Vte hoort; erbij ZEER DRAMATISCHE UREN IN DE VERGADERINGEN DER V.N. Israël, zwaarst Midden-Oosten bewapende land in op Moskou's kosten! Washington haastte zich terug in het W/ester se kamp na cle sinistere actie van Moskou Egypte verloor 17.000 man aan dodengewonden en gevangenen Luchtlanding bij Port-Saïd verliep goed Met een enkel woord Agenda P MAANDAG 5 NOVEMBER 1956 Vervolg van pag. 1 (Van onze correspondent in Washington) In de nacht van zaterdag op zondag was de atmosfeer in de Verenigde Naties met dramatiek geladen. Terwijl de Rus Sobolef aan het woord was en Engeland en Frankrijk er van beschuldigde Egypte te verkrachten, kregen de gedelegeerden van hun informateurs het afschuwelijke bericht toegefluisterd, dat de Russen in Hongarije een duivels spel gespeeld hadden en op dat moment bezig waren de Hongaarse vrijheidsbeweging te smoren in een bloedbad. Hongarije stond echter niet op de agenda en de Canadese minister Lester Pearson zette zijn constructieve poging voort teneinde de Eugels-Franse actie, die het prestige van de V.N. zulk een grote schade had toegebracht, om te zetten In een politie-taak van de V.N. zelf. Hierdoor zou wellicht het aanzien van de wereldorganisatie enigszins kunnen worden hersteld en bovendien zou de scheu ring in de Atlantische gemeenschap hierdoor enigermate kunnen worden gerepa reerd. De Amerikanen, die door de radio de gebeurtenissen in de Assemblee volgden, ontvingen daar tussendoor ontstellende berichten uit Midden-Europa. Tot diep in de nacht zaten zij te luisteren naar Amerika tot diep in de nacht bij radio Het klimaat was gunstiger geworden voor Pearsons poging: de verbolgenheid der Amerikaanse regering is in de af gelopen week zeer gekalmeerd. Stellig zijn de Amerikaanse bewindslieden nog steeds zeer gegriefd en het vriendschap pelijk vertrouwen in Engeland en Frank rijk valt voorlopig niet te herstellen, doch men is in Washington tot het be sef gekomen, dat een breuk in de Wes telijke alliantie rampspoedig zou zijn en deze moet letterlijk „in-vredes-naam" voorkomen worden. Vandaar de aan merkelijke matiging van Washington, die reeds begon in Eisenhowers televisie rede van woensdagavond en die zater dag opvallend duidelijk werd, toen Cabot Lodge, de Amerikaanse vertegenwoordi ger in de V.N., over de toekomstige rege lingen voor het kanaal-verkeer en de vrede in het Midden-Oosten begon te spreken, zonder in zijn ontwerp-reso- lutie Engeland en Frankrijk te verwij ten, dat zij de vorige resolutie van de Assemblee genegeerd hadden en de mi litaire actie hadden voortgezet. Succes voor Pearson Het grootste succes voor Pearson was wellicht, dat vele Afro-Aziatische lan den, met India voorop, de Canadese resolutie wilden steunen, een resolutie, die beoogde, dat de secretaris-generaal binnen achtenveertig uur een plan zou dienen voor te leggen aan de Algemene Vergadering voor een internationale politiemacht, die staking der vijande lijkheden tot stand zou moeten brengen en controleren. De communisten ont hielden zich van stemming over deze resolutie. Het Canadese voorstel werd tenslotte aangenomen met 57 stemmen voor bij 19 onthoudingen. De Nieuwzeelander Munro ontketende een daverend applaus met indirecte kritiek op de houding van de Afrikaanse en Aziatische landen. Hij zei, dat men had mogen verwachten, dat leden-sta ten buiten de Sovjetrussische sfeer even krachtig gereageerd zouden hebben t.a.v. de toestand in Hongarije als zij klaar gestaan hadden over de crisis in het Midden-Oosten te spreken (in het debat heeft geen afgevaardigde van het Mid den-Oosten het woord gevoerd. De Phi- lippijnen hebben als enig lid van de Azi- atisch-Afrikaanse groep zich voor de Amerikaanse resolutie over Hongarije uitgesproken). In één kamp. De laatste dagen was Amerika met Sovjet-Rusland in één kamp terechtge komen. Na de uiterst sinistere actie van