RENDABELE ATOOMSCHEPEN Fakkellopers dragen het Olympisch vuur in twee weken naar Melbourne Over tien jaar bouivt Amerika lu^ *-mm mt De Nederlandse scheepsbouivers moeten op hun tellen passen ^J] RADIO TELEVISIE Maar de woeste streken worden een vliegtuig overgelaten aan Huidgenezing Brei met de mode mee ZATERDAG S NOVEMBER 1958 rm*i ^aKl'..Jassii Bouw onderwater-vrachtschepen overwogen (Van onze correspondent in Washington) De maand oktober 1956 is voor de scheepsbouw van groot belang geweest. De president van Amerika heeft opdracht gegeven zo spoedig mogelijk een koopvaardijschip te bouwen, dat door atoomkracht zal worden voortgestuwd. Dit eerste schip zal commercieel nog niet ren dabel zijn, maar het tweede of het derde schip waarschijnlijk wel. Men kan zeggen, dat een nieuw tijdperk in de scheepvaart op komst is en voor de scheepsbouwers overal ter wereld zal het zaak zijn niet achteraan te komen. Dit geldt uiteraard ook voor de Nederlandse scheeps-ingenieurs en wij zullen pogen enige indruk te geven van de fantastische, doch reële mogelijkheden voor de modernste zeescheep vaart. De Amerikaanse marine heeft, gelijk bekend, reeds een duikboot, die door atoomkracht wordt voorgestuwd. Dit schip, de „Nautilus", kan vrijwel onbe perkte tijd onder water blijven. De vraag Is daarbij niet meer, hoe lang men het schip onder water voort kan stuwen, doch hoe lang de bemanning het gees telijk uithoudt onder water. Tot dusverre heeft de Amerikaanse Commissie voor Atoom-energie gewei gerd om gegevens bekend te maken omtrent voortstuwings-reactoren, maar daar komt thans verandering in. Presi- sident Eisenhower heeft bekend ge maakt. dat zowel Amerikaanse als bui tenlandse ingenieurs zich volledig op de hoogte mogen stellen van de reactor, die het koopvaardijschip zal voortbe wegen. Reeds thans is bekend, dat dit een hoge-druk-water-reactor zal zijn en het eerste koopvaardijschip, dat op deze manier voortbewogen ^al worden, krijgt een speciaal karakter. Het wordt althans ten dele een demonstratie schip. Er komt een zaaltje in. waar lezingen gehouden kunnen worden en waar men films kan vertonen. Sommi ge hutten worden bijzonder goed inge richt omdat men op dit schip voorname gasten kan verwachten, enz. Doch voor het overige wordt dit toch een vaartuig, dat de normale functie kan vervullen van een vracht- en pas sagiersschip. Men wil accomodate geven aan ongeveer honderd passagiers en men reserveert ruimte voor 12000 ton lading. Men wenst het schip 20.000 paardekracht te geven en men wil een kruissnelheid van 21 knopen bereiken. De lengte zal ongeveer 200 meter be dragen. Te vroeg Er is over dit onderwerp enige strijd gevoerd tussen de Commissie voor Atoom-energie en wat men zou kunnen noemen: het ministerie voor Scheep vaart. De commissie achtte het nog te vroeg om zulk een koopvaardijschip op stapel te zetten, de scheepvaartmensen daarentegen wilden niet langer wach ten. Overigens moet men er in Nederland niet op rekenen, dit schip spoedig de Nieuwe Waterweg in te zien varen. Men heeft zich ten doel gesteld in het voor jaar van 1960 proefvaarten met deze boot te ondernemen. Reeds thans weet men dat dit vaartuig niet rendabel kan zijn en ook is men er zich van bewust, dat het reactor-type, dat men gaat ge bruiken, in 1960 min of meer verouderd zal zijn. Heeft het dan toch zin, dit schip te bouwen? Stellig! Men heeft behoefte aan een „drfyvend laboratorium", en bovendien is het van belang dat er zo langzamerhand een internationale rege ling tot stand komt betreffende de toe lating van dergelijke schepen in de wereldhavens. Gevaren Een atoomreactor kan gevaren ople veren en men kan zich bijvoorbeeld voorstellen, dat in zulk een internatio nale regeling eisen gesteld zullen wor den aan de afscherming van de