Laatste Berichten Bloemenhulde bij monument voor Leidse gevallenen Rijksuniversiteiten te Leiden, Groningen en Utrecht bieden hulp voor Hongarije aan Leidse raad herdacht het zwaar getroffen Hongaarse volk Jubilea bij Leidsche Wasscberij S5ste jaargang Maandag 5 november 19S6 Tweede blad no. 28978 ZELDEN of nooit in de geschiedenis van de mensheid heeft de bedrei ging van de geestelijke vrijheid een zó duidelijk en tegelijkertijd zó afzichte lijk „teken aan de wand" opgeleverd als het dramatische verloop van de Hon gaarse vrijheidsstrijd in de laatste dagen te zien heeft gegeven. Zelden of nooit heeft het Russische communisme tegenover de gehele wereld zijn fervente vernietigingsdrang van elk vrijheidsbegrip zo glashelder gedemon streerd als in de laatste twee etmalen het geval is geweest. Zelden of nooit is een vuiger verraad gepleegd jegens de zaak van de vrijheid dan door de Moskouse machtshebbers, die, onder het mom van bereidheid tot onderhandelen met de voornaamste Hongaarse militaire leiders, zich niet ontzagen deze te arresteren, toen zij zich op de afgesproken plaats vervoeg den en hen aldus van verdere deelne ming aan de Hongaarse vrijheidsstrijd uitschakelden. Zelden of nooit is er voor de gehele vrije wereld méér aanleiding geweest om zich als één man tegen deze gang van zaken te verzetten dan op dit ogenblik.. DE recente politieke ontwikkeling in bijna alle Russische satellietstaten wijst onmiskenbaar op een toene mende afkeer van de Sovjet-overheer sing ook al blijft in dat streven, uiter aard onder de invloed van de jarenlange propaganda, een zekere ideologische affi niteit te onderkennen. Toch hebben zy, die de vorige week de snelle ontplooiing van de Hongaarse vrij heidsstrijd ,,te mooi noemden om waar te zijn", maar al te zeer gelijk gekregen. Terwijl velen nog in de illusie leefden, dat de Russische troepenversterkingen alleen maar dienden tot verzekering van de orde, sloeg de Russische kolos toe. Onverwacht, fel, meedogenloos. De vry- heidskreten verstomden op de lippen; er kwam ongeloof in de Hongaarse ogen om snel plaats te maken voor woede over het lafhartig verraad en de wil tot strijd-tot-het-uiterste. Met blote handen zijn ze tegen de Russische tanks en ka nonnen opgetrokken; mannen, vrouwen en kinderen pleegden staaltjes van on gelooflijke heldenmoed, maar de krach ten waren te ongelijk, het verzet werd in bloed onderdrukt NIET alleen in de geschiedenis van het Hongaarse volk, maar ook in die van de Verenigde Naties zal de datum 4 november 1956 met zwarte letters geboekstaafd blijven. Want wel iswaar is met grote meerderheid van stemmen een Amerikaanse resolutie aan- genomen, waarin de Sovjet-Unie worat gevraagd haar troepen uit Hongarije terug te trekken, maar er is niemand die gelooft, dat dit beroep succes zal hebben. Daardoor draagt deze resolutie slechts het karakter van een machteloos protest van woorden, omdat de wereld niet bereid is de prijs te betalen van een derde wereldoorlog, welke onherroepelijk het gevolg zou zijn van militaire inter ventie door de V.N. Dit is een afschuwelijke waarheid: de erkenning van de primaire rechten van de mens, doch zonder de bereidheid daarvan desnoods de uiterste conse quenties te aanvaarden. Dat is bijna even afschuwelijk als wat in Boedapest is ge beurd maar het is niettemin een harde waarheid, welke we niet dan met een diep gevóel van schaamte onder ogen moeten zien. Arm Hongarije, arme wereld, waarin Macht nog altijd sterker is dan Recht.. Plechtige avondmis in Hartebrugkerk Gisteravond om 12 uur werd in de Hartebrugskerk een plechtige Avondmis gehouden voor het zo zwaar getroffen Hongarije, waarin tevens gebeden werd voor het behoud van de vrede. Kerk en Zending Zoals ieder jaar wordt er ook dit maal vanwege de Leidse Hervormde Ge meente in de najaarszendingsweek ex tra aandacht gevraagd voor het werk der zending. Er zijn weer verschillende samenkom sten belegd; op sommige wordt vooral aandacht