Moskou tegen Hongarije, moeten de Amerikanen samenwerking met de Rus sen wel als zeer compromittant gevoe len. Dit zal hun neiging om met behulp van Canada tot een compromis met Engeland te komen, nog wel versterken. Aba Eban, de Israëlische vertegenwoor diger bij de V.N., heeft er stellig toe bij gedragen de openbare mening in de Verenigde Staten gunstiger te stemmen ten opzichte van zijn land. Eban is een bekwaam advocaat. In radio- en tele visie-uitzendingen, die de zittingen uit voerig weergaven, vond hij een ideaal middel om de stemming in Amerika te beïnvloeden. Zijn heldere pleidooien zijn echter (uiteraard) partijdig gekleurd. In de Assemblee, waar de nuchtere politici niet spoedig bewogen zijn, is het effect van Ebans woorden niettemin vrij groot geweest en herhaaldelijk hebben wij dezer dagen bemerkt, dat leken in de politiek bijzonder onder de indruk wa ren van Ebans redevoeringen. Al wordt men dan niet spoedig bewo gen of verontwaardigd, wanneer men het tot V.N.-diplomaat heeft gebracht, Amerika's vertegenwoordiger Lodge was zichtbaar geschokt en furieus, toen hij 's nachts tegen twee uur het spreekge stoelte beklom en met ontzetting gewag maakte van de perfide actie der Russen in Boedapest. Nederlands Juristenblad ever Indonesische processen Het Nederlands Juristenblad van 3 november bevat een artikel over de processen in Indonesië, ondertekend door G. E. Langemeyer, J. M. van Bem- melen, H. F. W. D. Fischer en C. S. van der Pot. Hierin wordt o.m. betoogd, dat blijkt, hoe terecht nu meer dan anderhalf jaar geleden geprotesteerd werd tegen de wijze, waarop het onder zoek in de zaken werd gevoerd, hoe te recht deze kritiek niet werd achterwege gelaten op grond van het feit, dat deze processen z.g. „sub judice" waren. De rechter in Indonesië bleek tegen alle hoop en verwachting in, dat het anders zou zijn niet bestand tegen de zeker voor een groot deel geënsceneerde inti midatie van bepaalde groepen uit de Indonesische bevolking. De verdedigster mevrouw Bouman was daarvan bijna het slachtoffer geworden. Ook, aldus het blad. wordt nog wel de mening verdedigd, dat het onmogelijk zou zijn deze zaak voor een internatio naal forum te brengen. Toch zal dit in ieder geval moe ten worden geprobeerd. Naderland kan toch niet lijdelijk toezien, dat onschul dige landgenoten worden veroordeeld en in gevangenschap sterven, aldus het blad. de beklemmende reportages uit dat deel van de wereld. Radio-verslaggevers uit New-York voerden vraaggesprekken met hun collega's in Midden-Europa, waar men kennelijk was ontdaan over de wrede terugkeer van de tyrannie in Hongarije. Russisch veto Diep in de nacht kwam de Veilig heidsraad bijeen om een onderzoek in te stellen naar wat Lodge kwalificeerde als „brutale verbreking van de vrede". Lodge diende een resolutie in, waarin een beroep werd gedaan op de Sovjet unie om de gewapende interventie in Hongarije te staken en hun troepen van Hongaars grondgebied terug te trekken. Negen leden van de Veiligheidsraad stemden voor de resolutie, doch de Sov jet-Unie sprak haar veto uit. Uiteraard bestond er grote belangstel ling voor de stem van Joego-Slavië. De Joegoslavische vertegenwoordiger was niet geslaagd telefonisch verbinding met zijn land te krijgen en kon daarom niet stemmen. Hij behield zich evenwel het recht voor dit later alsnog te doen. Daar door het veto verdere actie van de Vei ligheidsraad werd geblokkeerd, werd de zaak overgeheveld naar een speciale noodzitting van de Algemene Vergade ring, waar geen veto mogelijk is. Joego slavië stemde voor deze procedure met negen andere landen: alleen de Sovjet- Unie stemde tegen, doch bij procedure kwesties is het veto niet van kracht. LEIDERD(1RP BURGERLIJKE STAND Geboren: Henriëtte E., dr van R. Nieuw- land en H. van der Leur; Henriëtte M., dr van J. A. P. van Grieken en H. H. M. Kern. 6 