BRYLCREEM The (TELEVISIE! OPERATIE N Met een enkel woord Agenda ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 |M Eden in het Britse Lagerhuis de socialistische beschuldiging van de hand gewezen, dat Engeland en Frank rijk ln het Nabije Oosten als „rust verstoorders" zy'n opgetreden. Hoe kan men immers een rust verstoren, die er helemaal niet was! En onder verwijzing naar de lessen der geschiedenis be pleitte hij aanvaarding van „een kleine oorlog om een grote te voorkomen". Verstandelijk klonk dit alles zeer aan vaardbaar, maar ook de krachtigste voorstander van de onderneming, die de twee Westelijke mogendheden thans ten - uitvoer leggen, zal toegeven, dat de risico's desondanks niet gering zijn. Eigenlijk ligt het gevaar van wat er zich nu afspeelt niet in het Engels- Franse optreden als zodanig ais wel in het feit. dat het zolang is uitgesteld. Nasser pleegde een vergrijp, dat zonder verwijl gestraft had moeten worden, temeer omdat het diende om het belemmeren van de vrije vaart door het Suezkanaal te sanctioneren. UT een oogpunt van internationaal recht ging Nassers manipulatie reohtstreeks in tegen het denkbeeld van grotere samenwerking tussen de volkeren. Het was, volkenrechtelijk ge zien, een typisoh-individualistische han deling. eigengereid,, als men wil: im perialistisch. Hoe het ter wereld mo gelijk is, dat juist de Britse socialisten zich thans verzetten tegen het tot de orde roepen van een land. dat uit de (internationale) band springt, is een raadsel. Op nationaal gebied immers leggen zij de nadruk op een sterk col lectieve gezindheid. Tnplaats van dit beginsel ook internationaal tot gelding te laten komen, ontketenden zij don derdag in het Lagerhuis met van woede vertrokken gezichten een rel. zoals die in de laatste halve eeuw niet meer was voorgekomen. Waaruit blijkt, dat het een hemelsbreed verschil kan maken of een politieke groepering in de oppositie is of, zoals de Franse partij genoten. de regeringsverantwoordelijk heid draagt. R ZIJN in deze affaire trouwens J—1 nog meer raadsels. Zo is het ook vreemd, dat Nasser blijkbaar nooit enige politieke verwantschap met- Israël gevoeld heeft. Deze jonge staat is toch een zeer „progressief" element in de feodale Arabische wereld, waar rijke pasja's nog altijd heel weinig verplich tingen gevoelen tegenover de dood-arme fellahs. Ook Nasser en zijn junta heb ben terdege beseft, dat deze sociale wanverhouding niet langer kon voort duren. Een van de opmerkelijkste da den van het Egyptische regiem is dan ook de herverdeling van de grond: het grondbezit is beperkt tot tachtig ha: voor de armen een weldaad, voor de pasja's die overigens meer Turks dan Egyptisch voelen en de boeren eer der als exploitatie-object dan als mede burger beschouwen een gevoelige slag. Nasser stond dus sociaal aan de zijde van het mcderne Israël, maar internationaaal heeft hij zich latenmee- slepen door Arabische grootheidswaan en door zj^n diepe haat tegen de „Zio nisten". ASSERS drijven heeft het Nabije Oosten en vooral zijn eigen land tot ..patiënt" gemaakt en die pa tiënt word thans geopereerd. Is het nu wel juist de Britse en Franse operateurs te verwijten, dat hun „slachtoffer" hoge koorts heeft? Want zij doen wat de V. N.-artsen al veel eerder zélf hadden moeten doen. maar die wilden of durf den niet. Reeds drie maanden geleden was ingrijpen nodig en de operateurs staken de hand al uit naar hun instru menten. toen de gehele wereld de kreet liet horen: afblijven. Dat de patiënt zich toen reeds van pijn kronkelde, speelde blijkbaar geen rol. Zijn gezond heid scheen de schande-roepende na ties weinig te kunnen schelen. Anders hadden zij zeker reeds lang besloten hun eigen therapie toe te passen, komen zij er niet meer aan te pas. Geen wonder, want zij kwamen te laat. Tenslotte hebben de operateurs zich niet langer