reactor. Voorts is het niet ondenkbaar, dat in de toekomst de atoomschepen in bepaalde havens ondergebracht zullen worden, ver van dichtbevolkte stadsdelen. Deskundigen in Amerika zijn van oor deel, dat binnen tien jaar atoom-sche pen economisch verantwoord zullen zijn. Aan wat voor schepen denkt men? Vooral aan grote passagiersschepen en meer nog aan grote tankboten. Een tankschip kan snel laden en lossen. In vergelijking met andere vaar tuigen ligt het daarom weinig stil. Juist in zulk een schip is het daarom verant woord een „motor" te bouwen, die veel kost. Zulk een dure machine zal maar weinig renteloos staan. Voorts is een atoom-reactor het meest geschikt voor grote schepen en voor lange afstanden. De betekenis van het Suez-kanaal zal aanzienlijk dalen, indien dergelijke tarfkschepen in de vaart komen. Gedachten gaan verder De Amerikaanse autoriteiten denken echter reeds verder vooruit dan de bouw van bovenvermeld schip. Zij hebben zes studie-contracten getekend met indus trieën. die scheepsreactoren willen ont werpen van een meer modern type. Waarlijk, het tijdperk van de stoom schepen is begonnen, en het ziet ernaar uit. dat in Amerika of elders, voor 1960, nog wel andere dergelijke vaartuigen op stapel gezet zullen worden. Het klinkt fantastisch, maar deskun digen overwegen de mogelijkheid om onderwater-vrachtschepen te gaan bouwen Een atoom-duikboot biedt veel meer laadruimte dan een ouderwetse en in geval van oorlog is zulk een vrachtschip natuurlijk uitermate praktisch. Men denkt echter niet alleen aan oorlogsgebruik. Het zou mogelijk zijn, aldus een onzer zegslieden, om atoom- sleepduikboten te bouwen, die een sleep van onderwater-vrachtschepen zouden voorttrekken. Een van de grote voor delen zou zijndat het onder water niet stormt! Vliegtuigen vliegen thans reeds „boven het weer", wie weet, mis schien vaart men in 1970 „onder het weer" Ontwerp van het atoomschip. Indonesisch parlement wil betrekkingen met Frankrijk en Engeland verbreken Het Indonesische Parlement heeft hedenochtend in een vroege zitting geëist, dat de Indonesische regering de diplomatieke betrekkingen met Frank rijk en Engeland zal afbreken, indien deze landen de wensen der andere landen inzake een staking der agressie tegen Egypte blijven negeren. In een stormachtige zitting, die vier uur en twintig minuten duurde nam het parlement eenstemmig een motie van vijf punten aan, waarin Engeland en Frankrijk en Israël worden veroordeeld „wegens de agressie in Egypte". Gedurende de beraadslagingen moest de zitting een ogenblik geschorst wor den, toen vertoornde afgevaardigden al te opgewonden „iets positiefs" van de Indonesische regering eisten. (Ingez. Med.-Adv.) voor hen die meer eisen Bunkerdrama in de| Hongaarse hoofdstad Onder het in puin geschoten hoofd kwartier van de Hongaarse communis tische partij is een grote bunker. Enkele van Hongarije's beste ingenieurs en tal loze arbeiders werken daar sinds woens dag, dag en nacht aaneen, om er een ingang te forceren. Want in deze gehei me bunker zitten 100 kopstukken van de geheime politie, met bovendien naar schatting 200 politieke gevangenen, ver oordeeld tot zeer lange vrijheidsstraffen, die hun gijzelaars zijn. Er wordt met bulldozers gewerkt om de bunker uit te graven, terwijl de luchtverversingsin stallatie voortdurend op gang wordt ge houden. Want die zou vanzelfsprekend allang uitgeschakeld zijn als men niet vrij zeker wist. dat de hoge functionna- rissen van de geheime politie hun leven denken te kopen met de gevangenen, die zij in de bunker-gevangenis opgeslo ten hebben. Er zijn klop- en schraapsignalen ge hoord, maar nergens heeft men een ingang kunnen vinden. Het beton is dik, en tot nu toe hebben alle pogingen om het te doordringen gefaald. Het onder grondse fort van de