Vervolg van pag. 1 Na een bliksem-actie van een tveek: (Van onze reisredacteur uit Tel Aviv) Naarmate Israël haar ontzaglijke oorlogsbuit die door de Egyptenaren in de Si naï is achtergelaten, binnenhaalt, blijkt hoe enorm de Russische bewa pening van het Egyptische leger is geweest. Vrijwel alle lichte wapenen voor de luchtmacht zijn van Sovjetrussisch makelij. Een groot deel der tanks en voertuigen eveneens. Israël is door haar bliksemactie inmiddels binnen een week tot het zwaarst bewapende land in het Midden-Oosten geworden op Moskou's kosten Volgens diplomatieke waarnemers zouden Russische instructeurs sommige tanks hebben bestuurd. Een aantal dezer Russen zou gevangen zijn. Het in zekere kringen gewekte vermoeden als zou Israël agres sieve plannen koesteren jegens Jordanië (plus Syrische en Iraakse troepen) is aldaar door het Departement van Buitenlandse Zaken inmiddels tegenge sproken. De eerste zegevierende troepen van Israël keren intussen reeds uit de Sinaï terug, aldus een mededeling van een Israëlische woordvoerder. Israël zal niet aanvallen tenzij het aangevallen wordt", zeide hij. Waarmee de span ning overigens nog niet geheel geweken is, aldus het telegram van onze reis redacteur. Ook Russen onder de krijgsgevangenen De correspondent van Reuter in Tel Aviv meldde, dat de Israëlische blik- semoorlog tegen Egypte gisteravond afgelopen scheen te zijnminder dan een week, nadat het eerste schot werd gelost. Men gelooft in de Israë lische hoofdstad, dat vooruitgescho ven patrouilles de oostelijke oever van het Suezkanaal op verscheidene pun ten bereikt hebben. Andere eenheden hebben de Golf van Suez en de Golf van Akaba bereikt, aan vredesvoorstellen weerszijden van het schiereiland van Sinaï. Vermoedelijk staan zij reeds op het zuidelijkste punt van het schier eiland. Het sluitstuk van de Israëlische actie was de verovering van twee eiland jes aan de mond van de Golf van Akaba, waar Egyptische kustbatterijen vijf jaar lang de Israëlische scheepvaart op de haven van Elath aan het noordelijke uiteinde van de Golf van Akaba verhin derd hebben. Het is thans nog niet duidelijk of de Israëlische troepen zullen oprukken tot het Suezkanaal of dat zij posities zullen betrekken 16 km. ten oosten ervan, als Engeland en Frankrijk eisen. Moge lijk zullen zij eerst doorstoten om de Egyptenaren over het kanaal terug te werpen en zich later op een afstand van 16' km. terugtrekken. Alle Egyptische tegenstand op het schiereiland van Sinaï is thans gebro ken, zo werd te Parijs medegedeeld. Tien brigades infanterie en een pantserbri gade zijn vernietigd. De Egyptische ver liezen zouden 17.000 doden, gewonden en gevangenen bedragen. (lngez. Med.-Adv.) MORGEN EXTRA LEKKERE ZUURKOOL MET MAGER PEKELSPEK EN ROOKWORST Hoe 't ook xij: Publikatie van de Ver. Slagers in Leiden en omstr. Vliegveld en twee bruggen veroverd Bij de landing vanmorgen te Port Said is enig verzet ontmoetzo wordt te Nicosia bekendgemaakt, meest in de vorm van tank-, mor tier- en machinegeweervuur. Des ondanks verliep de operatie goed. Het vliegveld van Port Said is veroverd door de Britse luchtlan dingstroepen. De Fransen hebben twee bruggen ten zuiden van de stad bezet. Britse en Franse jachtbommen werpers hebben vanochtend deze luchtlandingen voorbereid door het beschieten van luchtafweergeschut. Dit werd door het ministerie van de luchtmacht te Londen meegedeeld. Verwacht wordtdat de luchtmacht vandaag de troepen op de grond zal steunen. Van gewoonlijk welingelichte zijde in Parijs wordt vernomen, dat de sterkte van de luchtlandings troepen bij Port Said verscheidene duizenden is - het equivalent van een brigade. Volledig succes Ook in het gebied van Gaza werd de Israëlische actie met volledig succesbe- kroond. Door de verovering van het plaatsje Chan Yoenis zijn alle kust plaatsen in Israëlische handen. De mi