laten weerhouden en zij zijn, alle gefoeter ten soijt. overgegaan tot een behandeling, die moeilijk nóg langer uitgesteld had kunnen worden. ALLE beeldspraak gaat tot op zekere hoogte mank en wij keren dus terug tot de nuchtere feiten, waar over het Engelse liberale blad ..News Chronicle" dezer dagen meende te moe ten schrijven: „Het wekt verdenking, dat wij meer in het Suezkanaal ge ïnteresseerd zijn dan in het behoud van de vrede". Men zou dit blad willen vragen, of het niet inziet, dat be paalde groepen blijkbaar meer geïnte resseerd zijn in het behoud van de vrede dan in het behoud van het recht. Daartoe behoren natuurlijk in de eerste plaats de communisten, die nog altijd achter een rookgordijn van vredesleuzen imoerialistische politiek bedrijven, zie Hongarije en de andere satellieten. Maar groot is helaas ook de groep van hen, die de volstrékt naïeve mening zijn toegedaan, dat er in deze wereld recht gedaan kan wor den zonder maatregelen of alleen door veroordeling-bij-motie en rapporten. Over de incidenten aan Israëls grenzen zijn jarenlang stapels documenten in gediend. maar heeft het geholpen? Bewijsstukken zijn niet toereikend, re soluties schieten tekort. HOE NUTTIG de Verenigde Naties mogen zijn als een instelling, waar over de dingen gepraat wordt wat heel wat goedkoper is dan een vernietigende oorlog thans blijkt heel duidelijk, dat praten al léén niet voldoende is. Praten uit vrees voor handelen leidt tot opeenhoping van conflictstof, die, zoals nu, plotse ling kan ontvlammen. Eén man heeft dit in de voorbije jaren zeer scherp in gezien: de toenmalige president Tru man. iemand van wie de wereld aan vankelijk dacht, dat hij niet in staat was de mantel van Roosevelt te dra gen. Maar toen de strijd in Korea ont brandde, trof hij zó snel maatregelen, dat de Russen er beduusd van waren. Deze kleine man reikt met zijn vier kante schouders ver uit boven de aar zelende Eisenhower, die in augustus het juiste ogenblik voorbij liet gaan uit vrees voor de uitslag van de a.6. ver kiezingen. Men kent de uitspraak, dat een politicus naar de volgende verkie zing kjjkt en een staatsman naar de volgende generatie. Gemeten met deze maatstaf is Amerika's huidige president voor het examen van .staatsman" ge zakt en een politicus gebleken, die zich door de Republikeinse partijbonzen schrik heeft laten aanjagen op een ogenblik, dat een andere houding nodig was geweest. „Commando's des doodsvernietigd Israël heeft doel van militair optreden in Egypte bereikt Terreurdaden onmogelijk gemaakt en vrije vaart in Golf van Akaba veilig gesteld „Wij zullen nimmer instemmen met een herstel van de toestand, zoals die voor onze militaire actie was. Israël koesterde geen aanspraken op Egyptisch gebied, maar het wil in de toekomst waarborgen tegen agressie hebben. Hieronder verstaan wij ook: terreur- en sabotage-aanvallen door Egyptische commandotroepen, een verbod voor Israëlische schepen om van het Suez kanaal gebruik te maken en door de Golf van Akaba te varen en een econo mische boycot van ons land". handen waren. Op verscheidene punten werd echter nog gevochten. Nagenoeg op hetzelfde ogenblik deelde de Britse radio mede, dat Nasser te Cairo had verklaard, dat de Egyptische troepen zich van het schiereiland Sinaï hebben teruggetrokken tot achter 't Suezkanaal. Tenslotte deelde een Israëlische woordvoerder te ParUs mede, dat het leger van zyn land de Egyptische „com mando's des doods" volledig heeft ver nietigd. Op het schiereiland Sinaï had den de Israëliërs 15.000 Egyptenaren ge vangen genomen, terwyl zy ongeveer honderd tanks, vijfhonderd kanonnen van verschillend kaliber en aanzienlijke voorraden munitie en benzine hebben buitgemaakt. Gisteren„Dag der capitulaties" Dit zou de Israëlische ambassa deur te Londen, Elath, op een pers conferentie, die gisteren werd ge houden