geheime politie telt drie verdiepingen, en bezit enorme voor raden levensmiddelen. Het werk is zo delicaat als een red dingsoperatie in een mijn. Er kunnen geen ingrijpende middelen gebruikt worden, omdat anders de levens van de gevangenen in gevaar komen. STADSNIEUWS BAZAR HANDWERKCLUB VRIJZ. HERVORMDEN BRACHT f. 2141 OP De verkoopdagen van de Handwerk- club der Vereniging van Vrijz. Hervorm den Leiden/Oegstgeest hebben een bepdrag van f. 2141,64 opgeleverd. De heer J. P. Hulsbos, tweede voor ganger der vereniging, bracht in zijn sluitingswoord dank aan de dames van de handwerkkring en voorts aan de bezoekers, voor het aandeel in het wel slagen van deze bazar. In de bijzondere voorstelling voor ouderen, welke mevr. Jansma—van Schouwenburg ditmaal geassisteerd door de heer Hulsbos met haar pop penspel gaf. was o.m. een prachtige weergave van enkele passages uit het verhaal in Genesis 25—28. De mooie en goed getypeerde koppen van Isaak, Ezau, Jakob en Rebekka en de met het gesprokene juist afgestemde bewegin gen. gaven van het begin tot het einde aan iedere handeling een zeer levendig aspect. T.O.P. ZET ZICH IN VOOR DE ACTIE „GOED ZO" De Amusementsvereniging T.O.P. be legt op 13 november in „Den Burcht" een toneelavond ten bate voor de door de N.C.R.V. georganiseerde radio-actie „Goed-Zo", waarvan de opbrengst o.a. bestemd is voor de strijd tegen de kin derverlamming. Opgevoerd wordt het toneelspel „Moeder". Over een afstand als van Madrid tot Helsinki (Van o-nze correspondent in Australië.) Officieel beginnen de Olympische Spelen eerst 22 noventber, maar voor de Australiërs is dinsdag 6 november de grote dag, wanneer de brandende fakkel, die vier dagen eerder op de vlakte van Olympia in Griekenland is ontstoken, 's avonds in Darwin per vliegtuig aankomt. Dat is D-dag voor Australië, want dan begint de ..invasie van het licht". Het Olympisch vuur begint een reis door Australië, die eigenlijk geheel „te voet" zou moeten worden gemaakt, maar waarvan de eerste vijftien honderd kilometer per vliegtuig zullen worden overbrugd. De „weg", die van Darwin leidt naar het in noordoost Queensland gelegen Cairns, zou zelfs voor de snelste en meest onverschrokken hardlopers nog moeilijkheden opleveren. Dit noordelijke deel van Australië is namelijk een weinig betreden gebied. Hier ligt onder andere Arnhem-land, bekend als een der moei lijkst te doordringen streken en genoemd naar het schip, waarmee de veel te weinig als zodanig geëerde ontdekker van Australië, Willem Jansz, de noordkust van het toenmaals onbekende Zuidland bevoer. Staten-Generaal. aan het huis van Nas sau en natuurlijk aan Nederlands Oost- Indië. vanwaar verschillende ontdek kingsreizigers hun tochten in de note- dopjes aanvaardden - Staaten Rivier en Nassau Rivier zijn daar met de Batavia Rivier en de Van Diemen Rivier, de laatste genoemd naar Antonie van Die- men, die gouverneur-generaal was van Ned. Indië in 1636. In het binnenland ligt zelfs een gehucht, dat de naam Coen draagt (maar U moet zich niet voorstellen, dat er hier meer dan een plattelandscafeetje staat) en waarmee Jan Pieterszoon Coen geëerd schijnt te zijn. Veertien dagen en nachten Op dit schiereiland begint in Cairns de grote „trek" naar Melbourne, een af stand van 4300 km. De fakkellopers moe ten er voor zorgen, dat het vuur om pre cies 4.32 uur in het. stadion van Melbour ne aankomt op 22 november. Veertien dagen en nachten snellen zij door Australië, van het uiterste noorden naar het uiterste zuiden, over goede en slechte wegen - maar meestal slecht - over stei le hellingen en langs lichtgolvende vlak ten, van het hete noorden naar het koe lere en toch nog warme zuiden, over hete zonovergoten vlakten, en langs koele bergwegen, overschaduwd door de eucalyptus. Vermoedelijk is