geschonken aan de jongste kerk, nl. de Evangelische Christelijke Kerk op Nieuw-Guinea; op andere wordt gesproken over Bali en Ceylon. Het pro gramma voor deze bijeenkomsten luidt als volgt: dinsdag 6 nov. in Wijkge- bouw Centrum spreekt ds. H. L. Beek van Sorong over „Zelfstandigmaking der Kerk op Nieuw-Guinea" met film strook; dinsdag 6 nov. in Wijkgebouw Levendaal ds D. J. Vossers over „Bali". met filstrook; woensdag 7 nov,; in de ..Goede Herder" ds. H. A. C. Hildering van Oegstgeest over ,3ali". met film strook; donderdag 8 nov.: in „Staalwijk" ds. Th. Gramberg van Oegstgeest over „De Kerk van Ceylon en haar nood" met filmstrook; woensdag 7 nov.: in de drs. Van Wengen en diensdag 13 nov. in „Pniël" ds. H. L. Beck van Sorong over „De zelfstandigmaking van de Kerk op Nieuw-Guinea", met filmstrook. Arjes hield propaganda bijeenkomst „GROEN EN DE GEREFORMEERDE GEZINDTE". Zaterdagavond hield het district Lei den van de Arjos een propaganda-bij- eenkomst in „Het Gulden Vlies". De spreker was de heer G. Puchinger, uit Utrecht, die sprak over: „Groen en de Gereformeerde gezindte". De avond werd geopend door de districtsvoorzitter, de heer M. Paats, die er in zijn openings woord op wees, dat de jeugd nu wel met de neus op de politiek wordt gedrukt. Bii de gebeurtenissen in Hongarije en Egypte is juist de jeugd betrokken. Hij sprak de wens uit, dat de jeugd leert inzien, dat een christelijke politiek de enige waarborg is tegen dictatoriale toe standen. De heer Puchinger zette uitvoerig uit een de belangrijkheid van deze staats man. Groen is door zijn rol bij de af scheiding en tolerantie en door zijn persoon één van de bronnen van het gereformeerde leven. Spreker wilde Groen niet behandelen aan de hand van enkele momentopnamen die hem op zijn hoogtepunt laten zien, maar aan de hand van zijn ontwikkeling van knap jongetje uit een moraliserend christe lijk milieu tot staatsman, die vooral na de Belgische opstand de Gereformeerde gezindte gaat hervormen en funderen. Hij weigerde de stukken te nemen zoals ze hem werden aangeboden. In zijn po gen om de ongeorganiseerde Gerefor meerde gezindte een eigen stem te geven moest hij vechten tegen mensen uit eigen kring, vooral tegen de intellec tuelen. die meededen met de mode van hun tijd took van onze tyd>, dat het niet behoorlijk was als je het niet met elkaar eens kon worden en met de do minees, die zeer autoritair in hun op treden waren. De discussie over dit onderwerp en over de benarde situatie in de wereld, was pas ver over elven afgelopen. (Foto L.D./Van Vliet.) Hedenmiddag omstreeks kwart over twee werd een bloemenhulde gebracht bij het Leidse monument voor de gevallenen uit de jongste wereldoorlog als onderstreping op deze dag van rouw over de gebeur tenissen in Hongarije van onze dankbaarheid voor hun offer, dat ons de vrijheid heeft hergeven. Zoals overal in de stad en in het land woeien ook naast het monument de vlaggen halfstok, toen de heer G. P. E. Weyer namens het gemeentebestuur en de heer C. Zandbergen als voorzitter van de Stichting Dodenherdenking kransen legden bij het houten kuis. Het verkeer werd niet stilgelegd, er waren geen toespraken, er was geen belangstelling van het publiek, dat van dit eerbetoon niet tevoren op de hoogte was; het was een sobere plechtigheidwaarvan de eenvoud echter de waarde geenszins verminderde. Brits-Franse actie ontketent protesten Geen olie meer naar Middellandse Zee Indiase functionarissen hebben me degedeeld, dat de premiers van de Co- lombolanden India, Birma, Pakis tan.. Ceylon en Indonesië waar schijnlijk woensdag en donderdag te New Delhi zullen bijeenkomen om te spreken over de crisis in het Midden- Oosten. Het voornaamste onderwerp van gesprek te New Delhi blijft inmid dels de kwestie van het eventuele uit treden van India uit het Britse Ge menebest als protest tegen de Britse aanval op Egypte. Ook elders in de wereld is geprotes teerd tegen het Brits-Franse optreden tn het land van