hebben gezegd. Op de dag dus, die in Israëlische kringen „de dag der capitulaties" werd genoemd. Door de overgave van het garnizoen van Gaza en de ver overing van El Arisj aan de Middel landse Zee hebben de Israëlische strijdkrachten de taak volbracht, die zij zich bij het begin van de actie te gen Egypte hadden gesteld n.l. het „vernietigen van de bases van waar uit de Egyptische commandotroepen hun terroristische handelingen be dreven", aldus zeiden waarnemers te Tel Aviv. Daar werd ook gemeld, dat Israëlische colonnes vechtwagens en motorvoer tuigen in zuidelijke richting naar het zuidelijke gedeelte van het schiereiland Sinaï doorstoten. Het betreft hier de laatste fase van een operatie, die ten doel heeft het kanaal, waardoor de Rode Zee met de Golf van Akaba wordt ver bonden, in handen te krijgen. Men meent in Tel Aviv, dat de Israëlische legerlei ding spoedig de verovering van de eilan> den Tiran en Snapir bekend kan maken. Zij beheersen de ingang tot de Golf van Akaba. Deze eilanden werden in 1950 door de Egyptenaren bezet. Zy hebben er kustgeschut in stelling gebracht, waarmede zij de Israëliërs beletten de haven Eilath te gebruiken. In de loop van gistermiddag heeft een woordvoerder van het Israëlische leger te Tel Aviv verklaard, dat de gouver neur-generaal van het district Gaza na mens het Egyptische Ministerie van Oorlog een stuk heeft getekend betref fende overgave van de kuststrook van Gaza aan de Israëlische strijdkrachten. Hij had de Israëliërs gevraagd zijn over gave onvoorwaardelijk te aanvaarden. Na de ondertekening van het document was hij gevangen genomen. Verder in het zuiden gaven de Egyp tische strijdkrachten te Aboe Ogeila het hoofdkwartier van een divisie op een belangrijk knooppunt op de weg van de kust naar Ismailia, zich over. De Israëlische woordvoerder ver klaarde voorts, dat er geen overeenstem ming bestaat tussen Israël en de rege ringen van Engeland en Frankrijk, daar de Israëlische strijdkrachten niet van plan zijn het Suezkanaal over te steken. tater maakte de Israëlische radio be kend, dat het schiereiland Sinai en de kuststroken van Gaza vrijwel geheel in flneez. Med.-Adv.) Mishandeling van een ponny-paardje VEERTIEN DAGEN GEVANGENISSTRAF De Utrechtse politierechter veroor deelde gisteren een 35-jarige petroleum- venter te Utrecht tot veertien dagen ge vangenisstraf, wegens mishandeling van een ponypaardje. De venter reed op 3 juni met een ge leend span te Bilthoven en had aan twee veertienjarige jongens gevraagd het paard even vast te houden. De kna pen durfden dit echter niet te doen om dat het dier vrij wild was. Hierover wond de venter zich op en toen het paard even later het trottoir op wilde, maakte hij zich zo kwaad dat hij het dier met de vingers in de neusgaten stak en het met zijn rubberlaars in de buik trapte. Van dit laatste was de eigenaar van het gespan eveneens getuige. De jongens hadden hem namelijk geroepen toen zij bemerkten dat de venter zich kwaad maakte. Mede gezien de recalcitrante houding van de verdachten, die de mishandeling hardnekkig ontkende, had de Officier van Mustitie veertien dagen geëeist. De verdachte verklaarde van het von nis in hoger beroep te zullen gaan. Eén vliegtuig verloren Een „Venom" van de Britse lucht macht is niet teruggekeerd na operaties, die heden bij het aanbreken van de dag bvoen Egypte zijn uitgevoerd. Dit is of ficieel door het Frans-Britse hoofd kwartier te Nicosa op Cyprus meege deeld. Dit is het eerste vliegtuig van de ge zamenlijke strijdkrachten, dat sedert het begin van het offensief tegen Egypte vreloren is gegaan, zo wordt verklaard. (Ingez. Med.-Adv.) De grootste Sihterklaasverrassing komt niet uit Spanje, maar uit Engeland! IMl I k. De Sint komt dit jaar met een allemachtig leuk cadeau-idee t 1. TWEE potten BRYLCREEM, samen in één bijzónder aardige televisie surprise verpakking. 