dit de langste weg, die ooit in de geschiedenis der Olympische Spelen door estafettelopers, die de vlam van Olympia naar de plaats der Spelen brengen, wordt afgelegd. De vlam wordt pyroteehnisch brandende gehouden in de fakkels en de organisatoren vrezen, dat er bosbranden kunnen ontstaan, in dien ook maar de kleinste onachtzaam heid voorkomt. Brandweer en vrijwil lige bestrijdings-organisaties hebben reeds een waarschuwing ontvangen op hun hoede te zijn. Overal vindt men vele Nederlanders In deze streken leven de Aborigines (inboorlingen) nog in hun natuurlijke staat. Zij behoren tot de laatsten der primitieve volken, tot wie dq bescha ving niet of nauwelijks is doorgedron gen. Giftige slangen, rivieren met kroko dillen en waterloze gebieden wisselen el kaar af met streken, waar wilde buffa lo's prachtige doelen vormen voor op avontuur beluste jagers, maar waar onze atleten in de zomerhitte zouden bezwij ken nog voor zij een mijl zouden heb ben afgelegd. Daarom neemt een bom bardementsvliegtuig van de Koninklijke Australische Luchtmacht de Olympische vlam over van het Qantas vliegtuig, dat het vuur van Athene naar Darwin bracht. Het bombardementsvliegtuig doet twee uur en een kwartier over de afstand van 1500 kilometer. Op vrijdag 9 november komt de vlam in Cairns aan. Nederlandse historie Cairns, de „laatste stad van Queens land" met slechts 18.000 inwoners, ligt aan het begin van het schiereiland York. een der meest woeste gebieden van het Australische contingent. Als U er een reisje naar toe zoudt kunnen maken - en II gedurende die periode van alle gemakken wilt afzien - kunt II op dit schiereiland vele aanknopingspunten vinden voor herinneringen aan de ont dekkingsreizigers uit onze vaderlandse „gouden eeuw". Hier vindt U, aan de westkust van het schiereiland, de golf van Carpentaria, genoemd naar Pieter de Carpentier, gouverneur van Nederlands Oost-Indië in 1623. Daar liggen ook Kaap Keerweer, waar Willem Jansz in 1606 rechtsomkeert maakte, en Duyfkcn Punt, genoemd naar het schip, waarmee Willem Jansz zijn stoutmoedige ontdekkingsreis maak te. Op dit schiereiland vindt U in de Golf van Carpentaria uitmondende rivieren, die herinneren aan de oud-vaderlandse Drieduizend gegadigden De toorts weegt iets meer dan twee kilo. Er wordt dus wel iets van de hard lopers geëist, als men bedenkt, dat de toorts rechtop gehouden moet worden. Maar deze lopers zijn de beste 1144 at leten uit de drieduizend gegadigden, die zich voor een „uitverkiezing" tot deze ere-taak hadden aangemeld. Een con- vooi van auto's met 24 man zal de hard lopers volgen. Het staat onder leiding van een 26-jarige docent in de geologie aan de universiteit van Melbourne en bestaat uit twee vrachtauto's, elk van drie ton, vier luxe auto's en twee open bestelwagens. Behalve technisch personeel vervoe ren de auto's twee mijnwerkerslampen (met straks, in Cairns, het Olympische vuur) en reserve-toortsen. Het convooi is inmiddels uit Melbourne vertrokken. De reis erheen duurt twaalf dagen en nachten. Na aankomst hebben zij slechts anderhalve dag gelegenheid zich voor te bereiden op de „weg terug", die veertien dagen en nachten in beslag zal nemen. Sommige hardlopers moeten de mijl. die zij voor hun rekening nemen, geheel afleggen over een steile berghelling" mid den in de nacht. Hoewel officieel verklaard is, dat er geen vrouwen of meisjes aan zullen deel nemen en het onbekend is wie als laatste met de brandende fakkel het stadion van Melbourne zal binnenkomen, om het vuur op de 85 voet hoge Olympische zuil aan te steken, worden er zowel na men genoemd van John Landv en Jim Bailey als van Shirley Strickland en Mariene Matthews. Het geheim blijft tot het laatste ogenblik bewaard, zo ver klaarde een officiële woordvoerder. Langs de kust. De