoerder van de regering, Soewito Kusoema Widagdo, zei, dat de berichten uit Hongarije nog te „vaag en tamelijk onnauwkeurig" waren om gebruikt te worden als basis voor het bepalen van een standpunt. 350 DODEN DOOR AARDSCHOKKEN IN PERZIE Volgens een bericht van radio Teheran hebben 350 mensen het leven verloren en zijn honderden personen gewond ten ge volge van aardschokken in Laristan en Bastak in Zuid-Perzië. De getroffen ge bieden liggen ongeveer 80 km. ten noor den van de Perzische golf, bij de golf van Hormoez. Voor de aanvang van de Alge mene Vergadering van de V.N. luistert de Egyptische afgevaardigde adviseurs, gespannen naar de Rus sische gedelegeerdedie zijn stand punt kenbaar maakt over het coti- Omar Loufti. gezeten tussen zijn I flict in het Midden-Oosten. Mr. Schtirmann steunt Britse voorstellen Met inachtnemen Britse soevereiniteit In de rede, die de permanente vertegenwoordiger van ons land bü de V. N., mr. C. W. A. Schürmann, zaterdagavond op de bijzondere zitting van de algemene vergadering over de crisis in het Midden-Oosten heeft uitgesproken, zeide hij o.m.: Naar het inzicht van de Nederlandse regering vormen de voorstellen in net antwoord van de Britse afgevaardigde op de vraag van de secretaris-generaal de best mogelijke stap naar een oplossing. Deze voorstellen beogen o.a.: a) de Egyptische en de Israëlische regering zulen overeen komen een strijd macht van de V.N. te aanvaarden om de vrede te bewaren; b) de V.N. zullen besluiten een dergelijke strijdmacht op te richten en in stand te houden totdat een Arabisch-Israëlische regeling voor de vrede is bereikt en totdat overeenstemming is bereikt over bevredigende regelingen ten aanzien van het Suezkanaal: Beide overeenkomsten moeten door de V. N. worden gegarandeerd. „Tijdens het debat op de eerste no vember", aldus mr. Sohürmann, „neb ben zowel de Britse als de Franse afge vaardigde nadrukkelijk verklaard, dat hun regering geen enkele wens koestert, dat de militaire actie, die zij hebben ondernomen, meer dan een tijdelijke zal zijn. De voorstellen, die zij thans hebben gedaan bewijzen, dat deze re Hij bevond zich op zeker ogenblik op de Wolga zonder contact met buitenwereld (Van onze correspondent in Brussel) Vele Belgen zijn ontstemd over de houding van de regering en speciaal over de reis van premier Van Acker en de minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, naar de Sovjet-Unie. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, aldus politieke waarnemers, kon niet tijdig zijn instructies aan de permanente vertegenwoordigers van België in de V.N. telefoneren en zo diende de Belgi sche regering in zijn plaats een beslissing te nemen inzake het debat over de Frans-Britse militaire actie in Egypte. Spaak bevond zich op dat ogenblik namelijk aan boord van een Russisch schip op de Wolga zonder verbinding met de buitenwereld! Hongaars verzoek om terugtrekking van Russische troepen op de agenda van de V.N. te plaatsen, zou steunen. Intussen heeft Spaak donderdag in Moskou een onderhoud gehad met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sjepilof, en men vermoedt, dat Spaak spoedig in de V.N. een voorstel zal doen om de Suezkwestie op te lossen. In Brusselse politieke kringen is men in het algemeen van oordeel, dat het helemaal verkeerd zou zijn „het arme Egypte als het slachtoffer van een Isra ëlische aanval voor te stellen". Het is duidelijk, dat president Nasser sedert maanden poogde Israël te omsingelen. Sommige woordvoerders van de Arabi sche Liga, o.m. de jonge Koning Hoes sein van Jordanië, hebben daarenboven verklaard „dat het doel van de Liga is Israël te vernietigen". Sedert jaren is de welvarende en demo cratisch-geregeerde staat