Nasser. In Peking de monstreerden 350.000 Chinezen tegen de ,3rits-Franse agressie". In Pakistan werd zowel in Karatsji als in Dacca be toogd. In Dacca werd een houten ge bouw van de Britse voorlichtingsdienst in brand gestoken, van het Franse con sulaat zijn de ruiten ingegooid. In Bag dad heeft de militaire bevelhebber zelfs het dragen van wapens, het houden van betogingen en samenscholingen moeten verbieden. De scholen in de stad wer den voorlopig voor een week gesloten. RUSLAND STEUNT SYRIË De president van Syrië, Sjoekri el Koeatli, is gisteren naar zijn land terug gekeerd van een bezoek aan Rusland. In zijn besprekingen met de Sovjetrussische leider werd uitdrukking gegeven aan „verontwaardiging over de gewapende tussenkomst van buitenlandse mogend heden in Egypte". De Sovjet-Unie heeft intussen Syrië de nodige steun beloofd „om snel de gevolgen van het kolonia lisme te boven te komen en zijn onaf hankelijkheid te versterken". De aard van die hulp werd niet nader omschre ven. GEEN OLIE MEER In geheel Syrië wordt geen olie uit Irak meer naar de Middellandse Zee ge pompt. Het werd „onder de huidige om standigheden door de Iraakse oliemaat schappij niet meer verstandig geacht". De Britse ambasshde te Bagdad heeft daarop tankboten gewaarschuwd de Sy rische havens Tripoli en Benias niet meer aan te doen. De woordvoerder zeide verder, dat bij de pompstations branden zijn waargenomen en dat de Libanese regering alle voorraden olie te Tripoli in beslag heeft genomen. De grote pijpleiding van de Arabisch-Amerikaan- De rectores magnifici van de Rijksuniversiteit te Leiden, Groningen en Utrecht hebben zich telegrafisch gewend tot de Minister-President, dr. W. Drees. In dit telegram vragen de drie Rijksuniversiteiten de Minister de Uni versiteiten in te schakelen bij alle mogelijke hulp, die ons land Hongarije kan vedenen. Senaat, staf en studenten bieden asiel aan voor studerenden, medici stellen zich beschikbaar voor uitzending en eventuele andere hulp. Vannacht werd er nog steeds gevochten Verbindingen verbroken Het Engelse persbureau Reuter meldde hedenmiddag omtrent het middaguur, dat tot dat ogenblik alle verbindingen met Boedapest waren verbroken, nadat de Sovjetrussische troepen de controle In handen hadden genomen en een nieuwe regering onder Kadar was inge steld. De laatste zender van de opstande- se oliemaatschappij naar Libanon func tioneert nog normaal, zo is gisteren te New York medegedeeld. Het bericht, dat de leiding zou zijn opgeblazen, is on juist. De bemanning van het Nederlandse schip „Lemsterkerk", dat is opgehou den in het Suezkanaal, was vanmor gen weer in haar geheel aan boord van dit vaartuig. Het blijkt nu, dat gisteren niet de gehele bemanning, maar slechts een deel ervan het schip heeft verlaten. Dit deel is toen aan boord gegaan van het Zweedse motor schip „Kyoto" in afwachting van de bussen, die de bemanning naar Cairo zouden brengen. Deze bussen zijn echter niet geko men en vanmorgen, zo heeft de kapi tein van het schip meegedeeld, is de gehele bemanning weer teruggekeerd aan boord van de „Lemsterkerk". De nacht is rustig geweest. DOCOS won verdiend In een vooral voor de rust pittige wed strijd heeft Docos gisteren aan de Haag- weg verdiend met 31 van Warmunda gewonnen. De Leidenaars gingen vlot van start. Met snelle op enaanvallen werd de verdediging der gasten aan de tand gevoeld, hetgeen na een minuut of tien spelen tot het eerste resultaat leidde. Het was Jan Rossenberg, die het leder achter de Warmondse doelman deponeerde. Een kwartiertje later kopte Joost Marwijk nummer twee in de tou wen en een minuut of vijf voor de rust was het dezelfde speler, die er voor zorgde, dat de roodwitte gastheren met een veilige 30 voorsprong van de thee konden gaan genieten. Daarna kwam Warmunda stevig opzetten en Docos stond een tijdje met de rug tegen de muoir, maar de achterhoede hield niet alleen stand, doch zag zelfs kans het spel weer te verplaatsen, dat overigens veel van zijn aantrekkelijkheid had ver loren. Door een te grote dosis individua lisme boekte de Leidenaars geen suc cessen meer, terwijl de gasten door hun midvoor een kwartiertje voor het eind de eer voor zijn ploeg redde en de eindstand op 3—1 bracht. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Bevallen: SluisBüller, d.. Amstel veen; M. LevieLion, d-. Utrecht; G. H. BraspotAgema, z.. Den Haag. Getrouwd: J. Kistjes en C. H. Domin- quez. Den Haag; A. W. Gerretsen en G. de Ruvter de Wildt. Den Haag; ir. J. P. C. Moens en J. M. Molenaar. Den Haag; D. Pedro van Nouhuys en O. de Bie. Brazilië. Overleden: W. J. Boerma. m.. Am sterdam; J. Doets. m„ Amsterdam; J. Fransen, m.. 63 jaar. Amsterdam; E. Perk. m., 62 jaar. Amsterdam; P. C. meyners. m„ 60 jaar. De Bilt; J. Mou- lijn. m., 59 jaar. Heemstede; C. B. Gelinck—van Nooten. vr., 76 jaar. Heem. stede; H. A. Tels, m., 63 jaar. Den Haag; D. Peiffer. m„ 77 jaar. Rotter dam; G. J. J. Jongmans. m., 72 jaar. Bussum. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het prop. ex. Godge leerdheid de heer M. Pieters (Voorburg). Burgemeester Van Kinschot: „Naar vrijheid snakkende volk onder de voet gelopen" Bij de aanvang van de hedenmiddag gehouden raadzitting heeft de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de volgende korte rede uitgesproken. „Het komt mij voor, dat wij onze werkzaamheden van hedenmiddag niet kunnen aanvangen, zonder dat we stil gestaan hebben bij de schokkende ge beurtenissen in Hongarije gedurende het afgelopen weekeinde. Het kan niet anders, of we zijn met afschuw vervuld over het feit, dat een gewetenloze over weldiger met niets ontziende bruutheid het naar vrijheid snakkende Hongaarse volk onder de voet heeft gelopen en de met weergaloze dapperheid bevochten vrijheid in bloed en vuur heeft vertrapt. Ook fel protest van democratische raadsfracties Ik ben ervan overtuigd, dat de bevol king van Leiden deze gevoelens van ontzetting en afschuw deelt, omdat ook Leiden zijn heldenstrijd om de vrijheid in de 80-jarige oorlog heeft gestreden en nog met weerzin terugdenkt aan de Duitse bezetting, toen het onder vreem de overheersing moest zuchten. Groot zijn onze gevoelens van deernis niet alleen met de slachtoffers en hun nagelaten betrekkingen, maar ook met het volk. dat opnieuw is geknecht. Van de heren J. Laterveer en A. Ouwerkerk Zaterdag werden tijdens een feest avond in ..Oud-Hortuszicht" in tegen woordigheid van het personeel de jubi lea herdacht van de ehef-wasmeester. de heer J. Laterveer die 40 jaar en van de machinist, de heer A. Ouwerkerk. die 25 jaren in dienst waren bij de N.V. Leidsche Wasserij. Nadat de jubilarissen met hun fami lie per auto van huis waren gehaald, werden zij bij hun binnenkomst harte lijk toegezongen, terwijl aan de dames bloemen werden aangeboden. Hierna werd het woord gevoerd door de directeur, de heer D. van Eek, die wees op de grote vakbekwaamheid van beide jubilarissen, hun grote zorg voor het bedrijf en hun grote welwillendheid en collegialiteit voor allen. Onder uit reiking van een enveloppe met inhoud dankte de heer Van Eek hun hartelijk en sprak de wens uit. dat beiden nog vele jaren voor het bedrijf werkzaam mogen zijn. Het was de heer Van Eek een groot genoegen namens de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel aan de heer Later veer de gouden en aan de heer Ouwer kerk de zilveren medaille te mogen uit reiken. Beide onderscheidingen gingen vergezeld van het vererend getuigschrift der Maatschappij. Vervolgens werd het woord gevoerd door de procuratiehouder, de heer G. van der Tuuk, die beide jubilarissen dankte voor de prettige samenwerking en een geschenk overhandigde. Voor het personeel sprak de heer H. J. van der Hoeven, die ook reeds 36 ja ren aan het bedrijf is verbonden. Hij haalde verschillende herinneringen op en dankte voor de altijd ondervonden collegialiteit. Namens het personeel bood hij de jubilarissen enige prachtige cadeaus