hardlopers doorkruisen Australië let terlijk van noord naai* zuid. maar lopen tot Sydney voornamelijk langs de kust. hetgeen niet wil zeggen, dat zij overal de zee zullen zien. Townsville, Mackay, Rockhampton, Bundaberg, Maryborough zijn met de hoofdstad van Queensland, Brisbane, de voornaamste plaatsen die zij in Australië's noordelijke staat zul len passeren. Dan volgen Grafton, New castle en Sydney in Nieuw Zuid Wales 'dat zo groot is als Engeland. Neder land. België en Frankrijk tezamen), met vervolgens een doortocht naar de fede rale hoofdstad Canberra. Vandaar gaat de tocht verder door Nieuw Zuid Wales naar Albury aan de grens van Victoria, en voert naar Bendigo, Ballarat, via Geelong naar Melbourne. De weg leidt dus langs bevolkte wegen, maar U moet daarbij bedenken, dat de bevolking tussen de genoemde plaatsen schaars, heel schaars is. In al deze plaatsen wonen Nederlanders, die niet zullen verzuimen „langs de kant te staan" om de fakkeldragers toe te jui chen. In Cairns wonen er 85, in Towns ville - vreemd genoeg genoemd naar een bankdirecteur, die tevens slavenhande laar was - 35, in Mackay 70, in Rock hampton en Bundaberg elk 100, in Ma ryborough 25 en in Brisbane meer dan 300, evenals in Newcastle en Ballarat, 100 in Albury, meer dan 400 in Canberra, maar meer dan 8000 in elk der miljoe nensteden Sydney en Melbourne. Tussen al deze steden liggen echter vele, vele mijlen, waar huis en hof en mens ver te zoeken zijn, niet omdat de bewoners naar Melbourne zijn getrokken om de Spelen bij te wonen, maar omdat ■collecte voor Hongarije MORGEN IN ALLE HERVORMDE KERKDIENSTEN. Morgen zal in alle hervormde kerk diensten een schaalcollecte voor Hon garije worden gehouden. Een opwek king om deze collecte goed te geden ken, lijkt ons overbodig. Laat onze gift een offer zijn! ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor liet doet. examen Ned. Recht de heer C. P. P. Kersten (Am sterdam); doet. examen Romaanse taai en letterkunde de heer P. J. H. Pijls (Aipsterdam); kand. examen Pedagogiek mej. C. M. J. van Staay (Den Haag). FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN Bevallen: SchrokHasper, z., Oost- voorne; Van Monsjou—Krijger, d.. Vel- sen; W. VriesingaMeyst, z.. Canada; WitteveenVan Lotringen, d.. Hilver sum; LauerHijnekamp, d. Wagenin- gen. Getrouwd: Jhr. S. G. van Weede en jkvr. M. F. C. M. van Aefferden; F. A. Sebastinelli en A. Römer, San Francisco, H. J. van der Schee en F. Schouten, Rhoon. Overleden: W. Kindermans—Louwe- renburg, vr. 71 jr., Rotterdam; E. A. M. Wolters. vr. 53 jr., Rotterdam; H. H. de Carpentier. m., 73 jr., Groningen; J. Mesu. m.. 77 jr.. Goes; H. A. Tels, m., 63 jr.. Den Haag; W. J. van Coeverden— Labordes, vr., 48 jr., Amsterdam; D. Hoekstra, m., 80 jr., Bloemendaal. CIngez. Rled.-adv.) Drink Hi (Oais'tjonge" moet .zijn! De primaat van Polen, kardinaat Wyszinski, die weer in vrijheid is gesteld, op het balkon van het bisschoppelijk paleis. Duizenden juichten de kardinaal toe. (Ingez. Med.-Adv.) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en voeten. Waar komt de mens vandaan? LUXORGESPREK A.S. ZONDAG MORGEN. Het programma, dat de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk van de Her vormde Gemeente te Leiden a.s. zon dagmorgen in „Luxor" brengt, staat deze keer onder leiding van ds. C. Petri. Deze is niet alleen theoloog, maar ook biologisch doctorandus. Hij zal een in leiding houden over het onderwerp: „Waar komt de mens vandaan? Is hij natuurprodukt of schepsel? Heeft de evolutietheorie gelijk of de Bijbel?" Deze vragen blijken ook in de Luxor- gesprekken steeds actueel te zijn. De mens wil nu eenmaal zoveel mogelijk te weten komen over de oorsprong van het leven, dat op veel punten een wonder en zelfs een raadsel blijft. Zoals bekend, streeft