litaire actie is voorbij. „Van nu af zien wij vooruit naar de vrede, niet terug naar al de onrust en de vernieling van de laatste jaren", zo verklaarde de dr recteur-generaal van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken Eytan, gisteren te Jeruzalem. Hij zeide, dat Israël hoopt, dat Egypte de jongste vreriesvnnrst.piipn niet zal verwerpen. BINNENLAND De eerste van een bestelling van 85 autobussen voor de Noord- en Zoiid- Hollandsche Vervoer Maatschappij is in Haarlem gearriveerd. Zestig van deze bussen zullen binnenkort, als de tramlijn wordt opgeheven, worden ingezet op de route Amsterdam-Haarlem-Zandvoort. Het aan tal zitplaatsen ln de autobus bedraagt 47. Voor 25 personen bieden de bussen een staanplaats. Op het Droogleever Fortuynplein te Rotterdam is de 15-jarige Willem E. Visser van de Katendreohtse Lagedljk. met zijn fiets tegen een trekker met oplegger ge reden. Hij viel, kwam onder de auto en was op slag dood. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in septem ber 1956, 6528 woningen voltooid. Ge rekend tot en met september 1956 werden sedert de bevrijding 486.101 nieuwe wo ningen opgeleverd. In aanwezigheid van diplomatieke vertegenwoordigers te Den Haag heeft de wethouder van Financiën mr. H. Schür- mann zaterdag het internationale jeugd- hotel in Soheveningen geopend. Het m.s. „Johan van Oldembarnevelt" van de Stoomvaart-maatschappij „Neder land" onder commando van kapitein D. Lap met ruim 1450 emigranten op weg naar Australië, zal definitief de route via Kaap de Goede Hoop nemen. De 176ste algemene vergadering van de Hollandse Maatschappij van Landbouw zal worden gehouden op woensdag 12 dec. in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Op deze bijeenkomst zal een inleiding worden ge houden door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt. Zaterdag is de 51-jarige handelsver- tegenrwoordiger R. Sweers uit Haarlem tengevolge van een auto-ongeval om het leven gekomen. Hij reed met zijn wagen op de Schipholweg in de richting Haarlem. Ongeveer 100 meter voor de buitenrust- brug slipte de auto. reed ln een zachte berm en sloeg twee maal over de kop. De heer Sweers werd uit de wagen geslingerd en was op 6la$ dood. Een landbouwlraclor met een wagen vol met vluchtelingen arri veert bij Prosion aan de Hongaars- Oostenrijkse grens. Deze tonelen speelden zich gisteren de gehele dag in alle grensplaatsen af. Zaterdagavond is de woning van de familie P. Weel in St. Parucras-Zuld. ge meente Koedijk, geheel uitgebrand. De bewoonster had in de keuken een pan met vet op het gas gezet waar plotseling de viam in sloeg. De heer Weel poogde de vlammen te blussen door er een emmer water op te gooien, hetgeen echter tot resultaat had, dat het vuur zich snel ver spreidde. De brandweer kon niet verhin deren, dat de woning geheel uitbrandde. Volgens een zaterdag bij het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken van de ambassade van Nederland in Cairo ontvangen berioht bevinden alle Neder landers zich ln goede orde. Ongeveer 50 Nederlanders zijn geëvacueerd; bij die groep bevinden zich ook vijf Belgen. Ook de Nederlanders in, Israël en. Libanon, zijn wel behouden. Ook Syrië en Irak doen er beter aan nu aan vrede te denken dan een oorlog voor te bereiden, aldus Eytan. Hij verklaarde voorts, dat Israël zich zal verzetten tegen de legering van een politiemacht van de Verenigde Naties in de Sinaï. De bestandsovereenkomst met Egypte is definitief geschrapt. Israël wil met Egypte vrede sluiten en hoopt, dat dit voorstel niet verworpen zal worden. Troepenbewegingen Inmiddels houden de berichten aan over troepen van Syrië, Irak en Saoedi- Arabië, die de Jordaanse grens over trekken, om Jordanië te steunen in een eventuele actie tegen Israël, dat „agres sieve bedoelingen" zou hebben. Van Sy rische zijde is echter een officiële tegen spraak