aan. Nadat de beide jubilarissen een dank woord hadden gesproken werd de avond gezellig doorgebracht. De heer Van Eek deelde tenslotte nog mede. dat als besluit van deze huldiging in 1957 aan het gehele personeel een reis van 3 dagen naar het buitenland zal worden aangeboden. De heer D. van Eek (rechts) speldt de gouden medaille op de borst van de heer Laterveer. Links de heer A. Ouwerkerk. Om dit dappere volk en zyn grote zonen en dochters, die voor de vrij heid de hoogste prijs betaalden, te eren, laat ik op dit moment namens de gemeente een krans, voorzien van linten in de Hongaarse kleuren, leg gen by het verzetsmonument aan de Steenstraat. Ik verzoek u thans het zwaar getrof fen Hongaarse volk met mij staande in stilte te gedenken". DEMOCRATISCHE RAADS FRACTIES LATEN FEL PROTEST HOREN. Namens de P. v. d. A., de Protestants Christelijke, de K.V.P. en de V.V.D.- raadsfracties werd de volgende verkla ring afgelegd: ..De bevolking van Leiden, heeft met verbijstering en met afschuw kennis genomen van het verraad dat door de Sovjet-Unie in Hongarije is gepleegd. De met voorbedachte rade gepleegde overrompeling door de communistische tyrannie heeft ook in onze stad diepe verslagenheid teweeggebracht. De fracties wensen uiting te geven aan hun diepe verontwaardiging en pro testeren tegen de Sovjet-aanval op het Hongaarse volk. dat trachtte te ontko men aan de communistische dictatuur. De Vrijheidsstrijd van het Hongaarse Volk, die zijn kracht ontleent aan het aan dit volk van oudsher ingeboren vrijheidsbesef, vervult de bevolking van onze stad met grote eerbied en diepe be wogenheid en het is ons een behoefte om daarvan getuigenis af te leggen. Naar de mening van onze fracties legt het devies „Haec Libertatis Ergo" om der vrijheidswille onze bevolking verplichtingen op tot het lenigen van de zeer ernstige nood die voor het Hon gaarse volk Is ontstaan. Met voldoening hebben onze frac ties vernomen, dat door onderscheidene organisaties een hulpverlening aan de lijdende Hongaarse bevolking wordt ge organiseerd. Zij verzoeken het college van B. en W. zich onverwijld met de regering in verbinding te stellen, teneinde in ge meenschappelijk overleg maatregelen te treffen, die op directe wijze hulp betekenen aan de vluchtelingen, die thans in Oostenrijk verblijven. Zij zul len gaarne voorstellen daartoe van B. en W. in overweging nemen, zo moge lijk zulke, die strekken tot het opne men van vluchtelingen in onze stad". Nadat de heer Meester deze ver klaring had afgelegd vroeg de heer van Weizen (C.P.N.) het woord. De voorzitter wees de heer van Weizen er echter op, dat volgens het regle ment van orde voor het afleggen van een verklaring hiertoe voor de aan- van van die zitting toestemming aan de voorzitter moet worden gevraagd. De heer Meester had dit reeds heden ochtend gedaan. KRANSEN BIJ MONUMENT AAN DE STEENSTRAAT. Op verzoek van de burgemeester leg de de loco-gemeentesecretaris, de heer G. P. E. Wèijer. hedenmiddag kort na twee uur namens de gemeente een krans bij het monument, het eenvou dige witte kruis, aan de Steenstraat. Even later werd dit voorbeeld gevolgd door de Stichting „Doodenherdenking". lingen verdween kort voor acht uur zon dagavond (Ned. tqd) uit de lucht. En kele zenders kwamen daarna nog terug maar met andere omroepers en de strek king van hun mededelingen deed ver moeden, dat zij aan de kant van Kadar stonden. Over de vraag of op Boedapest, na het verstrijken van een ultimatum, dat de Russen zondagochtend stelden, al dan niet bombardementen zijn uitge voerd, kon geen nadere mededeling wor den verkregen. De gehele afgelopen nacht zijn er nog sporadisch gevechten geleverd in Boe dapest en naaste omgeving, aldus be richten die vandaag in Belgrado zyn ontvangen. Verdere bijzonderheden ont breken. Er z(jn berichten over een rode gloed, die boven de stad hangt. Een Amerikaanse diplomatieke ko- lonne, die een paar dagen geleden door de Russen in Hongarije was