Israël een doorn in het oog van de nog feodaal heersende Arabische vorsten. Hoe weinig enthousiast de Egyptische militairen voor het regiem-Nasser zijn, is duidelijk gebleken uit het verbluffende feit, dat de complete bemanning van een amper beschoten Egyptisch oorlogsschip zich zonder noemenswaardig verzet aan de Egyptisch oorlogsschip gaf zich zonder verzet over Bovendien is de reis van Spaak wel op een zeer ongelukkig moment georgani seerd. De politieke waarnemers zijn van oordeel, dat deze reis uitgesteld had kunnen en moeten worden. Immers, thans is de heer Spaak, die vrijdag avond in Brussel terugkwam, verplicht geweest zijn Russisch program te onder breken. De regering stuurde hem uit Brussel een speciaal vliegtuig. Anderzijds vindt men het bijzonder ongelukkig, dat Spaak in de Sovjet-Unie heeft verklaard zonder te weten wat er in Hongarije gebeurde! dat hij „verheugd was de Sovjet-Unie te kun nen bezoeken in een periode van ont spanning in de internationale toe stand" Toen Spaak uit het vliegtuig stapte, verklaarde hij in de Sovjet-Unie een „aangename en interessante reis" ge maakt te hebben. In gesprekken met de Sovjetrussische leiders had hij boven dien zijn Westerse standpunt openhartig uiteengezet. Pas toen hij in Stalingrad was gearriveerd kon Spaak dagelijks telefonisch contact hebben met zijn collega en plaatsvervanger Larock. Spaak verklaarde nog, dat België het geringen in deze verklaringen oprecht waren en dat zij bereid zijn in overeen stemming daarmee te handelen. Indien deze voorstellen door Israël en Egypte worden aanvaard en indien de strijd macht van de V. N„ waarin zij voorzien, is gevormd, dan zal de Brits-Franse interventie ophouden, de V. N. zullen liet toezicht op zich nemen op een toe stand, waarin het him duidelijke taak is hun gezag uit te oefenen en de basis zal zijn gelegd voor een regeling van de twee vraagstukken, die zo lang de vrede hebben verstoord. Wat betreft nc regeling van het vraagstuk van het Suezkanaal blijft de Nederlandse rege ring ervan overtuigd, dat deze regeling dient te worden beheerst door de zes principes, waarover overeenstemming werd bereikt toen de Veiligheidsraad deze kwestie behandelde en dat de voorstellen van de 18 landen, waarin deze principes zijn neergelegd een recht vaardige basis voor onderhandelingen vormen. Een van deze principes en het is er een, waaraan mijn regering grote belangrijkheid toekent is, dat de Egyptische soevereiniteit in acht zal worden genomen", aldus mr. Schür mann. Onze politieke partijen verklaren: Afschuw voor communistisch geweld Alle democratische politieke partijen in Nederland, de drie Vakcentralen en de Stichting van de Arbeid hebben gisteravond tezamen de volgende ver klaring uitgegeven: „In een sterk gevoel van verbonden, heid heeft de gehele mensheid mee geleefd met het volk van Hongarije in zün strüd voor vrüheid en zelfstan digheid. Het Russische verraad In Hongarüe dreigt de zo zwaar bevoch ten vrüheid opnieuw te vernietigen. In felle verontwaardiging en gekwetst in haar heiligste gevoelens protes teert de mensheid tegen de moordaanslag op het dappere Hon gaarse volk, dat welhaast weerloos en machteloos staat tegen over de niets ontziende overweldiger. In dit tragische uur willen de Neder landse politieke partüen, staande op de grondslag van geestelyke vrüheid, gemeenschappelük het Nederlandse volk oproepen, eensgezind te getuigen van hun afschuw voor het communis, tische geweld". In aansluiting op deze verklaring van de politieke partüen in Nederland, kan worden meegedeeld, dat vanavond grote demonstratieve vergaderingen worden gehouden te Maastricht, Enschede, Leeuwarden. Amsterdam, Arnhem, Rot terdam en Èindhoven. EXTRA