2. GRATIS meedoen aan de Brylcreem Televisie Prijsvraag met kans op schitterende Philips Televisietoestellen: een voor uzelf en een voor degene, aan wie u de BRYLCREEM-set cadeau gaf! DOE DIT: Koop een BRYLCREEM televisie geschenk. Haast u, want de voorraad is helaas beperkt! Vul de daarbij behorende prijsvraagkaart in en doe die zonder postzegel op de bus. Meedoen kost u dus niets extra! Wint u de hoofdprijs dan gaat er een prachtig Philips televisietoestel naar u en naar degene, aan wie u de Brylcreem- set cadeau hebt gegeven. Om iedereen evenveel kans te geven mogen maximaal TWEE oplossingen per persoon worden ingezonden. De TWEE potten BRYLCREEM, zo aantrekkelijk verpakt, kosten samen ƒ3.90. De prachtige kansen op extra cadeaux voor uzelf en uw „ontvanger" krijgt u GRATIS op de koop toe. Dit „cadeau-met-kans-op-meer" wordt het grootste succes van de Sinterklaasavond the perfec# hairdressing Bttcham (j\tdcrland) X.V, - EnporJacq. Met X. V. - Arrultrda Verklaring ministerie Buitenlandse Zaken Nederland bestrijdt rechtmatigheid van bijeenroeping der Algemene Vergadering „De Nederlandse regering betwijfelt de juistheid van de procedure, die is ge volgd bij het convoceren van de bijzondere zitting van de Algemene Vergadering der Ver. Naties. De rechtmatigheid der bijeenroeping is betwistbaar en de ge haaste wijze, waarop zonder voldoende onderzoek besluiten werden genomen ten aanzien van een uiterst samengestelde situatie doet afbreuk aan de mogelijkheden tot oplossing, die het Handvest aan de organen der Verenigde Naties biedt. Mede daarom heeft de Nederlandse gedelegeerde te New York zich onthouden van stemming over de agenda. Ondermeer is tijdens de behandeling in de Ver. Naties niet komen vast te staan, of het Israëlische optreden gerechtvaardigd kan worden door de noodzaak van legitieme zelfverdediging. Aangezien de Amerikaanse ontwerp-resolutie. die vervolgens in stemming kwam. Israël in feite veroordeelde, heeft op deze resolutie de Nederlandse gedelegeerde eveneens zich van stemming onthouden". Nehroe: „Geen sancties" Aldus zet het ministerie van Buiten landse Zaken het Nederlandse standpunt ten opzichte van de vergadering der Verenigde Naties uiteen. Niet overal letter van het Handvest der Verenigde Naties", aldus de Anglicaanse aartsbis schop. President Nehroe van India heeft ge zegd. dat de uiteenzetting van premier Eden over het Brits-Franse optreden in koestert men een dergelijke voorzichtige i Egypte" geheel niet overtuigend en on- opinie. In Engeland a:lf bestaat nog bevredigend was. Hij voelt nu echter steeds veel oppositie tegen het optreden niets voor een tweede Bandoengconfe- van premier Eden. De leider der Labour- rentie en hij gaf te kennen niet ove*" partij. Gaitskell. heeft echter de be- toepassing van sancties tegen Engeland schuldiging als zou hij aan de kant van Frankrijk en Israel te denken. Nasser staan categorisch van de hand i De premier van Perzië. Irak, Turkije gewezen. Maar de Labourpartij acht het en Pakistan de landen," die met Enge Brits-Franse optreden onaanvaardbaar. Nasser's agressieve daden mogen niet met agressie worden beantwoord, aldus Gaitskell. Ook de aartsbisschop van Canterbury, dr. Geoffrey Fisher heeft 1n het Hogerhuis zijn twijfel over de juistheid van het ingrijpen geuit. „Wij hebben het feit te aanvaarden dat er veel voor te zeggen valt, dat ons op treden in strijd is met de geest en de BINNENLAND - Met het doel te tonen welke moge lijkheden tot ontplooiing en expressie de vrije handenarbeid biedt, is ln dë Dieren tuinzaal te Den Haag onder het motto „Ha 75" een handenarbeidtentoonstelling ingericht. Deze expositie, welike gistermid dag door de wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer J. van Zwijndregt, werd geopend, vormt het hoofdmoment in de jubileumviering van de thans 