vastgehou-' den, is vanmiddag omstreeks twaalf uur bij Nickelsdorf Oostenrijk binnengere den. De kolonne bestaat uit ongeveer twintig auto's met diplomaten en jour nalisten van verschillende nationaliteit. Sportleiders over deelneming Spelen Naar aanleiding van de bijzondere al gemene ledenvergadering van het NOC, welke dinsdagavond wordt gehouden over de aanstaande Olympische Spelen heeft het ANP de meningen gevraagd van enkele leidende figuren in de sport bonden, waarvan leden aan de spelen zouden deelnemen. De heer Jan de Vries, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond gaf als zijn persoonlijke mening te ken nen, dat hij zijn zwemmeisjes en jongens uitsluitend de reis naar Melbourne zou laten maken indien de Nederlandse re gering verklaart dat aan de reis geen gevaren zyn verbonden. „Ik vind Olym pische Spelen natuurlijk zeer belangrijk" zei de heer De Vries, „maar toch niet zo belangrijk dat eventuele gevaren ge riskeerd mogen worden." Op dit moment is de heer De Vries van mening dat de Nederlandse ploeg niet moet gaan. Over de Russische deelneming zei de voorzitter van de KNZB, tevens vice-president van de FINA en presi dent van de LEN, dat Rusland be hoort uitgesloten te worden van de Olympische Spelen. Als Nederlander voegde hij daaraan toe: „Ik kan my niet voorstellen dat één Nederlands meisje of jongen wil zwemmen of spe len tegen Russen". Ir H. F. Hopster, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, wiens mening wij eveneens vroegen al hoewel Nederland niet deelneemt aan het Olympisch voetbaltoernooi, was zeer positief in zijn verklaring. „Een weigering tot deelneming be hoort georganiseerd te geschieden", al dus de heer Hopster. „Een actie van één land is nutteloos. Men behoort contact op te nemen met een aantal andere lan den. bijvoorbeeld Finland, Engeland, België. Duitsland en tezamen handelen. Contact met Olympische Comité's van andere landen is thans een eerste ver eiste. „Ik sta persoonlijk op het stand punt dat wij niet moeten deelnemen. Wij laten de voetbalwedstrijd tegen het Rode Leger, welke 28 november te Am sterdam zou worden gespeeld, ook niet doorgaan". De heer Ernst Crone, voorzitter van de Kon. Verbonden Nederlandse Water sportverenigingen, zeide: „Deze aange legenheid zal in de vergadering van het NOC van alle kanten bekeken worden. Dan zal ik mijn mening hierover te kennen geven. Momenteel kan ik nog niets zeggen." De kanselier van het Internationaal Olympisch Comité, Otto Mayer heeft te Lausanne verklaard, dat de spelen moe ten doorgaan! „De Spelen moeten bijdragen tot de vriendschap tussen de volkeren zei hij „en dit is juist het ogenblik, waarop de Spelen een menslievende rol in de be langen van de vrede kunnen vervullen." LEIDERDORP H. D. van Osnabrugge overleden Hoewel hy reeds geruime tijd onge steld was, is hier gistermorgen toch nog betrekkelijk onverwacht overleden de heer H. D. v. Osnabrugge. Zijn heen gaan betekent vooral voor gereformeerd Leiderdorp een groot verlies. Hij was o.a. organist der Ger. Kerk en verschillende malen; ambtsdrager. Was hy dus een trouw lid der kerk, ook daarbuiten maakte de heer Van Osnabrugge zich verdienstelijk. O.m. was hij 35 jaar se cretaris van de Leidercfprpse Chr. Oran jevereniging. Hiervoor ontving hij het vorige jaar nog een koninklijke onder scheiding. Ook was de heer Osnabrugge besturuslid van het comité Ouden van Dagen. De heer Van Osnabrugge die de 65- jarige leeftijd bereikte, had hier vele jaren een timmerbedrijf. Hij stond be kend om zyn grote behulpzaamheid en stond daarom bij iedereen, onverschillig van welke richting, in hoge achting. GESLAAGDE BAZAR De bazar gehouden in de Koningin Julianaschool, is uitstekend geslaaed. De belangstelling liet de laatste dag ook niets te wensen over. De netto op brengst zal zeker wel zo groot zijn. dat de oudercommissie nu tot aanschaffing van een podiurA met toebehoren kan overgaan.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3