TELEVISIE-UITZENDING OVER HONGARIJE De Nederlandse Televisiestichting zal vanavond te 20.00 uur een extra uitzen ding verzorgen naar aanleiding van de gebeurtenissen in Hongarije. Onder meer zal de protestmeeting van de Neder landse democratische partijen op de Dam in Amsterdam rechtstreeks wor den uitgezonden. In dit programma is voorts een journaal en een filmdocu mentaire van de ontwikkeling in Hon garije opgenomen. Joegoslavië neemt het op voor Rusland In de gehele vrqe wereld zün de reacties op de gebeurtenissen in Hongarüe zoals zü verwacht konden worden: afkeuring in de scherpste bewoordingen, gepaard gaande met de eis dat Rusland zün troepen ogenblikkelük terugtrekt en het Hongaarse volk de vrüheid hergeeft. Achter het Üzeren gordün klinken uiteraard andere stemmen, hoewel b.v. in Polen tot het laatst toe commen taren vóór de Hongaarse nationale zelfstandigheid gehoord werden. Joego slavië nam het, betreurend dat de Russen hebben ingegrepen, op voor de nieuwe pro-Russische marionettenregering in Boedapest. MISKENNING VAN BEGINSELEN De Belgische minister van Buiten landse Zaken Spaak wees er in com mentaar op, dat hij enkele dagen ge leden in Moskou met de Sovjetleiders een verklaring ondertekende, waarin gezegd werd dat de betrekkingen tussen de landen moeten berusten op territo riale onschendbaarheid, eerbiediging van de soevereiniteit, non-agressie en niet- inmenging in eikaars binnenlandse aan gelegenheden. „Nauwelijks terug in Brussel hoor ik wat zich in Hongarije voordoetHij vroeg zich af wat plechtig verkondigde beginselen voor waarde hebben wanneer zij op een der gelijke wijze worden miskend. NENNI CONTRA MOSKOU De leider van de linkse Italiaan se socialisten Nenni veroordeelde het Russische optreden al evenzeer en noemde de gebeurtenissen „zonder pre cedent". Selwyn Lloyd. de Britse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat Engeland „met vreugde" zal instemmen met het zenden van een internationaal leger naar Hon garüe. als de Russen dit denkbeeld aan vaarden. WOORDBREUK Adenauer, de Duitse Bondskan selier, beschuldigde Rusland in een korte radiorede onomwonden van woord breuk, onderdrukking en imperialisme. In Bonn werd een grote depionstratie bij de Russische ambassade gehouden tegen -ie „moordenaars van Hongarije". De Deense Minister Presi dent Hansen heeft er bij de leiders van de Sovjet-Unie op aangedrongen het vuren te staken en de troepen uit Hon garije terug te trekken. De onafhankelijke Times of India noemde de Sovjetactie „een vorm van agressie die even verwerpelijk is als de Brits-Franse aanval op Egypte". KOSTBARE UREN VERSPILD In een radiorede verklaarde Plneau, de Franse Minister van Buitenlandse Zaken, dat „de V.N. en zekere regerin gen er de voorkeur aan hebben gegeven in de afgelopen dagen kostbare uren te (Van onze Londense correspondent) Sir Winston Churchill, die sinds zün aftreden anderhalf jaar geleden zich buiten de dagelüksc politiek hield, heeft in deze crisis voor het eerst zün zwügen verbroken. In de vorm van een brief aan de voorzitter van de conservatieve partij-afdeling van het kiesdistrict Woodford in Essax, dat hem al zovele jaren naar het Lagerhuis afvaardigt. Churchill zet daarin uiteen, waarom hü de regering in deze crisis steunt. Hü klaagt Egypte aan als de schuldige en gaat na, hoe Engeland alles gedaan heeft om de vrede in het Midden-Oosten te handhaven. Churchill herinnert er aan, hoeveel staten in het Midden-Oosten hun oprichting en hun onafhankelükheid aan Engeland hebben te danken, dat hen altüd op vele manleren had gesteund. In oorlogstüd hebben wü deze landen met de grootste kosten verdedigd. „Herstel van vrede en orde in het Midden-Oosten" Israël, in hoogst ernstige