de Commissie voor Bijzonder Kerkewerk ernaar, dat de bezoekers zoveel mogelijk deelnemen aan het gesprek. A.s. zondag blijft dan ook alle beschikbare tijd hiervoor ge reserveerd. Orgel Maranatha-kerk schuldvrij BAZAR BRACHT BRUTO F. 4500 OP. Dank zij de activiteit van zeer velen en een buitengewoon druk bezoek aan de tweedaagse bazar heeft de Her vormde Wijkgemeente „Morskwartier" het gestelde doel bereikt: nog voor de plaatsing van het orgel in de Marana tha-kerk is dit instrument schuldvrij. Geheel in overeenstemming met de verwachting van de wijkpredikant. ds. H. J. van Achterberg, heeft de bazar bruto f.4500 opgebracht. Aan onkosten moeten hier circa f.350 af. zodat het voor het orgel nog ontbrekende bedrag (f.4200) binnen is. Een prachtig resul taat! Leidsche Wolspinnerij Het breien van een kledingstuk is voor de meeste dames niet alleen een liefhebberij, maar het komt ook „stukken voordeliger". Van groot be lang is het evenwel de juiste wol en het model te kiezen, wil men tot een goed resultaat komen. De mode ver andert immers zo snel en vanzelfspre kend moeten daar ook de breimodel- len bjj aangepast worden. Om de dames hiertoe in te lichten, werd gistermiddag en -avond in de Stadsgehoorzaal door de Leidsche Wol spinnerij een Neveda-breimodellenshow georganiseerd, waarvoor veel belangstel ling bestond. De jumpers die werden getoond, waren merendeels lang van model, soms werd de taille even aangegeven. Wij zagen verschillende modellen in de princesse- lijn, de hoge taille wordt dan soms ge accentueerd door een brede boord, of ook wel door het inbreiden van ruimte in het bovenstuk, wat een heel mooi effect geeft. Bijzonder mooi in deze lijn was een zandkleurige jumper, waarvan de sluiting a-symmetrisch was aange bracht. Vooral ln de geklede modellen waren er aardige vondsten, b v. door het verwerken van de randen of het inbrei den van een pas. Heel aardig was ook het kraagje op de marine blauwe jum per, dat liggend of staande als een Maria Stuart kraag gedragen kon wor den. In het sportieve genre waren er ver- j schillende mooie jumpers. Heel origineel de mens in het grote wjjde Australië nu was een nachtblauwe jumper met in- eenmaal een schaarse verschijning 1». gezette witte punt en kleurig gewerkte bracht gevarieerde show banen in de mouwen. Leuk voor een jong meisje was een wit exemplaar met ingebreid rood vestje. Voor degene die meer van een ingewikkeld patroon hou den, een maiskleurige trui met inge- breide contrasterende kleurep. De ge toonde ragfijn gebreide mantelkostuums met bijpassende gebreide pothoed j es. waren bijzonder mooi van coupe. De „man", die de 3 mannequins vergezelde, toonde overwegend sportkleding in ver schillende variaties en kleuren. Zelfs ontbrak een black watch pullover niet Dat de kabel het nog altijd doet, toonda ons de mooie grijze jumper die hiermede was verwerkt. Een werkelijk kunststuh was een pullover in diagonaal streep- dessin, waaraan menig uurtje zal zijn besteed. Onder grote hilariteit werd een jum per getoond, waarvan de kraag afneem baar was en als muts, mof of beenwar mer kon worden gedragen. Om te tonen hoe onze .kinderen er ln gebreid tenue kunnen uitzien, waren cr enkele meisjes en jongens, die sportieve truien en gezellige vestjes droegen. Snoezig was een meisjesrokje met inge breid motief en geborduurde bloemen met bijpassende bolero. Jammer dat de geruite rokjes, die de grotere meisjes droegen in het geheel niet kleurden bij de getoonde jumpers, hetgeen het effect niet ten goede kwam. Vermelden wij nog dat van al deze modellen patronen verkrijgbaar waren, die sinds kort in de natuurlijke kleuren worden gedrukt en zowel voor de brei machine als voor met de hand breien, beschreven zijn.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9