75-jarige vereniging voor handenarbeid. Een nog onbekende vrouw van mid delbare leeftijd is gistermiddag in Sant poort. toen zij per fiets de rijweg wilde oversteken, overreden door een auto; zij was op slag dood. Op de Sloterweg nabij het viaduct 16 gistermiddag een personenauto, komen de uit de richting Den Haag. geslipt en tegen een lichtmast gebotst. De bestuur der, de 26-Jarige jhr. C. Beelaerts van Blokland uit Haarlem, werd met ernstige hoofdwonden naar het Wllhelminagasthuls vervoerd, waar hij bij aanikomst bleek te zyn overleden. Gistermorgen is de 67-Jarlge land arbeider M. Bel. te Hoogeveen. bij het over steken van de Rijksweg nabij de Leembrug onder Hijkersmilde. nabij smilde. door een personenauto uit Amsterdam, gegrepen en gedood. BUITENLAND In Moeharrak en Manama, de twee voornaamste plaatsen der in de Perzische Golf gelegen Bahrein-ellanden, hebben een drieduizend personen ten gunste van Egypte betoogd. Regeringsgebouwen en enkele uren tevoren ontruimde zakenpan- den werden door de betogers in brand gestoken. De betogers hadden vrij spel, doordat de plaatselijke politie was terug getrokken. Er is thans door de lucht Britse infanterie naar de eilanden ver voerd. De betogens lieten de Installaties der olievelden en het Europese peroneel ongemoeid. De Indiase minister zonder porte feuille Krisjna Menon. vertrok heden per vliegtuig uit Nieuw Delhi naar New York: hy reist via Londen. Een delegatie van de Opperste Sovjet .parlementTder Sovjet-Unie, die de volgende week voor een bezoek naar Frank rijk zou vertrekken, gaat niet door. De russen waren uitgenodigd na een bezoek, dat een delegatie van het Franse parle ment het vorig Jaar aan de Sovjet-Unie heeft gebracht. De reden van het afge lasten van het bezoek is nog niet bekend gemaakt, Anna Kethly, het hoofd van de Hon gaarse sociaal-democratische partij, is vrijdag in Wenen teruggekeerd vanwaar zy naar Boedapest vertrokken was. Op Hongaars gebied werd haar auto door een Russische tank aangehouden, te horen, dat zy niet naar mocht terugkeren. Zij kreeg Boedapest land het Verdrag van Bagdad gesloten hebben zullen volgende week in Tehe ran bijeenkomen om hun houding te genover het conflict te bepalen. Het dagelijks bestuur van de Vereni ging voor Internationale Rechtsorde „VIRO" heeft in een telegram de secre taris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld, verzocht zijn func tie te blijven vervullen. Het bestuur heeft begrip voor de beweegredenen, die hem ertoe brachten zijn verklaring over eventueel aftreden af te leggen, maar in het belang van het streven naar wereld vrede moet het er op aandringen op zijn uiterst belangrijke post te blyven. BEURZEN VOOR STUDIE IN DUITSLAND De „Deutscher Akademischer Aust- auschdienst" stelt voor het academisch jaar 19571958 een drietal beurzen be schikbaar voor studie van Nederlandse studenten aan een Duitse universiteit. Elke beurs bedraagt Dm. 2700. Gega digden dienen zich vóór 15 december a.s. te richten tot de afdeling hoger onderwijs en wetenschappen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Nieuwe Uitleg 1 te 's-Gravenhage. ZATERDAG. Antonlusclubhuls: Contactavond „Rond om de watertoren", 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Prop.avond district Lelden van de Arjos. 8 uur nam. ZONDAG. Den Burcht (grote zaal): Ver. van Gere- patrieerden. Opvoering van „Tien wijze dwazen". 8 uur nam. Schouwburg: De Sohouwspelers. „Boefje" 8 uur namiddag. Halte Posthof H.T.M.: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver., 8.55 uur v.m. MAANDAG Royal: Ned. Ver. Sexuele Hervorming. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad (bespreking woningbouwrapport), 2 uur nam. DINSDAG StadszaalTelepathische seance Arlës. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. van Oud- leerlingen Ambaohtsschool. Lezing over de fabricage van linoleum, 8 uur nam. Oegstgeest. (Huize Bijdorp) Concert Pauline Pilaar en Cath. Gris Rltsema, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wlm Ibo's Triangel cabaret, 8 uur nam. WOENSDAG. SchouwburgR'dams Kindertoneel „Panda"-voorstellingen te li en 4 uur nam. Schouwburg: K. en O. Wlm Ibo's Trian gelcabaret. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Friese avond. Opvoering „Als men bloemen laat pra ten". 7 3/4 uur nam. Royal: Staid. Ver. Catena. 8 uur nam. DONDERDAG Rapenburg ©1: Receptie zilveren Jubi leum W. A. Schrandt, 2.305 uur nam. Levendaal 1Cle. voor Hulshoudeiyke en Gezlnsvoorllchtlng. Lezing over voeding, 8 uur namiddag. Doelenkazerne (kantine)Milva- en soldatenkoor Koksschool, 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Uitvoering Chr. Gem. Zang ver. „Halleluja", 7.45 u. nam. Rehoboth: Veren, voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur nam. Antonlusclubhuls: Balletuitvoering o. 1. v. Toos Zandvliet. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huls vrouwen. Kookdemonstratie Hollandse rysttafel. 2i uur nam. VRIJDAG Het Gulden Vlies: Jaarverg. A.R. Kies vereniging wyk 4. Spr. A. Warnaar, 8 uur namiddag. Rapenburg ©1: K. en O. cursus Rand stad Holland, 8 uur nam. Herengraoht 34: Leldse Smalfilm Liga. Spr. de heer W. Gerdes (met films). 8 uur nam. BIOSCOPEN: Lldo: „Onsterfelijke liefde", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Ave Maria", 14 Jaar. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur; zondagen 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Beklemmende uren", 18 Jaar Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „Herrie om Harry", 14 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „A place In the sun". Rex. „Moord op de voorpagina". 18 Jr Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLING „VRIJE EN TOEGEPASTE KUNST". Zaterdag 10 dezer des middags te 3 uur zal de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schalk ln de Boer'haavezalen een onder auspiciën van het Leids Kunst centrum Ingerichte tentoonstelling „Vrije en toegepaste Kunst" openen. TENTOONSTELLINGEN Oegstgeest (Boonstraat 13): Ten toonstelling Daan en Lenle ae Vries. Werkd. 9 uur voorm.6 uur nam.; dlnsd. 9 uur voorm.7 uur nam. Zaterdag 3 november zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedreceptenApotheek Herdingh en Blanken, Hoge Woerd 171, telefoon 20502; Apotheek Reyst, Steen straat 35. telefoon 20136; Apotheek Oegst- feest, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, tele- oon 26274. Zondag 4 november is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Reyst. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur weer waargenomen door Apotheek Herdingh en Blanken, Apotheek Reyst en. Apotheek Oegstgeest. De zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maandagochtend 8 uur waargenomen door de doktoren: 's Gravesande. Teeuwen, Gaasbeek. Verbrugge en v. Wingerden. Te Oegstgeest door de doktoren Van Glabbeek (tel. 23949) en LanenBaron (tel. 21610). By geen gehoor by Uw balsarts ot (Ingez. Med.-Adv.) Gangetje 12 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d ■2 «- d 3 (0 K o3 6 glr Stockholm licht bew. zzw 3 -5 0 Oslo nevel windstil 1 2 Kopenhagen zwaar bew. w 1 0 0 Aberdeen geh. bew. nw 7 8 0.1 Dublin onbewolkt wnw 4 3 0 Londen motregen n 4 8 0.6 Amsterdam motregen wzw 2 6 3 Brussel mist w 3 6 8 Parijs nevel no 2 7 4 Bordeaux motregen imw 4 9 2 Grenoble zwaar bew. nw 3 2 0.1 Nice zwaar bew. nw 3 8 0 Berlijn nevel windstil 2 0.5 Frankfort zwaar bew. windstil 2 0 Münohen sneeuw wzw 3 0 0.3 Zürich nevel n 1 2 0 Genève geh. bew. nno 12 3 0 Locarno onbewolkt windstil 1 0 Wenen half bew. n 5 1 3 Innsbruck sneeuw windstil -1 2 Rome zwaar bew. windstil 10 13 Mallorca zwaar bew. zw 2 8 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2