mate uitge daagd. is tegen Egypte losgebarsten. Wij hadden de keus tussen het nemen van beslissende maatregelen of te erkennen, dat wij machteloos waren om een einde aan de strijd te maken. Het was in de afgelopen maanden gebleken, dat wij niet konden rekenen op voldoende Ame rikaanse medewerking. Daarom handel den Engeland en Frankrijk alleen. Sir Winston betreurde het, dat de Egypti sche reactie tot deze koers had gedwon gen. Hij twijfelde er niet aan. dat de actie tot een rechtvaardig en zegevie rend einde zal worden gebracht. Wü Israëlische troepen overgaf. zyn van plan vrede en orde in het Midden-Oosten Churchill. herstellen, aldus Strijd om behoud van de „Helga Bolten" De bemanning van de sleepboot „Ebro" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft een schier wanhopig lijkende strijd gevoerd om in de Atlan tische Oceaan een met kolen beladen schip van het Libertytype te behouden. Het betreft hier het Duitse s.s. „Helga Bolten", in eigendom toebehorende aan de firma Aug. Bolten te Hamburg. Het had in de Atlantische Oceaan lange tijd een orkaan moeten doorstaan en was zo toegetakeld, dat de bemanning het schip verspillen om het gezicht te redden van de Egyptische dictator in plaats van hun steun te geven aan een dapper volk, dat alleen maar zijn verlangen naar neutra liteit en zün wil om vrij te zün wil be vestigen". FALEN VAN HET COMMUNISME Radio Vaticaan zei in een uitzen ding dat de gebeurtenissen van de afge lopen dagen „het werkelüke gezicht van het communisme hebben onthuld voor hen, die zich hebben laten misleiden of die onverschillig tegenover het commu nisme stonden". „De kanonnen die zon dagochtend Boedapest beschoten pro clameerden het falen van het commu nisme". Namens het Internationaal Verbond van Vrije Vakver enigingen is aan de secretaris-ge neraal van de Ver. Naties telegrafisch klemmend geprotesteerd tegen het Rus sische optreden. LAND VAN TITO ACHTER RUSLAND Het Joegoslavische persbu reau Tanjoeg heeft inmiddels in- Ondersteund door een Oosten- rijkse soldaat strompelt bij Klingen- bach een oud vrouwtje over de Hon gaars-Oostenrijkse grens. Een van de velen, die ondanks hun verbon denheid met hun land en volk een nieuwe nachtmerrie van terreur en onderdrukking niet meer onder ogen durfden zien. stemming betuigd met het programma van de nieuwe Hongaarse marionetten- regering. Het betreurde, dat zij met be hulp van buitenlandse troepen de macht in handen heeft genomen „hoewel dat met het oog op de voorgaande gebeurte nissen wel te begrijpen is." De Joego slavische pers hield over het algemeen betogen, dat „het vermoorden van communisten door Hongaarse fas cisten niet kan worden gedoogd" en dat „de Sovjets niet kunnen toestaan dat Hongarije het socialistische kamp ver laat". Zaterdag nog heeft de Poolse Jeugdunie verklaard, de Hongaarse els tot terugtrekking van de Russische troepen uit het gehele land te steunen. „Hongarüe dient zelf over eigen lot te beslissen Radio Praag daarentegen meen den in de gebeurtenissen „een waar schuwing aan de gehele wereld" te moeten zien en juichte het optreden van de nieuwe pro-Russische regering in Boedapest toe. Soortgelüke commentaren werden uit Oost-Duitsland uitgezonden. De Oostduitse veiligheidspolitie heeft gisteren de ambassade van Hongarüe in Oost-Berlijn bezet. Daar was een revo lutionair (pro-Nagy) comité opgericht nadat de ambassadeur naar Boedapest was teruggeroepen. De „Nationale Gardeeist de verbreking der betrekkingen met Sovjet-m isdadigers Het aantal telegrammen, waarin ve renigingen en organisaties haar felle verontwaardiging uitspreken over de gebeurtenissen in Hongarüe is buitenge woon groot. Daarvan noemen wü de navolgende: De Politiek Jongeren