gevolgd, hoewel de woordvoerder zei, dat een dergelijk optreden „gerecht vaardigd" zou zijn. De Israëlische af gevaardigde bij de Verenigde Naties heeft daarentegen de secretaris-generaal gewezen op het besluit van Syrië zijn troepen onder Egyptisch opperbevel te plaatsen. Ook vestigde hij de aandacht op het binnentrekken van Iraakse troe pen in Jordanië. Engeland zet door! De Egyptische afgevaardigde in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties was de eerste, die vanmorgen het bericht wereldkundig maakte, dat de Britse en Franse troepen in Egypte aan land waren gegaan. Spoedig volg den bevestigingen van verschillende zijden. Om tien uur was er echter niets meer bekend dan het schokkende feit. Nadere bijzonderheden ontbraken. Gistermiddag waren de Britse en Franse soldaten in een haven „ergens op Cyprus" aan boord gegaan van een flottielje geallieerde schepen. Toen mocht er over de toekomstige operaties nog niets bekend gemaakt worden. Wel werden volgens de eommuniqué's de ope raties in de lucht tegen de militaire doe len in Egypte met groot kracht voort gezet. De berichten over de, resultaten hiervan verschillden nogal sterk, naar gelang zij uit Brits-Franse of Egypti sche koker kwamen. Er werden pamflet ten uitgeworpen boven Cairo, waarin de Egyptische bevolking werd opgeroepen de geallieerde voorstellen inzake het Suezkanaal te aanvaarden. De Egyptische woordvoerder in Cairo heeft gistermiddag medegedeeld, dat een Franse kruiser voor de kust in de buurt van de NijldeLta door Egyptische ma rinestrijdkrachten tot zinken was ge bracht. Een militaire woordvoerder voeg de er nog aan toe, dat de Egyptische marine in de Rode Zee een Britse oor logsbodem tot zinken had kunnen bren gen. Bij de Egyptische ambassade te Bonn wist men te vertellen, dat het er niet één, maar drie waren, die nu rus ten op de bodem van de Rode Zee. Alle berichten blflven zo tegenstrijdig. Maar volgens een bjj Gaza gevangen genomen Egyptische generaal is het vol ledige succes van de Israëlische blik- semaanval te danken geweest aan de uitschakeling van de Egyptische lucht macht door de Franse en Britse bom bardementen. Engeland heeft inmiddels ontkend, dat het met Frankrijk een blokkade van de kusten van Egypte en andere landen aan de Middellandse Zee, in verband met de operaties tegen Egypte, zou heb ben gesteld. Dit werd gezegd in Russi sche nota's, die zaterdag in Moskou aan de Britse en Franse ambassade werden overhandigd. Ook heeft Engeland antwoord gegeven op de resoluties van de Verenigde Na ties. Het heeft vandaag verklaard, dat de Brits-Franse operaties „met strikt beperkt doel" in Egypte voortduren, maar dat alle militaire activiteit zal worden gestaakt, zodra het plan voor een internationaal leger door Israël en Egypte wordt aanvaard en onderschre ven door de Verenigde Naties. Boycot Russische receptie (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen zal noch de Ne derlandse regering, noch enige andere Nederlandse overheidsinstantie verte genwoordigd zjjn op de receptie, die woensdag 7 november vau 68 uur in de Russische Ambassade te Den Haag ter gelegenheid van de verjaardag van de Russische revolutie zal worden ge houden. Bij informatie bij de Russische ambassade werd ons meegedeeld, dat de receptie in ieder geval doorgang zal vinden. Federatie vraagt steun voor de Veiligheid van Nederlandse journalisten Het bestuur van de Federatie van Nederlandse Journalisten heeft gister middag aan de minister van Buiten landse Zaken een telegram gestuurd, waarin het dringend verzoekt alle pogngen aan te wenden ten einde de veiligheid van dc Nederlandse jour nalisten in Hongarije te verzekeren. MAANDAG Royal: Ned. Ver. Sexuele Hervorming. 8 uur nam. DINSDAG Royal: Gecomb. Leldse groentehande laren. 8 uur nam. Stadszaal: Telepathische seance Ariës. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Ver. van Oud leerlingen Ambachtsschool. Lezing over de fabricage van linoleum, 8 uur nam. SchouwburgK. en O. Wim Ibo'a Triangel cabaret, 8 uur nam. Leiderdorp: Jeugdgebouw Ned. Herv. Gem. Bazar „Wij willen warmte". 2.306 en van 711 uur nam. Oegstgeest. (Huize Bijdorp) Concert Pauline Pilaar en Cath. Gris Rltsema, 8 uur nam. WOENSDAG. Schouwburg: R'dams Kindertoneel „Panda"-voorstelllngen te 1} en 4 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wim Ibo's Trian gelcabaret. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Friese avond. Opvoering „Als men bloemen laat pra ten". 7 3/4 uur nam. Royal: Stud. Ver. Catena. 8 uur nam. Leiderdorp: Jeugdgebouw Ned. Herv. Gem. Bazar „Wij willen warmte". 2.306 en van 711 uur nam. DONDERDAG Rapenburg 64: Receptie zilveren jubi leum W. A. Sohrandt, 2.305 uur nam. Levendaal 1Cle. voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Lezing over voeding, 8 uur namiddag. Doelenkazerne (kantine)Mllva- en soldatenkoor Koksschool, 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Uitvoering Chr. Gem. Zangver. „Halleluja", 7.45 u. nam. Rehoboth: Veren, voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur nam. Antoniusclubhuis: Balletuitvoering o. 1. v. Toos Zandvliet. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Kookdemonstratie Hollandse rijsttafel. 21 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Feestavond Lelderdorpse Damclub verzorgd door ca baret „Florida" uit Den Haag. 8 uur nam. VRIJDAG Het Gulden Vlies: Jaarverg. A.R. Kies vereniging wijk 4. Spr. A. Warnaar, 8 uur namiddag. Rapenburg 61: K. en O. cursus Rand stad Holland, 8 uur nam. Herengracht 34: Leldse Smalfilm Liga. Spr. de heer W. Gerdes (met films). 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7:157.45 uur namjddag. Leiderdorp: Herv. Kerk: Voor drachtavond van de heer C. van Hoboken. „Judas Is/karioth", 8 uur nam. BIOSCOPEN: LJdo: „Onsterfelijke liefde", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Ave Maria", 14 jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Beklemmende uren", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „Herrie om Harry", 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30„ 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „A plaoe in the sun". Rex. „Moord op de voorpagina" 18 jr.. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dagen 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLING „VRIJE EN TOEGEPASTE KUNST". Zaterdag 10 dezer des middags te 3 uur zal de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schalk in de Boerhaavezalen een onder auspiciën van het Leids Kunst centrum ingerichte tentoonstelling „Vrije en toegepaste Kunst" openen. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Boonstraat 13): Ten toonstelling Daan en Lenie ae Vries. Werkd. 9 uur voorin.—6 uur nam.; dlnsd. 9 uur voorm.7 uur nam. De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 10 november 8 uur waargenomen door Apotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 2050(2; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. Oegstgeest, telefoon 26274. Bij geen gehoor b(| Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 d Ig bb 03 s a S 'Er e-1 -V Cn Stockholm geh. bew. nw 6 4 0 Oslo onbewolkt nnw 4 3 12 Kopenhagen regen WïlW 15 7 0.2 Aberdeen zwaar bew. nw 4 7 0.4 Dublin zwaar bew. w 4 6 0 Londen geh. bew. nnw 5 8 0 Amsterdam regenbul wnw 6 9 2 Brussel geh. bew. w 2 7 5 Parijs geh. bew. w 2 7 0.3 Bordeaux nevel nnw 1 8 0 Grenoble zwaar bew. windstil 3 0 Nice onbewolkt nw 4 7 0 Berlijn geh. bew. w 7 7 0.4 Frankfort geh. bew. w 5 7 1 Münohen geh. bew. w 5 4 4 Zürioh geh. bew. zw 1 5 5 Genève nevel windstil 3 0 Locarno licht bew. O 2 -2 0 Wenen geh. bew. w 10 5 0.4 Innsbruck sneeuw z 1 1 2 P-ome onbewolkt ono 0 3 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2