Contactraad dringt er in een telegram aan de mi nister-president met klem op aan, dat onverwüld wordt overwogen welke mo rele, materiële en diplomatieke maatre-gelen genomen kunnen worden om het Hongaarse volk te steunen en de Russische agressie ongedaan te maken. De Nationale Garde eist in haar telegram van de Nederlandse regering onmiddellijke verbreking van de diplomatieke betrekkingen met „de misdadigers die de Sovjet-Unie besturen". Het hoofdbestuur van de Ned. Her vormde Jeugdbeweging „Het Kompas" heeft telegrammen gezonden zowel aan de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk als aan de ministerraad. Aan bei de wordt krachtdadige hulp aan Hon gaarse vluchtelingen gevraagd, en waar mogelijk, aan het Hongaarse volk. Aan de Generale Synode wordt verzocht er bü de Wereldraad van Kerken op aan te dringen, dat elke kerk bij haar eigen regering de meest radicale stappen on derneemt om zich te houden aan de internationale rechtsorde en om aan elke vorm van ombuiging of verkrach ting daarvan een einde te maken. Ook bü de ministerraad wordt hierop aange drongen. Het telegram verzoekt de mi nisterraad zelf het initiatief te nemen om te komen tot herstel van de interna tionale rechtsorden of dergelijke ini tiatieven met kraoht te ondersteunen. De Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet in Nederland zegt, dat de Sovjet-Unie niet in de vrije ge meenschap thuis behoort en doet daar om een ernstig beroep op de regering, alle contact met Sovjet-Rusland en zijn satelietstaten te verbreken en de andere vrije volken uit te nodigen dit even eens te doen. Hij wijst tevens het Ne derlandse volk op zün plicht om de of fers te brengen, die nodig zün in deze strüd voor vrijheid en recht. moest verlaten, omdat het in zinkende toestand verkeerde. Gelukkig was er een Amerikaans vaartuig van de kustwacht in de nabijheid. Het snelde te hulp en mocht het genoegen smaken alle sche pelingen te redden. Daarna bleef het in de nabijheid kruisen, totdat het schip zou zijn gezonken, hetgeen tot nu toe nog niet gebeurd is. Een deputatie van in Nederland ver blijvende Hongaren heeft aan minister president dr. W. Drees een oproep over handigd. De deputatie verzocht daarby de minister-president dringend de mo gelijkheid te overwegen de betrekkingen met de Hongaarse legatie en de Ambas- •>de van de Unie van Sovjet Republie ken te 's-Gravenhage te verbreken. De „Actie voor Hongarije in eigen land" publiceert een oproep, waarin ge zegd wordt, dat het in ons land vanaf heden niet mogelijk moet zün: le. dat een werkgever een communist in dienst heeft: 2e. dat een arbeider met een communist in een bedrijf samen werkt; 3e. dat de „Prawda" (Waarheid) blijft verschijnen: 4e. dat een Neder landse papiergroothandel papier levert aan verraders. Het Veteranenlegioen Nederland heeft telegrammen gestuurd aan het hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis en aan het hoofdbestuur van de Ned. ver eniging van ex-politieke gevangenen. Het Veteranenlegioen biedt hierbij aan beide organisaties alle gewenste hulp aan bij het werk ten bate van de Hon gaarse slachtoffers en bij het initiatief om Hongaarse vluchtelingen in Neder land op te nemen. Het studentenkorps van de studenten aan de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg hebben in een tele gram aan de minister-president, dr. W. Drees, hun instemming betuigd met de door de minister-president voor de radio uitgesproken mening ten aanzien van de gebeurtenissen in Hongarije. Het korps is van mening dat diplomatieke betrek kingen met een Staat, die op flagrante wüze rechten van de mens schendt, niet langer onderhouden moeten worden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4